forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Warszawska Manufaktura Fotografii 2011

degol - Sob 01 Sty, 2011
Temat postu: Warszawska Manufaktura Fotografii 2011
Tak w nawiązaniu do zeszłorocznego temat :
"aby wyraźnie były widoczne nasze postępy ... :wink: ", również w :arrow: 2011

kozidron - Sob 01 Sty, 2011

a tam postępy, degol - wklej mikołaja z ogniem, mi jakoś nie wypada, ostatnio na forumie straszna zima, nawet trole nie dopisują :zalamany:
TS - Sob 01 Sty, 2011

No pokażcie tego Mikołaja, z ogniem czy bez, bo bez fot plener się nie liczy :wink:
kasiakaaz - Sob 01 Sty, 2011

No, degol - chcemy Mi-ko-łaja! Mi-ko-łaja! Mi-ko-łaja! :grin: :wink:
degol - Sob 01 Sty, 2011

:D , he, he nie tylko ja tego Mikołaja fociłem ;)
Co do zdjęć z ostatnich plenerków, chciałem coś jeszcze pokazać z 2010r., ale do tej pory zdjęć jeszcze nie przyszykowałem ! Jak już coś zrobię, to dam do WMF 2011, bo zatrzasnęły się już drzwi WMF 2010 :D

Wujek_Pstrykacz - Sob 01 Sty, 2011

Macie nowy wątek do kontynuacji fotoopowieści z Waszych fotoplenerków :wink:
degol - Nie 02 Sty, 2011

Wujek_Pstrykacz, nie miałem czasu przed świętami zająć się tym co pstryknąłem jeszcze w zeszłym roku. Chcę dać jeszcze foto-relację z grudniowego MPP i ze spotu z Kozim. Ale chyba sie jeszcze z tym zejdzie ;)
Kozi, Lupo jak macie coś do wstawienie z ostatniego plenerku grudniowego, to dajcie na stronkę !

lupo57 - Nie 02 Sty, 2011

eee ja mam gnioty
kozidron - Nie 02 Sty, 2011

lupo57 napisał/a:
eee ja mam gnioty


ja też, dodatkowo ja przyjechałem na piwo :wink:


1. teścikowo



2. lupo + latarka



3. mikołaj 1



4. mikołaj 2



5. mikołaj 3


6. serce i mózg



7. misja z degolem /światełka/



8. weltmeister


9 mózg odpoczywa




więcej nie wklejam :wink: myslałem, że wy cos wlepicie, bo mi mikołaje słabo wyszły, tak to jest jak się w ciemnicy ciśnie 70-200 :razz: :wink: na dłuzszych czasach

degol - Nie 02 Sty, 2011

kozidron, cała seria fajna ! :D

[ Dodano: Nie 02 Sty, 2011 20:55 ]
lupo57, zarzuć foty bez krępacji !

[ Dodano: Nie 02 Sty, 2011 20:56 ]
kozidron, a gdzie "Atleta" z kulą ?!

TS - Nie 02 Sty, 2011

Fajne foto uliczna, i tyle czekał... :wink:

Marynarka w oknie (1) - czyżby ktoś tam pracował o tej porze w sobotę?
Mikołaj przynajmniej się ogrzał :razz:
Ma ktoś może jeszcze jedno serce na zdjęciu, bo ciekaw jestem? O co chodziło w misji z degolem?

degol - Pon 03 Sty, 2011

TS, marynara nie świadczy o pracowitości ;)
Mikołaj może i był dogrzany, ale radyjko niekoniecznie, bo co i rusz muza szwankowała ;) he he radio z lat 50-tych, 60-tych, a muza leciała chyba z CD :D
Tych dwoje wypoczywających na ławie, chyba mam zarejestrowanych, ale robione prawdopodobnie szerokim .

mnich - Sob 08 Sty, 2011

Cytat:
2. lupo + latarka


Dobre ! :)

edmun - Sob 08 Sty, 2011

no no... a myślałem że "stołeczni" śpią :D
degol - Nie 09 Sty, 2011

10 p.Zygmunt i jego dwie kolumny .


11 pocztówka do św. M


12 w zagrodzie


13 barrab


14 aleją gwiazd pójdziemy


15 Panienka z okienka ( tylko gdzie ta Panienka, może w gospodzie ? )


16 Indie


17 pocztówka do św. M spłonęła w trąbie


18 ciupkę kultury


19 z perspektywy grobu nieznanego żołnierza


20 raketa


21 Lupo chwytający węża


22 no i Kozi rozpływa się w dyskusji z Panem O.


zabrakło jeszcze jednego pstryka, a dokładniej gdzie Lupo składa swój szanowny podpis :(

Kozi mówiłem, że mam Pana Mózg-a i Pana Serce. Albo ich wtrąciłem do kosza-r, albo coś mi się oni przywidzieli ;)

kozidron - Nie 09 Sty, 2011

18. fajny kadr.

degol napisał/a:
22 no i Kozi rozpływa się w dyskusji z Panem O.


ja to pikuś, Lupo fajnie wmawiał mu, że tu gdzie stoi jest chodnik i to jest miejsce publiczne ale w końcu ochroniarz wziął go na litość argumentując, że to chodnik na dziedzińcu czy jakoś tak....

lupo57 - Nie 09 Sty, 2011

ja się podpisywałem a wy wstawiacie zdjęcia :twisted: :lol:
kozidron - Nie 09 Sty, 2011

lupo57 napisał/a:
ja się podpisywałem a wy wstawiacie zdjęcia :twisted: :lol:


myślę, że po tym co tam napisałeś, nie znajdzie się w Polsce sąd, który chciałby coś wyegzekwować na podstawie tego pisma, to wyglądało gorzej niż recepta od lekarza rodzinnego.

Dlatego wklejaj :wink:

lupo57 - Nie 09 Sty, 2011

to prawda, nie starałem się z tym podpisem :razz:
skasowany - Nie 09 Sty, 2011

Lupo, jak uważasz, że zdjęcia słabo wyszły to nie wklejaj ;) Może w tym roku niech ten wątek prezentuje sobą chociaż jakikolwiek poziom, nie mówię już o 'dobrym' czy 'wysokim'... :P
Widzę, że teraz jest polityka 'oby coś wrzucić', tak? :razz:

lupo57 - Nie 09 Sty, 2011

usiądę i ocenię , i jak by co wkleję ;)
degol - Nie 09 Sty, 2011

Może jest ktoś chętny na jutrzejszy spacer po Krakowskim Przedmieściu wieczorową porą ?
skasowany - Nie 09 Sty, 2011

Ja, ale nie po Krakowskim, bo po kilku latach studiów na Krakowskim mam go po dziurki w nosie... ;)
degol - Nie 09 Sty, 2011

Ruslan, miałem na myśli ... eee wiesz co :)
No to może jakiś inny plener/reportaż ?
Choć w sumie jakoś się nastawiłem na jutrzejszy marsz po Krakowskim P . Ale w sumie nie wiem czy dam radę czasowo, choć będę się starał .

[ Dodano: Nie 09 Sty, 2011 22:12 ]
kozidron, zmienił zdjątko w awatarze ?! Gdybyś nie przymrużył oka prawego, to dopiero byś miał wytrzeszczałe gały ! ;)

skasowany - Pon 10 Sty, 2011

degol napisał/a:
Ruslan, miałem na myśli ... eee wiesz co :)

Wiem co miałeś na myśli ;)
O której ta ta szopka się zaczyna?

TS - Pon 10 Sty, 2011

degol, gdzie druga kolumna Zygmunta, jedną widzę?

kozidron napisał/a:
Lupo fajnie wmawiał mu, że tu gdzie stoi jest chodnik i to jest miejsce publiczne

Kiedyś przed CH Arkadia fociłem fontannę :razz: i innemu panu O. też to się nie spodobało. Było późno, zamknięte już i nie chciało mu się nawet wyleźć zza krat.

skasowany - Pon 10 Sty, 2011

TS napisał/a:
degol, gdzie druga kolumna Zygmunta, jedną widzę?

Druga to ta w poziomie, w dwóch częściach... ;)

TS - Pon 10 Sty, 2011

No fakt :zalamany: . Zdawało mi się, że ta pierwsza leży jakoś inaczej, coś mi się pomieszało, nieważne ;) .
degol - Wto 11 Sty, 2011

Ruslan, sory, dopiero dzisiaj wszedłem na forum, wczoraj za dnia nie miałem jak, a wróciłem z MPP b.późno. Byłem , dam relację, szkoda, że nie miałem info, że miałeś zamiar się pojawić, no chyba, że źle odczytałem powyższe Twoje zapytanie ?

Byłem na Marszu... powiem tak, było bardzo ciasno, niekiedy b. sprintersko, ale w tłumie , he he sprint z przeszkodami :)

Chce załadować jeszcze zdjęcia z MPP - grudzień 2010 , ale mam zamiar wrzucić je do WMF 2010 . A jeśli pozwolicie, te z dn. wczorajszego po przygotowaniu wrzuciłbym tutaj ? No chyba, że wydaje wam się, że właściwszym na to miejscem będzie Reportaż 2011 ?! MPP - grudzień 2010 wrzucę do WMF 2010. co do MPP styczeń 2011 jeszcze nei wiem ...

TS , Ruslan, właściwie wyjaśnił kwestię drugiej kolumny !

TS - Sro 12 Sty, 2011

degol napisał/a:
A jeśli pozwolicie, te z dn. wczorajszego po przygotowaniu wrzuciłbym tutaj ? No chyba, że wydaje wam się, że właściwszym na to miejscem będzie Reportaż 2011 ?!

Wrzuć, wrzuć MPP koniecznie, tylko może nie tu. Ja jestem za tym, by WMF zostawić do wspólnych plenerów, obecność duchem to trochę mało (a niektórzy grupę liczą dopiero od trzech w górę). Poza tym w Reportażu więcej osób to zobaczy, bo tutaj niektórzy wcale nie zaglądają (a takie fajne zdjęcia :razz: ). No chyba, że wszyscy chcą tu ;) .

degol - Sro 12 Sty, 2011

TS, z grudnia postaram się wrzucić do grudniowego WMF. A styczniowe MPP raczej do Reportażu 2011.
TS - Sro 12 Sty, 2011

degol napisał/a:
TS, z grudnia postaram się wrzucić do grudniowego WMF.

Prędzej czy później je znajdę :razz:

degol - Sob 15 Sty, 2011

Jakby co, to dałem foty z MPP - grudzień 2010r. do WMF 2010
komor - Sob 15 Sty, 2011

No ilość przytłacza, rzeczywiście. :) Umiejętność przeprowadzenia selekcji też jest istotna u fotografa. :) Ja bym wywalił – jako namniej ciekawe lub nietrafione z ostrością/momentem: 15, 19, 23, 25, 28, 29, 30, 41, 45, 46.
7 - fajne, ale w sumie poza tematem.

A tak na koniec mam pytanie techniczne: na zdjęciu 17 posiadacz aparatu to właściwie od czego zamierza odbijać błysk? :)

jaad75 - Sob 15 Sty, 2011

komor napisał/a:
A tak na koniec mam pytanie techniczne: na zdjęciu 17 posiadacz aparatu to właściwie od czego zamierza odbijać błysk? :)
Od niskiego pułapu chmur...

Na taką liczbę zdjęć jedynie 33 i 47 (oba po ciaśniejszym przekadrowaniu) są ok... Reszta to takie pstrykanie - ani kadru, ani momentu, ani tematu.

degol - Sob 15 Sty, 2011

Dzięki za uwagi ! Następnym razem postaram się lepiej ;)
Co do kadrowania, te kadry, to pstryki z wydarzenia, nie kadrowałem zdjęć podczas przygotowania , to kolejny błąd, ale właśnie może kiedyś uda mi się lepszy reportaż, dzięki !

TS - Sob 15 Sty, 2011

No dobra, w końcu załadowały się, zdążyłem w międzyczasie zrobić kolację :wink:
degol, zatem ja bym wywalił:
1, 2, 6, 8, 12, 18, 19, 23, 25, 32, 36, 38, 41-46, 53
Następnego dnia zrobiłbym drugą selekcję...

degol - Nie 16 Sty, 2011

Cytuję część wypowiedzi Ruslan-a z WMF 2010 " ... Degol, tylko trochę nudne się to już robi, bo nawet gęby te same i ogólnie chyba większości temat Smoleńska już obrzydł ;) " koniec cytatu.

Rozumiem cię, ale jednak chciałbym ten temat pociągnąć, mam materiał ze stycznia, więc coś z tego wybiorę , będę się starał teraz znacznie mniej wybrać, znaczy się niby te ciekawe, ale dla mnie ciekawe nie koniecznie będą ciekawymi dla innych obserwatorów ;)
Oczywiście styczniowe kadry dam do Reportażu 2011 .

e.t. - Nie 16 Sty, 2011

A ja dzięki Twoim zdjęciom zaczynam rozumieć czemu ci ludzie się spotykają na MPP.Ideologię działania i przesłania ,jakie nimi kierują.To spokojni ,przyjaźni ludzie a media przekazują wypaczony obraz tego co się na takich wiecach dzieje.Bardzo jestem ciekawa zdjęć z 10 stycznia 2011.
jaad75 - Pon 17 Sty, 2011

e.t. napisał/a:
To spokojni ,przyjaźni ludzie a media przekazują wypaczony obraz tego co się na takich wiecach dzieje
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
skasowany - Pon 17 Sty, 2011

[ Dodano: Pon 17 Sty, 2011 07:41 ]
degol napisał/a:
jednak chciałbym ten temat pociągnąć

Degol, śmiało! To że tak napisałem nie znaczy, że ma to choćby w minimalnym stopniu wpłynąć na Twoje decyzje. Po prostu wszędzie o tym trąbią i czasami chciałoby się od tego i owego odpocząć. Ty rób swoje i już! :)

kasiakaaz - Pon 17 Sty, 2011

Ruslan, spiskowa teoria dziejów? :wink: :razz:
skasowany - Pon 17 Sty, 2011

kasiakaaz, nie, zabawny zbieg okoliczności... :wink:
kozidron - Pon 17 Sty, 2011

Ruslan, ale jedziesz po bandzie :roll:


e.t. napisał/a:
A ja dzięki Twoim zdjęciom zaczynam rozumieć czemu ci ludzie się spotykają na MPP.Ideologię działania i przesłania ,jakie nimi kierują.To spokojni ,przyjaźni ludzie a media przekazują wypaczony obraz tego co się na takich wiecach dzieje.Bardzo jestem ciekawa zdjęć z 10 stycznia 2011.


Jak na debiut, to się chyba klawiatura wymsknęła z pod kontroli, aż mi beret spadł :shock:

degol - Pon 07 Lut, 2011

Ludziska żyjecie ?! Może jakiś spot warto by wreszcie zorganizować ?!
TS - Wto 08 Lut, 2011

degol napisał/a:
Ludziska żyjecie ?! Może jakiś spot warto by wreszcie zorganizować ?!

Ja teraz mam mało czasu na zdjęcia, ostatnio fociłem w okolicach NR... :???: . Nawet na forum zaglądam góra 2x dziennie :razz: . Za miesiąc będzie lepiej, wtedy chętnie.

degol - Sob 12 Mar, 2011

Ok, nudą wieje w tym WMF !

Kto chętny na spot np. w dniach 26 lub 27 marca ?
Miejsce do wyboru :

http://www.opuszczone.net...era-dowodzenia/

http://www.opuszczone.net/galeria/

Ciekaw jestem czy można bezproblemowo wejść np. na teren Polleny, chętnie bym się tam wybrał ?!

czekam na odzew ! I bez marudzenia !
Oczywiście jeśli są chętne osoby, które dotychczas nie były jeszcze na spotkaniu WMF, to są mile widziane ! Zapraszam wszystkich chętnych !

kozidron - Sro 16 Mar, 2011

degol, fajny pomysł na plener, następnym razem jak będę w warszaffce to chętnie sie tam z Tobą wybiorę
TS - Sro 16 Mar, 2011

degol napisał/a:

Kto chętny na spot np. w dniach 26 lub 27 marca ?
Miejsce do wyboru :

Degol, oba pomysły są fajne i ja chętnie bym się wybrał, ale tydzień później (2/3.IV) - dwa najbliższe łikendy wyjeżdżam.

degol - Sob 19 Mar, 2011

kozidron, nie ma problema ,

TS, sie pomyśli sie obaczy ...

Masakra ilu chętnych ! :P

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2011 01:16 ]
No więc tak .
Spot proponuję na 26 marca , godzina i miejsce ew. spotkania do ustalenia . Podobno pogoda ma być słoneczna i ciepły !

[ Dodano: Czw 24 Mar, 2011 22:59 ]
TS, przekładamy spot na następny weekend, dokładniej na 2 kwietnia !

TS - Czw 24 Mar, 2011

degol napisał/a:
TS, przekładamy spot na następny weekend, dokładniej na 2 kwietnia !

Na drugiego - okej :) . Co do szczegółów, to ustalcie beze mnie, albo poczekajcie do pn wieczorem (do tego czasu nie ma mnie na forum).

degol - Czw 31 Mar, 2011

Odświeżam !
W sobotę ( 2 kwietnia ) spot - atomowa kwatera dowodzenia, godzina spotkania jeszcze do ustalenia, proponuję miejsce zbiórki pod cm. Północnym od strony ul.Wólczyńskiej.

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 13:26 ]
Chętnie wysłucham wszelakich uwag !

Zaległe zdjęcia ze styczniowego wypadu na Krakowskie przedmieście z PL.Zamkowego do "Białego Domu" w W-wie

MPP 10 stycznia :P

Tym razem postanowiłem wejść od kuchni, ale nie było łatwo ! Do tego jak już chciałem wyjść przed szereg, to pewna mała grupka z zapiekłym na czele jednym Panem nie chciała zbytnio wypuścić na druga stronę transparentu ŻĄDAMY PRAWDY, uff troszkę sie po przepychałem, zrobiłem przejście na drugi krąg i udało się !

Sorki za ilość pstryków !
Sorki za zła jakość zdjęć !
Starałem się teraz ciaśniej kadrować, jak to wyszło, sami oceńcie !

23


24


25


26


27


28


29


30


31


32


33


34


35


36


37


38


39


40


41


42


43


44


45


46


47


48


49


50

maziek - Wto 19 Kwi, 2011

Degol, mam taką oto uwagę: pokaż to za 10 lat jak już wszyscy zapomną - czy z tych zdjęć można wywnioskować o co chodzi? Co się działo? W jakiej kolejności?
degol - Wto 19 Kwi, 2011

maziek, ważna uwaga !
W sumie ja brałem udział w kilku tych demonstracjach, oczywiście jako fotosista.
Wiem jak się to wszystko zaczyn, jaka jest kolejność przemarszu, co się dzieje przed, w trakcie i po fakcie odjazdu głównej osoby. Starałem się przemieszczać, łapać ciekawe sytuacje, momenty, fotografować głównie ludzi.
Co do kolejności zamieszczonych zdjęć, to wybierałem je w kolejności ... od pierwszego do ostatniego i taką tez kolejność obrałem przy wklejaniu tutaj.

Próbuję sobie uzmysłowić, jak byt to było, gdybym zerknął na to powyższe za dziesięć, piętnaście lat, maziek odpowiem ci za minimum 10 lat, OK ? Ty tez swoje dodasz , zapewne będzie o czym porozmawiać !

maziek i inni, macie może jeszcze jakieś uwagi ? Co powinienem poprawić, czego brakuje, co źle wykonałem i może co jest OK ?

hijax_pl - Wto 19 Kwi, 2011

degol napisał/a:
i inni, macie może jeszcze jakieś uwagi ?
Ja mam pytanie zasadnicze: to jest reportaż czy zrzut z karty? ;)

Oczywiście biorę pod uwagę:
degol napisał/a:
Starałem się przemieszczać, łapać ciekawe sytuacje, momenty, fotografować głównie ludzi.

:)

maziek - Wto 19 Kwi, 2011

Podobają mi się ujęcia 35, 39 i 44. 36 jest dobre. Generalnie wydaje mi się, że musisz popracować nad rybim okiem. Ujęcia takie jak 32 czy 33 nic nie mówią. Ot jakiś tłum.

Brak mi fabuły, dramaturgii.

degol - Wto 19 Kwi, 2011

hijax_pl, no wybierałem "przecie" ;)

ludzi, ptaków nie zauważyłem !

maziek, kto inny już pracuje nad rybim okiem ... sprzedałem go ! Coś mi nie leżał, a może nie potrafiłem go wykorzystać ! Raczej to drugie !

dramaturgia będzie jak dostanę pałką lub pałką po aparacie ! na razie nie byłem w kręgu zainteresowania, ale któregoś razu był koło mnie dość zdenerwowany starszy Pan i było nieciekawie ! Miałem tez kilak zapytań, a Pan to kto, z jakiej gazety ?! Ale na ogół jest b. spokojnie, choć zdarza się, że trzeba silnie stać na nogach lub podeprzeć się o czyjeś plecy !

[ Dodano: Sro 20 Kwi, 2011 23:14 ]
Zdjęto z głównej :oops: strony, to dam tutaj

TS - Czw 21 Kwi, 2011

Mi wpadło w oko 23, 28, 31. Całość sprawia wrażenie spokojnego i ponurego marszu. Szczerze mówiąc nie widać, by chodziło tu o uczczenie prezydenta. Ale nie wiem czy to wada zdjęć, czy wręcz przeciwnie, bo Ci ludzie sami nie wiedzą o co im chodzi...

degol napisał/a:

maziek i inni, macie może jeszcze jakieś uwagi ?

Poka AKD ;)

degol - Pią 22 Kwi, 2011

TS,
Mam już przygotowane foty z AKD do wstawienia .
Chciałem je opisać, a raczej opisać dane pomieszczenia, choć w tych pomieszczeniach mało co jest, a wł. nic :D po za ścianami ! :)

OK zaraz zapodaję foty. Jakby co, to ty z Garrym będziecie objaśniać co za pomieszczeni, co w nich się kiedyś znajdywało ! "D

[ Dodano: Pią 22 Kwi, 2011 01:13 ]
Atomowa Kwatera Dowodzenia

Kompleks składa się z trzech budynków. Opis budynków:
nr 1 - to stacja meteo z dwoma garażami, pod którą znajduje się schron
nr 2 - dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek wyglądem nawiązujący do szkoły „tysiąclatki”,w której miały się mieścić koszary,
nr 3 - podziemna hala-schron (nigdy niedokończona)



Zdjątko nr. 52
Z dachu budynku (2), po lewej (za kilkoma sosnami) wejście do zamaskowanej podziemnej hali (budynku 3), po prawej - budynek 1
(link prowadzi do nowego zdjęcia, gdyż pokazuje ono wejście/podziemną zamaskowaną halę, nie było tego w serii zdjęć)


53 wejście główne do budynku koszar, szyby i drzwi ostatnio były obecne koło 2004 roku...


54 stacja meteo i koszary



55 tajemnicze pomieszczenie nieznanego przeznaczenia, tuż obok wejścia do budynku 3, ściana tylna i lewa z żelbetu, ściana czołowa i prawa... z desek szalunkowych, zbitych gwoździami


56 jedno z pomieszczeń na parterze koszarowca, przypuszczalnie - blok żywienia (przypuszczenie wysnute na podstawie przebiegu ciągu wentylacyjnego oraz obecności okienka wydawczego)


57 stołówka (część jadalna), na podłodze pozostałości po płytkach PCV popularnie stosowanych w latach 70-tych, ( mam takie w domu :) )


58 klatka schodowa, obok korytarz wiodący do sanitariatów i kilku mniejszych sal


59 jw.


60 poziom +1, korytarz prowadzący do poszczególnych kwater


61 jedna z kwater, na ścianach widać skutki pobytu złomiarzy (powyciągane kable elektryczne)


62 większe pomieszczenie na poziomie +1, przypuszczalnie sala wykładowa


63 pozostałości po odwiedzinach niektórych


64 schody prowadzące na dach (jeszcze w 2007r. były zachowane oryginalne, metalowe, ale widocznie komuś się przydały „na strych”)


65 widok na stację meteo z dachu koszarowca i mój cień na nim ;)


66 droga wiodąca do obiektu


67 klatka schodowa, zejście do piwnic


68 korytarz piwniczny


69 pomieszczenia gospodarcze w podziemiach (przypuszczalnie pralnia), częściowo zniszczone przez czas (łuszcząca się farba olejna na ścianach) oraz przez "zwiedzających" (tych, którym się bardziej nudziło)


70 podziemny korytarz łączący koszarowiec ze stacją meteo


71 stacja meteo, schody prowadzące do schronu


72 jakieś gospodarcze w 2-ce, w niedalekim sąsiedztwie kotłowni (sorki za nie chronologiczność)


73 stacja meteo i garaże


74 schody prowadzące do podziemnej kwatery (sorki za nie chronologiczność)


75 korytarz na poziomie –1


76 wejście do schronu poprzez śluzę z parą drzwi (oczywiście dawno wyjętych przez znawców metali zwykłych i kolorowych, ale solidność framug i zawiasów wskazuje, że drzwi niejeden wybuch nuklearny by przetrwały)


77 poziom –2, antresola dwupoziomowej sali taktycznej typu PLANSZET


78 wentylatornia (ostały się ino obudowy wentylatorów) poziom chyba –3


79 poziom -3, centrala łączności (a raczej to, co z niej zostało)


80 wejście do schronu od strony stacji meteo


81 nareszcie światło i świeższe powietrze!



Dziękuję za uwagę, żałujcie, że was tam nie było ! ;)

kozidron - Pią 22 Kwi, 2011

74 i 78 są całkiem fajne :)

Na 74-tym domyślam się, że to duch Garego się zarejestrował w kadrze :smile:

Daniel*1977 - Pią 22 Kwi, 2011

O ja pierdziu, że ja nie trafiłem jeszcze w takie miejsce :evil:
maziek - Pią 22 Kwi, 2011

Generalnie to nie wiem, po co fotografować gruz dla samego fotografowania ;) .

IMO 70, 74 i 80, z tym że 74 popsute duchem.

komor - Pią 22 Kwi, 2011

degol, 52–54 niezgodne z regulaminem :evil: – dasz linki do podmiany to podmienię.

A jeśli chodzi o zdjęcia, to nie do końca wiem gdzie jest sama ta kwatera (czy w ogóle była dostępna, czy to jest pomieszczenie na 79?), ale wrażenie robią na mnie 58, 59, 70, 78, 80.

degol - Pią 22 Kwi, 2011

kozidron, tak na 74 to duch Garrego , masz oko !

komor, wysłałem pw

Daniel*1977, w sumie jest pomysł na powtórkę, bo nie wszędzie weszliśmy, a raczej doszliśmy :) Jest pomysł na inne tego typu miejsce, wiec jak chętny, to ...

maziek no fakt , gruz się o to nie prosił ! :)
74, no wiesz ? Garry sie obrazi ! ;)

TS - Pią 22 Kwi, 2011

degol napisał/a:

OK zaraz zapodaję foty. Jakby co, to ty z Garrym będziecie objaśniać co za pomieszczeni, co w nich się kiedyś znajdywało ! "D

W Święta będzie czas, to i ja wrzucę swoje. Moje ulubione to zdecydowanie 58 - szkoda, że nie dałeś do głównej. Poza tym 59 i 67.

kozidron napisał/a:
74 i 78 są całkiem fajne :)

78 - wnętrze bunkra (tak jak 77 i 79), więc końca palca nie było widać, a światło jest z latarek :wink:

maziek napisał/a:
Generalnie to nie wiem, po co fotografować gruz dla samego fotografowania ;) .

Bo ciekawe :) . Np. 76 - główne wejście, śluza w ścianie betonowej z 1,5 m grubości...

maziek napisał/a:

IMO 70, 74 i 80, z tym że 74 popsute duchem.

Dwoma duchami :razz:

komor - Sob 23 Kwi, 2011

Zainteresowani bardziej szczegółowym opisem wyprawy z Atomowego Centrum Dowodzenia mogą się cofnąć do tego postu degola, który został uaktualniony o opisy i link do jeszcze jednego nowego zdjęcia.
degol - Sob 23 Kwi, 2011

komor, wielkie, wielkie dzięki ! Świetna robota ! Jestem ci wdzięczny za poświęcony Twój !

Chciałbym powiedzieć, że opisy do zdjęć pomógł mi, a właściwie zrealizował garreth , wielkie dziękuję za pomoc.

TS, garreth zapodajcie swoje fotki.

Garry pamiętam, miałeś link do stronki ze zdjęciami, na których to można było zobaczyć w co były wyposażone pomieszczeni, budynki AKD na "chwilę" po opuszczeniu ich przez właściciela. Masz może ten link ?!

Dzięki za spot, był niepowtarzalny !

TS - Nie 24 Kwi, 2011

No cóż, u mnie niemal tylko koszary (czyli obiekt nr 2). W schronie raczej pilnowałem się latarek Degola i Garretha, niż myślałem o zdjęciach :razz: . Parę razy błysnąłem fleszem, ale jednak przy świetle latarek (76-79 u degola) wyszło to o wiele ładniej. Dobra:

82. Koszary - widok ogólny


83. Główne wejście


84. Klatka tego słynnego Rosjanina, Schodowa ;)


85. Klatka/hol główny - wejścia na poziom -1 i +1


86. To moje ulubione ;)


87. Wchodzimy na piętro... W LG widać kable sterczące ze ściany, mimo rozmachu całego przedsięwzięcia, kable były budżetowe - czyli aluminiowe


88. To już na górze. Do AKD prowadzi od parkingu solidna droga, więc chodzi tam mnóstwo ludzi, w tym graficiarze


89. Po bokach - kwatery, na końcu chyba jeden z żołnierzy :razz:


90. A to widok z okna na obiekt nr 3 (dokładnie - wjazd do niego), czyli niedokończone garaże/warsztaty podziemne


91. Obiekt nr 3 w całości - niedokończony, bo jak widać dach nie został przysypany. Ten obiekt z założenia nie miał być głównym schronem, ale lżejszy atak pewnie miał wytrzymać...


92. Na jego dachu, przy słupku, któryś z robotników odcisnął w betonie swoją łapę :)


93. Przenosimy się do piwnicy koszar...


94. Z tej piwnicy prowadził podziemny korytarz na poziom -1 głównego obiektu nr 1, czyli bunkra


95. Który to bunkier został zamaskowany stacją meto/obserwatorium na powierzchni ziemi


I to by było na tyle, jak coś pomyliłem, to proszę o sprostowanie, wszelkie uwagi - mile widziane!

degol - Pon 25 Kwi, 2011

ej a gdzie jest to, które najbardziej mi się spodobało ?!
TS - Pon 25 Kwi, 2011

Mi też się podoba, ale prywatnych na razie nie dawałem. Jak coś to usunę ;) .

96. Tak mniej więcej to przebiegało...

komor - Pon 25 Kwi, 2011

Fajne miejsce. Dobrze, że na zdjęciach nie czuć zapachów… :)
TS - Pon 25 Kwi, 2011

komor napisał/a:
Dobrze, że na zdjęciach nie czuć zapachów… :)

Tak, bo inaczej każdy po wizycie w wątku musiałby umyć siebie oraz uprać ubranie (ja dodatkowo musiałem czyścić sprzęt i prać plecak, a wcale nie jestem jakoś wyczulony na zapachy) :wink:

degol - Pon 25 Kwi, 2011

TS, 96 - garreth prawie na baczność, degol na spocznij :D Podoba mi sie to foto !

komor, jeszcze raz wielkie dzięki za okazaną pomoc, naprawdę wykonałeś dobrą robotę !

komor - Pon 25 Kwi, 2011

degol, oj tam, parę Copy/Paste i nieco edycji. :) Fajnie, że przygotowałeś/iście ten kawałek tekstu, bo takie zdjęcia lepiej się ogląda z ciekawym opisem.
degol - Pon 25 Kwi, 2011

komor, jakby co, to garry b.pomocny w tym był ! Bardzo, bardzo :)

[ Dodano: Nie 22 Maj, 2011 23:32 ]
Może jakiś wspólny wypad ?!

komor - Pon 23 Maj, 2011

Podbijam temat na prośbę degola.
degol - Pon 23 Maj, 2011

Dzięki Komor za podbicie .
A teraz pytanko, jest ktoś z was chętny na spota ?!

[ Dodano: Sob 28 Maj, 2011 00:27 ]
Nie no żal !

anetschen - Nie 29 Maj, 2011

chętnie wybrałabym się na swoj pierwszy spacer z optycznymi, słyszałam wiele dobrego. byle przed 18 czerwca :mrgreen:
TS - Nie 29 Maj, 2011

Witaj anetschen! To jest nas już troje :) . Ja bym wybrał się do botanika w Powsinie, albo - zupełnie inny klimat - ta stara kotłownia przy Szpitalu Bielańskim...
degol - Nie 29 Maj, 2011

witaj anetschen, fajnie, ze się odezwałaś !
TS, pomysł w klimacie poprzedniego spota mi się podoba !

anetschen - Nie 29 Maj, 2011

Obydwa miejsca mi pasuja :grin: - w Powsinie mam obfocone w tym toku magnolie ;) Moze byc przyszly weeekend
degol - Pon 30 Maj, 2011

Stara kotłownia ...
anetschen - Pon 30 Maj, 2011

to moze w sobote?
TS - Pon 30 Maj, 2011

Ciekawe czy ta kotłownia jeszcze jest... Ale miejsce fajne. Sobota ok.
degol - Pon 30 Maj, 2011

Co do soboty, to dam znać, jeszcze muszę coś sprawdzić :)
bhpchmiel - Pon 30 Maj, 2011

uuuuuch :neutral: chętnie bym z Wami poszedł, ale w sobotę będę balował na weselichu :cool:
anetschen - Wto 31 Maj, 2011

a czy ktos jeszcze jest chetny? nie ma co przekladac, bo spacer w ogole nie dojdzie do skutku. :razz:
degol - Sro 01 Cze, 2011

anetschen napisał/a:
a czy ktos jeszcze jest chetny? nie ma co przekladac, bo spacer w ogole nie dojdzie do skutku. :razz:


i tu masz racje ;)

[ Dodano: Sro 01 Cze, 2011 00:46 ]
bhpchmiel, z nami na zdjecia , a później na ślub, zawiozę cie !

bhpchmiel - Sro 01 Cze, 2011

degol, żeby to było takie proste... :roll: :razz: :wink:
degol - Czw 02 Cze, 2011

bhpchmiel, szkoda, że nie możesz ! Może następnym razem ? Miłej zabawy, zrób reportaż i daj do działu ;)
TS - Pią 03 Cze, 2011

To co, jutro rano?

bhpchmiel - no szkoda... może następnym razem się uda (pewnie jesienią :roll: ).

bhpchmiel - Pią 03 Cze, 2011

TS, ja też żałuję :cry: Ale siła wyższa :zalamany:
anetschen - Sob 04 Cze, 2011

Dziękuję za spacer, za wyciaganie ze studzienki..:) :grin:
Pomysł na kolejny spot -który zarzucilismy na dzisiejszym spacerze:
sobota 11 czerwca, godz. 21 - pokaz fontann na podzamczu. :grin:

Kocur - Sob 04 Cze, 2011

Kurde... że mi tak ostatnio brak czasu doskwiera. :/ Pomyślimy. :)
degol - Sob 04 Cze, 2011

anetschen, ja również dziękuję za spotkanie, jak również za możliwość niesienia pomocy przy wyciąganiu z zamaskowanej pułapki :)

Kocur, nie ma co myśleć, zapisz w kalendarzu z dn. 11 czerwca - spot WMF fontanny Podzamcze ! Dawno nie było cię w WMF ! ;)

Nie wiem na 100 % czy się pojawię, ale na pewno będę się starał, by choć na chwilę się z wami spotkać :)

kozidron - Sob 04 Cze, 2011

dzieki Panowie i Panie za telefon, mam nadzieje, że Garry wszystkich pozdrowił od mnie, jak dam radę to się pojawię ale cos mi się zdaje, że przed sierpniem się nie uda :zalamany:
degol - Sob 04 Cze, 2011

kozidron, nie świruj ;) wpierw był maj, później czerwiec, lipiec, a teraz sierpień ?! :(
Dzięki , Garry przekazał pozdrowienia !

TS - Nie 05 Cze, 2011

anetschen napisał/a:
Dziękuję za spacer, za wyciaganie ze studzienki..:)

Proszę bardzo, wyjechałaś z tej dziury jak windą ;) . Ale przez moment było groźnie, mimo szpitala obok perspektywa lądowania na dnie paskudna :sad:

kozidron napisał/a:
mam nadzieje, że Garry wszystkich pozdrowił od mnie, jak dam radę to się pojawię ale cos mi się zdaje, że przed sierpniem się nie uda :zalamany:

Dzięki, dzięki, przekazał :) !

Kocur, o moim czasie lepiej nie wspominać, ale kiedyś trzeba robić te zdjęcia... ;)

[ Dodano: Nie 05 Cze, 2011 00:40 ]
degol napisał/a:
z zamaskowanej pułapki :)

Ktoś miał przedni dowcip, dyktą przykryć dziurę :evil:

Kocur - Nie 05 Cze, 2011

Ok... Na 99% będę, nawet udało mi się moją połowicę namówić. :D O ile nie zbuntuje nam się "niania" w ostatniej chwili. :P
degol - Nie 05 Cze, 2011

Takie ciche pytanie ... gdzie jest Lupo ?!
kozidron, spróbuj się wyrwać na fontanny !

kozidron - Nie 05 Cze, 2011

degol napisał/a:
kozidron, spróbuj się wyrwać na fontanny !


nie dam rady- mamy zapalenie w robocie nie powiem czego.... :zalamany:

ale podobało mi się co lekarz zalecił Garremu, żeby się nie odwiedzał optycznego foruma, może i mi by pomogło :razz: :wink: :mrgreen:

degol - Pon 06 Cze, 2011

kozidron, szkoda, bo liczyłem, że będziesz ! :(
komor - Pon 06 Cze, 2011

No zara, zara. A gdzie foty z soboty? :)
degol - Wto 07 Cze, 2011

komor, dobre pytanie ... :)
ja ze swoich fot nie mam czym się chwalić :( później dodam ze dwie, trzy, więcej żal patrzeć.
W sumie obiekt był prawie niedostępny, chcieliśmy wejść na kondygnację wyższą jak i niższą odwiedzić, wszędzie zatarasowane, nawet drabinki metalowe odcięte, by na komin nie wchodzić :( nie mieliśmy sprzętu wspinaczkowego, to i odpuściłem zdobywanie wierzchołku komina :)

na razie dam jednego pstryka :
1


większe

komor - Wto 07 Cze, 2011

degol napisał/a:
nawet drabinki metalowe odcięte, by na komin nie wchodzić

By nie wchodzić, czy: by dostać parę groszy w skupie złomu? :)
Numer 1 fajny, ale chyba powinien być 97. Zdjęcie mi się podoba.

degol - Wto 07 Cze, 2011

komor, chyba jednak ze względów bezpieczeństwa, na dostępnym terenie troszkę jeszcze złomu sie poniewierało ! Nawet ładne pokrywy kanałowe z napisem SPEC były dostępne, no ale jednej brakowało, za to zastąpiona była dykcianą pokrywą na którą to Aneta sie nadziała i zrobiła siup do dziupli :(

komor, co do nr. 1 , wydawało mi się, że kiedyś była taka tradycja, każdy spot miał nową numeracje, ale może mi się coś przywidziało , a nie sprawdzałem teraz . Jak uważasz, że trzeba zmienić, to proszę zmień .

Za jakiś czas dodam resztę zdjęć, ale bez rewelacji .

TS - Czw 09 Cze, 2011

Ja też jestem średnio zadowolony z fot :( . Zostało mi trochę Provii 100 z kwiatków w botaniku, a tu kontrasty, raczej ciemno, słabe kolory i do tego nowy aparat, gdzie centralnie ważony okazuje się być prawie spotem ;) .

Wszystkie poniższe zdjęcia to I piętro budynku starej kotłowni przyszpitalnej. Parter był zakłódkowany, ale poza pożókłymi czasopismami w oknach nie było nic ciekawego widać. Piętro II miało zatrzaśnięte na amen drzwi. Jak wywołam kolejną błonę (Neo 1600), to wrzucę jeszcze komin :razz:

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

degol - Pią 10 Cze, 2011

TS, dwójka mi się podoba :)
komor - Pią 10 Cze, 2011

Misię 8, ale 2-3 tyż.
degol - Pią 10 Cze, 2011

Info dla Kocur'a i innych zainteresowanych jutrzejszym wspólnym foceniem/spotkaniem.
Jak mi przekazano, zbiórka jutro ( sobota ) o godzinie 19-tej na Pl. Zamkowym nad trasą WZ, tzn. między św. Anną a Zamkiem Królewskim.
Jak jest ktoś chętny, to wpisujcie się w tym temacie.

TS - Pią 10 Cze, 2011

Dzięki za komentarze :) !

Jutro będę, w końcu gdzieś blisko ;)

Kocur - Sob 11 Cze, 2011

Oczywiście będę, choć nie wiem czy uda mi się przyjechać 2h wcześniej, bo czas mam dość ciasno zorganizowany... Niech mi ktoś podeśle numer kom. via PW, to Was znajdę. ;]
anetschen - Sob 11 Cze, 2011

ja również będę .... :mrgreen:
degol - Sob 11 Cze, 2011

Kocur, przesłałem do siebie, zaraz doślę ci kontakt do Garrego
bhpchmiel - Sob 11 Cze, 2011

Owocnego focenia! Ja o tej godzinie będę gdzieś w połowie drogi na długo oczekiwany urlop :lol:
Kocur - Sob 11 Cze, 2011

Ok, bankowo nie wyrobię się wcześniej, tak że zaczynajcie beze mnie. Numery mam, to będę Was ścigać w okolicach 21-ej. :P
degol - Nie 12 Cze, 2011

Dzięki za spota, choć ja pojawiłem się na samo rozpoczęcie.
Miejsca wolnego przy fontannach nie było, więc początkowo z daleka próbowałem coś zrobić. Później próbowałem się przedostać bliżej, ale zaowocowało to dużą ilości głów w kadrze :) W sumie dzikie tłumy ludzi, normalnie wycieczki autokarowe na miejsce zjeżdżały. Całe połacie trawników okolicznych zapełnione ludźmi, skarpa na Podzamczu wypełniona ludźmi. Chcąc do fontann dojść, trzeba było porzucić takowe marzenia ! Bliżej końca pokazu, coś się rozluźniło, wiec nadarzyła się okazja by choć spróbować kilka kadrów luźnych złapać :)
Przypadkowo robiąc zdjęcie stróżówki monitoringu fontann natknęli się na mnie Aneta, Garry i TS, ale Kocura ani widu, ani słychu, ani zapachu :P

ewok - Nie 12 Cze, 2011

2, 6 i 7 TS-a bardzo fajne! Szczególnie 2!
degol - Nie 12 Cze, 2011

Garry , TS , Aneta dajcie foty ile ludzia przychodzi na spoty WMF !
nazgul - Pon 13 Cze, 2011

Znowu przegapiłem :( ((((((
TS - Pon 13 Cze, 2011

nazgul napisał/a:
Znowu przegapiłem :( ((((((

Trzeba będzie zamówić baner na głównej ;) Następnym razem!

ewok, dzięki, siódemka teoretycznie niedoświetlona (prawie czarny cień), ale też mi się spodobała jak zobaczyłem co wyszło.

degol, w czwartek odbieram Neo (testowo zrobiłem w innym labie, czeka się 3 dni :roll: ), wtedy dam komin i te tłumy z WMF.
Ale zaraz, gdzie Twoje??? :smile:

degol - Wto 14 Cze, 2011

TS, moje na dysku, ale nie mam czasu by się nimi zająć, siedzę w czym innym , w takich starszych pomysłach i jestem w ... :P
Ale daj te tłumy, normalnie z jednej strony mnie one przeraziły, ale z drugiej bardzo chciałem to sfocić, choć szukając miejsca parkingowego, a które to znalazłem pod długim czasie z 700 m od docelowego miejsca lądowania , to już było za ciemno by czas migawki był na tyle krótki by ciekawie spędy ludzi pokazać ! Pokazać jak tłumnie WMF teraz się ma :D

TS - Sro 22 Cze, 2011

Jeszcze kilka ze starej kotłowni przyszpitalnej. Pierwszy raz robiłem na Neopanie 1600. Mimo ostrzeżeń :razz: , nie przypuszczałem, że kontrast tak diabelny. Przy kontrastowym oświetleniu wychodzą niemal dwubitowe grafiki - wydruki z igłówki ;) ).

9.

10.

11.

12.

13.

Kocur - Sro 22 Cze, 2011

To już T-Max 3200 ma mniejszy. :D Na następny plener dzienny zakup sobie Superię 800 albo nawet 1600, całkiem spoko efekty a i ziarno jak na taką czułość, przynajmniej jak dla mnie, nie za wielkie.

Szkoda, że nie mam nic z ostatniego spotu, ale w końcu zamiast robić zdjęcia zająłem się osobą towarzyszącą. :P

dr11 - Sro 22 Cze, 2011

TS, robiłem na tym filmie, nie zachwycił mnie. Kodak Profoto bardziej mi przypasił, ale to 400 :P Sampel z Neopana> http://forum.optyczne.pl/...php?pic_id=3446
TS - Sro 22 Cze, 2011

Kocur napisał/a:
To już T-Max 3200 ma mniejszy.

Tak, to ciekawe, zrobiłem jednego T-maxa i faktycznie daje mniejszy kontrast! I do tego podobno ładnie forsuje się na 6400.

Kocur napisał/a:
Na następny plener dzienny zakup sobie Superię 800 albo nawet 1600, całkiem spoko efekty a i ziarno jak na taką czułość, przynajmniej jak dla mnie, nie za wielkie.

W dzień - być może... Na obu robiłem w nocy (ulice) i wyraźne kolorowe ziarno definitywnie zniechęciło mnie do wychodzenia powyżej ISO 400 (w kolorze).

Kocur napisał/a:
ale w końcu zamiast robić zdjęcia zająłem się osobą towarzyszącą.

Dobrze, że nie napisałeś ,,niestety'', bo gdyby tu zajrzała... :razz: Znaleźliście jakieś (bezpieczne) miejsce?

dr11 napisał/a:
robiłem na tym filmie, nie zachwycił mnie

Mnie też. Tzn. mogę sobie wyobrazić zdjęcia, do których pasuje, ale to raczej efekt hmm... specjalny. To nie jest kwestia ustawień skanera w labie, bo sama błona wygląda jakby ktoś kredkami po niej rysował ;)

dr11 napisał/a:
Kodak Profoto bardziej mi przypasił

Używałem go na wrześniowym spocie WMF i bardzo ładnie wyszedł. Do tego niedrogi, bo C-41. W ogóle 400-tki B&W są fajne, dobre do wszystkiego (poza Fomą, zbyt wyraźne ziarno).

Kocur - Sro 22 Cze, 2011

dr11 napisał/a:
Kodak Profoto bardziej mi przypasił

Fakt, fajny jest, choć ja używam 100-tki i w kolorze ;) Później poszukam, może mam coś ciekawego z tego.

TS, daliśmy radę. ;) Odnośnie filmu - IMO w sztucznym świetle działać na kolorze to w ogóle zły pomysł. Zrobiłem kilka klatek na starówce na Superii 800, można to ewentualnie wsadzić do rodzinnego albumu, ale ludziom lepiej nie pokazywać. :P Trzeba, żeby się zaopatrzyć w odpowiednie filtry...

ewok - Sro 22 Cze, 2011

A Wy o tych analogach... :)
11 imo najciekawsze...

degol - Pią 24 Cze, 2011

To ja jeszcze z zaległych marnych pstryków, no po za jednym, bo to nie jest przeze mnie zrobione, ale w mej puszcze się znalazło więc ... zapodam je :)

14 hala chyba na półpiętrze :)


15 schody na "antresolę", ale zamknięte na mur - rdzę !


16 wieża
]

17 cień garr-ego


18 różne formy przekazu


19 zajączek


20 w zawiasach


21 a co on pali dniami i nocami, a może od Franza Camele ?


22 stojąc koło szpitalnego ogrodzenia pozwoliłem sobie sfocić obraz wystawiony na powietrzu, w tle grupa muzyczna dawała koncert


23 :) tutaj ta wspomniana foto, nie wykonana przeze mnie, ale byłą w mojej puszce, wiec ...


za jakiś czas dam kilka pstryków z fontanna na Podzamczu .

TS - Sob 25 Cze, 2011

degol, guzik odpięty, czemu nie powiedziałeś... :zalamany: ;)
Podoba mi się 16. Zielone i sine jakoś nie bardzo...

oranżewski - Nie 26 Cze, 2011

ha, no nieźle :D
pozdro!

kozidron - Nie 03 Lip, 2011

16. fajny kadr


Gratuluje spotkania, pozdrowionka dla całej ekipy, mam nadzieje, ze pod koniec lipca/początek sierpnia uda mi się do was dobić :smile:

degol - Nie 03 Lip, 2011

kozidron napisał/a:
16. fajny kadr


Gratuluje spotkania, pozdrowionka dla całej ekipy, mam nadzieje, ze pod koniec lipca/początek sierpnia uda mi się do was dobić :smile:


Kozi mam nadzieję ze się uda zorganizować spot ! Może być w lipcu jak również i w sierpniu ! W sumie już mamy lipiec !

TS - Nie 03 Lip, 2011

oranżewski, kozidron, pozdrawiam także, wpadajcie!
Pomysły? Ja w czerwcu przeszedłem dolny odcinek Świdra (od linii kolejowej na Otwock aż do Wisły), fajna dzika rzeczka. Zdjęcia średnio mi wyszły i chętnie bym powtórzył.

Kocur - Pon 04 Lip, 2011

Hmmm... jak by co to być może się na to piszę, o ile nie pochłonie mnie całkowicie przeprowadzka... :neutral:
degol - Pon 04 Lip, 2011

Mój pomysł na kolejny spot, to ... focenie przeprowadzki Kocura ! Co inni na to ?!

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2011 19:40 ]
Jest pomysł na spot w dn. 22 lipca - mosty warszawskie wieczorową porą
Taki pomysł w WMF już był częściowo realizowany, ale wtenczas zaczęliśmy od mostu świętokrzyskiego i na nim niestety skończyliśmy.
Sa chętni ?

TS - Sob 16 Lip, 2011

:razz: Raczej ciężko będzie wyrobić się z więcej niż jednym mostem o zachodzie.
Świętokrzyski i Poniatowskiego są chyba najczęściej focone, no i pierwszy był.
Grota i Łazienkowski - raczej nieciekawe oświetlenie
Wybierałbym z pozostałych (może poza Północnym, bo nie jest gotowy). Oświetlenie Gdańskiego ładne, na innych nie zwróciłem uwagi...

degol - Sob 16 Lip, 2011

A m. siekierkowski ?
bhpchmiel - Pon 18 Lip, 2011

Chłopaki to wy nie wybieracie się na zjazd Optycznych do Łochowa? :cry:
degol - Pon 18 Lip, 2011

nie mam kasy, zrezygnowałem :(
bhpchmiel napisał/a:
Chłopaki to wy nie wybieracie się na zjazd Optycznych do Łochowa? :cry:

TS - Wto 19 Lip, 2011

bhpchmiel napisał/a:
Chłopaki to wy nie wybieracie się na zjazd Optycznych do Łochowa? :cry:

Może za rok. Bawcie się dobrze, chętnie zobaczę zdjęcia ;) !

anetschen - Wto 19 Lip, 2011

nie wybieram sie rowniez, nie wiem czy to jest meski wyjazd, skoro pytanie padlo tylko do facetow. :evil:
Most Siekierowski raczej mocno prawdopodobny, prawda? pogoda nie moze sie popsuc w pt, o nie!

degol - Sro 20 Lip, 2011

Ja chętnie się wybiorę w piątek wykonać kilka pstryków.
TS, anetschen, dajcie znać, czy będziecie, Ok ?
Może jest jeszcze ktoś chętny na spot ?

TS - Sro 20 Lip, 2011

Na razie Pogodynka twierdzi, że w piątek wszystko jest możliwe ;) . Poczekajmy na nowszą prognozę... Jak będzie pochmurno to ja raczej zrezygnuję.
anetschen - Sro 20 Lip, 2011

jak bedzie pochrmurno to pewnie bedzie padac a znalezc sie w taka pogode na miescie jak dzisiaj tuz po 17 stej niewesolo . albo przelozymy wtedy na sb ale na za tydzien

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2011 21:51 ]
edit : sorry musze wiedziec jutro bo nie bede brac statywu do pracy nadaremno

degol - Sro 20 Lip, 2011

Przecież możemy się telefonicznie zdzwonić w piątek.
Anet weź statyw ze sobą, w drodze do pracy zakamufluj go pod którymś z mostów ;)

Ja w sobotę odpadam, w niedzielę też nie dam rady.

TS - Czw 21 Lip, 2011

Prognozy bez zmian. Ja bym zaryzykował. Aneta, weź statyw, najwyżej zrobisz Starówkę nocą, albo widok z PKiN ;)
anetschen - Czw 21 Lip, 2011

biore statyw, ale nie przyjmuje do wiadomosci, ze sie teraz wycofacie.
degol - Czw 21 Lip, 2011

Ja bedę .
TS PKiN dobry pomysł, a ma ktoś może sposób na wejście na dach jednego z wieżowców śródmieścia ? Nocą, nocą !

[ Dodano: Sob 23 Lip, 2011 01:39 ]
no spot się nie odbył :(
Może w następny piątek ?

anetschen - Sob 23 Lip, 2011

tak, chętnie, oby nie było takiej beznadziejnej pogody jak wczoraj i dzisiaj
degol - Sob 23 Lip, 2011

O jakiej porze się wybieracie jutro na Narodowy ?!
TS - Czw 28 Lip, 2011

degol napisał/a:
Może w następny piątek ?

Czyli jutro... Ja bym się wybrał, ale prognozy jak tydzień temu, i dwa, i trzy, normalnie październik :neutral: .

degol - Czw 28 Lip, 2011

kilka zaległych:

21


22


23


24


25


26


27

anetschen - Czw 28 Lip, 2011

no podobno od soboty maja byc upaly, dzisiejsze popoludnie nastraja mnie optymistycznie, moze i jutro bedzie tak ladnie. :razz:
degol - Czw 28 Lip, 2011

jak piatek, to o której godzinie i gdzie dokładnie ?
TS - Czw 28 Lip, 2011

Może Siekierkowski o 20, na wysokości lewobrzeżnego wału? Jak nie będzie padać ani zanosić się :) .

[ Dodano: Czw 28 Lip, 2011 21:52 ]
degol napisał/a:
kilka zaległych:

Szkoda, że na 26 ludzie są w kadrze, bo byłoby najlepsze ze zdjęć fontanny... A teraz wybieram 25 :) . Starówka fajna, tylko duchy zostały

anetschen - Czw 28 Lip, 2011

ja nie trafie w to miejsce pod mostem, nie biore tez gratow do pracy, wiec musimy sie Tomek umowic i pojechac razem. jesli w ogole zdaze ze szpitalu i jesli nie zacznie padac popoludniu :grin:
degol - Czw 28 Lip, 2011

TS ok
TS - Pon 22 Sie, 2011

Ostatecznie byłem tylko ja i degol. Niedawno dokopałem się do zdjęć, most Siekierkowski...

28.


29.

komor - Sro 24 Sie, 2011

28 bardzo mi się podoba.
TS - Sro 24 Sie, 2011

Dzięki, mam jeszcze dwa takie same kadry, wcześniejszy (z bardziej niebieskim niebem) i późniejszy (z niebem prawie jak na 29 i bardziej widoczną latarnią u dołu), nie wiedziałem który wybrać :)
W ogóle większość niestety poruszona, bo most bardzo drgał od samochodów, wiatr też dość silny...

baracuda - Sro 24 Sie, 2011

TS napisał/a:
byłem tylko ja i degol. Niedawno dokopałem się do zdjęć, most Siekierkowski...


aż dwóch :razz: fajne zdjęcia :smile:

TS - Sro 24 Sie, 2011

baracuda napisał/a:
aż dwóch :razz:

Bywało gorzej :P . Ale w większej grupie (wg. socjologów grupa >= 3 :) ) łatwiej się uczyć - może następnym razem...

bhpchmiel - Sro 24 Sie, 2011

Planujecie jakiś wypad w tą sobotę w okolice stadionu? Ma być pokaz oświetlenia elewacji i fajerwerki - coś czytałem na TVN Warszawa... :cool:
TS - Czw 25 Sie, 2011

Ja niestety nie mogę iść. Ale jak pójdziecie, to chętnie popatrzę :) .
foxx1973 - Pią 26 Sie, 2011

Może i ja bym się gdzieś wybrał, dawno nic nie pstrykałem.
degol - Sob 27 Sie, 2011

bhpchmiel napisał/a:
Planujecie jakiś wypad w tą sobotę w okolice stadionu? Ma być pokaz oświetlenia elewacji i fajerwerki - coś czytałem na TVN Warszawa... :cool:


http://www.stadionnarodow...datkowe/konkurs

Ja miałem otrzymać darmową wejściówkę , ale coś pobieranie jej po przez internet za szwankowało i jej nie otrzymałem :D

TS foty już widziałem gdzie indziej, ale tu napiszę, że bardzo mi się podobają :) Ja swoje dodam za jakiś czas :D Nie mam czasu się nimi teraz zająć :(

bhpchmiel co do wypadu w okolice stadionu, hmm, ja chętnie bym się spotkał, ale mam spotkanie zaplanowane na dzisiejszy wieczór :( Impreza na stadionie narodowym rozpoczyna się dzisiaj od 20-tej, fajerwerki i takie tam zapewne będą jak zapadnie zmrok. Mam do ciebie kontakt telefoniczny jakby co to zadzwonię :)
foxx1973, w sumie może dogadaj się z bhpchmiel Jak by mi się udało, to do was dołączę.

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2011 23:37 ]
Zaległe foty ze spotu WMF - Most Siekierkowski, zapraszam.

30


31


32


33


34


35


36


37


38


39


40


41


42


i jeszcze jedna fotka, ale wykonałem ja podczas powrotu ze spotkania .

43
Most Śląsko - Dąbrowski




A i troszkę starsze zdjęcie ( było już pokazywane ), prezentuje je bez numeru, gdyż je troszkę zmieniłem, a tak przy okazji chciałem pokazać je.
Foto z MPP ( jak dobrze pamiętam to grudniowa 10-ka ) 2010 r.




[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2011 00:44 ]
Dorzucę jeszcze jedną fotę, ta sama co 42-ga, ale w kolorze tak dla porównania


44

TS - Pią 23 Wrz, 2011

degol, 30-tka ciekawa, rozmycie, cross - fajnie to wygląda. Najbardziej podoba mi się 42 (dużo lepsze niż w kolorze, czyli 44). Z kolei 34 nie podoba mi się (pusto z przodu, malutki most, mocna latarnia), 37 i 39 też tak sobie (kadr, flary). Cz-b bardziej mi tutaj leżą, bo te latarnie nie dają ładnego światła. MPP niezmiennie świetne :) .
bhpchmiel - Pią 23 Wrz, 2011

jak dla mnie 38 jest naj :wink:
degol - Pią 23 Wrz, 2011

Tomku 34-tym chciałem pokazać most jak również bliską jego okolicę, więc kadr nie jest wypełniony wyłącznie wieżami .
A w ogóle dzięki za podzielenie się swoimi uwagami :)

slawomirro - Wto 18 Paź, 2011

Fajne foty, - nie oważyłbym się pod ruchem wchodzić w linię pomiędzy jezdniami na siekierkowskim. Cenię życie :)

A co do stadionu to można wejsć na stadion narodowy w każdy piątek o godz. 12.
Zbiórki są pod NCSem. Wcześniej trzeba dostać zgodę od rzecznika gereralnego wykonawcy,
ale to formalność. W 99% to są wejścia dla mediów, ale nikt nie sprawdza ligitymacji prasowych. Wejść może każdy (trzeba mieć tylko dowód osobisty przy sobie).
Do samego rzecznika NCS nie ma co pisać, bo ważniejszy podczas budowy jest wykonwaca :)

degol - Wto 18 Paź, 2011

slawomirro, nie biegałem miedzy samochodami ;)
Co do stadionu, byłem i nie tylko ja na pierwszej oficjalnej odsłonie :) Coś tam po focięłm, ale zdjęciami nie zająłem się do tej pory, choć jedną panoramkę strzeliłem :)

slawomirro - Sro 19 Paź, 2011

To jak zrobiłeś zdjęcie spomiędzy barierek? Widać smugi po jednej i drugiej stronie,
czyli ruch był... :shock:


btw

też byłem na 2 wycieczce, tylko w wesrji "lekko" rozszerzonej.
Foty zamieściłem tu:
link do strony

a także trzy panoramy:
1. z poziomu ogólnodostępnego:
http://lorenc.home.pl/snl/p1.jpg

2. z poziomów na razie zamkniętych dla ogółu:
http://lorenc.home.pl/snl/p2.jpg (loże vipów)

http://lorenc.home.pl/snl/p3.jpg (najwyźszy poziom)

wrzucłem jako linki, bo foty mają średnio 2300x800 pix.

degol - Czw 03 Lis, 2011

slawomirro, :)

A tak przy okazji podzielę sie zebranym materiałem z wypadu na Photo Day13 - Natolin.

Natolin

slawomirro,
Jak ja byłem na narodowym podczas I dn. otwartego, to nie było można wspinać się tak wysoko :D
Panoramki fajnie ci wyszły kadrowo, ta pierwsza była składana z pionowych zdjęć ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group