forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA LOTNICZA 2011

goltar - Sob 01 Sty, 2011
Temat postu: FOTOGRAFIA LOTNICZA 2011
FOTOGRAFIA LOTNICZA 2011
MM - Pon 03 Sty, 2011

Aż głupio, że tak pusto.
Coś na początek.
1.

pitras - Pon 03 Sty, 2011

MM napisał/a:
Aż głupio, że tak pusto.
Coś na początek.
1.


Kurcze, nie mów, że sam pstrykałeś z drugiego (hmmm F-16?)

bhpchmiel - Pon 03 Sty, 2011

MM był hardkorem i udawał Ikara :wink: :mrgreen:
Adolfik - Pon 03 Sty, 2011

No ja się właśnie zastanawiam jak są te fotk cykane. Jestem absolutnie zielony w tej kategorii a wydaje mi się to być ciekawą sprawą, zatem jeżeli można prosić o wytłumaczenia (tak na nowy rok ;) to byłbym wdzięczny
MM - Pon 03 Sty, 2011

400mm na cropie "troszkę" zmienia perspektywę. Zwykłe foto z ziemi. Samolot leciał nisko, tło było jakie widać, weszło w okolice słońca... Tyle.
Nie pierwszy raz ktoś myśli, że zrobione z powietrza bo takie też faktycznie robię. Ten eF jest z poziomu gleby. poniższe foto też choć kilka osób myślało inaczej :wink:


veenee - Wto 04 Sty, 2011

3. z minionego lata

Adolfik - Wto 04 Sty, 2011

veenee, pozamiatał :shock:
bhpchmiel - Sro 05 Sty, 2011

veenee, no nareszcie... :mrgreen: :wink:
Cola - Sro 05 Sty, 2011

no 3 miażdzy :)
zwłaszcza to uczucie temperatury

veenee - Czw 06 Sty, 2011

thx, ciesze sie, ze sie podoba

4. Hawk T1

moronica - Czw 06 Sty, 2011

czyzbys probowal zblurowac niebo? nie podoba mi sie ta ciemna obwodka wokol samolotu
MM - Czw 06 Sty, 2011

Mnie to wygląda na wklejony plastikowy model :lol: Generalnie duże wrażenie sztuczności.
dr11 - Czw 06 Sty, 2011

veenee, Harier lepszy, na 4 clarity za mocno w lewo ;)
Sunders - Czw 06 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
veenee, Harier lepszy

Też uważam, że Harrier veenee to jak dotąd najlepsza fota w tym wątku :smile:

veenee - Czw 06 Sty, 2011

dzieki za uwagi, po to wlasnie tego Hawka wstawilem!

(mi sie podoba bardziej niz Harrier :razz: )

Sunders - Czw 06 Sty, 2011

veenee napisał/a:
wlasnie tego Hawka wstawilem!

(mi sie podoba bardziej niz Harrier )

veenee masz kiepski gust :razz:

veenee - Czw 06 Sty, 2011

to pewnie Nowy Rok, potrzeba czegos innego itd :lol:
bhpchmiel - Czw 06 Sty, 2011

O dajcie chłopakowi spokój... :razz: Może ma jeszcze kaca po Sylwestrze :wink: :razz:
veenee - Pią 07 Sty, 2011

no dobra to w takim razie bardziej klasycznie

5. Bf 109 w kolorach tracacych myszka

bhpchmiel - Pią 07 Sty, 2011

veenee, mi się widzi :wink:
Sunders - Pią 07 Sty, 2011

bhpchmiel napisał/a:
mi się widzi

Mi też :smile:

veenee - Pią 07 Sty, 2011

Ciag dalszy wspomnien z lata.

6. Jeszcze jeden kolujacy – tym razem F-5E z Patrouille Suisse.

bhpchmiel - Pią 07 Sty, 2011

veenee, ten F5 wyszedł prawidłowo, ale jednak nie ma tyle uroku co 109-ka... :wink:
bnovy - Pią 07 Sty, 2011

To ja też wrzucę coś z tamtego sezonu:

7.

veenee - Pią 07 Sty, 2011

bhpchmiel, dokladnie, nuda i tyle - choc sa wielbiciele tego samolotu, a nie jest latwo obejrzec je jeszcze w akcji.

bnovy, bardzo fajna kompozycja!

bhpchmiel - Pią 07 Sty, 2011

bnovy, ładnie to wyszło, ładnie... :mrgreen:
bbeeaa - Pią 07 Sty, 2011

bnovy, świetne ;)
Rafiii - Pią 07 Sty, 2011

bnovy super
to ja też coś z tamtego sezonu, trochę tak w HDR.
Wiem śmigla powinny się kręcić-moja"ga-fa"
8

Adolfik - Pią 07 Sty, 2011

bnovy, elegancko ;)
veenee, w 6 zostawił bym troche więcej góry zabierając ciut dołu

veenee - Pią 07 Sty, 2011

Adolfik, racja, wygladaloby lepiej
Rafiii, na miniaturce wyglada, jakby samolot mial aureole :wink: - szkoda smigla

9. podobne ujecie do tego z F-5

bhpchmiel - Pią 07 Sty, 2011

Tornado to jest to :mrgreen: Aż się chce na niego patrzeć :wink:
MM - Sob 08 Sty, 2011

To zdjęcie wstawiam tylko w jednym celu. Chcę by amatorzy spotterki przekonali się, że nie trzeba mieć super długiego teleobiektywu by robić lotnicze zdjęcia. Obiekt raczej niewielki, ogniskowa minimalna na to szkło bo 70mm na 70-200/2.8 Nikkora, Nikon D300, pełny kadr bez wycinania. Ledwo się zmieścił. Piszę to, żeby spotterzy więcej zapału przekładali na "podejście" do obiektu niż przedłużali sobie zasięg samym obiektywem. Są różne stowarzyszenia, kluby, fora. Trzeba poznać tych ludzi, pogadać z nimi i... wtedy naprawdę można być bliżej tych maszynek.

10.

baracuda - Sob 08 Sty, 2011

MM napisał/a:
10.
pełny kadr bez wycinania. Ledwo się zmieścił.


To jak była odległość , wygląda że byłeś prawie obok ,
bardzo blisko .

MM - Sob 08 Sty, 2011

W exif-ie jest coś o 20... chyba metrach :mrgreen:
baracuda - Sob 08 Sty, 2011

MM napisał/a:
W exif-ie jest coś o 20...



Fajnie złapany , tylko te metry :mrgreen:
To z tego wynika że to była ostatnia fota ,
potem Cię przegonili z imprezy :lol:

MM - Sob 08 Sty, 2011

Nikt mnie nie przeganiał. Znalazłem coś z mniejszej odległości. 54mm na 5D czyli pełna klatka. Też pełny kadr. Musiałem zdjąć osłonę przesłoneczną z obiektywu bo by ją zdmuchnęło. Kolega klęczał na mojej naprawdę sporej torbie foto bo bał się że poleci. Ja chcąc mieć długi czas naświetlania (wiadomo, łopaty) musiałem nieźle się sprężyć żeby go utrzymać bo targało aparatem niemiłosiernie. To start do zawisu, halny przy tym z tej odległości to pikuś :lol:
Odległość... nie wiem. Z 10 metrów? Raczej mniej niż 10 metrów :razz:

11.

kozidron - Sob 08 Sty, 2011

ja sie tam nie znam na lotniczej ale 7-mka mi zrobiła - gratuluje :cool:
baracuda - Sob 08 Sty, 2011

MM napisał/a:
Odległość... nie wiem. Z 10 metrów? Raczej mniej niż 10 metrów :razz:

11.


Nigdy nie byłem na takiej imprezie , moje wyobrażenie ,
to ogrodzony teren i te kilkadziesiąt metrów dla
bezpieczeństwa oglądających.
Te dziesięć metrów to chyba zbyt blisko, no ale do
fotografującego o.k :wink:

TS - Nie 09 Sty, 2011

veenee napisał/a:
bhpchmiel, dokladnie, nuda i tyle - choc sa wielbiciele tego samolotu,

Są, fajnie że wrzuciłeś :) . Ale jeszcze bardziej lubię zupełne początki odrzutowców myśliwskich, jak masz mojego ulubionego Sabre to proooszę... :razz:

Przyłączam się do pochwał dla 7!

bhpchmiel - Nie 09 Sty, 2011

12. Ogniskowa 50mm :mrgreen:


[ Dodano: Nie 09 Sty, 2011 00:51 ]
choć czasami ten długi koniec może się przydać, tam gdzie blisko nie można podejść :mrgreen:
13. 500mm i działko - zgadnie ktoś czyje? :razz:

Cola - Nie 09 Sty, 2011

mam pytanie porównując 11 i 12

na 11 widać że obiekt jest w ruchu (śmigiełko się rusza) a na 12 "wisi" w powietrzu (śmigiełko stoi)
rozumiem że czas w przypadku 11 był poprostu dłuższy i dlatego
a pytanie moje to jak zrobić żeby i śmigiełko sie ruszało (dłuższy czas) a mimo to obiekt był ostry? (bo przecież nie stał w miejscu?)

pitras - Nie 09 Sty, 2011

Cola napisał/a:
mam pytanie porównując 11 i 12

na 11 widać że obiekt jest w ruchu (śmigiełko się rusza) a na 12 "wisi" w powietrzu (śmigiełko stoi)
rozumiem że czas w przypadku 11 był poprostu dłuższy i dlatego
a pytanie moje to jak zrobić żeby i śmigiełko sie ruszało (dłuższy czas) a mimo to obiekt był ostry? (bo przecież nie stał w miejscu?)

Tak sobie kombinuję, że chyba panning, czyli śledzisz obiektywem poruszający się obiekt dając odpowiednio niski czas. Ale tak sobie kombinuję bo moje próby były nieudane i trudno p;owiedzić czy wina sprzętu czy fotograf do bani :twisted:

bnovy - Nie 09 Sty, 2011

Cieszę się, że się wam podoba :mrgreen: To jeszcze jedno:

Cola - Nie 09 Sty, 2011

pitras napisał/a:
Cola napisał/a:
mam pytanie porównując 11 i 12

na 11 widać że obiekt jest w ruchu (śmigiełko się rusza) a na 12 "wisi" w powietrzu (śmigiełko stoi)
rozumiem że czas w przypadku 11 był poprostu dłuższy i dlatego
a pytanie moje to jak zrobić żeby i śmigiełko sie ruszało (dłuższy czas) a mimo to obiekt był ostry? (bo przecież nie stał w miejscu?)

Tak sobie kombinuję, że chyba panning, czyli śledzisz obiektywem poruszający się obiekt dając odpowiednio niski czas. Ale tak sobie kombinuję bo moje próby były nieudane i trudno p;owiedzić czy wina sprzętu czy fotograf do bani :twisted:


panoramowanie jak najbardziej ale to raczej przy formule1 ;) lub takich fotach robionych "z boku"
a tu ten helikopter leciał na fotografa (poza tym zwróć uwagę że przy panoramowaniu tło się rozmywa a tutaj tło jest ok)

MM - Nie 09 Sty, 2011

Co do 11 to śmiglak startował i był w zawisie. Czas bodaj 1/100s. Wyczyn o tyle, że podmuchy aparat z ręki wyrywały.
Co do 12... 50mm ale na cropie a u mnie na FF :razz:
Śmigiełko tam stoi bo czas minimum 10 razy krótszy niż na 11.
Generalnie przy śmiglakach wśród spotterów jest taka zasada. Czas długi bo śmigło nie może stać w miejscu. Nawet za cenę poruszonego zdjęcia. Tak długo się próbuje aż coś wyjdzie. Jak nie wyjdzie to trudno, nie mamy foty. Dlatego robienie odrzytowców przy śmiglakach to najczęściej bułka z masłem :mrgreen:
Co do 13... F-16 :cool:

Wracając do moich 10 i 11 to są to słabe zdjecia i nieciekawe kadry, dlatego nie były nigdzie dawane na necie bo na moim LR nie były nawet ruszone. Dałem je po prostu jako przykład dla tych co muszą koniecznie mieć długie tele żeby zdjęcie czegoś co lata zrobić.

bhpchmiel - Nie 09 Sty, 2011

MM, zgadzam się z Tobą w 100%... 12-tkę wstawiłem tylko dla "bliskości" ujęcia, natomiast technicznie jest spaprane z racji krótkiego czasu :oops: Mam jeszcze mało doświadczenia ze śmiglakami, gdyż i okazji (i też czasu) na ich focenie było mało :sad:
Działko oczywiście odgadłeś, ale to dla Ciebie była zapewne bułka z masłem :cool:

MM - Nie 09 Sty, 2011

No to ja dam teraz coś na 24mm i pełnej klatce.

14.

lupo57 - Nie 09 Sty, 2011

a co on tak zarył ??? przednimi kołami ???
bhpchmiel - Nie 09 Sty, 2011

Widziałem jak samoloty opylają pola, ale żeby orać lotnisko :wink: ?? :razz:
sklsk - Nie 09 Sty, 2011

14 - mógłby sobie muchy z "maski" zmyć przed zdjęciem
MM - Nie 09 Sty, 2011

Nie chce mi się ślubniaków obrabiać a komp odpalony. Dlatego jakieś starocie :mrgreen:

Jakby ktoś chciał zobaczyć wariata na żywo to zapraszam na pokazy tego gościa...

15.



Tutaj zaś macie pełny kadr tylko zmniejszony do miniaturki. Lubię jak się coś dzieje blisko mnie...

16.


Sorki za miniaturki, ale rozmiar 800 pikseli jest dla mnie żenująca śmieszny lepiej kliknąć w coś większego. Na moim ekranie zajmuje połowę ekranu i prawie nic nie widać...

veenee - Nie 09 Sty, 2011

bhpchmiel napisał/a:
Tornado to jest to :mrgreen: Aż się chce na niego patrzeć :wink:


17. to jeszcze bez koloru

lupo57 - Nie 09 Sty, 2011

veenee wg. mnie z prawej strony trzeba było kadr na równo uciąć, chyba lepiej by wtedy wyszło
pozdr

Nikitaa - Nie 09 Sty, 2011

MM napisał/a:
Sorki za miniaturki, ale rozmiar 800 pikseli jest dla mnie żenująca śmieszny lepiej kliknąć w coś większego. .

Zgadzam sie z Toba w 100%, bardzo czesto zdjecie duzo traci w tak malym rozmiarze.
MM - 15 jest niewiarygodna :twisted: , po prostu super :!: , gdzies ktos kiedys napisal ze nastroj niepokoju, leku, grozy ...itp osiagalny jest tylko w nocy(ciemnosc) , 15 moim zdaniem jest tego zaprzeczeniem. :shock:

pozdrawiam Nikita :razz:

Sunders - Nie 09 Sty, 2011

Nikitaa napisał/a:
15 jest niewiarygodna

Jurgis Kairys :mrgreen:

bhpchmiel - Nie 09 Sty, 2011

Sunders napisał/a:
Nikitaa napisał/a:
15 jest niewiarygodna

Jurgis Kairys :mrgreen:


Reszty nie trzeba... :mrgreen:

baracuda - Nie 09 Sty, 2011

Sunders napisał/a:
Jurgis Kairys :mrgreen:



Znaczy , szalony Iwan :lol: , bo taki chyba też był ,
jeżeli czegoś nie poplątałem :razz:

lolek88 - Nie 09 Sty, 2011

MM napisał/a:
Jakby ktoś chciał zobaczyć wariata na żywo to zapraszam na pokazy tego gościa...
15.

Był w Gliwicach na pikniku lotniczym w zeszłym roku. Potwierdzam, świetne, wariackie pokazy ;)

ophiuchus - Nie 09 Sty, 2011

MM, jo! jeśli ten Kairys jest z ubiegłorocznego Krakowa, to też byłem :D
veenee - Nie 09 Sty, 2011

lupo57 napisał/a:
veenee wg. mnie z prawej strony trzeba było kadr na równo uciąć, chyba lepiej by wtedy wyszło
pozdr


wg mnie absolutnie nie, symetria nie zawsze jest pozadana...
ale dzieki za opinie

[ Dodano: Nie 09 Sty, 2011 21:01 ]
TS napisał/a:
Są, fajnie że wrzuciłeś :) . Ale jeszcze bardziej lubię zupełne początki odrzutowców myśliwskich, jak masz mojego ulubionego Sabre to proooszę... :razz:


Sabre juz chyba kiedys wrzucalem jesli dobrze pamietam, bodajze ten:
http://www.mikphotography...9_BLPqh-L-4.jpg

i jeszcze gleboka szuflada
18.

krych - Nie 09 Sty, 2011

i ja coś wygrzebałem
19

ophiuchus - Nie 09 Sty, 2011

krych, no szacun, widzę, że nie podskoczy koledze jak chodzi o okoliczności przyrody ;) gdyby tak jeszcze horyzont wyprostować to by było w sam raz.

[ Dodano: Nie 09 Sty, 2011 22:36 ]
To może i ja wygrzebię kilka zeszłorocznych staroci z
-Krakowa
20.

Kairys w Krakowie II by niechtoszlag, on Flickr

21.

Kairys w Krakowie by niechtoszlag, on Flickr

i Zamościa
22.

Kairys w Zamościu by niechtoszlag, on Flickr

23.

Szufa w Zamościu II by niechtoszlag, on Flickr

TS - Nie 09 Sty, 2011

veenee napisał/a:

Sabre juz chyba kiedys wrzucalem jesli dobrze pamietam, bodajze ten:
http://www.mikphotography...9_BLPqh-L-4.jpg

i jeszcze gleboka szuflada
18.

Dzięki! Może kiedyś uda mi się zobaczyć na żywo... A może nawet z MiG-15 obok :wink: ?

Cola - Pon 10 Sty, 2011

ophiuchus, jakby krych, wy[rpstował horyzont to by sie te kopterki powywracały :)

PS mi sie fotka bardzo podoba tylko sporo prypadkowosci widze z kadrem ale pewnie inaczej sie nie dało

veenee - Pon 10 Sty, 2011

sytuacyjnie 19. arcyciekawe :wink:

24. jeszcze raz F-5

krych - Pon 10 Sty, 2011

ophiuchus, cola, veenee fajnie że wam się podobało, jeszcze jedno z tego dnia ale już nie tak ciekawe :wink:
25

Cola - Pon 10 Sty, 2011

ale duzo lepiej skadrowane :)
nie wiem tylko czy nie za dużo gory zostało, ale też nie wiem co by sie na dole działo bo teraz dół równiuteńki :)
super wpasowuje się w przełom gór ten kopterek :)

PS można chyba było też obciąć z lewej tą "antenę" - no i śmigiełka by sie mogły bardziej kręcić.... ale to już takie życzeniowe marudzenie - generalnie bardzo mi się poodoba (bardziej niż poprzednie bo wiadomo na czym sie skupić ;) )

bnovy - Pon 10 Sty, 2011

krych, można wiedzieć gdzie robiłeś te zdjęcia??

26.

bhpchmiel - Pon 10 Sty, 2011

krych, masz fajne zdjęcia - proszę o jeszcze więcej :wink:
pitras - Wto 11 Sty, 2011

bnovy napisał/a:
krych, można wiedzieć gdzie robiłeś te zdjęcia??

Ja obstawiam Afganistan...

krych - Wto 11 Sty, 2011

pitras napisał/a:
bnovy napisał/a:
krych, można wiedzieć gdzie robiłeś te zdjęcia??

Ja obstawiam Afganistan...

:mrgreen:
Cytat:
krych, masz fajne zdjęcia - proszę o jeszcze więcej :wink:

prosze
27

bhpchmiel - Wto 11 Sty, 2011

krych, :mrgreen:
veenee - Wto 11 Sty, 2011

wirniki w Chinook'u to przeklenstwo fotografa :wink:

fajna "reporterka"

TS - Wto 11 Sty, 2011

Co do wirników, to fajnie mógłby wyglądać wiatrakowiec w locie. Najlepiej jakby było widać, że nośny wolniej się obraca (nie widziałem jeszcze takiego zdjęcia :razz: ).

24 - jak zwykle miło popatrzeć na F5, chwilę wcześniej i byłby podwójny samolot :)

Z Afganistanu (?) najlepsze 19

krych - Wto 11 Sty, 2011

TS napisał/a:
Co do wirników, to fajnie mógłby wyglądać wiatrakowiec w locie. Najlepiej jakby było widać, że nośny wolniej się obraca (nie widziałem jeszcze takiego zdjęcia

niestety takiego nie mam, może kiedyś się uda :grin:
jeszcze dwa z ''tego pleneru'' niestety więcej już nie mam :sad:
28

29

MM - Wto 11 Sty, 2011

veenee napisał/a:
wirniki w Chinook'u to przeklenstwo fotografa :wink:



Eeeee tam... :razz:
30.


Ktoś chciał tutaj wiatrakowca? Latałem taką perełką z najlepszym chyba w Polsce pilotem od tej maszyny i.. potrafi ona cuda :cool:

31.

veenee - Wto 11 Sty, 2011

MM napisał/a:

Eeeee tam... :razz:

to ze mozna, to ja wiem :mrgreen:
(bez numeru)


ale jednak trzeba zejsc do dosc ryzykownych czasow (zdjecie powyzej - 1/30), co powoduje, ze wiekszosc zdjec nadaje sie raczej tylko do kosza - odsetek tych nie poruszonych spada gwaltownie :wink:

TS - Sro 12 Sty, 2011

MM napisał/a:
Ktoś chciał tutaj wiatrakowca? Latałem taką perełką z najlepszym chyba w Polsce pilotem od tej maszyny i.. potrafi ona cuda :cool:

Podziwiam, żeś wsiadł do tego "helikoptera z popsutym silnikiem" :razz: . Widziałem co potrafią takie latadła na którejś Góraszce (chyba nawet ostatniej, ale głowy nie dam), generalnie patrzyłem tylko czy zaraz się nie zwali...
Bardzo fajne zdjęcie (31)! Masz może jakieś z akrobacji wiatrakowców? Albo akrobacja na heli :smile: ?

MM - Sro 12 Sty, 2011

Więcej w życiu latałem śmigłowcem niż samolotem i zaręczam, że ten wiatrakowiec to bardzo bezpieczny i niedoceniany sprzęt. Gdybym miał do wyboru czy lecieć małym samolocikiem czy tym wiatrakowcem to zdecydowanie optuję za tym ostatnim. Być może trzeba się przelecieć by to zrozumieć, ale każdy kto tym leciał to przed lotem miał obawy a po locie był zakochany w tym "cudaku".
veenee - Czw 13 Sty, 2011

32. Slicznotka z Duxford (Sally B)

Adolfik - Czw 13 Sty, 2011

Ależ HDR ;) Podobaja się Twoje zdjęcia veenee,
sklsk - Sob 15 Sty, 2011

33
mój nie może się mierzyć z Waszymi ale może przy okazji podpowiecie mi co to za maszyna.
podejrzewam że jest to fieseler fi156 Storch, zwany bocianem, jednak zawieszenie mi tutaj nie pasuje

MM - Sob 15 Sty, 2011

Nie mam czasu szukać po cesnach i tym podobnych, ale wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś dla jaj pomalował tak sobie swój samolot :mrgreen:
sklsk - Sob 15 Sty, 2011

samolot pochodzi z rekonstrukcji bitwy pod Tomaszowem Lubelskim, prawdopodobnie pamiętał kampanię wrześniową, choć nie mam przekonania co do zawieszenia, nie pasuje oryginału fieselera

edit, jak widzę teraz to i statecznik się różni i tylna płoza, chyba jednak będę musiał poszukać co to za ustrojstwo

nozomi - Sob 15 Sty, 2011

Fajniutkie te Wasze samoloty i śmigłowce :razz:
veenee - Sob 15 Sty, 2011

to na pewno nie jest Storch; i dziob, i reszta kadluba wyglada inaczej, podwozie jest zupelnie inne, Fi 156 mial tez inne np drzwi do kabiny i byl o wiele bardziej "przeszklony".
ophiuchus - Sob 15 Sty, 2011

Tulak :)
http://jetphotos.net/view...=6925916&nseq=0

sklsk - Sob 15 Sty, 2011

dzięki, to jest to
crasch - Wto 18 Sty, 2011

34

By crasch003 at 2011-01-18

35

By crasch003 at 2011-01-18


podziwiam Wasze fotki , ale wkleję i coś ze swoich zdjęć , mam nadzieje ze nie spadnie na mnie grad krytyki chociaż z drugiej strony człowiek uczy się na błędach ;)
pozdrawiam

cumulus - Sob 22 Sty, 2011

crasch 35 podoba się :wink:
crasch - Nie 23 Sty, 2011

cumulus napisał/a:
crasch 35 podoba się :wink:


dzieki ;) fotka zrobiona bez przygotowania - nad morzem na plaży ,byłem w wodzie jak go usłyszałem - sprint po aparat i w ostatniej chwili zdjęcie :)

bhpchmiel - Nie 23 Sty, 2011

crasch, mi też się podoba, z jednym małym wyjątkiem - ale Ty już wiesz jakim :razz:
tompac - Pią 04 Lut, 2011



To ja podrzucam coś "grubszego", "cięższego", i w ogóle tylko dla hardcorowców ;)
Pełna wersja tutaj: Ciemna Strona Negatywu [20MB]

MM - Pią 04 Lut, 2011

Pojechałeś trochę Tomek. Ciemna strona jest bardzo OK, fajny zamysł. Jaśniejsza wersja mnie nie przekonuje doborem kolorystyki. Według mnie źle trafiona. Cała koncepcja inspirująca choć konserwatywny spotterski światek ciężko to przyjmie :wink:
tompac - Pią 04 Lut, 2011

MM napisał/a:
Pojechałeś trochę Tomek. Ciemna strona jest bardzo OK, fajny zamysł. Jaśniejsza wersja mnie nie przekonuje doborem kolorystyki. Według mnie źle trafiona.


Źle trafiona? Hmmm, proponuje mały eksperyment, weź jakiekolwiek ciemne zdjęcie i w jakimś programie zrób inwersję i doprowadź je do stanu negatywu ;)



MM napisał/a:
Cała koncepcja inspirująca choć konserwatywny spotterski światek ciężko to przyjmie :wink:


Ich problem, nie mój ;)

veenee - Pią 04 Lut, 2011

za to na forum fotograficznym takie motywy sa na pewno mile widziane.

czasem fotografia lotnicza do zludzenia przypomina mi fotografie ptakow...wiecie o co mi chodzi :wink:

muzyk - Sob 05 Lut, 2011

tompac napisał/a:
To ja podrzucam coś "grubszego", "cięższego", i w ogóle tylko dla hardcorowców ;)

Ciekawa rzecz. Właśnie sobie lukłem na fotopolisy, a tam polecenie Twojej galerii.
Otwieram optyczne forum, a tu proszę, sam autor.
Bardzo mi się podobają zdjęcia!
Czy to prawda, co napisali, że żegnasz się z fotografią? :cry:

tompac - Sob 05 Lut, 2011

muzyk napisał/a:

Czy to prawda, co napisali, że żegnasz się z fotografią? :cry:


Widzę, że muszę doprecyzować temat ;)
Odżegnać sie od samej fotografii jako takiej się nie da, po prostu przestaje czynie fotografować, a to znaczy, że nie będzie już nowych zdjęć, nowych albumów czy wydawnictw, ale nie wykluczam, że jeszcze czynnie będę uczestniczył w życiu fotograficznym - wystawy, warsztaty, plenery itd. :)

MM - Nie 06 Lut, 2011

Tylko mi Tomek nie pisz, że nie spotkamy się nigdy na lotnisku bo nie uwierzę. 15 lutego jesteśmy w Mińsku. Na wiosnę Łask. No i pewnie załapiesz się na Herkulesa :wink:
bhpchmiel - Nie 06 Lut, 2011

MM, można spytać co to za spotkanie 15 lutego w Mińsku?
MM - Pon 07 Lut, 2011

bhpchmiel napisał/a:
MM, można spytać co to za spotkanie 15 lutego w Mińsku?


Mamy zorganizowany wjazd dla członków stowarzyszenia spotter.pl

tompac - Pon 07 Lut, 2011

MM napisał/a:
Tylko mi Tomek nie pisz, że nie spotkamy się nigdy na lotnisku bo nie uwierzę. 15 lutego jesteśmy w Mińsku. Na wiosnę Łask. No i pewnie załapiesz się na Herkulesa :wink:


MM napisał/a:

Mamy zorganizowany wjazd dla członków stowarzyszenia spotter.pl


Nie jestem członkiem stowarzyszenia.

A na lotnisku sie pewnie zobaczymy i to jeszcze nie raz :)

bhpchmiel - Sob 12 Lut, 2011

36. Małe wspomnienie z górki przy Alei Krakowskiej... :wink:


[ Dodano: Sob 12 Lut, 2011 20:57 ]
37.

MM - Wto 15 Lut, 2011

W Mińsku była sobie dzisiaj CASA. Kiedy Redakcja pozwoli dawać zdjęcia większe niż 800 px? Bo tyle to ja ledwo widzę na swoim monitorze. Dlatego tylko link.
http://photo.galeria.cyfrowe.pl/d/8/6/124547_b.jpg

bhpchmiel - Sro 16 Lut, 2011

MM, fajnie wyszło. Podejrzewam, że wypad się udał :?:
MM - Sro 16 Lut, 2011

Wycieczka się w sumie udała. Mało latało, ale światło...
Nietypowy kadr jak na spotterkę. W galerii spottera można od dzisiaj dawać 1600 px. To mi się podoba :mrgreen:
Niestety nakładka z napisem spotter degraduje jakość, ale co mi tam :wink:

http://www.forum.spotter.....php?n=8042&w=l

bhpchmiel - Pon 21 Lut, 2011

MM, faktycznie ze zdjęcia u mnie zrobiła się jakoś pikseloza, ale ujęcie fajne :wink:
Macie w planach jakieś kolejne wycieczki?

cumulus - Nie 27 Lut, 2011

37. ;)

bhpchmiel - Nie 27 Lut, 2011

cumulus, kadłub jest za jasny... :razz:
MaciekNorth - Wto 08 Mar, 2011

38. Zawracał tuż nad drogą, nawet zawisł na chwilę w miejscu. Lecz nim wybiegłem z lasu i zmieniłem szkło to zaczął się oddalać, ledwo go ustrzeliłem.

ophiuchus - Pią 11 Mar, 2011

Jako, że czas biegnie szybko, to już teraz chciałbym zapodać informację, którą na kanwie plecaków na erszoł wygrzebałem w necie:

Zapowiedź II pikniku lotniczego w Zamościu

11 czerwca 2011, może w tym roku więcej Optycznych zawita? :D
Wstępny lineup wygląda bardzo zachęcająco, z Kairysem i Żelaznymi na czele ;)

sklsk - Pią 11 Mar, 2011

ja się piszę, choć może nie po to by robić zdjęcia ale pooglądać. mam nadzieję że nie będzie mokro na Mokrym
Usjwo - Sob 19 Mar, 2011

a gdzie zdjecia :wink:
http://wiadomosci.wp.pl/g...ia,galeria.html

sklsk - Sob 19 Mar, 2011

nikt nie miał tak szerokiego kąta by się cały zmieścił
MM - Sob 19 Mar, 2011

A380 to nie jest typ samolotu dla którego chciałbym w taką pogodę ruszać tyłek z domu. Na spotter.pl jest wątek z przylotu. Można sobie pooglądać co chłopaki porobili. Warunki foto były niestety fatalne...
veenee - Sob 19 Mar, 2011

ot, samolot pasazerski - malo to ich wszedzie lata?
w Polsce to z wszystkiego lubi sie robic sensacje...

bhpchmiel - Sob 19 Mar, 2011

No cóż... to może ja coś opowiem... Warunki, tak jak pisze MM były fatalne... Żeby nie kalosze, które kupiłem 2 tygodnie temu to byłbym utytłany jak dzika świnia... Ludzi najazd był niesamowity... parę fotek udało mi się strzelić :roll:
39.


40.


41.


42.


43.

bechcik - Sob 19 Mar, 2011

Wiem, że kiepskie jest to zdjęcie, ale dodaję w ramach ciekawostki.
Ostatni (?) Tu-154 w polskich barwach. :razz:
44.

bhpchmiel - Sob 19 Mar, 2011

bechcik, trzeba numerować każde zdjęcie - inaczej zrobi się mały bałagan :roll: :wink: Z tej Tutki możesz wyciagnąć fajną fotkę - tylko trochę poprzesuwaj suwakami w programie i inaczej wykadruj :wink:
dr11 - Nie 20 Mar, 2011

bhpchmiel, ładnie waleń przedstawiony, mimo parszywej pogody :)
bhpchmiel - Nie 20 Mar, 2011

dr11, żebyś wiedział, że pogoda była parszywa :roll: Kilka minut przed lądowaniem "walenia" zaczął nawet padać deszcz, więc powiało grozą :zalamany: Ale na szczęście przeszło, ale chmurzyska pozostały. Wieża podawała, że podstawa chmur była na 400 stopach, więc paskudnie nisko... :neutral:
dr11 - Nie 20 Mar, 2011

Lądowałem w piątek to nie było lepiej :roll:
veenee - Wto 22 Mar, 2011

bhpchmiel, 40. widzialbym w b&w - moze wygladac naprawde super! (fajny kadr)

45. wspomnienia ubiegloroczne

bhpchmiel - Wto 22 Mar, 2011

veenee, mówisz i masz :wink:
46.


i jeszcze parę fotek z tego dnia:
47.


48.


49.


50.


51.


52.


53.

kufel - Wto 22 Mar, 2011

veenee, 45 podoba mi sie.

bhpchmiel, niezły kolos :)

bhpchmiel - Wto 22 Mar, 2011

kufel, żebyś wiedział :roll: :mrgreen:
bluebird - Sro 23 Mar, 2011

54. Okęcie

bhpchmiel - Sro 23 Mar, 2011

bluebird, IMHO kadłub jest przepalony i za dużo zostawiłeś lewej strony... Gdyby tam jeszcze stała np. wieża to ok, ale tak jest pustka, która psuje kadr... :wink:
cygnus - Czw 24 Mar, 2011

bhpchmiel napisał/a:
bluebird, IMHO kadłub jest przepalony i za dużo zostawiłeś lewej strony...

Hm... To zdjęcia 46-53 są idealnie naświetlone i skadrowane?

IMHO - to ja dodam totalnie skopany kadr, będzie się nad czym pastwić, powodzenia!

Farnborough:
55.


56.

Przepalone, niedoświetlone, chmury nie w tym miejscu i w ogóle - nie w tym kraju. Ale co ja będę podpowiadał!

bhpchmiel - Czw 24 Mar, 2011

cygnus, nie ma co porównywać pogody jaka była przy przylocie A380 na Okęcie, z tą przy jakiej focił bluebird :roll: :razz:
Co do moich kadrów nikt nie zgłaszał na razie obiekcji...
Nigdzie nie pisałem, że są idealne - i nikomu nie zabraniałem wypowiadać się na ich temat, więc proszę, śmiało :zalamany:
Jeżeli liczysz na jakieś pastwienie się nad zdjęciami i autorami to pomyliłeś fora, albo przynajmniej wątek :razz:
Po co ta ironia :shock: :?:

hijax_pl - Czw 24 Mar, 2011

bhpchmiel, a w którym miejscu jest ten kadłub przepalony? Sprawdziłem i nigdzie nie znalazłem takiego miejsca. Jest co prawda kilka pikseli gdzie albo składowa R albo B jest na 100%, no ale trudno to nazwać przepaleniem...
bhpchmiel - Czw 24 Mar, 2011

hijax_pl, zdjęcie oglądałem późnym wieczorem w pracy na służbowym laptopie. Skoro u Was nie widać przepalenia dzioba i górnej części kadłuba, to utwierdzam się w przekonaniu, że kupiono mi służbowego laptopa w promocji w Tesco :twisted: , który stanowi jedynie unowocześnioną wersję maszyny do pisania :cool:
Przepraszam za pochopną opinię :zalamany:
Co do kadru zdania nie zmienię - po prostu za dużo jest pustej przestrzeni z lewej strony :roll:

hijax_pl - Czw 24 Mar, 2011

bhpchmiel napisał/a:
Przepraszam za pochopną opinię
Spoko - po prostu z ciekawości sprawdziłem cyfrowym kolorymetrem, bo już któryś raz się spotykam z opinią, że coś nie tak, a przecież ekrany mogą mocno przekłamywać...
bhpchmiel napisał/a:
Co do kadru zdania nie zmienię
A tu się zgadzam z Twoją opinią :)
bluebird - Czw 24 Mar, 2011

bhpchmiel napisał/a:
Co do kadru zdania nie zmienię - po prostu za dużo jest pustej przestrzeni z lewej strony

Być może mogłem to skadrować nieco inaczej, ale chodziło mi właśnie o zostawienie nieco wolnego miejsca przed startujacym samolotem, żeby kadr nie był za bardzo zwarty i miał trochę więcej przestrzeni

bhpchmiel - Czw 24 Mar, 2011

bluebird, śmiało możesz ciąć - spróbuj :wink:
MM - Czw 24 Mar, 2011

Proponuję zapomnieć o ciasnym (co do piksela niemal) kadrowaniu tak powszechnym na lotniczych galeriach. Dla mnie nie ma nic bardziej kretyńskiego i duszącego. Więcej inwencji, mniej małpowania. Przestrzeń mile widziana. Jak już ciąć to można tak, by wycinać śmiało spore fragmenty a nie docinać dokładnie do obrysu całego samolotu.
bluebird - Czw 24 Mar, 2011

57. Luftwaffe ;-)

moronica - Czw 24 Mar, 2011

tu mnie jeszcze nie bylo ;) taki pstryk

58

bluebird - Czw 24 Mar, 2011

MM napisał/a:
Proponuję zapomnieć o ciasnym (co do piksela niemal) kadrowaniu tak powszechnym na lotniczych galeriach. Dla mnie nie ma nic bardziej kretyńskiego i duszącego. Więcej inwencji, mniej małpowania. Przestrzeń mile widziana. Jak już ciąć to można tak, by wycinać śmiało spore fragmenty a nie docinać dokładnie do obrysu całego samolotu.

Zgadzam się, chociaż wszystko zależy od samego ujęcia. Generalnie ja także wychodzę z założenia, że dobrze jest jeśli kadr ma trochę "oddechu".

bhpchmiel - Czw 24 Mar, 2011

MM napisał/a:
Proponuję zapomnieć o ciasnym (co do piksela niemal) kadrowaniu tak powszechnym na lotniczych galeriach. Dla mnie nie ma nic bardziej kretyńskiego i duszącego. Więcej inwencji, mniej małpowania. Przestrzeń mile widziana. Jak już ciąć to można tak, by wycinać śmiało spore fragmenty a nie docinać dokładnie do obrysu całego samolotu.


A masz jakąś teorię na to, dlaczego screenerzy odrzucają tak chętnie zdjęcia "z oddechem"??
Dla mnie też jest to głupie, żeby - jak piszesz - kadrować co do piksela...

MM - Czw 24 Mar, 2011

bhpchmiel napisał/a:


A masz jakąś teorię na to, dlaczego screenerzy odrzucają tak chętnie zdjęcia "z oddechem"??


Dla mnie screenerzy na ogromnej większości tych portali to swego rodzaju fotograficzni "ciemniacy" i ja na tych najbardziej popularnych serwisach niczego nie zamieszczam. Ciekawe ile zdjęć Tompac-a by wywalili :wink:
Ja bez problemu zdjęcie z oddechem wpuszczę tam gdzie sam jestem screenerem a wywalam właśnie te "ciasne".

cygnus - Czw 24 Mar, 2011

Bluebird: Masz rację co do tej przestrzeni, ale przesadziłeś z ilością. Ja bym zdjęcie 54 przyciął z góry, z dołu i z lewej. Niebo jest puste a trawy za dużo. Ale jednak zostawiłbym miejsce przed dziobem.
Zdjęcia zaś 50, 51, 52 i 53 - wg mojego poczucia estetyki są źle skadrowane. Zostawienie miejsca przed dziobem, tzn. w kierunku domniemanego ruchu, powoduje wrażenie ruchu, nawet gdyby samoloty stały nieruchomo na płycie. A takie cięcie jak na zdjęciu 50 powoduje wrażenie statyczne, chociaż jest oczywiste (dane 'a priori'), ze samolot porusza się szybko i w którym kierunku.
Ciężko jest decydować się na zmniejszenie samolotu, przeznaczając zdjęcie do publikacji w sieci, bo ucierpi szczegółowość. Ale warto, choćby niebo było puste (to akurat łatwo jest udoskonalić). A jeśli chodzi o SZCZEGÓŁY - można fotografować szczegóły w zbliżeniach.

bhpchmiel - Pią 25 Mar, 2011

cygnus, nie zgodzę się z Twoją opinią odnośnie zdjęcia nr 50. Uważam, że miejsca przed dziobem jest wystarczająco
Nie chciałem powiększać i tak nieciekawego tła, jakim były nisko zawieszone, szarobure chmury...

MaciekNorth - Pią 25 Mar, 2011

58. Kaman SH-2 Seasprite


59.


60.

cygnus - Pią 25 Mar, 2011

58 i 59 bardzo przycięte, jak pod "screenowców", za to 60 ma dużo powietrza z prawej, chociaż wcale nie leci w tamtym kierunku!

Z moich doświadczeń z fotografowaniem śmigłowców wynika, że warto poświęcić procent dobrych technicznie zdjęć na rzecz jak najlepszego oddania ruchu, i naświetlam tak ze 3-5 razy dłużej niż zdjęcia 58-60, żeby rozmyć wirnik główny. Co prawda 80 proc. zdjęć z monopoda mam wtedy poruszonych ale dla pozostałych 20 % - warto.
Doszedłem już w tej opcji do 1/10 s przy Chinooku, przy ogniskowej 350-500 mm. Przeważnie wystarcza 1/60 s.

MaciekNorth - Pią 25 Mar, 2011

Cygnus, zgadza się, wszystkie zdjęcia mniej lub bardziej przycięte, jednym z powodów jest to, że 800 pikseli to cholernie mało, a chciałem pokazać więcej szczegółów ;) Dla porównania zamieszczam oryginały:

58a. Nie podoba mi się zbyt dużo przestrzeni za śmigłowcem, lecz faktycznie, mogłem wyciąć tylko lewą stronę, górę i/lub dół, a prawej nie ruszać.


59a. Z tego poziomego ujęcia zrobiłem pionowe, ponieważ taka pustka z prawej zupełnie mi nie pasowała.


60a. To tylko delikatnie skadrowałem, ale niewiele dało się zrobić, nie lubię kwadratowych zdjęć ;)


Oczywiście wiem że naświetlanie zbyt krótkie, ale nie miałem czasu zastanawiać się nad ustawieniami, bo maszyna pojawiła się znienacka. Ledwo zdążyłem wychylić się przez okno dachowe, a i pozycja była skrajnie niewygodna, o podparciu mogłem tylko pomarzyć...

Ale dzięki za uwagi, pozdrawiam :)

dr11 - Pią 25 Mar, 2011

MaciekNorth, jeszcze matrycę przepucuj albo przynajmniej wygnaj syfki z nieba ;)
MaciekNorth - Pią 25 Mar, 2011

Tak, zauważyłem te artefakty na niebie :razz:
veenee - Sob 26 Mar, 2011

MaciekNorth napisał/a:
Oczywiście wiem że naświetlanie zbyt krótkie, ale nie miałem czasu zastanawiać się nad ustawieniami, bo maszyna pojawiła się znienacka. Ledwo zdążyłem wychylić się przez okno dachowe, a i pozycja była skrajnie niewygodna, o podparciu mogłem tylko pomarzyć...

w takim razie nalezy sie zastanowic, czy warto w ogole robic zdjecia w takiej sytuacji, a jak juz sie robi - to czy jest sens sie nimi chwalic?

cygnus - Nie 27 Mar, 2011

Zabawne, że 60 przycięte prawie takusieńko, jak 59a przed przycięciem :)

To ja też helikopterek, kadrując po swojemu:

Lynx Royal Navy, przyleciał z wizytą do małej szkoły podstawowej w Bognor.

61



Jak on to zrobił!?
62

krych - Nie 03 Kwi, 2011

63 UH-72A Lakota

64

bhpchmiel - Nie 03 Kwi, 2011

krych, 64 niezły tandem :wink:
sklsk - Pon 04 Kwi, 2011

bez fotki.
pewnie zainteresowani znają tą stronę, ale może komuś się przydać w śledzeniu przelotów "ptaków". www.flightradar24.com można sprawdzić co dokładnie przelatuje.

ophiuchus - Czw 14 Kwi, 2011

Mało pocieszająca informacja... http://cjg.gazeta.pl/CJG_...w_Goraszce.html
sklsk - Czw 14 Kwi, 2011

ophiuchus napisał/a:
Jako, że czas biegnie szybko, to już teraz chciałbym zapodać informację, którą na kanwie plecaków na erszoł wygrzebałem w necie:

Zapowiedź II pikniku lotniczego w Zamościu

11 czerwca 2011, może w tym roku więcej Optycznych zawita? :D
Wstępny lineup wygląda bardzo zachęcająco, z Kairysem i Żelaznymi na czele ;)


buuuuu,
pisałem się w ciemno a jednak nie będę miał tej przyjemności, muszę być na drugim końcu Polski na zawodach

bhpchmiel - Nie 24 Kwi, 2011

Krótki wypad w Wielki Piątek na Okęcie:
65.


66.


67.


68.


69.


70.


71.

nozomi - Nie 24 Kwi, 2011

fajniutkie, najbardziej podoba mi się 66 i 68 :smile:
bhpchmiel - Nie 24 Kwi, 2011

nozomi, dzięki :wink:

[ Dodano: Sob 07 Maj, 2011 14:03 ]
Spotkanie o świcie:)) Ten większy to chińskie cargo na Jumbo, drugi niestety nie wiem..

72.


73.

TS - Nie 08 Maj, 2011

ophiuchus napisał/a:
Mało pocieszająca informacja... http://cjg.gazeta.pl/CJG_...w_Goraszce.html

Jeśli to faktycznie koniec (co mnie bardzo nie dziwi - impreza dla pasjonatów, dla innych co roku w zasadzie to samo, więc frekwencja mogła spadać), to na pożegnanie:

74. Lim-2, Góraszka 2010


75. Góraszka 2010

bhpchmiel - Pon 09 Maj, 2011

No co Góraszki to niestety prawda :cry: Szkoda... - gdzieś wyczytałem plotkę, że na miejscu lotniska ma stanąć jakieś centrum handlowe :evil:
TS - Pon 09 Maj, 2011

Ja też żałuję, chociaż w sumie na stronie organizatora nie ma żadnej oficjalnej informacji...
bhpchmiel - Pon 09 Maj, 2011

TS napisał/a:
Ja też żałuję, chociaż w sumie na stronie organizatora nie ma żadnej oficjalnej informacji...


A czym tu się chwalić?? :evil:

TS - Pon 09 Maj, 2011

Coś by wypadało napisać, bo ten Piknik to już jakaś tradycja. Oficjalny powód, albo przynajmniej czy to definitywny koniec...
bhpchmiel - Pon 09 Maj, 2011

TS napisał/a:
Coś by wypadało napisać, bo ten Piknik to już jakaś tradycja. Oficjalny powód, albo przynajmniej czy to definitywny koniec...


Powinno być tak jak piszesz - a jak jest sam widzisz :cry:

muzyk - Pon 09 Maj, 2011

bhpchmiel napisał/a:
na miejscu lotniska ma stanąć jakieś centrum handlowe :evil:

I będą skisłe sry sprzedawać. :evil:

pitras - Pon 09 Maj, 2011

bhpchmiel napisał/a:
No co Góraszki to niestety prawda :cry: Szkoda... - gdzieś wyczytałem plotkę, że na miejscu lotniska ma stanąć jakieś centrum handlowe :evil:

W Legnicy też było niezłe lotnisko ale na końcu pasa wybudowali Centum Handlowe :evil: :cry:

bhpchmiel - Pią 13 Maj, 2011

76. Hipcio :razz:


[ Dodano: Pią 13 Maj, 2011 22:36 ]
77.

hijax_pl - Pią 27 Maj, 2011

No i jak? Cyknął ktoś lądującego ejforsłana? ;-)
MaciekNorth - Pią 27 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
No i jak? Cyknął ktoś lądującego ejforsłana? ;-)
A może być startujący z Gdańska? (Nie zamordujcie za jakość z mega-zooooma, robione z paru km :razz: )
78.

bhpchmiel - Pią 27 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
No i jak? Cyknął ktoś lądującego ejforsłana? ;-)

cyknął, cyknął Obamolota :razz: Zaraz zacznę zdjęcia zgrywać :wink:

hijax_pl - Pią 27 Maj, 2011

Ja byłem przelotem na Okęciu jak już stał na płycie. Ale mnie policja przegoniła :( Buuuuu :cry:
bhpchmiel - Pią 27 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
Ja byłem przelotem na Okęciu jak już stał na płycie. Ale mnie policja przegoniła :( Buuuuu :cry:


Musiałeś podejrzanie wyglądać :cool:

[ Dodano: Sob 28 Maj, 2011 00:27 ]
Coś tam obrobiłem, więc wstawiam:
79. Boeing 767


80. Główny bohater :razz:


[ Dodano: Sob 28 Maj, 2011 00:33 ]
81.


82.


83.


84.


85.


86. To już końcówka przylotów UPS na MD-11 - z tego co się dowiedziałem zastąpi go Jumbo :roll:


87. Najnowszy nabytek LOT-u

dr11 - Sob 28 Maj, 2011

bhpchmiel, fajna seria. Boczne mi się podobają i 83 :)
bhpchmiel - Sob 28 Maj, 2011

Dzięki Doktorku :wink: :smile:
przemek1978 - Nie 29 Maj, 2011

82 bardzo mi się podoba
Szkoda że z Góraszki rezygnują , gdzie te czasy co były częściej pokazy wakacje
Gdynia pamiętam lotniskowiec byłem gnojem ale wrażenie na mnie wywarł Air show Dęblin 2000 jak dla mnie najlepsze pokazy w Polsce

kufel - Nie 29 Maj, 2011

bhpchmiel, fajna seria :) 83 dal mnie naj
komor - Nie 29 Maj, 2011

Jak tak patrzę się na 83 to się zastanawiam, czy was pilnowała jakaś policja czy coś? Bo w sumie z tej odległości to chyba można już przypierniczyć jakimś stingerem w takiego lądującego Obamolota, co nie? :) Trzech turbanów, każdy po stingerze i afera gotowa…
bhpchmiel - Nie 29 Maj, 2011

komor, przed lądowaniem było sporo krzyku, że wokół lotniska będzie jakaś strefa zastrzeżona etc. A było w końcu tak, że ludzie sobie normalnie stali przy płocie i nie było żadnych problemów. Tam gdzie jak stałem, czyli na "polu sołtysa" było ok. 40 osób, część w kamizelkach, część nie... :roll:
komor - Nie 29 Maj, 2011

Czyli jak zwykle w PL. :)
bhpchmiel - Wto 31 Maj, 2011

przemek1978, kufel, dzięki :wink:
ophiuchus - Sob 04 Cze, 2011

Gdyby byli zainteresowani to przypomnę niniejszym, że za tydzień, tj. 11 czerwca 2011 roku na lotnisku Mokre pod Zamościem odbędzie się II Piknik Lotniczy.
Więcej szczegółów na stronie organizatora:

http://www.pwszzamosc.pl/...-lotnicze-2011/

cygnus - Sro 08 Cze, 2011

To ja chyba całkiem nie na temat:
Eurofighter Typhoon:

88.


Ale więcej teraz się mówi o Apaczu, przynajmniej w Anglii:

89.


90.

bhpchmiel - Sro 08 Cze, 2011

cygnus, Tajfun jest zbyt mydlany, a moment uchwyciłeś fajny :neutral:
Brakuje też numerków :wink:

cygnus - Sro 08 Cze, 2011

bhpchmiel napisał/a:
cygnus, Tajfun jest zbyt mydlany, (...) :neutral:

Nie wiedziałem. Wybacz, jestem zrozpaczony. Ale to tylko Sigma 170-500, czarna i bez litery L. Wiem, że nic mnie nie tłumaczy, więc więcej nie będę. :mad:

bhpchmiel napisał/a:
Brakuje też numerków :wink:

Zapomniałem co najważniejsze, nb na tej stronie przeglądarki nie było żadnego obrazka (z munerkiem)... :oops:
Błąd jest nienaprawialny. :sad:
88,89,90

[ Dodano: Sro 08 Cze, 2011 17:31 ]
79-87 (z wyjątkiem 85) - cienie statków powietrznych giną w zupełnej czerni.

83 - wspaniały obiekt na pierwszym planie czyni kadr niepowtarzalnym. :)

hijax_pl - Sro 08 Cze, 2011

cygnus napisał/a:
Błąd jest nienaprawialny.
A m(ł)odzi? :cool:
dr11 - Sro 08 Cze, 2011

cygnus napisał/a:
cienie statków powietrznych giną w zupełnej czerni.
Zmień/skalibruj swoje urządzenie wyświetlające obraz.
bhpchmiel - Sro 08 Cze, 2011

cygnus, nie patrzyłem czym robiłeś zdjęcie, więc nie rozumiem skąd Twój lament. Ja też robię Sigmą, sporo osób, które spotkałem na "polu sołtysa" też miało podpięte Sigmy i nikt z tego powodu włosów z głowy sobie nie wyrywał :roll:
Co do stwierdzenia, że cienie giną w zupełnej czerni, myślę, że dr11, trafnie podpowiada :razz:

cygnus - Sro 08 Cze, 2011

hijax_pl napisał/a:
cygnus napisał/a:
Błąd jest nienaprawialny.
A m(ł)odzi? :cool:

"m(ł)odzi" po godzinie są już za starzy, co łatwo dostrzec po markerach czasowych.

F-16 w operze mydlanej, ze specjalnym pozdrowieniem dla bhpchmiel-a. :smile:
Wykonany zacną Sigmą, na którą nigdy nie narzekam, chyba że mi AF się pogubi na przelocie peregrina (albo skieruję pod słońce przy 500 mm).
91


A ten - to już zwykła masówka, więc bez dedykacji:
F-16
92

przemek1978 - Czw 09 Cze, 2011

92 gites
trzeba pozbierać na jakieś szkoło do Radomia a raczej używkę 120/400

MM - Czw 09 Cze, 2011

Moje zabawy nowym programem. Linki bo rozmiar sporawy :razz:
http://www.forum.spotter.....php?n=8384&w=l
http://www.forum.spotter.....php?n=8383&w=l

bhpchmiel - Pią 10 Cze, 2011

MM, druga wstawka jest rewelacyjna :shock:
cygnus, - wzruszyłeś mnie dedykacją :wink:

veenee - Sob 11 Cze, 2011

MM, Phantom jak najbardziej...
Tadeuszek - Sob 11 Cze, 2011

MM, 2-jka jest świetna : )

93

ophiuchus - Sob 11 Cze, 2011

Mokre, II Zamojski Piknik Lotniczy. Pogoda pod psem była, ale na szczęście nie na tyle, żeby odwołano loty i nie dało się zrobić kilku fotek.

94


95.


96.


97.


98.


99.


100.


101.


102.


103.


104.


105.


106.


107.


108.


109.

Tadeuszek - Nie 12 Cze, 2011

94 i 99 naj jak dla mnie

Co wystaje ze skrzydeł na 107 zdjęciu :>

komor - Nie 12 Cze, 2011

Tadeuszek, zdjęcie 93, czy w tym Twoim dirt-parku crossowym był jakiś wypadek, że pojawił się taki heli?
bhpchmiel - Nie 12 Cze, 2011

ophiuchus, 94 i 96 naj... :wink:
maziek - Pon 13 Cze, 2011

Ophiuhus, nie wiem jak Ty zrobiłeś zdjęcia w takich kolorach :) . Chyba przed Tobą była inna pogoda, niż przede mną. Gratulejszyn!

110. Pogoda w Mokrem.


111. Mój gwiazdor - Jurgis Kairys. Właśnie przyleciał z Litwy, jak zwykle uśmiechnięty. Niezbyt widoczny (tzn. obcięty) dodatkowy zbiornik-krowa pod kadłubem (przy okazji dowiedziałem się, że ten silniczek pali 60-70 litrów na godzinę przy prędkości "ekonomicznej" :) ). Ale spójrzcie za jego głowę :) . No cóż, wyczynowe maszyny nie mają bagażników ale prawdziwy dżentelmen skarpetki na zmianę ma (w każdej sytuacji)!


112. Jurgis prawdopodobnie bardzo się męczy, kiedy musi "normalnie" lecieć :) .


113.


114.


115.

degol - Wto 14 Cze, 2011

ophiuchus, 94 bardzo, ale to bardzo mi się podoba !

maziek, 110 również ciekawe !

Tadeuszek - Wto 14 Cze, 2011

komor napisał/a:
Tadeuszek, zdjęcie 93, czy w tym Twoim dirt-parku crossowym był jakiś wypadek, że pojawił się taki heli?

Tak, chłopak spadł z motoru podczas zjazdu, podobno poleciał 'na główkę' i nie mógł się podnieść, wyglądało to dość poważnie. Na szczęście skończyło się 'tylko' na złamaniu nogi.


maziek - Wto 14 Cze, 2011

Baj we łej czy ktoś wybiera się do Płocka? Czy to już 100% pewne, że Góraszki nie będzie? Że Małopolski odwołany? Może gdzieś o tym dyskutujecie, ale ja teraz nie mam czasu jak kiedyś od deski, do deski...
ophiuchus - Wto 14 Cze, 2011

Płock jak dla mnie za daleko, Małopolskiego nie będzie w tym roku, bo nawet na stronie oficjalnej zaanonsowali. Ale być może przyszłoroczny już zorganizują. Za do do Radomia się wybieram, a jakże! :d

[ Dodano: Wto 14 Cze, 2011 10:42 ]
maziek, 111, 112 bĄba :] a pogoda była taka, że czasem słońce czasem deszcz ;D tkwiłem tam praktycznie przez cały czas trwania dynamicznego pokazu, więc od czasu do czasu dało się ustrzelić coś bardziej kolorowego ;)

dr11 - Wto 14 Cze, 2011

ophiuchus, maziek, fajne Wasze fruwaje, dopiero na spokojnie obejrzałem :)
maziek - Wto 14 Cze, 2011

Dzieki.
Ophiuchus - tylko stówa/półtorej dalej...

Czy ktoś był już w Płocku i czy tam jest fajnie? Czy maszyny są czasem blisko, czy generalnie daleko?


Co do śmigłowca i motorzysty - mam nadzieję, że ja nie płacę za te fanaberie...

Daniel*1977 - Wto 14 Cze, 2011

117

fly away by Daniel*1977, on Flickr

118 zjadacz samolotów

aircraft eater by Daniel*1977, on Flickr

MM - Wto 14 Cze, 2011

Góraszka to pierwszy weekend czerwca a ten już był... :twisted:
Niestety w tym roku pokazy odwołali.
W Krakowie też zero bo przepisy się zmieniły i koniec z akrobacją w sercu miasta. Z jednej strony szkoda, ale jak pierwszy raz zobaczyłem jak to wygląda (a ja tam bywałem tylko na górce prasowej blisko bloków) to się cały czas dziwiłem kto dał zgodę na te pokazy. Tam naprawdę aż się prosiło o jakieś nieszczęście...
W tym roku w Płocku będę, ale tam też kiszka. Miał być niski przelot benka 767 nad Wisłą i... benka odwołali :evil:

bhpchmiel - Wto 14 Cze, 2011

Też przed chwilą się dowiedziałem o benku w Płocku - szkoda :cry:

[ Dodano: Wto 14 Cze, 2011 23:25 ]
Daniel*1977, ty jak zwykle musisz "COŚ" wykukać :cool: :lol:

Daniel*1977 - Sro 15 Cze, 2011

bhpchmiel, czasami się uda, a w niedzielę udało mi się załapać na fotodej na lotnisku więc mam nadzieje że też coś wypatrzę. :twisted:
maziek - Sro 15 Cze, 2011

No ale ogólnie, w kilku słowach, warto do tego Płocka się tłuc, porównując go do śp. Góraszki i dlaczego, czy nie?
bhpchmiel - Sro 15 Cze, 2011

Złapane nad morzem: :smile:
119.


120.

ophiuchus - Sro 15 Cze, 2011

bhpchmiel, oba mi się podobają :cool: 120, myślę, mogłeś z czystym sumieniem odwrócić o 180 stopni, nikt by się nie kapnął a jakoś by się tak... chyba wygodniej oglądało :D
maziek, przejrzałem właśnie stronę płockich pokazów, i poważnie się zastanawiam nad wyprawą... nigdy wprawdzie tam nie byłem, ale perspektywa obejrzenia z góry kilku akrobacji jest bardzo interesująca. Nawet szarpnąłbym się na dwa dni, spać można w aucie, a prysznic ogarnąć w jakiejś stacji benzynowej :d Jeszcze muszę pomyśleć, ale tak wstępnie jestem w 30% na "tak" :D

bhpchmiel - Sro 15 Cze, 2011

ophiuchus, dzięki... obróciłem, faktycznie lepiej się ogląda :wink: :grin:
mozer - Czw 16 Cze, 2011

bhpchmiel, podoba mi się to 120 - to jest crop?
bhpchmiel - Czw 16 Cze, 2011

mozer, dzięki - to bardzo delikatny crop - jakieś 95% oryginału :wink:
dr11 - Czw 16 Cze, 2011

bhpchmiel, z 7D i pinćsetą to można w iluminatory zajrzeć ;) :D
komor - Czw 16 Cze, 2011

dr11 napisał/a:
z 7D i pinćsetą

bhpchmiel, czytając, co napisał Doktorek, zajrzałem do Exifa i takie dziwne cuś mi się pokazało:

Jakiego szkła w końcu użyłeś?

dr11 - Czw 16 Cze, 2011

komor, stawiam na Sigmę z f/6.3 na 500mm. 150-500 lub 50-500.

Edit: Wygląda na to, że 50-500.
http://regex.info/exif.cg...2Fimg2985ug.jpg
Long Focal 500 mm
Short Focal 50 mm
Max Aperture 6.2
Lens Model 50-500mm
Lens ID Sigma 50-500mm f/4-6.3 APO HSM EX

Daniel*1977 - Czw 16 Cze, 2011

120 - też chce takie mieć!!!
maziek - Czw 16 Cze, 2011

Nie no, bez przesady z tym prysznicem. Prysznic to się dopiero na 3 dzień należy :) .
komor - Czw 16 Cze, 2011

maziek napisał/a:
Prysznic to się dopiero na 3 dzień należy

Jest jeszcze tzw. prysznic bułgarski…

kasiakaaz - Czw 16 Cze, 2011

komor napisał/a:
Jest jeszcze tzw. prysznic bułgarski…

A tak z ciekawości, na czym polega taki prysznic? :roll:

bhpchmiel, 120 - super.

maziek - Czw 16 Cze, 2011

Musielibyśmy się złożyć na wiadro ;)
komor - Czw 16 Cze, 2011

kasiakaaz napisał/a:
A tak z ciekawości, na czym polega taki prysznic?

Z tego co słyszałem to: antyperspirant plus opcjonalna zmiana koszuli/t-shirta. :)

kasiakaaz - Czw 16 Cze, 2011

Eeeeeee...., to po co już zmieniać tego t-shirta... :razz: :wink:
maziek - Czw 16 Cze, 2011

No żeby wywietrzał do następnego prysznica ;) .

Ale swoją drogą to słyszałem że "b.p." to jest jak się go bierze bez łazienki w polu z węża czy wiadra.

bhpchmiel - Czw 16 Cze, 2011

Tak żeście mnie prześwietlili, że czuję się goły jak święty turecki :twisted: :mrgreen:
To poczciwa Bigma sigmy 50-500 w wersji bez stabilizacji :wink:
Leżałem sobie na leżaczku na plaży a jak wywaliłem w górę tą moją armatę wzbudziłem co najmniej zdziwienie w sąsiednich grajdołkach :shock: :lol:

maziek - Sob 18 Cze, 2011

Jeszcze 2 fotki z Mokrego 2011, Martin Sonka na Extrze 300.

121.


122.


P.S. Zdaje się, że niestety w Płocku rozegrała się tragedia. Marek Szufa rozbił się o wodę, trwają poszukiwania, na razie mowa jest o zaginięciu. Ostatni raz widziany przeze mnie w Mokrem, z daleka...

wika11 - Sob 18 Cze, 2011

za Dziennikiem : "Po kilkudziesięciominutowej akcji reanimacyjnej na nadwiślańskiej plaży, pilota odwieziono do szpitala. Jak oficjalnie potwierdzili lekarze z placówki w Płocku, pilot żyje. Trwa walka o utrzymanie go przy życiu."
MM - Sob 18 Cze, 2011

Marek Szufa zmarł. Akcja resuscytacji nie powiodła się.
Wujek_Pstrykacz - Sob 18 Cze, 2011

Wyjątkowo szkoda tych ludzi, najlepszych polskich pilotów, najprawdopodobniej wszelkie pikniki lotnicze znikną z polskich kalendarzy imprez :sad:
TS - Sob 18 Cze, 2011

Aj, ależ przykra wiadomość! Pamiętam Marka Szufę z wielu pokazów... :sad:
bhpchmiel - Sob 18 Cze, 2011

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Wyjątkowo szkoda tych ludzi, najlepszych polskich pilotów, najprawdopodobniej wszelkie pikniki lotnicze znikną z polskich kalendarzy imprez :sad:


Wujku obyś się mylił, ale takie ryzyko istnieje... :neutral:

maziek - Pon 20 Cze, 2011

Góraszka 2009 - świeć Panie nad jej duszą...

123.


124.


125.


P.S. A co koledzy sądzą o akcji ratunkowej po wypadku p. Szufy? Ja mam wrażenie, że wyszło jak zwykle, tzn. ludzie byli ofiarni (chwała im - bez ironii) ale organizacji i sprzętu nie stało. Po półtorej minuty wskakuje do wody człowiek w kąpielówkach, później faceci w piankach - ale bez masek, bez pasów balastowych i bez automatów oddechowych... W zasadzie pierwsze co można założyć, jak są zawody nad wodą, że rozbity samolot (lub choćby pilot ratujący się na spadochronie) znajdzie się pod wodą. Ile ma Wisła w tym miejscu? 2m? 5m? Pod wodą (dość ciepłą obecnie) są złote 3-4 minuty, potem nawala to co najważniejsze, znaczy rozum. Dlaczego aż półtorej minuty minęło, nim ktoś znalazł się przy pilocie (przez szybę), dlaczego byli to ludzie na bezdechu, z gołymi rękami? Dlaczego nie mieli choćby 3-minutowej butelki, żeby wetknąć ratowanemu ustnik... Wyciągnęli go po 20 minutach - czego się można było spodziewać później...

Amedos - Pon 20 Cze, 2011

maziek te fotki mi sie podobaja ;)
kufel - Pon 20 Cze, 2011

w kwestiach ratunkowych jestem laikiem a wręcz ignorantem,ale... skoro pokaz odbywa sie w dużej mierze NAD LUSTREM WODY to powinno sie przewidzieć rodzaje ewentualnych wypadków, w tym najbardziej oczywisty , czyli samolot w wodzie. a co za tym idzie przydali by sie nurkowie.i to gotowi do wyruszenia na zawołanie. a takowych tam nie widziałem...

ps.20 minut pod woda to juz de facto wyrok śmierci dla mózgu...

ostatecznie w tej sytuacji i tak szybkość ewentualnej ekipy na niewiele by się zdała raczej i te 20 minut nie wiele tu zmienia. za duże obrażenia wewnętrzne w tym głowy.

bhpchmiel - Wto 21 Cze, 2011

maziek, 125 rewelacja :shock:
Daniel*1977 - Wto 21 Cze, 2011

Miałem okazję robić zdjęcia z płyty lotniska, trochę niedosyt pozostał :)
126

touch down by Daniel*1977, on Flickr

127

landing by Daniel*1977, on Flickr

128

flies by Daniel*1977, on Flickr

129

overhead by Daniel*1977, on Flickr

130

part one by Daniel*1977, on Flickr

131

details by Daniel*1977, on Flickr

132

BA pick up by Daniel*1977, on Flickr

133

front and rear by Daniel*1977, on Flickr

134

on the ground by Daniel*1977, on Flickr

135

birds of steel by Daniel*1977, on Flickr

Więcej pod tym linkiem: http://flic.kr/s/aHsjvcJHB7

maziek - Wto 21 Cze, 2011

Dzięki, dzięki.

No to teraz nieco zadymimy (Jurgis Kairys, Góraszka 2009).

136.


137.


138.


139.

TS - Wto 21 Cze, 2011

Daniel*1977, bardzo fajne są 131 oraz 135 (tu trochę czerwone pasy z przodu rozpraszają), a pozostałe takie sobie ;)
maziek - zdecydowanie 138, na ostatnim nieostrość przeszkadza...

bhpchmiel - Wto 21 Cze, 2011

Daniel*1977, 134 świetnie wypatrzone - jak zwykle zresztą u Ciebie :wink: :mrgreen:
Co do reszty to (nie będę Cię bujał :razz: ) mam mieszane uczucia :neutral:

maziek, rozmyłeś ładnie śmigiełko, ale i przy okazji fruwajkę :razz:

muzyk - Wto 21 Cze, 2011

138
Maziek, rządzisz!

P.S. Matrycę odteguj z farfocli :razz:

Daniel*1977 - Sro 22 Cze, 2011

bhpchmiel, Taaa to nie moja działka, ale mogłem się przyłożyć :roll:
bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2011

Daniel*1977, spoko wodza :razz: :wink:
ewok - Sro 22 Cze, 2011

121, 125 zacne!
Daniel*1977, wszystkie oprócz 134 można chyba zrobić i nie będąc na 'płycie' ;)

degol - Czw 23 Cze, 2011

Daniel*1977, mi się widzi 127, wspomniane 134 i 135 tylko wydaje mi się, że ciupkę za bardzo przycięty lewy bok .
ophiuchus - Czw 23 Cze, 2011

O, trochę przegapiłem, a tu maziek takie cacka nawrzucał. Rewelka panie! :d
bhpchmiel - Pią 24 Cze, 2011

W tym roku znowu złapałem największą "szafę" Lufy :grin:
140.


141.


142.

Ktosik - Pią 24 Cze, 2011

Złapał ktoś z was dreamliner'a? dzisiaj?
bhpchmiel - Pią 24 Cze, 2011

Ja niestety nie :cry:
Ktosik - Sob 25 Cze, 2011

bhpchmiel, powiem szczerze ze na Ciebie bardzo liczyłem,
na "osłode" :wink: http://www.forum.spotter....1333/index.html moim zdaniem jest piękny skurczybyk

multics - Sob 25 Cze, 2011

Pozwolę sobie zaniżyć poziom w tym wątku :)

143

diamond by mz.multics, on Flickr

144

flee by mz.multics, on Flickr

145

flee2 by mz.multics, on Flickr

146

attack! by mz.multics, on Flickr

bhpchmiel - Sob 25 Cze, 2011

Ktosik, na urlopie byłem nad morzem :roll: :razz: Niedawno wróciłem do domu...
a zdjęcia kolegów z Wawy, którzy byli pod płotem na płycie widziałem :cry: Ładny kawałek żelastwa, oj ładny :cool:

pitras - Sob 02 Lip, 2011

No to ja zaniżę poziom, wczoraj odebrałem z serwisu swój sprzęcik i korzystając z faktu, że kilkaset metrów dalej mieści się Lotnisko Milano Linate potestowałem puszkę. Wstawię pierwsze próby fotografowania latających (niestety wszystkie robione pod słońce) i wdzięczny będę za komentarze i uwagi (choć spotting interesuje mnie raczej marginalnie)
Robione za pomocą Canon 60D + EF-S 15-85 IS USM

147. Wielkolud zbliżał się szybko, nie zdążyłem przekadrować i niestety obciąłem kawałek skrzydła


Uploaded with ImageShack.us

148.


Uploaded with ImageShack.us

149.


Uploaded with ImageShack.us

150.


Uploaded with ImageShack.us

bhpchmiel - Sob 02 Lip, 2011

pitras, masz extra miejscówkę jak widzę, więc ćwicz kolego, ćwicz :wink: :cool:
pitras - Sob 02 Lip, 2011

bhpchmiel napisał/a:
pitras, masz extra miejscówkę jak widzę, więc ćwicz kolego, ćwicz :wink: :cool:


Umiejscowiłem się przy 2, bhpchmiel sporo wrzucasz w tym dziale więc może jakieś porady na przyszłość, planuję się kiedyś wybrać późnym popołudniem/wieczorem gdy słońce będzie za plecami lub wczesnym rankiem wtedy będzie mocno z boku. Trochę szkoda, że taki kiepski dojazd bo trzeba się pierońsko wystać w korkach na obwodnicach Mediolanu.

bhpchmiel - Sob 02 Lip, 2011

pitras, jak na mój gust miejscówki są ok... Na żywo raczej tego nie zobaczę :razz: Dobrze kalkulujesz...
Co do ujęć, ponieważ dysponujesz jak widzę max. 250mm, to musisz się ustawiać w miarę blisko scieżek przelatujących maszyn...
Co do sposobu robienia zdjęć, to za wiele Ci nie podpowiem... Moje wizyty na Okęciu są sporadyczne, a łapanie przelotówek to już trochę inna taktyka :razz:
MM to ma na pewno wprawę :mrgreen:
Ale ok, jak będziesz wstawiał to nie omieszkam coś podpowiedzieć :cool: :grin:

komor - Sob 02 Lip, 2011

Na 147. widać na kołach samolotu (zarówno przednich jak i tylnich) takie jakieś coś dziwne. Jakby kołki/bloki miał założone. Co to jest? Ktoś wie?
pitras - Sob 02 Lip, 2011

bhpchmiel, dysponuję max 85mm :) Zakup tele jest w planie ale dopiero za jakiś czas (najpierw narożnik dla żony :D )

Powiększyłem


mozer - Nie 03 Lip, 2011

pitras, 60D aż tak szumi na iso100???
pitras - Nie 03 Lip, 2011

mozer, chyba suwaczkami za bardzo ten-teges bo na RAW tego nie widzę.
misio2008 - Sro 06 Lip, 2011

Takie tam zaniżacze poziomu:

151.



152.



153.



154.


mozer - Sro 06 Lip, 2011

misio2008, ta, zaniżacze - dziś nie prima aprilis ;P
misio2008 - Sro 06 Lip, 2011

"Zaniżacze" - bo to lumixem fz18 pstrykane, więc jakość techniczna jest beznadziejna, a w zasadzie nie istnieje :grin:
mozer - Sro 06 Lip, 2011

Nie aparat, a chęć szczera zrobi z ciebie fotografiera ;)
degol - Sro 06 Lip, 2011

misio2008, 153 ciekawe ujęcie .
misio2008 - Sro 06 Lip, 2011

Cytat:
Nie aparat, a chęć szczera zrobi z ciebie fotografiera


Pewnie. Aczkolwiek w przypadku fotografowania szybko przemieszczających się przedmiotów,
np. myśliwców :grin: , robiąc zdjęcia lumixem czy inną nielustrzanką, trzeba planować zdjęcia, co się nie zawsze udaje. A trzeba planować, bo szybkość i sprawność np. autofokusa pozostawia wieeeeele do życzenia. Nie mówiąc już o jakości matrycy i jakości uzyskanych zdjęć.

Nie marudze - fotografia lotnicza to moje "poboczne" hobby, dlatego nie mam parcia na dosprzętowienie się :grin:

degol - Sro 06 Lip, 2011

misio2008, fajne foty, zakup lustro, szkiełko i wybierz się na polowanie ;)
sthwild - Sob 09 Lip, 2011

degol napisał/a:
misio2008, 153 ciekawe ujęcie .

zgadzam sie. 153 jest swietne!

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2011 17:46 ]
moja kolej:)
Fokker F-27 Friendship. zdjecie zrobione dzisiaj rano.

155

bhpchmiel - Sob 09 Lip, 2011

sthwild, 155 ładne kolorystycznie, ostre, ale przy śmiglakach staraj się rozmywać ruch śmigieł :wink:
kufel - Sob 09 Lip, 2011

sthwild, tak jak napisał bhpchmiel, wyszło niezłe, chmury robią za naturalną winietę ;) choć widzę ze i w PP była dodana. tylko śmigła bardziej rozmyte by się przydały.
sthwild - Sob 09 Lip, 2011

bhpchmiel napisał/a:
sthwild, 155 ładne kolorystycznie, ostre, ale przy śmiglakach staraj się rozmywać ruch śmigieł :wink:

dzieki za konstruktywna krytyke:)


kufel napisał/a:
sthwild, tak jak napisał bhpchmiel, wyszło niezłe, chmury robią za naturalną winietę ;) choć widzę ze i w PP była dodana. tylko śmigła bardziej rozmyte by się przydały.

gratuluje spostrzegawczosci. rzeczywiscie dodalem minimalna winietke w PP. dzieki!

raf7775 - Pon 11 Lip, 2011

156,

157,

hijax_pl - Pon 11 Lip, 2011

raf7775, zasada numer jeden: to co się rusza powinno na zdjęciu dawać wrażenie że jest w ruchu by oddać dynamikę...

Robimy samochód rajdowy na prostym odcinku drogi przy czasie 1/8000s... I co mamy na zdjęciu? Scenę z wyścigu czy nudną fotę z parkingu?

Podsumowując: śmigiełka rozmazujemy stosując odpowiednie czasy ;)

raf7775 - Pon 11 Lip, 2011

Tylne jest rozmazane, troszkę, ale ok, zapamiętam.
bhpchmiel - Sro 27 Lip, 2011

Podczas ostatniego pobytu u rodzinki niedaleko Wrocławia udało mi się złapać małe bonusy:
158. A380 Qantas, tylko że masakrycznie daleko (według Flightradar miałem do niego jakieś 60-70km :zalamany:


159. AN-124 - nie miałem okazji upolować go Okęciu, to tu się nawinął na celownik :mrgreen:


160. A ten to nie wiem co za jeden :razz:


161. A340 "Lufy" :grin:

KILLER289 - Wto 02 Sie, 2011

bhpchmiel, 190 to jest na 100% Embraer 195, ale co do linii to nie jestem pewny, ale na mój gust to jest Lufthansa bo widać na stateczniku coś jakby logo Lufthansy.

Coś ode mnie:

EOS 400D, Sigma 70-300, APO DG,

A343 Air Asia X (Raiders) z Paryża (ORY) do Kuala Lumpur (KUL).

162.


163.


164.


165.


166.


A343 Lufthansa z Frankfurtu (FRA) do Chennai (MAA)
167.


Pozdrawiam.

kufel - Wto 02 Sie, 2011

na 6 fajna tecza ;)

niektóre z serii wydają mi sie przeostrzone.

KILLER289 - Wto 02 Sie, 2011

Możliwe, ale jak wiadomo Sigma to nie jest szkiełko PRO :razz: W zasadzie nie używam tego obiektywu do przelotówek, tylko od czasu do czasu gdy jest jakieś ciekawe zjawisko za samolotem :)
bhpchmiel - Wto 02 Sie, 2011

KILLER289, ładnie go złapałeś...
Tak spytam, wstawiałeś też fotki w astro-forum w wątku polowanie na samoloty?

KILLER289 - Wto 02 Sie, 2011

bhpchmiel, tak, kiedyś tam wstawiałem, ale tej Azjatki to akurat nie.

A to fotki z EPKK z Sigmy 70-300mm APO DG

168.


169.


170.


171.


172.


173.


174.


175.

Pozdro!

[ Dodano: Wto 02 Sie, 2011 23:51 ]
A w ogóle kogoś interesują przelotówki ?

A388 Singapore, 9V-SKC - SIA333 z Paryża (CDG) do Singapuru (SIN)

Flight Level 35 000 stóp (10 668m), Ogniskowa 3840mm

176.


Pozdro!

bhpchmiel - Sro 03 Sie, 2011

KILLER289, no tak... po jakości Signapore mam pewność, że Ty to TY :razz: Twoje fotki przelotówek jak zawsze wymiatają... Dalej robisz Syntą 10", czy coś zmieniałeś :?: Masz chłopie potencjał... Jak Ty to robisz, że te zdjęcia są takie ostre :?: :shock:

[ Dodano: Sro 03 Sie, 2011 23:33 ]
No to ja wstawię parę fotek z obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak zapewne Wam wiadomo, przed 17/00 przeleciał nad Wawą C-130, z którego zrzucano ulotki. O 17/10 przeleciala formacja Iskier z włączonymi smugaczami.
Najbardziej przejmujące jednak z tego wszystkiego było to, jak minutę przed 17/00 zaczęły bić dzwony, potem zaczęły odzywać się pierwsze sygnały z samochodów policyjnych i karetek, a na koniec uruchomiono syreny alarmowe.
Tam gdzie stałem kakafonia dźwięków była niesamowita :roll:

177. (licząc ze zdjęciami Kilerka:))


178.


179.


180.


181.


182.


183.

Ktosik - Sro 03 Sie, 2011

pewnie wypompowuje powietrze (na 15 na bank) :wink:
mozer - Sro 03 Sie, 2011

O kurcze, 15... Jak taką lufą się trafia w samolot? :)

bhpchmiel, bardzo klimatyczne kadry. Szkoda, że śmigła nie zawirowały, ale przy 500 mm to chyba by było problematyczne :)

bhpchmiel - Sro 03 Sie, 2011

mozer, przez pewien czas próbowałem przy pomocy Synty 10" osiągnąć to co teraz wstawia Kilerek.... Dałem sobie spokój, bo bym chyba musiał przestać pracować i schować się przed rodziną, żeby coś zadowalającego osiągnąć :roll:
Pierwszą sztuczką jest poprowadzenie skubańca w kadrze, a drugą jednoczesne prowadzenie i zrobienie zdjęcia - dobrego zdjęcia :neutral:
Co do Herculesa to fakt - śmigła powinny być rozmyte, ale niestety ciut za mocno wiało tam gdzie stałem na dachu, więc bałem się zepsuć ujęcia :zalamany:

mozer - Sro 03 Sie, 2011

bhpchmiel, hm... A do ilu trzeba zejść z czasem, żeby rozmyć? Wydawało mi się, że gdzieś do 1/100-1/200. Ja bym tego nie utrzymał. :) Poza tym nie rozmył by się przy okazji samolot? Chyba dość szybko się przesuwa w kadrze na takiej ogniskowej...
bhpchmiel - Sro 03 Sie, 2011

mozer, mniej więcej tak jak piszesz... Przy lekkim obiektywie to pikuś, ale moja armata waży 2kg + spora ogniskowa.... no i "Święty Boże nie pomoże" :zalamany:
KILLER289 - Czw 04 Sie, 2011

bhpchmiel napisał/a:
KILLER289, no tak... po jakości Signapore mam pewność, że Ty to TY :razz: Twoje fotki przelotówek jak zawsze wymiatają... Dalej robisz Syntą 10", czy coś zmieniałeś :?: Masz chłopie potencjał... Jak Ty to robisz, że te zdjęcia są takie ostre :?: :shock:


No przecież równowaga w przyrodzie musi być zachowana i KILLERów nie może być dwóch :lol: hehe

Tak, dalej sie wyginam przy betoniarce 10". Jedynie co zmieniłem to pogrzebałem przy Barlowie i mam mniejszą winietę :)

Co do rozmywania śmigiełek, to moja fotka z poprzedniego posta, Policyjnej Kani (nr. 175), robiona była z czasem 1/50, ISO100, f11. Fotka z ręki, z lekkim oparciem ramieniem o róg hangaru :)


A teraz coś wyższych lotów:

ISO200, 1/400, 3840mm.

B744 Air France - F-GITD - AFR226 z Paryża (CDG) do Delhi (DEL). Res. 1600x

184


bhpchmiel, myślę że zbyt szybko sie poddałeś focąc przez Syntę. Nie jest to łatwe, ale myślę że pół roku treningu i doszedłbyś do wprawy. Wiadomo że tutaj nie ma żadnej automatyki, wszystko jest w ręce więc prowadzenie i jednoczesne ostrzenie palcem i to w sposób taki aby nie wprowadzać całości w drgania to nie jest łatwe, ale do opanowania. Ale najgorsze jest to że choćbyś idealnie wszystko robił to jak warunki atmosferyczne (temperatura, wilgotność, wiatr, ciśnienie) nie zgrają się to z fotki będzie jedna wielka d... :idea: Takie idealne warunki u nas zdarzają sie rzadko, nie raz to jest tylko kilka, kilkanaście takich dni w ciągu roku.

Potrzeba wiele samozaparcia i ogromnej pasji, aby nie rzucić takiej fotografii w cholerę :wink:

Pozdrawiam.

bhpchmiel - Czw 04 Sie, 2011

KILLER289, problem polegał na tym, że najzwyczajniej w świecie nie miałem na to czasu... Żeby coś ustrzelić musiałem wozić sprzęt do teściów, albo do rodziców. Na szczęście miałem składaną Syntę, więc 10" spokojnie przewoziłem na tylnim siedzeniu między fotelikami dzieci :razz: Ale sam doskonale wiesz, że jak to się już rozstawi, to albo trzeba kukać co chwilę w niebo, albo na flightradar... to mi się nie udało, bo w końcu przy dwójce szkrabów szukających przygód dostałbym w końcu strasznego zeza patrząc za nimi i samolotami...

Może kiedyś do tego wrócę, ale na razie wolny czas (a mam go niewiele) chcę poświęcić na moje córeczki :lol:
Wstawiaj fotki, bo przyjemnie na nie popatrzeć :grin:
Tak jeszcze zapytam, do Radomia na AS się wybierasz :?:

KILLER289 - Czw 04 Sie, 2011

Niestety nie będę miał możliwości wybrać sie do Radomia na AS.

[ Dodano: Czw 04 Sie, 2011 23:32 ]
A coś powiecie na taką abstrakcję ? Oczywiście fotka robiona w dzień, dokładnie o godzinie 13:37.
Mnie się podoba taka wizja :)

B772 Malaysia - 9M-MRA - lot MAS5 z Frankfurtu (FRA) do Kuala Lumpur (KUL)

185.


A tutaj ta fotka na airliners.net :)
http://www.airliners.net/...6-ER/1868538/L/

Pozdrawiam.

Arek - Pią 05 Sie, 2011

To ja tak skromniutko z nr 186
maziek - Pią 05 Sie, 2011

Co to, szewc bez butów chodzi, wszystkie tele z redakcji wyjechały ;) ?
bhpchmiel - Pią 05 Sie, 2011

Arek, no bój się Boga... co to jest? :mrgreen: Komórką pstrykałeś? :lol: :cool:
Arek - Pią 05 Sie, 2011

To z daleka robione 100-400L na 400 mm. Jak już daleko były i nawrót robiły.

Ustawiony w sumie byłem źle. Trzeba było iść na most na torami na JPII, a ja poszedłem na ten nowo oddany przy Warszawie Gdańskiej. A tam wszystko dokładnie nad głową mi latało i źle oświetlone.

Tutaj bliżej...

bhpchmiel - Pią 05 Sie, 2011

Arek, trzeba było napisać, że chcesz im fotkę strzelić to bym Cię jakoś wciągnął tam gdzie ja byłem :wink: :grin:
KILLER289 - Pią 05 Sie, 2011

To jak już jesteśmy przy Iskrach....

Wszystkie fotki robione Sigmą 70-300 APO DG.

188


189


190


191


192


193


194


195


196


197


198


199


200


201


202

Ktosik - Pią 05 Sie, 2011

KILLER289, 193 podoba mnie się
bhpchmiel - Pią 05 Sie, 2011

KILLER289, a gdzie tak te Iskry szalały? :wink:
cygnus - Czw 11 Sie, 2011

Zdjęcie zadowalające a zdjęcie doskonałe - przepaść dzieli te zdjęcia.
Po całym dniu moknięcia, odwołaniu 80 procent pokazów, wreszcie już po ich zamknięciu, przy zapadającym zmroku doczekałem się, wraz z nielicznymi cierpliwymi entuzjastami, popisu pilota Chinooka, który przeprowadził ogromny śmigłowiec do pasa startowego, paręset metrów po tym pasie, zawrócił i jeszcze paręset metrów z powrotem - dotykając pasa cały czas tylko tylnymi kołami.
Udało mi się zrobić zadowalające (mnie) zdjęcia, przy skutecznym rozmyciu wirników. Używałem monopoda, ale czasów wymagało to ekstremalnych.

Shoreham

203


Tutaj zakręt:
204


I wreszcie odleciał:
205

Coman - Nie 21 Sie, 2011

206.


[ Dodano: Nie 21 Sie, 2011 19:28 ]
207.


208.


209.


210.


211.


212.

bhpchmiel - Czw 25 Sie, 2011

Air Show w Radomiu - przyloty i pierwsze treningi przed pokazami
Niestety pogoda nas nie rozpieszcza - niska podstawa chmur, przez pewien czas burza, a dopiero na sam koniec dnia wyszło pięknie słoneczko :twisted:
W załączeniu mała próbka - tyle co zdążyłem dzisiaj obrobić :razz:
213.


214.


215.


216.


217.


218.


219.


220.


221.


222.


223.


224.


225.


226.

Wujek_Pstrykacz - Czw 25 Sie, 2011

zapowiada się pięknie :smile:
kufel - Czw 25 Sie, 2011

bhpchmiel, niezła seria. mam chrapkę na air show od dłuższego czasu ale jakoś za daleko mam do takowych ;)

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
zapowiada się pięknie :smile:
i oby tak sie skończyło...
bhpchmiel - Czw 25 Sie, 2011

Jeśli chcecie zrobić naprawdę dobre ujęcia to polecam łąkę przy Skaryszewskiej :cool:
maziek - Pią 26 Sie, 2011

Jest jakis wątek kto z nas będzie w Radomiu (sobota?) bo nie widzę? Jest jakaś silna grupa zdolna do opanowania kawałka ogrodzenia ;) ?
MM - Pią 26 Sie, 2011

Będzie Wujek, będę ja. Goltar niestety odpadł.
ophiuchus - Pią 26 Sie, 2011

Ja się wybieram na niedzielę niestety tylko.
maziek - Pią 26 Sie, 2011

Jakos się zmawiamy? Przynajmniej będzie można na siku odejśc ;) .
goltar - Pią 26 Sie, 2011

MM napisał/a:
Będzie Wujek, będę ja. Goltar niestety odpadł.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Pan_Żabka - Pią 26 Sie, 2011

Kilka strzałów odemnie:

227.





Shoreham airshow. Już chyba na granicy pięknośći śmigła i ostrości... :wink:

228.




229.


To już RIAT2011


230.



231.



232.


kistian - Sob 27 Sie, 2011

Pan_Żabka,
231 pięknie uchwycenie gdy wchodzi w prędkość dźwięku

raf7775 - Sob 27 Sie, 2011

Pan_Żabka,
To ostatnie to RED AROWS, jak się nie mylę (jeden z pilotów zginą w tym tygodniu)
Na którym pokazie ustrzeliłeś te foty, ja ich widziałem jakieś 6tyg temu w Swansea.

Pan_Żabka - Sob 27 Sie, 2011

raf7775 napisał/a:
Pan_Żabka,
To ostatnie to RED AROWS, jak się nie mylę (jeden z pilotów zginą w tym tygodniu)
Na którym pokazie ustrzeliłeś te foty, ja ich widziałem jakieś 6tyg temu w Swansea.


Tak, to czerwoni, to zdjęcie zrobiłem na RIAT2011.
Ciekawe jaka była przyczyna, bo rozmawiałem ze znajomym pilotem, i on ma ciekawą opinię na ten temat zgoła odmienną do tej prezentowanej przez media...

kufel - Sob 27 Sie, 2011

Pan_Żabka napisał/a:
227.
niemal jak awatar goltara :)

227, 231, 232 naj jak dla mnie.

bhpchmiel - Sob 27 Sie, 2011

maziek, zapomnij o płocie :razz:
Coman - Nie 28 Sie, 2011

raf7775 napisał/a:
Pan_Żabka,
To ostatnie to RED AROWS, jak się nie mylę (jeden z pilotów zginą w tym tygodniu)
Na którym pokazie ustrzeliłeś te foty, ja ich widziałem jakieś 6tyg temu w Swansea.


Miałem okazję podziwiać Red Arrows w Bournemouth tego pechowego dnia kiedy rozbiła się jedna z maszyn. Przykra historia ale tak czasami bywa.

maziek - Nie 28 Sie, 2011

bhpchmiel napisał/a:
maziek, zapomnij o płocie :razz:
A właśnie to żem zajoł kawałek i nawet dla koleżanki i kolegów :razz:
MM - Nie 28 Sie, 2011

Zdjęć kolega nie wstawił? Ja dopiero teraz zaczynam zgrywać na kompa. Będzie kilka specjalnie dla Goltara. Z tej okazji złamię chyba nawet dane kiedyś słowo i zamieszczę coś w albumie forum :razz:
maziek - Nie 28 Sie, 2011

Będę miał czas po południu na takie fanaberie jak zdjęcia ;) . Na razie na szybko przeleciałem i ku memu zdziwieniu kilka klatek do czegoś się nadaje :) .
Wujek_Pstrykacz - Nie 28 Sie, 2011

Ja dotarłem dopiro koło trzeciej w nocy do domu, musiałem się drzemnąć na jakiejś tam stacji benzynowej bo mógłbym nie dojechać do domu, dlatego dopiero teraz doszedłem do siebie i mogę pooglądać co tam wyszło, a coś tam wyszło jak widzę. :razz:
ted - Nie 28 Sie, 2011

Taki strzał z 27.08.2011r. z Radomia:

233.

maziek - Nie 28 Sie, 2011

ted napisał/a:
Taki strzał z 27.08.2011r. z Radomia:
Hm, miałem jakąś mijankę z Orlików, ale teraz to chyba sobie daruję ;) .
bbeeaa - Nie 28 Sie, 2011

Od wczoraj czekam na Wasze zdjęcia ; ) Chyba się nie doczekam ; )
goltar - Nie 28 Sie, 2011

Ja poproszę ładnego P-38, czyli Lightninga - tylko dla samego niego byłbym gotów jechać do Radomia :)
maziek - Nie 28 Sie, 2011

Goltar, tu nie mogę Ci pomóc, strasznie sie bydlę świeciło. Ale umilę Ci oczekiwanie ;) (bez numerków, bo maszyny nie pasują do działu) .






bhpchmiel - Nie 28 Sie, 2011

bbeeaa, nie bój bidy - jakieś kwiatki to na pewno tu powstawiamy, choć jak widzę maziek, namierzał "inne okazy" :razz:
maziek - Nie 28 Sie, 2011

A bo mimo całej nieprzewidywalności wolniej latały i nie machały tak wszystkim ;) .
bbeeaa - Nie 28 Sie, 2011

Zgodnie z tym co wcześniej napisał: kilka klatek do czegoś się nadaje ; )
cybertoman - Nie 28 Sie, 2011

Odlotowo.
degol - Nie 28 Sie, 2011

Pan_Żabka, 230,231,232 dla mnie świetne !

maziek, było wstawić w rentgenie ;)

MM - Nie 28 Sie, 2011

234.


235.


Tuż po starcie i w przelocie.
Ze swojej strony chciałem bardzo podziękować Wujkowi_Pstrykaczowi. Gdyby nie on, to by mnie nie było na pokazach. Umordował się chłop przez to okrutnie. Mam tylko nadzieję, że tego nie żałuje :oops:

dr11 - Nie 28 Sie, 2011

MM napisał/a:
Umordował się chłop przez to okrutnie.
Czyżby przez podróż do Łodzi? To byłby kolejny raz, kiedy to się przez Łódź umordował ;)
ophiuchus - Nie 28 Sie, 2011

Padam na pysk, więc tylko dwa na początek.

Coś dla goltara:
236.


237. Żabia stopa

Wujek_Pstrykacz - Nie 28 Sie, 2011

MM napisał/a:
Mam tylko nadzieję, że tego nie żałuje


Nie żałuje, było super, wprawdzie do domu ledwo dojechałem, ale żyje :razz:
Doktorku, a kiedy to się pierwszy raz w Łodzi umordowałem :wink:

dr11 - Nie 28 Sie, 2011

Wujek_Pstrykacz, targi to były chyba, czy cóś :) Albo mi się tylko wydaje ;)
Wujek_Pstrykacz - Nie 28 Sie, 2011

238.


Marnie mi śmigła wyszły, brak doświadczenia :sad:

Wtedy się nie umordowałem, teraz trochę tak, ale przynajmniej się fajnie opaliłem :razz:

bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

To ja też się przyłączę do prezentów dla Goltara :lol:
239.


240.


[ Dodano: Pon 29 Sie, 2011 09:21 ]
ophiuchus, 236 na tak :wink:

dr11 - Pon 29 Sie, 2011

bhpchmiel, Twoja błyskawica najbardziej mi się podoba :) Szczególnie 239, fajne odbicia.
Wujek_Pstrykacz - Pon 29 Sie, 2011

Mnie też się 239 i 240 bardzo podoba. Powiem tylko, że warunki do fotografowania łatwe nie były, słońce świeciło pełnym światłem, bardzo dużo zdjęć mam przez to mało udanych, są ostre ale reszta do rzyci.
241.


242.


243.


Te robione już w mocno popołudniowym świetle są do przyjęcia myślę. :grin:

bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

Dzięki chłopaki :grin: Wujek_Pstrykacz, 241 i 242 bardzo na tak... U mnie Tricolori trochę poczekają na obróbkę... Najpierw Czech na Mi-24 ze smugaczami :cool:
Wujek_Pstrykacz - Pon 29 Sie, 2011

U mnie wszystko czeka na obróbkę, na razie mam 2621 zdjęć i powoli wybiórczo je oglądam, ubędzie może jeszcze ze setka po lekkiej selekcji :razz:
Wujek_Pstrykacz - Pon 29 Sie, 2011

244.
Patrouille De France


245.


:grin:

bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

To jest kurde niesprawiedliwe, że w niedzielę nie było E-3 Sentry :twisted:
bbeeaa - Pon 29 Sie, 2011

Oglądając Wasze foty, czuję jakbym tam była ; ) Następnym razem chyba się się wybiorę ; )
kufel - Pon 29 Sie, 2011

fajne zdjecia !

241-243 super. 243 widziałbym kadrowane po skosie, ale nie wiem czy się dało ;)

przemek1978 - Pon 29 Sie, 2011

Pokazy były jedne z lepszych na których byłem, ale cykać czy nie miałem czym
Pozostało oglądanie fotek kogów w z forum MM bardzo lubię takie fotki 5+

maziek - Pon 29 Sie, 2011

No to ja w nieco innej konwencji. Dobrze że ten samolocik taki duży, bo by sroka ukradła ;) .

246. Orto ;) .


247. Orto 2.


248. Ampułka ;)


249. Na szczudłach.


250. A to nieodparcie kojarzy mi się z wózkiem dziecięcym :) .

ophiuchus - Pon 29 Sie, 2011

maziek, foty pierwsza klasa! chyba jednak swoich pozostałych ujęć P-38 nie pokażę, bo to jedyne, które mi wyszło już wrzuciłem :D
goltar - Pon 29 Sie, 2011

Dzięki za wszystkie fotki P-38, miło zobaczyć choć na zdjęciach. Ten samolot to jeden z moich ulubionych alianckich myśliwców z okresu II wojny, na miejscu nr 3, zaraz po Mustangu i Spitfire. Jego srebrny kolor w słońcu chyba sprawiał wiele problemów... Patrząc na 246 i 247 widzę że całkiem nieźle nim kręcił :) Do tego jak patrze na exif rozmycie śmigieł wychodzi przy czasach max. 1/200 s, a to dość szybki samolot więc trudno o nieporuszone fotki, tym większe gratulacje dla osób którym się udało.
bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

goltar, P-38 bardzo ładnie kręcił... A ten dźwięk silników... miodzio :wink:
maziek - Pon 29 Sie, 2011

No fakt, takie mruczando ;) ... ale z szerookiej klaty :) .
ophiuchus - Pon 29 Sie, 2011

251.


252. (Najlepszy mój kadr z P-38, ale skopałem ostrość, więc zmarnowałem go jeszcze bardziej, żeby wyglądał na "z epoki" - w oryginale samolot jest widoczny w całości ;) )

sklsk - Pon 29 Sie, 2011

252 - i bardzo fajnie wyszło, mi jednak brakuje kawałka tego statecznika
bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

253.


254.


255.


256.


257.


.... i to jeszcze nie koniec :mrgreen:

ophiuchus - Pon 29 Sie, 2011

bhpchmiel, 254 jest super :mrgreen:
bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

ophiuchus, ładnie się ustawili - mam kilka klatek, gdzie oglądając po kolei fajnie widać jak się rozsuwają :smile:
pitras - Pon 29 Sie, 2011

Piękne fotki wstawiacie, gratulacje dla wszystkich za świetne ujęcia i proszę o jeszcze :) :razz: :lol:
bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

pitras, nie bój bidy - będą, będą :mrgreen:
ophiuchus - Pon 29 Sie, 2011

258. Pokaz akcji ratowniczej ze śmigłowca.


260. Black Hawk (not down at all) - świeżynka prosto z fabryki w Mielcu


261. Limuzyna rządowa

bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

ophiuchus, 260 ładne, ładne - szkoda tylko, że ten Black kręcił tylko nad lotniskiem... Gdyby tak poszedł nad łąki jak Mi-24 :oops:

[ Dodano: Pon 29 Sie, 2011 22:38 ]
262.


263.


264.


265.

multics - Pon 29 Sie, 2011

Panowie, wyrazy uznania za te foty które teraz wstawiacie. Czysta poezja.
bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2011

266.


267.


i to tyle na dzisiaj :cool:

Wujek_Pstrykacz - Wto 30 Sie, 2011

A mówią, że piloci to twarde chłopaki, a ten lata z zabawkami :razz:
268.
Pilot szwajcarskiego F-5 TigerII


269.
Iskry w akcji

moronica - Wto 30 Sie, 2011

268 o nie, jak sie nazywal ten zolty wkurzajacy stwor z jeszcze bardziej wkurzajaca muzyczka?
ophiuchus - Wto 30 Sie, 2011

270.


Wujek, też myślałem, że to tacy twardzi faceci :D

Krist - Wto 30 Sie, 2011

moronica napisał/a:
268 o nie, jak sie nazywal ten zolty wkurzajacy stwor z jeszcze bardziej wkurzajaca muzyczka?


chodzi o teledysk "mr oizo - flat beat" ?:]

moronica - Wto 30 Sie, 2011

tak! uff dzieki bo by mnie to przesladowalo caly dzien
dr11 - Wto 30 Sie, 2011

moronica, nazywa się Flat Eric i był maskotką reklam Levi's.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Flat_Eric

moronica - Wto 30 Sie, 2011

dr11, juz sobie to info wygrzebalam ;) juz wczesniej mialam wrazenie, ze to z Levi'sa bylo, wtedy tak mieli ze najbardziej irytujace fady pochodzily wlasnie z ich reklam

mista lova lova a lova mmmmm :P

maziek - Wto 30 Sie, 2011

Ophiuhus 270 mniam, bhpchmiel flary ekstra no i ten złotawy kolorek tu i ówdzie...
Wujek, Tricolori fajnie Ci powychodziło. Ogólnie czuję się, jakbym tam był :) .

forrest - Wto 30 Sie, 2011

bhpchmiel, 262 i ophiuchus, 270 - dla mnie zaj...ste :grin: :grin:
Wielkie brawa.

maziek - Wto 30 Sie, 2011

Czeska maszyna - najfajniej malowana :) .

271.


272.


273.

Wujek_Pstrykacz - Wto 30 Sie, 2011

maziek napisał/a:
Czeska maszyna - najfajniej malowana


Ale ona nie jest czeska Maćku, ona jest holenderska :razz:

Czeski to był Saab Grippen :grin:

ophiuchus - Wto 30 Sie, 2011

maziek, wszystkie trzy świetne, ale samolot jest holenderski ;P jakkolwiek po oznaczeniach na skrzydłach, też można odnieść wrażenie, że to od naszych południowych sąsiadów ;d

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 00:06 ]
274. Viva Italia!


275. Mamma mia!


276. A z prawa solistaaa!


277. Przekątna


278. Su-22 w konfiguracji do lądowania

Wujek_Pstrykacz - Wto 30 Sie, 2011

279.
Napastnik


280.
Jego potencjalna ofiara


281.

bhpchmiel - Wto 30 Sie, 2011

maziek, 271-273 bardzo na tak :grin:

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 00:49 ]
282.


283.


284.


285.


286. Tęcza:))

maziek - Sro 31 Sie, 2011

Holenderska? :shock:

Dałbym sie pokrajać, że czeska :mrgreen:

:oops:

286 - rewela :) .

ophiuchus - Sro 31 Sie, 2011

bhpchmiel 286 :shock: uauuu!
muzyk - Sro 31 Sie, 2011

286. O żesz!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
mozer - Sro 31 Sie, 2011

Wstawiliście tyle świetnych zdjęć, że trudno komentować:)

Najbardziej mi się podobają klimaty jakie na zdjęciach stworzył bhpchmiel :)

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2011

Chłopaki zaczynam się czerwienić :oops: :wink:
kufel - Sro 31 Sie, 2011

bhpchmiel, co drugie zdjęcie to lepsze :) graty!
Pan_Żabka - Sro 31 Sie, 2011

283 i 286 są Mega. Ciekawym na jakich ogniskowych zrobione.

Teraz trochę odemnie, z Air Tatoo i z shoreham:


287.


288.


289.


290.


291.


292.


293.

kufel - Sro 31 Sie, 2011

282 i 286 to juz w ogóle...

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 12:51 ]
Pan_Żabka, 292 uchwycone w dobrym momencie

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2011

kufel napisał/a:
bhpchmiel, co drugie zdjęcie to lepsze :) graty!


Choroba, czyli jeszcze muszę się poprawić, skoro tylko co drugie jest lepsze :mrgreen: :wink:

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 12:53 ]
Pan_Żabka, 289 ładnie ustrzeliłeś przy długim czasie :wink:

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 12:55 ]
Pan_Żabka, 283 miało 363mm, natomiast 286 - 500mm :cool:

Pan_Żabka - Sro 31 Sie, 2011

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 12:55 ]
Pan_Żabka, 283 miało 363mm, natomiast 286 - 500mm :cool: [/quote]

No i wszystko jasne... w przyszłym sezonie pokazowym musze mieć sigmę 50-500 albo oszaleję :evil:

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2011

Pan_Żabka, tylko pamiętaj, że toto waży 2 kg :mrgreen:
Pan_Żabka - Sro 31 Sie, 2011

Na siłowni "nie ma upierdalania się" :mrgreen:
mozer - Sro 31 Sie, 2011

bhpchmiel, no no, niezła wprawa w wywijaniu długą rurą ;)
Wujek_Pstrykacz - Sro 31 Sie, 2011

294.


Szwajcarskie Tigery :razz:

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2011

mozer, po 3 dniach trzymania tego ciągle w górze, w niedzielę wieczorem miałem już "ciut" obolałe ręce :mrgreen:
Coman - Sro 31 Sie, 2011

295.


296.

ophiuchus - Sro 31 Sie, 2011

Coman, oba fajne, a 296 w szczególności, bo wygląda jak robione z powietrza. Chyba, że faktycznie robione z powietrza, to jeszcze większy szacun! :mrgreen:
Monastor - Sro 31 Sie, 2011

bhpchmiel, z 282 i 286 do galerii biegiem marsz :mrgreen:
bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2011

Monastor, no właśnie chciałem wstawić 286 ale wywala mi komunikat, że albo plik za duży (bujda), albo że uszkodzony - zgłupiałem :zalamany:

[ Dodano: Czw 01 Wrz, 2011 00:35 ]
297.


298.


299.

muzyk - Sro 31 Sie, 2011

Chmielu...
Ty Wymiataczu!

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2011

muzyk, oj tam - daleko mi jeszcze do wymiatania :roll: :cool:
Pan_Żabka - Czw 01 Wrz, 2011

300.


301.


302.


303. Jak taki numer zdjęcia, to nie może być inny samolot ;-)


304.

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2011

Pan_Żabka, 302 fajnie wypatrzone :wink:
Wujek_Pstrykacz - Czw 01 Wrz, 2011

305.


306.


307.


308.


309.


310.


311.

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2011

312.


313.


314.

ophiuchus - Czw 01 Wrz, 2011

Wujek_Pstrykacz, 305, 306 i 311 extra :]
bhpchmiel, też trzy mie się podobają ;P

kufel - Czw 01 Wrz, 2011

bhpchmiel, kolejne dobre zdjęcia :>
Monastor - Czw 01 Wrz, 2011

Wujek_Pstrykacz, mógłbyś spokojnie dać trochę więcej kontrastu na niektórych fotkach bo są ciut mdłe i zaniebieszczone. Pora też chyba na przedmuchanie matrycy ;-)

bhpchmiel, pierwsza klasa!

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2011

Dzięki Chłopaki :mrgreen:

[ Dodano: Czw 01 Wrz, 2011 23:08 ]
315.


316.


317.


318.


319.

komor - Pią 02 Wrz, 2011

319 – o matko, są jeszcze takie zabytki w stanie czynnym?
bhpchmiel - Pią 02 Wrz, 2011

komor, ten jest odrestaurowany - jak mnie pamięć nie myli to chyba jedyny taki latający egzemplarz w Europie :wink:
Wujek_Pstrykacz - Pią 02 Wrz, 2011

Monastor matryca już przedmuchana, faktycznie syfków naleciało, że hej :oops:

Niestety pora i kierunek w którym kierowałem obiektyw nie sprzyjała dobremu naświetleniu, ale masz rację, obróbka leży. :sad:

Wujek_Pstrykacz - Pią 02 Wrz, 2011

320.

Pan_Żabka - Pią 02 Wrz, 2011

Wujek_Pstrykacz, no, to już lepiej - jest kolor, i syfy wystemplowane ;-)
Wujek_Pstrykacz - Pią 02 Wrz, 2011

Troche tak, a i jeszcze ich tyle nie nawciągało na matrycę. :wink:
Pan_Żabka - Pią 02 Wrz, 2011

321.


322.


323.


324.


325.

Wujek_Pstrykacz - Pią 02 Wrz, 2011

Piękne fotki, pięknych maszyn, szczególnie te z II Wojny Światowej robią wrażenie, żeby tak w Polsce często je pokazywali to bym jeździł po pokazach. Brawo Pan_Żabka.
Pan_Żabka - Pią 02 Wrz, 2011

Tutaj W UK przy każdej okazji latają. Szczególnie polecam "Flying Legends" w Duxford każdego roku w lipcu. W Duxford jest muzeum i lotnisko bazowe tej firmy restaurującej samoloty z II wojny światowej, i mają tam pokzay 4 razy w roku, ale największe są te w lipcu. Jak coś, to u mnie jest gdzie się kimnąć, i jakby ktoś reflektował z forum, to w przyszłym roku można się zgadać ;-)
Wujek_Pstrykacz - Pią 02 Wrz, 2011

Ja bym chętnie reflektował, podoba mi się ta ilośc pokazów i te maszyny tam prezentowane :grin:
Pan_Żabka - Pią 02 Wrz, 2011

Zeszłoroczne "Flying Legend's" Trochę statyki.

326.


327.


328.


329.


Wujek_Pstrykacz - to mamy rok na dogadanie sprawy :-)

bhpchmiel - Pią 02 Wrz, 2011

Pan_Żabka, 321 fajne, a nie masz może jakiegoś bliższego ujęcia A-10? Co do Twojej propozycji jest paskudnie kusząca :grin: - muszę zacząć obmyślać taktykę, jak to wytłumaczyć żonie :razz:
A na razie:
330.


331.


332.


333.


334.


335.


336.

Wujek_Pstrykacz - Pią 02 Wrz, 2011

Pięknie dajecie, Panowie, pięknie :smile:
bhpchmiel - Pią 02 Wrz, 2011

Dzięki Wujku :mrgreen:
ophiuchus - Pią 02 Wrz, 2011

bhpchmiel, i to wszystko w DPP? :shock: W sumie nie wybieram faworyta z tej wrzutki bo wszystkie mnie sprowadziły do parteru tak, że się chyba bardziej nie da :mrgreen:
Pan_Żabka, Żażdrożdżę ;) Piękne foty!

przemek1978 - Pią 02 Wrz, 2011

fajne foty panowie
Panowie a macie może su 22 moja jedna z ulubionych cichych maszyn :razz:

ophiuchus - Pią 02 Wrz, 2011

Mówisz, masz ;)
Pamiętam jak w 1995 były pokazy w Dęblinie, i odbywała się symulowana walka powietrzna, właśnie Su-22 z chyba Migami 29 (choć dokładnie nie pamiętam), w każdym razie samolotów było 6, czasy były takie, że o bezpieczeństwie na takich imprezach inaczej się myślało, więc latały niziutko i nad publiką. Po każdym przelocie w tysiącach zaparkowanych w okolicach aut włączały się alarmy :D To dopiero była jazda...
337.


338.

przemek1978 - Pią 02 Wrz, 2011

ophiuchus dzięki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja pamiętam jak mało mnie z plecaka nie z wiało Babie Doły bodajże 98 co również lotniskowiec Invisible był
2 suczki nadleciały za pleców publiczności na dopaleniu
wow jak sobie przypomnę to ciarki mnie przechodzą :razz:
Ap Ropo Dęblina to pamiętam piękny pokaz tankowania Tornada :mrgreen: :mrgreen:
I na tamtych pokazach zakochałem się w su27 za sterami Kuczma jak zobaczyłem kobrę zwariowałem :grin: :grin: :grin: :grin:

bhpchmiel - Pią 02 Wrz, 2011

ophiuchus, tylko i wyłącznie w DPP... Nie dysponuje Peesem :razz: Dzięki za pochwały :grin:

[ Dodano: Pią 02 Wrz, 2011 19:52 ]
przemek1978, trochę cierpliwości i będą wstawione - niestety jakość nie będzie zachwycająca :roll:

ophiuchus - Pią 02 Wrz, 2011

bhpchmiel, to muszę dokładniej przeczytać instrukcję ;D
przemek1978, ha, Kuczmę też pamiętam, gość był niesamowity, do tego znalazłem ciekawy wątek na innym forum: http://lotnictwo.net.pl/3...995_deblin.html
wygląda na to, że w walce jednak Su 22 nie brały udziału, ale i tak wrażenia niezapomniane ;)

bhpchmiel - Pią 02 Wrz, 2011

ophiuchus, a co tam czytać :mrgreen: przesuwaj suwaczki i samo wyjdzie :lol:

[ Dodano: Pią 02 Wrz, 2011 22:55 ]
W kwestii Su-22 to mam tylko coś takiego :???:
339. (jeden numerek wcześniej zdublował Pan_Żabka)


340.


341.


342.


dorzucę jeszcze Mi-24:
343.


i takiego migusia :razz:
344.


[ Dodano: Pią 02 Wrz, 2011 23:00 ]
Nooo dobra :razz:
Mam jeszcze jedno takie z Su..... Trochę od czapy, ale co tam :cool: :lol:
345.


W zasadzie to autoportret, ale samolot tu też jest :mrgreen:

Pan_Żabka - Sob 03 Wrz, 2011

Chmielu, 332 miazdży!

"Pan_Żabka, 321 fajne, a nie masz może jakiegoś bliższego ujęcia A-10?"
Tylko taki nudny kadr:

346.


Niestety, po zaledwie kilku minutach pokazu zdefektował, i musiał lądować :cry:
Pozatym przez te kilka minut większosć czasu stałem z gębą rozdziawioną w podziwie, bo latał tym cholerstwem jak nie przymierzając extra300 :shock:

I jeszcze pare odemnie:

347.


348.


349.


350. na tym śmigła trochę stoją, ale za to jaka parka :-)


351.


352. Prawdziwy! nie Buchon :mrgreen:

bhpchmiel - Sob 03 Wrz, 2011

Pan_Żabka, miałes Raptora, B-52 - kurde no :zalamany:
Jeśli w przyszłym roku znowu to będzie, to jadę do Ciebie :razz:

Pan_Żabka - Sob 03 Wrz, 2011

Ale to było w zeszłym roku na "Air Tatoo". W tym roku była bieda, bo USA wystawiło tylko A10 (fotki tunderboldt'a z tego roku) kryzys ich dopadł jak widać ;-/
Pozatym w tym roku pogoda była makabryczna, bo do 13.00 nic nie latało, tak lało! potem za to było ładne konrtrastowe niebo z cumulusami, ale co z tego, jak połowe programu szlag trafił. Nie zobaczyłem między innymi Spartana kręcącego beczkę i pętlę, włoskiego tornado, saudi hawks, patrulla aguilla, i holenderskiego apache ;-/
Za to był raphale, longbow apache, dwa tornada z rafu (z pirotechniką na ziemi - symulowany atak naziemny) jak zwykle zajebisty chinook, jak zwykle piękny w ruchu i gracji tucano, no i vulcan. no i oczywiście ptaszki z drugiej wojny..w sumie fajnie, ale w zeszłym roku było zajebiściej ;-)
Acha, no i "flying legends" i "air tatoo" dzieli zaledwie dwa tygodnie, także jak coś to będziesz się musiał zdecydować :-)

P.S
Ja zazdroszczę za to migów, mi24 i innych Polskich ciekawostek

bhpchmiel - Sob 03 Wrz, 2011

Pan_Żabka, coś trzeba będzie wymyśleć :wink:
to jeszcze 3 sztuki ode mnie na dobranoc:
353.


354.


355.


Trzeba iść spać :razz:

maziek - Sob 03 Wrz, 2011

Nie wiem, czy po chmielu to jeszcze wypada coś wstawiać, ale zaryzykuję ;) !

356. Nasyp mi soli na ogon...


357. Infinity


358. Strzała!


359. Wiem, że było ;) .

bbeeaa - Sob 03 Wrz, 2011

maziek, 358 eleganckie; )
bhpchmiel - Sob 03 Wrz, 2011

maziek, no nie przesadzaj :razz:
Co do 358 mam identyczne ujęcie, tylko z większego dystansu :wink:
Bardzo mi się podoba 359 :smile:

kufel - Sob 03 Wrz, 2011

354 świetne.

"strzała" też niezła :)

bhpchmiel - Sob 03 Wrz, 2011

kufel, dziękować, dziękować :grin:
maziek - Sob 03 Wrz, 2011

Swoją drogą, tak na marginesie, nie wiem, czy także to zaobserwowaliście, ale na bardzo wielu zdjęciach widać, że ci cholerni piloci gapią się na publikę i to w trakcie ewolucji, przy których ja - gdybym tam siedział - założyłbym hełm tył na przód i dla pewności okleił duct-tape ;) .
Pan_Żabka - Sob 03 Wrz, 2011

Na którym zdjęciu? bo ja nie zwróciłem uwagi... Ale fakt, mam jedno zdjęcie, gdzie mam wrażenie, że pilot gapi się wprost na mnie (stałem we wmiarę odosobnionym miejscu, poza obszarem wydzielonym dla publiki) wrzucę później po obrobieniu ;-)
bhpchmiel - Sob 03 Wrz, 2011

Patrzyli, patrzyli... Jak powiększam zdjęcia to na niektórych to widać :cool:
Pan_Żabka - Sob 03 Wrz, 2011

Tak a'propos pilotów - fajny onboard z tegorocznego Air tatoo ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=1rXGsZtlPJw

bhpchmiel - Sob 03 Wrz, 2011

Pan_Żabka, fajny filmik :wink:
maziek - Sob 03 Wrz, 2011

Pan_Żabka napisał/a:
Na którym zdjęciu? bo ja nie zwróciłem uwagi...
Niestety akurat tak się złożyło (mowa o moich zdjęciach), że akurat te były nieostre, rozmazane itede...
bhpchmiel - Sob 03 Wrz, 2011

No to jeszcze parę:
360.


361.


362.

By behapowiec at 2011-09-

363.


364


365.


366.


367.

Pan_Żabka - Nie 04 Wrz, 2011

368.


369.


370.


371.


372.


373.

ophiuchus - Nie 04 Wrz, 2011

Pan_Żabka, no Panie... ale perełki! :D Chylę czoła.
bhpchmiel - Nie 04 Wrz, 2011

B-17 :roll: eeehhhh :zalamany:
Pan_Żabka - Nie 04 Wrz, 2011

Dzięki ophiuchus ;-)

To w takim razie jeszcze kilka ciekawostek:
374.


375.


376.


I jeszcze dość popularny samolot, ale tutaj widać właśnie jak pilot pięknie w obiektyw zagląda ;-)
377.

Imperial - Nie 04 Wrz, 2011

nie znam sie na tego typu fotografi ale 367. jest spoko
bhpchmiel - Nie 04 Wrz, 2011

Imperial, dzięki :wink:

[ Dodano: Pon 05 Wrz, 2011 21:26 ]
Ej no, co jest? Gdzie reszta fotek z Radomia?? :neutral:

cygnus - Wto 06 Wrz, 2011

maziek napisał/a:
Swoją drogą, tak na marginesie, nie wiem, czy także to zaobserwowaliście, ale na bardzo wielu zdjęciach widać, że ci cholerni piloci gapią się na publikę i to w trakcie ewolucji, przy których ja - gdybym tam siedział - założyłbym hełm tył na przód i dla pewności okleił duct-tape ;) .

Gdybyś tak zrobił to raczej nie latałbyś na pokazach.
Piloci akrobacyjni mają swoje wiązanki nijako w palcach, wyćwiczone do automatyzmu. Muszą uważać na położenie w przestrzeni.
Loty grupowe w ciasnych formacjach to inna bajka, tam trzeba nieustannie kontrolować wzajemne położenie, do czego m.in. służą pomocnicze ustrojstwa zamocowane tu i tam. Chyba nikt nie widział, żeby piloci przyglądali się publiczności podczas bliskiej mijanki na odrzutowcach?

przemek1978 - Wto 06 Wrz, 2011

chmielu z sąsiedniego miasta dzięki za suczki
Bardzo fajne a 342 dla mnie lider a mi24 z klimatem
Pozdrawiam

bhpchmiel - Wto 06 Wrz, 2011

przemek1978, dzięki i nie ma problemu:))
No i proszę jesteś z Grodziska:)))

Pan_Żabka - Wto 06 Wrz, 2011

cygnus napisał/a:
maziek napisał/a:
Swoją drogą, tak na marginesie, nie wiem, czy także to zaobserwowaliście, ale na bardzo wielu zdjęciach widać, że ci cholerni piloci gapią się na publikę i to w trakcie ewolucji, przy których ja - gdybym tam siedział - założyłbym hełm tył na przód i dla pewności okleił duct-tape ;) .

Gdybyś tak zrobił to raczej nie latałbyś na pokazach.
Piloci akrobacyjni mają swoje wiązanki nijako w palcach, wyćwiczone do automatyzmu. Muszą uważać na położenie w przestrzeni.
Loty grupowe w ciasnych formacjach to inna bajka, tam trzeba nieustannie kontrolować wzajemne położenie, do czego m.in. służą pomocnicze ustrojstwa zamocowane tu i tam. Chyba nikt nie widział, żeby piloci przyglądali się publiczności podczas bliskiej mijanki na odrzutowcach?


Sąsiad, a co Ty tak na poważnie, to już kolega zażartowac nie mógł :wink:
To, że piloci patrzą na boki w celu zorientowania się w swoim położeniu, tudzież w położeniu innych statków powietrznych to żadna tajemnica, ale fakt, że czarna szyba chełmu często jest skierowana w strone obiektywu jest dodatkowym bonusem na zdjeciach.

P.S
Koniec lata w Bognor... przy takiej pogodzie trzeba będzie robić na iso 15000000 :grin:

ophiuchus - Wto 06 Wrz, 2011

bhpchmiel, po Twoich wrzutach wstyd cokolwiek umieszczać :d no ale... powiadasz, żeby suwaczkami? ;) DPP+GIMP

378.

Włoska wstążeczka by niechtoszlag, on Flickr

muzyk - Wto 06 Wrz, 2011

ophiuchus napisał/a:
378.

Aero makaroni mammamia! :razz:
Pan_Żabka napisał/a:
375.

o jacie! Lancaster!!! :shock:
WOW!

bhpchmiel - Wto 06 Wrz, 2011

ophiuchus, ładne spaghetti wyszło :wink:

[ Dodano: Wto 06 Wrz, 2011 23:43 ]
379. Oczko rekina:))


380.


381.


382.


383.


384.


385.

Pan_Żabka - Wto 06 Wrz, 2011

Mnie się 381. podoba. Tylko chyba bym "burą kitę" zostawił nie ciachniętą.
bhpchmiel - Sro 07 Wrz, 2011

Pan_Żabka, dzięki. Niestety tylko tyle złapałem w kadrze smugi :razz:
ophiuchus - Sro 07 Wrz, 2011

bhpchmiel, widzą mi się wszystkie, 381 i 382 w szczególności :]

ode mnie:
386. The Orliks ;)


387. Moim zdaniem najlepsza technicznie grupa. Fruwali równiutko, jakby ich ktoś przykręcił śrubkami do płaskiej deseczki :D (Wings of Storm)

bhpchmiel - Sro 07 Wrz, 2011

ophiuchus, 386 no to jest to!! Brawo :mrgreen:
kufel - Sro 07 Wrz, 2011

386 udane, graty :cool:
bhpchmiel - Pią 09 Wrz, 2011

Widzę, że mały zastój się zrobił w temacie, więc podrzucę parę fotek :grin:
388. To w temacie "gdzie pilot patrzy podczas lotu?: :razz:


389.


390.


391.


392.


393.


394.


395.


396.


397.


398.


399.


400.


:wink:

cybertoman - Pią 09 Wrz, 2011

bhpchmiel, Ho ho ho ho ho - powoli powoli. 390 zrobilo na mnie wrazenie.I 389. 396 tez biore.
bhpchmiel - Pią 09 Wrz, 2011

cybertoman, dzięki :wink:
kufel - Pią 09 Wrz, 2011

niektóre kadry może osobiście widziałbym ciut inaczej ale to szczegół; bhpchmiel, znów dobra seria :)
cybertoman - Pią 09 Wrz, 2011

389 kojarzy mi sie z "tora tora tora"
bhpchmiel - Pią 09 Wrz, 2011

kufel dzięki, ale jeśli widzisz coś do poprawki, to wal śmiało :razz: :wink:
kufel - Pią 09 Wrz, 2011

bhpchmiel napisał/a:
jeśli widzisz coś do poprawki, to wal śmiało
no właśnie nie chodziło mi o to, że coś jest do poprawki, bo nie ma :) po prostu inna wizja kadru :P ale różnica naprawdę znikoma ;)
bhpchmiel - Pią 09 Wrz, 2011

kufel, czyli można przyjąć, że różnica w granicach błędu :lol: :cool:
kufel - Sob 10 Wrz, 2011

bhpchmiel napisał/a:
kufel, czyli można przyjąć, że różnica w granicach błędu :lol: :cool:
można tak to ująć :) ;)
Pan_Żabka - Sob 10 Wrz, 2011

Bhpchmiel, Mnie się te czyste kadry podobają:
388,394,396,397. Za to na 389 śmigła stoją nieładnie. A na 398 straszna kasza z dymu wyszła, chyba jamiś suwakiem za mocno było.

bhpchmiel - Nie 11 Wrz, 2011

Pan_Żabka, mogło tak być, że za mocno rozjaśniłem dym, stąd taki efekt...
Dzięki za spostrzeżenie :wink:
Dziękuje wszystkim za plusy :grin:

nozomi - Pon 12 Wrz, 2011

bhpchmiel, seria jest znakomita, niektóre są wręcz fenomenalne :shock: :shock: :shock:
bhpchmiel - Pon 12 Wrz, 2011

nozomi, dzięki wielkie :smile:

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2011 20:10 ]
no to jeszcze kilka
401.


402.


403.


404.


405.


406.


407.


408.


409.


410.

maziek - Sob 17 Wrz, 2011

http://wiadomosci.gazeta....olot_spadl.html

P.S. ophiuchus 386 świetne, bhp, Ciebie to chyba trzeba wykluczyć, bo poziom zawyżasz ;) ...

raf7775 - Sob 17 Wrz, 2011

Jak dla mnie to 407 jest świetne.
kufel - Sob 17 Wrz, 2011

cala seria fajna, 408 naj :)
bhpchmiel - Sob 17 Wrz, 2011

maziek, no to mi pachnie dyskryminacją :mrgreen:
Dzięki za plusy Koledzy :lol:

maziek - Sob 17 Wrz, 2011

bhpchmiel napisał/a:
maziek, no to mi pachnie dyskryminacji
A Ty myślisz, że na czym życie polega? Heloł! ;) .
bhpchmiel - Sob 17 Wrz, 2011

maziek, weż mi nic nie mów... żeby tylko na tym :zalamany:
maziek - Sob 17 Wrz, 2011

Nie no, jest jeszcze kilka innych przyjemnych spraw, jak taniec, wino, kobiety i śpiew ;) !
bhpchmiel - Sob 17 Wrz, 2011

Skoro się podoba, to jeszcze parę podrzucę :razz:
411.


412.


413. Mały eksperyment:))


414.


415.


416.


417.


418.


419.


420.

Pan_Żabka - Nie 18 Wrz, 2011

To świeżutko z dzisiaj ;-) Szaro, mokro i ciemno, ale coś tam wyszło...

421


422. Miał ktoś tutaj Clipped, Cropped, Clapped na zdjęciu? :wink:


i cała "banda łysego" na odrobinie niebieskiego :wink:

423.

nozomi - Nie 18 Wrz, 2011

bhpchmiel superancka seria ;)
bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2011

nozomi, dzięki :wink:
Pan_Żabka, widzę, że pogoda Was tam nie rozpieszcza :???:
Na 421 widać trzy różne typy Spitfier`a, tak :?:

Pan_Żabka - Nie 18 Wrz, 2011

No, pogoda jak to w anglii :neutral:
Dzisiaj o 13 znowu jadę na ulubioną górkę popodglądać trochę :wink:
Jest impreza pod nazwą "goodwood revival", czyli ogólnie stare samochody, ale mają też ptaszki z II wojny co kilka godzin robiące flypast. Na imprezę nie opłaca się iść, jako, że mnie stare samochody nie interesują, ale zaraz przy lotnisku warto przycupnąć :mrgreen:
Nieststy to ostatnia okazja w tym roku do pofotografowania samolotów :cry: teraz trzeba czekać do wiosny do rozpoczęcia sezonu pokazów...
A na 421 chyba nawet cztery rodzaje, bo jeden w pierwszej trójce ma cztery łopaty śmigła. Ja to już sie pogubiłem w tych oznaczeniach, który to mark...

maziek - Nie 18 Wrz, 2011

Jakaś czarna seria...
http://wiadomosci.gazeta....USA__Pilot.html

bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2011

Pan_Żabka, zapewne chodziło Ci o fotkę 423.
Ja bym się bardziej skłaniał, że ten 2. od prawej to Hawker Tempest jednej z pierwszych serii produkcyjnych - ale ręki sobie za to obciąć nie dam :razz:

litlfisch - Nie 18 Wrz, 2011

424 Żelaźni w Łodzi - pierwsze w tym temacie, może nie najlepsze ze względu na pogodę ale sytuacja dość ciekawa

bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2011

Znowu szaleją :zalamany:
Pan_Żabka - Nie 18 Wrz, 2011

A tak, miałem na myśli 423. Ten drugi od prawej, to spit mk XXI zdaje się z silnikiem Grifone, a nie z merlinem.
Dzisiaj było ciekawie - najpierw oberwanie chmury, a potem w 5 minut rozjaśnienie i 10 spifire'ów w powietrzu :wink:

425.

Wujek_Pstrykacz - Nie 18 Wrz, 2011

Na 423. drugi od prawej to chyba Spitfire LF XVI E. Tak sądzę po szpiczastym stateczniku pionowym i ściętych skrzydłach no i kroplowej osłonie kabiny pilota :grin:
Piękne te loty takich maszyn muszą być. :grin:

bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2011

Pan_Żabka, nie masz jakiegoś bliższego ujęcia tej maszynki o której rozmawiamy :?:
Pan_Żabka - Nie 18 Wrz, 2011

Wujek_Pstrykacz ma racje chyba...

Tylko takie bliższe mam, nijakie trochę :cry:

426.


Wielkie te chłodnice ma jak szafy!

Wujek_Pstrykacz - Nie 18 Wrz, 2011

Zaskoczenie co do fotki 426 i 423.
http://www.deroeck.co.uk/...V-MV268-02.html
Wygląda, że to: Mk XIV hmm, ciekawe.

http://www.airmuseumsuk.o...MV268%20TFC.htm

bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2011

No teraz to już jest jasne :wink:
Wujek_Pstrykacz - Nie 18 Wrz, 2011

Spitfire to piekny samolot, bez względu na wersję :razz:
Pan_Żabka - Nie 18 Wrz, 2011

Dzisiaj w tej dziesiątce latały dwa spity z Polskimi szachownicami :grin:
Jeden w barwach 317 i jeden w barwach 303 z oznaczeniami Jana Zumbacha... piekna sprawa ;-)
A jeszcze piękniej było na ostatnim Shoreham airshow, gdzie specjalnie na cześć Polskich lotników zagrali jakiś utwór muzyczny (nie jestem dobry w muzyce poważnej, więc nie pytajcie jaki ;-) ) i wyraźnie zaznaczyli, ze to na ich cześć, i że bez nich wynik bitwy o anglię nie byłby tak oczywisty... Bardzo miłe to było.
Tak jak już w tej nucie, rozmawiamy, to nieopodal miejsca gdzie mieszkam jest memoriał Polskiego pilota Władysława Własnowolskiego, który został zestrzelony i zginął nieopodal mojej miejscowości... jest kamień, i tablica pamiątkowa, co roku też jest nowy wieniec z maków, a ja na dzień zmarłych (czyli dzień po rocznicy jego śmierci) zawożę tam biało-czerwone kwiaty :neutral:

427.

Wujek_Pstrykacz - Nie 18 Wrz, 2011

Dobra inicjatywa, tylko można pochwalić, kolego proszę o więcej fotek maszyn z II wojny :grin:
bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2011

Dołączam się prośby Wujka - drobne uzupełnienie - ciut bliższe kadry :wink:
Pan_Żabka - Nie 18 Wrz, 2011

bhpchmiel - robię co mogę z moim 70-300 :wink: Na 300 po cropie jakość jest taka sobie, więc trzeba uważać, zeby nie przedobrzyć. Ale nic to, na przyszły sezon pokazowy będzie bigma, to będą bliższe, ciekawsze kadry ;-)

428.


429. Zdjęcie nieciekawe, ale maszyna owszem ;-)


430.


431.


432.


433. nie wiem, czy tego juz nie wrzuciłem przedtem ?


434.


435.

Wujek_Pstrykacz - Nie 18 Wrz, 2011

Fajne. Bardzo mi sie podobaja te maszyny na tych fotkach :grin:
dr11 - Nie 18 Wrz, 2011

Mi także :)
bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2011

Pan_Żabka, zacznij ćwiczyć bicepsy na Bigmę :razz:
Fajne tam macie maszyny :smile:

[ Dodano: Nie 18 Wrz, 2011 23:01 ]
435.


436.


437.


438.


439.


440.


441.


442.


443.


444.


445.

Pan_Żabka - Sro 21 Wrz, 2011

446.


447.


448.


449.


450.


451.

bhpchmiel - Sro 21 Wrz, 2011

Pan_Żabka, ten Avro Vulcan to głośna maszyna?
Pan_Żabka - Sro 21 Wrz, 2011

Głośna ;-) i ma ten charakterystyczny "growl" jak to mówią anglicy (ja bym to nazwał jękiem chyba) przy starcie. Ale w sumie w powietrzu to podobnie do najgłosniejszych ptaszków, czyli Tornado i Harriera.
Tadeuszek - Czw 22 Wrz, 2011

http://www.youtube.com/wa...feature=related
:smile:

Pan_Żabka - Pią 23 Wrz, 2011

To jeszcze trochę starych ptaszków.
452.


453.


454.


455.

bhpchmiel - Pią 23 Wrz, 2011

Pan_Żabka, brakuje Ci widać tych milimetrów... :roll: Już sobie wyobrażam co się zacznie dziać, jak się uzbroisz w obiecywaną Bigmę :wink:
Pan_Żabka - Pią 23 Wrz, 2011

No :twisted:
A mam też zagwózdkę z body... D300, czy D700...a może czekać na następcę D300???

456. Jeszcze takie UFO :wink:

bhpchmiel - Pią 23 Wrz, 2011

Pan_Żabka, ja bym poczekał... i tak teraz będzie sezon ogórkowy z pokazami, więc.... :wink:
Raptor - ehhhhhhhh :zalamany:

Pan_Żabka - Sob 24 Wrz, 2011

457.


458.


459.


460.

bhpchmiel - Nie 25 Wrz, 2011

Pan_Żabka, 458 fajnie złapane :wink:

[ Dodano: Nie 25 Wrz, 2011 11:52 ]
461.


462.


463. Poprawione kadrowanie (zgodnie z sugestiami bardziej na środku :wink:


464.


465.


466.


467.


468.


469.


470.


471.


472.


473.

jimmu - Nie 25 Wrz, 2011

270 najlepsze foto
kasiakaaz - Nie 25 Wrz, 2011

bhpchmiel, ja tu rzadko zaglądam, ale wymiatasz :grin:
bhpchmiel - Nie 25 Wrz, 2011

kasiakaaz, bardzo Ci dziękuje :wink:
Sunders - Nie 25 Wrz, 2011

kasiakaaz napisał/a:
bhpchmiel,... wymiatasz

Też odnoszę takie wrażenie :smile:

bhpchmiel - Nie 25 Wrz, 2011

Sunders, też dziękuje :wink:
hijax_pl - Nie 25 Wrz, 2011

kasiakaaz napisał/a:
bhpchmiel, ja tu rzadko zaglądam, ale wymiatasz
To samo mógłbym napisać...
bhpchmiel - Nie 25 Wrz, 2011

hijax_pl napisał/a:
kasiakaaz napisał/a:
bhpchmiel, ja tu rzadko zaglądam, ale wymiatasz
To samo mógłbym napisać...


:oops: :wink:

lolek88 - Pon 26 Wrz, 2011

To teraz trochę ode mnie z pikniku w Bielsku

474


475


476


477


478


479

bhpchmiel - Pon 26 Wrz, 2011

lolek88, 479 bardzo ładne :wink:
kufel - Pon 26 Wrz, 2011

zgadzam sie, 479 naj.
lolek88 - Wto 27 Wrz, 2011

To jeszcze parę dorzucę ;)
480


481


482


483


484

kufel - Wto 27 Wrz, 2011

483 i 484 jak dla mnie naj.
bhpchmiel - Wto 27 Wrz, 2011

kufel, z ust mi to wyjąłeś :grin:
kufel - Wto 27 Wrz, 2011

bhpchmiel napisał/a:
kufel, z ust mi to wyjąłeś :grin:
:mrgreen:
raf7775 - Pon 03 Paź, 2011

485.

bhpchmiel - Pon 03 Paź, 2011

raf7775, ten pies z gościem to jakieś figury :?:
raf7775 - Sob 08 Paź, 2011

Policjant z psem, tak, reszta nie, po prawej moja żona ;-)

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2011 17:14 ]
486.

Tło trochę rozpraszające ale cóż.

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2011 17:22 ]
Zestrzelony, wyłowiony
487.

bhpchmiel - Pon 17 Paź, 2011

488.


489.


490.


491.



492.

komor - Sro 19 Paź, 2011

492 wyczesane. :)
slawomirro - Sro 19 Paź, 2011

Na ten typ fotografii jestem za... krótki :D niemniej moge sie pochwalić tylko tymi dwowa fotami:

493.



494.

bhpchmiel - Sro 19 Paź, 2011

komor, Dzięki wielkie :wink:
kufel - Pon 31 Paź, 2011

z fotografią samolotów raczej nie mam za dużo do czynienia, ale jako ze ostatnio nadarzyła sie okazja ;)

495


496


497

mozer - Pon 31 Paź, 2011

kufel, fajnie się z tłem komponuje, ale jednak bym odcentralnił... Ostatnie najfajniejsze :)
kufel - Pon 31 Paź, 2011

mozer napisał/a:
ale jednak bym odcentralnił
masz racje, próbowałem na kompie zdecentralizować, ale nic mi ciekawego nie wychodziło. to wrzucę jeszcze jednak kadr do oceny i porównania.

498


bhpchmiel - Pon 31 Paź, 2011

kufel, a ja stawiam na 495 - ładną sztukę ustrzeliłeś :wink:
Co do pozostałych to w sensie widokowym ok, ale IMHO jeśli chodzi o samoloty to stanowią trochę za małą część zdjęcia :wink:

[ Dodano: Wto 01 Lis, 2011 00:00 ]
To ja jeszcze parę z Radomia:
499.


500.


501.


502.


503.


504.


505.


506.


507.

kufel - Wto 01 Lis, 2011

bhpchmiel napisał/a:
a ja stawiam na 495 - ładną sztukę ustrzeliłeś :wink:
dzięki. ten 747 to w zasadzie cel główny mojego dzisiejszego wypadu na lotnisko. wizzair'y etc to przy okazji ustrzelone ;)

bhpchmiel napisał/a:
Co do pozostałych to w sensie widokowym ok, ale IMHO jeśli chodzi o samoloty to stanowią trochę za małą część zdjęcia :wink:
możliwe, choć moim zamysłem było żeby i niebo bylo ważnym elementem zdjęcia, stad takie kadrowanie, a ze zbyt centralnie to już wiem :razz: ;)

dzięki za opinie!

bhpchmiel - Wto 01 Lis, 2011

kufel, udało Ci się te ujęcie Jumbo :wink:
kufel - Wto 01 Lis, 2011

no to do kolekcji dam jeszcze 757-3E7 4X-BAW

508


[ Dodano: Wto 01 Lis, 2011 12:37 ]
i Jumbo po raz drugi.

509.

MM - Wto 01 Lis, 2011

W Wawie będzie lądował awaryjnie nasz 767 z LOT-u. Nie można wysunąć podwozia.
bhpchmiel - Wto 01 Lis, 2011

Już wylądował - pilot mistrz!! :shock:
mozer - Wto 01 Lis, 2011

Nie chciałbym być na miejscu pasażerów - jeszcze z F16 po bokach... Jak z filmu o terrorystach ;P
bhpchmiel - Wto 01 Lis, 2011

mozer, zobacz na tvn24 jak pilot go posadził na pasie - po prostu mistrzowska robota :shock: Ale faktycznie te Efki po bokach to nic ciekawe dla pasażerów :???:
mozer - Wto 01 Lis, 2011

bhpchmiel, tak, widziałem.
Pan_Żabka - Wto 01 Lis, 2011

Zdjecia nie ponumerowane, bo jakby poza "konkursem"... cos na zadume. Dzisiaj 71 rocznica smierci Boleslawa Wlasnowolskiego...zanioslem mu bialo-czerwony bukiet :sad:






bhpchmiel - Nie 11 Gru, 2011

Parę "poprawionych kadrów" z maja :wink:
510.


511.


512.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group