forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - XII WIRTUALNY PLENER

goltar - Pon 04 Paź, 2010
Temat postu: XII WIRTUALNY PLENER
XII WIRTUALNY PLENER

Temat XII wirtualnego pleneru, który zaproponował AdrianD to: "Przestrzeń.".

Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Temat jest zamykany do dnia 17.10.2010. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
3. 18.10.2010 temat będzie ponownie otwarty i do 24.10.2010 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
4. Od dnia 25.10.2010 do dnia 30.10.2010 mamy czas na dyskusje, głosowanie i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 31.10.2010 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzcę.
5. Wielkość zdjęć ograniczona jest do 800 x 800 pix, format zdjęć JPEG.
6. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
7. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
8. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.

Przestrzeń

goltar - Pon 18 Paź, 2010

Temat otwieram i zapraszam do wstawiania zdjęć.
cumulus - Pon 18 Paź, 2010

1.

krisv740 - Pon 18 Paź, 2010

2.

Tomasz_ - Wto 19 Paź, 2010
Temat postu: Przestrzen ograniczona
3

4motion - Wto 19 Paź, 2010

4.


Uploaded with ImageShack.us

szaleniec - Wto 19 Paź, 2010

5. Przestrzeń złagrowana.

Blizbor - Sob 23 Paź, 2010

6.


Pozdrawiam

Helium - Nie 24 Paź, 2010

7. Boga... ta przestrzeń ;)


hijax_pl - Nie 24 Paź, 2010

8 Przestrzeń międzyludzka


sklsk - Nie 24 Paź, 2010

9 - przestrzeń życiowa po śmierci


całkowicie na marginesie, jeśli ktoś orientuje się dlaczego część znaków na macewach jest malowanych (najczęściej tych samych) to prosiłbym na PW o informacje

skasowany - Nie 24 Paź, 2010

10.


kasiakaaz - Nie 24 Paź, 2010

11.

masza - Nie 24 Paź, 2010

12. Przestrzeń życiowa mężczyzny

moronica - Nie 24 Paź, 2010

13. przestrzeń - ciasna ale własna

fatman - Nie 24 Paź, 2010

14.


goltar - Pon 25 Paź, 2010

Czas na wstawianie zdjęć dobiegł końca. Zachęcam do komentarzy.
Tutejszyn - Pon 25 Paź, 2010

Bardzo trudno jest wyjść z aparatem w plener i sfotografować przestrzeń. Przestrzeń rozumiana jako bezmiar podoba mi sie na zdjęciu nr 4 i na tę fotografię oddaję swój głos.
multics - Pon 25 Paź, 2010

Ciężki wybór między 4 a 10 :)

Głos oddaję na 10.

kasiakaaz - Pon 25 Paź, 2010

Ja miałam dylemat między 2, a 10. Uważam, że najlepiej oddają temat. Kurcze, 2 kompresja chyba trochę zeżarła... I jednak zdecydowanie 10.


P.S.
szaleniec, ciekawa koncepcja...
masza, bardzo dowcipnie :mrgreen: :wink:
fatman, świetne zdjęcie pod względem technicznym i widoczek piękny, ale niestety pozostałości po ramie łóżka zaburzają mi właśnie przestrzeń...

Strzała - Pon 25 Paź, 2010

2 :D
hijax_pl - Pon 25 Paź, 2010

kasiakaaz napisał/a:
najlepiej oddają temat
A ile znaczeń ma słowo przestrzeń? ;)
Tutejszyn napisał/a:
Bardzo trudno jest wyjść z aparatem w plener i sfotografować przestrzeń.
I czy trzeba wychodzić w plener?

Przestrzeń czyli widok, panorama, bezmiar, kosmos... Jednym słowem sztampa...
Tak sam się zastanawiałem jak tu wyjść poza taką sztampowość. Jak się zabawić tym słowem...
Słowem, po odrzuceniu tego pierwszego, natychmiastowego skojarzenia pozostają: 3, 5, 7, 9, 12 i 13. I właśnie te opiszę ;) ...

3 - Sen, światełko w tunelu, trochę klaustrofobiczne. Niezłe :)
5 - Pomysł ciekawy, zmuszający do zadumy nad losem ludzi dzielących tą przestrzeń. Smutne.
7 - No na to bym nie wpadł :D Ale mi się zupełnie nie podoba to zdjęcie :(
9 - Hm... Jakiś konflikt w tytule - jak można żyć po śmierci? I tyle; zdjęcie średnio pasuje mi do tematu.
12 - No wiesz... Sam dużo przy kompie czasu spędzam (z racji pracy ;) ) :D
Przesłanie jest zabawne :) Brawo za zdolności manualne !!!!
13 - Gdyby nie tytuł - nie wiedziałbym o co chodzi, ot kotek ;)

W kategorii widoczków najfajniejsze jest 4 i 10.



Podsumowując - najfajniejsze niesztampowe zdjęcie według mnie to 3

Oczywiście nie każdy musi się zgadzać z moją interpretacją :razz:

Djwalkman - Pon 25 Paź, 2010

Ja głosuję na zdjęcie nr 3, dlatego że jest jedynym, które interpretuje przestrzeń inaczej, niż dużo (uwaga, dalsze czytanie przez osoby wrażliwe na błędy językowe, może być ryzykowne) powietrza i przestrzeni dookoła. Jedyny kadr inny niż poziomy, po którym można się domyślić tematu. Samo zdjęcie celuje w sedno XII pleneru, niczym Odyseusz z łuku, na turnieju o swoją lubą (lubię się chwalić nowymi bzdetami mitologicznymi). Samo zdjęcie, nie nadzwyczajne. :mrgreen:
Sajgon - Pon 25 Paź, 2010

Głos oddaje na fot. nr 3
krisv740 - Pon 25 Paź, 2010

hijax_pl, głosowałbym na ciebie, ale przy lekko zmienionym temacie pleneru...
jestem zbyt dosłowny w tym co "czytam/widzę" - głosuję na 1!

hijax_pl - Pon 25 Paź, 2010

krisv740 napisał/a:
głosowałbym na ciebie, ale przy lekko zmienionym temacie pleneru...

No milo mi :)
A o jakim temacie myślisz?

krisv740 - Pon 25 Paź, 2010

hijax_pl, bardziej (mi) odpowiadający temu zdjęciu....

na szybko... choćby...., relacje wzajemne... feedback.... my....

bardzo mi się podoba..., ale.... jak napisałem.... wolę "tradycyjne" ujecei tematu tego pleneru, choć i twoje "wpisuje się" w szeroko pojęty temat "przestrzeń" :)

hijax_pl - Pon 25 Paź, 2010

krisv740, no bo to taka przestrzeń w znaczeniu filozoficznym, a nie geograficzno-fizycznym ;)
moronica - Pon 25 Paź, 2010

glosuje na 12 bo sie wyroznia pomyslowoscia
masza - Pon 25 Paź, 2010

Zdjęcie nr 3 przykuło moją uwagę. Wzrok mam rozbiegany, szukam ostrości, nie znajduję jej tam, gdzie bym chciała, idę tą ścieżką, nie wiem, co jest na końcu - ogólnie czuję się zagubiona. Lęk przestrzeni! :)
5 - mocne zdjęcie. Bolesne.
Podobają mi się też fotografie nr 4, 7 i 10.
Fatman - Twoje zdjęcie (14) jest świetne! Ale to łóżko kompletnie zdominowało przestrzeń. Patrzę i nie widzę przestrzeni. Skupiam się na łóżku, które może być początkiem tysiąca niesamowitych historii. Przestrzeń? To jedynie tło tych opowieści.

A teraz czas wyłonić zwycięzcę...
Hijax_pl, gratuluję pomysłu i wykonania.
Głosuję na zdjęcie nr 8.

Tomasz_ - Pon 25 Paź, 2010

1,2,4,6,10,11,14 w tym samym temacie przestrzennym, ale
10 jest genialne wykonane (wydaje mi sie ze juz je widziałem na forum, troche starsze zdjęcie) i
14 -> trochę mniej w temacie ale piękne, az skusiłem sie na spojrzenie na inne twoje prace, bardzo mi sie podobają i niektóre bardziej by tu do tematu pasowały :-)
5 Inaczej zrozumiany temat, wykonanie świetne i jest atmosfera, gratuluje :-)
7, 9 Religia jest OK ale brakuje tu czegoś.... sam pomysł nie wystarczy.
12. ha ha ha :lol:
13.Kot

Glosuje na nr. 5

Helium - Wto 26 Paź, 2010

Po przeczytaniu tematu pleneru byłem pewny, że ujrzę przede wszystkim szerokie kadry plenerowe (podzielam pod tym względem zdanie hijax'a). Sam próbowałem uciec poza oczywistą i dosłowną interpretację tematu by ustrzec się banału - to mój pierwszy "występ" w wirtualnych plenerach optycznych, więc spodziewałem się słabego wyniku... Doceniam natomiast fakt, że nie wszyscy uczestnicy pleneru popędzili w stronę owego banału (bez zabarwienia pejoratywnego pod adresem tych, którzy umieścili urokliwe plenery, ponieważ Wasze prace naprawdę przykuwają wzrok - tu wyróżniłbym zdjęcia nr 4 i 10). Niemniej postanowiłem wybrać swojego faworyta spośród kadrów interpretujących inny rodzaj przestrzeni niż landszaft... zatem:
kadr nr 3 - interesujący, ale w mojej opinii to po prostu ścieżka jakich wiele
kadr nr 5 - z klimatem, z domniemaną dozą historii, smutne i budzące emocje
kadr nr 8 - świetny pomysł ale na pierwszy rzut oka przypomina bardziej grafikę niż fotografię
kadr nr 9 - uderza w tony tragicznego i nieuniknionego końca ale ciężko mi to powiązać z przestrzenią - chyba po prostu nie rozumiem zamysłu autora
kadr nr 12 - bardzo dowcipne, z lekkim zabarwieniem prześmiewczym, intrygujące ale odbiór zdjęcia psuje fakt, że monitor jest częściowo poza GO - moim zdaniem powinien być albo cały ostry albo cały poza GO. Na ogromne uznanie zasługuje pomysł, aranżacja i wkład pracy !
kadr nr 13 - nie potrafię ocenić - na pewno nie zatrzymał mojego wzroku

Głosuję na nr 5

P.S. Powyższe stanowi mój punkt widzenia i nie zmuszam nikogo by się ze mną zgadzał ;)

P.P.S. Dziękuję wszystkim, którzy dostrzegli moje zdjęcie i ocenili je (bez względu na to czy krytycznie czy pozytywnie - zawsze to jakaś wskazówka na przyszłość, a przy okazji "mobilizator") :)

Lotuk - Wto 26 Paź, 2010

zdjęcie Ruslana już kiedyś widziałem i już wtedy bardzo mi się spodobało - naprawdę czuć przestrzeń, jednak głosuję na Maszę - zdjęcie nr 12 - za pomysł i niesztampowe podejście (poza tym przemawia przeze mnie patriotyzm lokalny :mrgreen: )
Baku - Wto 26 Paź, 2010

Tu akurat najbardziej podobają mi się dosłowne ujęcia tematu. Szczególnie spodobały mi się 1, 10 i 14, ale najbardziej 4 i to na to zdjęcie głosuję...
bbeeaa - Wto 26 Paź, 2010

Głos oddaję na zdjęcie nr 3 ; )
Jest wciągające.

fatman - Wto 26 Paź, 2010

[quote="masza"] Fatman - Twoje zdjęcie (14) jest świetne! Ale to łóżko kompletnie zdominowało przestrzeń. Patrzę i nie widzę przestrzeni. Skupiam się na łóżku, które może być początkiem tysiąca niesamowitych historii. Przestrzeń? To jedynie tło tych opowieści.[quote]

masza - przestrzeń rozpciera się pomiędzy wyłamanymi prętami wezgłowia tego łóżka :wink:
Tomasz_ - dzięki, że zajrzałes do mojej galerii
Dzięki za dobre słowo.

Mój głos na 10 Rusłana. Bo przestrzeń krajobrazu przemawia do mnie najbardziej jako, że sam mam "landszafciarskie" odchylenie :mrgreen:

Tomasz_ - Wto 26 Paź, 2010

hijax_pl,
W mojej ocenie, zagubiło się Parę słów na temat twojego zdjęcia, jest jak zwykle w klasie :-)
a miałem spory dylemat miedzy Przestrzenią międzyludzką a Przestrzeń złagrowana.

cumulus - Czw 28 Paź, 2010

Na 13 kot bardzo sympatyczny
Na 12 pomysł na zdjęcie godny uznania
Głosuje na.....10 , chodź samo zdjęcie nie powala, ale najbardziej czuć na nim przestrzeń

oranżewski - Czw 28 Paź, 2010

a ja głosuję na 11. o.
szaleniec - Czw 28 Paź, 2010

Witam!
No to teraz ja!

1. Bardzo ładny widoczek:)
2. To mniej mi się podoba choć trzyma się tematu ale wolę widoki gór;)
3. Świetne zdjęcie. Tunel jest fajny i podobał mi się od początku:) A czy GO jest mała czy nie w tym miejscu to dla mnie nie ma znaczenia bo klimat jest niesamowity:)
4. Widoczek fajny choć format troszkę mi przeszkadza bo źle mi się ogląda.
5. No comment.
6. Miejska przestrzeń? Nie czuję klimatu i jakiś paproch u góry;)
7. Jakoś nie podchodzi do mnie to zdjęcie może jakby inaczej kadrowane to kto wie;)
8. Ooo za to ta przestrzeń jak najbardziej. Świetne zdjęcie, pomysł wykonanie;)
9. To też jakoś do mnie nie przemawia.
10. Fajna fotka i była już na forum kiedyś ale to było dawno i fajnie było sobie ją przypomnieć bo jest fajna i świetnie nadaje się do tematu:)
11. Sorki ale jakoś mi tu mało tej przestrzeni wg mnie;) I jakoś takie to niebo przejaśnione;)
12. No tak i oto prześmiewca;P Zdjęcie rewelka:) Duży + za pomysłowość i wkład artystyczny;)
13. Powiem tak, kocur świetny i w ogóle zdjęcie jakościowo jest extra:) Ale jakoś do tego tematu szukam coś innego;)
14. fatman pewno przeniosłeś zdjęcie bo go nie widzę ale dobrze je zapamiętałem:) i powiem tak, widoczek świetny ale tak jak ktoś powiedział ta rama wszystko zepsuła, a szkoda że nie zrozumieliśmy artysty ;)

Więc doszliśmy do końca i powiem że było ciężko! Temat fajny można go było różnie interpretować i tak jak napisał hijax że pierwsze skojarzenie wiąże się z widoczkiem, i też chciałem od tego uciec i też głosować będę na zdjęcie które wykroczyło poza tą pierwszą myśl;) Ale widoczki są fajowe:)
A miałem problem pomiędzy 3, 10 i 12 :)
Głos oddaję na zdjęcie nr 3 :D

A jeśli coś mogę dodać na temat swojego zdjęcia! Było zrobione w Oświęcimiu i byłem tam po raz pierwszy i mówię Wam że jak jeszcze tam nie byliście to jedźcie! Trzeba zobaczyć na własne oczy i wczuć się w to co Ci biedni niczego nie winni ludzie przeżyli!
Normalnie masakra!

Dobra i chciałem poruszyć jeszcze jedną sprawę, bo ostatnio kolega hijax wyliczał że uczestnictwo w plenerach spada i ja chcąc jakoś ten problem nagłośnić napisałem takie moje dwie propozycje, i zapraszam do dyskusji nad nimi, dam linka bo i tak nikt tego nie znajdzie;)

http://forum.optyczne.pl/...r=asc&start=225

P.S. Dziękuję za głosy oddane na moje zdjęcie jak również za przychylne opinie :)

pitras - Pią 29 Paź, 2010

Głosuję na zdjęcie numer 10
sklsk - Pią 29 Paź, 2010

temat "przestrzeń" - pierwsze skojarzenie widok gór, widok fal.
zawsze znajdzie się jakaś inna interpretacja, czy nawet nadinterpretacja tematu, to dobrze choć za tym nie przepadam.
w trakcie pojawiania się zdjęć w pierwszej chwili miałem głosować na 3, ale pojawiła się 10 i 14.
i tu miałem dylemat, ze względu na to że wzrok za bardzo ciągnął do ramy łóżka, co niwelowało odczucie przestrzeni
- głos oddaję na 10

co do dziewiątki - wiedziałem że ostrość poleciała ale wszędzie dopytuję się dlaczego część napisów jest malowana część nie, chodziło mi pokazanie przestrzeni jaka nam pozostaje.

mga - Pią 29 Paź, 2010

Zaprezentowane "typowe" zdjęcia- plenery- na ogół bardzo dobrze się ogląda, na wyróżnienie wg mnie zasługuje zdjęcie nr 10.
7 - zdjęcie nie broni dobrego tytułu. Obcięta ambona, obcięty żyrandol. Nie ta kompozycja (przepraszam za nieco oschły wydżwięk oceny).
8 i 12 - brawo za pomysły, wykonanie i ogrom pracy, jak przypuszczam.
14 - nie oceniam, nie widzę.
Waham się między 10, 8 i 12. Naprawdę nie można dawać np. punktów? :smile:
Hm...8

Monastor - Pią 29 Paź, 2010

Głosuję na 10
kasiakaaz - Pią 29 Paź, 2010

mga napisał/a:
14 - nie oceniam, nie widzę.

fatman się obraził :mrgreen: :wink:

skasowany - Pią 29 Paź, 2010

kasiakaaz napisał/a:
mga napisał/a:
14 - nie oceniam, nie widzę.

fatman się obraził :mrgreen: :wink:

Kasiu, nie oceniaj innych swoją miarą... :P

kasiakaaz - Pią 29 Paź, 2010

Ruslan, phi! :twisted: :razz: :mrgreen:
fatman - Pią 29 Paź, 2010

kasiakaaz napisał/a:
mga napisał/a:
14 - nie oceniam, nie widzę.

fatman się obraził :mrgreen: :wink:


Nie obraził się, nie obraził tylko robił porządki w swoim photobuckecie i nie zwrócił uwagi, że linki pozrywał :wink:

Ale już naprawił i 14 sie wyświetla :mrgreen:

AdrianD - Sob 30 Paź, 2010

Moją uwagę przykuły najbardziej zdjęcia : 4,10 i 14-te oddają moim zdaniem najlepiej temat "przestrzeni" choć również podobają mi się podejścia do tematu takie jak zdj nr 8 i 12.
Wahałem się między 4 i 10 ale ostatecznie wybieram 10 bo zawiera również ludzki element.

goltar - Nie 31 Paź, 2010

Wyniki „XII wirtualnego pleneru” forum Optyczne.pl

Temat konkursu: Przestrzeń.

Do konkursu zgłoszono 14 zdjęć.
Łącznie oddano 24 głosy.

III miejsce z 2 głosami zdobyły 4 zdjęcia: nr 4, którego autorem jest 4motion, nr 5 którego autorem jest szaleniec, nr 8 którego autorem jest hijax_pl, nr 12 którego autorką jest masza.

II miejsce z 5 głosami zdobyło zdjęcie nr 3, którego autorem jest Tomasz_.

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 8 głosów zdobyło zdjęcie nr 10, którego autorem jest Ruslan.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.
Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcie.

Tomasz_ - Nie 31 Paź, 2010

Gratulacje Ruslan, piękne zdjęcie :-) i fajna zabawa

Dzięki za glosy na me dziurawe zdjęcie ;-)

hijax_pl - Nie 31 Paź, 2010

Gratki da wszystkich, którzy się odważyli wstawić swoją pracę. :)
masza - Nie 31 Paź, 2010

Wielkie gratulacje dla Ruslana i dla wszystkich biorących udział w konkursie!
Ruslan, ciekawa jestem, gdzie ta przestrzeń geograficznie się mieści. I trochę korci mnie, by spytać, dlaczego nie zagłosowałeś na żadną fotografię. Czyżby tylko Twoja Ci się podobała? ;) No i czekamy z niecierpliwością na nowy temat.
Hijax_pl - czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, jak zrobiłeś swoją pracę? Od A do Z poproszę... :)
Fatman - zdradź, gdzie takie cudne łóżka stoją samopas! :)

4motion - Nie 31 Paź, 2010

Gratulacje dla Rusłana fajna fota i świetne miejsce:P
hijax_pl - Nie 31 Paź, 2010

masza napisał/a:
czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, jak zrobiłeś swoją pracę? Od A do Z poproszę...
Żadna tajemnica. Białe tło polipropylenowe, 4 studyjne lampy błyskowe z wrotami. Ekspozycja ustawiona tak, aby kontrast sceny był ok 6EV. Ustawienie krzesła, dyskusje, kilkadziesiąt pstryków i ocena konturów (czy widać "emocje" czy się zlewają),zmiany ułożeń rąk, nóg, głowy.. I tak w kółko :zalamany:
Później w LR zabawa na krzywych aby wyciąć cienie i rozjaśnić tło - taka odwrotność suwaka Recovery. I tyle ;)

masza - Nie 31 Paź, 2010

hijax_pl, no tak. Phi, bagatela! I tyle! :) :) :) Dzięki za informację.
4motion, a Twój krajobraz? Irlandzki?

szaleniec - Nie 31 Paź, 2010

Ruslan gratuluję :)
Również pozostałym na podium:)
I dziękuję za głosy oddane na moje zdjęcie!:)

A jeśli mogę coś o mojej fotce powiedzieć to mogę?;)
Powiem krótko, zrobiona została w Oświęcimiu a dokładnie w obozie śmierci w Birkenau (polska nazwa Brzezinka)! Kto nie był zwiedzić jeszcze tych obozów niech jedzie!I pozna tą okrutną historię! Przeżycie jest niesamowite! I teraz w związku z tym obozem wpadłem z narzeczoną w ciąg i czytamy i oglądamy wszystko co związane z obozami i tematyką wojenną! Smutne rzeczy i aż nie chce się wierzyć że ktoś mógł zrobić coś tak okrutnego drugiemu człowiekowi :cry:

zug - Nie 31 Paź, 2010

Ruslan gratulacje :wink:
multics - Nie 31 Paź, 2010

Ruslan gratuluję zwycięstwa a zarazem wyrazy uznania dla wszystkich którzy zgłosili swoje prace do konkursu :)
4motion - Pon 01 Lis, 2010

masza napisał/a:
hijax_pl, no tak. Phi, bagatela! I tyle! :) :) :) Dzięki za informację.
4motion, a Twój krajobraz? Irlandzki?


Tak irlandzki.

Usjwo - Pon 01 Lis, 2010

Dolaczam sie do gratulacji dla Ruslana!!
To byl moj typ, ale klopoty z internetem w pracy, nie pozwolily zaglosowac :mad:

fatman - Pon 01 Lis, 2010

Gratulacje dla Rusłana!

masza napisał/a:
Fatman - zdradź, gdzie takie cudne łóżka stoją samopas! :)


To łóżko autentyczne stało samopas, nikt chyba nie sądzi, że go tam przyniosłem :wink:
A miejsce to... niedaleko Elgol, południe półwyspu Skye w Szkocji.
Obejrzyj tę panoramę.
na tej plaży stoi to łóżko :wink:
http://www.panoramicearth.com/4290/Skye/Elgol

sklsk - Pon 01 Lis, 2010

Gratulację Rusłan
tak jak się patrzę na tą fotkę teraz to przestrzeni w niej duuużo ale i do domu daleko. chyba wschodni klimat.
gdzie to było robione?

masza - Pon 01 Lis, 2010

fatman, musiałbyś być naprawdę foto-desperatem, by taszczyć wielki kawał złomu na plażę :) :) :) Panorama zacna.
Ruslan, odezwij się, bo pomyślimy, że się obraziłeś! :P

fatman - Pon 01 Lis, 2010

masza napisał/a:
fatman, Panorama zacna.

Szkoda, że nie moja :razz:

skasowany - Wto 02 Lis, 2010

Dziękuję za wszystkie głosy i gratulacje! Tym bardziej się cieszę, ponieważ zdjęcie było robione z myślą o pokazaniu przestrzeni jaka nas wtedy przygniatała… ;)

masza napisał/a:
Ruslan, ciekawa jestem, gdzie ta przestrzeń geograficznie się mieści. I trochę korci mnie, by spytać, dlaczego nie zagłosowałeś na żadną fotografię. Czyżby tylko Twoja Ci się podobała? ;)


Ural Polarny, 100 km za kręgiem polarnym, dokładniej o tym tutaj:
http://jeszczedalej.blog....2,ID411180672,n
Chodzi oczywiście o ‘Panorama II’, praktycznie to samo miejsce ;)

Podobały mi się też inne, ale moja najbardziej, nie będę ukrywał… :P

szaleniec napisał/a:
Powiem krótko, zrobiona została w Oświęcimiu

Już wcześniej chciałem zapytać Cię o tytuł, trochę mylący zresztą ;) Łagry – to obozy głównie pracy przymusowej i na terenie byłego ZSRR… U nas czasami mówi się tak o hitlerowskich obozach zagłady, ale jest to baaaardzo daleko idące uogólnienie… Łagier ≠ obóz koncentracyjny.

sklsk napisał/a:
chyba wschodni klimat

Innych nie uznaję ;) Patrz ten sam wpis na blogu co linkowany wyżej ;)

[ Dodano: Wto 02 Lis, 2010 09:14 ]
masza napisał/a:
Ruslan, odezwij się, bo pomyślimy, że się obraziłeś! :P

Nigdy się nie obrażam... ;) Po prostu nie mogłem oderwać się od naszego spamboxa... :P

Baku - Wto 02 Lis, 2010

No to teraz czas na propozycje tematu kolejnego pleneru...

"Nad Jenisejem" - i Ruslan wygrywa po raz wtóry :mrgreen:
Żartowałem oczywiście...

hijax_pl - Wto 02 Lis, 2010

Baku, nowy temat już przecież jest ;) Co prawda numer pleneru ciut pechowy ale co tam :D
Baku - Wto 02 Lis, 2010

hijax_pl, nie zauważyłem.
A tak w ogóle Ruslan, to gratulacje. Twoje zdjęcie było w trójce która podobała mi się najbardziej. Z sentymentu zagłosowałem za Irlandią.

dr11 - Wto 02 Lis, 2010

Ominął mnie plenerek :| Z tego co widzę zdjęcia bardzo ciekawe. Ruslan, dołączam się do grabościsków :)
kasiakaaz - Wto 02 Lis, 2010

To i ja nadrabiam zaległości - gratulacje Ruslan. :smile:
fatman - Sro 03 Lis, 2010

A może dosyć już tego lizanka?
Rusłan - odebrałeś chyba najwięcej gratów w historii tego forum za swoje zdjęcie. :wink:

kasiakaaz - Sro 03 Lis, 2010

fatman, bo temat nie był zamknięty... :wink:
zug - Sro 03 Lis, 2010

fatman napisał/a:
A może dosyć już tego lizanka?

fatman, jak twoje wygra to też będziemy tak lizać OK ;) :mrgreen:

Usjwo - Sro 03 Lis, 2010

fatman napisał/a:
A może dosyć już tego lizanka?
Rusłan - odebrałeś chyba najwięcej gratów w historii tego forum za swoje zdjęcie. :wink:


Graty zawsze byly w innym temacie, bo ten goltar zamykal zaraz po ogloszeniu wynikow, dajac do zrozumienia ze decyzja jest ostateczna i nieodwolalna.

Lepiej jest tak jak teraz, mozna "podyskutowac" w temacie. :razz:

pic29 - Sro 10 Lis, 2010

Swietne zdjecia!!!!
Bardzo injtryguje mnie ta sciezka Tomasza... intrygujacy przeswit:)
chodz zdjecia z kolorami jesieni i gor, tez cudowne:):)
takie zdjecia to prawdziwy skarb i uczta dla oczu:)
pozdrawiam
pic29


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group