forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA INNA Styczeń-Czerwiec 2011

goltar - Sob 01 Sty, 2011
Temat postu: FOTOGRAFIA INNA Styczeń-Czerwiec 2011
FOTOGRAFIA INNA Styczeń-Czerwiec 2011
PiotrOs - Sob 01 Sty, 2011

Chyba tu najbardziej pasuje :smile:
Fotka jaka jest, kazdy widzi, ale ciekawe jest miejsce jej powstania...otoz to nasz Baltyk, przy lotewskim brzegu. Rzecz trwala jakies 20-30 minut jedynie.

1. Kieszonkowe tornado...

kasiakaaz - Sob 01 Sty, 2011

PiotrOs, nic nie widać...
baracuda - Sob 01 Sty, 2011

kasiakaaz napisał/a:
PiotrOs, nic nie widać...


widać , widać :wink:


bezpośredni link: http://ifotos.pl/img/Tornado_hpprnah.jpg

PiotrOs - Sob 01 Sty, 2011

kasiakaaz nie strasz mnie...dzis dzien ciezki, pajaki tupia, a tu takie cos :mrgreen:
kasiakaaz - Sob 01 Sty, 2011

PiotrOs napisał/a:
kasiakaaz nie strasz mnie...

PiotrOs, już widzę... :wink:

PiotrOs napisał/a:
dzis dzien ciezki, pajaki tupia

To niezła impreza była... :razz: :grin:
A zdjęcie fajne, świetnie uchwycone i nawet te przepały w PG nie przeszkadzają za bardzo.

PiotrOs - Sob 01 Sty, 2011

Dzieki kasiakaaz.
Przepaly po zmniejszeniu faktycznie paskudnie wygladaja, jednak bede musial cos z nimi zrobic. Ale nie dzisiaj :wink:

degol - Sob 01 Sty, 2011

PiotrOs, czy to kieszonkowe tornado odnosi się do wypłukania Twoich zasobów pieniężnych ?! ;)
PiotrOs - Sob 01 Sty, 2011

degol napisał/a:
PiotrOs, czy to kieszonkowe tornado odnosi się do wypłukania Twoich zasobów pieniężnych ?! ;)


Przez mysl mi nie przeszlo, ale po przeczytaniu szybko konta przejrzalem :lol:

TS - Pon 03 Sty, 2011

1 - Ciekawe, nie spotkałem nigdy takiej trąby nad Bałtykiem :smile:

Pamiętam, że ostatni wątek Innych zaczynały zdjęcia cmentarne. W tym "klimacie" mam kłopot: które najlepsze? Skłaniam się do ostatniego...

2. To z wątku WMF :razz: . Pomnik ma tabliczkę, a na niej imię: Lusia

3. Lusia en face

4. Czy Lusia jako Pani Zima?

PiotrOs - Wto 04 Sty, 2011

TS napisał/a:
1 - Ciekawe, nie spotkałem nigdy takiej trąby nad Bałtykiem :smile:


Ja tylko raz, a troche czasu na nim spedzilem :wink:

Dwojeczka mi sie podoba, prawie jak galion na zaglowcu. Pani Zima chyba troche za mocno sniegiem przykryta :mrgreen:

muzyk - Wto 04 Sty, 2011

5. Antoni Suchanek w Orłowie.

6. Syn Posejdona.

Adolfik - Wto 04 Sty, 2011

Gdzie w 6 jest ostrość? Pewno na palcu miała być ale nie dało rady. Uciekła przy zmniejszaniu?
Tadek - Wto 04 Sty, 2011

Nie bylem pewien czy dać to do krajobrazu więc wstawiam tu.
Nikitaa - Wto 04 Sty, 2011

TS 2,3 kiedy robiles mi te zdjecia :idea: :wink: :wink: , jutro wstawie podobne te ktore ja Ci pstryknelam :wink: :wink:

muzyk na 5 sa jakies kropki :?: , punkty :?: , krople :?: ..co to jest i czy mialo tak byc :?: :wink:

Tadek w pierwszej sekundzie patrzac na Twoje zdjecie bylam przerazona, poczatkowe skojarzenie jest straszne :shock: , ale po chwili pelen spokoik wrocil :mrgreen: , w sumie pomysl mi sie podoba tylko skrzynke mogles wywalic z kadru :smile:

pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

Cola - Wto 04 Sty, 2011

właśnie skrzynie dodają PGRowskiego klimatu :)
Nikitaa - Wto 04 Sty, 2011

Cola napisał/a:
właśnie skrzynie dodają PGRowskiego klimatu :)


tylko warto zapytac autora czy chcial osiagnyc "PGRowski" klimat :wink:

pozdrawiam Nikita :razz:

skasowany - Wto 04 Sty, 2011

Cola napisał/a:
właśnie skrzynie dodają PGRowskiego klimatu :)

Takich skrzynek nikt w PGR-ach nie stosował... ;)
Tadek, Twoje ma potencjał! Gdyby podejść do sprawy bardziej abstrakcyjnie, to mogłoby wyjść coś fajnego... I tak póki co najciekawsze w tym wątku!

TS - Wto 04 Sty, 2011

Tadek, 7 to jakoś po powodzi?

PiotrOs, dzięki. Jak ktoś jeszcze określi swoje preferencje co do różnych widoków na Lusię, to niech się podzieli proszę :razz:

Nikitaa napisał/a:
TS 2,3 kiedy robiles mi te zdjecia :idea: :wink: :wink:

No wtedy co ćwiczyłaś jogę, nie pamiętasz ;) ?

Nikitaa napisał/a:
jutro wstawie podobne te ktore ja Ci pstryknelam :wink: :wink:

Już się boję :razz:

Nikitaa napisał/a:
muzyk na 5 sa jakies kropki :?:

Chyba ptaki...? W każdym razie ja bym wolał trochę ostrzejsze tło na 5

muzyk - Wto 04 Sty, 2011

Nikitaa napisał/a:
muzyk na 5 sa jakies kropki :?: , punkty :?: , krople :?: ..co to jest i czy mialo tak byc :?: :wink:

ta, pytaj. Nie wiem. Chyba kaczki i jakieś tam inne, mewy? Licho wie.
Adolfik napisał/a:
Gdzie w 6 jest ostrość? Pewno na palcu miała być ale nie dało rady. Uciekła przy zmniejszaniu?

Nie dało rady. To było w galerii w Sopocie. Ciemnawo, trochę popłoch :lol: stąd pseudo Posejdon wyszedł jak przez okno.
TS napisał/a:
W każdym razie ja bym wolał trochę ostrzejsze tło na 5

Może uda się drugi raz jeszcze tam być, to coś trzasnę.

Dzięki Wam za opinie!

Tadek - Sro 05 Sty, 2011

[quote="TS"]Tadek, 7 to jakoś po powodzi?

Nie zdjęcie było zrobione w grudniu podczas świąt w Krośnie.
A skrzynki chciałem umieścić na zdjęciu po to aby trochę złamać symetrie.

Nikitaa - Sro 05 Sty, 2011

TS wczoraj obiecalam wiec nie mam wyjscia haha :mrgreen: , ale daje Ci wybor z dwoch posagow mozesz sobie wybrac :razz: :razz: "siebie" :grin: :grin: , Ty mi takiego wyboru nie dales :evil: :wink: :mrgreen:

8. Franz II Joseph Karl - der erste Kaiser von Osterreich

9. Franz Joseph I - Kaiser von Österreich und Apostolisher König von Ungarn

dr11 - Sro 05 Sty, 2011

Nikitaa, przydałoby się chyba wziąć dłuższą armatę i stanąć dalej. Tło by mocniej rozbebłało i nie patrzyłoby się na te pomniki tak z dołu ;) No chyba, że chodzi o to, żeby poczuć się małym przy takich personach :) ;)
Nikitaa - Sro 05 Sty, 2011

haha jasne masz racje dr11 ale wiesz na jakich wyskich cokolach to stalo musialabym odejsc naprawde daleko haha :mrgreen: i tak nie mialam wtedy ze soba "dluzszej armaty" :razz: , ale dzieki za dobra rade na przyszlosc :idea:

pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

Cola - Sro 05 Sty, 2011

interpretacja moze byc różna ;)

PS lecą w lewo te posągi? są krzywe? czy moze prostowałas specjalnie (do cokołu - dolne krawędzi)?

Nikitaa - Sro 05 Sty, 2011

Cola napisał/a:
czy moze prostowałas specjalnie (do cokołu - dolne krawędzi)?

No wlasnie tak robilam, ale w sumie nie jestem teraz pewna czy to byl dobry pomysl :roll:

Cola - Sro 05 Sty, 2011

no właśnie chyba zły

g..no sie na tym znam, ale rzuciło sie od razu w oczy

generalnie jakbys robila te fotki na wprost (z tego samego poziomu) lub z daleka (jak pisał dr11) to mozna by bylo prostowac, a tak to perpektywa byla inna i wtedy prostowanie musi odbywac sie do linii pionowych (ale to tak na wyczutkę piszę i pewnie zaraz znawcy mnie "wyprostują")

inna sprawa ze ja tu pionowych do prostowania nie widzę :)

Nikitaa - Sro 05 Sty, 2011

Cola do czegos musialam sie odniesc w trakcie robienia zdjecia i byl to cokol, pozniej przy lekkiej obrobce minimalnie "musiala" wyrownac do cokolu poniewaz wizualnie wygladaloby fatalnie w odbiorze i tak nie jest co do minimetra ten poziom do cokolu bo rownolegle kontrolowalam linie pionowe :smile: . Poza tym te postacie nie stoja idealnie "wyprostowane" wiec moze jest troche zludzenie ze "leca"

Dzikuje Cola za uwagi i pozdrawiam Nikita :razz:

Tworas - Sro 05 Sty, 2011

Nikitaa, co tu więcej pisać - dr11 i Cola mają rację :razz:

Ja właśnie siedzę w domu i znalazłem pozostałości po sylwestrze :razz: :

10. Świetlikowo motylkowy świat :wink:

moronica - Sro 05 Sty, 2011

rownanie tych cokolow to rownie chybiony pomysl co niedawno w galerii rownanie zdjecia mewy do poziomu jej stop (wszystko na zdjeciu krzywe tylko stopy prosto). poza tym no ok, jako fotografie dokumentujace istnienie tych posagow to w porzadku, ale to wszystko. brak mi tu jakiejs kreatywnej iskry
Cola - Sro 05 Sty, 2011

ad Tworas 10
co to?
sztuczny/zimny ogień?

świetnie wyszedł!

wywaliłbym te "kropki światła" z dołu i z prawej i w puste miejsce napisałbym "Happy New Year 2011" i sprzedawał Japończykom przez net za smsy ;)

Nikitaa - Sro 05 Sty, 2011

moronica napisał/a:
. brak mi tu jakiejs kreatywnej iskry


....kreatywna iskre wniesie TS okreslajac sie ktory to on haha :razz: :mrgreen: :wink:
dziekuje za opinie i podpowiedz na przyszlosc, pozdrawiam Nikita :razz:

Cola - Sro 05 Sty, 2011

moronica napisał/a:
rownanie tych cokolow to rownie chybiony pomysl co niedawno w galerii rownanie zdjecia mewy do poziomu jej stop (wszystko na zdjeciu krzywe tylko stopy prosto). poza tym no ok, jako fotografie dokumentujace istnienie tych posagow to w porzadku, ale to wszystko. brak mi tu jakiejs kreatywnej iskry


sama widzisz Nikitaa że zdjęcie musi być o czymś
ja też do tej pory swoją "małpką" robiłem jedynie dokumentacje czyli zdjęcia o niczym
ot poprostu foty które pokazują gdzie byłem i co widziałem :)
brakuje wszystkim moim fotkom tej iskry artyzmu o której pisze moronica

zeby to zo0brazować to napiszę Ci że jeśli złapałabyś na fotce jakieś ptaszysko które w locie robi na ten posąg to to by było coś ;)

tyle się przynajmniej na tym forum nauczyłem, a to wyżej to moja dedukcja ;)

pozdrawiam i nie załamywać się tylko pstrykać (ja cały czas jestem załamany, ale póki co nie poddaję się :D )

Tworas - Sro 05 Sty, 2011

Cola napisał/a:
wywaliłbym te "kropki światła" z dołu i z prawej

ale ono wiele wnoszą do tego zdjęcia i nie są to kropik... :evil: to świetliki i motyle... :razz: :razz: :razz:

Cola napisał/a:
co to?
sztuczny/zimny ogień?


zimny, zimny :wink:

Nikitaa - Sro 05 Sty, 2011

Tworas napisał/a:
Cola napisał/a:
wywaliłbym te "kropki światła" z dołu i z prawej

ale ono wiele wnoszą do tego zdjęcia i nie są to kropik... :evil: to świetliki i motyle... :razz: :razz: :razz:

Kazdy swoimi oczyma wyobrazni inaczej to widzi :razz: , ja bym jeszcze dodala tych swietlikow i motyli :mrgreen:

Tworas fajny pomysl, lubie zdjecia niczym nieograniczone jezeli chodzi o interpretacje :idea:

pozdrawiam serdecznie Nikita :razz:

Cola - Sro 05 Sty, 2011

zimny czy sztuczny
to w zależności od regionu kraju - tak dla ścisłości ;)

Tworas - Sro 05 Sty, 2011

Cola napisał/a:
zimny czy sztuczny
to w zależności od regionu kraju - tak dla ścisłości ;)

możliwe ale ten był zimny :razz: :razz: :razz: :mrgreen:

TS - Sro 05 Sty, 2011

Nikitaa napisał/a:
ale daje Ci wybor z dwoch posagow

Przykro mi, ale takich włosów ani wąsów nie noszę, a poza tym nie chciałbym być oblany zieloną farbą :P .
Ósemka fajniejsza, ciekawy jest połysk tego metalu, niezbyt przypomina brąz... Nie wiesz co to? Reszta uwag jak poprzednicy :wink: .

Cytat:
Ty mi takiego wyboru nie dales :evil: :wink: :mrgreen:

Ty masz trzy do wyboru :)

Tworas, świetliki/muchy/iskry fajne, im więcej tym lepiej ;) . Dobry efekt można by uzyskać tnąc stalowy pręt szlifierką kątową w ciemnym pomieszczeniu, o jakoś tak :twisted: (bez numerka, bo wcale nieobrobione i ostro kadrowane - tylko jako pomysł).

Cola - Sro 05 Sty, 2011

zwłaszcza na długim czasie naświetlania żeby wyszły te iskry jak płyn i skorzystać z ich światła i zrobić zdjęcie jeszcze "czemuś" w tym pomieszczeniu :)
Nikitaa - Sro 05 Sty, 2011

TS napisał/a:
Ósemka fajniejsza, ciekawy jest połysk tego metalu, niezbyt przypomina brąz... Nie wiesz co to?

Nie wiem ale jak tam bede tam na spacerze z psina to dokonam analizy tego kruszca :wink: :razz:

TS napisał/a:
Cytat:
Ty mi takiego wyboru nie dales :evil: :wink: :mrgreen:

Ty masz trzy do wyboru :)

ale wybor :evil: ...szczegolnie ta trzecia zupelnie jakbym wpadla w zaspe sniezna i dopiero co z niej wylazla haha :mrgreen:

Zdjecie bez numeru - fajne "bambosze" haha :grin: troche niebezpieczne bo latwopalne jak do takiej pracy :wink: :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

Tworas - Sro 05 Sty, 2011

TS, dla pokazania pomysłu uciąłeś sobie pedał w rowerze? :shock:
:wink: :wink: :wink:

Cola - Sro 05 Sty, 2011

to się nazywa pasja i poświęcenie ;)
maziek - Sro 05 Sty, 2011

Wg mnie TS rżnie sobie nogę i doszedł właśnie do kości...
Terminator?! ;)

TS - Sro 05 Sty, 2011

Spokojnie, to nie moja noga, zresztą rower też nie :razz:
Ja tylko robię zdjęcie, a cięty jest rdzeń transformatora, kilkanaście połączonych pasków blachy stalowej ;) . W rowerze jest SPD, więc z daleka faktycznie robi wrażenie jakby ktoś uciął pedał.

maziek - Sro 05 Sty, 2011

TS napisał/a:
cięty jest rdzeń transformatora
Czyli jednak Terminator, bez dwóch zdań!
bhpchmiel - Sro 05 Sty, 2011

TS, a gdzie tu bhp??? :roll: :wink:
Tworas - Czw 06 Sty, 2011

bhpchmiel, Terminator i bhp ? :cool:
bhpchmiel - Czw 06 Sty, 2011

fakt... :grin:
TS - Czw 06 Sty, 2011

bhpchmiel napisał/a:
TS, a gdzie tu bhp??? :roll: :wink:

No jak to, odsunąłem aparat na bezpieczną odległość :twisted: .
Faktem jest, że gorące i rozpędzone opiłki lubią się wbijać w różne przedmioty, no ale bez poświeceń nie ma dobrych zdjęć :razz:

lolek88 - Czw 06 Sty, 2011

taki mały eksperyment ;)

11.

kufel - Czw 06 Sty, 2011

lolek88 napisał/a:
taki mały eksperyment ;)
ciekawy :)
Adolfik - Czw 06 Sty, 2011

Choinkowy bokeh ;) ładnie ładnie
sklsk - Czw 06 Sty, 2011

11 - czy tylko ja z żoną mamy takie wrażenie że jest tu odbicie faceta w slipach ?
Cola - Czw 06 Sty, 2011

hahahaha ja też to widze :)
Tworas - Czw 06 Sty, 2011

ja też :D
Sunders - Czw 06 Sty, 2011

Iluzja :???: :smile:
sklsk - Czw 06 Sty, 2011

Lolek88 - jeśli nie tylko my to widzimy to teraz tłumacz się :)
Strzała - Czw 06 Sty, 2011

<słit focia> :D
fatman - Czw 06 Sty, 2011

12.


13.


14.

kufel - Czw 06 Sty, 2011

mam podobne ;)

15.

skasowany - Czw 06 Sty, 2011

fatman, bardzo dobre!
lolek88 - Czw 06 Sty, 2011

sklsk, gdzie wy się z żoną patrzycie...? :evil: sam dopiero teraz to zauważyłem :zalamany:
ale nie ma tego złego, będzie co w profilowe na nk wrzucić :mrgreen:

Adolfik - Pią 07 Sty, 2011

[quote="kufel"]mam podobne ;)

od razu przypomina mi się tekst "mam takie samo, ale inne" ;)

[ Dodano: Pią 07 Sty, 2011 01:01 ]
kufel napisał/a:
mam podobne ;)


Ciśnie się na usta "mam takie samo, ale inne" xD

fatman - Pią 07 Sty, 2011

Ruslan napisał/a:
fatman, bardzo dobre!


Dzięki Rusłan. Ot... wjechałem wyciągiem na górkę i patrzę ... jaka piękna zima dlaczego by jej nie sfotografować?
Pozdrawiam,

muzyk - Sob 08 Sty, 2011

16. Porzucony.

17. Symbioza.


[ Dodano: Sob 08 Sty, 2011 01:20 ]
18. Szopka w Gdyni.

kozidron - Sob 08 Sty, 2011

muzyk, no zdecydowanie fotografia inna

19. sea towers





20. port





21. dziura





22. problemy uzdrowiskowe /uzdrowisko/






23. recepcja






24. ewakuacja






25. zajęte



muzyk - Sob 08 Sty, 2011

Cytat:

muzyk, no zdecydowanie fotografia inna

E :mrgreen: , architektura. Trzeba doceniać "piękno" sea'sa przez pryzmat brzydoty np. hałdy złomu :lol:

moronica - Sob 08 Sty, 2011

22 swietnie wypatrzone, nie wiadomo czy sie smiac czy plakac ;)
Adolfik - Sob 08 Sty, 2011

kozidron, dobra seria, duży plus (pierwsze widziałbym tez w BW)
kufel - Sob 08 Sty, 2011

19, fajny kontrast

21,22 ,24 jak dla mnie naj.

kozidron - Sob 08 Sty, 2011

moronica napisał/a:
22 swietnie wypatrzone, nie wiadomo czy sie smiac czy plakac ;)


książka już tam leżała, to miejsce z dnia na dzień się zmienia od tego lata zniknęły wszystkie szyby z antresoli ale czego to wandale nie poprawią.

-uzdrowisko-

26. maszyna do pomiaru bf/ff




27. świetlica





28. pani Krysia zostawiła syf w biurze



bhpchmiel - Sob 08 Sty, 2011

kozidron, fajne zdjęcia, ale gdzieś Ty dorwał takie klimaty?? :razz:
mnich - Sob 08 Sty, 2011

Cytat:
27. świetlica
Dobre, podoba mi się.
baracuda - Sob 08 Sty, 2011

kozidron napisał/a:
19. .........


Podoba mi się całość.

arietiss - Sob 08 Sty, 2011

kozidron, świetne! Zdradź gdzie to? Może uda się jeszcze załapać na urlop... :mrgreen: :wink:
kozidron - Sob 08 Sty, 2011

19-20-plener z muzyk'iem i robione zresztą jego zeissem 180/2.8 na pełnej

21- plener polifarb -hala 27
22- 28 - uzdrowisko orłowo

a najlepiej szukać opuszczone budynki albo forgotten.pl, jest mnóstwo takich miejsc a w Łodzi to wręcz wysyp .... mi jednak bardziej się podobał opuszczony szpital dziecięcy albo pewien psychiatryk na uboczu, kiedyś pokaże z niego fotki.

arietiss, masz za dużo miejsc do obskoczenia u siebie żeby jechać 450 km na północ.

TS - Sob 08 Sty, 2011

kozidron, obie serie ciekawe, recepcja jakoś skojarzyła mi się z "Ostatnim brzegiem".

Mam trochę w tym klimacie z 2009 (opuszczone wille w Konstancinie pod Warszawą) - wrzucę później, bo na razie porządkuję 2010 ;)

arietiss - Nie 09 Sty, 2011

Myślałem, że wszystkie są z jednego uzdrowiska i taki żarcik, że fajnie było by sie tam załapać na wczasy! :mrgreen: :wink:
Masz rację, że u mnie w Łodzi pełno takich miejsc... :neutral: I z każdym rokiem co raz ich więcej i to nie tylko u mnie... :sad: Ech, co za kraj... :???:

baracuda - Nie 09 Sty, 2011

kozidron napisał/a:
a najlepiej szukać opuszczone budynki albo forgotten.pl


Faktycznie , fajnie opisane co i gdzie stoi , a raczej wali się :wink:

kufel - Nie 09 Sty, 2011

arietiss napisał/a:
Masz rację, że u mnie w Łodzi pełno takich miejsc... :neutral:
ale Bytomia to i tak chyba nie przebije :/ a kiedyś to miasto "perełka" . od roku '45 degradacja totalna... i nie mam tu akurat na mysli zniszczeń wojennych bo tych na Górnym Śląsku nie było wiele ( w przeciwieństwie do np Szczecina ) . jak ktoś oglądał stare zdjęcia,pocztówki Bytomia i skonfrontuje je z dzisiejszym widokiem to zawal gwarantowany :mrgreen:
arietiss - Nie 09 Sty, 2011

kufel napisał/a:
arietiss napisał/a:
Masz rację, że u mnie w Łodzi pełno takich miejsc... :neutral:
ale Bytomia to i tak chyba nie przebije :/ a kiedyś to miasto "perełka" . od roku '45 degradacja totalna... i nie mam tu akurat zniszczeń wojennych bo tych na Górnym Śląsku nie było wiele ( jak np w Szczecinie...) jak ktoś oglądał stare zdjęcia,pocztówki Bytomia i skonfrontuje je z dzisiejszym widokiem to zawal gwarantowany :mrgreen:


Smutna prawda o całym naszym pięknym kraju... :sad:

jasiekcom - Nie 09 Sty, 2011

i tak te wasze opuszczone "fabryki" nieźle wyglądają u siebie lub najbliższej okolicy miałem kilka takich obiektów nawet na plenerki ślubne tam jeździłem :wink: ale złomiarze i inna tałatajstwo rozebrali te obiekty na czynniki pierwsze bo przecież ze ścian można kable wydłubać bo ze stropów druty no to i cegła się nada itp :mad: i teraz szczerze po pierwsze mała atrakcyjne tego miejsca drugi niestety strach tam chodzić bo konstrukcja budynku mocno nadwyrężona samemu można jeszcze bezsensu ryzykować ale np z młodymi nigdy w życiu :cry:
kufel napisał/a:
ale Bytomia to i tak chyba nie przebije
nho to kufel, może się kiedyś zgadamy jak znasz tamte tereny na jakiś plenerek do Bytomia mam z 50 km :wink:
kufel - Nie 09 Sty, 2011

jasiekcom napisał/a:
nho to kufel, może się kiedyś zgadamy jak znasz tamte tereny na jakiś plenerek do Bytomia mam z 50 km :wink:
ja tu bardziej miałem na myśli ścisłe ,kiedyś zabytkowe centrum Bytomia, pelno ruin i pustostanów. owszem są opuszczone kopalnie etc ale po większości juz nic nie zostało. jest jeszcze jeden obiekt warty zainteresowania ,mianowicie elektrociepłownia Szombierki.

a z innych miejsc to może cementownia Grodziec ? :) jeszcze stoi i miejsc na plener całkiem dobre! :)

sztormik20 - Nie 09 Sty, 2011

28


Ostatnie zaćmienie słońca

Witam!!!
Moje pierwsze zdjęcie na forum ( a w zasadzie drugie gdyż pierwsze zostało usunięte:) )
Proszę mnie od razu nie zjadać:)
pozdrawiam

degol - Nie 09 Sty, 2011

sztormik20, 28 mi się podoba ! Choć Arek w galeryjce dał naprawdę fajne "zaćmienie" !
link

Cola - Nie 09 Sty, 2011

aj to juz widzialem chyba?
i czemu pierwsze zostalo usuniete?

sztormik20 - Nie 09 Sty, 2011

Cytat:
aj to juz widzialem chyba?
i czemu pierwsze zostalo usuniete?


to chyba pytanie do admina...

Flashalpha - Nie 09 Sty, 2011

29.

Opinie i komentarze jak zawsze mile widziane :)

moronica - Nie 09 Sty, 2011

ja bym podbila nieco kontrast zeby nie bylo takie plaskie. i moze popracowala nad oswietleniem by jak najbardziej podkreslic te wszystkie kropelki/babelki
Flashalpha - Nie 09 Sty, 2011

moronica, dzięki :)
gwoli ścisłości, nie były to zabawy z kropelkami, lecz tafla lodu na drodze... ;)

Wujek_Pstrykacz - Pon 10 Sty, 2011

sztormik20 napisał/a:
Witam!!!
Moje pierwsze zdjęcie na forum ( a w zasadzie drugie gdyż pierwsze zostało usunięte:) )
Proszę mnie od razu nie zjadać:)
pozdrawiam


Nie zostało usunięte, tylko przeniesione do odpowiedniego tematu - ASTROFOTOGRAFIA 2011.

martin33-73 - Pon 10 Sty, 2011

30

31

kasiakaaz - Pon 10 Sty, 2011

martin33-73, w petach, to ja nic ładnego ani ciekawego nie widzę... Chyba, że to jakiś manifest...? :wink: Rzucasz palenie?
baracuda - Pon 10 Sty, 2011

kasiakaaz napisał/a:
martin33-73, w petach, to ja nic ładnego ani ciekawego nie widzę...


Ja to tak się bawiłem obiektywami , łapałem ostrość :mrgreen: :razz:

muzyk - Pon 10 Sty, 2011

32. Przejście podziemne.
Trochę przyciemnione, przywinietowane.
Canon 30D + Tokina 35-105 f3.5 - użyta przysłona 5,6.

Daniel*1977 - Pon 10 Sty, 2011

33

seeing is believing by Daniel*1977, on Flickr

34

Does it hurt? by Daniel*1977, on Flickr

35

ghosts in the fog by Daniel*1977, on Flickr

36

Ice age by Daniel*1977, on Flickr

TS - Pon 10 Sty, 2011

muzyk napisał/a:
32. Przejście podziemne.
Trochę przyciemnione, przywinietowane.

No i dobrze, fajny klimat. Taki trochę z Bioforge, była taka gra na pecety daaaawno temu :) . Ja bym widział jeszcze jakiegoś ludzia, może w panice uciekającego i lekko rozmytego :razz: ?

Daniel*1977, bardzo mi się podoba 33 (fajnie, że centralna kompozycja) i 35 (to nakładane klatki?)!

muzyk - Pon 10 Sty, 2011

TS napisał/a:
w panice uciekającego i lekko rozmytego :razz: ?

Jest taki mały konduktor w czerwonej czapeczce...
Zaczajkę zrobię i szczura puszczę, co by efekt spotęgować :twisted:

Daniel*1977 - Pon 10 Sty, 2011

TS,
35 to: Ekspozycja 4s Przysłona f/22.0 i panoramowanie dół - góra na statywie.

baracuda - Wto 11 Sty, 2011

muzyk napisał/a:
32. Przejście podziemne.


Pierwsze skojarzenie to korytarz w podziemiach pewnego
szpitala prowadzący do prosektorium , brakuje mi tylko wózka
z delikwentem , raczej nie skombinujesz wózka z klientem
żeby jeszcze raz strzelić fote :mrgreen:
to by było to :cool: , fajne :wink:

muzyk - Wto 11 Sty, 2011

TS, Baracuda - dzięki za słowo.
kasiakaaz - Wto 11 Sty, 2011

muzyk, 32 klaustrofobiczne, kojarzy mi się ze "szpitalem dla wariatów". Fajnie wyszło.
Daniel*1977, nie napiszę z czym mi się kojarzy 33, bo wyjdę na etatowego świntucha tego forum... :mrgreen:
Na 36 fajny zafarb.

muzyk - Wto 11 Sty, 2011

kasiakaaz napisał/a:
Fajnie wyszło.

Dzięki!!!

Cola - Sro 12 Sty, 2011

baracuda napisał/a:
brakuje mi tylko wózka
z delikwentem


ja bym wolał pusty wózek :)

Daniel*1977 - Sro 12 Sty, 2011

kasiakaaz, nie napiszę z czym mi się kojarzy 33,
Dawaj!!!!

lolek88 - Sro 12 Sty, 2011

jako, że w poprzednim wszyscy skupili się na szukaniu mnie gdzieś w tle, to wrzucam jeszcze jedno, podobne, ale tym razem się schowałem :D

37.

Adolfik - Sro 12 Sty, 2011

To ja mogę rozpocząć ;)
Dlaczego wielkiemu ziemniakowi znajdującemu się za gwiazdkami założyłeś sombrero, dorobiłeś ręce i nogi? (Ot moja wizja co widzę w tle tym razem xD )

kasiakaaz - Sro 12 Sty, 2011

Daniel*1977 napisał/a:
Dawaj!!!!

Kiedy się wstydzę... :oops: :razz:

TS - Sro 12 Sty, 2011

lolek88, jak pakowałem prezenty pod choinkę to nie bardzo mogłem znaleźć jakiś ładny papier, Twoje zdjęcie nr 37 byłoby do tego świetne :) . Przypomina mi trójwymiarowe pocztówki, miałem taką jedną dawno temu.

kasiakaaz napisał/a:
Kiedy się wstydzę... :oops: :razz:

Kasia, nie wstydź się, ja też jestem ciekaw z czym może się kojarzyć taki owoc... Z kolczykami ;) ?

Mik443 - Sro 12 Sty, 2011

38 pstryk - warkocz


32 jest mocne.

Adolfik - Sro 12 Sty, 2011

Ucięta gumka, na dodatek po za Go drażni
lolek88 - Sro 12 Sty, 2011

Adolfik, to nie ziemniak ale pomidor! :P

TS napisał/a:
lolek88, jak pakowałem prezenty pod choinkę to nie bardzo mogłem znaleźć jakiś ładny papier, Twoje zdjęcie nr 37 byłoby do tego świetne :) . Przypomina mi trójwymiarowe pocztówki, miałem taką jedną dawno temu.

To może coś takiego się przyda na inne okazje? :mrgreen:

39


Więcej bokehowych wzorków już nie wrzucam ;)

TS napisał/a:

kasiakaaz napisał/a:
Kiedy się wstydzę... :oops: :razz:

Kasia, nie wstydź się, ja też jestem ciekaw z czym może się kojarzyć taki owoc... Z kolczykami ;) ?

To i ja do ciekawych się dołączę :twisted:

TS - Sro 12 Sty, 2011

38 - Częściowo zgadzam się z Adolfikiem, a dokładniej albo warkocz bez gumki, albo niech ta gumka nie leży na krawędzi kadru. Jak dla mnie może być poza GO. Podoba mi się "miękkość" całości i nieuporządkowane pojedyńcze włosy.

lolek88 napisał/a:

To może coś takiego się przyda na inne okazje? :mrgreen:
39

Taki wzorek już mi się nie przyda :twisted:

AuThoR - Czw 13 Sty, 2011

To zdrowie :P
40.


41.

TS - Czw 13 Sty, 2011

L'Chaim! Bardzo ładne (acz wolałbym w 2/3 wypełniony). Wybieram cz-b ;) .
lancer - Czw 13 Sty, 2011

AuThoR, żeby dobrze takie szkło sfotografować trzeba się nieźle namęczyć. na 41 nie widzę za dobrze konturu (kolorystyka zresztą też mi się nie podoba) ale 40 jest niezłe. Na szyjce kontur jest ok ale na samej lampce go zabrakło i jest trochę poprzecinany mocnym światłem w niektórych miejscach. Musiało się gdzieś wyrwać z ciemni :wink: No i podłoże z lekka brudne / pomarszczone
Ale ogólnie już nie wiele brakuje do ideału.

AuThoR - Pią 14 Sty, 2011

lancer, wiem....trochę lipne były moje przygotowania do tego :) ...na szybko coś chciałem spróbować. Za tydzień pobawię się trochę mocniej to może uda mi się coś fajnego wrzucić.

eeeee.....podłoże to stara tapeta na lampe tuba z gazety przymocowana gumką i czarny sweter jako boczne tło czarne :D :D obiecuję już nie używać tak prymitywnych narzędzi :D

lancer - Pią 14 Sty, 2011

takie foto można zrobić bardzo tanio - wystarczą 2 arkusze czarnego papieru i 1 białego ale zabawy zanim to się uda jest o wiele wiele więcej :)
Powodzenia i pochwali się jak Ci wyszło. Ps. spróbuj na niskim kluczu, jest chyba ciekawiej i łatwiej zrobić

Daniel*1977 - Pią 14 Sty, 2011

40 jak dla mnie BDB.
37 i 39 też ciekawe.
Warkoczyk jakoś mnie nie bierze.

42

true blood by Daniel*1977, on Flickr

43 jeden staroć, któy chyba trochępoprawy wymaga

down by Daniel*1977, on Flickr

kasiakaaz - Pią 14 Sty, 2011

AuThoR, 40 podoba mi się.
Daniel*1977, 42 - ciekawe ujęcie liścia. :wink: Kolorystyka i tonacja bardzo na tak...

AuThoR - Pią 14 Sty, 2011

Daniel*1977, bardzo fajne 42 - BRAWO

Podoba mi się bardzo kolor i światło.

Mik443 - Pią 14 Sty, 2011

Adolfik, TS, Daniel*1977 Dziękuję za uwagi. Poza GO zostawiłem celowo. Mocniej cięte nie przypadło mi do gustu. Gumka, hmmm skupiłem się na przycinaniu prawej, ciemnej strony i o gumce w ferworze walki zwyczajnie zapomniałem... Jak w życiu.
PS. Nie komentuję zdjęć innych, bo się nie znam. Jedne podobają mi się bardziej, inne mniej. Jeszcze inne nie podobają mi się wcale. Oglądam, czytam Wasze uwagi pod zdjęciami. Uczę się (mam nadzieję). Można być muzykiem bez znajomości nut, ale krytykiem muzycznym być się nie da :mrgreen:

Cola - Pią 14 Sty, 2011

Mik443, wiesz jak to jest.... w tym kraju jest 40mln trenerów piłkarskich to i krytyków foto sie znajdzie sporo ;) (ja tez jak Ty widze czy mi sie podoba czy nie i w zasadzie tyle... choć dzięki temu że tu jestem z Wami to zauważam coraz więcej rzeczy dot fotografii)

pzdr

kasiakaaz - Pią 14 Sty, 2011

Mik443 napisał/a:
Nie komentuję zdjęć innych, bo się nie znam.

Chyba wiesz, czy Ci się coś podoba, czy nie i dlaczego?
Mik443 napisał/a:
Jedne podobają mi się bardziej, inne mniej. Jeszcze inne nie podobają mi się wcale.

I o to chodzi. Nie trzeba być krytykiem, aby wyrażać swoją opinię. Mało kto tutaj ma takie aspiracje... :wink:

bhpchmiel - Pią 14 Sty, 2011

AuThoR, 41 bardzo mi się podoba!
AuThoR - Pią 14 Sty, 2011

dziękuję za opinie :oops:
Daniel*1977 - Pią 14 Sty, 2011

43

pleasure by Daniel*1977, on Flickr

bhpchmiel - Pią 14 Sty, 2011

Daniel*1977, 43 nie wiem dlaczego skojarzyło mi się z Obcym?! :roll:
Daniel*1977 - Pią 14 Sty, 2011

Hmmm miało być inne, ale słabo się postarałem :D
moronica - Sob 15 Sty, 2011

bhpchmiel napisał/a:
Daniel*1977, 43 nie wiem dlaczego skojarzyło mi się z Obcym?! :roll:

mi tez ;) te ich jaja mialy takie powiedzmy wargi ;)

muzyk - Sob 15 Sty, 2011

bhpchmiel napisał/a:
nie wiem dlaczego skojarzyło mi się z Obcym?!

Mi z jego mózgiem.

kasiakaaz - Sob 15 Sty, 2011

Daniel*1977, a mnie tam 43 kojarzy się tylko z kapustą włoską. :wink: :grin:
Fajne.

TS - Sob 15 Sty, 2011

Daniel*1977, z ostatnich podoba mi się 42. Przypomniało mi jak w dzieciństwie świeciłem sobie latarką przez rękę i zastanawiałem się czemu widzę czerwony :razz: . Na dole łodygi jakiś trochę psujący efekt defekt, ale to szczegół ;) .
Z kolei 43 wcale mi się nie podoba, bo z jednej strony masz delikatny rysunek pióra (i to jest bardzo fajne), ale w środku wszystko splątane w białą papkę :neutral: . Wyrwałbym kilka piórek i byłoby znacznie fajniej.

bechcik - Sob 15 Sty, 2011

44.
http://lh3.ggpht.com/_Jyi...12/DSC_6696.JPG

Generalnie nie wiedziałem gdzie to wstawić, więc wstawiam tu.
Witam wszystkich użytkowników ! :wink:

wymiary zdjęcia niezgodne z regulaminem forum, zamieniłem na link

TS - Sob 15 Sty, 2011

Cześć, bechcik :wink: ! Kompozycja. Proporcje dom:drzewo powodują, że nie bardzo wiem co tu jest tematem zdjęcia... Nieostry krzak przeszkadza. Lewy górny róg jest zbyt pusty.
bechcik - Sob 15 Sty, 2011

TS napisał/a:
Cześć, bechcik :wink: ! Kompozycja. Proporcje dom:drzewo powodują, że nie bardzo wiem co tu jest tematem zdjęcia... Nieostry krzak przeszkadza. Lewy górny róg jest zbyt pusty.

Ok, dzięki za krytykę, która przy moich umiejętnościach bardzo się przyda :D

Cola - Sob 15 Sty, 2011

ha a mnie się najbardziej podoba ten nieostry krzak :)
pierwsza rzecz na która zwróciłem uwagą :)

Mik443 - Sob 15 Sty, 2011

43 jakoś mi się tak fekalnie kojarzy.
Bechcik oglądaj zdjęcia bardziej doświadczonych (nie moje, bo ja sam tutaj nowy jestem i dopiero zaczynam naukę - zbieram cięgi w postaci słusznej krytyki), czytaj opinie i będzie tylko lepiej.

TS - Sob 15 Sty, 2011

bechcik napisał/a:
Ok, dzięki za krytykę

Proszę bardzo, jeszcze będziesz miał okazję mi się odwdzięczyć w ten sam sposób ;)

bechcik napisał/a:

która przy moich umiejętnościach bardzo się przyda :D

Każdemu się przyda (niezależnie od umiejętności), chyba że robi zdjęcia do szuflady.

Djwalkman - Sob 15 Sty, 2011

45. Biznesman

panmarecq - Nie 16 Sty, 2011

46.


muzyk - Nie 16 Sty, 2011

Djwalkman napisał/a:
Biznesman

O Ty! Fajne!
Mam jednego takiego... jeszcze nie spadł, czasnę go niebawem. :mrgreen:

kozidron - Nie 16 Sty, 2011

a ja nie kumam 46 :roll:


47. prawa gondola


Cola - Nie 16 Sty, 2011

kozidron napisał/a:
a ja nie kumam 46


bo to fotografia inna ;)

kasiakaaz - Nie 16 Sty, 2011

kozidron, chyba lewa...? :wink: Fajnie wypatrzone i "zrobione".
cybertoman - Nie 16 Sty, 2011

kasiakaaz napisał/a:
chyba lewa
moze do gory nogami?
panmarecq - Nie 16 Sty, 2011

kozidron napisał/a:
a ja nie kumam 46 :roll:


Spodobało mi się to połączenie kamery i okien i tak sobie to skadrowałem,na pewno nie jest to architektura więc dodałem do "innej" :)

Monastor - Nie 16 Sty, 2011

cybertoman napisał/a:
kasiakaaz napisał/a:
chyba lewa
moze do gory nogami?

Niee, od tyłu :)

arietiss - Nie 16 Sty, 2011

48.
Foyer...

baracuda - Nie 16 Sty, 2011

arietiss napisał/a:
48.
Foyer...


Podoba mi się , tylko ta chirurgia wybie.... :razz:

arietiss - Nie 16 Sty, 2011

No, niestety reklamy są wszechobecne. Myślałem czy nie usunąć, ale koniec końców takie czasy... :wink:
kasiakaaz - Nie 16 Sty, 2011

Monastor napisał/a:
cybertoman napisał/a:
kasiakaaz napisał/a:
chyba lewa
moze do gory nogami?

Niee, od tyłu :)

Tylko kozi może rozwiać te nurtujące wątpliwości... :razz: :grin:

arietiss, 48 bardzo dobre, tylko mi zdecydowanie ta chirurgia szczękowa i wybielanie zębów przeszkadza... :wink:

P.S.
O baracuda mnie uprzedził...

arietiss - Nie 16 Sty, 2011

kasiakaaz, baracuda wielkie dzięki! Reklam różnych co niemiara! Teatry też widać muszą z czegoś żyć... Prawa rynku. :roll:
baracuda - Nie 16 Sty, 2011

arietiss napisał/a:
Reklam różnych co niemiara!


Zawsze można jeszcze coś pokombinować :wink:

kozidron - Nie 16 Sty, 2011

kasiakaaz napisał/a:
Tylko kozi może rozwiać te nurtujące wątpliwości... :razz: :grin:


Monastor dobrze zauważył (a wszystko przez to, że oglądałem jakiś czas temu voyagera) :wink:

muzyk - Pon 17 Sty, 2011

49. Przejście podziemne 2. Popłoch!


P.S. Trochę przycięte, bo matrycę muchy obsiadły.
Canon 30D + Tokina 70-220 f3,5 - użyta przysłona f22.

Daniel*1977 - Pon 17 Sty, 2011

47 fajny motyw, trzeba mieć oczy wszędzie :)

48 Szkoda, że tak brzydko skadrowane - w sensie uciętej lewej strony. Mogło by się zaczynać bradziej równolegle do lewego boku.

49 Dosyć abstrakcyjne, przez co bardzo udane!!!

A to kilka moich ostatnich pomysłów, nudziło mi się :)

50

Roots by Daniel*1977, on Flickr

51

body parts by Daniel*1977, on Flickr

52

use your brain by Daniel*1977, on Flickr

53

lava by Daniel*1977, on Flickr

Tworas - Pon 17 Sty, 2011

podoba mi się 51 :) do końca nie wiadomo czym jest mimo, że wiadomo :razz:
muzyk - Pon 17 Sty, 2011

Cytat:
49 Dosyć abstrakcyjne, przez co bardzo udane!!!

Dzięki Daniel!
Twoje 52 - świetne. Inne też super, ale to jest mocne.
Cytat:
49 super (jak po kwasie sny ;) )

Dzięki Cola!

Cola - Pon 17 Sty, 2011

49 super (jak po kwasie sny ;) )

50 - kamyki
51 - płuca
52 - mózg
53 - bursztyn

cała seria udana :)

rutek75 - Pon 17 Sty, 2011

49. - Bardzo mi sie kolory podobają - super.
muzyk - Pon 17 Sty, 2011

rutek75 napisał/a:
49. - Bardzo mi sie kolory podobają - super.

miło. :grin:

kasiakaaz - Pon 17 Sty, 2011

Daniel*1977, najbardziej mi się podobają 51 - korzenie drzewa i 53 - prażone orzechy włoskie... :wink:
Adolfik - Pon 17 Sty, 2011

Cola napisał/a:
jak po kwasie sny
mam wrażenie że nie powinno się tego pisać, albo inaczej jeżeli już wiesz jakie są sny po kwasach nie wiem czy jest sens chwalić się tym na forum ;)
muzyk - Pon 17 Sty, 2011

54. Winda

moronica - Pon 17 Sty, 2011

troche mi sie z Cube kojarzy ;)
cybertoman - Pon 17 Sty, 2011

muzyk, pozazdrosciles Oranzewskiemu wlasnego stylu?
Cola - Pon 17 Sty, 2011

Adolfik napisał/a:
Cola napisał/a:
jak po kwasie sny
mam wrażenie że nie powinno się tego pisać, albo inaczej jeżeli już wiesz jakie są sny po kwasach nie wiem czy jest sens chwalić się tym na forum ;)


i tu Cię zaskoczę :)
ja jestem pokolenie tanich win... no ale w dobie wymiany informacji (niczym nie skrępowanej) zasłyszało się to i owo :)

rutek75 - Pon 17 Sty, 2011

muzyk ma chyba słabość do wszelakich zieleni :D
muzyk - Pon 17 Sty, 2011

Cytat:
muzyk, pozazdrosciles Oranzewskiemu wlasnego stylu?

Nie. Jakbym zazdrościł, to nie mógłbym fotografować.

55. Dynamizm wieczornego spokoju.

56. Mały spokojny uczestnik dynamizmu.

57. Dynamiczny odpoczynek.


Canon 450D + Tokina 70-220 f3.5 - przysłona robocza f22 lub f16, statyw.

Tomasz_ - Pon 17 Sty, 2011
Temat postu: Soplek
Postawili taki sopelek, trza było poeksperymentować :-)

58.


59.


60.


61.

witkot - Pon 17 Sty, 2011

Daniel*1977 cała seria z "warzywkami " bardzo na tak.Gratuluję pomysłowości.

muzyk 57. Dynamiczny odpoczynek- Ciekawy efekt z tym zoomem.Podoba mi się.

muzyk - Pon 17 Sty, 2011

witkot napisał/a:
muzyk 57. Dynamiczny odpoczynek- Ciekawy efekt z tym zoomem.Podoba mi się.

Dziękuję!

wika11 - Pon 17 Sty, 2011

Daniel*1977 podoba mi się Twoje spojrzenie na warzywa :wink:

muzyk 55-57 ładnie, sytuacje jak ze snu

ode mnie
62. ( daję taki numer, ponieważ są dwa 57)

muzyk - Pon 17 Sty, 2011

Wika
Dzięki!
W Twoim ciekawy zafarb. Co to?

skasowany - Pon 17 Sty, 2011

muzyk, zacząłeś coś brać? :P
AuThoR - Pon 17 Sty, 2011

A mi się jakoś ta cała seria bardzo podoba :) bravo muzyk :)
Tomasz_ - Pon 17 Sty, 2011

Muzyk z całej serii..... mi najbardziej 49 się podoba, może jeszcze trochę przytomny byleś ;-)
ale 57 to Pomaranczowemu chyba się nie spodoba :razz:

blaine - Pon 17 Sty, 2011

63.


Chłopiec z zapałkami ;)
I zabawa z długimi czasami naświetlania. Nie wyszło tak jak chciałem, następnym razem będzie lepiej. ;)

muzyk - Pon 17 Sty, 2011

Ruslan napisał/a:
muzyk, zacząłeś coś brać? :P

tak, 450D, który leżał i się kurzył, a 30 tka miała zasr.ą matrycę :lol:
Ale kilka ruchów szpatułką do ucha i jest in Ordnung :mrgreen:

kufel - Wto 18 Sty, 2011

Daniel*1977, warzywa super ! :)

muzyk, dwa ostatnie na tak

Tomasz_, Twoja seria rowniez na tak :)

blaine, fajny pomysł. tylko nie do końca tło mnie przekonuje :)

wika11, co to ? :)

muzyk - Wto 18 Sty, 2011

Dzięki Wam, wypowiadającym się na temat moich zdjęć, za miłe słowa!
Dziękuję! :o

blaine - Wto 18 Sty, 2011

kufel napisał/a:
blaine, fajny pomysł. tylko nie do końca tło mnie przekonuje :)

Mnie też nie, ale to jedyne tło jakie było wtedy dostępne. ;)
Ogólnie wykonanie średnio mi się już podoba i teraz bym to zrobił trochę inaczej. ;)

nozomi - Wto 18 Sty, 2011

59 jest dla mnie fenomenalna :razz:

[ Dodano: Wto 18 Sty, 2011 21:24 ]
muzyk, 57 wyszła ciekawie imho :smile:

Daniel*1977 - Wto 18 Sty, 2011

Cała strona nr 12 ciekawa!
58, 62 sam bym takie ustrzelił :D

64 taki mały "remake"


Soft again by Daniel*1977, on Flickr

muzyk - Wto 18 Sty, 2011

65. Drzewo - widmo.

66. Przebłyski nadziei.

67. Gaja.

kufel - Wto 18 Sty, 2011

muzyk, sam pomysł z "dynamiką" (zoomowanie ? ) mi się podoba ale jakby czegoś brakuje mi w tych zdjęciach ;) ale dwa pierwsze Ok.
muzyk - Wto 18 Sty, 2011

Dzięki Kufel!
Cola - Wto 18 Sty, 2011

65 najbardziej
dr11 - Sro 19 Sty, 2011

Fajny cross na 67.

68.

Tworas - Sro 19 Sty, 2011

dr11, 68 dobre! aż chce się pociągnąć za rączkę :smile:
TS - Sro 19 Sty, 2011

O, faktycznie 68 jest świetne! Środkowa wysunięta ;) ?

muzyk, fajnie się bawisz! Najbardziej podoba mi się 66, pewnie przez abstrakcję (ale nadziei to ja tam nie widzę ;) )

dr11 - Sro 19 Sty, 2011

TS, wszystkie wsunięte :P
TS - Sro 19 Sty, 2011

Hmmm... No to zakrzywienie płaszczyzny ostrości albo znów mnie ktoś wkręca sprytną obróbką ;)
muzyk - Sro 19 Sty, 2011

Cola, TS, dr11, kufel, dzięki!
dr11 - Sro 19 Sty, 2011

TS napisał/a:
zakrzywienie płaszczyzny ostrości
Bingo :)
Daniel*1977 - Sro 19 Sty, 2011

Aż jestem zły, że to nie moje szuflady :mad:
Cola - Sro 19 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
TS napisał/a:
zakrzywienie płaszczyzny ostrości
Bingo :)


A TERAZ PO LUDZKU I W 2 ZDANIACH O CO KAMAN, bo tez mi sie to podoba i tez byłem pewien że poprostu jedna jest bardziej wysunięta :)

wujek google wywala jakies śmieci w tym temacie ;)

TS - Sro 19 Sty, 2011

Cola napisał/a:
A TERAZ PO LUDZKU I W 2 ZDANIACH O CO KAMAN

,,Płaszczyzna'' ostrości jest wycinkiem sfery.
Być może nie musi to być dokładnie sfera, w każdym razie jest zakrzywioną powierzchnią.

dr11 - Sro 19 Sty, 2011

Tak jak pisze TS. Wystarczy obiektyw który ma monstrualny "field curvature", czyli płaską powierzchnie obrazuje ostro na wycinku powierzchni sferycznej. http://en.wikipedia.org/w...field_curvature
Ostrość ustawiłem nie w punkcie centralnym a na okręgu przechodzącym przez uchwyty górny i dolny. Wówczas uchwyt centralny będzie się znajdował poza płaszczyzną ostrości.

kasiakaaz - Sro 19 Sty, 2011

dr11, 68 dobreeee... :smile:
cybertoman - Sro 19 Sty, 2011

Daniel*1977 napisał/a:
Aż jestem zły, że to nie moje szuflady
Jak zobaczylem to zdjecie, to sobie pomyslalem, ze bedziesz zly

dr11, Fajne (sie namaskowales w LR...). Jaki to obiektyw maltretowales?

dr11 - Sro 19 Sty, 2011

No nie, jeszcze się nie domyślili ;)
Lensbaby tak działa :)
Dlatego możliwe jest za jego pomocą ustawienie ostrego punktu (gdy sferyczna płaszczyzna ostrości jest styczna do powierzchni sensora).
W LR tylko BW, krzywe, lokalnie clarity i winieta.

Cola - Sro 19 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
Tak jak pisze TS. Wystarczy obiektyw który ma monstrualny "field curvature", czyli płaską powierzchnie obrazuje ostro na wycinku powierzchni sferycznej. http://en.wikipedia.org/w...field_curvature
Ostrość ustawiłem nie w punkcie centralnym a na okręgu przechodzącym przez uchwyty górny i dolny. Wówczas uchwyt centralny będzie się znajdował poza płaszczyzną ostrości.


ha czyli mam rozumiec że są obiektywy które ustawiają ostrosć po okręgu i ustawia się tylko promień? :)
dobrze skumałem?
jesli tak to do jakich zdjęć słuzy taki obiektyw? (no bo przecież do robienia fotek szufladom ;) )

PS dużo piszecie o LR (rozumiem ze chodzi tu o program lightroom?)
niech mi ktios napisze dlaczego jak wrzucam fote do tego programu to jest ona na wejsciu strasznie ciemna? (duzo ciemniejsza niz normalnie w jakimkolwiek innym byle przeglądaczu)
i czy tych funcji co w LR nie ma w PS?

dr11 - Sro 19 Sty, 2011

Cola, weź płaszczyznę i fragment sfery. Niech miejsce przecięcia symbolizuje miejsce gdzie jest ostro. Poruszając płaszczyzną względem sfery lub odwrotnie napotkasz takie scenariusze: obiekty są rozłączne, obiekty są styczne, obiekty przecinają się. W ostatnim przypadku profil przecięcia jest okręgiem - ostro jest po okręgu. Jeśli obiekty są styczne - ostro jest w punkcie.
Scenariusz jest uproszczony, bo Lensbaby nie odwzorowuje po sferze ale po jakiejś para/hiperboloidzie obrotowej z możliwością zmiany kąta osi w stosunku do płaszczyzny matrycy. Stąd możliwość wyboru punktu, gdzie ma być w kadrze najostrzej. Ale dla uproszczenia można przyjąć jak napisałem.
Obiektyw przeznaczony jest do fotografii kreatywnej :)

Adolfik - Sro 19 Sty, 2011

dr11, potężnie ;) Lens baby daje radę
muzyk - Sro 19 Sty, 2011

dr11, composer, czy inny?
dr11 - Sro 19 Sty, 2011

muzyk, tak, to Lensbaby Composer. Dzięki wszystkim za zainteresowanie :)
Cola - Sro 19 Sty, 2011

a ja dziękuję za tłumaczenie :)
wika11 - Sro 19 Sty, 2011

muzyk, kufel, dzięki za zainteresowanie
na 62 światłowody

Daniel*1977 - Sro 19 Sty, 2011

....... nie będzie szuflady w moim wydaniu, przynajmniej na razie :)
Może za to coś a Angolii, chociaż po numerku :wink: ale nie mam chwilowo

69

taste of London by Daniel*1977, on Flickr

crasch - Sro 19 Sty, 2011

70


71

muzyk - Czw 20 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
tak, to Lensbaby Composer.

Hmm, musi być mój :razz:

witkot - Czw 20 Sty, 2011

muzyk -65 najlepsze
-z dedykacją coś w twoim klimacie.


72.

muzyk - Czw 20 Sty, 2011

witkot napisał/a:
muzyk -65 najlepsze
-z dedykacją coś w twoim klimacie.

Dziękuję bardzo!

Pięknie Ci to wyszło, inspiruje mnie. :o

Lukas 7Art - Pią 21 Sty, 2011

73.

moronica - Pią 21 Sty, 2011

73 jest wyraznie niedoswielone. poza tym nie podoba mi sie polozenie nieostrego ciemnego paska - gdyby byl polozony wyzej to domykalby kompozycje a tu przecina element, ktory powinien skupiac cala uwage a tak to musi konkurowac z tym paskiem. uciete elementy po prawej poteguja chaotycznosc kompozycji tej fotografii
bhpchmiel - Pią 21 Sty, 2011

witkot, 72 bomba!
hajhet - Pią 21 Sty, 2011

Do reklamowej to się chyba nie nadaje ;)

74.


75.


76.


77.

kasiakaaz - Sob 22 Sty, 2011

Efekt dzisiejszej nudy... Zamiast szopki, armata... :smile:

78.

dr11 - Sob 22 Sty, 2011

kasiakaaz, wystrzałowo ;)

Zrobiłem dziś coś specjalnie dla pewnej osoby :)
Gdyby chciała dokładniejszy widok, niechaj kliknie na zdjęcie.

79.



I jeszcze ćwiczenia z gałkologii.

80.

PiotrOs - Sob 22 Sty, 2011

No i gdzie jest muzyk?
79 koncertowodr11 :mrgreen:
---------
Dodales jak pisalem, hehe.
80 wyglada jak robione przez krasnala w Legolandzie jakims :D

kasiakaaz - Sob 22 Sty, 2011

Oooooo, doktorku - fajnie Ci te ćwiczenia wychodzą... :smile:
dr11 - Sob 22 Sty, 2011

Cytat:
No i gdzie jest muzyk?
No właśnie :) Jeszcze info: http://www.theorganmag.co...storkyrkan.html
kasiakaaz, dzięki :oops:

morfi - Sob 22 Sty, 2011

dr11, 80 super.
witkot - Sob 22 Sty, 2011

Dzięki wszystkim za koment. do 72


kasiakaaz na 78 poszukałbym jakiegoś ciekawego elementu z tej armaty a z otoczeniem dałbym sobie spokój.Ale to jest moja wizja. :wink: :wink:
dr11 80 ciekawa GO

TS - Sob 22 Sty, 2011

kasiakaaz napisał/a:
Zamiast szopki, armata... :smile:
78.

Ale gdzie jest żelazna belka... ;) ? Wolałbym inny kadr. Teraz motywem przewodnim jest laweta na niezbyt ciekawym tle, a najfajniejsza z tego wszystkiego lufa nie jest wyeksponowana. No chyba, że zależało Ci na lawecie, a nie lufie :) .

dr11
79 - Trochę szkoda, że to sklepienie akurat tak uciąłeś... Ale to szczegół.
80 - Bardzo mi się podoba!

muzyk - Nie 23 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
Zrobiłem dziś coś specjalnie dla pewnej osoby :)

Dziękuję!
Miło mi. :smile:

broczek - Nie 23 Sty, 2011

81. Pewnie nic specjalnego ale osobiście jestem z tego tworu zadowolony :) . Choć widzę, że mógłbym bardziej się postarać z wycentrowaniem

Usjwo - Nie 23 Sty, 2011

81 to chyba do dzialu "miszczowie pesa"
Monastor - Nie 23 Sty, 2011

Usjwo, ale to chyba nie w "pesie" robione :)
crasch - Nie 23 Sty, 2011

82


83

Mik443 - Nie 23 Sty, 2011

82 - nie leci w lewo przypadkiem? I coś mi nie gra z krawędziami kieliszka.
83 - lubię takie zdjęcia (tęsknota za zielonym?). Nawet ten wąż ogrodowy na środku mi nie przeszkadza :wink:

crasch - Nie 23 Sty, 2011

Mik443 napisał/a:
82 - nie leci w lewo przypadkiem? I coś mi nie gra z krawędziami kieliszka.
83 - lubię takie zdjęcia (tęsknota za zielonym?). Nawet ten wąż ogrodowy na środku mi nie przeszkadza :wink:


może i leci ,nie stał zbyt stabilnie(na parapecie) a truskawka swoje waży ;)
a co z krawędziami jest nie tak ? - wyszło jak wyszło nic nie poprawiałem :/

hahaha ten wąż :p - wiedziałem że bedzie sie rzucał w oczy :p

Pustelnik_ - Nie 23 Sty, 2011

84.


85.

mnich - Nie 23 Sty, 2011

Pustelnik_, pozamiatałeś :D
moronica - Nie 23 Sty, 2011

Pustelnik_, oba bardzo ladne

82 dosc srednie, zbyt rozpraszajace tlo, leci w lewo, przydaloby sie lepiej zamrozic ruch
83 bardzo ladne, swietnie widac zachod slonca odbijajacy sie w bance

crasch - Nie 23 Sty, 2011

moronica napisał/a:

82 dosc srednie, zbyt rozpraszajace tlo, leci w lewo, przydaloby sie lepiej zamrozic ruch
83 bardzo ladne, swietnie widac zachod slonca odbijajacy sie w bance


82 robiona była na próbę (nie spodziewałem się że cokolwiek z niej wyjdzie) ale efekt tych prób miło mnie zaskoczył ;) ,fotka będzie poprawiona przy okazji (lepszej dostępności truskawek:p ) z ciekawszym tłem i bardziej "zamrożonym" ruchem ;)

dzięki że bańka się podoba ;)
pozdrawiam

Pustelnik_ - Nie 23 Sty, 2011

Dzięki. :) Ostatnio bawią mnie tego typu kompozycje. Taka martwa natura, ale z techniczną poprawnością na pierwszym miejscu zamiast "sztuki" i "przesłania".
broczek - Nie 23 Sty, 2011

Monastor napisał/a:
Usjwo, ale to chyba nie w "pesie" robione :)


To nie jest obróbka, a zwykły pstryk :)


83 - zrobiłbym w kadrze kwadratowym, wyszłaby fajna symetria

dr11 - Nie 23 Sty, 2011

Pustelnik_, 84 mi się bardzo podoba, świetna tonacja i GO, w 85 kadr mi niebardzo :P

86. Trzy koma jeden.

edmun - Nie 23 Sty, 2011

87. Koniec imprezy - Reportaż z Pucharu Świata w skokach - Zakopane ;)

IMG_1499.jpg by edmunek, on Flickr

Mik443 - Nie 23 Sty, 2011

88 - pstryk. Kiedy dzieci ruszają się po domu zbyt szybko.

Daniel*1977 - Pon 24 Sty, 2011

Łoo zaczęło się dziać w końcu. strona 16 - super kadry!
stronka 17 też zaczyna się ciekawie.

89

the hook by Daniel*1977, on Flickr

90

spiral by Daniel*1977, on Flickr

91

go down by Daniel*1977, on Flickr

92

cells by Daniel*1977, on Flickr

93

fear by Daniel*1977, on Flickr

94

trace by Daniel*1977, on Flickr

95

green by Daniel*1977, on Flickr

A jak ktoś chce to tu reszta zdjęć z Grubej Kaśki:
http://www.flickr.com/pho...883049550/show/

dr11 - Pon 24 Sty, 2011

Jak patrzę na 90 to przypomina mi się Q2, HL czy podobne klimatem FPP :)
Usjwo - Pon 24 Sty, 2011

87 Ktos urwal oczy temu misiu.
Daniel*1977 - Pon 24 Sty, 2011

dr11, Taki był zamiar :) przy robieniu.
kasiakaaz - Pon 24 Sty, 2011

dr11, 86 fajnie wypatrzone.
edmun, na 87 misiek - rozczulający... :smile:
Daniel*1977, mz najlepsze 90 i 95. Szkoda, że na 94 pierwszy plan nie jest ostry... Mam skojarzenie ze zdjęciem Ziemi zrobionym z jakiegoś fruwaja. :smile:

TS - Pon 24 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
86. Trzy koma jeden.

Wersja cz-b jest o wiele lepsza :) . Bardzo podoba mi się spłaszczenie perspektywy i duży kontrast. Drobna rzecz przeszkadza - czarne krawędzie dzielą kadr na dwa.

bbeeaa - Pon 24 Sty, 2011

Daniel*1977, 90-tka wyśmienita. Zieleń mnie urzeka w każdej postaci ; )
dr11 - Pon 24 Sty, 2011

TS napisał/a:
czarne krawędzie dzielą kadr na dwa
Dzięki za uwagę, ale nie za bardzo rozumiem, hm...
TS - Pon 24 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
Dzięki za uwagę, ale nie za bardzo rozumiem, hm...

Mam na myśli cienie za załomami budynku, idą przez środek góra-dół, trochę mi rozbijają całość. Albo bym inaczej kadrował (tzn. te czarne linie z brzegu), albo w obróbce rozjaśnił. No ale to tylko moje zdanie ;) .

dr11 - Pon 24 Sty, 2011

TS, to są rynny ale ok, już wiem o co chodzi. Może je za mocno w czerń wpuściłem. Dzięki za opinię tak czy inaczej :)
Daniel*1977 - Wto 25 Sty, 2011

96

tie the knot by Daniel*1977, on Flickr

dr11 - Wto 25 Sty, 2011

Daniel*1977, chyba ostrość poszła za daleko.. Nie robisz nas w balona? ;)
Daniel*1977 - Wto 25 Sty, 2011

Właśnie próbowałem :P
Generalnie ostrość miałą być na węzełek, ale wyszła za nim.
Jak powietrze nie zejdzie to spróbuję poprawić, ale z drugiej strony, "każdy" ostrzył by właśnie na front, a ja zrobiłem dalej.
Tylko czy to się będzie podobać?

dr11 - Wto 25 Sty, 2011

Zależy jak Ci się uda :) Niby żart opowiedziany dwa razy już taki śmieszny nie jest, ale w przypadku tego typu zdjęć zawsze jest duże pole do kreatywnego popisu :)
kufel - Sro 26 Sty, 2011

Usjwo napisał/a:
Ktos urwal oczy temu misiu.
Bo to zły miś był...

Daniel*1977, ja tez wolałbym jednak z ostrością ustawiona trochę bliżej ;)

Daniel*1977 - Sro 26 Sty, 2011

Jeżeli balon nie wykitował to spróbuję z ostrością na przód :)
skasowany - Sro 26 Sty, 2011

TS napisał/a:

cienie za załomami budynku,

dr11 napisał/a:
TS, to są rynny

Nie pierwszy raz mam wrażenie, że nie za bardzo przyglądasz się zdjęciom które komentujesz... ;)

96. - sympatyczne ;)

TS - Sro 26 Sty, 2011

Ruslan napisał/a:

Nie pierwszy raz mam wrażenie, że nie za bardzo przyglądasz się zdjęciom które komentujesz... ;)

Wystarczająco uważnie, bez obaw ;) . Czy to jest rynna, czy krawędź budynku, nie zmienia zupełnie nic. Oczywiście dziękuję dr11 za sprostowanie.

skasowany - Sro 26 Sty, 2011

TS napisał/a:

Czy to jest rynna, czy krawędź budynku, nie zmienia zupełnie nic.

Oj chyba tak, skoro wszystkie inne czarne pionowe linie na tym zdjęciu to też rynny ;)
Może nic nie zmienia w Twoim komentarzu i uwadze o dzieleniu kadru na pół, ale to mniej istotne... ;)

TS - Sro 26 Sty, 2011

Ruslan napisał/a:
Może nic nie zmienia w Twoim komentarzu i uwadze o dzieleniu kadru na pół, ale to mniej istotne... ;)

Właśnie to jest istotne. Patrzę dość uważnie, by móc napisać coś więcej o zdjęciu, niż tylko ,,sympatyczne'', ,,dobre'', ,,nudne'' itp. ;) .

Pustelnik_ - Czw 27 Sty, 2011

97.

kufel - Czw 27 Sty, 2011

Pustelnik_, 97 jak najbardziej na tak :)
TS - Czw 27 Sty, 2011

Świetna kolorystyka, taka westernowa. Czarne pasy i już zupełnie wygląda jak kadr z filmu :) . Szkoda, że igła adaptera nie jest w ostrości, ale i tak bardzo ładne.
skasowany - Sob 29 Sty, 2011

TS napisał/a:
Patrzę dość uważnie

Najwyraźniej nie dosyć uważnie... :lol:

AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

98.

lupo57 - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR 98 bardzo dobre !!!
AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

Dzięki....to jeszcze dwa zapodam...może mi się uda później wrzucić coś na ciemnym tle jeszcze.

99.


100.

dr11 - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR, według mnie mocno przeostrzone krawędzie :( Światło na plus! 100 - dziwna lewitacja z tendencją przechylania się kieliszka w prawo (ale to już może jakieś złudzenie :P ).
AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
100 - dziwna lewitacja z tendencją przechylania się kieliszka w prawo (ale to już może jakieś złudzenie ).


Właśnie to sprawdzałem - kurcze jeśli jest jakaś pochyłość to raczej naturalna kieliszka...też mam takie wrażenie, ale poprawić można tylko nieznacznie

dr11 - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR, spoko, może nóżka jest minimalnie krzywa. Ale to drobnostka :)
AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

101.

bhpchmiel - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR, 101 bardzo na tak!
AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

No to jeszcze jedno z tej sesji :)

102.


[ Dodano: Nie 30 Sty, 2011 17:30 ]
103.

hajhet - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR, rewelacyjna sesja :) , wielki + za tło. Na szkle stawiałeś, nie?
AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

Dzięki hajhet...nie nie na szkle - kupiłem pleksę bo wtedy jej tył się ugina i bardziej znika w kadrze mniej troche do obrabiania, a te białe zdjęcia na białym tle bez szkła.
hajhet - Nie 30 Sty, 2011

A, pleksa. Jeszcze się nie dorobiłem, ale zorganizowałem sobie kawałek szyby

O, podobne mam ;)

104.

moronica - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR, moze zacznij robic biznes? ;)
baracuda - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR napisał/a:
103.



to raczej jako reklamowe a nie inne ,
zachęcające bardzo do spożycia :razz:

AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

moronica napisał/a:
AuThoR, moze zacznij robic biznes?


:) :) mogło by być ciężko bo przeważnie to co focimy wypijamy więc.... :)

moronica - Nie 30 Sty, 2011

na tej stronie nic nie wspominaja o odsylaniu butelek z powrotem do producentow ;)
AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

No chyba że Listerin będziemy focić :D to wtedy jest już bezpieczna fucha :)
multics - Nie 30 Sty, 2011

AuThoR, bardzo ciekawa seria, ale tak jak dr11 napisał zdaje się że zdjęcia są przeostrzone.
AuThoR - Nie 30 Sty, 2011

multics napisał/a:
AuThoR, bardzo ciekawa seria, ale tak jak dr11 napisał zdaje się że zdjęcia są przeostrzone.


Nie wyostrzałem za mocno i ja u siebie tego nie widzę :) tyle szczęścia - nie będzie mnie to gryzło :)

komor - Wto 01 Lut, 2011

To ja takie ze spaceru.

105.

kufel - Wto 01 Lut, 2011

komor, ciekawie jakby wyglądało 105 gdyby tak szarego filtra użyć i czas mocno wydłużyć. tak mi na myśl przyszło gdy popatrzałem na 105 ;)
dr11 - Wto 01 Lut, 2011

AuThoR, powiększ sobie tam gdzie są krawędzie i zauważ, że... linie z pikseli tracą ciągłość :shock: :)
Pustelnik_ - Wto 01 Lut, 2011

106.

Daniel*1977 - Wto 01 Lut, 2011

Kieliszki są super!!!

105 ciekawe, osobiście pewnie zrobił bym czarno białe :)
Mogłeś jescze spróbować zrobić kontynuacje, tak żeby było symetrycznie widać sopel.

106
Podoba mi się pomysł. Górna część kostki trochę zbyt przepalona.

[ Dodano: Wto 01 Lut, 2011 14:22 ]
Pustelnik_, Sporo ciekawych zdjęć na Flikrze. Znalazłem też sporo fajnych zdjęć które podobne są do moich a jak że inne :)

AuThoR - Wto 01 Lut, 2011

dr11 napisał/a:
AuThoR, powiększ sobie tam gdzie są krawędzie i zauważ, że... linie z pikseli tracą ciągłość


Dr widzę to bez powiększania....ale to chyba coś kompresja zjadła bo na kompie mam te zdjęcia z idealnymi liniami nie ma ani trochę załamania.

Pustelnik_ - Wto 01 Lut, 2011

Daniel*1977 napisał/a:
Znalazłem też sporo fajnych zdjęć które podobne są do moich a jak że inne :)

Czasem są takie dni, gdy przychodzi myśl aby to wszystko pie*nąć w kąt, i wtedy ciekawe inspiracje podejrzane w galerii na stronie głównej forum optycznych są bezcenne. :smile:

muzyk - Sro 02 Lut, 2011

107. No mówię ci!!!

kufel - Sro 02 Lut, 2011

muzyk, 107 dobre!
muzyk - Sro 02 Lut, 2011

Dzięki!
Cola - Sro 02 Lut, 2011

107 świetne - zwłaszcza sytuacyjnie (o ile mozna tu mówić o sytuacji :rotfl: :) :D )
szkoda uciętego łokcia

PS cały klimat tej foty w padającym śniegu to on pokazuje czas

-------muzyku gdzie to?

muzyk - Sro 02 Lut, 2011

Cola napisał/a:
muzyku gdzie to?

Gdynia, Plac Kaszubski.
No łokcia szkoda, ale co począć, jak się tak przykadrzyło :neutral:
108. Pochwała Babraniniego.

lolek88 - Sro 02 Lut, 2011

109. kolejny mały eksperyment ;)

Tomasz_ - Sro 02 Lut, 2011

lolek88,
Bardzo sie podoba :-)
Co to, jak to?

Cola - Sro 02 Lut, 2011

przyłączam sie do pytania, a póki co strzlam : zabawa zoomem i przypalony kawałek drewienka?
Daniel*1977 - Czw 03 Lut, 2011

Pustelnik_, Zgadza się!!!

109 fajny efekt, tak się złożyło że ostatnio robiłem podobnie :D

110

ring by Daniel*1977, on Flickr

111

light pipe by Daniel*1977, on Flickr

112

Service Control by Daniel*1977, on Flickr

113

code red - 102 by Daniel*1977, on Flickr

muzyk - Czw 03 Lut, 2011

114. Hamburg, St. Jacobi. Organy Arpa Schnitgera z 1693 r.
Szafa i traktura nowa z 1993, ok. 80% piszczałek oryginalnych. Strój modyfikowany średniotonowy a1=493,85-495,45 Hz.

lolek88 - Czw 03 Lut, 2011

Tomasz_, tak jak Cola strzelił - zabawa zoomem ;) I w sumie można to nazwać przypalonym kawałkiem drewna, ale bardziej adekwatne będzie określenie dach ruin teatru miejskiego.
Lukas 7Art - Czw 03 Lut, 2011

115.


Daniel*1977 - Czw 03 Lut, 2011

115 fajne, ale ostrość mogła by być na kupkę i skorupki :)

116 to ja się dołożę do tematu :D


end of addiction by Daniel*1977, on Flickr

Lukas 7Art - Czw 03 Lut, 2011

Daniel*1977 napisał/a:
115 fajne, ale ostrość mogła by być na kupkę i skorupki :)


117. Takie ?


kasiakaaz - Czw 03 Lut, 2011

Lukas 7Art, Ten cień w PG przeszkadza. :wink:

[ Dodano: Czw 03 Lut, 2011 21:13 ]
Daniel*1977, zabiłeś kapsułkę...! Fajne. :grin:

Mik443 - Czw 03 Lut, 2011

116 - Daniel*1977 jak to u Ciebie, perfekcyjne.
117 - lepsze niż 115. Za Kasiakaaz, cień przeszkadza, a w LG masz parocha na matrycy lub obiektywie.

118 - bezpiecznie

Daniel*1977 - Czw 03 Lut, 2011

Lukas 7Art, Tak teraz lepiej :)

118 przyznaję fotogeniczny obiekt i znowu tak się składa, że też posiadam =) - straszny staroć t jest u mnie.

Może tylko pół ciuta bym zmienił. albo zmienić kąt widzenia tak żeby było widać rurkę wylotową i rączkę albo żeby nie było widać kawałka czarnego węża z lewej.

119

-30 +60 by Daniel*1977, on Flickr

Pustelnik_ - Czw 03 Lut, 2011

O, też takie mam. :)

120.

dr11 - Czw 03 Lut, 2011

Pustelnik_, gaśnica wytryśnięta a w bokeh nadal ogniki ;) :D
muzyk - Pią 04 Lut, 2011

121. Nadzieja.


P.S. Kiedyś było, ale hoster się zhościł... :neutral:

Daniel*1977 - Pią 04 Lut, 2011

Pustelnik_, Widzę, że mnie prowokujesz :D
Muszę przejśc raz jeszcze twoje zdjęcia i zobaczyć co mogę zobaczyć inaczej :P

Mik443 - Sob 05 Lut, 2011

Daniel*1977, dziękuję za komentarz.
119 - manometr to ja też mam ;)

122 - ciśnienie w normie


120 - gratuluję pomysłu :)
120bis (to z łosiem) - Muzyk, dołowanie przytulanką jest nieładne. Silne zdjęcie.

muzyk - Sob 05 Lut, 2011

Mik443 napisał/a:
dołowanie przytulanką jest nieładne. Silne zdjęcie.

Serio? :neutral:
Sorry, jak Cię uraziłem.

Cola - Sob 05 Lut, 2011

myslę że to miało pozytywny wydźwięk mimo wszystko :)
kufel - Sob 05 Lut, 2011

muzyk napisał/a:
Nadzieja.
a gdzie tu nadzieja ? :razz:
Cola - Sob 05 Lut, 2011

że w przyszłości lepiej wyjdzie ;) (no ofense muzyku - taki joke ;) )
kufel - Sob 05 Lut, 2011

Cola napisał/a:
że w przyszłości lepiej wyjdzie ;)
:mrgreen: zatem trzymamy kciuki :razz: ;)
Mik443 - Sob 05 Lut, 2011

muzyk napisał/a:
Mik443 napisał/a:
dołowanie przytulanką jest nieładne. Silne zdjęcie.

Serio? :neutral:
Sorry, jak Cię uraziłem.

Nie uraziłeś, spoko. Oglądałem ostatnio z dziećmi "Toy story 3" - pewnie jeszcze mam lekką traume :mrgreen:

muzyk - Sob 05 Lut, 2011

kufel napisał/a:
a gdzie tu nadzieja ?

Wpatrz się i sobie wyobraź, że to Ty, zamknięty i widzący trochę światła, masz nadzieję na rychłe wydostanie się z ...
Cola napisał/a:
że w przyszłości lepiej wyjdzie

luz.
kufel napisał/a:
zatem trzymamy kciuki

Cały czas nie, trzeba się w końcu piwa napić, więc ... trzeba je wziąć. :lol:
Mik443 napisał/a:
Nie uraziłeś, spoko. Oglądałem ostatnio z dziećmi "Toy story 3" - pewnie jeszcze mam lekką traume :mrgreen:

Lepiej zdjęcia rób i szokuj nimi :mrgreen:

kufel - Sob 05 Lut, 2011

muzyk napisał/a:
wydostanie się z ...
no właśnie, z czego ? :) ja tego zamknięcia nie widzę, dlatego i tytuł trochę mi do zdjęcia nie pasował ;)
muzyk - Sob 05 Lut, 2011

kufel napisał/a:
no właśnie, z czego ?

O jeny, no ...
Wyobraź sobie. Zobacz te smutne oczy, ten przebłsyk światła, te szare ściany.
Czeka biedaczyna i ma nadzieję...

Pustelnik_ - Pon 07 Lut, 2011

Zastanawiałem się przez chwilę, do jakiego działu to pasuje... Nadal nie mam pojęcia :mrgreen:
123.

lupo57 - Pon 07 Lut, 2011

Pustelnik_ napisał/a:
Zastanawiałem się przez chwilę, do jakiego działu to pasuje... Nadal nie mam pojęcia :mrgreen:
123.


no ja bym wstawił do architektury :mrgreen:

Pustelnik_ - Wto 08 Lut, 2011

No to już jest na pewno "fotografia inna". :wink:
124.


Kontekst: to setny dzień mojego projektu 365. :grin:

Cola - Wto 08 Lut, 2011

gratuluje seteczki :)
witkot - Wto 08 Lut, 2011

Pustelnik koooolrowo.Fajna fajne
muzyk - Sro 09 Lut, 2011

125. Głosy dla filharmonii.

126. Kanciasta ciężkość bytu.


P.S. 30D + Takumar 28-80 3.5-4.5 (PK)

Adolfik - Sro 09 Lut, 2011

Poznań troszkę inaczej ;)

127


128

godman - Sro 09 Lut, 2011

129.

kufel - Sro 09 Lut, 2011

127. ciekawe :)
129. chyba nie rozumiem ;)

Cola - Sro 09 Lut, 2011

muzyk - 125 super

127 za kuflem
128 fajne ale z kolorem bym cos zrobił (jednak to kwestia gustu)

kozidron - Sro 09 Lut, 2011

127. podoba mi się kadr, zamiast tej "dziwnej sepi" może lepiej cz/b
kufel - Sro 09 Lut, 2011

kozidron napisał/a:
podoba mi się kadr, zamiast tej "dziwnej sepi" może lepiej cz/b
o ile w pierwszym ta "sepia" jest znośna, tak w drugim (128) juz zdecydowanie na nie.
Adolfik - Sro 09 Lut, 2011

128 a



lepiej?

kufel - Sro 09 Lut, 2011

kolorystycznie tak ;)
Cola - Sro 09 Lut, 2011

kufel napisał/a:
kolorystycznie tak


ale jakośc kuleje :(

Adolfik - Sro 09 Lut, 2011

Jakość? Chyba miałem nieco inny zamysł tej fotki. To miała być stara pocztówka. Niekoniecznie przeostrzana i kontrastowa. Ale przyznaję, zdjęcie powinno bronić się samo. Na drugi raz nie będę kombinował z psuciem ;)
Cola - Sro 09 Lut, 2011

trza było winiete dodać i pomiąć rogi... może wtedy by do mnie dotarło ;)

jako WB nie kojarzyłem tego ze starością bo głównie zwracałem uwagę na zmianę koloru.... moze jakby od razu była w WB? ...sam nie wiem

Adolfik - Sro 09 Lut, 2011

Ale nie dodanie winiety świadczy o kulejącej jakości ?
kufel - Sro 09 Lut, 2011

Cola napisał/a:
jako WB nie kojarzyłem tego ze starością bo głównie zwracałem uwagę na zmianę koloru.... moze jakby od razu była w WB? ...sam nie wiem
w BW ;)

[ Dodano: Sro 09 Lut, 2011 23:28 ]
jak dla mnie jakość zła nie jest.

Cola - Sro 09 Lut, 2011

noooo wiadomo że BW :D

Adolfik napisał/a:
Ale nie dodanie winiety świadczy o kulejącej jakości ?


no co Ty :)
skąd ten wniosek?

poprostu nie pomyślałem w ta stronę (że to ma byc jak na starej fotografii) i dlatego napisałem że mogłes użyć młotka żeby to do mnie dotarło... młotka w postaci bardziej oczywistych środków (dla tak słabo kumajacych jak ja)

być może gdyby to od razu było w BW to może by nie było zastanawiania, bo byłoby o fotce a tak to zrobiło sie o kolorach

reasumując : mam rozumiec ze jakosc kuleje bo tak chciałes? (tzn popsułes jakosc w obróbce by wygladało jak na starej focie)

[ Dodano: Sro 09 Lut, 2011 23:34 ]
kufel napisał/a:
jak dla mnie jakość zła nie jest.


a dla mnie jest mdło - i nie chodzi mi o GO :) (tego efektu nie było na poprzedniej wersji)

Adolfik - Sro 09 Lut, 2011

A GO malutka bo to takumar 135 2.5 ;)
kufel - Sro 09 Lut, 2011

Cola napisał/a:
a dla mnie jest mdło - i nie chodzi mi o GO
ale to nie w takim razie o jakosc tu chodzi a o obróbkę, a dokładnie konwersje do BW. po konwersji często zdjęcie wydaje sie mało kontrastowe,wtedy trzeba trochę pobawić się kontrastem lub inną metodą.

Adolfik napisał/a:
A GO malutka bo to takumar 135 2.5 ;)
a to akurat plus tego zdjęcia choć ja bym wolał jeszcze mniejszą ;)
Adolfik - Sro 09 Lut, 2011

Na FF przyjdzie czas. A i mam na oku już inny sprzęt o tej ogniskowej ;)
muzyk - Czw 10 Lut, 2011

Cola napisał/a:
muzyk - 125 super

Cola, dziękuję!
Adolfik napisał/a:
A GO malutka bo to takumar 135 2.5 ;)

O Ty! Muszę też taki mieć, choć jak ostatnio focę Stratonarem 135 2.8 za JEDNO EURO (dosłownie) to się bardzo pozytywnie zadziwiam, co ten prawie "no name" słoiczek potrafi.

Czesiu32 - Czw 10 Lut, 2011

130. - Z nami wszędzie



131. - Jak i na torbach


Pustelnik_ - Czw 10 Lut, 2011

132.


133.


Reszty setu nie chce mi się wklikiwać na forum, :wink: zawsze można zobaczyć go już wklikanego na blogaska.
Przy okazji muszę powiedzieć, że YN560 to naprawdę fajne lampki. W przyszłości muszę nabyć ich jeszcze parę. :D

Cola - Czw 10 Lut, 2011

Pustelnik_,

zabijasz mnie :)

kufel napisał/a:
ale to nie w takim razie o jakosc tu chodzi a o obróbkę


możesz miec rację :oops:

sklsk - Czw 10 Lut, 2011

a co na to inspekcja BHP ?
expel - Czw 10 Lut, 2011

134

Papieros...

bhpchmiel - Sob 12 Lut, 2011

Pustelnik_, jak ja bym tam wpadł na kontrolę... :twisted: :roll:
Mik443 - Sob 12 Lut, 2011

133 - Podoba mi się ta butelka po nałęczowiance delikatnie gazowanej, świadcząca o wysublimowanym smaku właściciela tego bajzlu :mrgreen:
Pustelnik_ - Sob 12 Lut, 2011

Całe szczęście dla właściciela, o ile mam rację, nikt nie wpada na kontrole do prywatnych piwnic. ;) Swoją drogą, w tym miejscu od dosłownie lat nie było robione nic, po za znoszeniem tego śmiecia na kupę. "Bo żal wyrzucać". :mrgreen:

A teraz to, czym bawiłem się wczoraj w nocy. Zabawa na tyle wciągająca, że poszedłem spać po 7, :zalamany: a i tak nie obrobiłem nawet 1/3 sesji.
Samo robienie zdjęć zajęło czas równy życiu jednego kadzidełka, czyli około 500 otwarć migawki.

135. A więcej "prześwietleń" w tym samym, chorym, klimacie u mnie na blogu



136.


137.


138.

cybertoman - Sob 12 Lut, 2011

Ciekawe! "Meduza" z blogu mi sie podoba, i te spiralne tez.
kufel - Sob 12 Lut, 2011

Pustelnik_, wszystkie ciekawe. 138 prawie jak fale morskie ;)
bhpchmiel - Sob 12 Lut, 2011

Pustelnik_, 137 najbardziej na tak :wink:
Adolfik - Sob 12 Lut, 2011

Pustelnik_, ładnie ładnie ;) dwa ostatnie najlepsze
witkot - Sob 12 Lut, 2011

Pustelnik_ Baaardzo ciekawe.Szczególnie te z "BHP" :mrgreen: :mrgreen:
wika11 - Sob 12 Lut, 2011

Pustelnik_,
Też obstawiam 137, bardzo mi się podoba

Jason Cox - Nie 13 Lut, 2011

139


Usjwo - Nie 13 Lut, 2011

139. :???: :shock: :?:
baracuda - Nie 13 Lut, 2011

Usjwo napisał/a:
139. :???: :shock: :?:


przecież pisze że: FOTOGRAFIA INNA Styczeń-Czerwiec 2011 ,
no to jest inna :wink:
a dokładnie komenda policji K-ce :cool:

Adolfik - Nie 13 Lut, 2011

Jak dla mnie może być nawet i pałac królowej Mozambiku ale komentarz do tego zdjęcia i tak jest taki sam jak Usjwo pokazał.
baracuda - Nie 13 Lut, 2011

Adolfik napisał/a:
Jak dla mnie.....


więcej humoru , luzu :wink: , a co jest każdy widzi.

cybertoman - Nie 13 Lut, 2011

Ja nie widze - nie wyswietla sie nic.
bhpchmiel - Nie 13 Lut, 2011

ciemność widzę, ciemność :wink:
Pustelnik_ - Nie 13 Lut, 2011

Może znajdą się osoby, którym te gazetki przyniosą jakieś wspomnienia. Ja nie dość stary jestem :)
140.


141.

expel - Nie 13 Lut, 2011

140, 141 bardzo klimatyczne :D
kufel - Nie 13 Lut, 2011

Pustelnik_ napisał/a:
Może znajdą się osoby, którym te gazetki przyniosą jakieś wspomnienia. Ja nie dość stary jestem :)
swoją drogą tekst na jednej z broszur może wprowadzić w zakłopotanie... a zdjęcia fajne.szkoda tylko uciętych przedmiotów.

PS.w Katowicach jest jedna knajpa wyklejona gazetami z czasów dwudziestolecia międzywojennego.,to jest klimat; zawsze coś ciekawego można wyczytać...

Pustelnik_ - Nie 13 Lut, 2011

kufel napisał/a:
szkoda tylko uciętych przedmiotów

Mi nie szkoda, tak jak jest wygląda ciekawiej. Generalnie preferuję nie tyle ciaśniejsze, co wyraźnie cięte kadry, dodaje im to dynamizmu, również w scenach statycznych.

TS - Nie 13 Lut, 2011

Mi ucięte przedmioty zupełnie nie przeszkadzają, raczej budują klimat nieładu i pasują tutaj. Super zdjęcia, wolę 141 :) .

Pustelnik_ napisał/a:
Może znajdą się osoby, którym te gazetki przyniosą jakieś wspomnienia.

Raczej pokoleniu 40+... Choć pochód 1-majowy na początku podstawówki pamiętam. Nie rozumiałem o co chodzi, było uroczyście, chorągiewki i podobało mi się :oops: .

rutek75 - Nie 13 Lut, 2011

142. Jezioro, trzciny, zachód słońca... w warunkach domowych


kufel - Pon 14 Lut, 2011

Pustelnik_, TS, w zasadzie macie racje, wiec nie będę na sile bronił tego co napisałem ;)

rutek75, pomysłowe.

infocyk - Pon 14 Lut, 2011

Zastanawiam się czy, aby nie dać do architektury. :smile:

143 Walentynkowy daszek nad drogowskazem do leśniczówki (Bory Tucholskie).

Pustelnik_ - Pon 14 Lut, 2011

Więcej dymu, w tej odsłonie weselej mniej mrocznie: :)
144.


145.


146.


147.


148.


Drugie tyle na blogu.

panmarecq - Pon 14 Lut, 2011

149. Ławka


Daniel*1977 - Pon 14 Lut, 2011

dymki BDB, ławka to niezły odjazd, fajnie pasuje kolorystyka.

150

Dark Glass by Daniel*1977, on Flickr

151

H-2 by Daniel*1977, on Flickr

152

4 by Daniel*1977, on Flickr

153

pipe by Daniel*1977, on Flickr

psylo - Pon 14 Lut, 2011

dymki pustelnika nadawały by się do wtyczek wizualizacji w programach muzycznych... jestem bardzo na tak (choć cóż takie zdanie może liczyć się ;> )
od siebie dodam nie wykadrowane (bo w tym i nie tylko tym przypadku nie weim jak dobrze wykadrować)... więc proszę Was o poradę... osobiście wydaje mi się że prawa strona jest zbyt ciemna przez konar, tym bardziej że nie zamyka kompozycji tylko jest gdzieś pomiędzy..
zdjęcie wstawiam do 'innej' bo nie wiem gdzie miałbym je wstawić..ewentualnie Szanowna moderacja przeniesie do odpowiedniego wątku...

154.


niepostrzeżenie powrócę do zdjęcia 140. wspominającego trzeci obieg... osobiście wolałbym kadr z niższego punktu z bardziej konkretną głębią ostrości, tak aby zarówno flaszka jak i telefon znajdowały się tuż poza jej obszarem...ale to tylko moja wizja... pzdr

bbeeaa - Wto 15 Lut, 2011

panmarecq, 149 - kapitalna fotka! Zmieniłabym tylko tytuł.
cybertoman - Wto 15 Lut, 2011

panmarecq napisał/a:
149. Ławka
po wyjsciu z baru...
panmarecq - Wto 15 Lut, 2011

Daniel*1977, bbeeaa, cybertoman, dziękuję w sumie strzelone na złość że zanim dojechałem na miasto to już światła nie było, więc eksperymentowałem. :wink:
degol - Wto 15 Lut, 2011

Pustelnik_, skąd żeś to wytrzasnął ?! Dobre :) przydałaby sie jakaś ciekawa obróbka zdjeć, taka wprowadzająca choć troszkę w klimat tamtych czasów ;)

Ode mnie "NUDA"


psylo - Wto 15 Lut, 2011

gdyby w tej 'NUDZIE' usunąć kłaczek i pomajstrować z błyskiem w oku to klimat z Sindbada by mi oddawało ;> aż dzięki Tobie degol 'baśnie z tysiąca i jednej nocy' mi się nasuwają...
lupo57 - Wto 15 Lut, 2011

psylo napisał/a:
dzięki Tobie degol 'baśnie z tysiąca i jednej nocy' mi się nasuwają...


eeee to KUNG-FU panda :razz: :razz: :razz:

AuThoR - Wto 15 Lut, 2011

Bardzo mi się podobają dymki :)

156.

degol - Sro 16 Lut, 2011

psylo, kłaczek celowo ostał ;)

[ Dodano: Sro 16 Lut, 2011 00:55 ]
AuThoR, taaaa, aż ci się w oku odbijają, błyszczą ! ;)
He he przypomniało mi się jak jedna z Pań posłanek określiła coś w stylu, " kurwików w oczach" czy jakoś tak :)

blaine - Czw 17 Lut, 2011

Z szuflady..

157.

IMG_4541 by ddmkr, on Flickr

godman - Czw 17 Lut, 2011

157 - big fan


158.


159.

Mik443 - Pią 18 Lut, 2011

160. Nie przejdziesz

cybertoman - Pią 18 Lut, 2011

Mik443 napisał/a:
160
ma byc takie lila?
Mik443 - Sob 19 Lut, 2011

cybertoman napisał/a:
Mik443 napisał/a:
160
ma byc takie lila?

W tle były krzaki, które dawały taką lila-róż poświatę. W oryginale wyszło odrobinę cimniej. Jak mocniej podciągnąłem WB niż na wstawionym zdjęciu, to tło zaczynało za mocno razić i źle się patrzyło na zdjęcie. W same kolory nie ingerowałem.

Lukas 7Art - Sob 19 Lut, 2011

161.


Aetius - Nie 20 Lut, 2011

Witam
to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość ;)
tak sobie pomyślałem żeby pokazać jedną moją fotkę, może akurat się komuś spodoba ;)
ot taka impresja wigiljna



Uploaded with ImageShack.us

fis - Nie 20 Lut, 2011

Niezła wigilia :)
Aetius - Nie 20 Lut, 2011

hehe, dziadek wyciągnął butelkę kupioną w pewexie 30lat temu ;) powiedział że to dostanie wnuk który pierwszy do ołtarza pójdzie ;)

a że miałem zenita pod ręką to mi się to ładnie skomponowało ;) Butelka pozostałą nienaruszona, żeby nie było ;)
niestety wszyscy którzy widzą to zdjęcie widzą żytnią a nie oceniają samo zdjęcie... :/

kufel - Nie 20 Lut, 2011

Aetius napisał/a:
niestety wszyscy którzy widzą to zdjęcie widzą żytnią a nie oceniają samo zdjęcie... :/
widza żytnią bo to ona wydaje sie byc głównym tematem zdjęcia ;) a samo zdjęcie wygląda jakby zrobione lat 40 temu lub więcej,co oczywiście nie jest zarzutem z mojej strony ;)
Aetius - Nie 20 Lut, 2011

no a mi właśnie o to chodziło ;)
psylo - Nie 20 Lut, 2011

skoro pojawił się alkohol to:
163.

Aetius - Nie 20 Lut, 2011

Skoro wrzuciłem jedno to może wrzucę i drugie... sorki za ziarno ale tania klisza jest mściwa... :/

164.


Uploaded with ImageShack.us

Daniel*1977 - Pon 21 Lut, 2011

Żytnia ma bardzo fajną wyblakłą kolorystykę
163 ciekawy motyw ale wydaje mi się, że lepiej było by w pionie i z bliższa.
164 niby nic a przyjemne

165

total eclipse by Daniel*1977, on Flickr

166

Zebra by Daniel*1977, on Flickr

167

Modern Flowers by Daniel*1977, on Flickr

168

light and shadow by Daniel*1977, on Flickr

169

II by Daniel*1977, on Flickr

Aetius - Pon 21 Lut, 2011

167 i 168 bardzo mi podchodzą :) surowo i na temat ;)
bhpchmiel - Pon 21 Lut, 2011

Daniel*1977, 167 jest mocne :wink:
kozidron - Pon 21 Lut, 2011

170. rower jest zdrowy

(nie widziałem gdzie to wkleić :razz: )


Adolfik - Pon 21 Lut, 2011

:shock: dobra, to ja wyjaśnienia poprosżę ;)
lolek88 - Wto 22 Lut, 2011

podpinam się pod prośbę Adolfika ;)
btw, nie wiem jak, ale efekt jest bardzo fajny! :grin:

kozidron - Wto 22 Lut, 2011

to dość proste, zresztą po wzroście poznać, że to ja a aparat był na statywie, wszakże dopiero za 4 razem udało mi się odpowiednio naświetlić ale co zrobić.
masza - Sro 23 Lut, 2011

kozidron, no ale jakże to... że kości same... bez ciała... no jakże?! :lol:
kasiakaaz - Sro 23 Lut, 2011

kozi, nieźle świecisz, ale to pewnie od tego zapitalania pedałami. :grin: Phi, że to Ty - to przecież od razu widać, sprawa oczywista... :wink:

A pomysł i zdjęcie fajne.

Nikitaa - Sro 23 Lut, 2011

kozidron uklad kosci udowych obu nog i piszczeli utworzyl obraz trojkatnych oczu i szerokiego nosa a calosc przypomina twarz(glowe) jakiegos ufo-ludka lub twarz Lorda Vadera hahaha :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz:

Daniel*1977 - Sro 23 Lut, 2011

Rowerzyści super.

171

black ring by Daniel*1977, on Flickr

172

smooth lines by Daniel*1977, on Flickr

173

left side by Daniel*1977, on Flickr

174

handle by Daniel*1977, on Flickr

175

funnel by Daniel*1977, on Flickr

Nikitaa - Sro 23 Lut, 2011

Daniel*1977 bardzo interesujace "szklane wariacje" :grin: 172 podoba mi sie najbardziej :smile:

pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

Mik443 - Sro 23 Lut, 2011

176.

psylo - Sro 23 Lut, 2011

172 na tak... szkoda tylko, że górna krawędź dzbanka tworzy zbyt mocny cień
Daniel*1977 - Sro 23 Lut, 2011

Oryginał jest mniej niebieski, prawdopodobnie w BW było by też niezle.
psylo - Sro 23 Lut, 2011

niebieski kolor i przedmiot prowadzą ciąg skojarzeń dzbanek-woda-relax-życie... ;>
Pustelnik_ - Czw 24 Lut, 2011

177.


+ bonusik :mrgreen:

dr11 - Czw 24 Lut, 2011

Pustelnik_ napisał/a:
... + bonusik :mrgreen:
Obrazek
+ bonusik II ;)
http://www.simplynoise.com/

Dobry pomysł :)

Tadeuszek - Czw 24 Lut, 2011

Pustelnik_, fajne, ale ta antena coś mi tu nie pasuje... za duża :P
Pustelnik_ - Czw 24 Lut, 2011

To dlatego, że po rozłożeniu ma jakieś 3 metry. Radziecka myśl techniczna! :)
Tadeuszek - Czw 24 Lut, 2011

Przynajmniej nie skąpili materiału :P
kamil801 - Pią 25 Lut, 2011

nie wiem czy w odpowiednim temacie ale niech będzie :mrgreen:

178

kufel - Pią 25 Lut, 2011

kamil801, jesli celem bylo "zamrożenie" kropli,to krótszy czas by sie przydal ;)
kamil801 - Pią 25 Lut, 2011

początki bywają trudne :razz: ale teraz może być tylko lepiej :mrgreen:

to może jeszcze takie :mrgreen:

179

kufel - Pią 25 Lut, 2011

kamil801 napisał/a:
początki bywają trudne :razz:
nikt nie mowil ze jest latwo :wink: jesli chcesz zamrozic krople to zejdź do jeszcze krótszych, bardzo krótkich czasów. teraz miałeś 1/200 a to za dużo.
moronica - Sob 26 Lut, 2011

180


181


182

Daniel*1977 - Nie 27 Lut, 2011

180-182 Noooooo mi się podobają, chyba muszę przeczyścić mój komputerek i znowu zrobić mu jakieś zdjęcia :)

183

e-eye by Daniel*1977, on Flickr

184

ripped by Daniel*1977, on Flickr

infocyk - Nie 27 Lut, 2011

185.

psylo - Wto 01 Mar, 2011

prawda internetu uwieńczona na matrycy
186.


[ Dodano: Sro 02 Mar, 2011 19:58 ]
ehhh...z powodu małych zawirowań podane wcześniej zdjęcie uległo niekontrolowanej kasacji...
w zamian wstawiam w takim razie inne pod tym samym numerem... wybaczcie moje rozstrojenie ale nie zostało to zrobione celowo
186. S.O......s

S.O....s

hijax_pl - Sob 05 Mar, 2011

W sumie to nie wiedziałem gdzie taki efekt zabawy wrzucić, to wrzucam tu:

187

ciut większe

masza - Wto 08 Mar, 2011

hijax_pl, zabawa CZYM daje TAKIE efekty? ;)
hijax_pl - Sro 09 Mar, 2011

masza, dokładnie jeśli chodzi Ci o środek tego obrazka to są zabawy filtrem Topaz Simplify...
masza - Pią 11 Mar, 2011

188.

hijax_pl, dzięki za info.

kufel - Pią 11 Mar, 2011

masza, fajne! :smile:
Imperial - Sob 12 Mar, 2011

189.
sobota...

krych - Sob 12 Mar, 2011

190 leśny potwór

psylo - Sob 12 Mar, 2011

Imperial gdyby nie ten kurz to to zdjęcie było by ... nie dla mnie;> tak to trafia...
masza bardzo miłe zdjęcie...
a co by nie zostawić wpisu bez czegoś to coś co może lepiej by nadawało się do abstrakcji choć uważam, że te dwa działy są bardzo zamienne:
191.

sput_NIC

kufel - Sob 12 Mar, 2011

psylo, czy to jest fragment butelki?
psylo - Sob 12 Mar, 2011

no kufel mniej więcej bo dokładnie to jest to fragment słoika z wodą i pęcherzykami powietrza... ale strzał w sumie trafiony ;>
swoja droga to kiedyś zdaje się był taki topik chyba, w którym było wstawiane zdjęcie i należało odgadnąć cóż ono przedstawia ;>

kufel - Sob 12 Mar, 2011

psylo napisał/a:
swoja droga to kiedyś zdaje się był taki topik chyba, w którym było wstawiane zdjęcie i należało odgadnąć cóż ono przedstawia ;>
na optycznych? to chyba mi cos umknęło :)
psylo - Sob 12 Mar, 2011

no to teraz dałeś mi zagwozdkę czy to było tu czy gdzie indziej...i kolejna noc nie przespana.. więc beer co by zasnąć ale nie z kufla ;>
moronica - Sob 12 Mar, 2011

w galeriach niektorzy sie tak zabawiali ;) albo Daniel albo Doktorek
kufel - Sob 12 Mar, 2011

aaa ,juz teraz pamietam :)

czyli zagadka rozwiązana ;)

psylo - Nie 13 Mar, 2011

w takim razie uff...ale dopiję na sen co mam;>
kufel - Nie 13 Mar, 2011

psylo napisał/a:
ale dopiję na sen co mam;>
na zdrowie ;)
B o g d a n - Czw 17 Mar, 2011

192. Koncert ale inaczej :smile: @200mm, ISO-800, 1/100s, f/4


Pawel_alien - Czw 17 Mar, 2011

193
link

witkot - Czw 17 Mar, 2011

Pawel_alien ,sam pomysł ciekawy.A masz może takie z ostrością na tę mapkę wewnątrz butelki :roll:
psylo - Czw 17 Mar, 2011

nie wiem czemu ale jakoś tak (chyba raczej stereotypowo) zamiast butelki widziałbym okrągłe akwarium... w nim nawet jakaś i złota ryba by mogła się wkraść w lewy dolny róg i ostrość na mapę, tworząc komiksową chmurkę...
ehhh, to piwo....

kufel - Pią 25 Mar, 2011

nie zdążyłem wrzucić do "minisztafety" to tu wrzucę...

194

sklsk - Sob 26 Mar, 2011

Kufel - i chyba bym głosował na ten obraz :) .
195, ni to niebo ni to architektura

veenee - Sob 26 Mar, 2011

196. poranne parowanie

Tadeuszek - Sob 26 Mar, 2011

veenee, niecodzienne zdjęcie, super! :)
kufel - Sob 26 Mar, 2011

sklsk napisał/a:
Kufel - i chyba bym głosował na ten obraz :) .
ale ja o minisztafecie pisałem a nie o wirtualnym plenerze :) no chyba ze znow coś przegapiłem...

[ Dodano: Sob 26 Mar, 2011 21:13 ]
veenee, ciekawe.

sklsk - Sob 26 Mar, 2011

a do pleneru by pasowało :)
kufel - Sob 26 Mar, 2011

no fakt, w końcu "portret" :) kurde nie pomyślałem o tym... ale i tak szanse na wygraną marne :razz: :wink:
psylo - Sob 26 Mar, 2011

a ja znów zaniżę;>
marcowy puch:
197.

marcowy

Daniel*1977 - Pon 28 Mar, 2011

Wszystkie powyżej fajne, parowanie jest super. Tylko ostatnie mi nie leży.
Pomysł fajny, tylko szkoda że nie było więcej latających obiektów.

198

burning background by Daniel*1977, on Flickr

199

let's go swing by Daniel*1977, on Flickr

psylo - Pon 28 Mar, 2011

Daniel*1977 199 mi bardzo podchodzi... od radosnej zabawy dzieciństwa po obopólną starość i zniszczenie - takie me subiektywne spojrzenie na tą fotę...
a jako że mogę se ufundować okrągły numer fotki to:
200.

__

choć przyznam, że biel jako podkład to złe rozwiązanie...

Tworas - Sro 30 Mar, 2011

Daniel*1977, 199 świetne :)

201. taki pstryk

kozidron - Czw 31 Mar, 2011

202. bana


fatman - Czw 31 Mar, 2011

kozidron - pięknie wyseparowana strukturalnie korbka. Co to było zanim padło?

203. Tędy jeździła kiedyś... bana


Daniel*1977 - Sob 02 Kwi, 2011

204
Light as a feather by Daniel*1977, on Flickr

205
On stage by Daniel*1977, on Flickr

206
Aerial by Daniel*1977, on Flickr

207
Broken promises by Daniel*1977, on Flickr

208
feather by Daniel*1977, on Flickr

210
5 by Daniel*1977, on Flickr

moronica - Sob 02 Kwi, 2011

211


212


213


214

godman - Pon 04 Kwi, 2011

215.

ktos juz cos takiego robil

blaine - Wto 05 Kwi, 2011

216.

IMG_4381 by ddmkr, on Flickr

kufel - Wto 05 Kwi, 2011

moronica, fajne kolory

216 to chyba bardziej architektura ;)

blaine - Wto 05 Kwi, 2011

W sumie nie wiedziałem czy tu czy tam rzucić, padło na to że tu ;)
kufel - Wto 05 Kwi, 2011

od biedy tu tez pasuje ;) fajne cienie.
dr11 - Wto 05 Kwi, 2011

moronica, 212 mi się najbardziej ;)
blaine, wytnij antenę sektorową :P :)

blaine - Sro 06 Kwi, 2011

Haha, faktycznie.
Nawet jej nie zauważyłem ;)

fillion - Sro 06 Kwi, 2011

Witam wszystkich forumowiczów, to jest mój pierwszy post, więc i pierwszy upload. Nie bardzo wiedziałem gdzie dać.

217.

ophiuchus - Sro 06 Kwi, 2011

fillion, przyjemne :]

218.

pitras - Czw 07 Kwi, 2011

ophiuchus, z szuflady czy robione nowym sprzętem ?
Ciekawie rozmywa się tło w głębi, efekt troszkę taki jakby dwa zdjęcia naklejono jedno na drugie

mozer - Czw 07 Kwi, 2011

Tak apropos zdjęcia wyżej mi się przypomniało:

219. Obcy z kieliczka ;)

Daniel*1977 - Czw 07 Kwi, 2011

220

bubbles by Daniel*1977, on Flickr

ophiuchus - Czw 07 Kwi, 2011

pitras, świeżynka z ubiegłej niedzieli ;)
bluebird - Pią 08 Kwi, 2011

221. Ciekawe co autor tego cuda miał na myśli

psylo - Sob 09 Kwi, 2011

222.

puch

[ Dodano: Sob 09 Kwi, 2011 20:54 ]
w sumie za bardzo ani do kwiatów ani do makro mi to się nie widziało więc padło na inne...
223.

frezja 4

224.

frezja 1

przyznam, że robienie takim obiektywem ma w sobie to coś...czego i tak nie jestem w stanie na razie dobrze wyciągnąć...

dr11 - Sob 09 Kwi, 2011

225. Prawie jak Gerlach.

psylo - Pon 11 Kwi, 2011

a ja dalej monotematycznie:
226.

arietiss - Pon 11 Kwi, 2011

225 świetne! Fajna głębia i ten cień. :smile:
dr11 - Pon 11 Kwi, 2011

Dodam, że widelec jest aluminiowy. Trochę mnie to dziwi, bo myślałem że aluminium było wtedy bardzo potrzebne na Messerschmitty.
Daniel*1977 - Pon 11 Kwi, 2011

Uuu widzę, że zaczyna się ciekawie :)

227

ribs by Daniel*1977, on Flickr

228

Bookmarks by Daniel*1977, on Flickr

229

C by Daniel*1977, on Flickr

230

vents by Daniel*1977, on Flickr

231

5 more by Daniel*1977, on Flickr

232

point by Daniel*1977, on Flickr

[ Dodano: Pon 11 Kwi, 2011 10:30 ]
dr11,
Bo może to z "resajklingu" :D

pawel23 - Pon 11 Kwi, 2011

dr11 napisał/a:
225. Prawie jak Gerlach.
Obrazek

Ja mam łyżeczkę z takim samym "znaczkiem", tylko, że zrobiona ze srebra ;)

moronica - Pon 11 Kwi, 2011

227 swietne oczojebne kolory ;)
Daniel*1977 - Pon 11 Kwi, 2011

moronica, :D żona powiedziała to samo
moronica - Pon 11 Kwi, 2011

Daniel*1977, uwazaj, nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie ;)
raf7775 - Sro 13 Kwi, 2011

Mama, tata i dzidziuś
233.

kozidron - Pią 15 Kwi, 2011

raf7775, 233 raczej nie porywa, jakieś takie nudne i bezpłciowe
arietiss - Pią 15 Kwi, 2011

Pazur...
234.

raf7775 - Pią 15 Kwi, 2011

Ja bym powiedział, kultywator ale fajne.
Jadę dziś na święta na wieś to porobię jakieś brony traktory itp.

multics - Pon 18 Kwi, 2011

235

muzyk - Sro 20 Kwi, 2011

236. Kamienny sen.


237. Cywilizacja.



Canon 30D + Wołna 80 przy 2.8

reconmaslo - Sro 20 Kwi, 2011

237 podoba się bardzo. Prosty szczegół życia codziennego, b&w, bokeh : )

238 - Zegar Króla.

kufel - Sro 20 Kwi, 2011

reconmaslo, 238 calkiem fajne :)
psylo - Sro 20 Kwi, 2011

238 - podoba mi się kolorystyka...
a ja znów to samo..mniej więcej...mały set:

239.

czułki

240.

krab

241.

spojrzenie

242.

zachód ziemi

243.

...

panmarecq - Sro 20 Kwi, 2011

Jak dla mnie 242 najlepsze. :smile:

Jako że do "abstrakcji" nikt nie zagląda wstawię zdjęcia tu :

244.


245.


246.

psylo - Sro 20 Kwi, 2011

245. za fraktalność na wielkie tak ;>
dr11 - Sro 20 Kwi, 2011

Mi też 245 najbardziej :)
panmarecq - Czw 21 Kwi, 2011

psylo, dr11, Dzięki wielkie :)
Daniel*1977 - Czw 21 Kwi, 2011

panmarecq, nieźle pokręcone :D

247

wires by Daniel*1977, on Flickr

248

97 by Daniel*1977, on Flickr

249

yellow or black by Daniel*1977, on Flickr

muzyk - Czw 21 Kwi, 2011

Reconmaslo, dzięki!
eonore - Czw 21 Kwi, 2011

250.

Kiepskie czy nie kiepskie...?

Helium - Sob 23 Kwi, 2011

Kadr z wycieczki po słonecznej Italii (okolice Mediolanu):

251.
http://img861.imageshack.us/img861/778/mg1079.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nieregulaminowy rozmiar – zmieniam na link.

komor - Sob 23 Kwi, 2011

252. Portret

pitras - Sob 23 Kwi, 2011

Helium napisał/a:
Kadr z wycieczki po słonecznej Italii (okolice Mediolanu):

251.
http://img861.imageshack.us/img861/778/mg1079.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nieregulaminowy rozmiar – zmieniam na link.


A tak z ciekawości to gdzie dokładnie byłeś ?

Helium - Nie 24 Kwi, 2011

Bramę "trafiłem" w drodze do Gessate (ok. 35km od Mediolanu), ale dokładnej lokalizacji nie potrafię podać (kilka lub kilkanaście km przed samym Gessate jadąc z Austrii, a dokładniej z Innsbruku). W zasadzie słowo wycieczka powinienem ująć w cudzysłów, bo był to wyjazd służbowy (Holandia -> Niemcy -> Austria -> Włochy -> Szwajcaria - w takiej kolejności miałem punkty dolecowe). Jak miałem na trasie coś ciekawego to robiłem przerwę na foto :)
pitras - Nie 24 Kwi, 2011

Czyli byłeś niedaleko (4-5km) od Gorgonzoli - miejsca gdzie produkuje się sławne sery.
Helium - Pon 25 Kwi, 2011

pitras, niestety nie mogę sobie pozwolić na prawdziwe zwiedzanie w czasie służbowych wyjazdów :(

Nie wiem do jakiego działu wrzucić ten kadr, więc bezpiecznie dam go tutaj...

253.


Uploaded with ImageShack.us

dr11 - Wto 26 Kwi, 2011

254.


255.


256.


257.


258.

moronica - Czw 28 Kwi, 2011

jakos tak ostatnio cykam i cykam i nic mi sie nie podoba, mam nadzieje ze jak wieczorem przejrze material z wczoraj to bedzie tam cos znosnego

a tymczasem
259

spootnick - Czw 28 Kwi, 2011

dr11, a ten GieeS to Twoj nowy nabytek?
bhpchmiel - Pią 29 Kwi, 2011

dr11, 257 byłoby ok, tylko po coś obciął kufer? A w 258 za ciasno IMHO na dole - ja bym dał parę mm więcej przestrzeni pod przednim kołem :wink:
dr11 - Pią 29 Kwi, 2011

spootnick, taa... marzenia ;)
bhpchmiel, kufer obciąłem bo się nie mieścił w kadrze, a na krok w tył nie miałem miejsca. Poza tym ten kufer przy szerokim kącie w rogu wyglądał na większy od motoru ;)
Następnym razem wyknuję trochę więcej przestrzeni. Dzięki za uwagi :)

Helium - Pią 29 Kwi, 2011

259 mi się podoba... szkoda moronica, że nie przymknęłaś trochę obiektywu (dystans między drzewami, a tłem jest na tyle duży, że większa GO nie powinna zbytnio zmniejszyć blur'a tła i zepsuć kompozycji)... a może przy mniejszym otworze by wyszła jakaś fajna flara od słoneczka ? :roll: Nie mam pojęcia czy mała flara by nie zepsuła tego kadru (np. zmniejszając przyjemny dla oka kontrast), więc nie traktuj tego jako krytykę, a raczej hipotetyczne rozważania amatora ;)

254 kapitalne ! Szkoda tylko, że coś się odbiło w emblemacie... i (choć tu sporo zależy od monitora) brakuje mi ociupinę kontrastu... tę jaśniejszą plamę u góry kadru można by spróbować wystemplować w PS, bo ona trochę niepotrzebnie przyciąga wzrok.

Daniel*1977 - Pią 29 Kwi, 2011

moronica, super kolory "aj lajk it"

260

try to focus by Daniel*1977, on Flickr

261

qubes by Daniel*1977, on Flickr

262

Parallel shadows by Daniel*1977, on Flickr

263

Benches or windows sills by Daniel*1977, on Flickr

264

almost pure geometry by Daniel*1977, on Flickr

sklsk - Pią 29 Kwi, 2011

263 - ławeczki jak w amfiteatrze z czasów prl-u
krych - Pią 29 Kwi, 2011

263 mam dokładnie to samo skojarzenie co sklsk, 264 ciekawe
Daniel*1977 - Pią 29 Kwi, 2011

:) tak mi się też skojarzyło jak je przewróciłem i tak zostało
bhpchmiel - Pią 29 Kwi, 2011

Daniel*1977, 263 pomysł bomba z tym obróceniem - masz chłopie fantazję :roll: :razz: :neutral:
dr11 - Pią 29 Kwi, 2011

No pomysł z 263 przedni :shock: :D

265. Stara rura w szalu.

mozer - Pią 29 Kwi, 2011

Daniel*1977, fajna seria :)
lancer - Sob 30 Kwi, 2011

Daniel*1977, baaaaaaaaaaadzo fajna seria
kozidron - Sob 30 Kwi, 2011

a mi podchodzi 264 - dobra robota
Helium - Sob 30 Kwi, 2011

260 i 261 wydają mi się bardzo "płaskie".
Na 262 i 264 brakuje mi trochę kontrapunktu. Poza tym są baaaardzo dobre.
263 jest po prostu świetne !

bluebird - Sob 30 Kwi, 2011

263. ławeczka z oknem na świat - bardzo fajny pomysł z obróceniem zdjecia, wyszło super
265. peryskop U-boota ;-)

266. Wielkopiątkowe

kasiakaaz - Sob 30 Kwi, 2011

Daniel*1977, mnie 264 najbardziej się widzi. :smile:
dr11, fajna, stara rura. :wink:
bluebird, ciekawie wyszło, ładne niebo w tle.

Daniel*1977 - Sob 30 Kwi, 2011

266 fajne kolory i motyw, jednak moim zdaniem krzyż powinien być bardziej po prawej

267

I by Daniel*1977, on Flickr

268

covers by Daniel*1977, on Flickr

269

black light by Daniel*1977, on Flickr

270

after sunset by Daniel*1977, on Flickr

bluebird - Nie 01 Maj, 2011

271. Światełko w tunelu

arietiss - Pon 02 Maj, 2011

Kwiatki - niebardzo, makro - niebardzo, to daję tu:
272.

degol - Pon 02 Maj, 2011

Daniel*1977, 264 fajne !
dr11 - Pon 02 Maj, 2011

271 wciąga! :)

273. Igła się wygła ;)


274. W skali atomowej :P


275. Aż wreszcie wchodzimy w mechanikę kwantową :)


276. I to koniec już jest :shock:

komor - Wto 03 Maj, 2011

dr11, jakieś nowe podejście do fizyki: kwarki dzielimy na r, g i b – tak? :) 267 to już przejście do poziomu matriksa. :)
dr11 - Wto 03 Maj, 2011

komor, dokładnie :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81adunek_koloru
http://pl.wikipedia.org/w...namika_kwantowa :zalamany:

komor - Wto 03 Maj, 2011

Nie wiedziałem, że tak dobrze znam fizykę kwantową. :razz: A o przejściu na poziom matriksa coś jest na Wikipedii? ;)
Quaint - Pią 06 Maj, 2011

277 wiszące kończyny, salvador, brazylia




278 indianin co się mrówek nie bał :)


panmarecq - Pią 06 Maj, 2011

279.


psylo - Sob 07 Maj, 2011

no to
280.

amfiteatr 1

bhpchmiel - Sob 07 Maj, 2011

Samotność
281.


[ Dodano: Sob 07 Maj, 2011 14:18 ]
Drift
282.

kufel - Sob 07 Maj, 2011

bhpchmiel, 282 fajnie wypatrzone :) natomiast w 282 usunąłbym ta gałąź no chyba ze ma tam byc celowo ;)
bhpchmiel - Sob 07 Maj, 2011

kufel, patrz kurde że nie pomyślałem o tym badylu :oops: :roll:
komor - Sob 07 Maj, 2011

bhpchmiel, ciekawe co kodeks drogowy mówi o 282. :) To jest w Polsce, prawda?
bhpchmiel - Sob 07 Maj, 2011

komor, pojęcia nie mam. A zdjęcie zrobiłem w moim rodzinnym Milanówku przy zjeździe z wiaduktu... Ktoś miał pomysł :wink: :razz:
hijax_pl - Pon 09 Maj, 2011

283

komor - Pon 09 Maj, 2011

Fajne, wygląda jak domalowane w PS. :)
Daniel*1977 - Wto 10 Maj, 2011

284 taki fajny po zniszczeniowy klimat.

285

back to home by Daniel*1977, on Flickr

286

reflection in the glass by Daniel*1977, on Flickr

287

fish scales by Daniel*1977, on Flickr

muzyk - Wto 10 Maj, 2011

287 ... daje po oczach. Fajny pomysł!
degol - Sro 11 Maj, 2011

bluebird, 271 fajne !

bhpchmiel, 282 , ciekawi mnie jakby osadzić znaki drogi z pierwszeństwem ... w pętlę, oczko słupa ?

hijax_pl, 283 zajefajne :)

[ Dodano: Sro 11 Maj, 2011 00:29 ]
Jak ono się widzi ?

288

raf7775 - Pią 13 Maj, 2011

288, ciekawe.
bhpchmiel - Pią 13 Maj, 2011

degol, 288 widzi mi się :wink:
Co do Twojej propozycji kadru - raczej się nie da - musiałbym wleźć na skarpę wiaduktu, a to już raczej poza moim zasięgiem :cool:

cygnus - Pią 13 Maj, 2011

Zdjęcie banalne, kto by zgadł, że przy użyciu dość skomplikowanych środków...
Wspomnienie świąt...
289


290

multics - Sob 14 Maj, 2011

291

muzyk - Sob 14 Maj, 2011

multics napisał/a:
291

Bardzo świetny i świeży pomysł. Brawo!
Może ostrości więcej na brzegu tarczy, ale mimo to... podoba mi się.

bluebird - Sob 14 Maj, 2011

bhpchmiel, hijax_pl 282, 283 super ustrzelone tematy
degol 288 całkiem ciekawa kompozycja, miła dla oka
multics 291 bardzo fajnie skadrowane

multics - Sob 14 Maj, 2011

muzyk, bluebird, dzięki za uwagi/komentarze!
komor - Sob 14 Maj, 2011

292. Zamknięte!

multics - Sob 14 Maj, 2011

293 mała ziemia

psylo - Nie 15 Maj, 2011

294.

obserwator 2

bhpchmiel - Nie 15 Maj, 2011

bluebird, dzięki :wink:
DevEBM - Wto 17 Maj, 2011

295

Blue by Dev EBM, on Flickr

komor - Wto 17 Maj, 2011

Bardzo fajowe. Radzę kolegom zajrzeć do zalinkowanego źródła na Flickerze, jest zdjęcie pokazujące ustawienie sceny do tego zdjęcia.
mozer - Wto 17 Maj, 2011

Nie dość, że świetne, to jeszcze wartość dodana dydaktyczna ;)
Daniel*1977 - Wto 17 Maj, 2011

hijax_pl, ooo to tu to widziałem :D
Skubańcy płot mi postawili i nie mogłem go zdjąć jak u Was byłem.

andy2 - Nie 22 Maj, 2011

296
nie wiem gdzie to wstawić dlatego dodam do Inne


komor - Nie 22 Maj, 2011

andy2, fajnie byłoby, jakbyś zmniejszył to do jakichś ludzkich rozmiarów (maks. 900-1000 pikseli szerokości) i dopiero wtedy wrzucał na serwis hostingowy. Mało komu będzie się chciało czekać na załadowanie takiego kloca, który ma rozdzielczość ekranu 30-calowego.
andy2 - Nie 22 Maj, 2011

no tak ale jak zobaczysz detale??
hijax_pl - Nie 22 Maj, 2011

andy2, chodzi Ci o szum?
andy2 - Nie 22 Maj, 2011

o kurcze nie zauważyłem ze tak to się rozszumilo a to wybaczcie
hijax_pl - Nie 22 Maj, 2011

Szum, dyfrakcja/brak ostrości i brak poziomu ;)
raf7775 - Nie 22 Maj, 2011

W akwarium.
297.

multics - Nie 22 Maj, 2011

298


299

osator007 - Pon 23 Maj, 2011

300


298 - Świetne :)

psylo - Pon 23 Maj, 2011

osator007 lepiej by było gdybyś stanął centralnie a zdjęcie i tak powinno trafić do zdjęć nocnych...
raf7775 - Wto 24 Maj, 2011

Złamane serce.
301.

kozidron - Wto 24 Maj, 2011

multics, 298. dobry klimat - gratuluje.
multics - Wto 24 Maj, 2011

kozidron, dzięki!
dr11 - Wto 24 Maj, 2011

Niezły pomysł na 301.

302. Szosując.

Daniel*1977 - Sro 25 Maj, 2011

298 jak na mój gust to zbyt pokrzywione, ale ma potencjał.
299 Tak, to jest w moim guście :)
300 bardzo fajni, ale pół ciuta nie równo. W sensie światła latarni po lewej są widoczne, po prawej tylko jedno
301 pomysł ciekawy, ale coś mi z tłem nie pasuje. Tak myślę, czy jednorodne w senise nie chropowate :)
302 szkoda, że auta nie najechały na siebie :)

303

dirty stripes by Daniel*1977, on Flickr

304

3 lights by Daniel*1977, on Flickr

305

sign by Daniel*1977, on Flickr

306

to the right by Daniel*1977, on Flickr

307

two right turns by Daniel*1977, on Flickr

308

on the wall by Daniel*1977, on Flickr

DevEBM - Sro 25 Maj, 2011

Daniel*1977 jest w Twoich zdjęciach coś takiego, że zawsze się na nich dlużej zatrzymuję.

309. Przyznaję się bez bicia - nudziłem się dziś ;)

Hey! I think it's the new guy! by Dev EBM, on Flickr

raf7775 - Czw 26 Maj, 2011

Daniel*1977,
Może i racja z tym tłem, spróbuję zmienić, dzięki za podpowiedź.

Usjwo - Czw 26 Maj, 2011

Daniel*1977 306 i 307 razem bardzo pasuja. Brakuje trzeciego, zamykajacego. Jakis zakret w lewo, "zakret prosto", zakaz zawracania, cos "kontrujacego" i bylby swietny tryptyk.

[ Dodano: Czw 26 Maj, 2011 13:09 ]
DevEMB Majac na mysli wartosci "techniczno-warsztatowe" pokazalbym wiecej odbicia. Dodajac "artyzmu" tzebaby pozostawic cale odbicia i ciac figurki po ja.., to znaczy po tych miejscach w ktorym sa ciete teraz odbicia :razz:
Dodajac dorobine "porzadku" trzebaby zdjecie ponumerowac :mrgreen:

Daniel*1977 - Czw 26 Maj, 2011

309 fajnie i w sumie dobrze wygląda obcięte odbicie.

Usjwo, jest i w lewo, albo w prawo zależy jak spojrzeć :)
310

Double curve by Daniel*1977, on Flickr

311

LLLL by Daniel*1977, on Flickr

DevEBM - Czw 26 Maj, 2011

Usjwo napisał/a:
pokazalbym wiecej odbicia

Też bym pokazał, ale szybkę mam małą (taką z ramki od zdjęć) i kończyła się tuż poniżej dolnej krawędzi zdjęcia. Nastepnym razem chyba użyję półki z lodówki ;)

Usjwo napisał/a:
trzebaby zdjecie ponumerowac

No tak. Już poprawiam.

EDIT: Nie poprawiam, bo już za późno :neutral:

psylo - Pią 27 Maj, 2011

znów dylemat... do kwiatów się nie nadaje..do makro - zbyt rozmyte..więc ląduje tutaj:

312.

goździkowy helios

313.

goździkowa szarfa

Helium - Nie 29 Maj, 2011

314. Rdza !



Uploaded with ImageShack.us

dr11 - Nie 29 Maj, 2011

Świetny kolor i faktura. Od razu przypomniało mi się http://www.youtube.com/watch?v=M3iOROuTuMA ;)
kasiakaaz - Wto 31 Maj, 2011

multics, 298, dobre zdjęcie, fajny klimat.
multics - Sro 01 Cze, 2011

Daniel*1977, kasiakaaz, dzięki :)
komor - Nie 05 Cze, 2011

Podbijam po edycji technicznej. Stay tuned…
multics - Nie 05 Cze, 2011

komor, dzięki za pomoc!

315

bricks by mz.multics, on Flickr

316

rust by mz.multics, on Flickr

317

rust 2 by mz.multics, on Flickr

318

rust 3 by mz.multics, on Flickr

blaine - Nie 05 Cze, 2011

Kolorowa seria z dzisiejszego spaceru po wrocławskim rynku ;)

319.

IMG_7859 by ddmkr, on Flickr

320.

IMG_7861 by ddmkr, on Flickr

321.

IMG_7870 by ddmkr, on Flickr

322.

IMG_7876 by ddmkr, on Flickr

323.

IMG_7882 by ddmkr, on Flickr

324.

IMG_7886 by ddmkr, on Flickr

325.

IMG_7890 by ddmkr, on Flickr

326.

IMG_7896 by ddmkr, on Flickr

327.

IMG_7918 by ddmkr, on Flickr

komor - Nie 05 Cze, 2011

blaine, no kolorowa rzeczywiście, ciężką rękę masz do suwaczków. :mrgreen: Ale podoba mi się, szczególnie 320 i 326. Na 319 byłoby też super, gdyby nie brakowało jednego znaczka i była pełniejsza symetria. Chyba już się zaraziłem Danielem1977. :)

multics, podoba mi się „drewniana” faktura łańcucha, szczególnie na 316.

blaine - Nie 05 Cze, 2011

Za kolorowo? ;) Chyba wreszcie muszę sobie jakoś poprawnie monitor skalibrować ;)
No ale kolorowo być miało.. ;)

multics - Nie 05 Cze, 2011

komor, dzięki, lata morskiej wody zrobiły swoje z tym żelazem :)
komor - Nie 05 Cze, 2011

blaine, może nie „zbyt mocno” ale „mocno” na pewno. To się oczywiście wpisuje w aktualnie modną konwencję i z jednej strony mi się bardzo podoba, z drugiej nieco drażni, że świat przecież taki nie jest. :) Do rozmowy przy chmielu się nadaje ta dyskusja. :)
moronica - Nie 05 Cze, 2011

e tam, fotografia nie zawsze jest po to by pokazywac swiat takim, jaki jest ;) kolorowo jest, zbyt kolorowo - moim zdaniem nie. choc wolalabym, by bylo nieco bardziej abstrakcyjnie
blaine - Nie 05 Cze, 2011

komor napisał/a:
Do rozmowy przy chmielu się nadaje ta dyskusja.

Podpisuje się pod tym postulatem! ;)
Dzięki za opinie ;)

multics - Pon 06 Cze, 2011

To ja jeszcze trochę przyspamuję. Jak zwykle proszę o krytykę (zaczynam bawić się obróbką zdjęć w gimpie, dlatego wszystkie uwagi bardziej niż wskazane).

328

paint by mz.multics, on Flickr

329

shapes by mz.multics, on Flickr

330

crack by mz.multics, on Flickr

psylo - Wto 07 Cze, 2011

331.

....

Helium - Wto 07 Cze, 2011

315 i 316 zatrzymują wzrok. Naprawdę świetne kady - gratulacje :)

A ja tak trochę heavy metalowo dorzucę:

332


Uploaded with ImageShack.us

333


Uploaded with ImageShack.us

334


Uploaded with ImageShack.us

pitras - Wto 07 Cze, 2011

Helium, 332 :arrow: OK :!:
multics - Wto 07 Cze, 2011

Helium, dzięki :)
dr11 - Sro 08 Cze, 2011

333. Bomba :cool:

335.

Imperial - Sro 08 Cze, 2011

336.
emo fota...

kasiakaaz - Czw 09 Cze, 2011

Helium, mnie też 333.
arietiss - Czw 09 Cze, 2011

337.
Polskie drogi...

... na Euro 2012! :mrgreen:

moronica - Czw 09 Cze, 2011

wow 4-pasmowka :grin:
komor - Czw 09 Cze, 2011

arietiss, wysyłaj to na Demoty albo Monstera. :)
sklsk - Czw 09 Cze, 2011

ale po wielu próbach jaki śliczny i równiutki finał.
Tadeuszek - Czw 09 Cze, 2011

FotoSzopki :oops:

338.


339.

dragossani - Czw 09 Cze, 2011

340.


341.


342.

Helium - Czw 09 Cze, 2011

dragossani, bardzo fajne kadry... 340 w pierwszej chwili sprawia wrażenie fotografii cieczy :) ... na 342 przeszkadza mi odrobinkę odblask na górze poza tym świetny pomysł !

343


Uploaded with ImageShack.us

muzyk - Czw 09 Cze, 2011

Dragossani - 342 wymiata!
Helium - moim zdaniem, bez ramki byłoby lepiej, bo zdjęcie intrygujące.

raf7775 - Czw 09 Cze, 2011

344.

multics - Pią 10 Cze, 2011

345

ROCK! by mz.multics, on Flickr

346

chain by mz.multics, on Flickr

347

egg by mz.multics, on Flickr

348

== by mz.multics, on Flickr

moronica - Pią 10 Cze, 2011

multics, fajnie sie ostatnio bawisz glebia ostrosci ;)
raf7775, hmm kompletnie nie wiem co autor mial na mysli

multics - Pią 10 Cze, 2011

moronica, że za dużo? :)
moronica - Pią 10 Cze, 2011

ze fajnie to znaczy ze za duzo? ;)
multics - Pią 10 Cze, 2011

moronica, ";)" <- to mnie zastanawia :)
DevEBM - Sob 11 Cze, 2011

349Trochę się dziś nudziłem :wink:

Red by Dev EBM, on Flickr

moronica - Sob 11 Cze, 2011

nie przeostrzaj az tak to bedzie super ;)
DevEBM - Sob 11 Cze, 2011

Za ostro? No cóż, winę za to zrzucę na moje krótkowidztwo i astygmatyzm :) Postaram się nad tym popracować w przyszłości.

A tak przy okazji poproszę o poradę: co robię nie tak, że krawędzie wychodzą takie pikselowane? Oryginalny plik jest gładki jak pupcia niemowlaczka, a po zmniejszeniu i zapisaniu do JPEG (jakość 12) wychodzi to co widać :???:

moronica - Sob 11 Cze, 2011

hmm wlasnie o tych krawedziach mowilam ze przeostrzone... skoro tak to nie wiem co moze to powodowac. moze masz wylaczone wygladzanie podczas skalowania?
psylo - Sob 11 Cze, 2011

w 346. niestety rzeczywiście te krawędzie są cholernie tnące... na pozostałych Twoich zdjęciach nie zauważyłem tego problemu...

ode mnie za to pstrykowaty powrót na ziemię:
350.

DevEBM - Sob 11 Cze, 2011

No właśnie. Takie "kwiatki" wyłażą mi tylko jak robię tego typu zdjęcia na białym tle. Hmmm...

Chyba coś namieszałem z numeracją :oops: i jak zwykle zorientowałem się po godzinie...

Helium - Nie 12 Cze, 2011

DevEBM, a w jakim programie robisz resize'a i jakim algorytmem się posługujesz ? Możliwe, że tu tkwi przyczyna pikselozy ?
Podejrzewam, że w czasie skalowania masz dodany proces wyostrzania i stąd tak przeostrzony kadr. Taki problem może wystąpić np. w IrfanView, Fastone Image Viewer i kilku innych...

DevEBM - Nie 12 Cze, 2011

Zazwyczaj PSuję zdjęcia.

Chyba już wiem co robię źle i nie ma to jednak nic wspólnego ze zmniejszaniem ani zapisywaniem pliku, tylko z maskowaniem - za ostre krawędzie robiłem i po np. rozjaśnieniu tła wyłazi taka pikseloza. Taka prznajmniej jest moja teoria po kilkugodzinnym grzebaniu w PS.

Dzięki za podpowiedzi.

Imperial - Sro 15 Cze, 2011

dwa takie odmienne miejsca do siedzenia...

348.

349.

psylo - Sro 15 Cze, 2011

Imperial szkoda, że nie zamknąłeś tych zdjęć w pewną całośc...nad drugim warto by było popracować troszku nad obróbką: dodać czerni, ściągnąć saturację, zostawiając żółć z pomarańczowym w odpowiednim stopniu...tak mi się przynajmniej zdaje... masz swoją specyfikę zdjęć ale łącząc dwa różne warto je jakoś zrównać...oczywiście nie każde ale w tym temacie tak bym to osobiście widział...
ode mnie coś co niby autoportret lecz bardziej nim nie jest niz jest...
350. alter ego in handglas (?!)

Imperial - Sro 15 Cze, 2011

psylo napisał/a:
Imperial szkoda, że nie zamknąłeś tych zdjęć w pewną całośc...nad drugim warto by było popracować troszku nad obróbką: dodać czerni, ściągnąć saturację, zostawiając żółć z pomarańczowym w odpowiednim stopniu...tak mi się przynajmniej zdaje... masz swoją specyfikę zdjęć ale łącząc dwa różne warto je jakoś zrównać...oczywiście nie każde ale w tym temacie tak bym to osobiście widział...


dales mi do myslenia i jak krecilem suwaczkami to w koncu sie tak zakrecilem i podoba mi sie bardziej, dzieki!


cra89 - Czw 16 Cze, 2011

352.
Od tak urodzinowo :)

raf7775 - Pią 17 Cze, 2011

353.

DevEBM - Pią 17 Cze, 2011

cra89 - na 352 pomysł świetny :) , ale wykonanie wygląda na dość chaotyczne. Napewno usunąłbym to coś (szklanka?) z prawego dolnego rogu; wyrównałbym poziom płynu w kieliszkach, a je same (może z wyjątkiem pierwszego) obróciłbym tak, żeby nie było widać nadruku.
moronica - Pią 17 Cze, 2011

354

masza - Pią 17 Cze, 2011

moronica, wytłumacz się! :)
Czy to jakieś lustra? Skąd te paski z krajobrazem "skądinąd"? Ciekawie to wygląda. Zwłaszcza że od prawej biegnie człowiek, który prawdopodobnie przemierzy te wszystkie dziwności.

kufel - Pią 17 Cze, 2011

moronica, jeśli to refleksy ,a nie zabawa warstwami , to wypatrzone świetnie :)
moronica - Pią 17 Cze, 2011

to fasada banku ze wstretnymi ciemnozielonymi reflekcyjnymi szklami (w dolnym lewym rogu widac prog). mi sie spodobalo jak facet biegnie w kierunku startujacego samolotu a za nim zielone swiatlo, co oczywiscie jest dzielem przypadku a nie mojego zamyslu ;)
kufel - Pią 17 Cze, 2011

moronica napisał/a:
co oczywiscie jest dzielem przypadku a nie mojego zamyslu ;)
a wyszło na bardzo przemyślany kadr ;) łotewer,liczy sie efekt ;)
masza - Pią 17 Cze, 2011

moronica napisał/a:
co oczywiscie jest dzielem przypadku a nie mojego zamyslu ;)

Dobra, dobra. Ale tylko Ty to wypatrzyłaś :)
Niezłe, naprawdę.

bhpchmiel - Nie 19 Cze, 2011

355.

moronica - Nie 19 Cze, 2011

dalabym troche wiecej piasku, zdecydowanie miej nieba i wywalila gostka po prawej. ale poza tym klimat bardzo mi sie podoba
bhpchmiel - Nie 19 Cze, 2011

moronica, chciałem tak, ale okazało się, że zdjęcie wyszło krzywo jak :evil: i przy prostowaniu tak się porobiło :neutral:

[ Dodano: Nie 19 Cze, 2011 00:52 ]
moronica, łypnąłem jeszcze raz okiem na to zdjęcie w RAW i wyszło mi cuś takiego:
356.


Lepiej :?: :wink:

panmarecq - Nie 19 Cze, 2011

bhpchmiel, Lepiej :) !

357.

dr11 - Nie 19 Cze, 2011

358. ;)

krzys13k - Nie 19 Cze, 2011

358 fajne, śmieszny kadr :D szkoda tylko, że nie idealnie symetryczne

359.

kasiakaaz - Nie 19 Cze, 2011

dr11, fajne masz buty... :wink:
multics - Nie 19 Cze, 2011

360

roll by mz.multics, on Flickr

361

FU by mz.multics, on Flickr

hijax_pl - Nie 19 Cze, 2011

362 Zjazd nr 1

363 Zjazd nr 2

masza - Nie 19 Cze, 2011

hijax_pl, mocne zjazdy, strome takie ;)
dr11 - Nie 19 Cze, 2011

hijax_pl, brakuje jeszcze mnie z plecakiem ;)

362 kadr fajniejszy a 363 obróbka.

masza - Nie 19 Cze, 2011

dr11 napisał/a:
hijax_pl, brakuje jeszcze mnie z plecakiem ;)

dr11, widziałabym tam Ciebie na trzecim stopniu, od góry licząc - na obu zdjęciach ;)
EDIT
Jednak nie... No chyba że leżałbyś wzdłuż stopnia :)

dr11 - Nie 19 Cze, 2011

masza napisał/a:
No chyba że leżałbyś wzdłuż stopnia
Nie wcisnę się wzdłuż :D
masza - Nie 19 Cze, 2011

dr11 napisał/a:
Nie wcisnę się wzdłuż :D

Mógłbyś jakoś dynamicznie podgiąć kończyny ;) Nawet z rozkrokiem!

arietiss - Pon 20 Cze, 2011

364.
Na sznurku...

raf7775 - Wto 21 Cze, 2011

365.

Daniel*1977 - Sro 22 Cze, 2011

hijax_pl, Łooo u nas byłeś :) ładnie schodki wyszły!!!

arietiss, 364 tak w moim stylu!!!

raf7775, lubię kombinować z takimi detalami, ale czegoś mi brakuje.

366

stuff by Daniel*1977, on Flickr

367

transformers by Daniel*1977, on Flickr

368

follow the yellow line by Daniel*1977, on Flickr

369

plenty of bubbles by Daniel*1977, on Flickr

370

view from the other side by Daniel*1977, on Flickr

371

yellow layers by Daniel*1977, on Flickr

372

dust to dust by Daniel*1977, on Flickr

hijax_pl - Sro 22 Cze, 2011

UDaniel*1977, u nas? Tzn gdzie?
Daniel*1977 - Sro 22 Cze, 2011

hijax_pl, Eeee źle se chyba spojrzałem myślałem, że to w naszym wielkim metrze ( stolicznym ) :lol:
Tylko jakoś źle sobie ilość dróg na schodach zsumowałem ...

raf7775 - Sro 22 Cze, 2011

Butelka z wodą mi się podoba.
hijax_pl - Sro 22 Cze, 2011

Daniel*1977 napisał/a:
Eeee źle se chyba spojrzałem myślałem, że to w naszym wielkim metrze ( stolicznym )
Tylko jakoś źle sobie ilość dróg na schodach zsumowałem ...
Bo metro, ale trochę dalej na północ ;)
Pierwsze to stacja Morby Centrum, a drugie to Kungstradgarden ;)

Lukas 7Art - Sro 22 Cze, 2011

373.

kasiakaaz - Czw 23 Cze, 2011

Lukas 7Art, a jakby tak, mocno wycropować i dać centralnie/symetrycznie w kwadrat? :wink:
manulx - Czw 23 Cze, 2011

Co powiecie o tym zdjęciu? :D
374.

moronica - Czw 23 Cze, 2011

mam nadzieje, ze ta buzka oznacza ze sam nie jestes do niego przekonany ;)
no technicznie bardzo slabo, biel zaniebieszczona, mocne cienie od lampy, nierownomiernie oswietlone tlo albo cos tam weszlo w kadr na gorze. kompozycja rowniez do przemyslenia. mysle, ze gdyby polozyc taki kieliszek z tym plynem to ciekawe efekty mozna by uzyskac robiac zdjecie z zabiej perspektywy od strony brzegu kieliszka, fajne makro by moglo byc

manulx - Czw 23 Cze, 2011

No, to coś innego dla odmiany :D

375.

kasiakaaz - Czw 23 Cze, 2011

manulx, za ciemno.
manulx - Czw 23 Cze, 2011

No i o to chodzi, specjalnie tak zrobiłem :)
raf7775 - Czw 23 Cze, 2011

LUKAS, Mi się podoba i piłka fajna też.
hijax_pl - Czw 23 Cze, 2011

manulx napisał/a:
No i o to chodzi, specjalnie tak zrobiłem
Ale o co chodzi? Że piłka ma w smole pływać? To ma coś symbolizować? Ślamazarność naszej reprezentacji?
psylo - Czw 23 Cze, 2011

ponieważ nie udało mi się dobrze ustrzelić pieruna to został delikatnie przeżarty przez przez LR...
i dlatego trafia to innej...

376. nuclear storm


i kolejne nie z burzy...

377.

to ty...

Daniel*1977 - Pią 24 Cze, 2011

375 Może i pół ciuta za ciemne, ale piłka za bardzo na środku, wg mnie powinna być np bardziej w lewo i w dół.

376 wiem że ciężko ustrzelić piorun, ale ten mi kompletnie nie pasuje.
377 a to jest rzeczywiście coś innego :)

378

U side by Daniel*1977, on Flickr

379

patterns on the wall by Daniel*1977, on Flickr

380

6 by Daniel*1977, on Flickr

381

speak up! by Daniel*1977, on Flickr

Strzała - Pią 24 Cze, 2011

381 kojarzy mi się z pewną siecią telefoniczną:D
podpowiedź: jak temperatura ludzkiego ciała :D

raf7775 - Pią 24 Cze, 2011

382.

Daniel*1977 - Pią 24 Cze, 2011

382
Obcięty niepotrzebnie telefon, lewy dolny róg - widać kawałek ciemnego, lewy górny róg - pomimo rozmycia tła widać druga podkładkę.

383

red cross by Daniel*1977, on Flickr

raf7775 - Pią 24 Cze, 2011

No i co z tego, tak miało być.
384.

Daniel*1977 - Pią 24 Cze, 2011

raf7775, Jak cośsię robi, to dobrze było by robić to dobrze....
hijax_pl - Pią 24 Cze, 2011

Daniel*1977 napisał/a:
Jak cośsię robi, to dobrze było by robić to dobrze....
...bo inaczej wychodzą... po prostu... pstryki :)
witkot - Pią 24 Cze, 2011

raf7775 napisał/a:
No i co z tego, tak miało być.

....no i czasem posłuchać dobrej rady :wink: :wink:

raf7775 - Sob 25 Cze, 2011

385.

jasiekcom - Sob 25 Cze, 2011

Daniel*1977, bardzo lubię Twoje pracę tą prostotę i minimalizmy 383 jak zwykle świetnie wypatrzone
raf7775, jakoś te zdjęcia takie mydlane i bezwyraziste wydaje mi się że można by wyostrzyć zwiększyć kontrast i powinno być lepiej :wink:

Daniel*1977 - Sob 25 Cze, 2011

jasiekcom, Staram się :)
raf7775, tak według mnie jest lepiej, głównym tematem są klucze, i to fajnie zaczęło wyglądać.

386

stuff by Daniel*1977, on Flickr

387 to widzę że pół ciuta skopane, mogłem dać więcej samochodu lub wcale :|

always ready by Daniel*1977, on Flickr

388

exclamation mark by Daniel*1977, on Flickr

raf7775 - Sob 25 Cze, 2011

Miałeś rację Daniel, też mi się teraz bardziej podoba.
komor - Sob 25 Cze, 2011

387 – :lol: Wygląda jakby facet z butów wystrzelił się w kosmos. :)
Daniel*1977 - Sob 25 Cze, 2011

Właśnie zastanawiające to było :)
Tylko przy jednym samochodzie to leżało, albo reszta ratowników chodzila ubrana cały czas albo ten jeden ...

Tworas - Sob 25 Cze, 2011

387 świetne :D tak to jest jak się pali fajkę tankując samochód :D
Lukas 7Art - Sob 25 Cze, 2011

389.

raf7775 - Nie 26 Cze, 2011

390.

bhpchmiel - Nie 26 Cze, 2011

Daniel*1977 napisał/a:
Właśnie zastanawiające to było :)
Tylko przy jednym samochodzie to leżało, albo reszta ratowników chodzila ubrana cały czas albo ten jeden ...


U nas najczęściej jest tak, że sekcja strażaków przypisana na podziale do danego auta ustawia przy nim komplet (buty + spodnie - kurtka obok na wieszaku) i w razie alarmu wskazuje w taki zestaw raz, dwa... W jednostce chodzą w lżejszym ubuwiu - te bojowe jest jednak cięższe :wink:

muzyk - Pon 27 Cze, 2011

391. Słomiany dach.

Lukas 7Art - Wto 28 Cze, 2011

392.

kozidron - Wto 28 Cze, 2011

Lukas 7Art, podpis masz profesjonalny :wink:
Lukas 7Art - Wto 28 Cze, 2011

kozidron napisał/a:
Lukas 7Art, podpis masz profesjonalny :wink:


Tia :lol:

hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

Taki sobie pstryczek...

393


moronica - Sro 29 Cze, 2011

hijax_pl, zainspirowalo cie domowe spalanie rozy? ;)
hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

moronica, staaary pstryk ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group