forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA PRODUKTU / REKLAMOWA

lancer - Pon 10 Sty, 2011
Temat postu: FOTOGRAFIA PRODUKTU / REKLAMOWA
Nie ma jeszcze takiego działu, więc postanowiłem założyć - mam nadzieję, że nie dostanę od adminów kopa na rozpęd :wink:
Co do buta to trzeba by go jeszcze wyphotoshopować bo jest trochę pognieciony ale... Może przy wolnej chwili.

1.

muzyk - Pon 10 Sty, 2011

lancer napisał/a:
Co do buta

O Ty! Fajnie to jest zrobione.

P.S. Dałoby radę emotkę z piwem dodać do emotikonów?

bechcik - Pon 10 Sty, 2011

Super! :grin: Jak zrobić coś takiego?
lancer - Pon 10 Sty, 2011

muzyk napisał/a:
P.S. Dałoby radę emotkę z piwem dodać do emotikonów?

Co zrobić :?:

[ Dodano: Pon 10 Sty, 2011 21:37 ]
bechcik napisał/a:
Super! :grin: Jak zrobić coś takiego?

To połączenie odpowiedniego światła (np. tło nie było photoshopowane), do tego 3ds Max (ale można też poradzić sobie bez niego) i oczywiście Photoshop :)
no i trochę pomysłowości - but był podparty Pendrive'm :mrgreen:

muzyk - Pon 10 Sty, 2011

lancer napisał/a:
Co zrobić :?:

A to nie do Ciebie, tylko Moda.
Chciałem Ci wirtualne piwko postawić, ale nie ma takiej emotki :piwo: - więc wyobraź je sobie.
Widzisz? Tak podoba mi się Twoje zdjęcie. :grin:

lancer - Pon 10 Sty, 2011

muzyk, hehe dzięki. Wymaga jeszcze kilku poprawek ale ogólnie koncept mnie również się podoba.
Będę robił teraz na uczelnie na zaliczenie z grafiki modelkę, z której "rozpływa" się w ten sposób ubranie :mrgreen:

muzyk - Pon 10 Sty, 2011

lancer napisał/a:
Będę robił teraz na uczelnie na zaliczenie z grafiki modelkę, z której "rozpływa" się w ten sposób ubranie :mrgreen:

O Ty! Dajesz, dajesz!

kasiakaaz - Pon 10 Sty, 2011

lancer, generalnie pomysł i zdjęcie bardzo fajne, ale jakoś przeszkadza mi ucięcie tej chlapniętej smugi na górze...
lancer napisał/a:
modelkę, z której "rozpływa" się w ten sposób ubranie

tiaaa... :wink:

Cola - Pon 10 Sty, 2011

lancer napisał/a:
but był podparty Pendrive'm


4 czy 8gb? ;)

sklsk - Pon 10 Sty, 2011

Nie wiem czy reebok byłby zadowolony z reklamy swojego produktu z który tak farbuje :)

Cola - 16

:)

lancer - Pon 10 Sty, 2011

No właśnie z tym pendrivem to ciekawa historia. W niektórych komputerach ma 140 w innych 8 MB! Dodam, że na obudowie pisze 2 GB - dlatego innego zastosowania nie mogłem dla niego znaleźć :wink:
martin33-73 - Wto 11 Sty, 2011

O bardzo dobrze. Brakowało takiego działu.

[ Dodano: Wto 11 Sty, 2011 10:27 ]
To i ja coś wrzucę.
2.

3.

dr11 - Wto 11 Sty, 2011

martin33-73, ramki nieładne. Tną kadr po produktach. Sklejka 3 trochę tandetą trąci ;)
kasiakaaz - Wto 11 Sty, 2011

A ja jestem właśnie głodna... :sad:
moronica - Wto 11 Sty, 2011

mysle, ze nie naciagne tematu za bardzo wklejajac troche moich starych stockow ;)

wycinanki:
4.


5.


6.


7.


8.


i kilka innych drobiazgow (wiecej owocow dawalam juz w "innej" wiec nie bede sie powtarzac)
9.


10.


11.


12.

lancer - Wto 11 Sty, 2011

moronica, przyjemne stocki. Jedyne co bym Ci doradził to te owoce zraszać np spryskiwaczem do szyb :) Truskawki mokre wyglądają bardziej apetycznie :)
martin33-73 - Czw 13 Sty, 2011

To ja jeszcze wrzucę coś takiego...
13.

muzyk - Czw 13 Sty, 2011

Cytat:

To ja jeszcze wrzucę coś takiego...

No, jaKbyś tak reklamował towar... to bania i małe obroty.
Nie widać całego przedmiotu, poza tym wyciągnięty z pojemnika... raczej bym w nim zostawił i całość sieknął na białym tle bez żadnych czerwonych baniaczków z tyłu Martin

Jesienny - Czw 13 Sty, 2011

Akurat mascary, często-gęsto pokazuje się otwarte. Zresztą np.: błyszczyki i wiele innych produktów też. BTW. To zdjęcie nie ma być "packshotowe" tylko reklamowe. Inna sprawa, że akurat ten lakier z tyłu nie wygląda jakoś bosko. Zresztą sama mascarę też raczej oczyściłbym z zawartości - gluty niekoniecznie dobrze wyglądają. Co innego fantazyjny maz na dole tą mascara żeby pokazać kolorek.
Nikitaa - Czw 13 Sty, 2011

Jesienny napisał/a:
Zresztą sama mascarę też raczej oczyściłbym z zawartości - gluty niekoniecznie dobrze wyglądają.

W pelni zgadzam sie z tym cytatem , z reklamy produktu "mascara" wyszla raczej "masacra" :roll: , z calym szacunkiem do Ciebie Martin33-73 kompletnie chybione wykonanie, pomysl oki ale realizacja ......smutna :cry: :cry: , nie chodzi tylko o te "gluty" ale cale opakowanie jest jakies "obskurne", matowe, chyba uzywane :shock: , kompletnie nie nadajace sie do zareklamowania i zachecenia do kupna :sad:

pozdrawiam Nikita :razz:

kasiakaaz - Czw 13 Sty, 2011

martin33-73, powiem krótko - nie kupiłabym tej mascary... Howgh. :wink:
Adolfik - Czw 13 Sty, 2011

Taka bardziej masakra niż maskara
lancer - Czw 13 Sty, 2011

Oj już nie jeździjcie po chłopaku... martin33-73, fotografia produktu to przede wszystkim Photoshop, więc lepiej go odpal bo tutaj widzę surowiznę. Ja nawet z takiego czegoś zrobił bym niezłą reklamę. Co oczywiście nie zmienia faktu, że lepiej jest zrobić w kilka minut dobre zdjęcie niż kilka godzin złe poprawiać...
martin33-73 - Pią 14 Sty, 2011

Może faktycznie nie powinienem wstawiać tak niechlujnie zrobionego zdjęcia. W każdym razie dziękuję za krytyczne opinie-zawsze one coś wnoszą pozytywnego.
jaad75 - Pią 14 Sty, 2011

lancer napisał/a:
Ja nawet z takiego czegoś zrobił bym niezłą reklamę.
Uuu... Poważna sprawa... :roll:
Cola - Pią 14 Sty, 2011

na złe forum lancer trafił (nawet nick taki adekwatny ;) )
z tego co zauważyłem to ludzie są tu pasjonatami i bawią się fotografią (nawet jeśli zarabiają na tym kase) ....ludzie z dystansem do tego co robią....
a lancer jest profesjonalistą pełną gębą
w sumie dobrze że ma parcie i poczucie własnej wartości bo może daleko zajść, ale to grozi przerostem gruczołu i rakiem krtani niestety (ze spięcia ofkoz i zbyt poważnego traktowania siebie/swojej pracy)

wiecej luzu proszę i pamietajcie ze to widzowie oceniają czy dzieło jest dobre.... ;)

PS ja to sie tu boje fotka wkleić :P

lancer - Sob 15 Sty, 2011

Cola, jak chcesz to mogę mówić Ci, że pięknie focisz, jesteś och i ach wspaniały, ale uwierz mi że to nie będzie dla Ciebie rozwojowe. Moje komentarze są konstruktywne, a nie zawistne jak większości tutejszych forumowiczów.
Podtrzymuję zdanie co do tego że żeby być dobrym fotografem produktu trzeba być dobrym photoshopowcem. Jeśli takie opinie Cię bolą to martwię się raczej o Twoje zdrowie psychiczne.

Ja sprzedałem facetowi konkretnego tipa ze swojego warsztatu do tego jak poprawić swoje prace, Wy pojechaliście po nim nie dając mu żadnej sensownej podpowiedzi!
Rozumiem, że możecie być zażenowani brakiem swojego talentu ale nie utrudniajcie rozwoju innym! Co dają komentarze typu "to masakra a nie mascara"? Albo zastanawianie się czy ma być otwarta czy zamknięta. A co to ma do rzeczy? Dobre zdjęcie jest dobrym zdjęciem, jak zleceniodawca będzie chciał otwartą to mu zrobię drugie z otwartą - proste. Takie zdjęcia wykonuje się zazwyczaj według brifu albo pod okiem członka komitetu zleceniodawcy.
Jeśli nie potraficie skomentować pracy konstruktywnie to siedźcie cicho a swoje życiowe frustracje wyładujcie na worku treningowym.
ps. Pojechane ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

arietiss - Sob 15 Sty, 2011

lancer, mam nadzieję, że to nie Ty:
http://notsweetalex.flog.pl/omnie

Na pewno nie, sądząc po zdjęciach! :smile: Ale w pierwszej chwili zgłupiałem...

kasiakaaz - Sob 15 Sty, 2011

lancer napisał/a:
Rozumiem, że możecie być zażenowani brakiem swojego talentu ale nie utrudniajcie rozwoju innym!...Jeśli nie potraficie skomentować pracy konstruktywnie to siedźcie cicho a swoje życiowe frustracje wyładujcie na worku treningowym.

Rozczaruję Cię lancer, ale nie jestem zażenowana brakiem swojego talentu i nie wiem, czy takowy w ogóle w dziedzinie fotografii posiadam. Jest to moje hobby. Nie uważam, że aby wyrazić swoją opinię na temat zdjęcia muszę byś Miszczem przez duże M. Zdjęcie może mi się podobać lub nie i mogę taką opinię wyrazić. Nie uważam także, aby moje komentarze utrudniały rozwój innym, oj chyba je przeceniasz lancer. Uwaga w stylu, iż nie kupiłabym tak zareklamowanego produktu jest o tyle konstruktywna, że autor zdjęcia powinien się zastanowić, co jest z nim nie tak. Mogę wypowiedzieć się tylko od strony wizualnej, od strony technicznej - nie koniecznie. Tu mogą wypowiedzieć się ludzie, którzy już coś takiego robią lub próbowali. Ja mogę najwyżej sama próbować swoich sił w jakimś temacie i ryzykować "zjechanie", ucząc się m.in. w taki sposób.

lancer napisał/a:
Moje komentarze są konstruktywne, a nie zawistne jak większości
tutejszych forumowiczów.

I chwała Ci Mistrzu za to, ale ja jakoś kurcze nie czuję zawiści (przynajmniej z takiego powodu)... Dość często jednak podziwiam mniej lub bardziej "tutejsze" zdjęcia...
lancer napisał/a:
Jeśli nie potraficie skomentować pracy konstruktywnie to siedźcie cicho

Ops, ponieważ nie jestem zawodowcem i nie zgłębiam naukowo tej dziedziny sztuki (tj. fotografii), myślę, że nie będzie Ci brakowało moich komentarzy odnośnie Twoich prac, a wręcz przeciwnie...
P.S.
Zapomniałabym, rzeczywiście bardzo kostruktywna opinia:
lancer napisał/a:
Ja nawet z takiego czegoś zrobił bym niezłą reklamę.

Cola - Sob 15 Sty, 2011

lancer napisał/a:
Cola, jak chcesz to mogę mówić Ci, że pięknie focisz, jesteś och i ach wspaniały, ale uwierz mi że to nie będzie dla Ciebie rozwojowe. Moje komentarze są konstruktywne, a nie zawistne jak większości tutejszych forumowiczów.
Podtrzymuję zdanie co do tego że żeby być dobrym fotografem produktu trzeba być dobrym photoshopowcem. Jeśli takie opinie Cię bolą to martwię się raczej o Twoje zdrowie psychiczne.

Ja sprzedałem facetowi konkretnego tipa ze swojego warsztatu do tego jak poprawić swoje prace, Wy pojechaliście po nim nie dając mu żadnej sensownej podpowiedzi!
Rozumiem, że możecie być zażenowani brakiem swojego talentu ale nie utrudniajcie rozwoju innym! Co dają komentarze typu "to masakra a nie mascara"? Albo zastanawianie się czy ma być otwarta czy zamknięta. A co to ma do rzeczy? Dobre zdjęcie jest dobrym zdjęciem, jak zleceniodawca będzie chciał otwartą to mu zrobię drugie z otwartą - proste. Takie zdjęcia wykonuje się zazwyczaj według brifu albo pod okiem członka komitetu zleceniodawcy.
Jeśli nie potraficie skomentować pracy konstruktywnie to siedźcie cicho a swoje życiowe frustracje wyładujcie na worku treningowym.
ps. Pojechane ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:


kompletnie mnie nie zrozumiałes :)

chciałem delikatnie napisać że jesteś zarozumialec i tyle :)
że cierpisz na przerost gruczołu ambicji
jest tu kilku gości którzy mogliby być faktycznie zarozumialcami, a nie są :)

a Ty mi tu o workach treningowych czy krytyce i żeby siedzieć cicho :)
pokazujesz mi miejsce w szeregu a ja je dokladnie znam

wiele osób już tutaj w delikatny sposób dawało Ci do zrozumienia że nie tędy droga - forum to nie zawody

wypowiadasz się jak debeściak a jesteś porpostu dobry... ale zwyczajnie dobry (nawet taki lajkonik jak ja to widzi)
co nie zmienia faktu że chciałbym choć kiedyś być tak zwyczajnie dobry.... tyle że dla mnie to nie sprawa życia i śmierci.... ot kupił sobie noob lustro i wpadł na forum poczytać czy to sie faktycznie tym fotki robi czy przegląda w nim ;) - taki mam stosunek do tego.... luźny.... i o to postulowałem :)

pozdrawiam

baracuda - Sob 15 Sty, 2011

lancer napisał/a:
to siedźcie cicho a swoje życiowe frustracje wyładujcie na worku treningowym


ewentualnie jak to uczynił kolega , proszę zauważyć że dana fota reklamowa ma
się podobać masowemu odbiorcy i tam trafiać a nie zawodowemu fotografowi ,
nawet jeżeli to będzie jeleń na rykowisku :wink:
jeżeli chodzi o mascare , patrząc jako na produkt nie fotografię , nie
zostałem zachęcony do zakupu , ta szczotka czy jak to zwał , kojarzy
mi się z brudem , coś oblepionego ? , kolory , hm , czerwień (wali w oczy) butli jest
to kolor ostrzegawczy w przyrodzie , dla nas też , może to przez białe tło
tak to odbieram , czyli, fotografia tak , reklama nie :wink:
1. bucior podoba mi się , trochę za niebiesko (monitor :mrgreen: )
2. fajne , chociaż trochę za naturalne , więcej koloru co by ślinka kapała na sam widok :razz:
10. nooo , zjadłbym , trafiło do mnie :mrgreen:

a tak poza tym , więcej luzu , dobrego seksu i wina :mrgreen:
(na poważnie to będziemy w trumnie wyglądać :cool: )

arietiss - Sob 15 Sty, 2011

Uuuu... Ale gorąco się tu zrobiło... Ludzie, spokojnie! :wink:
kasiakaaz - Sob 15 Sty, 2011

arietiss, przecież jest całkiem spokojnie... :wink:
komor - Sob 15 Sty, 2011

No sam nie wiem, czemu tak pojechaliście po Lancerze. Że napisał, że ze zdjęcia Martina zrobiłby w PS coś lepszego? Ale to jest prawda. :) Sam czasem robię jakieś chałturowe zdjęcia, które potem dostaje w ręce grafik, to potem jak widzę efekt końcowy to jestem zdumiony, że to moja fota.
kasiakaaz - Sob 15 Sty, 2011

komor, nie żartuj sobie... :wink: :razz: Na pewno nie dlatego, że napisał, że ze zdjęcia Martina zrobiłby w PS coś lepszego, bo tego nie neguję. Nie wiem, nie widziałam...
komor - Sob 15 Sty, 2011

No to teraz ja się podłożę, żebyście mogli pojeździć… :)

14.


15.


16.


17.


18.


19.

skasowany - Sob 15 Sty, 2011

Tak tak komor, to wszystko przez ten ps...
Na takiej fotografii się totalnie nie znam, ale pierwsze co mi się rzuca w oczy to wszędzie jakieś syfy, na blacie, na szkle...

kasiakaaz - Sob 15 Sty, 2011

komor, sumienia nie masz... Kawka i drineczki, a ja w pracy gniję...
A na serio, to 17 dobre, a 18 i 19 niezgorsze. Tylko na 19 coś niezidentyfikowanego do czerwono-różowo-pomarańczowego pitka wpadło i zastanawiam się co to jest... Ale kadr podoba się. 18 byłaby lepsza bez serwetki pod kieliszkiem. Czy na 15-ce napis na szklance nie powinien być z przodu? Ale pomysł udany. Jakieś fajne piwko, że się po nim tak kolorowo robi. :wink: Na 16-ce fajne kolory. Najmniej podchodzi mi 14 - taka reklama "na Allegro". :wink:
P.S.
Ja syfów, oglądając na monitorze w pracy nie widzę, przyjrzę się w domu... :razz:

muzyk - Sob 15 Sty, 2011

komor napisał/a:

15.

piwoooooooooooo :razz:

komor - Sob 15 Sty, 2011

Ruslan napisał/a:
jakieś syfy, na blacie, na szkle

Masz zbyt duża jasność monitora. :razz: Tak na serio to nie czyściłem tych zdjęć zbyt intensywnie, bo to robota dla grafika, a nie dla mnie. To w sumie materiał do produkcji, a nie efekt finalny.

kasiakaaz napisał/a:
Czy na 15-ce napis na szklance nie powinien być z przodu?

Napisy są tak ustawione, żeby było jak najmniej roboty z ich usuwaniem. To nie zdjęcie dla producenta, tylko dla knajpy.

kasiakaaz napisał/a:
na 19 coś niezidentyfikowanego do czerwono-różowo-pomarańczowego pitka wpadło i zastanawiam się co to jest

Nie bardzo wiem, co masz na myśli. Możesz wskazać jakoś palcem, czy coś?

Mnie najbardziej boli, że na 18. nie udało się doświetlić tego plasterka ogórka, który znajduje się już nad szkłem, pomimo, że znajduje się w paśmie światła. Potrzebna byłaby trzecia lampka specjalnie dla niego.

Dzięki za opinie. :)

Cola - Sob 15 Sty, 2011

komor, a będzie problem byśmy zobaczyli efekt finalny po pracy grafika?
kasiakaaz - Sob 15 Sty, 2011

komor napisał/a:
Możesz wskazać jakoś palcem, czy coś?

a tu:

:grin:

komor - Sob 15 Sty, 2011

Cola napisał/a:
komor, a będzie problem byśmy zobaczyli efekt finalny po pracy grafika?

Będzie problem, bo nie mam do nich dostępu, a jak mam, to tylko nędzne JPG-i z maila, do wglądu.

kasiakaaz napisał/a:
a tu:

A to nie wiem. Niestety nie pamiętam już, ale najwyraźniej facet od drinków coś tam do tej szklanki wsadził.

lancer - Sob 15 Sty, 2011

arietiss napisał/a:
lancer, mam nadzieję, że to nie Ty:
http://notsweetalex.flog.pl/omnie

hehe niestety jestem już nieco starszy
kasiakaaz napisał/a:
aby wyrazić swoją opinię na temat zdjęcia muszę byś Miszczem przez duże M

no właśnie... wystarczy nie być złośliwym (co dla wielu ludzi tutaj jest problemem)
Cola, co do Twojej wypowiedzi nie chce mi się wdawać w polemikę bo bez urazy ale zwyczajnie brak mi czasu
komor napisał/a:
No sam nie wiem, czemu tak pojechaliście po Lancerze.

to taki Polski obyczaj, że jak ktoś ma inne zdanie od nas to obijamy mu ryja
komor, ogólnie fajne
14. myślę że lepiej wyszła by na podkładce akrylowej
15. piwo w kuflu jest za ciemne, w ogóle na niskim kluczu piwo na jasno sfotografować to jest dopiero produkcja...
18. najlepsza a tego małego ogóraska nie próbowałeś rozjaśnić w CR?
19. chyba przepał

Cola - Sob 15 Sty, 2011

lancer napisał/a:
to taki Polski obyczaj, że jak ktoś ma inne zdanie od nas to obijamy mu ryja


lancer, Ty naprawdę myślisz że pojechane (zbyt mocne słowo) zostało dlatego że masz inne zdanie?
Ty ciągle nic nie rozumiesz i nie zrozumiesz :(
ja się krucjaty tłumaczenia Tobie już nie podejmę, bo nie jestem w stanie prościej... może jaad spróbuje ;)

PS zdania mieliśmy zbieżne

kasiakaaz - Sob 15 Sty, 2011

lancer napisał/a:
no właśnie... wystarczy nie być złośliwym (co dla wielu ludzi tutaj jest problemem)

Ja też się poddaję.

komor - Sob 15 Sty, 2011

lancer napisał/a:
18. najlepsza a tego małego ogóraska nie próbowałeś rozjaśnić w CR?

Za późno zauważyłem, że coś z nim nie tak. :(

lancer napisał/a:
19. chyba przepał

Zamierzone, ta fotka miała być jasna i wchodząca w biel. To jest podbite +1 EV w postprocesie.

mnich - Sob 15 Sty, 2011

komor, rozumiem że te zdjęcia miały być takie "dyskotekowe"? Możesz powiedzieć w jakim celu zostały potem użyte? Do broszury, ulotki?
Adolfik - Sob 15 Sty, 2011

komor, Mam parę ale (mam nadzieję że konstruktywnych):

Piwo sprawia wrażenie ciepłego... Może to dlatego że kufel jest mało zroszony. No i poziom piany nie jest taki idealne ale to szczegół
W shotach odbita parasolka
Płonący drin znów stoi krzywo (spójrz na poziom tego alko, jest nieco przechylony)

No i strasznie drażnią znaki firmowe. Rozumiem że ich nie miało być dlatego są tak bokiem, ale mnie to przeszkadza.

A teraz tak milej, zdjecia przyjemne łatwe w odbiorze i ciekawe. Pozdrawiam

lancer - Sob 15 Sty, 2011

20.

cybertoman - Sob 15 Sty, 2011

komor, 14 i 19 odpada, pozostale ok - swieze, niesztampowe - do mnie przemawiaja.
komor napisał/a:
Masz zbyt duża jasność monitora
Juz to kiedys napisalem ale, ale Jaad75 wbil kasiakaaz do glowy, ze to - byc moze (przypadkowo) - dobrze skalibrowany monitor...

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 00:03 ]
lancer, Co oznacza Twoja wypowiedz
lancer napisał/a:
Ja nawet z takiego czegoś zrobił bym niezłą reklamę
? jak mozna dac wiare, ze
lancer napisał/a:
Moje komentarze są konstruktywne
???
lancer napisał/a:
Wy pojechaliście po nim nie dając mu żadnej sensownej podpowiedzi!
To przeciez Ty pojechales najbardziej.

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 00:07 ]
lancer napisał/a:
20.
Po prawej stronie jest miejsce na napis, czy nauczyles sie wlasnie zlotego podzialu?
TS - Nie 16 Sty, 2011

komor, mi nie podoba się 14 (GO i cienie) oraz 15 (to piwo jakieś mętne i mało bąbelków, fajny efekt daje Guiness jak lejesz tak by spienić - mnóstwo bąbelków leci najpierw w dół, a potem do góry ;) ). Pozostałe fajne, choć trochę obróbki na pewno przyda się!

lancer, ciekawe to 20, co to właściwie jest ;) ? Co do techniki, to z lewej strony, na czarnym tle, kawałek nad stołem widzę jakieś jaśniejsze przebarwienie... :???:

cybertoman - Nie 16 Sty, 2011

TS napisał/a:
kawałek nad stołem widzę jakieś jaśniejsze przebarwienie
Podkrec jasnosc, to moze kwiatka zobaczysz... :razz:
TS - Nie 16 Sty, 2011

cybertoman napisał/a:
Podkrec jasnosc, to moze kwiatka zobaczysz... :razz:

Wtedy widzę koszmarną łunę :wink: . Coś mnie wkręcasz tutaj :???: .

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 00:39 ]
Hmm, chodzi o ustawienie gammy?

cybertoman - Nie 16 Sty, 2011

Ale kwiatki widzisz? To skrec jasnosc na tyle, zeby nie widziec "łuny"...
kasiakaaz - Nie 16 Sty, 2011

cybertoman napisał/a:
komor napisał/a:
Masz zbyt duża jasność monitora
Juz to kiedys napisalem ale, ale Jaad75 wbil kasiakaaz do glowy, ze to - byc moze (przypadkowo) - dobrze skalibrowany monitor...

cybertoman, ale to nie ja się czepiałam syfów na zdjęciach komora... Aczkolwiek teraz, na swoim monitorze w domu, już je widzę... :razz:

TS - Nie 16 Sty, 2011

cybertoman napisał/a:
Ale kwiatki widzisz? To skrec jasnosc na tyle, zeby nie widziec "łuny"...

Zielonego kwiatka (tulipan, i dwa małe nad stołem) oraz liście to ja doskonale widzę przy każdej jasności monitora, nie o tym mówię. Mówię o przebarwieniu na wysokości dolnej części jaja, w tle, nad stołem...

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 01:12 ]
Znika jak zjadę gammą w dół (programowo, bo mój monitor nie ma sprzętowej korekcji)

kasiakaaz - Nie 16 Sty, 2011

TS napisał/a:
Mówię o przebarwieniu na wysokości dolnej części jaja, w tle, nad stołem...

TS, ja też je widzę, a mam przypadkowo dobrze skalibrowany monitor, więc na pewno ono tam jest... :wink: :razz:

lancer - Nie 16 Sty, 2011

cybertoman napisał/a:
Po prawej stronie jest miejsce na napis, czy nauczyles sie wlasnie zlotego podzialu?

........................................................................
TS napisał/a:
lancer, ciekawe to 20, co to właściwie jest ;) ?

minutnik - robiłem to dla firmy która robi takie bajery kuchenne
TS napisał/a:
Mówię o przebarwieniu na wysokości dolnej części jaja, w tle, nad stołem...

dobrze widzisz to energia ZEN która skupia się pod jajem hehe

TS - Nie 16 Sty, 2011

kasiakaaz napisał/a:
TS, ja też je widzę, a mam przypadkowo dobrze skalibrowany monitor, więc na pewno ono tam jest... :wink: :razz:

Uff ;) . Nie byłem pewien, bo nie kalibrowałem monitora. Kiedyś wyregulowałem według linków podawanych na forum, ale stwierdziłem, że fabryczne ustawienia są lepsze i teraz na takich jadę :mrgreen:

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 01:18 ]
lancer napisał/a:
dobrze widzisz to energia ZEN która skupia się pod jajem hehe

No to lepiej by było bez tej energii :razz:

lancer - Nie 16 Sty, 2011

za późno poszło do druku ale coś tam jeszcze na tym powypisywali wiec nie rzuca sie w oczy
broczek - Nie 16 Sty, 2011

Według mnie (choć już po ptokach) fajnie byłoby nakręcić ten minutnik. Tak w okolicę 4 min. Byłoby wówczas widać, że ten sprzęt działa i nie jest zepsuty. Choć ktoś mógłby jeszcze doszukać się jakieś metafory, że koniec jest bliski :)
komor - Pon 17 Sty, 2011

mnich napisał/a:
komor, rozumiem że te zdjęcia miały być takie "dyskotekowe"? Możesz powiedzieć w jakim celu zostały potem użyte? Do broszury, ulotki?

No światełka oczywiście celowo kolorowe. Zdjęcia są elementem menu knajpowego.
Adolfik, TS, dzięki za uwagi.

cybertoman napisał/a:
Juz to kiedys napisalem ale, ale Jaad75 wbil kasiakaaz do glowy, ze to - byc moze (przypadkowo) - dobrze skalibrowany monitor...

No nie mogę się zgodzić. Jak ktoś bez przyglądania się widzi detale w zakresie wartości RGB 5-8 to moim zdaniem ma za jasno. Ja może mam inne zboczenie, bo monitory od 15 lat mam ustawione raczej do druku a nie fotografii, a w offsetowym druku w cieniach tak dużo nie widać.
No chyba, że jednak Rusłan miał coś innego na myśli, to niech doprecyzuje. Syfów na tle było sporo do stemplowania (tło dobrze je uwidaczniało, a warunki robienia zdjęć w restauracji, w pobliżu kuchni, były dość „bojowe”), ale większość usunąłem. Może coś tam zostało i Rusłan wypatrzył.

muzyk - Sro 19 Sty, 2011

21. Nivea.


:wink:

jaad75 - Sro 19 Sty, 2011

komor napisał/a:
Jak ktoś bez przyglądania się widzi detale w zakresie wartości RGB 5-8 to moim zdaniem ma za jasno.
Bo ma widzieć nawet różnicę między (1,1,1), a (0,0,0). Detale mają być bardzo ciemne, ale rozróżnialne w pełnym 8-mio bitowym zakresie RGB. Jak nie widzi, to znaczy, że albo monitor kiepski, albo gamma za wysoko.
nozomi - Sro 19 Sty, 2011

muzyk oryginalnie to wyszło nie powiem :cool:
muzyk - Sro 19 Sty, 2011

Dzięki Nazomi. :grin:
cybertoman - Sro 19 Sty, 2011

jaad75 napisał/a:
Jak nie widzi, to znaczy, że albo monitor kiepski, albo gamma za wysoko.
Oczy - zmeczone, zuzyte czy kiepskie, to tez jedna z mozliwosci.
dr11 - Sro 19 Sty, 2011

muzyk, niezły efekt 3D na literach :)
muzyk - Sro 19 Sty, 2011

dr11 napisał/a:
muzyk, niezły efekt 3D na literach

Miło. :grin:

kasiakaaz - Sro 19 Sty, 2011

muzyk, fajnie wyszło. Dolna część zdjęcia kojarzy mi się z architekturą w "Piątym Elemencie" Luca Bessona. Jakby się stało na dachu... :wink:
komor - Czw 20 Sty, 2011

jaad75 napisał/a:
Bo ma widzieć nawet różnicę między (1,1,1), a (0,0,0).

Jaad, ja się teraz upewniłem, że Ty jednak jesteś robotem, o Cię od dawna podejrzewałem. :)

Cola - Czw 20 Sty, 2011

w muzyce istnieje pojęcie słuchu absolutnego... kto wie czy jaad nie ma wzroku absolutnego ;)
jaad75 - Pią 21 Sty, 2011

komor, przecież ja nie mówię, że masz to rozpoznawać nie widząc wzajemnej relacji. Po prostu jeśli zrobisz sobie tło 0,0,0 i narysujesz coś na nim kolorem 1,1,1, to powinieneś widzieć, to co rysujesz, mimo, że różnica będzie minimalna. To nie jest kwestia wzroku, a prawidłowych ustawień monitora.
komor - Pią 21 Sty, 2011

Zlituj się. Mówimy o rozpoznawaniu przykładowo kwadratu 1,1,1 wewnątrz kwadratu 0,0,0 czy o wyłapywaniu pojedynczych pikseli 1,1,1 na tle 0,0,0? Bo jeśli to pierwsze, to na moich monitorach rozpoznaję, ale jeśli to drugie, to moim zdaniem absolutnie nie powinienem tego widzieć. A jeśli widzę, to mam źle ustawiony monitor. Człowiek nie widzi aż tak dobrze w cieniach…
jaad75 - Pią 21 Sty, 2011

komor napisał/a:
Mówimy o rozpoznawaniu przykładowo kwadratu 1,1,1 wewnątrz kwadratu 0,0,0 czy o wyłapywaniu pojedynczych pikseli 1,1,1 na tle 0,0,0? Bo jeśli to pierwsze, to na moich monitorach rozpoznaję, ale jeśli to drugie, to moim zdaniem absolutnie nie powinienem tego widzieć.
A czym różni się jedno od drugiego? Jeśli widzisz kwadrat, to możesz zobaczyć piksele - wtedy to już nie kwestia ustawień monitora, a wzroku.

BTW, wspomniana "łuna", to poziom jasności (2,2,4) i większy, a to powinno być rozróżnialne od (0,0,0) na każdym monitorze.
Drobne śmieci na Twoich zdjęciach, to osobna sprawa i nie za bardzo tyczy jasności monitora, a raczej spostrzegawczości obserwatora.

muzyk - Sob 22 Sty, 2011

[url]Kasiakaaz[/url], dziękuję!
Flashalpha - Pon 28 Mar, 2011

Raz się żyje... :wink:
22.


Bijcie, ale nie za mocno... :mrgreen:

psylo - Wto 29 Mar, 2011

mogłbym powiedzieć, że na tego typu fotografii się nie znam, ale jako konsument patrzący na zdjęcie to powiem, że zostało zrobione małym nakładem pracy a co za tym idzie - produkt jest tani i mało warty obojętnie jaką ma cenę...
po pierwsze leci w prawo... nierównomierne oświetlenie, które przede wszystkim bardzo drażniące jest na szyjce butelki...
szkło powinno płynąć... każde ma swoją gęstość a gdy na dodatek jest w nim płyn to gęstość sie zmienia... aby wydobyć tę gęstość lepiej robić na mniejszej wartości przysłony i na dłuższym czasie... takie są moje uwagi po niewielkiej pracy ze szkłem, które jest godnym uwagi przeciwnikiem...
pozdrawiam...

Tworas - Pią 08 Kwi, 2011

Kiedyś pokazywałem fotki (takie sobie :razz: ) kanapek które serwuje pewna kawiarnia, Dziś chcę wam pokazać zdjęcia ogólne tej kawiarni :) może komuś się spodoba może komuś nie ale tak czy siak licze na jakieś komentarze, porady, oceny ;)

23.

24.

25.

26.

27.


jakby ktoś chciał to trochę więcej zdjęć na blogu, link na dole :razz:

dr11 - Pią 08 Kwi, 2011

26 aż po uszach daje ;) Mi się najbardziej podoba.
(napisał dr11 sącząc kawkę ;) )

MC - Pią 08 Kwi, 2011

Również. Sesja udana, ale nr 26 jest naj naj.
moronica - Pią 08 Kwi, 2011

rowniez od razu zwrocilam uwage na 26 i widze, ze sie inni zgadzaja ;)
komor - Pią 08 Kwi, 2011

Fajne, fajne. Kolorki kawowe bardzo misię.
Tworas - Pią 08 Kwi, 2011

Dzięki za przychylne komentarze ;)
wyżej już wspominałem ale skoro sesja się podoba to na BLOGU jest jeszcze klika zdjęć :razz: :razz: :razz:

B o g d a n - Pią 08 Kwi, 2011

Tworas napisał/a:
może komuś się spodoba może komuś nie ale tak czy siak licze na jakieś komentarze, porady, oceny

Takie zdjęcia zawsze mi się podobają.
Oczywiście pewne rzeczy wykonałbym inaczej, czy lepiej - nie wiem. :wink:

Jeśli zatem można, to napiszę parę swoich myśli:
1. Przy zdjęciach statycznych (w dodatku reklamowych, być może za pieniądze) korzystałbym bezwzględnie ze statywu i ISO-100.
2. W niektórych wypadkach użycie szerokiego kąta spowodowało "odkształcenie" filiżanki, co w tego typu zdjęciu reklamowym według mnie nie powinno mieć miejsca.
3. Filiżanka kawy kojarzy się ze spokojem, odprężeniem i tak powinna być reklamowana. Pochylanie kadru dodaje dynamizmu, ale jednocześnie zakłóca ten spokój. Wprowadza przyśpieszenie i pewną nerwowość. Dlatego według mnie ten kluczowy element (filiżanka) powinien zawsze stać prosto.
4. Szybę z logotypem kawiarni warto przed zdjęciem umyć bo wyszły plamy.

Zaznaczam, że to tylko i wyłącznie moje subiektywne przemyślenia. :smile:

Tworas - Pią 08 Kwi, 2011

B o g d a n, każda opinia i przemyślenia są cenne :)
co do statywu i iso 100 ( w nikonie 200 :razz: ) to robiłem zdjęcia w ten sposób jeśli tylko mogłem :) ekspres do kawy stał w bardzo trudno dostępnym miejscu i by zrobić takie zdjęcie jak 25 musiałem się baaardzo powyginać i na statyw po prostu nie było miejsca. Inna sprawa, że przy zdjęciach takich jak 23 czy 26 po prostu nie mam cierpliwości do statywu i aparat cały czas trzymam w dłoniach przy oku zmieniając poprawiając kadr i wyczekując na odpowiedni moment cały czas wprowadzając drobne korekty :razz:
co do spokoju jaki wprowadza kawa i przechylania kadrów to faktycznie masz rację :wink: użycie szerokiego kąta było niezbędne do uzyskania kadrów takich jakie chciałem szkoda, że efektem ubocznym są zniekształcenia... FF i lepszej jakości optyka trochę by pomogły. Ta szyba wyszła bardzo spontanicznie i na aparacie jak i w realu po prostu nie zauważyłem że jest brudna :razz: a bawić się w PS to masakra :razz:
podsumowując bardzo dziękuje za uwagi :)

B o g d a n - Pią 08 Kwi, 2011

Tworas napisał/a:
podsumowując bardzo dziękuje za uwagi

A proszę bardzo.
Ja zawsze chętnie dzielę się swoim doświadczeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o reklamę. :razz: :wink:

PS.
Zamiast statywu można cokolwiek, np. taboret barowy i woreczek - grochu oczywiście.
Niektóre statywy mają możliwość zainstalowania kolumny poziomo. :smile:

Tworas - Pią 08 Kwi, 2011

B o g d a n napisał/a:

PS.
Zamiast statywu można cokolwiek, np. taboret barowy i woreczek - grochu oczywiście.
Niektóre statywy mają możliwość zainstalowania kolumny poziomo. :smile:


można, można tylko trzeba chcieć ;)

lancer - Pią 08 Kwi, 2011

26 czadzior na maxa bez 2 zdań
kufel - Pią 08 Kwi, 2011

Tworas, fajna seria! a 26 faktycznie git :)
Tworas - Pią 08 Kwi, 2011

lancer, kufel, dzięki :)

jeszcze jedno parowe :wink:
28.

dr11 - Pią 08 Kwi, 2011

Tworas, światło na górnej krawędzi i lampę w PG bym wyciął ale para bucha, że aż miło! :) Dobrze umiejscowiony szyld w kadrze moim zdaniem.
Tworas - Pią 08 Kwi, 2011

o to chodziło by ekspres i szyld były w mocnych punktach. więc fajnie że to zauważyłeś ;)
chciałem by szyld był bardziej w LG rogu ale się nie dało :razz: lampy faktycznie do wycięcia :grin:

pitras - Sob 09 Kwi, 2011

Tworas napisał/a:
..lampy faktycznie do wycięcia :grin:

A właśnie, że mi się te lampy podobają :twisted:
Jako odbiorca produktu/reklamy (kawosz) lubię taki klimacik :P
Na co dzień żłopię naparstkami (hehe) Lawazze i takie expresy widzę x razy dziennie, ale zawsze w bezdusznym świetle neonów :evil:

kmosw - Sob 09 Kwi, 2011

Tworas, Twoje ostatnie zdjęcia są na jednym z serwisów zakupów grupowych :)

Jeśli chodzi o 28 to troszkę szkoda uciętego dołu ekspresu, ale i tak mi się podoba. Wcześniejsze z buchającą parą najlepsze w serii :)

Tworas - Sob 09 Kwi, 2011

pitras, i znowu wychodzi na to, że każdy ma swoje upodobania ;)
kmosw, to się ciesze, że już trafiły w obieg ;) podała byś linka na pw? :razz:

raf7775 - Sob 09 Kwi, 2011
Temat postu: FOTOGRAFIA KAWOWA ;-)
Zainspirowany zdjęciem kolegi Tworas, zrobiłem fotkę w czasie parzenia kawy, obiektywem pentacon 50mm 1.8f na pełnym manualu (inaczej się nie da)

29.
dsc0570b.jpg

Rozmiar nieregulaminowy, zamieniam na link.

mnich - Sob 09 Kwi, 2011

raf7775, temat fajny, ale kadr słaby niestety. (brak też numerka do zdjęcia)
dr11 - Sob 09 Kwi, 2011

Mi ciągle coś z tym parzeniem kawy nie wychodzi :(

30.


31.

raf7775 - Sob 09 Kwi, 2011

dr11 jak dla mnie to twoje fotki to wypas.
No ja się uczę i ambitnie pochwyciłem stałkę na m42 (chyba za ambitnie) może jednak zostanę przy sigmie ;-)
PS. moje fotki są bez obróbki, prosto z puszki.

32.


33.

komor - Sob 09 Kwi, 2011

raf7775, poczytaj jeszcze trochę regulamin oraz przejrzyj trochę wątków zdjęciowych, żebyś wyczuł co i jak robimy na tym forum. Po pierwsze regulaminowy rozmiar zdjęć w dziale „Nasze zdjęcia” to jest maks. 800 pikseli. Po drugie w każdym wątku tematycznym (w tym dziale) obowiązuje numerowanie zdjęć, w celu ułatwienia komentowania i oceny. Jest to numeracja ciągła, czyli w kolejnych postach nie zaczynasz od 1, czyli od n+1, gdzie n to ostatnio użyty przez kogoś numerek. (W niniejszym wątku naprawiłem już numerację.)
No i ostatnia rzecz, nowych tematów w tym dziale nie zakładamy ot tak, a już na pewno nie każdy dla siebie – jak się rozejrzysz po nazwach tematów w tym dziale to zobaczysz, czym się kierujemy. Na razie temat zostawiam, skoro znalazł się drugi chętny do kontynuowania :) ale tak naprawdę zdjęcia Doktorka wrzuciłbym do fotografii reklamowej. :)

dr11 - Sob 09 Kwi, 2011

komor, ja swoje wrzuciłem ironicznie ;) Jeśli wątek ma się przemeblować, nie mam nic przeciwko :)
mnich - Sob 09 Kwi, 2011

raf7775, Co do zdjęć, to napiszę Ci parę słów. Błędem jest ogromnym wrzucanie zdjęć na forum w stanie "prosto z puszki"- chyba że chodzi i test właściwości obiektywu/body. To tak ogólnie.
Kolejna rzecz, to kwestia właśnie obróbki. Jeśli nawet nie udało się znaleźć dobrego kadru podczas wykonywania zdjęcia, należało by wykadrować obraz podczas obróbki ( obcięcie zbędnych elementów jak w przypadku zdjęcia numer 4- prawy i lewy bok) + ewentualne prostowanie horyzontu.
Następnie odpowiednie wyostrzenie materiału do publikacji w internecie.
Myślę że dobrze by było na zdjęciach tego typu [ produktowe czy jak to tam zwać] usuwać - jeszcze przed wykonaniem zdjęcia- wszelkie niedoskonałości, które psuja odbiór/estetykę zdjęcia. Patrz- plamki od kawy obok ucha filiżanki, na zdjęciu numer 5.
Co do samych kadrów. Warto pomyśleć o różnych liniach i powierzchniach, które będą przechodzić przez końcowy kadr, co jak widać sprytnie wykorzystał dr11.

Czekam na efekty :)

Tworas - Nie 10 Kwi, 2011

dr11 napisał/a:
Mi ciągle coś z tym parzeniem kawy nie wychodzi :sad:

bo te ziarenka które masz na zdjęciu to trzeba najpierw zmielić i wtedy łatwiej zaparzyć kawę :mrgreen:

raf7775, ciesze się, że wzbudziłem w tobie chęć fotografowania :)
tak jak napisał mnich, nad zdjęciami trzeba jeszcze trochę popracować :wink:

raf7775 - Nie 10 Kwi, 2011

Pokornie zastosuję się do wszystkich rad z wyjątkiem obróbki, na razie jestem zwolennikiem zdjęć bez obróbki. (jutro ma mnie kolega przekonywać do Photoshopa, może mu się uda ;-) )
Oczywiście dziękuję za porady.
Temat założyłem, bo nie znalazłem podobnego tematu.
34.

moronica - Nie 10 Kwi, 2011

jesli chodzi o temat to mozna sie tak rozdrabniac w nieskonczonosc az bedziemy mieli temat z fotografiami tylko muszek owocowek albo tylko motorowerow. skoro cie Tworas zainspirowal do robienia kawowych zdjec to mogles rowniez podpatrzyc, gdzie je umieszcza ;)

obrobka to nie od razu musi byc photoshop. obrobka powinna rozpoczac sie juz od programu do wywolywania RAWow, inaczej zdajesz sie w duzej mierze na to co ci aparat wyprodukuje. w twoich zdjeciach akurat nie brak obrobki najbardziej mnie razi ale kompozycja a o tym jednak warto myslec przed nacisnieciem spustu migawki. pierwsze leci w lewo i nie wiedziec czemu doly filizanek sa uciete, poza tym ostrosc poszla sama nie wiem gdzie. drugie rowniez nijak zakompozowane, cos tam wystaje po prawej, galki na gorze uciete, nie wiadomo na czym sie tu skupic. trzecie - filizanka za blisko dolnej krawedzi i zbyt niebiesko swiatlo wyszlo

raf7775 - Nie 10 Kwi, 2011

No faktycznie, sporo błędów w kadrowaniu.
(Tworas fotkę umieścił w swojej galerii, ja takowej nie posiadam)

moronica - Nie 10 Kwi, 2011

umiescil ich wiecej tutaj http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#282410
Tworas - Nie 10 Kwi, 2011

raf7775, skoro jak na razie nie jesteś zwolennikiem obróbki zdjęć to pamiętaj, że w aparacie też wypada co nieco pogrzebać w ustawieniach by zdjęcia wychodziły lepsze, atrakcyjniejsze :wink: do tego dochodzi najlepiej ręcznie ustawiany WB, poprawne naświetlenie, odpowiednie panowanie nad światłem itp ;)

jeszcze w sprawie obróbki myślę, że warto ją polubić bo umożliwia ona uratowanie zdjęcia lub przerobienie go na takie jakie docelowo miało być a nam nie wyszło :razz:
tu przykład kawowej obróbki, nie wiem czy to jaśniejsze zdjęcie jest dla każdego lepsze ale dla mnie ważne jet to że własnie takie miało docelowo wyjść :razz:

28. (po i przed)

raf7775 - Nie 10 Kwi, 2011

U mnie balans bieli był na auto z wyjątkiem zdjęcia numer 6
No fajny zestaw ale ten młynek mazzer suprer joly, to chyba sami pomalowali bo nie spotkałem się jeszcze takim czerwonym ;-)

Tworas - Nie 10 Kwi, 2011

a nie mam pojęcia jak było z tym młynkiem :razz:
kufel - Nie 10 Kwi, 2011

a ja sie zastanawiam czy to dobry pomysł żeby tworzyć osobny watek dla kawy. bo idąc dalej tym tropem można tworzyć osobne wątki dla każdego z produktów. może zatem lepiej stworzyć jakiś ogólny "fotografia żywności"? choć to już blisko jest do "fotografii reklamowej".
raf7775 - Nie 10 Kwi, 2011

Nie mam nic przeciwko, mam jeszcze trochę owoców porobionych
Myślę że tytuł " fotografia żywności" będzie odpowiedni.
Tworas
Ekspres mam włączony ale nie będę robił zadymy o 12 w nocy, może jutro spróbuję z ta parą ;-)

Tworas - Nie 10 Kwi, 2011

myślę, że nowy wątek dla kawy to zły pomysł i na pewno będzie lepiej go gdzieś przenieść lub zmienić nazwę ;)

[ Dodano: Nie 10 Kwi, 2011 01:08 ]
raf7775, jest 1 w nocy można szaleć ;)

raf7775 - Nie 10 Kwi, 2011

Próbowałem z tą parą ale bez obróbki to ją słabo widać.

[ Dodano: Nie 10 Kwi, 2011 08:48 ]
No to ściągnąłem jakiś programik do delikatnej obróbki zdjęć, poprawiłem ciut filiżankę
35.


[ Dodano: Nie 10 Kwi, 2011 09:31 ]
36.



[ Dodano: Nie 10 Kwi, 2011 10:34 ]
37.


[ Dodano: Nie 10 Kwi, 2011 10:35 ]
I parę innych rzeczy...
Jak teraz?

komor - Nie 10 Kwi, 2011

Wątek kawowy zły, proponujecie fotografię żywności, tylko czy kawa to żywność? :) Dla tych małp co się żywią owocami kawy to może i tak, ale myślę, że większość z nas nie pija akurat tego gatunku kawy…
sklsk - Nie 10 Kwi, 2011

dla mnie jest to "fotografia inna", chyba że do każdej bułki z masłem czy bananem tworzymy inny wątek
raf7775 - Nie 10 Kwi, 2011

Ja jestem za tytułem "fotografia żywności" jeśli takowego nie ma, bo lubię robić zdjęcia ciast, owoców, dań (gotować też lubię), więc taki temat będzie jak znalazł.
No ani słowa o tych poprawionych fotkach...
Złe, w miarę, mogą być, czy do kitu? Powiedzcie coś, konstruktywnej krytyki się nie boję.

mnich - Nie 10 Kwi, 2011

Ja bym bułki nawet z bananem do kawy nie porównywał ;)
Ja jestem za ty żeby zostawić ten temat w takiej formie jak jest. Historia kawy, jej specyficzny aromat smak i kolor mogą stworzyć tutaj ciekawy w tonacji temat. :P

goltar - Nie 10 Kwi, 2011

Dla mnie to fotografia produktowa.
moronica - Nie 10 Kwi, 2011

dla mnie rowniez, a taki watek juz tu jest

raf7775, mysle ze lepiej zrobic nowe lepsze zdjecia zamiast probowac te ratowac

sklsk - Nie 10 Kwi, 2011

mnich napisał/a:
Ja bym bułki nawet z bananem do kawy nie porównywał ;)
Ja jestem za ty żeby zostawić ten temat w takiej formie jak jest. Historia kawy, jej specyficzny aromat smak i kolor mogą stworzyć tutaj ciekawy w tonacji temat. :P

uwielbiam klimaty kawiarni, kawy, jej zapach. to samo tyczy się herbaty ale żeby od razu nowy wątek?

mnich - Nie 10 Kwi, 2011

sklsk, już i tak decyzja została podjęta, nie ma co drążyć :)
raf7775 - Nie 10 Kwi, 2011

Moronica, poprawiłem te, jakiś konstruktywny komentarz, to poproszę a takiego marudzenia, nie potrzebuję.
No szkoda, że nie chcecie wątku o kawie, bo o kawie jest nawet duży portal i wielkie forum. Pewnie wielu z was tam zagląda, bo te dwa hobby, zauważyłem, że często chodzą w parach.
38.

kasiakaaz - Wto 12 Kwi, 2011

Tworas, 26 i 28 świetne.
cygnus - Pią 15 Kwi, 2011

38
Czego ta kawa taka przygaszona? Mnie to zdjęcie odstręczyłoby od zakupu.

[ Dodano: Pią 15 Kwi, 2011 13:11 ]
35-38
Jeśli zdjęcie już z aparatu dostajemy KRZYWE albo ze źle ustawioną ostrością... to szkoda się bawić w edycję. Ale warto każde zdjęcie krytycznie przejrzeć NA DUŻYM EKRANIE a nie na ekraniku aparatu fotograficznego. I tych nieudanych, z oczywistymi błędami nie zauważonymi w małym formacie, nie publikować.

[ Dodano: Pią 15 Kwi, 2011 13:18 ]
28 - nie za bardzo mi się podoba, wygląda jak collage.
Okno to nie okno tylko plakat. Zupełnie spłaszczona perspektywa. A byłoby ładnie, gdyby ten widok przed okno wciągał w głąb. Jeśli już taka duża ingerencja w obraz to przecież stosunkowo łatwo to można zrobić.
A może zamiast okna powiesić prawdziwy plakat? To ważny element zdjęcia, przyciąga oko a jest zupełnie niedopracowany.

Quaint - Czw 21 Kwi, 2011

Tworas napisał/a:
lancer, kufel, dzięki :)

jeszcze jedno parowe :wink:
28.

Świetne zdjęcie najlepsze w tym temacie, wydaje mi się że było gdzieś użyte.

[ Dodano: Czw 21 Kwi, 2011 15:57 ]
39


40



41



42



43



44

komor - Czw 21 Kwi, 2011

41 bardzo misię. Czy błotko na 42 jest zamierzone? :) XTR… Zawsze wolałem iść pod prąd i preferowałem osprzęt Sachsa. :P Choć w sumie topowe Sachsy były jednak o półeczkę niżej od XTR, więc porównanie nie do końca trafione… :)
Jedzonko z 40 inaczej bym oświetlił, na tych zdjęciach wyglądają na bardzo suche, a chyba takie nie są.

dr11 - Czw 21 Kwi, 2011

Tworas napisał/a:
dr11 napisał/a:
Mi ciągle coś z tym parzeniem kawy nie wychodzi :sad:

bo te ziarenka które masz na zdjęciu to trzeba najpierw zmielić i wtedy łatwiej zaparzyć kawę :mrgreen:
O, dzięki, od razu lepiej! ;) :D

Quaint, za komorem, 41 fajne, czyste, zimne i nowoczesne :)

Quaint - Czw 21 Kwi, 2011

komor napisał/a:
41 bardzo misię. Czy błotko na 42 jest zamierzone? :) XTR… Zawsze wolałem iść pod prąd i preferowałem osprzęt Sachsa. :P Choć w sumie topowe Sachsy były jednak o półeczkę niżej od XTR, więc porównanie nie do końca trafione… :)
Jedzonko z 40 inaczej bym oświetlił, na tych zdjęciach wyglądają na bardzo suche, a chyba takie nie są.


"błotko" tak, a właściwie okruch, jedzonko z 40 jest suche bo to sushi w tempurze, znaczy w panierce :)

Tworas - Pią 22 Kwi, 2011

Quaint, dzięki, zdjęcia faktycznie były już gdzieś użyte :)

tak jak wspomniano wyżej 41 się mocno wyróżnia na duży plus oczywiście :)

martin33-73 - Wto 26 Kwi, 2011

45.

raf7775 - Sro 04 Maj, 2011

Pudełka małe, pudełka duże, wszędzie pudełka; też tak macie...
46.

edmun - Sro 04 Maj, 2011

płaskie i ma za dużo odbić
moronica - Sro 04 Maj, 2011

przede wszystkim robiac zdjecie produktu - odkurz go i wypoleruj, to twoje pudelko jest strasznie usyfione. z odbiciami mozna powalczyc przy pomocy filtra polaryzacyjnego i innego ustawienia oswietlenia. albo po prostu postaw aparat na statywie i rob w swietle zastanym (o ile sa warunki), pudelka ci przeciez nie uciekna. unikniesz nie tylko tych odbic ale i mocnych cieni. kompozycja marniutka - te pudelka w tle bardziej przeszkadzaja niz pomagaja. krawedz polki i ten ciemny naroznik nie powinny sie tu znalezc
raf7775 - Sro 04 Maj, 2011

No tak, popracuję nad tym.

[ Dodano: Sro 04 Maj, 2011 13:02 ]
Czy teraz lepiej?
47.


[ Dodano: Nie 22 Maj, 2011 01:26 ]
48.


[ Dodano: Wto 31 Maj, 2011 19:33 ]
49.


[ Dodano: Pią 03 Cze, 2011 18:03 ]
50.


[ Dodano: Pią 03 Cze, 2011 20:30 ]
51.


[ Dodano: Sro 08 Cze, 2011 18:32 ]
52.

lancer - Pią 17 Cze, 2011

raf7775, fotografia produktu to niestety dużo więcej niż dwie lampy i i namiot... Powiedziałbym Ci co jest nie tak ale nie chce mi się pisać :P

Poniżej wrzucam Ci fotkę reklamową zrobioną przy lampce nocnej :)

53.

Daniel*1977 - Pią 17 Cze, 2011

54

eyes in the soup by Daniel*1977, on Flickr

55

yummmyyyy by Daniel*1977, on Flickr

56

fresh by Daniel*1977, on Flickr

raf7775 - Pią 17 Cze, 2011

57.

moronica - Pią 17 Cze, 2011

nooo Daniel*1977 na stocki to by ich nie przyjeli ;) "limited commercial value", mocne cienie, poucinana filizanka

raf7775 rowniez jestem na nie. slaba kompozycja, straszny przepal na filizance, zupelnie nieprzemyslane to zdjecie. do kawy by mnie nie zachecilo nawet wczesnym rankiem

Daniel*1977 - Pią 17 Cze, 2011

moronica, Filiżanka jest stara :) i robiona pod wpływem ...
Co do cieni to rzeczywiście są zbyt mocne, nie mam namiotu jeszcze a to by rozwiązało problem. A 55 i 56 są na GI ;) tylko czy się sprzedadzą to już inna kwestia.

raf7775 - Pią 17 Cze, 2011

Moronika, już mnie przyzwyczaiłaś, że jesteś na nie ale coś bredzisz, przepał na filiżance, by cię nie zachęcił do kawy??
A co ma piernik do wiatraka, na kawę patrz.
Zrób lepszą kompozycję i pokaż, dużo gadasz mało robisz, to tak generalnie.

moronica - Pią 17 Cze, 2011

raf7775, nie, mowie o zdjeciu ogolnie. to temat "fotografia produktu / reklamowa" i zdjecia powinny oddawac reklamowy charakter, wzbudzac pozytywne emocje wobec produktu. a zdjecia jedzenia/napojow powinny byc apetyczne. byly juz w tym zdaje sie watku swietne zdjecia kawy i ekspresow po obejrzeniu ktorych az chcialo sie zaparzyc sobie filizanke. tu jakas brunatno-bordowa ciecz sie saczy do przepalonej krzywej filizanki z kranika, ktory w wyniku pomaranczowych odblaskow wyglada na lekko zardzewialy. widzialbys je na okladce menu w kawiarni? ja nie. fotografia produktowa to nie hop siup mam produkt, walne lampa i jest zdjecie. kompozycja to kluczowa sprawa jak i miekkie subtelne swiatlo, poza tym obrobka jest rownie wazna co samo surowe zdjecie
raf7775 - Pią 17 Cze, 2011

To nie odblaski tylko mosiądz wystający spod chromu.
Chyba nie wiesz jak wyglądają pierwsze krople porządnie przyrządzonego espresso.
Celowo jest pochylone.

lancer - Pią 17 Cze, 2011

moronica napisał/a:
straszny przepal na filizance

brednia
raf7775 napisał/a:
Zrób lepszą kompozycję i pokaż, dużo gadasz mało robisz, to tak generalnie.

zgadzam się - moronica, potrafisz lepiej to to pokaż
raf7775, moim zdaniem fotka jest przyzwoita. Nie dobra ale przyzwoita. Ja bym to zrobił tak:
- to "coś" z czego wylatuje kawa powinno być na wysokim kluczu, w przypadku okrągłego przedmiotu to nie jest łatwe ale innego wyjścia nie ma. Dodatkowo obróbka bo wygląda to na sporo używane
- bg do wymiany, np rozsypane ziarna kawy a tło jaśniejsze gradientowe lub duży bokeh
- kawa powinna mieć kolor brązowy, ta kojarzy się z krwią

masza - Pią 17 Cze, 2011

raf7775, może i wszystko na Twoim zdjęciu jest celowe i zamierzone, ale... nie wygląda to najlepiej :) Radzę Ci przyjrzeć się "produktowym" zdjęciom Moroniki ("dużo gadasz, mało robisz" - tu akurat kompletnie nie trafiłeś). Możesz się wiele od niej nauczyć.
A co do kompozycji Twojego zdjęcia - pokażę mój pierwszy z brzegu pomysł na kadr. Ale tak czy owak wrzuciłabym do "innej", nie do "reklamowej" ;)

psylo - Pią 17 Cze, 2011

przepraszam za wtrącenie ale czyjeś niezrozumienie tego co mówi ktoś inny i wytaczanie przeciw ciężkich dział, które okazują się procą jest jakoś nie do zrozumienia...
raf7775 wczytaj się w to co pisze moronica i podejdź do tematu jeszcze raz...

lancer - Pią 17 Cze, 2011

No i pokazała :) Nie moronica, ale masza... Ach te nasze optyczne kobiety :)

[ Dodano: Pią 17 Cze, 2011 22:06 ]
masza napisał/a:
Radzę Ci przyjrzeć się "produktowym" zdjęciom Moroniki ("dużo gadasz, mało robisz" - tu akurat kompletnie nie trafiłeś). Możesz się wiele od niej nauczyć.

tu być może też zabluźniłem - nie znam warsztatu moronica'i

masza - Pią 17 Cze, 2011

lancer, bij się w piersi! :)
moronica - Pią 17 Cze, 2011

lancer, to co wg ciebie jest przepalem? bo dla mnie obszar czystej bieli 255.255.255 na fotografowanym obiekcie (w tle jest dozwolona a czesto pozadana)

tu wyglada to tak:


ja sie tu czesto na forum pokazuje ze swoimi pracami (w tym temacie rowniez) i jestem przyzwyczajona do krytyki. wczesniej rowniez krytykowales zdjecia tego samego forumowicza, teraz nagle bronisz jednego na podobnym poziomie. masz cos do mnie to krytykuj mnie zamiast robic podchody ;)

i zeby nie bylo, moje stoczki zawsze byly wybitnie amatorskie, mowie tak bo sie napatrzylam na mase super dopracowanych zdjec. ale wiem co mozna zrobic z byle lampkami biurkowymi i duza iloscia czasu. wiem rowniez jakie sa kryteria oceny na serwisach stockowych i ile sie trzeba napocic by moc sprzedawac zdjecia za smieszne 25c a wiadomo, ze stock to czesto najbardziej amatorska dziedzina platnej fotografii

lancer - Pią 17 Cze, 2011

moronica, Najdroższa... Że ja do Ciebie personalnie? Nie żartuj. Urażony zostałem raczej w momencie kiedy usłyszałem coś o przepałach. A tera jeszcze bardziej kiedy słyszę o 255.255.255... WTF? Dlaczego?

Moja była szefowa mawiała: "Tam gdzie pojawiają się tabelki i wykresy tam kończy się firma"
Tak samo jest z fotografią. W ocenie fotografii nie można kierować podpierać się histogramem i innymi cudami. To one mają nam mówić które zdjęcie jest ładne, a które nie?
Czysta bieli nie jest błędem w fotografii bo czyż nie występuje ona w naturze? Np. na koszuli Hajzera? :mrgreen:

Looknij na zdjęcie poniżej (fot. Marta W):


To pewnie też przepał? Nawet jeśli tak to zdjęcie jest piękne i niech będzie przepalone bo tak wygląda cudownie! Uwielbiam je.

Co do rafa to nie broniłem go jakoś szczególnie. Zdjęcie jest wykonanie nieprawidłowo ale zdziwiło mnie Twoje wjechanie na białą filiżankę i tyle.

Dobranoc dzieciaczki :mrgreen:

ps. moronica, ja do Ciebie na prawdę nic nie mam :wink:

[ Dodano: Pią 17 Cze, 2011 23:58 ]
moronica, poświęciłem się i przewertowałem wszystkie strony w poszukiwaniu Twoich fotek :) Znalazłem!
Przy okazji widzę, że przez moje porządki na serwerach poginęły wszystkie moje :/

raf7775 - Sob 18 Cze, 2011

Lancer, nie zastanawiałem się nad tym ale masz rację, czemu tak panicznie bać się czystej bieli, tym bardziej że filiżanka ma być biała.
Masza, nie podoba mi się tak obcięte.
Do wszystkich.
Tytuł tematu to fotografia produktu i reklamowa.
Nie każda fotografia produktu musi być reklamowa.
Ja robię fotografie produktów dla przyjemności fotografowania nie dla kasy i na sprzedaż.
Fotografia to moje hobby, nie sposób na zarabianie kasy, więc nie próbujcie moich zdjęć porównywać do tych za które ludzie biorą pieniądze.
Lancer, zaintrygowały mnie twoje podpowiedzi co do obróbki.
Mógłbyś to zdjęcie przerobić tak jak Ty go widzisz?

PS
Na moim monitorze ta kawa ma taki kolor jak naprawdę.
To są pierwsze krople espresso, tam jest kwintesencja smaku kawy, to nie przezroczysta lurka.
Na forum kawowym powiedzieli (według mnie z przesadą trochę), że zdjęcie jest boskie a oni tam, pierwsze co oceniają to KAWĘ, potem inne niuanse.

kufel - Sob 18 Cze, 2011

raf7775 napisał/a:
Na forum kawowym powiedzieli (według mnie z przesadą trochę), że zdjęcie jest boskie a oni tam, pierwsze co oceniają to KAWĘ, potem inne niuanse.
czyli zupełnie inaczej jak tu,na forum fotograficznym, gdzie najpierw ocenia się aspekty techniczne ;)

co do zdjęcia to mnie przepal akurat nie razi, ale kompozycja zdecydowanie leży.

komor - Sob 18 Cze, 2011

Moim skromnym zdaniem przepały na zdjęciach reklamowych są bardziej pożądane niż w innych specjalizacjach foto. Biorąc pod uwagę, że reklama to bardzo często papier, to rozjaśnienie aż do bieli papieru (zero farby, czyli owo przerażające 255/255/255) jest nieraz wymagane.
Ale wiele uwag Moroniki jest słusznych, cholernie mocno trzeba zadbać o drugi plan, o kompozycję. A, i jeszcze bardzo ważne:
raf7775 napisał/a:
Chyba nie wiesz jak wyglądają pierwsze krople porządnie przyrządzonego espresso.

To jest kluczowe. Nieważne jak naprawdę wygląda produkt/proces, ważne jak się ma kojarzyć odbiorcy. Kawa ma być brązowa, a nie czerwona i nie może być taka gęsta. Tzn. na zdjęciu nie może, bo jak jest w rzeczywistości to jest właśnie mniej istotne.

pitras - Sob 18 Cze, 2011

komor napisał/a:
To jest kluczowe. Nieważne jak naprawdę wygląda produkt/proces, ważne jak się ma kojarzyć odbiorcy. Kawa ma być brązowa, a nie czerwona i nie może być taka gęsta. Tzn. na zdjęciu nie może, bo jak jest w rzeczywistości to jest właśnie mniej istotne.

Ale w rzeczywistości ta kawa jest pierońsko gęsta :) Od kilku lat codziennie żłopię jej kilka naparstków i wciąż nie mogę się przyzwyczaić, że tak mało a tak kopie :twisted:
ps na google znajdziesz masę zdjęć filiżaneczek z espresso
ps2. a tutaj takie luźne tłumaczenie jakie powinno być certyfikowne espresso

Włoski Certyfikat Espresso: 25 ml kawy i ozdobny kremem składający się z drobnych włókien, z tendencją do orzechowego brązu, ożywione przez śniady refleks. Smak powinien być intensywny i bogaty z nutami kwiatów, owoców, czekolady i chleba tostowego W ustach espresso musi być mocny, aksamitny i gorzki i nigdy ściągający.

moronica - Sob 18 Cze, 2011

jesli biel jest zabiegiem celowym i wspolgra z caloscia to jest ok. jesli jest ona wynikiem nieumiejetnie ustawionej lampy (tu akurat zdecydowanie za duzo swiatla poszlo na filizanke) i w jej wyniku tracimy szczegoly ktore powinny byc zachowane (krawedz filizanki) to jest ona mankamentem. gdyby calosc miala cieplejsze, bardziej rownomierne swiatlo, to moze kolor kawy by sie lepiej komponowal. jej gestosc jest potegowana tym, ze jej ruch zostal zamrozony lampa, dlatego wyszlo to sztucznie. przeciez nie tak oko widzi gesta plynaca kawe

od kiedy przyjemnosc z fotografowania wyklucza dbalosc o szczegoly? trzeba umiec krytycznie spojrzec na swoje zdjecia, jak sie jest swiadomym ich wad to wtedy krytyczne uwagi nie sa bolesna niespodzianka. ponadto trzeba tez wiedziec do czego sie dazy i zarabianie nie ma tu nic do rzeczy. mozna tworzyc fajne zdjecia za darmo i gnioty za kase, to nie wynagrodzenie czyni zdjecia lepszymi. ja sie zapisalam na serwisy stockowe nie by zbijac kokosy ale by sie poddac skrupulatnej krytyce. jak wysylasz swoj najlepszy material i potem czytasz "brak ostrosci, niewiasciwy balans bieli, mocne cienie/odblaski, brak komercyjnego potencjalu w wyniku niewlasciwej kkompozycji, itd sprobuj za miesiac" to ma sie 2 wyjscia - albo sie obrazic i stwierdzic, ze sie czepiaja, albo zacisnac zeby i probowac dalej unikajac tych samych bledow

raf7775 - Sob 18 Cze, 2011

Ekspozycja, łącznie z siłą błysku była ustawiana na pełnym manualu. więc może i ciut mocno błysnęło ale nie zepsuło to zdjęcia, moim zdaniem.
Kosmetyczne poprawki otarć na wylewce, jak najbardziej się zgadzam, zmiana kompozycji, hmm, można przemyśleć.
Pierwsze krople poprawnego espresso, naprawdę powoli się wytaczają i tak widzi je oko.

Komor, zależy do kogo kierujesz zdjęcie, Ci co się znają, chętnie właśnie takiego czegoś by się napili, w tym ja, (przykład ocen z forum kawowego). Ci co się nie znają, niech piją sobie rozpuszczalną, na zdrowie.

[ Dodano: Sob 18 Cze, 2011 20:08 ]
58.

komor - Sob 18 Cze, 2011

raf7775 napisał/a:
Ci co się nie znają, niech piją sobie rozpuszczalną, na zdrowie.

Nie ma co się obrażać na rzeczywistość. :) Ale jednym z elementów zdjęcia reklamowego jest kreacja wizji, a nie wierne odtwarzanie rzeczywistości. Zdjęcia modelek też powinny być zgodne z rzeczywistością? :)

lancer - Sob 18 Cze, 2011

raf7775, na początku kariery każdego fotografa czasami (a nawet częściej niż czasami) trzeba przyznawać się do błędów i z pokorą przyjmować krytykę. Inaczej będziesz stał w miejscu. Mówiła to też moronica. Lepiej się przyznać niż iść w zaparte. O pokorę nie łatwo w życiu ale w fotografii jest BARDZO cenna! Ja mam jej teraz o wiele więcej niż kiedy zaczynałem fotografować. 58 fatalne - zrób to zdjęcie od nowa bo tego już nie uratujesz.

Bardzo ważna rzecz. To co mówił komor. Fotografia jest sztuką jak każda inna. Sztuka to często fikcja, kreowanie nowego (naszego) świata a nie jego wierne odwzorowywanie. W przypadku fotografii produktowej liczy się odbiór potencjalnego klienta. Kawa jest brązowa i taka ma być i basta! Jeśli u Ciebie jest brązowa to proponuję skalibrować matrycę :P Chociaż mnie akurat to w tym zdjęciu nie razi.

I nie narzekaj więcej tylko zrób kolejne zdjęcia tak by nie było wiele do krytykowania. Coś zawsze się znajdzie - nawet w pracach najlepszych fotografów :)

raf7775 - Nie 19 Cze, 2011

Eee, ja się nie obrażam. Widzę, że fotografia reklamowa, to nie dla mnie.
W drugim zdjęciu ująłem czerwieni i nasycenia, według mnie jest brązowa.
Tak się zastanawiałem jak tam zastosować ten wysoki klucz, ustawić białą kartkę za wylewką i skierować na nią lampy...

komor - Nie 01 Sty, 2012

Z okazji nowego roku większość wątków zdjęciowych dostała nowe otwarcia 2012, ale te najmniej popularne zostają. Podbijam jedynie temat, żeby nie zaginął pośród pozamykanych wątków 2011, wśród których się znajdował.
stl_hero - Wto 03 Sty, 2012

To może coś ode mnie też :)

59.


60.

moronica - Wto 03 Sty, 2012

stl_hero, lampa jest nieostra. w fotografii produktowej jakosc zdjecia jest niezwykle istotna

na drugim reka wyglada dosc trupio i kompozycje przydaloby sie dopracowac

Quaint - Wto 03 Sty, 2012

raf7775 napisał/a:
Eee, ja się nie obrażam. Widzę, że fotografia reklamowa, to nie dla mnie.
W drugim zdjęciu ująłem czerwieni i nasycenia, według mnie jest brązowa.
Tak się zastanawiałem jak tam zastosować ten wysoki klucz, ustawić białą kartkę za wylewką i skierować na nią lampy...

Na twoim miejscu nie babrał bym się w tym zdjęciu już.
Najważniejszy punkt fotografii reklamowej (odnosnie produktów do spożycia) jest tu złamany: brak czystości i sterylności. Ten wlew wygląda jak rynna ściekowa z którego kapie brudna ciecz. To tak jakbyś zrobił zdjęcie modelce i nie pousuwał pryszczy, na starcie odrzuca. Dodatkowo źle dobrana przesłona. Z tego foto nic nie wyciśniesz.

stl_hero - Wto 03 Sty, 2012

moronica, na pierwszej fotce wyostrzyło górną cześć lampy, która i tak sprawia wrażenie nieostrej przez wyszlifowane aluminum, więc rzeczywiście całość męczy oczy przez nieostrość.
A druga jest z turnieju brydżowego i kompozycji nie wybierałem by nie przeszkadzać wgl w grze. Ale dzięx za uwagi

raf7775 - Wto 03 Sty, 2012

Quaint,
No dzięki za odpowiedź ale zerknij na daty, ja już dawno ten temat zostawiłem w spokoju ;-)

Quaint - Wto 03 Sty, 2012

raf7775 napisał/a:
Quaint,
No dzięki za odpowiedź ale zerknij na daty, ja już dawno ten temat zostawiłem w spokoju ;-)

aaapppsiik :razz:

slawomirro - Wto 17 Sty, 2012

61.



62.



63.



64.



65.

moronica - Wto 17 Sty, 2012

na 61 masz niepoczyszczone brudy na bialym tle, zwlaszcza w rogach
62 jak juz zostawiac to tlo szare to chociaz niech nie bedzie widac nierownosci sciany
63 widac, ze szklanka wycinana bo na gorze jest zbyt ciemna, szklo powinno wygladac tak jakby za nim tlo bylo biale a nie szare
64 ponownie nierowne tlo
65 ostrosc jest gdzies za filizanka, w takim ujeciu chcialoby sie jednak miec ostry wzorek i ta herbate przed filizanka

ogolnie nie podoba mi sie tlo i podloze w calej tej serii, taki odcien szarosci niedobrze sluzy zdjeciom ktore powinny przedstawiac sie apetycznie. odsun przedmioty od sciany i daj na nia dodatkowe oswietlenie. otworz przyslone bardziej tak by ewentualne niedoskonalosci tla i linia zbiegu z podlozem byly bardziej rozmyte (choc najlepiej, gdyby w ogole styk podloza i tla nie byl ostra krawedzia)

stworz sobie najprostszy lightbox, np taki

od razu zobaczysz roznice

slawomirro - Sro 18 Sty, 2012

Dzięki za komentarz. Cały czas się uczę. To moje pierwsze zdjęcia jakimi wgóle chciałem się pochwalić lub prosić własnie o opinię. Tematyka produktowa jest czymś abolutnie czego nigdy nie robiłem. A zabawa przy tym jest niezła.

61- zauważyłem po opubliklowaniu, fakt, dałem ciała
62- ok, będę poprawiał :)
63- ok, coś z tłem będę kombinował :)
64- widzę że nie mam szczęścia co do tła :D
65- tu ostrość była zamierzona w ten sposób. Może nie trafiłem, ale tak miało być.

Mam namiot bezcieniowy i 4 lampy 5000K. Już wiem, ze muszę bardziej odsuwać podłoże od tła. To szare czy brązowe tło, to kartony B1 o określonych kolorach (szare/bazowe/białe)
Wcześniej faktycznie ściana robiła za tło. Za podłoże robi szyba.

osator007 - Wto 31 Sty, 2012

66.

67.

komor - Czw 02 Lut, 2012

osator007, 66 klasyka, ale na 67 zrobiłbym coś w celu zwiększenia czytelności napisów na czarnym kółku. Może wystarczy w postprodukcji, ale już robiąc foty bym raczej na to zwrócił uwagę.
osator007 - Czw 02 Lut, 2012

Dzięki. Mógłbyś mi jeszcze doradzić jak robić dobre zdjęcia białych(jasnych) przedmiotów na białym tle?Np. etykiet na rolce.
Czytałem, że najlepsze efekty wychodzą na przeźroczystej płycie plexi na stole bezcieniowym, ale gdy takiej plexi nie posiadam?

forsyth - Nie 26 Lut, 2012

Proszę o poradę w sprawie zdjęć biżuterii. Robiłem już zdjęcia produktów ale biżuteria sprawia mi trochę problemów. Ma być na tle czarnego atlasu i największy problem mam z ułożeniem ciekawej kompozycji ze wszystkich 3 elementów(naszyjnik, branza i kolczyki). Kolczyki to już jakiś koszmar;). Wstawiam kilka fotek które zrobiłem proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję.
68.

69.

70.

71.

72.

73.

74.

Usjwo - Pon 27 Lut, 2012

koszmar kolczykow to miom zdaniem ze sie w GO nie zalapaly, (co latwo da sie naprawic), ale pewnie o cos innego chodzi
forsyth - Pon 27 Lut, 2012

Usjwo napisał/a:
koszmar kolczykow to miom zdaniem ze sie w GO nie zalapaly, (co latwo da sie naprawic), ale pewnie o cos innego chodzi


generalnie taki był plan żeby się nie załapały w GO. Mam też wersję głębią ostrości łapiącą kolczyki ale taki efekt wydawał mi się ciekawszy. Wersja z większą głębią ale czy lepsze sam nie wiem.
75.

76.


Zdjęcia numerujemy zgodnie z zasadą n_1 w stosunku do ostatniego zamieszczonego w poprzednim poście.

masza - Pon 27 Lut, 2012

forsyth, domyślam się, że pokłosiem tych zdjęć ma być sprzedaż błyskotek. Dlatego wypowiem się jako potencjalna klientka: gdy kupuję biżuterię, nie zależy mi na artyzmie zdjęć ją przedstawiających - ma być wyraźnie. :) Myślę, że jeśli chcesz na jednej fotografii pokazać naszyjnik, bransoletę i kolczyki - najlepiej ułożyć je płasko na aksamicie. Skupiłabym się na ładnej "dwuwymiarowej" kompozycji. Kolczyki zawsze można umieścić w kształtnej pętli naszyjnika, a tym samym wypełni się pustą przestrzeń.
forsyth - Pon 27 Lut, 2012

masza napisał/a:
forsyth, domyślam się, że pokłosiem tych zdjęć ma być sprzedaż błyskotek. Dlatego wypowiem się jako potencjalna klientka: gdy kupuję biżuterię, nie zależy mi na artyzmie zdjęć ją przedstawiających - ma być wyraźnie

Dzięki za pomoc tak chyba zrobię bo faktycznie zbyt artystycznie podszedłem do zlecenia.
Zrobię zwykłe fotki w namiocie bezcieniowym bez cudowania światem. Nie umiałem postawić się w roli klientki. Dzięki za uświadomienie. Wstawię jutro wieczorem efekt końcowy wg twoich wskazówek

masza - Pon 27 Lut, 2012

forsyth, czekam na zdjęcia. :) Na pewno będą OK.
forsyth - Wto 28 Lut, 2012

No i zrobiłem zwykłe foty tak jak radziła masza bez artystycznego cudowania.
77.

78.

79.

80.

81.


forsyth po raz kolejny poprawiliśmy numerację Twoich zdjęć, następnym razem będzie warn.

Usjwo - Wto 28 Lut, 2012

Tylko ze zrobiles perly (biale) na bialym tle, niestety niewiele widac :sad:
moronica - Wto 28 Lut, 2012

Usjwo, chyba cos nie tak z twoim monitorem, mi sie nic nie zlewa i wszystko widac

jak dla mnie spoko zdjecia, moze wolalabym idealnie na wprost ale ogolnie sa ok

dj_tomek - Sro 29 Lut, 2012

Moje pstryki;)
82.

83.

84.

85.

forsyth - Sro 29 Lut, 2012

Usjwo napisał/a:
Tylko ze zrobiles perly (biale) na bialym tle, niestety niewiele widac

Takie dostałem podstawki od zleceniodawcy ale nie uważam żeby się zlewały. Na tak istotną sprawę na pewno bym zwrócił uwagę.

dj_tomek napisał/a:
Moje pstryki;)

Podoba mi 84.

masza - Sro 29 Lut, 2012

forsyth, mnie się nie zlewa. Jako klientka byłabym usatysfakcjonowana takimi zdjęciami. :)
dj_tomek, 84 fajne.

Kinga - Sro 29 Lut, 2012

forsyth do mnie tez bardziej przemawiają te fotografie, widać dokładnie co i jak, jakiej długości i proporcje, jest ok :smile:
forsyth - Sro 29 Lut, 2012

Mam nadzieję, że fotki spodobają się też zleceniodawcy. Nie jest to fotografia za, która przepadam ale jakoś trzeba utrzymać swoje hobby. pozdrawiam
raf7775 - Czw 01 Mar, 2012

podoba mi się 85
broczek - Pią 02 Mar, 2012

Moje pierwsze fotograficzne zlecenie. Co prawda po koleżeńsku za friko, do aukcji na allegro ale zawsze to "zlecenie" :)

86.


87.


88.


W jaki sposób można bardziej podkreślić krawędzie koperty bez zmiany koloru tła? Jak zmieniam wartość ekspozycji, to przyciemnia się tło (to akurat nie jest kłopot) ale niestety także "szarzeje" tarcza zegarka.

dragossani - Pią 02 Mar, 2012

Doświetlić wąskim snopem światła z boku, tak żeby zaiskrzyła krawędź.
forsyth - Sob 03 Mar, 2012

broczek napisał/a:
Moje pierwsze fotograficzne zlecenie. Co prawda po koleżeńsku za friko, do aukcji na allegro ale zawsze to "zlecenie" :)

nie jest źle chociaż na pewno atrakcyjniej by wyszły zdjęcia na płytce akrylowej z odbiciem produktu.

broczek - Sob 03 Mar, 2012

Dzięki za podpowiedzi.
Pewnie będzie jeszcze okazja poćwiczyć inne rozwiązania. Na razie musiałem zadowolić się namiotem własne produkcji.

belkot77 - Czw 08 Mar, 2012

Witam,

Ja ostatnio zajmuje sie takimi zdjeciami. Kolega mnie poprosil i no zaczalem robic...

90s - Czw 08 Mar, 2012

89 bardzo ładne zdjęcie, podłoże to czarna pleksi czy szybka pod którą znajduje się czarny materiał?
belkot77 - Czw 08 Mar, 2012

90s, http://fotozakupy.pl/akce...owy-mini,11589s
90s - Czw 08 Mar, 2012

to jest takie samo szkło jak w stolikach?
hijax_pl - Czw 08 Mar, 2012

plastik... akryl...
90s - Czw 08 Mar, 2012

Szukam czegoś podobnego do aktów tyle że większy rozmiar.
I właśnie taki czarny plastik,pleksi byłaby najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. tylko cenowo może być ciężko jak za taką tackę wołają aż tyle

dj_tomek - Czw 08 Mar, 2012

Może warto gdzieś na własną rękę u jakiegoś "pana zenka" na zamówienie poszukać? Myślę, że wtedy kosztowo mogłoby fajnie wyjść ;)
90s - Czw 08 Mar, 2012

też tak myślę, pytanie tylko czego szukać i gdzie.
Może folia ogrodowa naciągnięta na blat stołu:)? chociaż nie da tak czystego i głębokiego odbicia.

B o g d a n - Czw 08 Mar, 2012

dj_tomek, mam parę uwag do Twoich ostatnich zdjęć :smile: :
Ad. 82
Co najmniej wskazówki powinny być ostre. U Ciebie ostrość pojechała w lewo na krawędź tarczy.

Ad. 83.
Nie mam zdania.

Ad. 84.
Podobnie jak dla 82, tyle, że ostrośc pojechała za bardzo w prawo-dół.

Ad. 85.
Fajka dominuje nad kompozycją i odciąga wzrok od głównego (jak się domyślam) przedmiotu, czyli zegarka. Dodaktowo jest ona w nieostrości, a zegarek jest zupełnie z boku kadru. Proponuję ustawić zegarek bardziej na pierwszym planie, a fajkę dalej z tyłu aby wydawała się mniejsza, wtedy powinno być lepsze wrażenie.

Proponuję ostrzyć ręcznie na statywie. :wink:

dj_tomek - Czw 08 Mar, 2012

I może się trochę odkształcać.. Po prostu można rozejrzeć się za firmą, która handluje "szybami" z pleksi czy coś takiego.

Co do zdjęć...robiąc je odkryłem, że moja wiekowa już 50 1.8, masakrycznie się gubi. Robiłem te zdjęcia właśnie na próbę i to i tak najlepsze z chyba 20 robionych na af...:(
nie wiem też czy to nie wina leciwej puszki..

B o g d a n - Czw 08 Mar, 2012

dj_tomek napisał/a:
Co do zdjęć...robiąc je odkryłem, że moja wiekowa już 50 1.8, masakrycznie się gubi. Robiłem te zdjęcia właśnie na próbę i to i tak najlepsze z chyba 20 robionych na af...:(
Dlatego proponuję ostrzyć ręcznie, co jest istotne zwłaszcza przy takiej fotografii gdzie liczy się precyzja.

dj_tomek napisał/a:
nie wiem też czy to nie wina leciwej puszki..
Raczej nie. :smile:
belkot77 - Czw 08 Mar, 2012

90s, nie wiem jakich rozmiarow szukasz ale mozna znalezc spokojnie cos wiekszego, ewentulnie kupic dwie lub wiecej plyt. Drogie wcale nie sa. Bardzo sie rysuja ale aktow to chyba nie dotyczy, no chyba ze modelka bedzie miala bizuterie na dole :mrgreen:

Tu masz przykladowy sklep: http://www.fotoserwis.lub.../lampy/tla.html

90s - Czw 08 Mar, 2012

Dzięki belkot77, faktycznie tutaj oferta już ciekawiej się prezentuje.
co do rozmiarów to myślę że tak 2mx1,2m by cała kobieta się zmieściła i pełne jej odbicie uzyskać, choć w takiej sytuacji jeden kawałek byłby wskazany.

Quaint - Pią 09 Mar, 2012

92



93

Sunders - Pią 09 Mar, 2012

Quaint, jak dla mnie 92 i 93 są super. :smile:
Czy te cienie u dołu są zamierzone :?:

mozer - Pią 09 Mar, 2012

92, 93 - bardzo pro.
90 jest fajne, ale bym je jednak rozjaśnił. Chyba, że mam kiepski monitor ;)

90s - Pią 09 Mar, 2012

92, 93 ciekawe prace, najbardziej w oczy się rzuca jednakowy cień, gdzie przy laptopie jest zbyt mały i ciężko ocenić jaki musiałby być kierunek światła by taki powstał, przy klawiaturze już lepiej się prezentuje chociaż pomyślałbym by zrobić go na całej szerokości, dałoby to efekt oświetlenia obiektu pionów z góry co zresztą widać po jaśniejszych partiach na klawiaturze. Więc wiekszy realizmy by był.
samo tło bardzo przyjemne i bardzo pasuje do produktów apple skromne bez przesady a jednak z klasą.

kwscore - Nie 25 Mar, 2012








Daniel*1977 - Nie 25 Mar, 2012

kwscore, bardzo fajne sterylne zdjęcia, może jedynie pasek jako zbędna rzecz :)
Daruu - Pon 26 Mar, 2012

Mam nadzieję, że dobry dział

98


99

broczek - Czw 29 Mar, 2012

Jeśli ma to być reklama piwka, to chyba ciut za mała GO. Według mnie etykieta na butelce powinna być bardziej rozpoznawalna.

I jeszcze jedno. Zamiast cieknącej piany, która kojarzy mi się z niechlujstwem i "mordownią" może zrosić szklankę wodą aby zawartość wyglądała na dobrze schłodzoną?

Aszex - Czw 29 Mar, 2012

zacna szklanka :)
komor - Pon 09 Kwi, 2012

Czesiu32, zdjęcie i cały post usunąłem, a Ty dostajesz pierwsze ostrzeżenie z nowej serii. Wyraźnie testujesz jak daleko możesz się posunąć, czyli Twój drugi pobyt na tym forum zakończy się równie szybko jak pierwszy, jak sądzę. Nadal zero przemyśleń co do swojego postępowania?
Czesiu32 - Pon 09 Kwi, 2012

komor napisał/a:
Czesiu32, zdjęcie i cały post usunąłem, a Ty dostajesz pierwsze ostrzeżenie z nowej serii. Wyraźnie testujesz jak daleko możesz się posunąć, czyli Twój drugi pobyt na tym forum zakończy się równie szybko jak pierwszy, jak sądzę. Nadal zero przemyśleń co do swojego postępowania?

Dziekuję za nagrodę!
Jako przedstwiciel dekadencji w tym panującym na forum artystycznym maraźmie, jest to dla mnie wysoka nagroda z pozycji artysty dekadenckiego, z której mogę być po prostu dumny.
Więc jeszcze raz wielkie dzięki, za tak wysoką ocenę mojej pracy, w dziedzinie reklamy pożywienia poprawiającego mądrość psów.

raf7775 - Pon 07 Maj, 2012

kwscore,
Świetne fotki, tylko ten pasek nie potrzebny.

rafal.adamczyk - Wto 08 Maj, 2012

Próbuję znaleźć wspólny język z lampami i jak tylko znajdę chwilę to ćwiczę :shock: Po ćwiczeniach czasem wyjdzie cuś takie:


MNISZKA - Wto 08 Maj, 2012

101

masza - Wto 08 Maj, 2012

MNISZKA, chciałeś pokazać produkt czy logo produktu? :) (Logo też można ładniej zaprezentować).
MNISZKA - Wto 08 Maj, 2012

No to mi nie wyszło :cry:
90s - Wto 08 Maj, 2012

rafal.adamczyk, ładnie oświetlone, mi się podoba, jedynie co bym zmienił to dał większą głębie ostrości by ten pierwszy przedmiot był również ostry, skoro to ma być produkt reklamowy. Oraz powinien być raczej w całości a nie ucięty.
KwusheR - Wto 08 Maj, 2012

Znowu kadr : ) Złapałeś kawałek biurka. Po co?
mozer - Wto 08 Maj, 2012

rafal.adamczyk, ogólnie ładnie, ale dodam jeszcze do opinii 90s, że ja bym rozseparował elementy, żeby tak się nie zlewały.
MNISZKA - Pią 08 Cze, 2012

Tak fotka mojego fona.
102

Daniel*1977 - Pią 08 Cze, 2012

Według mnie 102 jest dobrze pomyślane, ale źle zrobione.
Nie podoba mi się zbyt jasne odbicie na ekranie, litery w górnym lewym rogu powinny być albo ostre albo całkiem rozmyte, tak są jakieś nijakie.
No i na koniec zdjęcie powinno być bez skazy, a na sterowniku widać odcisk palca.

Jak już dałeś telefon to był chwilowy mój pomysł, który z perspektywy czasu powinien zostać poprawiony :)

103

Rink by Daniel*1977, on Flickr

raf7775 - Sob 16 Cze, 2012

104.

105.

Daniel*1977 - Sob 16 Cze, 2012

104 105 tak mi się wydaje, że pod innym kątem powinno być, w obu przypadkach zmienił bym tło na mniej błyszczące. Na obu również górny prawy róg jest czarny.
104 góra do poprawy, widać cienie i odbicia innych rzeczy.

90s - Sro 24 Paź, 2012

106.
Pierwsze przymiarki do fotografii szkła.


skull and Fire by Sanches90s, on Flickr

Fawu - Pią 26 Paź, 2012

90s napisał/a:
106.
Pierwsze przymiarki do fotografii szkła.

Myślę,że udane,fajny efekt,wydaje mi się,że szklanka minimalnie leci w lewo :wink:

mozer - Pią 26 Paź, 2012

90s, ciekawe :) Zrobiłeś kostkę z alkoholu? ;)
90s - Sob 27 Paź, 2012

Fawu, dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie trochę leci ale chyba w prawo?

mozer, jaką kostkę? to szklanka :) nabiłem ją propan butanem z butli która została po sesji ze spawaczem, niektóre zdjęcia są zbyt drastyczne by pokazać:)

Ogólnie chciałem zrobić zdjęcie podręcznikowo, czyli biały ekran czarny papier i obrys konturów szkła, wtedy szklanka była ładnie zarysowana ale środek bezkształtny.
Stąd te brzegi szerokie z przerwą. Jak przyjdą formy do lody to raz jeszcze podejdę do zadania.

mozer - Sob 27 Paź, 2012

90s, widziałem formy do kostek w kształcie czaszki - myślałem, że to właśnie taka :)
90s - Sob 27 Paź, 2012

Nie nie to są szklanki specjalnie do ćwiczeń je zamówiłem:)
ale też widziałem różne ciekawe formy do lodu, zamówiłem titanica ze skałą lodową:) i pociski do AK-47:)
Tylko mam problem jak zrobić by kostki były przeźroczyste a nie białe?
wiesz może coś na ten temat;)?

mozer - Sob 27 Paź, 2012

Cytat:
Tylko mam problem jak zrobić by kostki były przeźroczyste a nie białe?

Spróbuj przegotować wodę.

90s - Sob 27 Paź, 2012

mozer napisał/a:

Spróbuj przegotować wodę.

Dzięki sprawdzę radę

mozer - Sob 27 Paź, 2012

90s, albo użyć mineralnej. Tylko nie gwarantuję skuteczności - sam nie testowałem :) Generalnie skład wody z kranu może być różny i w tym szkopuł.
90s - Sob 27 Paź, 2012

teraz mam mineralną, ale nadaj nie jest idealnie, może ją przegotuje :)
mozer - Sob 27 Paź, 2012

90s, podobno skutkuje ruszanie wodą podczas zamrażania, ale to raczej trudne do wykonania w domowych warunkach ;)
jasiekcom - Sob 27 Paź, 2012

90s a ja sobie pomyślałem że może by woda destylowana :wink: ale tak normalna się ma rozumieć :grin:
mozer - Sob 27 Paź, 2012

jasiekcom, tylko może być ciężko z zamrożeniem ;)
90s - Sob 27 Paź, 2012

mozer napisał/a:
90s, podobno skutkuje ruszanie wodą podczas zamrażania, ale to raczej trudne do wykonania w domowych warunkach ;)

parę kopniaków z zamrażarkę wystarczy:)?

jasiekcom, znalazłem nie tyle co dystylowana ale blisko byłeś:)
tutaj jest technika:)
http://www.spryciarze.pl/...zezroczysty-lod

jasiekcom - Sob 27 Paź, 2012

90s, tak sobie myślałem, bo skoro woda destylowana jest oczyszczona ze składników mineralnych i gazów na skutek destylacji to kostka lodu powinien być przezroczysty mozer, tego nie wiem w jakiej temperaturze zamarza woda destylowana ale wydaje mi się właśnie jako ta "najbardziej czysta" to będzie wzorcowo zamarzać przy temperaturze 0 stopni :?: ale nigdy nie byłem dobry z chemii :mrgreen: wiec może się mylę
mozer - Sob 27 Paź, 2012

jasiekcom, właśnie czysta woda źle zamarza, bo nie ma gdzie powstać zalążek krystalizacji. Ale tak czy inaczej po kopnięciu przechłodzona woda powinna zamarznać - nie wiem tylko z jakim efektem ;)
90s - Sob 27 Paź, 2012

powiem Wam że bardzo ciekawa ta strona spryciarze, dużo dobrego materiału który do sesji można wykorzystać.
Rozważałem by denaturatem napełnić te szklanki ale teraz myślę że coś takiego da ciekawszy efekt
http://www.spryciarze.pl/...-swiecaca-ciecz

[ Dodano: Czw 22 Lis, 2012 22:02 ]
Powinno być bardziej w martwej naturze ale nie znalazłem takowego temaciku

107.

Titanic by Sanches90s, on Flickr

mozer - Czw 22 Lis, 2012

plumk
90s - Czw 22 Lis, 2012

mozer, dzięki kolego
masza - Czw 22 Lis, 2012

90s, ach, jakie soczyste! :)
90s - Czw 22 Lis, 2012

dziękuje masza, taka mała interpretacja Titanica:)
komor - Czw 22 Lis, 2012

Pomysłowe, podoba mi się. Jakiś strasznie nierówny kieliszek Ci się przytrafił, czy to jakieś ślady stemplowania? Chodzi mi o krawędź.
90s - Pią 23 Lis, 2012

Kieliszek kosztował całe 2,50zl stąd taka jakość szkła,chciałem jak najmniej w PSie pracować a jak najwięcej zrobić podczas samego fotografowania, ale fakt można byłoby te krawędzie wygładzić lub zainwestować w kryształowe kieliszki.
mozer - Pią 23 Lis, 2012

E tam, elegancko wyszło. Jeśli brzegi przeszkadzają, to myślę, że korekcja nie jest jakimś wielkim problemem.
komor - Pią 23 Lis, 2012

Wyszło bardzo ładnie, tylko byłem ciekaw właśnie, czy nierówne brzegi to wina szkła czy obróbki, bo sam miałem ten sam problem przy zabawie ze szkłem, przy close-up. Z pozoru idealne naczynie okazuje się nierówne, jakieś bąbelki powietrza są, paprochy ze ściereczki, którą polerowałem szkło itd. :)
90s - Pią 23 Lis, 2012

Ja czyszczę szkło zwykłą gazetą , jak do tej pory to najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem.
Co do jakości szkła to prawda, normalnie nie widać jakiś większych skaz dopiero jak światło przyświeci lub się za bardzo przytnie to takie cuda się ukazują.
Ciekawy jestem jak to się ma do droższych kieliszków, czy są wolne od takich wad?

komor, jakim obiektywem pstrykasz takie fotki?

Masz też jakieś ciekawe uchwyty itp przedmioty? bo ja wszystko szarą taśmą lepiłem do statywów od lamp lub pod aparaty.
szkoda że nie zrobiłem fotki aranżacji bo dość śmiesznie to wyglądało.

A najtrudniejsze było włożyć ten lód i ustawić odpowiednio, każdy obrób po kieliszku to od nowa czyszczenie, masakra już chciałem to kleić czymś:)
Natomiast płyń rurką wlewałem by nie chlapał na ścianki i baniek nie robił.

W sumie 8 godzin spędziłem wczoraj na sprawdzaniu różnych opcji i eksperymentach z czego 4 by to zdjęcie zrobić

komor - Pią 23 Lis, 2012

90s, używam (a właściwie używałem, bo dawno się w to nie bawiłem) przeważnie 100 mm macro, ale nie tylko. Co do jakości szkła to owszem, gdzieś tam w kuchni wynalazłem jakiś prezentowy kieliszek z wyższej półki to po bliższym przyjrzeniu się widać różnicę. Przy czym nie jest to jakaś kryształowa cepelia, po prostu produkt wyższej jakości, na pewno nie za 2,50, nieważne w jakiej walucie. :)
Uchwytów ciekawych nie mam, ciągle na liście zakupów na dalszych pozycjach :) ale wspomagam się kartonami, taśmą gaffers-tape oczywiście, itd.

90s - Pią 23 Lis, 2012

Takie uchwyty i inne pomoce sporo czasu by zaoszczędziły ale ciężko coś znaleźć w tysiącach ofert na ebayu dlatego pytam czy coś ciekawego posiadasz:)

Ja kupiłem teraz dwie szyby jedną 4mm a druga podwójną z białą, oraz dostałem trochę ścinków luster i szyb by mieć czym fragmenty doświetlać.

Niestety nie mam też żadnego szkła do macro a raczej to którym robię nie spełnia warunków takiej fotografii dlatego pstrykam 85 1,8. co na kadrowaniu mocnym się kończy.

Trzeba teraz iść do kuchni i szukać nowych inspiracji;)

komor - Pią 23 Lis, 2012

90s, typowe uchwyty wyskoczą Ci z Gugla po wpisaniu frazy „magic arm”. Ma to w ofercie Manfrotto i wielu innych producentów, są też chińskie badziewia, do wyboru, do koloru. Mam trochę różnych pleksi i innych materiałów, kupionych i zdobycznych. Część z nich niestety dość szybko traci piękny połysk i po paru użyciach trzeba wyrzucać, a nie zawsze szyba jest możliwa. Szyby szklanej akurat zresztą nie mam.
90s - Pią 23 Lis, 2012

komor dzięki za nazwę sprawdzę
co to za cuda.:)
mam też jedną pleksi ale tak jak piszesz już mi się porysowała, dlatego zainwestowałem w szyby bo są trwalsze.

gdzie można zobaczyć Twoje próby ze szkłem?

komor - Pią 23 Lis, 2012

90s napisał/a:
gdzie można zobaczyć Twoje próby ze szkłem?

O ile się nie mylę to online obecnie nigdzie. :) Na Flickra nie wrzucałem, było coś na homepage.mac.com ale usługa zlikwidowana, a na nowym serwerze jeszcze nic nie ma. Zdjęcia poszły do jakichś broszur, które robiłem „służbowo”, ale to było ze dwa lata temu, być może dziś bym się już do nich nie przyznał. Może przez weekend się zmobilizuję i coś wrzucę.

90s - Pią 23 Lis, 2012

komor, chętnie zobaczę, ja na razie pierwsze kroki stawiam w tym temacie.
W książkach łatwiej to wygląda:)

komor - Pią 23 Lis, 2012

90s, Twoje „pierwsze kroki” czasami są siedmiomilowe… :)
90s - Pią 23 Lis, 2012

komor, hehe dziękuje
zainspirowała mnie książka "Fotografia Produktowa od przedmiotu do martwej natury" Eberhard Schuy
jestem na razie w połowie bo jeszcze szlifuje krajobrazowe ale w tej produktowej są takie piękne prace i świetne pomysły że musiałem przetestować na szybko co tam wyczytałem:)

[ Dodano: Wto 22 Sty, 2013 20:32 ]
108.

Golden Beer by Sanches90s, on Flickr

mozer - Sro 23 Sty, 2013

Fajnie wyszło :)

Chociaż nie wiem czy jak na produktową to nie przeszkadza ten jasny, pionowy pas...

90s - Sro 23 Sty, 2013

prawda kolego mozer produkt mnie przerósł, linia powinna iść po krawędzi butelki i być dużo cieńsza do tego naklejka bardziej wyrazista tak samo detal butelki.
Ale jak zmieniałem światło to płyn tracił blask.
Oryginalnie ten przedmiot robią matowo z miękkim światłem bo butelka ma tłoczenia z przodu i tyłu które na siebie nachodzą, moje buteleczki do tego miały krzywo naklejone loga.
Dlatego kapsel dałem jako pierwsze uderzenie a później wzrok wędruje na pierwszą butelkę następnie w tło

kozidron - Sro 23 Sty, 2013

90s, poz tym co wspomniał mozer, pocisnąłbym butelke woskiem(do dechy), potem zamrażalka, następnie gliceryna lub ewentualnie woda ze spryskiwacza od biedy. Czarną etykietę dopalił wąskim strumieniem światła albo strumienicą.
90s - Sro 23 Sty, 2013

kozidron, jaki efekt by to dało? chodzi ci o lepszą jakość kropli na butelce?

szukałem w sieci informacji jak zrobić krople pojedynczą na boku butelki albo zwisającą z krawędzi szklanki ale nic takiego nie mogę znaleźć.

Macie jakiś pomysł na to?

kozidron - Sro 23 Sty, 2013

90s, taki jak na 64

albo
109.


110.



Ps. 110 nie jest tak kadrowane, to wycinek z fotki

90s napisał/a:
szukałem w sieci informacji jak zrobić krople pojedynczą na boku butelki albo zwisającą z krawędzi szklanki ale nic takiego nie mogę znaleźć.


youtube jest najlepszy :wink:

90s - Sro 23 Sty, 2013

kozidron, bardzo fajne zdjęcia, zdecydowanie lepsza jakość kropli.
To tym sposobem co napisałeś powyżej?
jak z ich żywotnością? można kilka godzin na tak przygotowanej butelce pracować?

też szukałem, jakoś nikt się nie chce pochwalić a widziałem zdjęcia gdzie ludzie nieźle sobie z tym dawali radę.

myślałem by spróbować jakiś roztworów typu woda z dużą zawartością soli, cukru itp. wynalazków

kozidron - Sro 23 Sty, 2013

Cytat:
To tym sposobem co napisałeś powyżej?
jak z ich żywotnością? można kilka godzin na tak przygotowanej butelce pracować?


tak, jak napisałem wyżej.

90s, gliceryna pozwoli Ci na dłuższa pracę, woda niestety to kwestia 15 minut. Zdjecia robiłem w lipcu, było gorąco ale w 5 minut jak się człowiek spręży to wszystko da radę. Ważniejszy jest wosk, najlepszy jest podobno ten, który stosuje Małysz :wink: a tak serio, to może być byle jaki do deski. Dla mnie najwiekszym problem jest zawsze kolor butelki, tu jest wieksza wojna jak wydobyć kontrasty przy kolorowej butelce.

1. Wybierasz idealną butelkę pod kątem nalepki
2. smarujesz ją woskiem
3. zamrażarka (butelka w niej musi być na stojąco więc całkiem spora zamrażarka, chyba ze połozysz na boku którego nie focisz ale to się zemsci, bo wilgoc i tak dostanie się na nalepkę z przodu)
4. wyciagasz butelkę i spryskujesz gliceryną albo wodą.

90s - Czw 24 Sty, 2013

Bardzo ci dziękuje kozidron za rady, sprawdzę Twój sposób.
Powiedz mi jeszcze tylko dokładnie co jest za co odpowiedzialne.
ten wosk w jakim celu nakładam na butelkę tak samo po co zamrażarka?
rozumiem że gliceryna robi za krople a żywotność tak długa jak butelka zmrożona zostaje.

Co do koloru butelki to na białym bardzo ładnie CI wyszła, masz jeszcze jakieś fotki produktowe albo martwej natury?

kozidron - Czw 24 Sty, 2013

90s napisał/a:
o do koloru butelki to na białym bardzo ładnie CI wyszła, masz jeszcze jakieś fotki produktowe albo martwej natury?


no jest tego sporo, tylko kupy nie mogę publikować.

90s napisał/a:
ten wosk w jakim celu nakładam na butelkę tak samo po co zamrażarka?


Wydaje mi się, że wosk i niska temp. trzyma kropelki, jak zauwazyłeś na 109 są dwie stróżki gdzie nie ma kropelek przez srodek butelki (wokół logotypu dwóch kozic) tam przejechałem palcami by wyczyścić wosk.

90s, butelka wysmarowana woskiem wyjeta z zamrażalki wcale nie wyglada atrakcyjnie ale na szczeście na fotach tego nie widać.

90s napisał/a:
rozumiem że gliceryna robi za krople a żywotność tak długa jak butelka zmrożona zostaje.


tak

90s napisał/a:
Co do koloru butelki to na białym bardzo ładnie CI wyszła


i widzisz i tu jest oszustwo, pod butelke podkładałem chyba z 6 rodzajów kolorowej plexi, żeby podbić kolor butelki, musiałem zrobić kilka prób nim dobrałem odpowiedni kolor.

90s, to nie są żadne moje sposoby, wszystko to "mądrości" z youtuba :wink:

90s - Czw 24 Sty, 2013

kozidron, to też zacznę szperać w youtubie :)

ja w fotce która dałem do fotografii innej postawiłem dwie butelki jedną za drugą, też ładnie mi kolor podkreśliło przedmiotu, próbowałem też świecić od spodu ale z marnym skutkiem, pewnie dlatego że leciało przez szybkę a nie tak jak Ty to sprytnie rozwiązałeś.

Dzięki raz jeszcze za cenne rady, postaram się niebawem coś nowego wrzucić albo raz jeszcze podejdę do tego tematu, tylko nowe rekwizyty będę musiał nabyć :wink:

magda28 - Nie 27 Sty, 2013

na zdrowie
degol - Wto 29 Sty, 2013

magda28, 111, jak ty to robisz, że kufel pełny, butelka nie otwarta, a do tego świadek leży ?! ;)
A tak an poważnie, to Kozi się na tego typu fotach zna ! ;)
Mi wydaje się, że kufel z butelką się skleił, jakby walczyli o miejsce, albo bracia syjamscy ?
Szyjka, kapsel wyszedł poza głębie ostrości.
Może było warto przepełnić kufel, tak by piana po zewnętrznej ściance opływała ?
A kapsel ( świadek ) wywalić z kadru.
Co do oświetlenia się nie wypowiadam, choć chętnie poczytam wypowiedzi znawców oświetlenia w przypadku produktów szklanych :)
Może spróbuj z namiotem bezcieniowym ?
Ucho kuflowi ucięłaś :(

kozidron - Wto 29 Sty, 2013

magda28, butelka stoi krzywo, nie ma detalu (nawet na takiej miniaturce powinno być wiecej), kompozycyjnie słabo. Nie wystarczy położyć kufel na ściereczce, no i kapsel leży bardzo niefortunnie. Co do oświetlenia, to bardzo płasko.
Jeżeli kombinujesz z długim czasem (2s), to zrób to z głową, czas odrobine dłuższy i przemieszczaj światło po okręgu od obiektu.

degol - Wto 29 Sty, 2013

kozidron, zapodaj dla przykładu jedna z butelek ? No chyba, że nie możesz ? :(
kozidron - Sro 30 Sty, 2013

degol, ale zapodawałem w zeszłym roku.
degol - Sro 30 Sty, 2013

E no nie widziałem, nie śledziłem tego wątku, a chciałem byś dał coś na świeżo, tak poglądowo !

Odzywałem się na skype, znowu mnie odłączyłeś :P

kololovanka - Pon 04 Lut, 2013

degol napisał/a:
magda28, 111, jak ty to robisz, że kufel pełny, butelka nie otwarta, a do tego świadek leży ?! ;)
A tak an poważnie, to Kozi się na tego typu fotach zna ! ;)
Mi wydaje się, że kufel z butelką się skleił, jakby walczyli o miejsce, albo bracia syjamscy ?
Szyjka, kapsel wyszedł poza głębie ostrości.
Może było warto przepełnić kufel, tak by piana po zewnętrznej ściance opływała ?
A kapsel ( świadek ) wywalić z kadru.
Co do oświetlenia się nie wypowiadam, choć chętnie poczytam wypowiedzi znawców oświetlenia w przypadku produktów szklanych :)
Może spróbuj z namiotem bezcieniowym ?
Ucho kuflowi ucięłaś :(

hahaha, ubawiłam się z tym pełnym kuflem :) fakt, fotka jakby trochę mało przemyślana i przypadkowa... namiot pewnie byłby dobrym pomysłem, z tego co widziałam w quantuum to nie jest to duży wydatek, a na pewno ułatwi robienie fot tego typu, sama muszę kiedyś wypróbować.

degol - Pon 04 Lut, 2013

kololovanka, mistrzem w fotografii reklamowej jest kozi, skubaniec zawsze doradzi, oczywiście pod warunkiem, że mu się będzie chciało ;)
kololovanka - Sro 06 Lut, 2013

dzięki, zapamiętam :) jak na razie pstrykam raczej do szuflady... no i z fotografią reklamową mam niewiele wspólnego, ale może kiedyś, kto wie :)
kozidron - Pią 08 Lut, 2013

degol, chyba leszczem
degol - Pią 08 Lut, 2013

kozidron, nie wykręcaj leszcza ogonem ;)
90s - Pon 18 Lut, 2013

112.

Black Guitar ESP LTD F-10 full by Sanches90s, on Flickr

113.
to taki pół produktowy pstryk bo ostrość nie jest na całym przedmiocie.I potencjometrów nie doczyściłem :cry:

Black Guitar ESP LTD F-10 by Sanches90s, on Flickr

lvl3ha - Pon 18 Lut, 2013

112 moim skromnym zdaniem efekt zdjecia niszczy swiatlo w prawym dolnym rogu.
kozidron - Wto 19 Lut, 2013

90s napisał/a:
to taki pół produktowy pstryk bo ostrość nie jest na całym przedmiocie.I potencjometrów nie doczyściłem :cry:


moja gitara nie nadaje się do fotografowania, zwykłe czyszczenie by jej już nie pomogło :wink:

90s, zdjęcia fajne, mają charakter, chociaż do packshotów im daleko :wink:

90s - Wto 19 Lut, 2013

kozidron a coś poza tym co napisałem nadaje się do poprawki ? Pierwsze myśle że daje radę pod każdym względem do fotografii produktu bo wzorowałem się na podobnym zdjęciu.
kozidron - Sro 20 Lut, 2013

90s napisał/a:
kozidron a coś poza tym co napisałem nadaje się do poprawki ?


te zdjęcia są ciekawe, nie są oświetlone banalnie, z fotografia produktową jest niestety ostatnio tak, że robi sie to co chce klient, fajnie jak się znajdzie klient który nie chce packshotów.

113.
Jakbym miał się czepiać (a to są rzeczy łatwe do poprawy) to stemplowania między "e1" a "h2" i miedzy "h2" a "g3". Ja bym uzył łatki przy tej teksturze. Kadrowałbym tak żeby było widać dolne wcięcie dechy, bo teraz to wyglada jakbyś je obciął lub występlował.

90s - Sro 20 Lut, 2013

kozidron masz racje, czyściłem gitarę przed robieniem zdjęć tak samo potem w PS. Ale jak widać coś jeszcze zostało . Co do obciętej dechy to też masz racje:). Mogłem doświetlić jak w 1 zdjęciu . Ogólnie targetem było 1 foto drugie to już tak by sobie coś jeszcze popstrykać a jak zmieniłem ustawienie aparatu to szwystkie odbicia musiałem od nowa ustawiać . Stąd ta czerń. O gusta klientów nie walczę, stąd wole coś oryginalnego zrobić jak namiotowe standardy pstrykać.
kojut - Sob 23 Lut, 2013

Witam. Fotografia produktów mnie ostatnio zainteresowała i chciałbym zapytać na co zwracać uwagę. Jak przygotować "modela", jakie oświetlenie zastosować i jakie akcesoria zakupić na początek przygody.
Tutaj moje próbki, na szybko przygotowane i obrobione:
114.

115.

116.

Tutejszyn - Sob 23 Lut, 2013

Uwaga widza:
nad efektem trzeba popracować. Zdjęcia są za jasne, tło - mleko, nie jest fajne w odbiorze. Przedmioty "lecą" na prawo na 1. i 3. fotografii.

kojut napisał/a:
Tutaj moje próbki, na szybko przygotowane i obrobione:
Uwaga praktyka (choć nie w "produktowej"):
nie osiągniesz efektu robiąc coś "na szybko". Efekt niestety wymaga staranności..

jaad75 - Sob 23 Lut, 2013

kojut, czernie i szarości mają magentowy zafarb, tło nie jest czysto białe - przepal je do końca w PP, no i rzeczywiście 1 i 3 niezbyt fortunnie ułożone - równałbym centralnie do pionu, a nie do poziomu. Poza tym, niespecjalnie mi się podoba akurat takie zaświecenie, ale kwestia gustu...
kojut - Nie 24 Lut, 2013

Tutejszyn napisał/a:
Uwaga praktyka (choć nie w "produktowej"):
nie osiągniesz efektu robiąc coś "na szybko". Efekt niestety wymaga staranności..

Dzięki, cenna uwaga. Nad następną wrzutką popracuję bardziej.
jaad75 napisał/a:
kojut, czernie i szarości mają magentowy zafarb, tło nie jest czysto białe - przepal je do końca w PP, no i rzeczywiście 1 i 3 niezbyt fortunnie ułożone - równałbym centralnie do pionu, a nie do poziomu. Poza tym, niespecjalnie mi się podoba akurat takie zaświecenie, ale kwestia gustu...

Dopiero po Twojej uwadze to zauważyłem- jako oświetlenie wykorzystałem słonko z jednej strony i "białą" blendę z drugiej. Jak się okazało to ta blenda biała nie jest- jakieś jasnoróżowe cholerstwo :evil: Tło spróbuję przepalić następnym razem (takie mi się podoba i taki efekt chciałbym uzyskać) w LR. Muszę na razie tak kombinować, dopóki nie zbuduję stołu bezcieniowego. To, że krzywe także teraz zauważyłem.
No, duuuużo pracy przede mną. Dzięki za krytykę i wskazanie błędów.

90s - Sro 27 Lut, 2013

116

Watch Theorema Skeleton 1920 mechanism by Sanches90s, on Flickr

pioroon - Sro 27 Lut, 2013

90s napisał/a:
116

Chinol, ale zdjęcie się podoba :)

90s - Sro 27 Lut, 2013

pioroon napisał/a:

Chinol, ale zdjęcie się podoba :)


Niemiec
http://theorema-watches.c...ema-luxury.html

Tutejszyn - Sro 27 Lut, 2013

116 - pomysł ekstra :) Wydaje mi się, że zegarki powinny byc fotografowane pionowo, o ile jest to fotografia produktu. Jesli to ma być tylko ciekawa fotografia, to niech sobie leży (zegarek, nie fota).
Usjwo - Sro 27 Lut, 2013

Tutejszyn napisał/a:
Wydaje mi się, że zegarki powinny byc fotografowane pionowo,


Przy takim cyferblacie, pozycje 12 mozna wybrać dowolnie :mrgreen: , zdjecie dobre

pioroon - Sro 27 Lut, 2013

Pod niemieckim brandem ;) A tu masz listę takich 'prestiżowych' marek z chinolkami w środku:
http://zegarkiclub.pl/for...e__hl__theorema

Tak subiektywnie (kończąc OT) to dla mnie jako miłośnika mechaniki 'zegarkowej' nie jest nic wart (chiński mechanizm). Fakt, że wygląda fajnie :) Szczególnie na dobrym zdjęciu, takim jak to powyżej.

pes - Sro 27 Lut, 2013

sorry za off-top, zancie te zegarki? piękna sprawa: http://copernicus-watch.pl/news/
90s - Sro 27 Lut, 2013

Dziękuje i ciesze się że się podoba , fotka bardziej reklamowa jak produktu.
Wzorowałem się na jednej z fotek rolexa gdzie zegarek był sfotografowany na jachcie i leżał na deskach pokładu.
A że nie posiadam takiej rekwizytorni:)więc wziąłem klapę od komputera i wentylator, do tego kadzidełkiem dym zrobiłem i oświetliłem 3 lampami by to miało ręce i nogi.

Dodałem też klika skrawków czarnego papieru by cienie na pierścieniu porobić by nadać efektu błyszczącego metalu, bez tego zegarek wychodził matowy.

Góra może wydawać się trochę przepalona ale sikor ma swoje lata i musiałem go ratować mocniejszym światłem.

pioroon - Sro 27 Lut, 2013

Copernicus to bardzo fajny projekt, jest na średniej klasy ETA, produkcja europejska, ciekawy design (nawiązania do Atlasa). Jednak za tą cenę bym go nie kupił, znalazłby się dużo lepszy zegarek w tej cenie :)
90s - Sro 27 Lut, 2013

pes zegarki to moja obsesja:)
jest masa sikorów które masakrują pomysłem detalem i mechanizmem, mógłbym cię zasypać fotkami i filmami:)
Niestety ceny xxx.xxx.dolarowe ,szczególnie lubię Romain Jerome
http://www.google.com/img...Q9QEwBA&dur=417

pioroon - Sro 27 Lut, 2013

90s, coś pięknego ... marzenia :)
90s - Sro 27 Lut, 2013

pioroon w czym śmigasz? jeśli można spytać i OFT nie robić za wielki.
pes - Sro 27 Lut, 2013

90s, świetny jest :cool: Zasypuj fotami zegarków jak masz!
90s - Sro 27 Lut, 2013

pioroon, juz za 5 tyś dolców idzie kupić DNA titanic koperta ze stali titanica lub moon tarcza z pyłu księżycowego .
ja choruje niestety na tourbillon a one już od 30.000

[ Dodano: Sro 27 Lut, 2013 15:16 ]
pes nie będę robił spamu ale masz tutaj przykład geniuszu
http://www.youtube.com/watch?v=6zn1fTtbp84
pooglądaj też powiązane

http://www.youtube.com/watch?v=YWvhp4YL3Bc

pioroon - Sro 27 Lut, 2013

90s, a różnie, ostatnio odkurzyłem starego poczciwego Le Locle'a. Poza tym dwie Omegi, jeden Longines + trochę drobizny. A na poważniejsze okazje klasyczny IWC.
Marzenie = Philippe Patek, jest taki jeden na którego choruję od lat :)

90s - Sro 27 Lut, 2013

pioroon napisał/a:
Philippe Patek, jest taki jeden na którego choruję od lat :)

To miło że wspierasz rodzime konstrukcje :mrgreen:
Arsenał masz zacny co to za IWC? ja ciułam ale ciągle jakieś inne ważniejsze wydatki.
Myślałem ostatnio mocno o żenithcie ale pewnie będę skrobał na R. Jerome titanica.

Tak czy owak pioroon ma co pstrykać:) chętnie zobaczę Twoją biżuterię

pioroon - Sro 27 Lut, 2013

90s napisał/a:
co to za IWC?

Takie stare Portofino ... rodzinny zegarek, który w końcu wpadł w moje ręce ;)
90s napisał/a:
Tak czy owak pioroon ma co pstrykać:)

W sumie dopiero dziś o tym pomyślałem po Twojej fotce :D

pes - Sro 27 Lut, 2013

pioroon, pioroon, dajesz :D
90s - Sro 27 Lut, 2013

pioroon napisał/a:
Pod niemieckim brandem ;) A tu masz listę takich 'prestiżowych' marek z chinolkami w środku:
http://zegarkiclub.pl/for...e__hl__theorema

Tak subiektywnie (kończąc OT) to dla mnie jako miłośnika mechaniki 'zegarkowej' nie jest nic wart (chiński mechanizm). Fakt, że wygląda fajnie :) Szczególnie na dobrym zdjęciu, takim jak to powyżej.


Znam to forum i znam tą listę:)
Choć tam to szwajcar albo nic:), piramida prestiżu też jest bardzo fajna na tej stronie i warto zobaczyć


Jako pasjonat zegarków to też pewnie wiesz że wiele firm zaczynało od klepania podróbek z czasem wypromowały swoje marki i zaczęły rosnąć na wartości i prestiżu.

I jakby nie patrzeć to teraz ten zegarek jest wart 700 euro, ja za niego dałem dużo mniej i sprowadziłem z Niemiec bo na ebayu sporo podróbek się wala.
Z tego co też widziałem to sprzedać go mogę od ręki z zyskiem 200-300 funtów.
http://www.ebay.co.uk/sch...cat=0&_from=R40


Tak więc nie mogę narzekać na ten zakup, a szwajcara jak bozia powoli to się kiedyś kupi.
Chociaż też głupotą jest kupować TAGa lub innego swissa dla samego logo na słabym mechanizmie co wygląda jak sikor z odpustu ale ma znane logo i swiss made.
Zegarek przede wszystkim ma się podobać właścicielowi. I tu się zaczynają schody cenowe:)

Tak czy owak czekam na Twoje rarytasy i tego IWC:) porób też mechanizmy zobaczymy co im tam w duszy gra.

pioroon - Sro 27 Lut, 2013

90s napisał/a:
Tak więc nie mogę narzekać na ten zakup, a szwajcara jak bozia powoli to się kiedyś kupi.
Chociaż też głupotą jest kupować TAGa lub innego swissa dla samego logo na słabym mechanizmie co wygląda jak sikor z odpustu ale ma znane logo i swiss made.
Zegarek przede wszystkim ma się podobać właścicielowi. I tu się zaczynają schody cenowe:)

Sama prawda niestety :mad:
90s napisał/a:
Tak czy owak czekam na Twoje rarytasy i tego IWC:) porób też mechanizmy zobaczymy co im tam w duszy gra.

Jak wrócę z delegacji to na pewno coś zrobię, tylko nie wiem czym ... chyba spróbuję pokombinować z pierścionkami macro ;)

Tutejszyn - Sro 27 Lut, 2013

90s napisał/a:
pioroon, juz za 5 tyś dolców idzie kupić DNA titanic koperta ze stali titanica lub moon tarcza z pyłu księżycowego...
W czasach, kiedy handlowano na potęgę relikwiami, można było też dostać po okazyjnej cenie gałązkę z krzewu gorejącego. Taka dygresja tylko.. już sobie idę :)
90s - Sro 27 Lut, 2013

Tutejszyn napisał/a:
90s napisał/a:
pioroon, juz za 5 tyś dolców idzie kupić DNA titanic koperta ze stali titanica lub moon tarcza z pyłu księżycowego...
W czasach, kiedy handlowano na potęgę relikwiami, można było też dostać po okazyjnej cenie gałązkę z krzewu gorejącego. Taka dygresja tylko.. już sobie idę :)


Hhaha fakt były też drzazgi z krzyża Jezusa i łzy Maryi:)

Z ciekawych koncepcji R.J. to jest jeszcze tarcza z lawy wulkanu który nie tak dawno miał erupcje na Islandii :mrgreen:
tutaj więcej zegareczków tej firm:
https://www.google.com/se...w=1920&bih=1096

degol - Sro 27 Lut, 2013

90s, 116 dobre !

[ Dodano: Sro 27 Lut, 2013 23:44 ]
Usjwo napisał/a:
Tutejszyn napisał/a:
Wydaje mi się, że zegarki powinny byc fotografowane pionowo,


Przy takim cyferblacie, pozycje 12 mozna wybrać dowolnie :mrgreen: , zdjecie dobre

Nieprawda :D

Usjwo - Czw 28 Lut, 2013

degol napisał/a:
90s, 116 dobre !

[ Dodano: Sro 27 Lut, 2013 23:44 ]
Usjwo napisał/a:
Tutejszyn napisał/a:
Wydaje mi się, że zegarki powinny byc fotografowane pionowo,


Przy takim cyferblacie, pozycje 12 mozna wybrać dowolnie :mrgreen: , zdjecie dobre

Nieprawda :D


No dobra, takich miejsc jest 12 (w których wskazówka godzinowa pokryje się z minutową)

90s - Czw 28 Lut, 2013

Dzięki kolego degol

Wy się spieracie o pozycje zegarka czy wskazówek na nim?

kolejna fota reklamowa, nie produktowa:)

117.

glasses of wine and wine drops by Sanches90s, on Flickr

Usjwo - Czw 28 Lut, 2013

117 Dobre.
Wino zamiast wody trzebabyło wlać :grin:

90s - Czw 28 Lut, 2013

Usjwo napisał/a:
Wino zamiast wody trzebabyło wlać :grin:


"Nie rozlewaj waćpan wina":) poza tym wino wychodzi czarne na fotkach a to soczek z czarnej porzeczki)
made in Lidl:)

Tutejszyn - Czw 28 Lut, 2013

90s, pewnie pomyslisz, że się uwziąlem na Ciebie i tylko się czepaim. Właśnie nie.. bardzo lubię Twoje pomysły i to jak je realizujesz. Czasem tylko, kiedy jak w dzieciecej zabawce, ktoś chce włozyc kostkę do okrągłego otworu, chciałby się powiedzieć: "kurcze, no nie da się".

Tutaj chodzi o te krople.. Kropla może tylko albo zwisać z krawędzi, albo lecieć, albo rozpryskiwać się na stole. Może być jeszcze kilka konfiguracji, ale na pewno nie tak, jak tu. Obrazy nieprawdopodobne są OK, David Copperfield i wszelkie inne czary są ok, ale fałsz już troche niebardzo..

90s - Czw 28 Lut, 2013

Tutejszyn, ale to wszystko jest naturalnie.
zamrażałem ruch spadających krople odcinając się od światła zastanego oraz używając tryby szybkiego błysku w lampach studyjnych.
Oczywiście wykonałem kilkadziesiąt takich zdjęć z których wybrałem tę kompozycje.

W sumie jak chcesz to mogę opisać cały proces tworzenia tego zdjęcia które 6 godzin mi zajęło

I jak masz jakieś uwagi to wal prosto z mostu dla mnie każda opinia techniczna cenna:)

Tutejszyn - Czw 28 Lut, 2013

Potrafię sobie wyobrazić, jak zdjęcie powstawało. Chodzi o to, że kieliszek jest statyczny, a w wewnątrz jest zaledwie resztka płynu. Za mało płynu, aby zasilić aż tyle kropel. Poza tym nigdy w życiu nie wyleje się woda z kieliszka właśnie w ten sposób. Nie chodzi mi o to, że coś jest nieprawdopodobne, ale o to, że efekt nie wywołuje zdziwienia, nie ma Davida Copperfielda. Myślę, ze lepiej wyglądałaby jedna długa strużka od góry do samego dołu. Tez nieprawdopodobna, ale inaczej. Mniej nieprawdopodobnej fizyki, a bardziej hokus-pokus.
90s - Czw 28 Lut, 2013

Tutejszyn już rozumiem o co ci kolego chodzi.
Masz racje, choć dodając źródło płynu obraz straciłby na estetyce i sensie.

Na dobrą sprawę tak kieliszków też bez pomocy czegoś co je utwierdzi nie postawisz.

Płyn się ulał bo był jego nadmiar, teraz jest po samą kreskę a naddatek właśnie spada.
Zdjęcie zrobiono w momencie gdy pierwsza klopa rozbija się o posadzkę a ostatnia jeszcze z trudem zwisa z krawędzi.
dla mnie bomba:)

hofman - Czw 28 Lut, 2013

Fotka wymiata, bez dwóch zdań.
Mnie tylko zastanawia dlaczego koło nie jest całe i dlaczego strony są nierówne skoro wszystko jest tak dopracowane. To wycinek z kadru pionowego?
Cholera, jednak dwa zdania były :lol:

90s - Czw 28 Lut, 2013

hofman fotka została tylko wyprostowana a inne kadry nie były tak ciekawe, fakt boki względem koła nie są równe ale symetria nie była moim celem.Poza tym temat nie jest symetryczny więc i równowaga zdjęcia by została zachwiana. Choć to już takie indywidualne odczucia.

Czemu koło obcięte? może by nie wyszło jak flaga Japonii w żałobie:)

Nie będę układał ideologi po prostu tak mi się podobało, tak samo z mocniejszym doświetleniem jednej strony blendy.
Symetria by tutaj nie wypaliła bez przebudowy całego zdjęcia.

hofman - Pią 01 Mar, 2013

Cytat:
Symetria by tutaj nie wypaliła bez przebudowy całego zdjęcia.


Być może ale ten płaski stół sugeruje mi że zdjęcie było robione z niższej perspektywy i dałoby się to koło zamknąć w kwadracie, może jeszcze białej ramki dorobić i moim zdaniem wyglądałoby znacznie lepiej. Ale to tylko taka moja sugestia, nie dobieraj sobie.

Raideur - Pią 01 Mar, 2013

Za duzo kropel jakos malo naturalne?
90s - Pią 01 Mar, 2013

Białe ramki serpentynki i korek od szampana:) masz wizje to zrób po swojemu :) Raideur mogę poprawić naturę w PS skoro natura sama w sobie jest dla ciebie mało naturalna :)
Raideur - Sob 02 Mar, 2013

90s napisał/a:
Białe ramki serpentynki i korek od szampana:) masz wizje to zrób po swojemu :) Raideur mogę poprawić naturę w PS skoro natura sama w sobie jest dla ciebie mało naturalna :)


Byc moze to jest to? ;)

komor - Nie 03 Mar, 2013

90s, mnie to kieliszkowe bardzo pasuje. Zazdroszczę Ci dbałości o detale i pomysłów. Tutejszyn, ale to przecież foto reklamowe, więc fantazjowanie jest jak najbardziej na miejscu.
Sunders - Nie 03 Mar, 2013

Mi też się to 117 spodobało, i pomysł i obróbka.
hajhet - Nie 03 Mar, 2013

118. Główek gitar ciąg dalszy, tym razem w odpowiednim temacie.


IMG000025 kopia by hajhet, on Flickr

degol - Nie 03 Mar, 2013

90s, 117 podoba mi się Twój pomysł, realizacja. Ciekawy obraz.
90s - Nie 03 Mar, 2013

komor, Sunders, degol Dziękuje koledzy i cieszę się że się podoba.
komor napisał/a:
Zazdroszczę Ci dbałości o detale i pomysłów

Fakt pomysłów to ja mam:) gorzej z pomysłem jak je zrealizować:), co do detalu to od pewnego czasu to priorytet. Dlatego sobie trenuje na produkcie bo on mi nie ucieknie i się nie ruszy:)



Raideur napisał/a:
Byc moze to jest to? ;)

Jak się nikt nie podejmie realizacji to się nigdy nie dowiemy:)

hajhet coraz lepiej:) chociaż detale jak kurz zarysowania mogłeś wyczyścić.
Oraz dlaczego tylko główka?
za to tło masz zacne, szkoda że światło takie sobie

119.

Roasting Coffee Beans by Sanches90s, on Flickr

kozidron - Pon 04 Mar, 2013

hajhet, 118 Ibanez na tle masrhalla z całkiem nietypową winietą, jak to się ma do fotografii produktowej ?

90s, 119, fajne tło, wszystko jak należy, miejsce na logos i detale z opisu. Dym robi, bardzo gęsty.

90s, mam pytanie dym jest z cygara ?

90s - Pon 04 Mar, 2013

Bardzo dziękuje kozidron, miło że dostrzegasz takie właśnie rzeczy jak miejsce na tekst itp.
W sumie z tego co mi wiadomo to takie rzeczy trzeba ustalić przed zleceniem, gdzie będą publikowane prace oraz w jakim celu.
Możesz jeszcze coś klepnąć co warto ustalić ze zleceniodawcą przed wykonaniem prac?

Na razie robię sam dla siebie więc mam pełną swobodę twórczą.

Co do dymu to zrobiłem go w następujący sposób, wziąłem metalowe sitko i połamałem w nim kadzidełko wraz z patykiem, później podpalałem zapalniczką pod kompozycją która znajdowała się na klapie od komputera który jest też na zdjęciu zegarka.
Ma wiele otworów więc dym naturalnie wydostaje się z pod kawy na pierwszym planie i w tle i jeździłem tym sitkiem na całej roboczej powierzchni

Zdjęcia wyszły świetnie, nawet niezbyt wiele w PSie poprawiałem, pierwsz raz też musiałem użyć aż 5 lamp by to oświetlić nawet blend mi brakło i musiałem jeden klosz starym podkoszulkiem zasłonić:) mam też sporo ciekawych wariacji z dymem, może coś wrzucę, chociaż w tamtych przypadkach dym za bardzo przykuwa uwagę i odciąga od tematu.

pes - Pon 04 Mar, 2013

hajhet, mnie się podoba ta fota, konkret sprzęcicho :)
hajhet - Pon 04 Mar, 2013

90s, taka seria - już druga gitara w podobnym stylu - z kurzem rzeczywiście wtopa, nie doczyściłem - a co do światła, to nie bardzo miałem pomysł, jak lampy ustawić, żeby wydobyć kolor (dysponuję tylko parasolką białą i srebrno/złotą).

Fajny pomysł z dymem, tak swoją drogą.

kozidron, tak wydało mi się najsensowniej.

pes, dzięki - gram na bębnach w zespole, to dużo takiego sprzętu się przewija :)

degol - Wto 05 Mar, 2013

hajhet napisał/a:
...

pes, dzięki - gram na bębnach w zespole, to dużo takiego sprzętu się przewija :)

A żebyś słyszał jak Kozi gra na strunach ! Tworzy się wtenczas lepszy dym niż na świetnej focie 90s.

90s - Wto 05 Mar, 2013

degol to może kapele założycie Optyczniaki:) albo optyntani:)

hajhet macie demo? albo jakieś promo nagrania? chętnie posłuchałbym co tam tworzycie:)

degol - Wto 05 Mar, 2013

90s napisał/a:
degol to może kapele założycie Optyczniaki:) albo optyntani:)

hajhet macie demo? albo jakieś promo nagrania? chętnie posłuchałbym co tam tworzycie:)


Ja to umiem tylko na nerwach grać ;)
Kozi nieźle daje po strunówce !

pioroon - Sro 06 Mar, 2013

To na zlot mamy zabierać instrumenty ze sobą? ;)
degol - Sro 06 Mar, 2013

ale tylko optyczne ;)
hajhet - Sro 06 Mar, 2013

90s napisał/a:
degol to może kapele założycie Optyczniaki:) albo optyntani:)


"The Opticals" :D

90s, w podpisie mam odnośniki do kanałów YT, coby nie robić lokowania produktu w temacie.

pioroon - Sro 06 Mar, 2013

Ee tam, można by było jakieś 'dżem seszyn' zrobić ;)
kufel - Sro 06 Mar, 2013

90s, 119 jedno z lepszych zdjęć kawy jakie widziałem :) mniam!


hajhet napisał/a:
90s napisał/a:
degol to może kapele założycie Optyczniaki:) albo optyntani:)


"The Opticals" :D
jak co to służę dodatkowym "wiosłem" ;)
90s - Sro 06 Mar, 2013

Dziękuje kufel :)
ja też "gram" na gitarce ale w rocksmitha:) kto wie może dzięki temu kiedyś się nauczę:)

taka jeszcze jedna wariacja
120.

Roasting Coffee Beans 2 by Sanches90s, on Flickr

kololovanka - Czw 07 Mar, 2013

ożesz, jaka kawusia! cudowne :) biorę na tapetę telefonu, strasznie mi się podoba, aż pachnie kawą z ekranu!
MC - Czw 07 Mar, 2013

Podoba mi się, choć mocno obrobione. Za późno jednak na kawę, muszę czekać do rana...
kozidron - Pią 08 Mar, 2013

pioroon napisał/a:
To na zlot mamy zabierać instrumenty ze sobą? ;)


na zlotach zakłada się sandały na skarpetki :razz:

Tutejszyn - Pią 08 Mar, 2013

kozidron napisał/a:
na zlotach zakłada się sandały na skarpetki :razz:
Odezwał się hipster..
pioroon - Pią 08 Mar, 2013

kozidron napisał/a:
na zlotach zakłada się sandały na skarpetki

To spoko będzie w moim stylu :P ;)

90s - Pią 08 Mar, 2013

Optyczni jak zawsze na poziomie i na modzie :)
http://fashionsalon.blogs...nd-sandals.html

pioroon - Pią 08 Mar, 2013

Ba, my wyprzedzamy modę :mrgreen:
arcana - Pią 29 Mar, 2013

to mój pierwszy post więc przywitam się najpierw: Cześć!

121.

90s - Sob 30 Mar, 2013

Cześć arcana, co do zdjęcia to w takim ułożeniu myślę że głębia ostrości najlepiej jakby obejmowała cały przedmiot. teraz od razu z tarczy lecę wzrokiem na metkę i na niej kończę oglądanie zdjęcia. Zresztą myślę że ona jest tam zbędna, sekundnik też nie powinien zasłaniać nazwy marki.

Tak samo trochę odbicia na metalu nie za ciekawe oraz ta biała łyżwa na szkle.

broczek - Pon 15 Kwi, 2013

122.
Wstałem wcześnie. Rodzina jeszcze spała i tak dla zabicia czasu trochę popstrykałem.

degol - Wto 16 Kwi, 2013

kozidron, jeszcze raz napiszesz o sandałach, to Ci kupię takowe z zestawem skarpet i wyślę do Gdyni promem ! :P

[ Dodano: Wto 16 Kwi, 2013 00:38 ]
arcana, 12 poboba mi się, choć wydaje mi się, że ciutkę za mało odbicia, a za to góry sporawo.

KaczmaR199 - Czw 06 Cze, 2013

123


Uploaded with ImageShack.us


124



Uploaded with ImageShack.us

125



Uploaded with ImageShack.us

90s - Sob 08 Cze, 2013

126.

Puma Future Cat M1 SF NM1 by Sanches90s, on Flickr

Kosteku - Wto 25 Cze, 2013

127. Solidny

kozidron - Sro 26 Cze, 2013

KaczmaR199, te zdjęcia są straszne (123-125)

na 123 nawet nie wiem co to jest, ciemna du.pa i odblaski
124-125 :zalamany:

127- jeden z lepszych telefonów, pokazany bardzo nieatrakcyjnie, zdjęcie jest nieostre, zaszumione a logotyp poza GO, te odblaski psują efekt, poza tym trzeba go było wsadzić w jakąś ciecz, złożyć kanapkę a nie wklejać w jeden arkusz w przypadkowych pozycjach, kiedyś robiłem zdjęcie temu modelowi zanurzając go w niebieski płyn :wink:

KaczmaR199 - Sro 26 Cze, 2013

kozidron napisał/a:
KaczmaR199, te zdjęcia są straszne (123-125)

na 123 nawet nie wiem co to jest, ciemna du.pa i odblaski
124-125 :zalamany:

a możesz rozwinąć?

kozidron - Czw 27 Cze, 2013

KaczmaR199 napisał/a:
a możesz rozwinąć?


123 nie mam pojęcia co to jest, ciężko to nazwać fot produktową, nie za bardzo tu jest co rozwijać ale :
- ciemno
- odblaski
- zero detalu

124.125
te zdjęcia naprawdę nie są atrakcyjne, już nie komentuje kąta i tej leżącej puszki, ciemnicy ale tu w ogóle nie ma żadnej gry swiatłem, to wygląda jakbys upolował te puszki piwnicy :wink:


KaczmaR199, na czarnym tle da się fotografować, patrz przykład zdjęcie nr 126.

128.


129.to mi nie specjalnie wyszło



130 to też nie lepsze ale coś tam widać



131, puszki wyglądają atrakcyjniej jak nie leżą (chociaż wszystko się da)



132. czasem jak masz coś co dość mocno ci blikuje, lepiej zagrać inaczej światłem


lvl3ha - Czw 27 Cze, 2013

kozidron napisał/a:
na 123 nawet nie wiem co to jest, ciemna du.pa i odblaski

Widac, ze ty nie jasnowidz i szklanej kuli nie masz :)

kozidron - Czw 27 Cze, 2013

lvl3ha napisał/a:
Widac, ze ty nie jasnowidz i szklanej kuli nie masz :)


Jaad twierdzi inaczej :wink:

90s - Czw 27 Cze, 2013

kozidron fajny secik skąd masz takie ciekawe puszeczki?
dlaczego zatyczka na 129 jest pod kątem? celowo tak dałeś? na 130 trochę za bardzo ci dół ściemniło powstała szara kreska które rzuca się w oczy.

Puchy mają potencjał można byłoby coś ciekawego z nimi zrobić, dobrze widzę że są matowe?

broczek - Pią 28 Cze, 2013

jedną puszkę bym przekręcił wokół własnej osi, tak aby zaburzyła tę harmonię
kozidron - Nie 07 Lip, 2013

90s napisał/a:
kozidron fajny secik skąd masz takie ciekawe puszeczki?


To stary odgrzany kotlet, kolega poprosił producenta o przysłanie pustych puszek w zamian za przysługę.
Producent przysłał na swój koszt i dorzucił coś jeszcze :wink:

Cytat:
Puchy mają potencjał można byłoby coś ciekawego z nimi zrobić, dobrze widzę że są matowe?


Tak, są matowe, wpletliśmy je w dość fikuśną fryzurę modelki, jak minie termin z umowy to pokażę te fotki.

Fotograf1234 - Nie 14 Lip, 2013

Lornetka, jak wyszło?
133.

moronica - Nie 14 Lip, 2013

Fotograf1234, jakby to dopracowac to moze byloby ok. przede wszystkim przetrzec soczewki, jak juz robic centralnie to niech to bedzie idealnie centralnie i symetrycznie, uwazac by krawedzi tla nie bylo widac, popracowac nad swiatlem (za duzo tu roznych cieni, z przodu szaro, z tylu wyjarany obszar). na razie jest bardzo niechlujnie i od niechcenia
lvl3ha - Nie 14 Lip, 2013

moronica napisał/a:
na razie jest bardzo niechlujnie i od niechcenia
ja bym powiedzial ze brak doswiadczenia :)
moronica - Nie 14 Lip, 2013

lvl3ha, oswietlenie tak, brudne soczewki i krawedz tla nie
Andrzej.M. - Sro 24 Lip, 2013

Zapatrzony w ludzi trochę produktowej zapomniałem , ale że czasu w wakacje troszkę jest - to kilka fotek dla przypomnienia co z czym... na początek moja staruszka porysowana C3 , później dam jakieś kosmetyczne, proszę o opinie (litościwie pomińcie stan przedmiotów nieco wyeksploatowanych - bardziej chodzi o stronę warsztatową).
Za konstruktywną krytykę z góry dziękuję.

mozer - Sro 24 Lip, 2013

AndrzejM.Makuch, 134 - kadr bym przesunął w lewo i ciut w dół. Odbicia po prawej stronie mało ciekawie się prezentują - dają wrażenie jakby obudowa była krzywa. Brakuje trochę światła z prawej, bo obudowa zlewa się tam z tłem.

135 - Odbicie i cień jednocześnie to dla mnie za dużo. Poza tym ucięty cień też burzy odbiór. Ogólnie światło słabe, a to podłoże jakieś nijakie.

Andrzej.M. - Sro 24 Lip, 2013

mozer - dzięki!
zapodaję poprawione 134a i wersję inną 136

Marx76 - Sro 24 Lip, 2013

AndrzejM.Makuch
Na 136, telefon chyba już za bardzo leży, no ja to tak odbieram, po prostu zaczynam przechylać głowę w na prawo bo chcę na niego popatrzeć bardziej od przodu. Chyba to w miarę zrozumiale opisałem w czym rzecz. A na 134a te odbicia, które dają wrażenie krzywej obudowy są dalej widoczne.

Andrzej.M. - Sro 24 Lip, 2013

Dziękuję za wypowiedzi jeszcze tylko jedno zrobione "po bożemu" bez cieni i odbić ... no raczej leży - następnym razem przymierzę się do stojącego... :wink:


i pierwsze z serii "pachnideł" -138

hijax_pl - Sro 24 Lip, 2013

AndrzejM.Makuch napisał/a:
-138
Minus za tło? Zgadzam się... ;)
Andrzej.M. - Czw 25 Lip, 2013

Tylko minus? :wink:

[ Dodano: Czw 25 Lip, 2013 17:42 ]
No to jak tylko tło to może ...Cerruti...

90s - Nie 28 Lip, 2013

141.

Glass of wine by Sanches90s, on Flickr

Daniel*1977 - Pon 29 Lip, 2013

141 niezły moment - dużo prób ? :)
139/140 jakieś takie "mdłe", myślę że trochę ciemniejsze tło było by lepsze w celu wyeksponowania produktu, ale mogę się mylić.

142 dla głodnych

Slow food-2 by Daniel*1977, on Flickr

143

Slow food by Daniel*1977, on Flickr

kozidron - Pon 29 Lip, 2013

AndrzejM.Makuch, ja rozumiem, że fotografujesz przedmioty "nadgryzione zębem czasu" ale doczyść je chociaż :wink:
Andrzej.M. - Pon 29 Lip, 2013

kozidron napisał/a:
"nadgryzione zębem czasu" ale doczyść je chociaż

Uff, a już myślałem że nikt nic nie powie... Konkretnie?
Bo doczyszczone ale normalnie używane i ślady tego niestety noszą ...
Jak ten Cerruti noszony przez żonę w "torebce" z kluczami i tysiącem innych "koniecznie potrzebnych"... :lol:

mozer - Pon 29 Lip, 2013

AndrzejM.Makuch, 144 całkiem mi się podoba. 146 - naprawdę nie widzisz, że uciąłeś? ;)
hijax_pl - Pon 29 Lip, 2013

AndrzejM.Makuch, to fotki na wyprzedaże używek czy zabawa tylko? ;)
Andrzej.M. - Pon 29 Lip, 2013

hijax_pl napisał/a:
czy zabawa tylko?

Jak wszystko tutaj - zabawa i ćwiczenie...
mozer napisał/a:
nie widzisz, że uciąłeś?

Dzięki - faktycznie - jakoś przeoczyłem... ale j... - hmmm - już się nie da wywalić...

Takie trochę "wspominkowe" - kiedyś i "Miraculum" i ZPC"Wawel" i "Unimil" na miejscu były... eech...

To z innej beczki... taka "mandolina"...
Każda wymagała nieco innego oświetlenia , żeby oddać kształty barwę i rodzaj wykończenia.
Mam nadzieję że się udało.
... fotki usunąłem póki czas...
Ożesz... Coś musiałem spaprać przy pomniejszaniu - choć kompresji nie włączałem... Jutro sprawdzę , bo na dziś macie ode mnie odpoczynek... :wink:

hijax_pl - Pon 29 Lip, 2013

Przeostrzone/skompresowane tak, że zamiast strun zrobiły się sznurki wielosplotowe ;)
Andrzej.M. - Wto 30 Lip, 2013

No to jeszcze raz - mam nauczkę że nie w każdym programie zmniejszanie dobrze wychodzi...
Standardowo robiłem to w Irfan View - ale w przypadku strun się nie sprawdziło. Żeby dobrze wyszło trzeba pomniejszyć od razu wychodząc z RAW .
Mam nadzieję że teraz wyszło lepiej... :wink:

[ Dodano: Sro 31 Lip, 2013 12:57 ]
Zanim wrócę do "pachnideł" - jeszcze "mandoliny"... :wink:

kontradmiral86 - Sob 12 Paź, 2013

153. Na zdrowie


atomi1 - Pon 21 Paź, 2013

153 - fajne

Kolory drinnków są naturalne czy dodawałeś czegoś aby uzystkać taką intesywność ;)

kontradmiral86 - Wto 29 Paź, 2013

Kolory naturalne. Niebieski: Blue Curasao, zielony: likier miętowy, żółty: Galiano, czerwony: sok malinowy. Sam sok malinowy był zbyt ciemny i musiałem go rozcieńczyć z wodą co niestety powodowało tworzenie się pęcherzyków powietrza na powierzchni. Z alkoholami tego problemu nie ma.
kozidron - Czw 07 Lis, 2013

widzę wątek prawie umarł :wink:

154


155


156


157


158


159


160


161

Andrzej.M. - Czw 07 Lis, 2013

kozidron napisał/a:
152 (albo 153 bo AndrzejM.Makuch numeruje w dół )

Jak o ścisłość chodzi 154! Ja skończyłem na 152 , ale za późno zauważyłem że się numery pomieszały i już nic nie mogłem zrobić...
A żarówka "niewidka" fajna.

Oczywiście już wiem , dodałem nowy post z numerami 151 i 152 i tak to tutejsze "machinerium" ustawiło że wyszły na początku , a jak wiesz jak coś scali ze starszym postem - to już nie zmienisz - więc pretensje proszę do Administracji. :razz:

[ Dodano: Czw 07 Lis, 2013 11:36 ]
kontradmiral86 napisał/a:
Niebieski: Blue Curasao

Blue Curacao

kozidron - Czw 07 Lis, 2013

AndrzejM.Makuch napisał/a:
więc pretensje proszę do Administracji. :razz:


AndrzejM.Makuch, daj spokój z pretensjami :wink:

Andrzej.M. - Czw 07 Lis, 2013

kozidron napisał/a:
daj spokój z pretensjami

Ja nie mam! :cool:

komor - Czw 07 Lis, 2013

Numerację poprawiłem, Kozi, też źle policzyłeś.
kozidron - Czw 07 Lis, 2013

komor napisał/a:
Numerację poprawiłem, Kozi, też źle policzyłeś.



komor mój bohaterze, masz rację pomyliłem się, przepraszam :oops:

Ingeitum - Czw 07 Lis, 2013

ciekawy pomysł z tymi żarówkami
kufel - Czw 07 Lis, 2013

kozidron, fajna seria z żarówkami. te w kolorze (157,158) przekonują mnie mniej.
kozidron - Czw 07 Lis, 2013

kufel napisał/a:
kozidron, fajna seria z żarówkami. te w kolorze (157,158) przekonują mnie mniej.


ciekawe, że na 2 innych forumach są dokładnie takie same opinie a prawda jest taka, że własnie przy tych dwóch się najmniej napracowaliśmy, wystarczyło stłuc i błysnąć lampą od spodu z filtrem (czerwonym/niebieskim) układając to na plexi extrudowanej o przezierności 50/50

moronica - Czw 07 Lis, 2013

mi sie te z odciskami najbardziej podobaja, czy to cz&b czy kolorowe
komor - Czw 07 Lis, 2013

Kolorowe odciski dla mnie best. Z czymś mi się kojarzy, ale pozytywnie. :)
pawel23 - Czw 07 Lis, 2013

155, 160 i 160 są moim zdaniem najlepsze.
Andrzej.M. - Sob 09 Lis, 2013

Przez to zamieszanie z numeracją - umknął ci mój post z "recenzją" - to powtórzę - najbardziej podobają mi się żarówki "niewidki" czyli 155 i 160. :wink:
kufel - Sob 09 Lis, 2013

kozidron napisał/a:
ciekawe, że na 2 innych forumach są dokładnie takie same opinie
no wiec coś w tym chyba jest. może inaczej by sie je oceniało , gdybyś zamieścił je osobno , a nie wraz z pozostałymi. nolens volens porównujesz je z cała resztą i te z odciskami wypadają lepiej i ciekawiej.

sam pomysł z 157 i 158 ok, może nad innym światłem bym pomyślał. nad jakim, nie wiem , gdyż o foto produktów w zasadzie nie mam pojęcia ;)

90s - Pią 15 Lis, 2013

kozidron super pomysł i wykonanie
162.

Glass of wine sparklers by Sanches90s, on Flickr

Andrzej.M. - Pią 15 Lis, 2013

90s napisał/a:
162.


Natrudziłeś się nad tym zdjęciem i ... przefajnowałeś. Za dużo się w nim dzieje. I sztuczne ognie oraz długi czas za bardzo uwydatniły różności w tle odciągając wzrok od pierwszego planu. Sztuczne ognie też odrobinkę za mocne.
Do tego komplikacja z rozbiciem kieliszka - ej , żona zachwycona chyba nie była... :wink:

90s - Pią 15 Lis, 2013

AndrzejM.Makuch to już taki bonus.
oryginalny zamysł jest na 141.

AndrzejM.Makuch napisał/a:
żona zachwycona chyba nie była... :wink:

i tak były do d.:) grube krzywe ranty toporna stópka oraz krótka noga.
Zrobiłem nam przysługę

Andrzej.M. - Pią 15 Lis, 2013

90s napisał/a:
oryginalny zamysł jest na 141.

A ! Faktycznie - jednak tło domaga się też czyszczenia... Te bliki, czy co to tam jest nie pomagają.

toledo - Sob 16 Lis, 2013

90s napisał/a:
Glass of wine sparklers by Sanches90s, on Flickr


znakomite! zdecydowanie powieś na głównej

kozidron - Sob 16 Lis, 2013

90s napisał/a:
kozidron super pomysł i wykonanie


twoje jednak lepsze, gratuluje

90s - Sob 16 Lis, 2013

Cytat:
znakomite! zdecydowanie powieś na głównej

Dzięki:) nie dodaje zdjęć na główną

Cytat:
twoje jednak lepsze, gratuluje

przesada białe z czarną farbą miazga.
Miałem kiedyś pomysł na fotkę z żarówką ale dwie mi pękły jak je otworzyć chciałem i zaniechałem:)

kozidron - Sob 16 Lis, 2013

90s napisał/a:
Miałem kiedyś pomysł na fotkę z żarówką ale dwie mi pękły jak je otworzyć chciałem i zaniechałem:)


diamentowe wiertło i da radę, wierci się blisko gwintu, później trochę czasu schodzi na oczyszczenie gwintu :wink:

90s - Sob 16 Lis, 2013

kozidron a nie da rady tego odkleić? lub w inny sposób wyczyścić?
Andrzej.M. - Sob 16 Lis, 2013

A po co chcesz "wejść do środka"?
kozidron - Sob 16 Lis, 2013

AndrzejM.Makuch napisał/a:
A po co chcesz "wejść do środka"?


a po co robić zdjęcia :wink:

90s napisał/a:
kozidron a nie da rady tego odkleić? lub w inny sposób wyczyścić?


da się :wink: (nie patrz na jakość fotki, to tylko backstage)

bez numeru(bo to tylko poglądowe)


90s - Nie 17 Lis, 2013

AndrzejM.Makuch napisał/a:
A po co chcesz "wejść do środka"?

by go wyjąć:)

kozidron klasa taki efekt by mnie interesował:)
czyli odkleiłeś ?

a.animus@wp.pl - Sro 20 Lis, 2013

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i nie wiem do końca o co "kaman", także proszę o wyrozumiałość ;)
163.


164.

komor - Sro 20 Lis, 2013

Kaman o to, żeby przeczytać regulamin i poczytać trochę wątek, do którego się chce coś dorzucić. :) Numerujemy zdjęcia systemem ciągłym, czyli n+1 w stosunku do poprzedniego posta – ułatwia komentowanie.
a.animus@wp.pl - Sro 20 Lis, 2013

Sorki, teraz już będę wiedział :D Biję się w piersi :D

komor napisał/a:
Kaman o to, żeby przeczytać regulamin i poczytać trochę wątek, do którego się chce coś dorzucić. :) Numerujemy zdjęcia systemem ciągłym, czyli n+1 w stosunku do poprzedniego posta – ułatwia komentowanie.


[ Dodano: Czw 28 Lis, 2013 20:22 ]
165

90s - Sob 28 Cze, 2014

166.
Sinking of the Titanic by Sanches90s, on Flickr

Wojmistrz - Sob 28 Cze, 2014

166 fajnie by wyszło, gdyby ten drugi kieliszek robiący za odbicie idealnie spasował. Niestety delikatnie widać przesunięcie. Ale pomysł niezły.
90s - Nie 29 Cze, 2014

Wojmistrz Dziękuje za opinie,ładnie wypatrzyłeś:).
Myślę jednak że bardziej realnie wygląda lekko przesunięte odbicie jak idealna symetria.

167.
Titanic's maiden voyage by Sanches90s, on Flickr

Tutejszyn - Nie 29 Cze, 2014

Jest Titanic, jest i góra lodowa. Jak zwykle fajna praca :)
90s - Pon 07 Lip, 2014

Tutejszyn podziękował
tutaj cała historia jego zatonięcia ułożona w całość:)
https://www.flickr.com/ph...57645548821151/

komor - Wto 10 Lut, 2015

No to po dłuższej przerwie w tym wątku i jeszcze dłuższej mojej przerwie we wrzucaniu fotek na niniejsze forum…

168.

Tagliatelle with beef meatballs (Meatball pasta) – ingredients background photo by komor, on Flickr

169.

Tagliatelle with beef meatballs (Meatball pasta) by komor, on Flickr

170.

Tagliatelle with beef meatballs (Meatball pasta) by komor, on Flickr

171.

Tagliatelle with beef meatballs (Meatball pasta) by komor, on Flickr

jaad75 - Wto 10 Lut, 2015

komor, a coż to za kompaktowe proporcje? :wink:

Jak dla mnie za duży bajzel na tym stole. Lubię artystyczny nieład, ale bałagan już nie wygląda zachęcająco.

RadekBolso - Wto 10 Lut, 2015

Moja pierwsza próba w tego typu fotografii.
komor - Wto 10 Lut, 2015

jaad75, proporcje wynikające z docelowych zastosowań, w sumie eksperyment i może się jeszcze zmienią (dotychczas robiłem wszystkie poziome, 3:2). Bałagan to oczywiście sprawka „kucharki” – tak ma być. Dziękuję, że popierasz mnie, bo ja też uważam, że bałagan jest za duży. :)
maziek - Wto 10 Lut, 2015

Kurde przeczytałem tagliatelle with METALBALLS... Myślę komor to ma balls... żeby spożywać takowe.
T.B. - Czw 12 Lut, 2015

173.

Zdrowa żywność :neutral:

muzyk - Pią 13 Lut, 2015

jaad75 napisał/a:
Jak dla mnie za duży bajzel na tym stole.

No nie śmiem, ale pierwsze co mi na myśl przyszło przy nr 168 :wink:

Usjwo - Pią 13 Lut, 2015

muzyk napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Jak dla mnie za duży bajzel na tym stole.

No nie śmiem, ale pierwsze co mi na myśl przyszło przy nr 168 :wink:


Na trzech pierwszych, to co w tle, wyglada jakby spadlo z talerza :)

komor napisał/a:
Bałagan to oczywiście sprawka „kucharki” – tak ma być.

A to ma byc reklama jedzenia, czy firmy sprzatajacej po jedzeniu :lol:

komor - Pią 13 Lut, 2015

Nie czujecie tego feela. :) Wzorujemy się na najlepszych:
http://www.greenmorning.pl
https://krewimleko.wordpress.com

Ale moim zdaniem też za dużo tego. Zdjęcie 168 jest w zasadzie tłem do posadzenia tytułu i połączenia z drugim zdjęciem w poziomy prostokąt. Byłem ciekaw opinii o świetle, bo połączyłem w tych zdjęciach zastane z błyskowym, a w ostatnim nawet jeszcze dioda z telefonu wzięła udział, bo czas uciekał a potrzebne było lekko doświetlające trzecie źródło.

bodzio239 - Czw 19 Mar, 2015
Temat postu: Lubię stare obiektywy.
174
Wojmistrz - Czw 19 Mar, 2015

bodzio239, Nie dało się jakoś opanować tego światła, na jabłku amatorsko od biedy, ale pomarańcza nie do przyjęcia. Tła i kurzu na stole nie komentuję :D Taka głębia to nieporozumienie przy produktach.
bodzio239 - Czw 19 Mar, 2015
Temat postu: 175Cd.
175.
A mojej małej się podoba.

Daniel*1977 - Czw 19 Mar, 2015

komor, Zgłodniałem :D
T.B. - Czw 19 Mar, 2015

Wojmistrz napisał/a:
Taka głębia to nieporozumienie przy produktach.

A mowa jest o zdjęciu 174.
Moje pytanie brzmi:
- znaczy się jest za duża, czy za mała ta głębia?
(Wg mnie za mała.)

Wojmistrz - Czw 19 Mar, 2015

T.B., tak, 174. Według mnie też jest za mała. Co innego zdjęcia z zacięciem artystycznym, a co innego produktowe. Jeszcze rozumiem płytką głębię, kiedy wskazuje na jakiś napis czy szczegół produktu, ale tutaj(?), ehhh...
ninja_bunny - Sro 08 Kwi, 2015

Dlaczego według Was jest za mała głębia na tym zdjęciu powyżej? Całkiem ciekawie to wygląda jak na moje oko.

Ode mnie sushi :)

176.

mozer - Sro 08 Kwi, 2015

ninja_bunny, jak na produktówkę to nie zachęca. Tragicznie nie jest, ale jakość pozostawia wiele do życzenia... Przede wszystkim straszny szum. Czym to robiłaś?

Mnie suszi jak widzę takie foty ;)

bassotronic - Sro 08 Kwi, 2015

Również, jestem zdania, że niezbyt apetycznie to wygląda. A takie zdjęcie powinno przyciągać.
ninja_bunny - Sro 08 Kwi, 2015

mozer, bassotronic, dziękuję Wam za opinię. Trochę mi głupio, ale zrobiłam te zdjęcia telefonem komórkowym. Chciałam uwiecznić własnoręcznie przygotowane sushi i jakoś spodobało mi się to zdjęcie.

bassotronic, aż tak niesmacznie to wygląda? :oops:

90s - Sro 08 Kwi, 2015

ninja_bunny, Spróbuj odwrotnie, zamiast coś zrobić i zrobić temu zdjęcie. Najpierw przygotuj zdjęcie a później to co chcesz na nim pokazać.

Co do 176 to za dużo się na nim dzieje, kolorystyka ryżu nie wygląda naturalnie ani apetycznie,tak samo cała góra po prawej stronie.
Pamiętaj że czym mniej tym więcej, estetyka, detale, przemyślana kompozycja to podstawa w takich zdjęciach.

Zacznij od pomysłu, później planu jego realizacji i tak krok po kroku. Przypadkowo nie uda Ci się zrobić dobrego zdjęcia.

Jak Cię interesuje taka fotografia to kup sobie książkę "Fotografia produktowa" Ebehard Schuy a o oświetleniu warto poczytać "światło w fotografii magia i nauka" Fil Hunter Steven Biver Paul fuqua.

ninja_bunny - Czw 09 Kwi, 2015

90s, pięknie dziękuję za cenne uwagi!
DevEBM - Czw 09 Kwi, 2015

177.
Potrzebuję Waszej opinii na temat poniższego zdjęcia. Co następnym razem poprawić, co dodać, jak świecić? Nie mam sprzętu studyjnego, więc muszę kombinować z różnymi rozwiązaniami DIY.
W tej chwili widzę już trzy rzeczy, które bym zmienił lub poprawił.


Shaving gel by Dev EBM, on Flickr

pablopicasso - Czw 09 Kwi, 2015

178.

mozer - Czw 09 Kwi, 2015

DevEBM, to byś napisał żebyśmy się nie powtarzali ;)
DevEBM - Czw 09 Kwi, 2015

mozer, doświetliłbym ręczniki w tle, chociaż sam nie wiem jak, bo białe kartki się jak widać nie sprawdziły. Lampę świecącą na ścianę przesunąłbym w prawo, żeby środek światła wypadał centralnie za puszką (widoczny jaśniejszy punkt z lewej strony). Dodałbym też trochę kropel wody dla lepszego efektu w okolicy maszynki.

Co do reszty, czekam na sugestie. To mały projekt zrobiony z nudów, ale wszelkie porady zawsze są cenne.

mozer - Czw 09 Kwi, 2015

DevEBM, ja bym chyba wolał, żeby odbicie maszynki nie nakładało się na odbicie puszki, bo zważywszy na cień idący w prawo trochę za dużo się tu dzieje, i może uciął dół, żeby odbicie kończyło się na białym.
Tutejszyn - Czw 09 Kwi, 2015

pablopicasso, oglądam na małym ekraniku, więc pewności nie mam, ale wydaje się, że wyszło bardzo pierwsza klasa.
pablopicasso - Czw 09 Kwi, 2015

Tutejszyn,
dzięki :mrgreen:

Tutejszyn - Czw 09 Kwi, 2015

pablopicasso, przyznam Ci się, że odbicie kieliszka, to była dla mnie zagwozdka. Jak zrobić takie odbicie? Kieliszek nie stoi na niczym, bo to byłoby widać. Nie jest to odbicie zrobione w PS, bo to też byłoby widać. W końcu wykombinowałem, że to są dwa kieliszki, gdzie jeden stoi na drugim... zgadłem?
pablopicasso - Pią 10 Kwi, 2015

Tak zgadles :)
komor - Pią 10 Kwi, 2015

Stawiając kieliszek na czarnej połyskliwej powierzchni uzyskasz też odbicie, choć będzie mniej intensywne niż sam kieliszek, no i przy takim oświetleniu wyszłoby dodatkowo słabiej. Pomysł na odwrócony kieliszek najlepszy.
90s - Pią 10 Kwi, 2015

DevEBM, nie jest źle.
Tematem jest pianka czy maszynka? bo tutaj pojawia się problem z odbiorem.
Co do technicznych uwag to pianka fajnie oświetlona, jest lekkie rozjaśnienie po lewej i trochę ciemniej po prawej. Niestety tło za bardzo przyciąga uwagę,mocno punktowo oświetliłeś, gradient powinien być delikatniejszy. tak samo biała mleczna albo plexiglas cokolwiek jest tym stołem ucina się raptownie w dość przyciągający wzrok momencie. Może inny kąt zdjęcia byłby lepszy.
Ręczniki natomiast słabo oświetlone, nie wyglądają atrakcyjnie chociaż brak GO jest tutaj jak najbardziej na miejscu.
Brak mi tutaj też kropel wody na przedmiotach i podstawce które przecież nawiązują do tematyki łazienka golenie itd. Plus też za to że ekspozycja składa się z 3 przedmiotów ustawionych w trójkąt. Widać że jest to przemyślana praca i starannie zaaranżowana.

Nachodzenie odbić na siebie może być właśnie tym czynnikiem który też wpływa na problem z definiowanie co jest głównym tematem tego zdjęcia. Maszynka, 1 plan plus nachodzenie na odbicie pianki.Za to zaakcentowane światło, skala itd. na rzecz pianki.

pablopicasso,
Masz też jakieś przebicie koloru, wyglądało jakby gdzieś światło uciekało z reflektora.

komor, jest jeszcze jeden czynnik dla którego tak jest lepiej robić, odbicia od powierzchni i załamania światła.
czyli Dodatkowe odbicia na przedmiocie i takie tam.

179. taka szuflada ale na temat
3+1 glasses of wine by Sanches90s, on Flickr

DevEBM - Pią 10 Kwi, 2015

mozer, 90s, dzięki za podpowiedzi :)
Tematem miał być cały zestaw do golenia, a ręczniki w tle uzupełnieniem kompozycji. Gdybym miał jeszcze jedną lampkę, to pewnie skierowałbym światło przez strumienicę bezpośrednio na ręczniki, ale takowej nie mam. Pozostaje mi chyba zabawa z różnymi rodzajami reflektorów - biała kartka nie dała zadowalającego efektu, więc następnym razem spróbuję z folią aluminiową lub lusterkiem.

Co do odbicia maszynki, wchodzącego na odbicie samej puszki, to zrobiłem to celowo, żeby uzyskać efekt trójwymiarowości. Przy kolejnym podejściu do tematu dodam też trochę wody, żeby było ciekawiej. Tym razem nie miałem już możliwości dalszego pstrykania, bo mi bateria w aparacie padła, a zapas też był rozładowany :|

No i denerwuje mnie ten cień padający w prawo - tego nie zauważyłem w czasie robienia zdjęcia. Znów będę się musiał pobawić odbijaniem światła.

Arkowal - Pią 18 Lis, 2016

180.



90s - Nie 20 Lis, 2016

181.
Marmite the perfect crime by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

182.
Marmite Calendar 2017 April by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

komor - Nie 20 Lis, 2016

181 – takie dowody rzeczowe znajduję w domu u siebie notorycznie. :)
90s - Nie 20 Lis, 2016

komor napisał/a:
181 – takie dowody rzeczowe znajduję w domu u siebie notorycznie. :)

Zamontuj monitoring, ilość przestępstw nie spadnie ale łatwiej będzie ustalić sprawców;)

T.B. - Pon 21 Lis, 2016

183. Zdjęcie promuje zdrowy tryb życia na świeżym powietrzu. Uwaga! Zawiera lokowanie produktu.
FotoVideo - Pon 21 Lis, 2016

184.
T.B. - Sob 18 Lut, 2017

185. Produkt narodowy.

Najpierw dwie zjadłem, a potem sfotografowałem. Nie wiem, czy przypadkiem nie należało zrobić odwrotnie, ale przynajmniej jest to dowód autentyczności.

Matpol7 - Pią 03 Mar, 2017

186,187
Nie wiem, który kadr lepszy :?:

Tutejszyn - Pią 03 Mar, 2017

Matpol7, Powinieneś swoje zdjęcia poddawać jednak postprocessowi. Zwłaszcza przy fotografii reklamowej i portretowej. Patrząc na 186 zabrakło mi rozmycia poza obszarem ostrości. U Ciebie, ma to charakter dość przypadkowy.
187 jest raczej przykładem, jak nie powinno się fotografować żywności, chyba że jest to zdjęcie potrawy prezentowanej w książce kucharskiej.

Wklejam poprawione Twoje zdjęcie. Jeśli sobie tego nie życzysz, to poproszę moda, aby usunął..

Matpol7 - Pią 03 Mar, 2017

Życzę sobie, życzę zeby nie było usunięte :mrgreen: Dzięki za porady. Dodałeś po prostu nasycenia i rozmyłeś (oglądam ze smartfona, mogę coś przeoczyć)?
BeautySensitive - Pią 03 Mar, 2017

ja bym wolał ten ketchup na frytkach ;]
Tutejszyn - Pią 03 Mar, 2017

Matpol7 napisał/a:
Dodałeś po prostu nasycenia i rozmyłeś
i wyostrzyłem... Nasycenie nie do końca. Działałem na poszczególnych barwach: żółtym i pomarańczowym i chyba przeoczyłem czerwony, bo wyszło sraczkowato. Ale nieważne, co zrobiłem, ważne żeby zdjęcia poddać postprocessowi. Czasem wystarczy zrobić bardzo niewiele, alby wyraźnie poprawić zdjęcie. Sam aparat zdjęcia robi byle jak i mitem jest to, że istnieje jakieś idealne ustawienie aparatu, przy którym nic już nie trzeba poprawiać.
komor - Pią 03 Mar, 2017

BeautySensitive napisał/a:
ja bym wolał ten ketchup na frytkach ;]

Bo poza aspektami oświetleniowymi i kompozycyjnymi w takich fotkach jest jeszcze element stylizacji jedzenia. :)

Marlut - Sob 04 Mar, 2017

Matpol7, 187- ja bym wolał zdjęcie z góry i wszystkie fryty ostre. Ketchup wyszedł niezbyt estetycznie, proponuję bardziej fantazyjne "maźnięcie" albo podanie w małej miseczce.
Brakuje mi także widelca innych akcesoriów skoro to ma być danie zapraszające do degustacji.

PS
Grunt, że przeszedłeś od słów do czynów :)

Matpol7 - Sob 04 Mar, 2017

Cytat:

PS
Grunt, że przeszedłeś od słów do czynów :)


Teraz w "Nasze zdjęcia" będzie dużo moich fotek :mrgreen:

Dzięki wszystkim za porady :wink:

Marlut - Czw 09 Mar, 2017

188.
Proszę przymknąć oko na odcisk palca i paprochy, ja przymknąłem :mrgreen:

BeautySensitive - Pią 10 Mar, 2017

Nie da się przymknąć na światło...
Marlut - Pią 10 Mar, 2017

BeautySensitive napisał/a:
Nie da się przymknąć na światło...
Generalnie z tym stwierdzeniem się zgadzam, szczególnie w kontekście fotografii.
A całym zdaniem? Gdybyś był tak uprzejmy.

PDamian - Pią 10 Mar, 2017

Marlut, s ł a b o o ś w i e t l o n e.

Oczywiście "na ciemno" by grało jakbyś wydobył wszystkie wytłoczenia w szkle.

Bez odblasków.

Wojmistrz - Pią 10 Mar, 2017

Już mnie mniej boli te słabo oświetlone od tego kleksa z tłustego palca po lewej.
Marlut - Pią 10 Mar, 2017

OK, teraz rozumiem.
Dostałem taki miły drobiazg, przyniosłem do domu, postawiłem na stole, i stwierdziłem, że w półmroku ładnie wygląda. Postanowiłem oświetlić tak, by pokazać kuszącą zawartość w ładnym szkle. Zrobiłem kilka ujęć, wybrałem to.
Krótko mówiąc, nie miały to być kocie siki w karafce do śniadania, tylko obietnica miłego wieczoru przy czymś zacnym.

Wojmistrz - Pią 10 Mar, 2017

Butelczyna raczej zacna, ale mało nadająca się do reklamy. Trzeba by ograbić ją najpierw z tylnej etykiety.
Marlut - Sob 11 Mar, 2017

Dzięki za uwagi.

189. Wersja dla czujących się niepewnie w ciemności ;)

matys - Nie 12 Mar, 2017

Dalej ciemno. Światło ustawiasz chyba od boków i lekko z tyłu. Przód w ogóle nie oświetlony. Zmiękcz to światło i ustaw z innego kąta.
Jak chcesz zostawić tak jak jest, to przynajmniej skontruj przód dodatkowym źródłem światła.

Marlut - Nie 12 Mar, 2017

matys, zgadza się, świecę z tyłu po bokach. Przednie światło daje odblaski na szkle, także blenda wprowadza więcej problemów.
Nie chcę równomiernego, jasnego światła, wolę pokazać bursztynowe odcienie trunku. Dodaję fotkę lekko podciągniętą, z jpg więc jakość wiadomo.
Muszę się jeszcze pobawić z normalnym światłem studyjnym, błyskanie lampkami reporterskimi bez pilota jest trochę .... męczące, szczególnie przy powierzchniach refleksyjnych.

190.

matys - Nie 12 Mar, 2017

Widać ze blendę masz po prawej stronie obrazka a światło po lewej. Jak za ostre światło, to daj tam jakiś modyfikator który to zmiękczy. W domowych warunkach może to być nawet biały papier do pieczenia, albo odsuń źródło światła od obiektu.
PDamian - Nie 12 Mar, 2017

Marlut, możesz przysłonić światło murzynem.
Marlut - Nie 12 Mar, 2017

Od strony odblasków była goła lampa, z prawej druga w małym softboksie. Próbowałem trochę rozjaśnić przód blendą, ale pod ręką była tylko srebrna dająca smugi na butelce.
Muszę się zabrać za tą flaszkę na poważnie. Mam wszelkie graty, tylko czasu i zrozumienia domowników nie mam…..

BeautySensitive - Pon 13 Mar, 2017

ja bym dal miękkie punktowe światło na etykietę
Matpol7 - Sob 18 Mar, 2017

191.
Tutejszyn - Sob 18 Mar, 2017

Matpol7, skąd pochodzą okruchy? Teraz to wygląda tak, jakbyś położył ciasteczko, a inne ciastko pokruszył i starannie rozsypał. Wygląda to nienaturalnie. Brakuje czegoś co tworzy okruchy - ciastka przełamanego, albo przeciętego nożem.
Matpol7 - Sob 18 Mar, 2017

Stylizację muszę jeszcze dopracować. Okruchy pochodzą... z innego ciastka :mrgreen: A pomijając ten szczegół?
Marlut - Sob 18 Mar, 2017

Ciastko jest trochę nieostre, sugeruję przynajmniej f8
Tutejszyn - Sob 18 Mar, 2017

Cytat:
A pomijając ten szczegół?
Ale co chcesz usłyszeć, że to świetna fotografia? Ciastko nie jest ani dobrze sfotografowane, ani oświetlone, ani obrobione, a okruchy wzięły się znikąd. To raczej przykład, jak nie należy fotografować ciastek. Trudno dawać mi dobre rady, bo sam męczę się z jedną głupią fotografią. Jestem jednak odbiorcą Twojej pracy i jako zwykły odbiorca, nie czuję się zainteresowany tym ciastkiem. Czasem wystarczy chociaż gram pomysłu na zdjęcie. Tutaj zabrakło wszystkiego.

[ Dodano: Sob 18 Mar, 2017 21:44 ]
Miałem nie wklejać, ale po namyśle jednak wkleję...
Bardziej żart, niż zdjęcie reklamowe. Widza trzeba jakoś wciągnąć, zainteresować. Choćby grą świateł, a jak już brak pomysłu, to przynajmniej obróbka musi być perfekcyjna (tutaj tylko przykład pomysłu).


Matpol7 - Nie 19 Mar, 2017

Cytat:
Ale co chcesz usłyszeć, że to świetna fotografia?


Nie, chciałem się dowiedzieć co jeszcze mogę poprawić, dowiedziałem się i dziękuję za pomoc.

Tutejszyn - Nie 19 Mar, 2017

Matpol7 napisał/a:
chciałem się dowiedzieć co jeszcze mogę poprawić

Chyba tylko ja na forum upieram się przy obróbce zdjęć. Moim zdaniem zdjęcia obowiązkowo muszą być obrobione. Ostrość, światła, barwy... Wrzucenie nieobrobionego zdjęcia, to trochę jak podanie na obiad dopiero co ustrzelonej kaczki, z piórami, pełnymi jelitami i całym tym bałaganem.
Ważny jest też pomysł. Tutaj być może zagrałoby wypełnienie kadru całkowicie ciastkami, aby nie było widać tła, albo coś takiego, co zrobiłeś, ale nie tylko jedno ciastko, tylko kilka i tło nie szare, a czarne. Zamiast okruszków z ciastka widmo, kilka kryształków cukru...
Jest jeszcze światło. Z tym jest chyba najtrudniej na początku, bo nie każdy posiada odpowiedni sprzęt. Jedną z lepszych alternatyw jest zwykłe słońce wpadające przez okno i do tego jakaś blenda

komor - Nie 19 Mar, 2017

Tutejszyn napisał/a:
Chyba tylko ja na forum upieram się przy obróbce zdjęć.

Nie tylko. :) Popieram Ciebie w tej materii. Oczywiście nie muszą zaraz być montaże, zaawansowana obróbka, ale to co napisałeś jest kluczowe:
Tutejszyn napisał/a:
Ostrość, światła, barwy...

Matpol7 - Pon 20 Mar, 2017

Problem polega na tym, że muszę się obróbki dopiero nauczyć. Póki co jest to dodanie kontrastu i tyle. Nie umiem softwarowo kombinować w kolorach, światłach itp.
Tutejszyn - Pon 20 Mar, 2017

Cytat:
Problem polega na tym, że muszę się obróbki dopiero nauczyć.
Akurat w tym zakresie, obsługa programu graficznego nie jest w najmniejszym stopniu skomplikowana. W wolnej chwili możesz sobie pobrać, przetestować i pobawić się trzydziesto dniową wersję Lightrooma - bodaj najlepszego narzędzia dla fotografów. Można spróbować swoich sił w darmowym Rawtherapee. Na forum też zawsze możesz rozwiać niejasności. Wrzucaj zdjęcia i nie przejmuj się, jeśli i kolejna Twoja praca zostanie "zjechana". To nie złośliwa krytyka, a mam nadzieję mobilizująca :)
Matpol7 - Pon 20 Mar, 2017

Aktualnie mam GIPM, za niedługo PS i Lr. Oczywiście, że krytyka jest bardo pomocna.
90s - Czw 11 Maj, 2017

192.
Monkey Shoulder Blended Malt Scotch Whisky by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

193.
Old Tom Beer by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

Tutejszyn - Czw 11 Maj, 2017

90s, opad szczeny... Prace jak zwykle, na najwyższym poziomie.

Piwo oświetlone trzema lampami?

90s - Czw 11 Maj, 2017

Dziękuje kolego Tutejszyn,
Tak piwko 3 lampy

Buddy - Sro 02 Sie, 2017

Hej jestem tu nowy :oops: ale ten temat mnie ultra interesuje. powiedzcie mi proszę dlaczego nie widzę Waszych zdjęć tylko takie ikonki :?:
komor - Nie 13 Sie, 2017

Buddy, żadnych nie widzisz, czy tylko niektórych? Niestety starsze pliki sprzed roku lub więcej często gdzieś giną w pomroku dziejów, jeśli linkowane były z zewnętrznych serwisów. Szczególnie zaś jak ktoś korzystał z Photobucket, który zmienił całkowicie zasady działania.

No właśnie, jak tam Photobucket? Żyją jeszcze, zmienili strategię po krytyce?

90s - Nie 13 Sie, 2017

Buddy, na jakim urządzeniu oraz przeglądarce przeglądasz to forum?

komor, jaka to polityka Photobuckera, bo nie w temacie jestem?

komor - Sro 16 Sie, 2017

90s:
http://www.spidersweb.pl/...nie-dziala.html
https://petapixel.com/2017/07/01/photobucket-just-broke-billions-photos-embedded-web/

Usjwo - Czw 17 Sie, 2017

A ja ostatnio znow mialem aparat w rekach i musialem zmierzyc sie z wyzwaniem ;)


Soniak10 - Czw 17 Sie, 2017

Usjwo napisał/a:
musialem zmierzyc sie z wyzwaniem

No i proszę: głupia torba ("dziadowska"?) a jak ładnie wyszła. Spoko :!:

Andrzej.M. - Czw 17 Sie, 2017

Grunt to pomysł...
90s - Czw 17 Sie, 2017

Dziękuje kolego komor, faktycznie bardziej popsuć nie mogli:)


@Usjwo czytając komentarz Soniak10 można dojść do wniosku że uzyskałeś efekt odwroty od zamierzonego. Przedmiot wyszedł jak "dziadowski" bo ma niedbale powyginany uchwyt, zmięte boki i załamania na krawędziach. przez co wygląda jak worek z tanim nadrukiem.
Do tego cień dominuje w zdjęciu przez swoje rozmiary i kontrast do jasnego tła, do tego jest nienaturalnie ostry przez co szybko wzrok z torby ląduje na tym cieniu.

Widać też że wszystko jest stakowane.

Myślę że łatwiej byłoby zrobić te torbę na leżąco, lekko wypychając ją w środku i dokładnie układając paski. Najbardziej kontrastowym miejscem zrobić nadruk by przykuwał uwagę swoim wzornictwem.

[ Dodano: Czw 17 Sie, 2017 20:51 ]
195.
Orange Beast I by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

komor - Czw 17 Sie, 2017

90s, bardzo fajne 195. I pomysł, i realizacja.
90s - Czw 17 Sie, 2017

komor, Dziękuje,w sumie to była sesja portretowa ale tak ciekawy motorek że nie mogłem sobie odmówić solówki:)
Arkowal - Pią 18 Sie, 2017

90s gdzie Ty takie cacko znalazłeś?To jakiś seryjny model,czy prywatny projekt?
90s - Pią 18 Sie, 2017

Samodzielnie budowany wraz z ramą, Sam lakier kosztował 3k funtów. Piękny kawał sprzętu. Niebawem może się uda więcej takich maszynek popstrykać.
Soniak10 - Nie 20 Sie, 2017

Tak jak ogólnie nie znoszę HDR-u, tak w przypadku 195 nawet nieźle to wyszło. Gratulacje.
Ps: bo to chyba w HDR-ze robiłeś?

90s - Nie 20 Sie, 2017

Soniak10 To nie HDR tylko pojedyncze ujęcie, motor oświetlony 2 lampami studyjnymi. Niestety z tego co widzę niepotrzebnie podbiłem efekt w PSie.
fazi75 - Nie 20 Sie, 2017

90s, weź przestań z tą skromnością :mrgreen:
90s napisał/a:
Niestety z tego co widzę niepotrzebnie podbiłem efekt w PSie.

Moim zdaniem powinieneś zostać przy swoim. Każdy swoje zadanie i 10 groszy może oczywiście mieć i to jest fajne.

90s - Nie 20 Sie, 2017

fazi75, To nie skromność a szlifowanie techniki:) ogólnie kolejne zdjęcie robię w mniej efektowny sposób bo to portrety. W tym przypadku może być. Dziękuje też za dobre słowo.
FotoVideo - Nie 28 Sty, 2018

196.
Andrzej.M. - Pią 02 Lut, 2018

FotoVideo napisał/a:
196.


Użyłeś niewłaściwego podłoża odbijającego - to podwójne odbicie jest fatalne. Poza tym za dużo pustego miejsca w czerniach - przez co zdjęcie leci - brak mu równowagi.

FotoVideo - Pią 09 Mar, 2018

Faktycznie zdjęcie spiepszyłem sorry zrobiłem je starym smartfonem nie staranna ekspozycja edycja również na skróty bo tylko program Camera RAW no i JPEG nie RAW przyznaje się full amatorszczyzna zdjęcie zrobione smartfonem za 300 zł sorry Andrzej.M. :wink: Ale uwagi słuszne wykorzystam je przy nastepnych kompozycjach !
Andrzej.M. - Pon 12 Mar, 2018

Nie ważne czym zrobione - w rozmiarze jaki jest na forum i tak różnicy nie widać , a przynajmniej ja się ich nie dopatruję - dużego monitora graficznego do oglądania internetu nie używam , a odnoszę się jedynie do istotnych elementów fotografowania. To czy ktoś robi zdjęcie smartfonem czy pełną klatką zależy wyłącznie od jego potrzeb. Zrobienie tego samego zdjęcia z użyciem FF z pixel shiftem nic nie da jeśli zrobi się to tak samo... Efekt po pomniejszeniu będzie podobny. :cool
komor - Pon 12 Mar, 2018

FotoVideo, Andrzej ma rację, to podwójne odbicie nie jest korzystne. Reszta nie jest zła, choć światło można by dopieścić jeszcze moim zdaniem. Ale efekt i tak fajny.
maziek - Pon 12 Mar, 2018

Zawsze mnie, przepraszam za offtop, interesowało, co pokazują wskazówki na 3 mniejszych tarczach?
FotoVideo - Pon 12 Mar, 2018

2 tarcze to stoper sekundnik i minutnik 3 tarcza jest chyba dla ''eskimosów'' wskazuje godzine od 0-24 :mrgreen:
Światło naturalne zmiękczone firanką niestety to tylko jpeg więc nie za wiele mogłem zrobić podczas edycji ze światłem !

maziek - Pon 12 Mar, 2018

Dzięki. Te 24 to mi by się przydało, jak się budzę nigdy nie wiem, czy spałem godzinę, czy 13 godzin ;) .
Andrzej.M. - Sro 14 Mar, 2018

Tarcz może być więcej i/albo mogą pokazywać też : kwadry księżyca; miesiące ; czas w innej strefie czasowej; dni tygodnia - wszystko zależy od modelu i producenta. ;) Oczywiście pomijam smartwatch-e , które wyświetlą ci różne parametry organizmu i np. przebiegnięty dystans... :lol:
Canonier 400 - Sro 14 Mar, 2018

Nie wiem, nie znam się, ale ta tarcza 24-ro godzinna jest do stopera. W końcu trzeba wiedzieć ile godzin działa stoper.
FotoVideo - Wto 20 Mar, 2018

197.
Andrzej.M. - Wto 27 Mar, 2018

Ja tam wolę oszczędniejszy design ...
nawiązując do poprzedniego zdjęcia i odbić - to myślę że że pojedyncze lepiej wygląda.
Przepraszam za jakość i oświetlenie - ale to tak na szybko na kanapie, nawet zegarka nie wyczyściłem - dla wypróbowania działania lampy systemowej... Przy jednej lampie bez blend i odbijaczy...

kelvinpiotr - Wto 27 Mar, 2018

Andrzej.M. napisał/a:
Przepraszam za jakość i oświetlenie


Przeprosiny przyjęte , bo rzeczywiście jedno i drugie wyjątkowo kiepskie jak na reklamę produktu .. :wink:

Dżozef - Sro 28 Mar, 2018

Fajne zegarki. Ja w piwnicy trzymam jeszcze powiększalnik i magnetofon szpulowy, i też nie wiem po co.
komor - Sro 28 Mar, 2018

Dżozef, magnetofon szpulowy w piwnicy? Profanacja! :)
Andrzej.M. - Sro 28 Mar, 2018

Dżozef napisał/a:
Ja w piwnicy trzymam jeszcze powiększalnik i magnetofon szpulowy, i też nie wiem po co.

Nie wiesz? To pewnie masz z tym problem ... chcesz o tym porozmawiać? :neutral:

Ja zegarki używam do mierzenia czasu... jeszcze się przydają... :razz:
O ! Jeszcze jeden... :lol:

Dżozef - Czw 29 Mar, 2018

Dla mnie miarą czasu jest sposób kadrowania. Centralne, to kompletny braku czasu :lol:
Arkowal - Czw 29 Mar, 2018

Dżozef napisał/a:
Fajne zegarki. Ja w piwnicy trzymam jeszcze powiększalnik i magnetofon szpulowy, i też nie wiem po co.


Dżozef ale porównanie :-) Ja np. lubię zegarki zarówno stare jak i nowe. W swojej kolekcji mam jeszcze po dziadku starą omegę i chociaż jej już nie używam nie porównałbym jej do powiększalnika i magnetofonu szpulowego bo to nie ten prestiż czy chociażby przedział cenowy :mrgreen:

Andrzej.M. - Czw 29 Mar, 2018

Dżozef napisał/a:
sposób kadrowania. Centralne, to kompletny braku czasu

Fakt - nie mam go dużo... A kadr jest taki jakie akurat potrzeby. Uzbierało się trochę tych "eksponatów" więc w miarę czasu będę je prezentował... :cool: Będą fotografowane w warunkach domowych - bo w studiu nie mam na takie zabawy czasu, więc spokojnie - od amatorskiego focenia nie będę odstawał. :razz:

Dżozef - Czw 29 Mar, 2018

Andrzej.M. napisał/a:
więc spokojnie - od amatorskiego focenia nie będę odstawał.

I takie osobiście najbardziej cenię :cool: , takie gdy nie ograniczają tematu modne pozy i trendy.

FotoTomek - Nie 18 Lis, 2018

Dawno, bardzo dawno nie wrzucałem tutaj swoich fotek.
Teraz takie dwie:

200.


201.

FotoTomek - Nie 18 Lis, 2018

Ale ten Photobucket wstawia pieczątki na zdjęcia! Dramat!
Chyba czas zmienić hosting.

90s - Nie 18 Lis, 2018

FotoTomek napisał/a:
Ale ten Photobucket wstawia pieczątki na zdjęcia! Dramat!
Chyba czas zmienić hosting.


Ogromne te podpisy, zmień hosting czym prędzej:).

Co do zdjęć to pierwsze moim zdaniem ma za dużo elementów, zwłaszcza aparat nie pasuje do tematyki. Ale ogólnie światło i cała reszta na duży plus.
Zdjęcie nr dwa już dużo lepsze ekspozycyjne i detalistycznie, z uwag to jednak przydałby się dokładniejszy retusz wad i zadrapań oraz na krawędziach widać spadek GO. Jednak warto byłoby mieć całą broń w dużym detalu bo jest na czym oko zawiesić.

Ogólnie zdjęcia mi się podobają, dobrze stonowana kolorystyka tematu i tła, oraz światło pasujące klimatem do całości.

FotoTomek - Pon 19 Lis, 2018

90s napisał/a:
FotoTomek napisał/a:
Ale ten Photobucket wstawia pieczątki na zdjęcia! Dramat!
Chyba czas zmienić hosting.


Ogromne te podpisy, zmień hosting czym prędzej:).


Ano ogromne. Dawno nie korzystałem z Photobucketa i nie wiedziałem, że teraz tak robi. Kiedyś ten hosting był całkiem darmowy, teraz wprowadzili jakieś opłaty. Darmowa wersja też jest, ale pewnie właśnie ta darmowa wersja robi takie pieczątki. Ogólnie - dyskwalifikacja.

90s napisał/a:

Co do zdjęć to pierwsze moim zdaniem ma za dużo elementów, zwłaszcza aparat nie pasuje do tematyki. Ale ogólnie światło i cała reszta na duży plus.
Zdjęcie nr dwa już dużo lepsze ekspozycyjne i detalistycznie, z uwag to jednak przydałby się dokładniejszy retusz wad i zadrapań oraz na krawędziach widać spadek GO. Jednak warto byłoby mieć całą broń w dużym detalu bo jest na czym oko zawiesić.
Ogólnie zdjęcia mi się podobają, dobrze stonowana kolorystyka tematu i tła, oraz światło pasujące klimatem do całości.


Na pierwszym zdjęciu faktycznie jest sporo elementów, ale tak miało być. To jest zdjęcie otwierające artykuł o pracy grawera. Nie koniecznie musiałem skupić się na detalu. Są od tego inne zdjęcia.
A poza tym, dorwałem takiego fajnego Zeissa, a Ty mi mówisz, że nie pasuje... :lol:
Całą broń też mam, ale na innych jej elementach nie ma takich fajnych grawerunków.

T.B. - Pon 19 Lis, 2018

Od kiedy wynaleziono aparat fotograficzny, lubi ten aparat towarzyszyć strzelbom. Tam gdzie strzelby, tam się coś dzieje (nie tylko na polowaniu). A jeśli o myśliwych chodzi, nie ma polowania bez chwalenia się trofeami, a aparat fotograficzny to ułatwił. Proste dokumentowanie ma tutaj mniejsze znaczenie.
90s - Pon 19 Lis, 2018

FotoTomek,

Dzięki za opis, kompletnie inaczej odczytałem te zdjęcia. Raczej jak zdjecie reklamowe broni albo myślistwa. Książka z ptakiem i reszta rekwizytów tak sugeruje. Jak jednak tematem jest praca grawera to wolałbym na 1 więcej grawerowanych przedmiotów zamiast jednego i to małego w tle. Kamera nic nie wnosi i nie jest grawerowana za to jest dużym element na pierwszym planie który nic nie mówi o temacie zdjęcia i odciąga uwagę od tematu. Na 2 faktycznie nawet lepiej byłoby bardziej kadrować na grawerowane elementy aby jednoznacznie uściślić co jest tematem. Skoro nie chcesz „mówić” o broni tylko artystycznym jej elemencie.

Zdjęcia mi się podobają, jednak przekaz nie jest czytelny. Ale skoro to do artykułu to
tekst dopowie o co chodzi.

Pozdrawiam

90s - Pią 15 Lut, 2019

200.



201.


202.


203.


204.

ajarek - Czw 21 Paź, 2021

Witam zacne grono! Ja też pozwolę sobie coś dodać :-)

205.


206.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group