forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?

Arek - Nie 14 Maj, 2006
Temat postu: Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?
Zastanawiam się jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych w Polsce.
jarek1961 - Sob 09 Gru, 2006

dobra a jak zagłosować?
Mysza - Wto 09 Sty, 2007
Temat postu: Re: Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?
Ave!

Arek napisał/a:
Zastanawiam się jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych w Polsce.


Zastanawiam się czy to pytanie na tej stronie nie będzie obarczone, pewnym instotnym błędem:
Jakich szkieł testujecie najwięcej - takich macie najwięcej czytelników ;)

Osobiście myślę, że będzie to istotne szczególnie w zakresie mniej popularnych marek.

Cześć tu Mysza.

marcinek - Wto 27 Lut, 2007

"...istotny błąd...." Fakt. Sam znam parę osób, które qpily lustrzankę, "bo jest lepsza od małpy" a stosują i tak w najpeszym razie tryb "P", a przeważnie "ten zielony rysuneczek".
Onie na optyczne.pl nie wchodzą.

Hmmm na myśl przychodzą mi 3 takie osoby i wszystkie mają "olki" E300 :-)

Adalbercik - Sro 14 Mar, 2007
Temat postu: Re: Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?
Arek napisał/a:
Zastanawiam się jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych w Polsce.


Myślę, że lepiej by zabrzmiało "Zastanawiam sie, jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych WŚRÓD SYMAPTYKÓW OPTYCZNE.PL"
Osobiście znam parę osób, które wyboru dokonują na podstawie suchych danych i reklamy producenta. Takim osobom ciężko przetłumaczyć, że jego F/1,8 nic nie znaczy, bo ma totalne "mydło". Oni nie sa zwolennikami tego typu (specjalistycznych) portali, więc ta ciekawa skądinąd ankieta będzie obarczona dużym błędem. Pzdr

Żaba - Pon 26 Mar, 2007

Podejrzewam że nic niespodziewanego w wynikach ankiety się nie pojawi. Pierwsze C i N ciekawe jak wypadnie Pentax i Sony.
Zgadzam się że wyniki tej ankiety będą mało miarodajne ale na pewno ciekawe.

PS
Jestem pentaksiarzem, a regularnie od początku czytuje optyczne.pl

P_M_ - Nie 01 Kwi, 2007

Wstawiono nawet panasa, a fuji psy zjadly...
jaad75 - Czw 12 Kwi, 2007

No właśnie... Gdzie Fuji, Leica, albo np. Kodak, czy choćby Contax?
Parę osób ma też średnioformatówki i ścianki, chociaż nie jestem przekonany, czy tu kiedykolwiek zaglądają...
W każdym razie wynik ankiety napewno nie będzie miarodajny dla oceny całości rynku w PL, z racji tego, że testujecie głównie sprzęt pod Canona (no może ostatnio również Nikona)... A żeby dowiedzieć się, że w Polsce najwięcej użytkowników ma Canon i Nikon, to raczej nie trzeba ankiety... :lol:
Sytuacja jest dość ciekawa jeżeli chodzi o inne marki, bo o ile przetestowaliście trzy(!) obiektywy dla Sony/Minolty, to dla Pentaxa/Samsunga nie było zupełnie nic, o systemie 4/3 już wogóle nie wspominając... Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że Sigmy, Tamrony, czy Tokiny występują z różnymi bagnetami - to zresztą główny powód dla którego czytam wasze testy, mimo, że potem i tak kupuję wyłącznie obiektywy Pentaxa... :D

fotokrak - Sro 18 Kwi, 2007

no chłopaki trochę zniekształciłem tą ankietę, bo jest tak mimo ze mieszkałem w Polsce zaledwie 1/3 swojego życia czuje sie polakiem :) )) i zagłosowałem
Mieszkam teraz co prawda w anglii ale póki nasze panie nie spoczną na laurach i będą podążać droga pani Levinski to co mi tam, łącze się w siłę z włodarzami RP i postanowiłem oddać głos jako klient rynku RP :)

Adalbercik - Sro 18 Kwi, 2007

jaad75 napisał/a:
No właśnie... Gdzie Fuji, Leica, albo np. Kodak, czy choćby Contax?
Parę osób ma też średnioformatówki i ścianki, chociaż nie jestem przekonany, czy tu kiedykolwiek zaglądają...
W każdym razie wynik ankiety napewno nie będzie miarodajny dla oceny całości rynku w PL, z racji tego, że testujecie głównie sprzęt pod Canona (no może ostatnio również Nikona)...


Wg podręczników statystyki grupę uważa się za reprezentatywną, gdy ma ona ponad 1000 osób z uwazględnieniem innych czynników np. miejsce zamieszkania, płeć itp. a tutaj "optycznym" chodziło raczej o mało zobowiązujące zestawienie. Pytasz, gdzie są znani producenci (Leica, Kodak)?? Nie da się wymienić wszystkich. A gdzie Zorki?? Przypuszczam, że wielu z nas ma gdzieś starego zakurzonego Zorki :D
Moze to nie Canon byłby liderem, a właśnie jakaś ruska przedpotopowa konstrukcja.

Adalbercik - Sro 18 Kwi, 2007

Wśród proponowanych aparatów brakuje pozycji "inne".
MM - Sro 18 Kwi, 2007

Wystarczy dopisać Fuji.
RobertO - Sro 18 Kwi, 2007

no to macie Fuji i inne/nie posiadam
Adalbercik - Sro 06 Cze, 2007

RobertO napisał/a:
no to macie Fuji i inne/nie posiadam


Dzx za "inne". :D
"Nie posiadam" to zbyteczna nadgorliwość :D :D :D

Zaskakuje mnie jedna rzecz, a mianowicie zerowy wynik dla Olka - jak to możliwe, że nikt nie ma Olympusa. Może to lęk przed skojarzeniem z agentem "Olkiem" :)

Allan - Sob 23 Cze, 2007

Przy duzej ilosci glosow statystyka bedzie chyba bardzo podobna jesli chodzi generalnie o "firme". Bylaby pewnie inna gdybysmy glosowali nie na marke ale na konkretny model aparatu.
Robert_ - Pon 03 Wrz, 2007

chętnie bym zagłosował ale się nie da :roll:
Invidia - Sro 02 Sty, 2008

Da się... :lol: :lol: Canon górą ;)
matush1986 - Pią 11 Sty, 2008

rzadzi nikon i canon ze wzgledu na tansze aparaty to canon ale czy jest faktycznie lepszy ........posiada nikona d 80
Piotr Malinowski - Nie 13 Sty, 2008

Tylko Pentax ze swoim systemem obiektywów pasuje praktycznie wszystko czy stare czy nowe szkło żaden inny producent tego nie oferuje :D
5kbFlashMemory - Pon 14 Sty, 2008

Maly nokaucik Nikona ;)
krzysiek29 - Pią 15 Lut, 2008

Tak na marginesie to są tacy co posiadają dwa systemy a tak zagłosować się nie da. :cry:
Mariusz Lemiecha - Pon 18 Lut, 2008

Canon 10D :wink:
mnich - Pon 18 Lut, 2008

Adalbercik napisał/a:
Może to lęk przed skojarzeniem z agentem "Olkiem" :)

Chyba Olin'em ?

_odnoścnie wątku. Użytkuje Nikona i cenię sobie jego szum :)

violinman23 - Pią 04 Kwi, 2008

Zastanawia mnie jedna rzecz:
Inna 0% [ 1 ]
nie posiadam 7% [ 17 ]

Jeden głos w kategorii Inna, system forum obliczyłto na 0%... Chociaż wynik to 0.41% czyli zaokrąglając niby wychodzi zero... ale jek zero jak nie zero!

MM - Pią 04 Kwi, 2008

violinman23 napisał/a:
Zastanawia mnie jedna rzecz:
Inna 0% [ 1 ]
nie posiadam 7% [ 17 ]

Jeden głos w kategorii Inna, system forum obliczyłto na 0%... Chociaż wynik to 0.41% czyli zaokrąglając niby wychodzi zero... ale jek zero jak nie zero!


Witam dociekliwego moda z Fotopolis :mrgreen:

Arek - Sob 05 Kwi, 2008

Kwestia zaokrąglenia :) System widać niedouczony w kwestii liczb znaczących :)
violinman23 - Sob 05 Kwi, 2008

MM napisał/a:
violinman23 napisał/a:
Zastanawia mnie jedna rzecz:
Inna 0% [ 1 ]
nie posiadam 7% [ 17 ]

Jeden głos w kategorii Inna, system forum obliczyłto na 0%... Chociaż wynik to 0.41% czyli zaokrąglając niby wychodzi zero... ale jek zero jak nie zero!


Witam dociekliwego moda z Fotopolis :mrgreen:

Również witam kolege po fachu :P

Smolo - Sob 05 Kwi, 2008

Poprawiłem wynik Canona :D Od wczoraj jeden canonier więcej w Polsce ;)
violinman23 - Sob 05 Kwi, 2008

Tanio zapłaciłeś za 40stke :)
Witamy na pokładzie Canon :) Zapraszamy również na drugie piętro. wstęp tylko z "L"

mnich - Sob 05 Kwi, 2008

Ja zapraszam do Zakonu Nikona ale głosować można, nie obowiązuja śluby milczenia :)
vdr - Sro 09 Kwi, 2008

właśnie dołączyłem do klubu EOS płacąc za swój nowy 40D tyle co kolega Smolo ;-)
na razie jestem na etapie czytania instrukcji

marcin-vlc - Sob 12 Kwi, 2008

Witam wszystkich, zagladam na strone od dawna, ale to moj pierwszy post, dolaczylem do mniejszosci Nikona, od 1,5 roku uzywam D50, wczesniej mialem kompaktowego Olympusa.
mirko112 - Sro 30 Kwi, 2008

Witam wszystkich! Od dłuższego czasu zaczytywałem się we wszystkich prawie forach fotograficznych,rozważałem wszystkie za i przeciw, balansowałem pomiędzy Pentaxem, Nikonem i Canonem aż wreszcie przeważył ten ostatni :lol: .Liznąłem trochę teorii,zrujnowałem się finansowo :cry: ,a teraz czeka mnie uciecha w swojej własnej radosnej twórczości :shock: :lol:
ted - Czw 01 Maj, 2008

Mili Państwo do głosowania :o
Czy tylko niecałe 300 osób czytających to forum posiada lustra :?:

mario - Nie 11 Maj, 2008

obecnie D3
rafalg - Nie 11 Maj, 2008

Patrz stopka.
dawid_ - Pon 12 Maj, 2008

Obecnie E-1 i D80.
marekf - Pon 19 Maj, 2008

canon 40D
wieslaw - Wto 20 Maj, 2008

E-510 sama radość dla amatora z dual kitem i sporo marzeń na przyszłość
Wujek_Pstrykacz - Wto 20 Maj, 2008

Każdy aparat jest radością dla fotografa. Może jedne mniej a inne bardziej. Olympus to chyba jednak troche mniej. Jak dla mnie oczywiście.
mavierk - Wto 20 Maj, 2008

Moim zdaniem taki e-420 + 30/1.4 to radość dla niedzielnego pstrykacza, nie takiego Pstrykacza ;)
Wujek_Pstrykacz - Wto 20 Maj, 2008

Taki E-420 to całkiem fajny aparacik, ale swoją wielkością to ucieszyłby co najwyżej moją panią. A poza tym mam awersję do formatu bardziej kwadratowego (4/3). Kojarzy mi się to niestety z kompaktem.
mavierk - Wto 20 Maj, 2008

Ja myślę o nim, jak o sprzęcie na spacery z dziewczyną, żeby się razem powygłupiać i porobić zdjęcia :)
wojsz - Czw 22 Maj, 2008

D80 od paru dni
dawid_ - Czw 22 Maj, 2008

Pstrykacz napisał/a:
A poza tym mam awersję do formatu bardziej kwadratowego (4/3). Kojarzy mi się to niestety z kompaktem.


Akurat ten format jest bardzo przyjemny. To główna zaleta Olka. 4/3 łatwiej opanować.

mavierk - Czw 22 Maj, 2008

dawid_ napisał/a:
To główna zaleta Olka. 4/3 łatwiej opanować.
ja wczoraj zdjęcia z 4/3 oglądałem - takie ni kwadrat, ni 3:2 - takie do niczego :P Chyba że można te 2mpix z góry i dołu wyłączyć, co bym niezwłocznie zrobił :)
Wujek_Pstrykacz - Czw 22 Maj, 2008

Nie rozumie co znaczą słowa: 4/3 łatwiej opanować.
MM - Czw 22 Maj, 2008

Dla byłego posiadacz kompakta format 4:3 to oczywistość i normalność.
dawid_ - Czw 22 Maj, 2008

Nigdy nie miałem żadnego kompaktu, ale MM ma rację. Łatwiej się przesiąść z kompaktu właśnie na 4/3. Nie wydaje wam się że to lepszy format do studia?
grzybart - Pią 23 Maj, 2008

No jasne że lepszy przecież to prawie średni format :lol: Ciekawe dlaczego Olympus nie zrobił matrycy 1:1 przecież jeszcze łatwiej mógłby wpisać kwadrat w okrąg :mrgreen:
mnich - Pią 23 Maj, 2008

grzybart napisał/a:
No jasne że lepszy przecież to prawie średni format


Przeciętny format chyba... :) :mrgreen:

mavierk - Pią 23 Maj, 2008

grzybart napisał/a:
Ciekawe dlaczego Olympus nie zrobił matrycy 1:1
Moim zdaniem byłoby super - może nawet zaryzykowaliby tylko troszeczke mniej niż te 4/3 cala po przekątnej - super by było ;)
dawid_ - Pią 23 Maj, 2008

.. a do tego brak filtrów i matryca BW i biorę w ciemno :D
Dpietr - Sob 24 Maj, 2008

Eee... nie demonizowałbym formatu 4:3. Toż to prawie 6x7, który bardzo mi podchodzi :smile:
mszczyrek - Nie 25 Maj, 2008

D80
komor - Pon 26 Maj, 2008

Mam nadzieję, że osoby dopisujące tu w dyskusji swoje aparaty prawidłowo korzystają też z funkcjonalności ankiety, czyli klikają tam odpowiedni pipsztoczek... Bo na razie Canon ma dwukrotnie więcej użytkowników niż Nikon, a tymczasem co na ulicy widzę człowieka z lustrzanką to nikoniarz. Chyba że kanonierzy siedzą na forum, a nikoniarze robią zdjęcia... :P
mnich - Pon 26 Maj, 2008

Fakt, też to zauważyłem.
Gustaw08 - Sro 04 Cze, 2008

Zdecydowanie D80 :lol:
volomin - Pią 06 Cze, 2008

Z mojej strony E-510, egzotycznie widywany Olympus. ;]
muad - Pią 06 Cze, 2008

Ja planowałem kupno lustrzanki od roku (kupiłem 2 tyg. temu), na samym początku miął to być Nikon D80 lub jego następca, na którego premierę liczyłem w I kwartale tego roku. Następcy się nie doczekałem. A im więcej czytałem spostrzeżeń użytkowników lustrzanek, testów itp. tym bardziej się skłaniałem ku Canonowi, którego ostatecznie wybrałem 40d+24-105 f4. Dla mnie - amatora - taki wybór jest optymalny, w nikonie podobnego zestawu nie znajdę za cenę 5k.

Moim zdaniem canon w średnej półce ma dużą przewagę nad nikonem, obiektywy u nikona na FF są bardzo drogie choć bardzo dobre. Oczywiście każdy może się sugerować różnymi parametrami kupując aparat, ważne aby spełniał nasze potrzeby.

Moje spełnił canon i nie twierdzę oczywiście, że to lepszy system od Nikona.

komor - Pon 09 Cze, 2008

muad napisał/a:
Moim zdaniem canon w średnej półce ma dużą przewagę nad nikonem,


To zależy jak zdefiniujesz średnią półkę i czy wyjaśnisz nam co do tego mają szkła FF. :)
Canon mocno zjechał z ceną 40D, co mnie cieszy, bo chciałbym go kupić, ale ich (producenta) chyba nie bardzo cieszy takie zejście z ceną. A musieli zjechać z ceną wobec pojawienia się Nikona D300, który operując na nieznacznie wyższej półeczce cenowej okazał się pod wieloma względami znacznie lepszy. Jako kanonier spoglądam na D300 łakomym okiem po chwilowej z nim styczności...

MM - Pon 09 Cze, 2008

Komor, kupuj sobie 40D i nie spoglądaj takim łakomym okiem. D300 tryska bajerami, ale trzeba naprawdę specyficznych potrzeb by te bajery wykorzystać. A zdjęć wcale lepszych D300 nie robi od 40D. Tzn. robi, ale tylko na tylnym panelu :wink:
Wujek_Pstrykacz - Pon 09 Cze, 2008

Mając Canona i troche słoików do niego warto zainteresiować się 40D. To całkiem przyzwoita pucha.
mnich - Pon 09 Cze, 2008

komor napisał/a:
Jako kanonier spoglądam na D300 łakomym okiem po chwilowej z nim styczności...
:twisted:
MC - Pon 09 Cze, 2008

mnich, ja bym sie spojrzenia Komora obawial... To na Twoj sprzet patrzy lakomym okiem :razz:
muad - Pon 09 Cze, 2008

komor napisał/a:
To zależy jak zdefiniujesz średnią półkę i czy wyjaśnisz nam co do tego mają szkła FF. :)


Szukając aparatu dla siebie na własny użytek zdefiniowałem średnią półkę w canonie jako aparaty xxd a w nikonie dxxx. Szkła dla FF dla mnie są istotne, bo wiem że za czas jakiś (co najmniej dwa lata) kupie aparat z pełną klatką. Być może moja kalkulacja za czas jakiś będzie zła, wtedy będę żałował. Oglądając zdjęcia z 5d szczególnie w trudnych warunkach (w necie znalazłem zdjęca robione w kościele tego samego kadru 5d i 40d - różnica była spora) i sądę, że FF to jest to, ale dla mnie jeszcze nie teraz.

W nikonie zestaw 40d+24-105f4 nie ma bezpośredniej konkurencji, D300+szkło FF? np 24-70 f2.8 Sam D300 kosztuje tyle ile mój zestaw po zwrocie, o tym szkle to nawet nie myśle - nie moje progi. Z kolei Nikon D80 jest ok. 400 zł tańszy od 40d ale czy warto zaoszczędzić te 400 zł? Z mojej kalkulacji wyszło, że nie.

Choć szczerze mówiąc dla mnie jako amatora D80 też byłby dobrym wyborem ale zależało mi na obiektywie dla FF (którego w sumie najpierw wybrałem a później body) więc za sprawą testów i przede wszystkim opini uzytkowników 40d - wybrałem właśnie ten aparat

Pierwszy tydzień użytkowania dostarczył mi jak na razie wiele pozytywnych wrażeń :mrgreen: .

WidMo - Pon 30 Cze, 2008

volomin napisał/a:
Z mojej strony E-510, egzotycznie widywany Olympus. ;]


bardziej egzotyczne są soniaki :D :D daltego wybrałem alfe200... Lubie się wyróżniać:P

BTW to nie było główne kryterium wyboru. :lol:

wulf - Pon 30 Cze, 2008

komor napisał/a:
klikają tam odpowiedni pipsztoczek...

Kliknąłem na cześć posiadania (chwilowo) E420
komor napisał/a:
Canon ma dwukrotnie więcej użytkowników niż Nikon, a tymczasem co na ulicy widzę człowieka z lustrzanką to nikoniarz.

A zwróciłeś uwagę, że to głównie wszelkiego rodzaju "czterdziestki"? jak się kupuje w makro aparat to się patrzy głównie żeby w dechę wyglądał. :twisted: Stąd ta druzgocąca przewaga.

MichalP - Czw 03 Lip, 2008

mam to co widać w stopie :mrgreen: i jestem zadooowooolooonnyyy
Mysza - Pią 01 Sie, 2008

MM napisał/a:
Dla byłego posiadacz kompakta format 4:3 to oczywistość i normalność.


Dla wielu średnioformatowców również :razz: .

Cześć tu Mysza.

Amix - Pią 01 Sie, 2008

Mam co widac w podpisie. Nigdy nie mialem cyfrowego kompaktu . Pare razy pozyczylem do sasiada. Przesiadlem sie z Analogowej lustrzanki Nikon F80 na Olympusa E510.
Oczywiście Nikona zostawiam na pamiatke. Mysle, ze sie jeszcze nie raz przyda.

irmcher - Pią 01 Sie, 2008

Nikon D300

Pozdrawiam,

icegrub - Pią 01 Sie, 2008
Temat postu: Canon 40d!!!
Jak na początek Canon 40D
Canon EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS| Canon EF 50 mm f/1.8 II.
2 filterki i jakaś torebka do tego.I myślę że jak na razie Canon górą!!!!

MichalP - Sob 02 Sie, 2008

Już nie widać w stopce więc napiszę że posiadam d300
aixen - Pon 04 Sie, 2008

Po wielu bojach zdecydowałem się na zestaw jak w podpisie... :mrgreen:
MM - Pon 04 Sie, 2008

aixen napisał/a:
Po wielu bojach zdecydowałem się na zestaw jak w podpisie... :mrgreen:


To krótkie szkło to raczej fatalny wybór... Pewnie jakiś zestaw i to z zagranicy.

pawel23 - Pon 04 Sie, 2008

Na razie mam 400D
alen - Pią 19 Wrz, 2008

ja się cieszę nabytym 40D :)
kazik - Pią 19 Wrz, 2008

Kupiłem niedawno canona d40 i też się cieszę, uważam że przy obecne cenie nie ma on żadnej konkurencji, oczywiście nie jest to aparat idealny - chyba takich nie ma- ale za stosunkowo nieduże pieniądze otrzymujemy naprawdę solidny aparat. Problemem mogą być tylko ceny obiektywów i :grin: trzeba sobie od razu uświadomić, że kupują body drugie tyle musimy zapłacić za podstawowy obiektyw. :grin:
krris - Wto 23 Wrz, 2008

Witam,ja też posiadam od niedawna C40d przesiadłem się z 400d,wcześniej nie było mnie na 40 stać a teraz kurcze cena taka jak 400 z początku roku :lol: a do tego wymyśliłem sobie takie 2 szkiełka C 17-55 f/2,8 i 70-200 f/4 IS USM zależało mi oprócz światła na wadze stąd taki a nie inny wybór
Tuvik - Czw 25 Wrz, 2008

Ja posiadam Canona 450D
Pozdrawiam

zapałowiec - Pią 26 Wrz, 2008

jak w podpisie. Jestem happy, naprawdę.
kamfil06 - Pią 26 Wrz, 2008

sie pochwale,
od niedawna nielubiany przez optycznych K20 z niekitowym kitem,
opinia i sample juz w krotce :smile:

WojciechW - Pon 29 Wrz, 2008

kamfil06 napisał/a:
sie pochwale,
od niedawna nielubiany przez optycznych K20 z niekitowym kitem,
opinia i sample juz w krotce :smile:



Zadrżałem - co to znaczy "nikitowy kit"?

WojciechW

W tym wypadku również posiadacz kita 18-55 firmy Hoya (d. Pentax)

mnich - Pon 29 Wrz, 2008

WojciechW napisał/a:
Zadrżałem - co to znaczy "nikitowy kit"?

jest to zapewne kit, którego kupiło się nie w kicie/zestawie :P
:mrgreen:

kamfil06 - Pon 29 Wrz, 2008

:lol: zapomniałem dodać apostrofów (???)
chodziło mi raczej o różnice w porównaniu do C i N 18-55 :wink:

WojciechW - Sro 01 Paź, 2008

Adalbercik napisał/a:
jaad75 napisał/a:
No właśnie... Gdzie Fuji, Leica, albo np. Kodak, czy choćby Contax?
Parę osób ma też średnioformatówki i ścianki, chociaż nie jestem przekonany, czy tu kiedykolwiek zaglądają...
W każdym razie wynik ankiety napewno nie będzie miarodajny dla oceny całości rynku w PL, z racji tego, że testujecie głównie sprzęt pod Canona (no może ostatnio również Nikona)...


Wg podręczników statystyki grupę uważa się za reprezentatywną, gdy ma ona ponad 1000 osób z uwazględnieniem innych czynników np. miejsce zamieszkania, płeć itp. a tutaj "optycznym" chodziło raczej o mało zobowiązujące zestawienie. Pytasz, gdzie są znani producenci (Leica, Kodak)?? Nie da się wymienić wszystkich. A gdzie Zorki?? Przypuszczam, że wielu z nas ma gdzieś starego zakurzonego Zorki :D
Moze to nie Canon byłby liderem, a właśnie jakaś ruska przedpotopowa konstrukcja.


I tu zaczęło mnie nurtować pytanie, czy były jakieś lustrzanki, które nazywały się Zorki? Moją pierwszą lustrznką jednoobiektywową był radziecki Zenit (nie pamiętam innych szczegółów poza tym, że miał niezły obiektyw Helios 55). Miał on tyle identycznych elementów z używaną przeze mnie Zorką 6, że przypuszczam, iż pochodziły z tej samej fabryki.

Wracając do cyfrówek, będąc długoletnim fotoamatorem, uprawiającym zawodowo coś podobnego do fotografii na materiałach o bardzo dużej zdolności rozdzielczej (w ramach rentgenografii), nie mogłem nie kupić sobie lustrzanki cyfrowej. Kupiłem więc nową K20D gdy miałem okazję zrobić to trochę taniej. Jestem jednak chyba jeszcze zupełnym profanem na polu lustrzanek cyfrowym, choć fascynują mnie różne urządzenia i mechanizmy. Nie jestem bowiem jeszcze w stanie odczuwać tych subtelnych przyjemności, o których piszą niektórzy koledzy, jak np. "dotyku rzeczywiście dobrego, klasowego sprzętu". Wręcz przeciwnie czasem zdarza mi się pokochać coś gorszego i mniej doskonałego, a dobrze spełniającego moje potrzeby.

Może jeszcze wszystko przede mną.

WojciechW

kazik - Czw 02 Paź, 2008

Moim pierwszym aparatem była smiena numeru nie pamiętam, miałem również Zenita TTL - to była moja pierwsza nie bez trudności kupiona lustrzanka i chyba dlatego wspominam ją bardzo ciepło, potem była Praktica, Canon, Minolta które też wspominam bardzo dobrze a co najważniejsze te aparaty były pozbawione pewnych wad które posiadają cyfrowe lustrzanki np. problemy z autofokusem i nie zawsze zadowalające wykonanie. W starych analogowych aparatach to co było na matówce było też na negatywie, dokładność i precyzja wykonania też była duużo lepsza. Co do pytania nie spotkałem się z lustrzanką o nazwie Zorki, jeśli dobrze pamiętam był to aparat tzw. dalmierzowy w różnym wyposażeniem np. niektóre modele posiadały wbudowany światłomierz, ale oczywiście mogę się mylić.
nikonik - Pią 03 Paź, 2008

Nigdy w taki sposób nie dojdzie się do wiarygodnych wyników. Myśle ze pierwsza czwórka jest więcej niż przewidywalna. Nikon Canon Olympus Sony/Minolta - kolejność przypadkowa.
Reszta tak naprawde stanowi tło.

WojciechW - Pią 03 Paź, 2008

kazik napisał/a:
Moim pierwszym aparatem była smiena numeru nie pamiętam, miałem również Zenita TTL - to była moja pierwsza nie bez trudności kupiona lustrzanka i chyba dlatego wspominam ją bardzo ciepło, potem była Praktica, Canon, Minolta które też wspominam bardzo dobrze a co najważniejsze te aparaty były pozbawione pewnych wad które posiadają cyfrowe lustrzanki np. problemy z autofokusem i nie zawsze zadowalające wykonanie. W starych analogowych aparatach to co było na matówce było też na negatywie, dokładność i precyzja wykonania też była duużo lepsza. Co do pytania nie spotkałem się z lustrzanką o nazwie Zorki, jeśli dobrze pamiętam był to aparat tzw. dalmierzowy w różnym wyposażeniem np. niektóre modele posiadały wbudowany światłomierz, ale oczywiście mogę się mylić.


Niedawno mój znajomy, z którym byłem niedawno w Japonii, zaimponował mi właśnie używaniem jednej z najwcześniejszych wersji Smieny, w dobrze zadbanym futerale skórzanym. Ja wtedy wlaśnie wypróbowywalem K20D, z którego on zrobił też mnie pare ujęć. Nie jestem absolutnie pewny czy jego zdjęcia ze Smieny nie okażą się przypadkiem lepsze.

Marka Zorka chyba nie była w ogóle stosowana do lustrzanek, a raczej do dalmierzowców. Z tych modeli, które ja pamiętam to najlepsze były 4 i 4m, które miały obiektyw co najmniej 1:2.8 i wolne czasy migawki. Użytkownicy trochę narzekali na ładowanie filmu od dołu aparatu. Nie wiem, czy póżniej nie pojawily się Zorki trochę zautomatyzowane, ale ja już wtedy myślalem o zupelnie innych aparatach.

Ja też bardzo dobrze wspominam lustrznki analogowe, choć nie mialem żadnej japońskiej, a głównie NRD-owskie. A swoją drogą to łza się w oku kręci.

Z calym szacunkiem, ale lustrzanki cyfrowe przypominają mi wspolczesne "remake" starych kultowych samochodów - Mini, Chrabąszcza czy ostatnio montowany u nas "remake" Fiata 500.

Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie


WojciechW

jaad75 - Pią 03 Paź, 2008

nikonik napisał/a:
Nigdy w taki sposób nie dojdzie się do wiarygodnych wyników. Myśle ze pierwsza czwórka jest więcej niż przewidywalna. Nikon Canon Olympus Sony/Minolta - kolejność przypadkowa.
Reszta tak naprawde stanowi tło.

Czyżby? Póki co, Sony i Olympus/Panasonic oraz Pentax/Samsung idą łeb w łeb... Ku mojemu zaskoczeniu zresztą...

Habibi - Pon 06 Paź, 2008

To i ja sie pochwale :mrgreen: od 3 lat D70s ,mysle o drugim body D80 oczywiscie jak minister finansow (zona) pozwoli :wink:
darekk - Nie 12 Paź, 2008

Mam od 3 lat Nikona D70s i od niedawna D300.
jarmat62 - Nie 12 Paź, 2008

Witam,od miesiąca Canon 40D+ 18-55 IS dziś dokupiłem 70-300IS USM Canona.
Jestem zachwycony po przesiadce z Konica-Minolta Z3.
Pozdrawiam wszystkich.

pompidiusz - Sro 15 Paź, 2008

witam
właśnie od dzisiaj jestem posiadaczem A300 może szczęśliwym to się wyjdzie w praniu
witam wszystkich
pozdrawiam

lupo57 - Nie 19 Paź, 2008

Canon 400D od pół roku, choć chętnie bym się przesiadł na..... 40D :mrgreen:

pozdrawiam

mavierk - Nie 19 Paź, 2008

od dwóch lat nikon d70s i chętnie... dokupiłbym więcej szkieł :D
żonkil - Pon 27 Paź, 2008

Ja od prawie roku E-510 z dwoma kitowymi szkłami, a od 3 tygodni z 50mm 2.0 macro (miód) ;) I w planach więcej szkieł, więęęęęcej! :D
AQQ - Sro 29 Paź, 2008

1. Pytanie: co jeśli ktoś ma więcej niż jeden DSLR ?
2. Propozycja: może obok zrobić drugą ankietę nt SLR ?

Ale się nie upieram, choć mogłoby to dać jakiś pogląd :)

Kuba13 - Sob 08 Lis, 2008

Chcę kupić lustrzankę nikon d 80
mnich - Nie 09 Lis, 2008

AQQ, Mógłby Modek przenieść topic do "warsztat foto" i zmienić tytuł tematu na "Jaką posiadasz lustrzankę"...
goltar - Nie 09 Lis, 2008

Każdy może utworzyć taką ankietę (SLR). Ta dotyczy DSLR i niech tak zostanie...
AQQ napisał/a:
co jeśli ktoś ma więcej niż jeden DSLR ?
Dodałem możliwość zaznaczenia 2 opcji.
Riddle - Pon 10 Lis, 2008

D80 z Nikkorem 70-300mm f/3.5-5.6 (505zł, w cenie filtr polaryzacyjny i najdroższy filtr UV Hoya. I konwerter 62-58), wkrótce lecę na giełdę foto poszukać okazji na "zóm" coś od 18 do 50 czy 70.
dawid_ - Nie 23 Lis, 2008

Obecnie EOS 30D z 17-55 f/2.8 i jestem baaaaaardzo zadowolony :)
zapałowiec - Nie 23 Lis, 2008

Ja jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Sony A700. To jest moja pierwsza lustrzanka, może troszkę zbyt profesjonalna jak dla mnie,, bardzo dużo opcji i ciężko wszystko ogarnąć (na manual). ALe z dnia na dzień idzie coraz lepiej!
mavierk - Nie 23 Lis, 2008

zapałowiec napisał/a:
Póki co nie wiem o co chodzi... :)
to jest najlepsze :mrgreen:
ahugahaga - Pon 24 Lis, 2008

Póki co canon 350d i 3 szkła: exakta 28-105 2.8-3.8, canon 35-135 (walnięty) oraz Pentacon 29 mm na m42>eos.

Co do lustrzanki - warsztat jest chyba ważniejszy.

mir - Nie 30 Lis, 2008

Canon 50D , Tamron 17-50)2,8
tomek76k7 - Nie 14 Gru, 2008

Od 2 tygodni Canon EOS 50D + Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM niedługo mam zamiar dokupić Canon EF 70-200 f/2.8 L IS USM wtedy będę dopiero w pełni szczęśliwy hihihihi
komor - Wto 16 Gru, 2008

Świeżo upieczony posiadacz Canona 40D melduje się. Czeka mnie teraz wyszukiwanie różnic i ulepszeń między moim starszym 400D a nowym 40D i przyzwyczajanie się do nowej guzikologii...
mavierk - Wto 16 Gru, 2008

gz z tym 40d ;) To z wrocławian tylko ja zostałem w 4 letnim aparatem (a zdjęcia i tak robię najlepsze :twisted: )
komor - Wto 16 Gru, 2008

Bo ty masz obiektyw bez tylnej soczewki, dlatego najlepsze zdjęcia robisz. Taki tuning. :)
bladii77 - Czw 18 Gru, 2008

NO po długim oczekiwaniu wreszcie udało mi sie zakupic pierwsze lustro :)
To nikon D90 na razie z kitem 18-105, w planie stałka 35/2, zas w teren juz zakupiony marny sigma 400/5,6, ale na nic lepszego mnie nie stac...Do dalekich ptakow nielatających mam digiscoping, a wiec tu mi lustro nie bedzie przydatne, za to stwory w locie powinny byc często uwieczniane na zdjęciach

candy - Pią 26 Gru, 2008

w koncu upgrade z 300D(zakupiony zaraz po premierze) na 40D i jestem bardzo zadowolony!
do tego:
kitowy 17-85 mm USM IS
stalka 50 mm f/1.8
starawy tamron 80-300(f/4-5.6 z tego co z pamieci moge wydobyc,bo nie mam go przy sobie)
+telekonwerter 2x

supermleko - Pią 26 Gru, 2008

1000D i kitowy EF-S 18-55 :razz:
dars - Sob 27 Gru, 2008

A ja mam NIKONA D 90 18-105 VR
Dzemus - Pon 29 Gru, 2008

Wyimaginowaną - taki fajny 1Ds III i 1D III + dużo L + 580 EX II. :D ;)
Stabiak - Pon 29 Gru, 2008

Obecnie stary dobry 5D, przedtem 450D i 1D mkIII (aparat świetny, tyle że jak pobawiłem się 5d nie chce już cropa :mrgreen: ).
kowalenko777 - Sro 31 Gru, 2008

Witam.

Canon 50d + n/w obiektywy ;)

marcing1 - Sro 31 Gru, 2008

Szczesliwy posiadacz Nikona D90 + AF-S VR 18-105 :)
JBP - Czw 01 Sty, 2009

Canon 450d, Canon 17-85 IS USM, Sigma 70-300 APO, Canon 50/1.8
Puchacz666 - Pon 05 Sty, 2009

Canon 40D + kit + 24-70 f/2.8 L (niestety pożyczony, ale na czas nieokreślony :) )
4motion - Wto 06 Sty, 2009

Canon 450d+ Sigma 17-70 f2.8-4.5 +Hoya Uv :)
darek-dorado - Sro 07 Sty, 2009

Canon 400D+ kit+ T 28-75 f2,8 a w planie C-50D lub N-D300 nie mogę się zdecydować, może ktoś pomoże?
kamfil06 - Sro 07 Sty, 2009

darek-dorado,

osobiście wolałbym D300 :wink:

sochan - Pią 09 Sty, 2009

Canon 450 D + kit+ 55-250is
pledwon - Pią 09 Sty, 2009

Olympus E-3, E-510, ZD 8, ZD 9-18, ZD 14-54 , ZD 50 , ZD 40-150, ZD 14-42
kamfil06 - Pią 09 Sty, 2009

pledwon,

fajny zestaw :mrgreen:

costi - Sob 10 Sty, 2009

To i ja sie dopisze:

D300, Tamron 17-50, Nikon 18-200VR, Sigma 10-20, Nikkor AI 50/1.4, SB-600, a wszystko targane w Fastpacku 350 :)

cabrio - Wto 20 Sty, 2009

Sony A300 + koi 18-70 + SIGMA APO 70-300

Myślę że wystarczy na sam początek.
Ale już składam na nowy obiektyw - a jaki to sam dowiem się z czasem :)

rafalg - Czw 22 Sty, 2009

Zmiana z Canon na
Nikon D90+16-85
Na razie tyle w planie 70-300VR, 50 1.8 no i oczywiście jakaś lampka do błyskania + parę innych mniej znaczących pierdół.
A później bedzie kasa bedą zmiany na lepsze tłumacz jaśniejsze szkła.
Wszystko przede mną.
:grin:

mnich - Czw 22 Sty, 2009

Właściwie to nie wiem czy Ci gratulować czy nie...
Wyjdzie w praniu czy jesteś zadowolony :)

Kayuga - Pią 23 Sty, 2009

Nowy na optyczne.pl, ale zakup częściowo podyktowany tutejszymi testami i porywem szaleństwa (celowałem w D80:) Kupiłem Nikona D90 +kit 18-105 + polarek Marumi SDHG 67mm do tego.
kozidron - Pią 23 Sty, 2009

rafalg, mi się zdaję czy ty miałeś już całkiem przyzwoitą szklarnie pod canona....(popraw jeżeli się mylę) - ?
cletus - Sob 24 Sty, 2009

witam
D90 + 18-105mm AF-S DX VR

northy - Pon 26 Sty, 2009

Nikon D-80

14-24mm f/2.8G ED AF-S
24-70mm f/2.8G ED AF-S
18-135mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX
50mm f/1.4D

SB-800

i kilka innych akcesorii

kamfil06 - Pon 26 Sty, 2009

northy,

zazdroszcze ci szkieł :wink:

JurekG - Pon 26 Sty, 2009

Nikoś D90 :mrgreen:
xagon - Czw 05 Lut, 2009

z taką przewagą użytkowników canona zaczynam zastanawiać się nad obiektywnymi postami w sprawie innych marek na optyczne.pl :wink:

-canon450d
-kit
-55-250 is usm
szału nie ma

lookass - Wto 10 Lut, 2009

Nikon d40 z kitem 18-55, ale niedlugo przesiadka na d90 ;)
CatStevens111 - Pią 13 Lut, 2009

Alfa 200, uszkodzenie mechaniczne korpusu i była zalana wodą bo wpadła do potoku, ale mało uzywana, 30 000 zdjęć, wyhaczyłem na allegro za 150 zł.
Obiektyw, też z allegro, podobno dobra jakość, 18-70, stan idealny, prawie igła, w pełni kompatybilny z tym aparatem, wyhaczyłem na allegro z działu uszkodzone, za 40 zł bo nie działa AF
Torba firmowa , wododporna, podwójne ścianki foliowe, napis firmowy Tesco... cena 60 groszy, nowa nieużywana

Wziąłem wszystko na to kredyt na 6 rat ale już w kwietniu go skończe spłacać....

Mam pytanie czy do tego aparatu podłącze ten obiektyw
http://fotozakupy.pl/obie...-usm,7176s,379d

Podobno bardzo dobry i jakby sie go nie dało podłączyć, to sie zaczynam martwić ...

RB - Pią 13 Lut, 2009

CatStevens111, nie martw się, jakoś tam podłączysz, tylko AF nie będzie działał :mrgreen:
CatStevens111 - Pią 13 Lut, 2009

RB napisał/a:
CatStevens111, nie martw się, jakoś tam podłączysz, tylko AF nie będzie działał :mrgreen:


Kamień mi spadł z serca... a nie bedzie winietować na tej Alfie ?... .... bo jest do niego świetny filtr UV tylko lekko porysowany na średnice 52 mm do wyhaczenia na allegro za 12 zł, w sumie to lekko z lewej strony nawet może winietować bo mam zaciek na sensorze, bo to był bardziej ściek niż potok.

Chodzi o to , że sie martwię, że system trzeba podobno budować z myślą o tym obiektywie, bo trzeba myśleć przyszłościowo. I słyszałem, że jak ktoś sobie kupił Alfe to nie może sobie go potem kupić a ten kto ma puszke Canona to może???

Ktoś sie orientuje czy są jakieś ograniczenia prawne i skąd ten gość w sklepie od razu wie, że mi nie może go sprzedać bo mam Alfe, czyżbym wyglądał jak ALF, tak dla jaj wziąłbym do tego obiektywu jakiegoś 400D (pewnie gratis do tego szkła) żeby sie sprzedawca nie zorientował, że i tak ten obiektyw to ma pracować na tej mojej alfie 200.

:mrgreen:

RB - Pią 13 Lut, 2009

CatStevens111, polecam herbatkę z melisy.
CatStevens111 - Pią 13 Lut, 2009

RB napisał/a:
CatStevens111, polecam herbatkę z melisy.


Żeby podać zestaw szkieł kitowo/standardowych w tym wątku musiałbym mieć jednak wkładkę do tej herbatki, bo by sie mi po prostu nie chciało a żeby sie pochwalić posiadaniem bardzo drogich szkieł z kolei musiałbym wypić 2 litry samej wkładki... Mniemam sprawa bardzo indywidualna.... stąd podałem taki zestaw jak widzisz powyżej

RB - Pią 13 Lut, 2009

CatStevens111, ironię dostrzegłem ( :grin: ), celu niestety nie...
CatStevens111 - Pią 13 Lut, 2009

RB napisał/a:
CatStevens111, ironię dostrzegłem ( :grin: ), celu niestety nie...


Zobacz na naszej klasie i na podstawie informacji od policji jak kryminalni selekcjonują domki do obrobienia, jak masz szkła za duuuże pieniądze i sie tym chwalisz na necie to tak jakbyś im wysyłał zaproszenie. Hej chłopaki nadłóżcie 100 km i mnie odwiedźcie bo warto.

Samochód jak ukradną to im ciężko go sprzedać , plazmę 50" i lodówkę ciężko wynieść przez okno a ceny nowych lecą w sklepach na pysk a dobre obiektywy to inwestycja ... nawet jak im mocowanie nie pasuje do tego którego uzywają prywatnie... :mrgreen:

kozidron - Pią 13 Lut, 2009

CatStevens111, i po co ci ten obiektyw ...przecież nie wejdzie do tej siatki, w tesco są jeszcze specjalne siatki takie "termo izolacyjne" na lody ale to dodatkowy koszt bo one kosztują około 1,8- zł.
CatStevens111 - Pią 13 Lut, 2009

kozidron napisał/a:
w tesco są jeszcze specjalne siatki takie "termo izolacyjne" na lody ale to dodatkowy koszt bo one kosztują około 1,8- zł.


Nie ma mowy bo mi budżet przekraczają... to wzrost kosztów torby o 300%, wole to wydać na szkła... :mrgreen: bo to od nich zależy jakie zdjecia robimy :wink: te torby do lodów bym ewentualnie wziął w ramach wyprawy na Antarktyde...

Swoją drogą ciekawe ile tych szkieł jest w Polsce, bo 500 mm sie widuje ale 600 mm to chyba rzadkość a spotkać go wśród amatorów hobbystów to cud.

sanu - Nie 15 Lut, 2009

Canon 50D,reszta jak w podpisie...
Do tego statyw Manfrotto,w planach lampa,10-22(20) i więcej czasu na robienie zdjęć...
Pozdrawiam

assasyn - Wto 17 Lut, 2009

nikon D80
N24-70 f/2.8
N70-300 VR
Sigma 150mm f/2.8 macro
+
sb900

zug - Pon 02 Mar, 2009

A 200 kit DT 18-70 SAL 75-300 :zalamany:
woroq - Sob 07 Mar, 2009

OLYMPUS E-510 + KIT ZD 14-42. Kupiony tydzień temu za 1150 zł (nówka w sklepie foto w Bydgoszczy). Taniej niż kompakcik a jaka jakość! Cudny aparacik.

W planach ZD ED 12-60 oraz ZD ED 70-300 :-)

Rainer Xxl - Nie 08 Mar, 2009

Nikony ;

D70 pol roku temu sprzedany mialem go 2 lata
D200
D700

David29 - Nie 15 Mar, 2009

Canon 40D + :mrgreen: 17-70
RaV579 - Nie 15 Mar, 2009

Świeżo upieczony właściciel a300 z 18-70 i Sigmą 70-300 APO.
kamfil06 - Nie 15 Mar, 2009

RaV579,

czy ty przypadkiem nie napalałeś się na D90? :wink:

kozidron - Nie 15 Mar, 2009

RaV579 napisał/a:
Świeżo upieczony właściciel a300 z 18-70 i Sigmą 70-300 APO.


a tak cisnąłeś na D90+18-105vr, coś mi się przypomina, że jeszcze miała być 50-tka/1.8 nikkora, skąd ta nagła zmiana decyzji.....?

MC - Nie 15 Mar, 2009

No prosze. Tez przylaczam sie do pytan...
mavierk - Nie 15 Mar, 2009

to nie wątek o przyłączaniu się do pytań :P
Wujek_Pstrykacz - Pon 16 Mar, 2009

Reklamy przeważyły. :zalamany:
RaV579 - Pon 16 Mar, 2009

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Reklamy przeważyły. :zalamany:


Nie. Po prostu główną rolę podjęły fundusze. Musiałbym jeszcze jakieś 6 miesięcy zbierać, aby uzbierać, a nie mogłem już wytrzymać i musiałem kupić jakieś lustro. Chciałem wreszcie robić czymś zdjęcia.

katharsis - Pią 27 Mar, 2009

A u mnie Canon 40D, a do tego EF 28-135/3,5-5,6, EF-S 17-55/2,8, EF 85/1,8, 430EX II

Na szczęście większość tego zestawu kupiona jeszcze przed skokiem cen :lol:

Emi - Pią 27 Mar, 2009

Canon :wink:
Sunders - Pią 27 Mar, 2009

Też Canon :smile:
TomiCBR - Pią 27 Mar, 2009

I jest i trzeci Canon :wink:
rybkowski73 - Sro 08 Kwi, 2009

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem canona 40d,
Tamrona 17-50/2,8,
kilku filtrów. :mrgreen: Super sprzęt: ciężki ,jak lubię,a AF działa z prędkością światła naprawdę super szybki. :lol:
Lampy jeszcze nie kupiłem bo mieli za drogo.
To wszystko kupiłem w sklepie Foto-zakupy w Tarnowskich Górach.Pojechałem tam osobiście
,a pani-bardzo miła- sprawdziła mi obiektyw,czy nie trzeba kalibrować.
Teraz czytam instrukcję.
Jeszcze raz wszystkim za pomoc dziękuję.

fluorescent - Czw 09 Kwi, 2009

poki co canon 400d,
50 mm f/ 1,8
70-200 mm f /2,8
niebawem 17-50 f/2,8

B o g d a n - Nie 12 Kwi, 2009

20 lat temu Practica, ale od 14 lat tylko Canony.
d.prowadzisz - Wto 14 Kwi, 2009

klasycznie.. Canon 5D.
MM - Wto 14 Kwi, 2009

d.prowadzisz napisał/a:
klasycznie.. Canon 5D.


:lol: Dobra esencja smaku i jakości
A ja dodam - I to by było na tyle :razz:
Witaj w klubie :wink:

Habibi - Czw 16 Kwi, 2009

Od 01.Kwietnia bawie sie z D 200 :mrgreen: ,ksiegowa zmiekla za 650Euronow uzywana 4500 zdjec na liczniku a moj handlarz dal rok gwarancji i karte Gb Kingstona :wink:
Liszu - Sob 18 Kwi, 2009

U mnie od tygodnia:

PENTAX K200D + 18-55 + 50-200

frank_poole - Pon 20 Kwi, 2009

A ja od piątku 17.04.2009 (po ponad rocznym wybieraniu, zastanawianiu) stałem się zadowolonym właścicielem zestawu:
- Canon 50d
- Sigma 17-70 f2.8-4.5 DC MAKRO
- Canon EFS 55-250 f4-5.6 IS
:mrgreen:

ARKADA - Czw 23 Kwi, 2009

- canon 50D
- canon 17-55 f/2.8 IS USM
- canon 70-300 f/4-5.6 IS USM
w planie
- 10-22 raczej canona
- 580 EX canona

BigB - Pią 24 Kwi, 2009

No szkoda chciałem się wypowiedzieć ale robot mi mówi ze tu max 2 odp ... a ja jestem polymarkowcem ... wiec nie mogę być sondowany :(
kamfil06 - Sob 25 Kwi, 2009

BigB,

to napisz co masz ;)

mavierk - Sob 25 Kwi, 2009

BigB, ma oko i wyczucie.. na co Ci wiedzieć sprzęt?
kamfil06 - Sob 25 Kwi, 2009

mavierk napisał/a:
BigB, ma oko i wyczucie.. na co Ci wiedzieć sprzęt?


tak poprostu..

mavierk - Sob 25 Kwi, 2009

5d + Sigma 50/2.8 + Sigma 70-300APO macro i dalej nie wiem, co kolega ma ;)
BigB - Sob 25 Kwi, 2009

No dobra to napisze , ale ankieta była lepsza bo anonimowa :( ...

No wiec C300D niestety znalazł się w śmietniku przez przypadek i go kurde wywaliłem ... (opisze anegdotę jeśli będą chętni)

C350D, MD5D, PK10D i w końcu C5D (nie sprzedaje tego co mam , bo mnie sie serce kraja jak widzę dewaluacje cen ;) )...

Dlaczego tyle rożnych ? Bo lubię starocie (M42) i mam tego pełno , a w dodatku Canony akceptują wszystkie firmy ...

Jestem raczej Canonistą, ale potrzebowalem innych , np w Minolcie i Pentaxie bardzo spodobał mi się AS/SR bo dzila ze wszystkimi prykami , a fajnie jest mieć STAKa 50 f1.4 i SR naraz ;)

komor - Pon 27 Kwi, 2009

Toż to herezja! Stabilizacja obrazu na 50 milimetrach jest jednym z najwyższych przewinień, jakie można poczynić na tym forum!… :lol:
BigB - Pon 27 Kwi, 2009

komor napisał/a:
Toż to herezja! Stabilizacja obrazu na 50 milimetrach jest jednym z najwyższych przewinień, jakie można poczynić na tym forum!… :lol:


Akurat w kościele to mniejsza herezja niż gdzie indziej :twisted:

komor - Pon 27 Kwi, 2009

Słuszna uwaga, nieźle wyszło. :lol:
jaad75 - Pią 01 Maj, 2009

komor napisał/a:
Toż to herezja! Stabilizacja obrazu na 50 milimetrach jest jednym z najwyższych przewinień, jakie można poczynić na tym forum!… :lol:

Jakoś jeszcze nikt mnie ekskomunikował za głoszenie tej herezji... :twisted:

mavierk - Pią 01 Maj, 2009

a jesteś Katoprawy, żeby można było Cię ekskomunikować? :mrgreen:
jaad75 - Sob 02 Maj, 2009

Paralela, mavierk, paralela... :roll:
candy - Sob 02 Maj, 2009

Canon 40D
Sigma 10-20mm f/4-5.6 DC HSM
Canon 24-105mm f/4 L IS USM
Canon 50mm f/1.8

dude83 - Wto 05 Maj, 2009

Canon Eos 300 :) Ale to chyba nie ten dział :D
katharsis - Nie 10 Maj, 2009

BigB napisał/a:
No wiec C300D niestety znalazł się w śmietniku przez przypadek i go kurde wywaliłem ... (opisze anegdotę jeśli będą chętni)


są chętni, nie daj się prosić :twisted:

Szninkiel - Nie 10 Maj, 2009

Canon 40D
zeniTh - Nie 10 Maj, 2009

alpha a300
zentaurus - Pon 11 Maj, 2009

Oto moja historia z systemami :smile: Czasy prehistoryczne: Smiena 8, Zenit TTL.
Ubiegły wiek i zaślubiny z systemem Minolta Dynax- Minolta 505 si super.
Epoka cyfrowa:
Najpierw Sony A 100→ A 700 a obecnie SONY A 900 i wiele zacnych szkiełek Minolty( 35/2, 50/1,4, 135/2,8, KM 17-35/2,8-4) i Sony( CZ 24-70/2,8 SSM, 70-200/2,8 SSM G).

ov_Darkness - Czw 21 Maj, 2009

Ja zaczynałem od dziadkowej Practiki Nova1 kilkanaście lat temu.
Byłem wtedy bardzo młody, więc zamieniłem się z jednym złodziejem Pancolar 50/1.8 => Pentacon 200/4...
Potem przyszła własnoręcznie już kupiona MTL5B, potem BC-1, a na koniec Pentax ME Super.
Miałem kupić Kadyszkę, ale zakochałem się na zabój w S5 pro i tak już chyba zostanie (do czasu, aż wyjdzie FF Fuji ;) )
Co do szkiełek, to mam 50 i 135 Pentacony na PB, chyba 35 i 135 na PK, Pentacona 200/4 na M42 i Nikkora 35-70/2.8. Teraz kminię nad zdobyciem funduszy na jedyny słuszny duet dla Fujika... :twisted:

Sejthan - Czw 21 Maj, 2009

Canon 450D
Canon 18-55 IS [kit]
Canon 55-250 IS [prawie jak kit ;) ]

wlodek1001 - Nie 24 Maj, 2009

pytanie do posiadaczy Canona 350 D, czy poza Japonią/mój body/były produkowane te lustrzanki ?
LoveBeer - Nie 21 Cze, 2009

no i po wielu bolach w koncu po godzinie stania i wgapiania sie w sciane w mm... poszedlem do fotojokera i kupilem wymarzone 40d z 'lepszym kitem' czyli 17-85 w cenie niecalych 4k (szok ze w fj taniej niz w mm :o ). do samego konca lamalem sie nad opcja tymczasowa w postaci a200 ktory z kitem w mm kosztuje 1400 z hakiem, ale w koncu stwierdzilem ze ile mozna sie bawic w te wymiany itd i postawilem na cos co mam nadzieje posluzy mi lata. nie zebym spamowal ale ze wzgledow finansowych musze sie pozbyc dp1, stosowne ogloszenie w stosownym dziale :)
BigB - Czw 25 Cze, 2009

LoveBeer napisał/a:
no i po wielu bolach w koncu po godzinie stania i wgapiania sie w sciane w mm... poszedlem do fotojokera i kupilem wymarzone 40d z 'lepszym kitem' czyli 17-85 w cenie niecalych 4k (szok ze w fj taniej niz w mm :o ). do samego konca lamalem sie nad opcja tymczasowa w postaci a200 ktory z kitem w mm kosztuje 1400 z hakiem, ale w koncu stwierdzilem ze ile mozna sie bawic w te wymiany itd i postawilem na cos co mam nadzieje posluzy mi lata. nie zebym spamowal ale ze wzgledow finansowych musze sie pozbyc dp1, stosowne ogloszenie w stosownym dziale :)


trzeba było pentaxa brać ... przydaje się do wbijania gwoździ ale nawet jak chcesz se fotnąć to i też da rade :twisted:

komor - Pią 26 Cze, 2009

LoveBeer napisał/a:
cos co mam nadzieje posluzy mi lata


Na przykład dwa lata. :twisted:

mnich - Pią 26 Cze, 2009

komor, a ty jąką masz lustrzankę Cyfrową?
Bo ja mam Nikona D300 i ;)
i pełno syfów w nim na lustrze i matrycy... coś trzeba z tym zrobić

komor - Pią 26 Cze, 2009

mnich, ja też mam taką lustrzankę cyfrową co ma syfy na matrycy (to nas łączy! :) ) i też coś bym z tym zrobił. Chyba muszę jakąś grzuszkę kupić, bo tę co mi pozostała po młodszej córce boję się użyć… :twisted:
xagon - Sro 22 Lip, 2009

No , ja sobie tak dmuchnąłem po synku :shock: musiałem poczekać aż się zeschnie i odskrobałem , na szczęście na lustrze nie na matrycy :roll:

a żeby nie było off topa to mam
c40D i
c450d

Tranquilizer - Czw 23 Lip, 2009

C40D
jogofrugo - Pią 07 Sie, 2009

Ja mam C450d już ponad rok czasu i jestem bardzo zadowolony wydaje mi sie ze coraz lepiej focę, jak dla amatora to polecam.
omegazull - Sob 08 Sie, 2009

Nikon D60 od prawie 1,5 roku.
Po tym czasie wyciągnąłem z niego chyba wszystkie możliwości, a i tak w wielu trudnych sytuacjach się sprawdził.

incognitox - Wto 18 Sie, 2009

Mój zestaw to; Pentax K20d + Pentax DA 16-45 mm f/4.0 ED AL + Tamron SP AF 90mm F/2.8 Di 1:1 Macro + Tokina SD70-210/4-5.6 + SMC Pentax M 50mm f2

Aparat po kapieli w misce wody dziala bez zarzutu! Docenilem fakt posiadania uszczelnien w aparacie!

pozdrawiam!

sndbk - Wto 18 Sie, 2009

Jak mógł wpaść do miski? Chyba specjalnie go nie wkładałeś i nie zalewałeś wodą?
incognitox - Wto 18 Sie, 2009

sndbk napisał/a:
Jak mógł wpaść do miski? Chyba specjalnie go nie wkładałeś i nie zalewałeś wodą?


Byl na statywie i jedna ze srub na glowicy nie byla dokrecona przez moje niedopatrzenie wiec aparat skonczyl w misce ktorej uzywalem do zdjec wody :) ot i cala historia!

kamilek - Nie 23 Sie, 2009

Canon eos 50D
BeCkS - Sro 26 Sie, 2009

A ja posiadam EOS 350D i w porównaniu do poprzedniego 300D to niebo a ziemia, 350D jest szybka jak błyskawica - jeżeli chodzi o obsługę.
muzyk - Sob 29 Sie, 2009

Ja mam 450D i mimo, że czasem żałowałem, że nie kupiłem 40D - przeszło mi.
Jeszcze trochę i zmiana korpusu - bo migawki nie opłaci się zmienić.
A wtedy ... kto wie 5d mark III :roll: :mrgreen:

Aparacik robi bardzo ładne zdjęcia, tylko fotograf musi się przyłożyć, a i dobre "słoiki" zakładać. Jak do tej pory, żadnych problemów z kurzem na matrycy.
Działam na dwie baterie - jedna canona oryginalna, druga Ansmann 1000 mAh - bardzo dobra - w niczym nie ustępująca canonowskiej, a kosztująca 29 euro wobec 45 canona.
Grip - Jenis Pro pewnie kupię, bo ... fajny jest.
Aparat, wbrew pozorom, ma dużo funkcji wyciągniętych "na wierzch". Wystarczająco dużo, jak na amatorskie potrzeby. Czego nie ma, daje się bardzo szybko wywołać z menu - choć szczerze mówiąc, grzebanie w menu, prawie mi się nie zdarza, więc chyba nie tak źle z ergonomicznością tego aparatu.
To co w teście na optycznych napisano o ustawieniach lampy ... to prawda, ale tak na skróty biorąc, daje się "korektę błysku" do "Moje menu" i to wystarczy.
Jeśli np. w lampie (Nissin 622) nie ustawię mniejszego błysku, to wywołanie tego z menu jest bardzo szybkie. W ogóle poruszanie się kursorami jest strzałem w dziesiątkę.
Jest to, moim zdaniem, bardziej ergonomiczne, niż kółko i joystick w 40D.
W Moje menu mam teraz kilka potrzebnych funkcji:
korekta błysku
sekwencja naświetlania - przydaje się do HDR :grin:
ręczny WB
bracketing.

Wszystkim niezdecydowanym, którzy biorą pod uwagę zakup aparatu "budżetowego" szczerze polecam Canon 450D. Są testy na optycznych i fotopolis. Porównać zdjęcia, poczytać komentarze... i kupić. Jak kogoś stać, dopłacić i wziąć 500D, ale na pewno nie ze względu na możliwość robienia filmów ... ale na rozdzielczość - lepszą jakość zdjęć po prostu. :razz:

Wizjerioner - Wto 01 Wrz, 2009

C450D
Dlaczego już po trzech latach zamknęła się ankieta? :mrgreen:

Mekton - Pią 04 Wrz, 2009

Nikon D5000
dr11 - Sro 23 Wrz, 2009

C40D i C5D. Glosowalem tylko raz ;)
maise85 - Pią 25 Wrz, 2009

Samsung GX20
Paviarotti - Nie 01 Lis, 2009

Od niedawna szczęśliwy posiadasz 50D, wierny marce od kilku lat, dwa kompakty całkowicie zajechałem, mam nadzieję, że lustro posłuży dłużej :D
amdman24 - Sob 07 Lis, 2009

Od 3,5 miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Gx20...teraz jedyny problem z tym aparatem to obiektyw, myślę o jakimś tele 55mm -300mm, tylko nie wiem co wybrać aby miało najlepszy stosunek kasa=jakość.
oranżewski - Nie 22 Lis, 2009

C 40D i C A630, ale to chyba nie lustrzanka.
janeczek - Pon 23 Lis, 2009

Od ponad dobrego roku posiadam Sonego A200 - z moich skromnych spostrzeżeń... Plastik obudowy mocno średni - zwłaszcza tej od lampy błyskowej i klapka od karty cf - poza tym użytkowanie i ergonomia na b. dobrym poziomie - czytelne menu, wygodny grip i faktura na nim. Zużycia materiału nie zauważyłem... Dźwięk "klapnięcia" bardzo mi się podoba, a co do jakości samych fotek... Każdy wie jak jest - ja jestem zadowolony, aparat oferuje wiele bardziej ambitnemu amatorowi :???:
Wyrocznia - Nie 13 Gru, 2009

Dwa Canony 5d, jeden 5dII i od tygodnia mały Pentax k-x, do kieszeni
Mayestic - Pon 14 Gru, 2009

Sony a200 -bardzo sobie chwalę ten sprzęt. Jakość wykonania wcale nie jest najgorsza a w ręku leży zdecydowanie lepiej niż np. Nikon d60 (subiektywnie). Z jakości zdjęć też jestem zadowolony. Puszkę użytkuje ze standardowym SALem 18-70 a od dziś również z Sigmą 70-300 APO DG.
shalashaska - Sob 19 Gru, 2009

Witam.Jestem nowym posiadaczem 400D.Pozdrawiam
MaciekR42 - Pon 21 Gru, 2009

Ja mam Canona 30d :wink:
slonkaap - Pon 21 Gru, 2009

Od roku Canon 1D Mk II :lol:
pawel23 - Wto 22 Gru, 2009

Co w tym śmiesznego? :razz:
mavierk - Wto 22 Gru, 2009

pawel23, też byś się do siebie przez ten rok uśmiechał :P
pawel23 - Wto 22 Gru, 2009

eee tam, miałem kupić, ale wybrałem coś innego :smile:
janoszu - Pon 28 Gru, 2009

Canon 500D :) Od dwóch godzin... :)
Monastor - Pon 28 Gru, 2009

janoszu, gratuluję zakupu. Teraz, jako posiadacz lustrzanki masz przed sobą dwie drogi :)

1. Wychodzisz z domu i robisz zdjęcia przez kilka najbliższych dni z rzędu, a następnie powtarzasz procedurę kiedy masz na to czas.

2. Nie wychodzisz z domu siedząc na forum, robisz N testów na FF/BF, wady pozaosiowe, darki etc. po czym zauważasz, że chyba masz kilkumilimetrowy FF, 10 hotów na matrycy i że coś Ci stuka w okolicach lampy błyskowej kiedy potrząśniesz. Następny tydzień spędzasz na klepaniu na ten temat na forum, dzwonieniu do serwisów, potem wysyłasz go do serwisu celem wypolerowania LCD i mapowania matrycy. Potem kończy Ci się urlop i cieszysz się idealnym, wychuchanym aparatem na półce.

Wybór należy do Ciebie :grin:

komor - Wto 29 Gru, 2009

Monastor, zapomniałeś dodać, że nie polecamy bramki #1. :D
janoszu - Wto 29 Gru, 2009

Monastor, dziekuje, dziekuje. Tymbardziej ze udało mi sie go kupic za 2580zł w MM :) Więc uwazam ze zakup dobry, choć chrapka była na 50D - ale to głównie z tytułu rewelacyjnego korpusu, zadnego innego aparatu nie trzymało mi sie tak jak wlasnie wspomniany model Canona. Jednak rozsadek wział góre, tymbardziej ze to moja pierwsza lustrzanka, z której jestem notabene zadowolony. Przede wszystkim zaskoczyła mnie jakosc zdjęc, na auto z właczonym af po prostu szok... Przeskok z Sonego H50 olbrzymi.

komor, tak i nie bierzemy pod uwage pkt nr 1 :grin:

Poza tym chłopaki moglibyscie polecic jakas torbe, dobra a niedrogą do tego aparatu? W media mieli taki za przeproszeniem kiepski wybór, ze nie kupiłem nic.

Pozdrawiam :)

fotostrzal - Sro 06 Sty, 2010

janoszu napisał/a:
Monastor, dziekuje, dziekuje. Tymbardziej ze udało mi sie go kupic za 2580zł w MM :) Więc uwazam ze zakup dobry, choć chrapka była na 50D - ale to głównie z tytułu rewelacyjnego korpusu, zadnego innego aparatu nie trzymało mi sie tak jak wlasnie wspomniany model Canona. Jednak rozsadek wział góre, tymbardziej ze to moja pierwsza lustrzanka, z której jestem notabene zadowolony. Przede wszystkim zaskoczyła mnie jakosc zdjęc, na auto z właczonym af po prostu szok... Przeskok z Sonego H50 olbrzymi.

komor, tak i nie bierzemy pod uwage pkt nr 1 :grin:

Poza tym chłopaki moglibyscie polecic jakas torbe, dobra a niedrogą do tego aparatu? W media mieli taki za przeproszeniem kiepski wybór, ze nie kupiłem nic.

Pozdrawiam :)


Na alledrogo jest pełno najróżniejszych toreb, plecaków, etc.
Podrzucę link - w zakładce torby są fajne produkty dobrze opisane, może tam coś znajdziesz.

www.torbydefender.pl

dżony - Sob 23 Sty, 2010

fotostrzal

co to za masakra aparatu z avatarowego zdjęcia? :D

fotostrzal - Sob 23 Sty, 2010

Aaa to kiedyś znalazłem na jakimś portalu internetowym. Otóż amerykanie (bo kto inny wpadłby na taki pomysł) testowali wytrzymałości bagnetów flagowych modeli nikona i canona. Trzeba nie mieć jakiejś śrubki w głowie żeby robić takie rzeczy ^^
Kamil86 - Sob 23 Sty, 2010

Nikon D60 + 18-55vr+70-300 vr to moja pierwsza lustrzanka, chociaż kupiona już parę ładnych miesięcy temu, jak dla kompletnego amatora który się uczy, nie jest zła. Teraz zbieram kasę na 1.8 tylko nie wiem czy 35 czy 50.
dżony - Sob 23 Sty, 2010

35! :)
nazgul - Pią 29 Sty, 2010

A ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem D300s :) Inna liga...
fotostrzal - Pią 05 Lut, 2010

nazgul napisał/a:
A ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem D300s :) Inna liga...


i jak maszyna?

nazgul - Wto 09 Lut, 2010

fotostrzal napisał/a:
nazgul napisał/a:
A ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem D300s :) Inna liga...


i jak maszyna?


Świetnie. AF błyskawica i żyletka, LV z detekcją fazy, kalibracja obiektywu, uszczelnienia - przydały się w górach jak diabli... A i soft chyba lepszy niż w D90 choć matryca ta sama...

Mam tylko jedną pretensję - klapka pokrywy kart pamięci mi skrzypi. Strasznie to drażni...

komor - Wto 09 Lut, 2010

nazgul napisał/a:
LV z detekcją fazy


Chyba z detekcją kontrastu. :)

nazgul - Wto 09 Lut, 2010

komor napisał/a:
nazgul napisał/a:
LV z detekcją fazy


Chyba z detekcją kontrastu. :)


Nie, z detekcją fazy.
Opuszcza lustro, robi pomiar i podnosi.

hijax_pl - Wto 09 Lut, 2010

komor, D300s ma oba pomiary w LV, w Nikonie inteligentnie to rozróżniają nazwą jako tryby handheld oraz tripod ;)
nazgul napisał/a:
A i soft chyba lepszy niż w D90 choć matryca ta sama...

Soft lepszy, to swoją drogą ale też i inna matryca ;)

nazgul - Wto 09 Lut, 2010

hijax_pl napisał/a:
komor, D300s ma oba pomiary w LV, w Nikonie inteligentnie to rozróżniają nazwą jako tryby handheld oraz tripod ;)
nazgul napisał/a:
A i soft chyba lepszy niż w D90 choć matryca ta sama...

Soft lepszy, to swoją drogą ale też i inna matryca ;)


Co do matrycy - możliwe. W końcu o ponad rok nowsza więc pewnie ulepszona. W każdym razie rozdzielczośc identyczna ;)

A co do AF w LV to wlasnie "handheld" (czyli detekcja fazy) świetnie się sprawdza na tripodzie :)

fotostrzal - Pią 12 Lut, 2010

nazgul napisał/a:
fotostrzal napisał/a:
nazgul napisał/a:
A ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem D300s :) Inna liga...


i jak maszyna?


Świetnie. AF błyskawica i żyletka, LV z detekcją fazy, kalibracja obiektywu, uszczelnienia - przydały się w górach jak diabli... A i soft chyba lepszy niż w D90 choć matryca ta sama...

Mam tylko jedną pretensję - klapka pokrywy kart pamięci mi skrzypi. Strasznie to drażni...


Co do tej klapki to ja nie wiem jak wy ludzie trzymacie te aparaty. O 7D też czytałem, że skrzypi więc postanowiłem sprawdzić. Ścisnąłem - skrzypi - ale żeby ta klapka cały czas skrzypiała to ja nie wiem jak trzeba by było ten uchwyt miętolić.

nazgul - Nie 14 Lut, 2010

fotostrzal napisał/a:

Co do tej klapki to ja nie wiem jak wy ludzie trzymacie te aparaty. O 7D też czytałem, że skrzypi więc postanowiłem sprawdzić. Ścisnąłem - skrzypi - ale żeby ta klapka cały czas skrzypiała to ja nie wiem jak trzeba by było ten uchwyt miętolić.


Wcale nie mietolę :) Po prostu ja go bierę a on "skrzyp"...

fotostrzal - Pon 15 Lut, 2010

Hehe :razz:
Telehubis - Czw 01 Kwi, 2010

A ja sie chce pochwalic, iz stalem sie posiadaczem lustrzanki cyfrowej. Po zenicie 412dx i 12xp zobacze jaka roznica.

Chcialem sobie sprawic nikona d90 lub canona 50d, ale w koncu padlo na uzywke canona 1000d; wyszedlem z zalozenia
ze aparat to tylko narzedzie dla fotografa. Zobacze czy foty beda jak z zenita :- )

Pzdr.

cybertoman - Czw 01 Kwi, 2010

hijax_pl napisał/a:
D300s ma oba pomiary w LV
moj 1000D tez... To do Telehubis'a na dobry poczatek.
Sylwester - Czw 01 Kwi, 2010

Witam, no i się zarejestrowałem, tak dla samej ankiety aby oddać głos na... ;)
jelonekI - Sob 03 Kwi, 2010

jestem za pentaxem D20, mozna z niego bardzo duzo nawet na zaawansowanym poziomie wycisnoc, a i wszystkie stare szkla pasuja
Sylwester - Nie 04 Kwi, 2010

jelonekI napisał/a:
jestem za pentaxem D20, mozna z niego bardzo duzo nawet na zaawansowanym poziomie wycisnoc, a i wszystkie stare szkla pasuja

A nie K20 ??

jelonekI - Nie 04 Kwi, 2010

oczywiscie !!! masz racje Sylwester !! chodzi o K20
Telehubis - Wto 06 Kwi, 2010

jelonekI napisał/a:
jestem za pentaxem D20...


czyzby podswiadomie mysl o nikonie? :razz:
heh

jelonekI - Wto 06 Kwi, 2010

Telehubis napisał/a:
jelonekI napisał/a:
jestem za pentaxem D20...


czyzby podswiadomie mysl o nikonie? :razz:
heh


czolem Telehubis! nikonem tez mozna robic zdjecia :wink:

leotdi - Wto 25 Maj, 2010
Temat postu: Canon
witam,

od ub. w posiadaniu Canon EOS 50D
Pozdrawiam wszystkich właścicieli cyfr.lusterek :smile:

Przesiadka z hybrydy Panasonic FZ20 (zostaje w rodzinie - poszedł do żony :mrgreen: )

decker - Wto 25 Maj, 2010

He , no to zaglosowalem i teraz jestem jednym z 4 ( czterech ) posiadajacych dslr firmy Fuji :-) Niewielu nas , niewielu... Ale coz , ta firma raczej juz z lustrzankami skonczyla.
Nie uzywam mojego body do sportu( maly bufor) wiec dla mnie ten aparat ma same zalety i tylko jedna 'wade'. Nie bede mogl go zmienic - bedzie musial mi sluzyc jeszcze chyba dekade. Tak to juz jest , ze z Fuji S5pro przesiadka juz tylko na pelna klatke:-)

Telehubis - Sro 02 Cze, 2010

decker napisał/a:
He , no to zaglosowalem i teraz jestem jednym z 4 ( czterech ) posiadajacych dslr firmy Fuji :-) Niewielu nas , niewielu... Ale coz , ta firma raczej juz z lustrzankami skonczyla.
Nie uzywam mojego body do sportu( maly bufor) wiec dla mnie ten aparat ma same zalety i tylko jedna 'wade'. Nie bede mogl go zmienic - bedzie musial mi sluzyc jeszcze chyba dekade. Tak to juz jest , ze z Fuji S5pro przesiadka juz tylko na pelna klatke:-)


Najwazniejsze sa zdjecia :- )
(choc czytajac to forum mozna dojsc do innego wniosku :twisted: )

gammah - Wto 31 Sie, 2010

Telehubis napisał/a:
decker napisał/a:
He , no to zaglosowalem i teraz jestem jednym z 4 ( czterech ) posiadajacych dslr firmy Fuji :-) Niewielu nas , niewielu... Ale coz , ta firma raczej juz z lustrzankami skonczyla.
Nie uzywam mojego body do sportu( maly bufor) wiec dla mnie ten aparat ma same zalety i tylko jedna 'wade'. Nie bede mogl go zmienic - bedzie musial mi sluzyc jeszcze chyba dekade. Tak to juz jest , ze z Fuji S5pro przesiadka juz tylko na pelna klatke:-)


Najwazniejsze sa zdjecia :- )
(choc czytajac to forum mozna dojsc do innego wniosku :twisted: )

Coś w tym jest na rzeczy, bo przeglądając wpisy większość jest tylko o zmianie body z jednego starszego na inne, bo nowsze... :twisted:

kasinski-foto - Sro 29 Gru, 2010

Zagłosowane :) Podbiłem trochę wynik Sony ;)
Cola - Sro 29 Gru, 2010

Martyna W. zrobiła swoje i wszyscy nowi mają Sony ;)
baracuda - Sro 29 Gru, 2010

Cytat:
Canon 42% [ 503 ] głosów


Dołożyłem swój głos do większości :wink: , Martyna mnie nie pociąga :mrgreen:

pitras - Sro 29 Gru, 2010

baracuda napisał/a:
Cytat:
Canon 42% [ 503 ] głosów


Dołożyłem swój głos do większości :wink: , Martyna mnie nie pociąga :mrgreen:


Czemu ? Całkiem fajna kobitka :) No chyba że .... :mrgreen: :twisted:

baracuda - Sro 29 Gru, 2010

pitras napisał/a:
Czemu ? Całkiem fajna kobitka :) No chyba że .... :mrgreen: :twisted:



Witaj pitras , na mnie nie licz , szukaj dalej :mrgreen:

MM - Sro 29 Gru, 2010

baracuda napisał/a:



Witaj pitras , na mnie nie licz , szukaj dalej :mrgreen:


Oj tam oj tam, już się tak nie kryguj. Tolerancyjni jesteśmy. :razz:

Mnie tam baba nie będzie aparatu do łapy wkładać i mówić co dobre, ale jakby taka Martynka zapozowała do "fajnej" sesji to mogę jej foty nawet soniakiem porobić :lol:

pitras - Sro 29 Gru, 2010

baracuda napisał/a:
pitras napisał/a:
Czemu ? Całkiem fajna kobitka :) No chyba że .... :mrgreen: :twisted:



Witaj pitras , na mnie nie licz , szukaj dalej :mrgreen:


Kurcze ja stary chłop, żonaty, dzieciaty i tak się dałem załatwić... Bravo za rispostę :twisted:

siubul22 - Nie 09 Sty, 2011

Cola napisał/a:
Martyna W. zrobiła swoje i wszyscy nowi mają Sony ;)


Witam , też jestem nowy , mam sony A33 :) ale nie przez reklamę Martyny , już wcześniej interesował mnie ten model i powiem szczerze jestem mega zadowolony :) Co prawda dopiero się uczę współpracy z Nią ale naprawdę jak dla mnie ma spore możliwości :) Gdyby ktoś potrzebował informacji na temat Tejże alphy to proszę pisać śmiało :)

kistian - Pią 14 Sty, 2011

A ja podbiłem wynik Canoników :) ) 60D fajny sprzęcik :D :P
Debeściak - Nie 23 Sty, 2011

Łomatko :mrgreen: Nikon zmiażdżony :mrgreen:

Popieram najlepszy sprzęcik 60D !!! Stałem się jego właścicielem :cool:

komor - Nie 23 Sty, 2011

Miliony much nie mogą się mylić… :)
kistian - Pon 24 Sty, 2011

o co Ci chodzi z tymi muchami :D :D
baracuda - Pon 24 Sty, 2011

kistian napisał/a:
o co Ci chodzi z tymi muchami :D :D



Debeściak napisał/a:
Popieram najlepszy sprzęcik 60D !!!


gówno jest dobre bo:
komor napisał/a:
Miliony much nie mogą się mylić… :)

te stwierdzenie również dotyczy sprzętu :mrgreen:

kistian - Pon 24 Sty, 2011

Czy uważasz że 60D to lipa?
moronica - Pon 24 Sty, 2011

raczej chodzilo o to, ze cos nie musi byc koniecznie najlepsze tylko dlatego ze jest uzywane przez najwieksza liczbe osob
kistian - Pon 24 Sty, 2011

z Tym sie zgadzam :D
cybertoman - Pon 24 Sty, 2011

kistian napisał/a:
o co Ci chodzi z tymi muchami
Mam dwa Canony a cierpie za miliony...?
goltar - Pon 24 Sty, 2011

cybertoman napisał/a:
kistian napisał/a:
o co Ci chodzi z tymi muchami
Mam dwa Canony a cierpie za miliony...?
Na pewno cierpisz podwójnie ;)
smutny_pan - Sro 09 Mar, 2011

Jako nowy powitam i dołączę do grona much. Ciekawe z tymi muchami,........................................naprawdę ;)
Introverder - Czw 10 Mar, 2011
Temat postu: -
Mam Canona (50D), ze względu na to, że Canon jest firmą od lat na rynku, ma tradycję i doświadczenie w tym zakresie i odpowiednią bazę naukową do rozwoju, a co za tym idzie bogaty wybór szkiełek.

Wybierając byłem zupełnie zielony, poszedłem za głosami,poradami rozsądku, które mi mówiły, że Canon ma najszerszy wachlarz, wybór obiektywów, po wcale nie zawsze rozsądnej cenie (jak się okazało :wink: , patrząc chociażby na ceny wynalazków w stylu C 70-300L 4-5.6L, nie wspominając już o cenach takich obiektywów jak C 400/4 DO), ale patrząc na przegląd rynku i obecną sytuację (premiery nowych szkieł chociażby) wiem teraz, że dokonałem słusznego wyboru i Canon oferuje mi chyba najwięcej możliwości :) .

Nikona nie wybrałem, bo jakbym wybrał to byłby taki wybór snobistyczny, kupując np. niektóre droższe szkła dlatego, że są N a nie C, a nie wiedziałem, nie znając się czy tak naprawdę są W OGÓLE lepsze (jak widać niekoniecznie i nie zawsze i że między C a N nie ma w ogóle reguły).

A Sony kojarzył mi się z produkcją telewizorów - wiem, rozwija się, ale co tradycja, to tradycja (zwł. w wyborze szkieł oraz kierunku rozwoju danej firmy) i teraz widzę, że dokonałem słusznego wyboru (wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym tak do końca), a różne bariery w stylu odginane LCD jakoś nie robiły dla mnie wrażenia, a zbieraczem gadżetów też nie jestem - najważniejsze, żeby aparat był funkcyjny, wygodny i miał to czego NAPRAWDĘ potrzebuję..

Wiedziałem jeszcze o Pentaxie, ale jako początkujący nie chciałem wchodzić w system niekoniecznie perspektywiczny i rozwojowy..

eljot1987 - Pią 01 Kwi, 2011

Witam, nowa mucha dołączyła do całej tej chmary :grin: Choć muszę się przyznać że Martyna fajna i prawie wcisnęła mi alphe. Na szczęście skończyło się na 450D :wink:
piotr.tr - Pią 06 Maj, 2011

Kiedyś chyba brałem udział w tej ankiecie i zaznaczyłem Pentaxa, a dziś przesiadłem się na Nikona. Czy mam możliwość wziąść udział ponownie w tej ankiecie?
komor - Pią 06 Maj, 2011

piotr.tr, nie, masz sprzedać Nikona i natychmiast wracać do Pentaxa. :D
A tak na poważnie to nie ma chyba możliwości ponownego wzięcia udziału w ankiecie, ale to tylko zabawa, więc nie ma co się martwić.

piotr.tr - Pią 06 Maj, 2011

... to wracam doPentaxa ;-)
A tak już bardziej poważnie, to przypominam sobie, że na którymś forum była prowadzona ankieta poświęcona zmianom systemu. Kojarzycie może gdzie ona była ?

BAWARCZYK.pl - Nie 15 Maj, 2011

Każdy ma taki system jaki mu odpowiada, decydujemy sami. W końcu to nasze pieniądze, a czym się kierujemy przy wyborze? To też nasze decyzje... Ja wybrałem kilka lat temu Pentaksa. :lol:
piotr.tr - Pon 16 Maj, 2011

Ja też kilka lat temu wybrałem Pentaxa, a w zeszłym roku postanowiłem go zmienić na Nikona. Jestem ciekaw czy takie migracje systemowe zdarzają się często i jak przedstawiają się dla poszczególnych marek?
tomkkk - Pon 11 Lip, 2011

Witam serdecznie koleżanki i kolegów, właśnie dzisiaj do Was dołączyłem. Szczerze mówiąc to byłem przekonany że rynek podzielony jest mniej więcej po równo jeśli chodzi o użytkowników Nikona i Canona, a tu okazuje się że nie. Nie wydaję mi się jednak żeby była aż taka wielka przewaga na rzecz Canona.
hijax_pl - Pon 11 Lip, 2011

tomkkk napisał/a:
Nie wydaję mi się jednak żeby była aż taka wielka przewaga na rzecz Canona.
Bo nie jest :D
komor - Pon 11 Lip, 2011

No jak nie jest kiedy jest… :grin:

:wink:

Wielki Mistrz - Nie 28 Sie, 2011

Witam wszystkich.
Ja posiadam jak na dzisiejszy czas mało wypasione aparaciki. Nikona D40, Nikona D3000 i Fuji S2Pro. Po przeczytaniu wielu "cennych komentarzy" pod "niusami" optycznych.pl zastanawiam się: jak ja mogę jeszcze robić tym zdjęcia! :wink: :lol:

Pozdrawiam.

bakubob - Nie 26 Lut, 2012

Posiadam Nikona. Mam słabość do Pentaxa.
pawkon - Nie 26 Lut, 2012

Ja mam Canon 50D i jestem bardzo zadowolony.

Różnica jest kolosalna. :shock:
Canon nigdy nie rozpieszczał swoich użytkowników, za dodatki trzeba płacić, "elki" do tanich nie należą.
To dlaczego tak większość do niego lgnie :?:

kleszcz - Czw 08 Mar, 2012

Przesiadłem się z amatorskiego Nikona d40 na amatorską A200. Poza gorszą jakością wykonania i słabszym wizjerem same plusy: większy korpus, więcej przycisków na obudowie, szybszy af (ale strasznie jazgotliwy), stabilizacja w body (niestety padła :neutral: ), śrubokręcik, no i mam dostęp do chińskiego DNA w postaci pokaźnego włosa w wizjerze. Dzięki temu włosowi wiem dlaczego Sony przechodzi na wyświetlacze elektroniczne. Jakość obrazu wystarczająca, największe powiększenia jakie robiłem przez cewe to 30x45 cm. W zasadzie bez nosa przy odbitce to wszystko było OK. Szkoda że Sony rozmyło się w dziale lustrzanek na bezlik modeli, z których w zasadzie każda była na swój sposób niedopracowana.
MNISZKA - Sro 09 Maj, 2012

Ja mam Sony a55 poza tym że jest to nowy system i budzi kontrowersje, to Sony jest OK, lekki aparat dobrze rozłożone przyciski, puki co fan Sony. :wink:
hijax_pl - Sro 09 Maj, 2012

puki puki ;)

za słownikiem:

1) biała muszelka z naturalnym otworem używana do wyrobu hawajskich ozdób;
2) pukanie, stukanie;

dcs - Sro 09 Maj, 2012

MNISZKu, zasłużyłeś na hawajską nagrodę.

MNISZKA - Czw 10 Maj, 2012

Dziękować dziękować :oops: :oops: :mrgreen:
jjarcz - Nie 15 Lip, 2012

7d głównie z sigmą 24-70. bardzo sobie chwalę ten zestaw
Destroyer - Pią 17 Sie, 2012

NIKON D3100 + NIKKOR AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
OLYMPUS SP-550 UZ

Ten pierwszy - super rzecz :)
Ten drugi... ach gdyby nie ten nieszczęsny AF... :roll:

nienietaktak - Wto 21 Sie, 2012

Witam wszystkich fanów puszek i słoików.
Lubię muchy.
U mnie lubienie much wygląda tak: 5D III, 5D II, 50D + 24/1.4, 24-70/2.8, 70-200/4.0, 85/1.2, 135/2.0, 65/2.8, 28-135/3.5-5.6, ryba Zenitar + spawarki 580 i 430.
W skrócie: cała kupa gówna ;)

pawkon - Sro 22 Sie, 2012

nienietaktak napisał/a:
Witam wszystkich fanów puszek i słoików.
Lubię muchy.
U mnie lubienie much wygląda tak: 5D III, 5D II, 50D + 24/1.4, 24-70/2.8, 70-200/4.0, 85/1.2, 135/2.0, 65/2.8, 28-135/3.5-5.6, ryba Zenitar + spawarki 580 i 430.
W skrócie: cała kupa gówna ;)


Jeśli tak sądzisz to daj mi tą całą kupę gówna :mrgreen:

nienietaktak - Sro 22 Sie, 2012

pawkon,
Ale ja sie przyzwyczaiłem do słabego AF, bandingu, małej rozdzielczości, kiepskiej dynamiki, wysokich szumów, wszelkich wad optycznych szkieł itd. Dobrze mi z tym i czuję się szczęśliwy :cool:

hajhet - Pią 24 Sie, 2012

Postanowiłem być wierny Canonowi i po 3-letnim użytkowaniu 350D, w którym padł mikroprzełącznik spustu migawki i sama migawka wydaje się być na ukończeniu, przesiadłem się na 50D, którego nieznacznie zmodyfikowałem i mogę kręcić filmy, oczywiście bez dźwięku. Teraz mam przez kilka dni Nikona D7000 do testów i muszę przyznać, że pod względem ergonomii 50D jest dla mnie dużo przyjaźniejszy, głównie z powodu obszerniejszego zastosowania pokręteł sterujących :)
nienietaktak - Pią 24 Sie, 2012

Co by nie powiedzieć i czego by nie mowili przeciwnicy, 50D to zacna puszka milordzie.Tylko uważaj na kurz i drobny piasek. Mój syn zabrał raz na wyprawę terenową gdy trochę wiało i musiałem czyścić, bo spust migawki zaczął się lekko przycinać. Poza tym bardzo przyjemny w użytkowaniu.
hajhet - Pią 24 Sie, 2012

Co do bolączek zauważyłem jeszcze, że przy dużej temperaturze trochę głupieją przyciski blokady ekspozycji/AF lub też powiększania/pomniejszania, jak kto woli, są zbyt czułe... A co do kurzu i piasku, to nie próbowałem, ale będę w takim wypadku ostrożny.
nienietaktak - Pią 24 Sie, 2012

hajhet, tego jeszcze nie miałem. Dobra. Biorę palnik i będę testował :grin:
hajhet - Pią 24 Sie, 2012

nienietaktak, najlepszy byłby jakiś generator upału :D
madibar - Pon 01 Paź, 2012

klik!!! jestem nikon...............
adf1985 - Nie 07 Paź, 2012

Posiadam Canon 550D. Wybrałem dlatego, że wcześniej korzystałem z 2 kompaktów tej marki i nigdy mnie nie zawiodły. Ponadto do Canona są dobre szkła z dziedzin, które mnie interesują.
Kanapa - Pon 29 Paź, 2012

Szukałem pierwszej cyfrowej lustrzanki. Czytałem testy, oglądałem sample. Padło na Nikon'a D5100. Więc szczęśliwy wybrałem się do sklepu. Pomacałem, odpaliłem aparat, pobawiłem się w menu i poznałem przyciski i ich rozmieszczenie na body. I wróciłem szczęśliwy do domu z ...... Canonem 600D. :razz:
k33l - Pon 29 Paź, 2012

Pentax? Miałem K100D Super jako pierwsze lustro, zmieniłem na K10D.
muzyk - Wto 30 Paź, 2012

Aktualnie 40D jako ostatnia puszka APSc.
AF z 9 punktami krzyżowymi jest bardzo w porządku jak na tą klasę sprzętu.
Czego brakuje? Nieistnienia programów tematycznych :twisted:

kololovanka - Sro 31 Paź, 2012

ja foty pstrykam raczej okazjonalnie, także jeszcze nie przesiadlam się ze starego dobrego canona 350d :) jak na razie mi wystarcza...pytanie kiedy przestanie? ;)
pioroon - Sro 31 Paź, 2012

muzyk, wydawało mi się że masz już 5dII ;)
Ja jeszcze nie mam chociaż w weekend byłem u znajomego fotografa w jego zakładzie i przestrzeliłem ją porządnie z sigmą 50/1.4 i muszę przyznać, że świetnie współpracowali...Napaliłem się na to 5dII mimo wiadomych niedomagań, ale na cóż innego z FF może przejść taki biedny żuczek :P
Czekam na wejście 6d i liczę, że 5dII może potanieje trochę w dobrych używkach. Ale jak to mawiają nadzieja matką.... :mrgreen:

nienietaktak - Sro 31 Paź, 2012

pioroon, w razie czego mam taki niewiele oblatany, co będę go sprzedawał za jakiś czas, więc się zapisuj w kolejkę ;)
pioroon - Sro 31 Paź, 2012

nienietaktak, to w końcu dowiemy się co to za wiocha :mrgreen:
A tak serio to jak masz zadbaną sztukę to jestem 1. w kolejce. Kwestia ceny, jakby co to możemy przy ogórkach ponegocjować :razz:

nienietaktak - Sro 31 Paź, 2012

pioroon, nie dowiecie się, bo to straszna wiocha ;)
Jak już zdecyduję się sprzedać, to zostaniesz powiadomiony. W każdym razie nie jest popowodziowy i nigdy nie spadł w przepaść większą niż 150 metrów :) Migawa ma już trochę, ale z tym można coś zrobić.

pioroon - Sro 31 Paź, 2012

nienietaktak napisał/a:
Migawa ma już trochę, ale z tym można coś zrobić.

Najlepsze to obniżyć cenę :D
To czekam na info, ale wiesz planuję sobie zrobić prezent na gwiazdkę, więc jakby co to musimy wcześniej dogadać.
A wiocha będzie w adresacie :P

nienietaktak - Sro 31 Paź, 2012

pioroon napisał/a:

A wiocha będzie w adresacie :P

Nie sprzedam :razz:

pioroon - Sro 31 Paź, 2012

nienietaktak napisał/a:
Nie sprzedam

Bo strzelę focha i kupię 6d :P

Wojmistrz - Pią 09 Lis, 2012

Takich wyników to się nie spodziewałem.
muzyk - Sob 10 Lis, 2012

pioroon napisał/a:
muzyk, wydawało mi się że masz już 5dII

Nie mam. 5dII bardzo mnie kusi ceną, ale af, mimo, że wystarczyłby dla moich potrzeb...
No sorry. 1689 euro - aktualnie jak to piszę - to też niemało kasy, a jednak af jest do du.y po prostu. Aż trudno uwierzyć, że w puszce o takim obrazku dopuszczono taką tandetę.
Spokojnie czekam na spadek ceny 5dIII.
Na razie w sklepie najtaniej - 2899, a idą święta, a po nich... na pewno cena dalej spadnie.
Stawiam na 2459 euro.
Wówczas gra warta świeczki.

P.S. Już się nie mogę doczekać 24 L na FF :razz:

mikolajdrew - Sob 10 Lis, 2012

Ja od wielu lat mam Nikona D60. Jak na moje potrzeby to jest wystarczające cacko :)
nienietaktak - Sob 10 Lis, 2012

muzyk, spróbuj kiedyś 135/2.0 na FF :)
muzyk - Sob 10 Lis, 2012

nienietaktak napisał/a:
spróbuj kiedyś 135/2.0 na FF :)

Kiedyś... na razie priorytetem jest w ogóle zakup FF.
Tymczasem ... Sigma ze swoją 35 - tką zaczyna mieszać szyki zakupów :razz:

nienietaktak - Sob 10 Lis, 2012

Poczekaj na testy jak będzie wyglądała praca AF. Później kup i zdaj relację. A wtedy może ja kupię :)
muzyk - Sob 10 Lis, 2012

nienietaktak napisał/a:
Później kup i zdaj relację.

Się zobaczy. 24 mm nie różni się aż tak mocno od 35, poza może dystorsją.
nienietaktak napisał/a:
A wtedy może ja kupię :)

O Ty :mrgreen:

szuman - Czw 22 Lis, 2012

muzyk napisał/a:
24 mm nie różni się aż tak mocno od 35, poza może dystorsją.

35 od 85 też się nie różni tak mocno, poza może tym, że z 85 trzeba stanąć dalej... ;]

muzyk - Pią 23 Lis, 2012

szuman napisał/a:
35 od 85 też się nie różni tak mocno, poza może tym, że z 85 trzeba stanąć dalej... ;]

Ceną :roll:
Światłem :roll:

lozan26 - Pią 07 Gru, 2012

Nowa generacje lustrzanek spod znaku SONY A57.
Kastom77 - Sro 12 Gru, 2012

Na początek jako nowy chciałbym się przywitać - więc WITAM WAS :grin:
Używam SONY A57 + kit 18-135 + 35 1,8 + 50 1,7 , kompakt Canon i analogowe lustro Canon z gratami.
Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i powiem,że dyskusja z lozan26, w różnych tematach rozbawiła mnie do łez.
lozan26, powiedz mi tylko dlaczego na siłę próbujesz udowodnić wszystkim, że masz najlepszy sprzęt na świecie. Posiadam takowy ale nie wydaje mi się, że to najlepsze na świecie. Sprzęty w tej klasie różnią się funkcjami, wykonaniem, wyglądem, serwisem no i oczywiście napisem na pasku. Efekt końcowy jaki dają jest na tym samym (prawie) poziomie. Mi np. zależało na filmowaniu więc wybrałem Sony. Szybki AF + dźwięk na przyzwoitym poziomie w stereo ( d5100 - mono + odgłosy AF)
Wmawiasz wszystkim, że wizjer EVF to najlepsze cudo na świecie. Ja mam zdanie ,że da się na tym pracować, ma kilka fajnych funkcji ale, no własnie ale, tęsknię za wizjerem jaki mam w analogu Canona ( duży jasny i optyczny) Te współczesne optyczne są małe i ciemne więc dlatego nie przeszkadza mi ten EVF. (Oczywiście mowa o klasie EL)
Na koniec taka rada dla Ciebie - jak jesteś ze sprzętu zadowolony to na siłę nie udowadniaj całemu światu że jest najlepszy, bo każdy w zakupie kieruje się innymi kryteriami.

I na koniec taka uwaga do wszystkich - co do nazywania SLT Lustrzanką bo była taka dyskusja.
Na Optyczne SLT została nazwana lustrzanką - cytat z testu "Generalnie A57 posiada bardzo klasyczny wygląd, jak na lustrzankę średniej wielkości." - http://www.optyczne.pl/18...dsumowanie.html :lol: :lol: :lol:
Dla mnie osobiście możemy mówić że to kompakt w obudowie lustrzanki :grin: :grin: :grin:

Pozdrawiam wszystkich ludzi z pasją i zamiłowaniem do fotografowania i to niezależnie od tego czym te pasje realizują.

Pozdro i jak to się pisze na forum :?: do napisania :?: bo chyba nie do zobaczenia, czy usłyszenia :grin: :grin: :grin:

adf1985 - Sro 15 Maj, 2013

Ja od wczoraj posiadam Canon 50D. Aparat używany z allegro w ładnym stanie :) .

Przesiadłem się z 550D i póki co jestem zadowolony. Może skok nie jest tak duży, jak się spodziewałem, ale na pewno wygoda trochę się poprawi. Myślę, że część funkcji to kwestia przyzwyczajenia. Najbardziej podoba mi się górny ekranik, bo dzięki niemu można oszczędzać baterię :) .

Andrzej.M. - Sob 29 Cze, 2013

Przez dość długi okres fotografowałem pożyczonym sprzętem (razem ze studiem) albo Fuji Pro (mocowanie Nikon) albo Canon 5D , od kilku lat własne Pentaxy: kolejno: K-x, K-10, K-5 - kadyszka poszła w dobre ręce. Wcześniej fotografowałem Canonami (AT-1, Ftb, T-80, EOS 50) i średnim formatem (P-six, Mamiya RB 67 Pro, Mamiya Super 23 Graflex). Od momentu przejścia na własny sprzęt cyfrowy, musiałem się wielu rzeczy nauczyć . Ale warto było. :wink:
Fidelio - Pią 23 Sie, 2013

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od 18 sierpnia jestem posiadaczem aparatu Nikon D90 + obiektyw AF-S DX 18-105 mm G ED VR. Wcześniej moim głównym aparatem był Canon PowerShot SX10 IS, więc można mnie uznać za zdrajcę Canona :razz:

forrest - Pią 23 Sie, 2013

Fidelio napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od 18 sierpnia jestem posiadaczem aparatu Nikon D90 + obiektyw AF-S DX 18-105 mm G ED VR. Wcześniej moim głównym aparatem był Canon PowerShot SX10 IS, więc można mnie uznać za zdrajcę Canona :razz:


Witamy, i nie martw się nie jesteś jedyny :wink:

HNIW - Pon 02 Wrz, 2013

A u mnie wreszcie po kompaktach Nikona i Sony przyszedł czas na lustro - sprawdzone i już wręcz legendarne D90.

Na razie z używanym Nikkorem 18-55 ED ale przyjdzie czas na jasną stałkę, jasnego zooma i Nikkora 70-300 VR - wszystko w swoim czasie.

Lustrzanka kupiona głównie dla jasnej stałki :)

malwinafon - Wto 08 Paź, 2013

Ja posiadam Nikona D3100 :) Widzę, po wynikach testu, że jednak jeśli chodzi o lustrzanki cyfrowe to przoduje Canon :) A to mnie zdziwiliście :P
muzyk - Wto 08 Paź, 2013

malwinafon napisał/a:
A to mnie zdziwiliście :P

Przoduje, ale jest ... na końcu, za Pentaxem i Nikonem.

Sony się nie liczy, bo to nie lustrzanki teraz, a jakieś sale lustrzane :wink:

baracuda - Wto 08 Paź, 2013

...małe ale, temat został napisany "Wysłany: Nie 14 Maj, 2006",
od tego czasu system można było zmienić ze trzy razy,
ankieta nie jest wiarygodna, nowa by się przydała :)

bogdanek - Czw 10 Paź, 2013

Robię zdjęcia Pentaxem K-5 , a z szuflady wyciągam czasem Canona A-1 lub Canona PowerShot SX110 is.
Wbmot - Nie 13 Paź, 2013

Posiadam Nikona d60 oraz Nikona d5100.
Obiektyw Nikkor 18-55 VR zamieniłam na 18-105 VR, dokupiłam równiez lampę zewnętrzną i jestem bardzo zadowolona :smile:

Inspiracja - Sro 16 Paź, 2013

Od 4 miesięcy posiadam sony alfa 77. Wcześniej miałam a100, więc przepaść gigantyczna. Jestem bardzo zadowolona z nowego soniaka. Aczkolwiek bez tych wszystkich bajerów, które moim zdaniem sony nieco 'przedobrzył' też bym przeżyła... Wszystko działa jak należy, początkowo miałam małe problemy z wizjerem, ale to była kwestia ustawień. Oprócz tego, szkła: Sony 1.4 50mm, Sony 11-18 4.5-6.6 oraz Tamron 70-300 4-5.6. Ze szkieł również jestem bardzo zadowolona i polecam.
a.animus@wp.pl - Sro 20 Lis, 2013
Temat postu: Prawda!
Święte słowa, mam znajomego co pstryka na automacie uważając, że aparat sam lepiej dobierze parametry... ;P

marcinek napisał/a:
"...istotny błąd...." Fakt. Sam znam parę osób, które qpily lustrzankę, "bo jest lepsza od małpy" a stosują i tak w najpeszym razie tryb "P", a przeważnie "ten zielony rysuneczek".
Onie na optyczne.pl nie wchodzą.

Hmmm na myśl przychodzą mi 3 takie osoby i wszystkie mają "olki" E300 :-)


[ Dodano: Sro 20 Lis, 2013 18:54 ]
Ja mam stałkę 50-tkę ze światłem 1,8. Polecam, świetny obiektyw, no chyba że masz kilka stówek więcej, to oczywiście f 1.4 :D

HNIW napisał/a:
A u mnie wreszcie po kompaktach Nikona i Sony przyszedł czas na lustro - sprawdzone i już wręcz legendarne D90.

Na razie z używanym Nikkorem 18-55 ED ale przyjdzie czas na jasną stałkę, jasnego zooma i Nikkora 70-300 VR - wszystko w swoim czasie.

Lustrzanka kupiona głównie dla jasnej stałki :)

pawelek3D - Pon 20 Sty, 2014

Ja posiadam Nikona D3100 i jestem z niego bardzo zadowolony póki co. Fajne fotki robi.
zdebik - Sro 04 Cze, 2014

Kompakty HP i Nikon potem C60D obecnie 5D3.
Peterpan - Pią 19 Wrz, 2014

Post przeniesiony.

http://forum.optyczne.pl/...p=466297#466297

moronica - Pią 19 Wrz, 2014

czesc Peterpan, spytaj tu http://forum.optyczne.pl/viewforum.php?f=23 bo cie pogonia ;) juz wystarczy, ze sie nasluchasz za to sony ;)
malwinawilk - Nie 15 Mar, 2015

Nikon D3200 + 18-105mm VR
banmariusz - Czw 09 Kwi, 2015

Ja na razie niestety dysponuje tylko kompaktem Nikon coolpix P340 ale mam nadzieje, że to się wkrótce zmieni.
Artur79 - Sob 18 Kwi, 2015

Nikon d7200 + 18-200mm VR
dreptacz - Wto 21 Kwi, 2015

SONY SLT 55V
Suppy - Pon 25 Maj, 2015

Nikon d3200 z kitem 18-55.
W planach wymiana kita na 18-105vr i dokupienie 70-300 ;-)
Hurra! ;-)
Cieszę się, no...

Rafix84 - Sob 27 Cze, 2015

D3100 i D40, 3 zoomy i chyba z 10 stałek(głównie manualne)
szperacze - Pon 10 Sie, 2015

Jakaś dziwna ta statystyka wyjdzie. Mam dwa Canony a zagłosować mogę jeden raz.
Nic to, aparaty oba stare, jeden nawet bardzo 350d, oba sprawne i oba robią zdjęcia :shock:
Ten starszy był kupiony za jakieś grosze w celu rozebrania i wywalenia filtra, okazało się jednak że nic mu nie dolega, a wada z którą został kupiony to tylko regulacja położenia lustra, no i został w charakterze zaślepki na aktualnie nieużywany obiektyw, po czym znowu :roll: okazało się że skoro robi zdjęcia i to dobrze to zmiana obiektywu jest bez sensu, ma tylko jedną wadę trochę ciemną matówkę, co z tym bałaganem zrobić doprawdy nie wiem, chciałbym może co nowego tylko co? kiedy stare zło całkiem dobre.
Skąd pomysł ze to Canon? ano stad że małpka cyfrowa którą miałem po rozmaitych analogowcach to był Nikon, świetny, mam go do dziś, natomiast kolega miał Nikona, lustrzankę, więc się napatrzyłem, decyzja była prosta. :roll:

Wojmistrz - Pon 10 Sie, 2015

szperacze, to się ciągnie od 2006 roku. Jeśli miało by w czymś pomagać, ankieta powinna być odnawiana np co rok, bo ludzie zmieniają aparaty.
Preskaler - Wto 11 Sie, 2015

Zmieniają, dokupują, sprzedają itd. Można też mieć kilka aparatów ale używać tylko jednego lub kilku ale sporadycznie w tym jeden podstawowy. Mój "charakter" zmusza mnie do tego aby być wiernym. Mam więc znaczną kolekcję analogów, kilka kompaktów i dwie lustrzanki cyfrowe Canon. Żonę też mam jedną od 42. lat. :wink:
Nie wyzbywam się sprzętu bo jakoś tak cierpię gdy przychopdzi mi się z nim rozstać i z każdym w jakiś tam sposób jestem emocjonalnie związany. Tego oczywiście żadna ankieta nie jest w stanie objąć. :mrgreen:

kazimierz1996 - Pon 30 Lis, 2015

posiadam lustrzanke cyfrowa Photon 384 firmy Pentagram, ktory zostal byc produkowanym lecz nie mam instrukcji obsugi. czy wie ktos gdzie moglbym ja znalezc lub czy ktos ma ten sam aparat i czy moglby mi wyslac zdjecie instrukcji obslugi. prosze bardzo o pomoc i dziekuje serdecznie ☺
Wojmistrz - Pon 30 Lis, 2015

To wklej najpierw zdjęcia tego wynalazku.
dcs - Pon 30 Lis, 2015

kazimierz1996, 484?
moronica - Pon 30 Lis, 2015

Photon 484 (nie znalazlam nic o 384 a tym bardziej o lustrzance o podobnej nazwie) to to samo co Praktica Luxmedia 4008, pewnie latwiej bedzie do niej znalezc instrukcje, sprobuj tu http://www.computeruserma...ser-Manual.html
Wojmistrz - Pon 30 Lis, 2015

Ale to kompakt, a nie lustrzanka...
dcs - Pon 30 Lis, 2015

Chciałem to samo napisać http://www.recenzje.net.p...wnanie/827vs825

http://www.fotopolis.pl/n...krotnym-zoomem/

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2015 20:02 ]
można spytać http://olx.pl/elektronika/fotografia/q-photon-484/

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2015 20:04 ]
Ten ma http://olx.pl/oferta/apar...html#dff11c82d5 polską instrukcję


[ Dodano: Pon 30 Lis, 2015 20:09 ]
"Wewnątrz kartonu od Praktica odnaleźć można dwie instrukcje obsługi, jedna to kserówka w języku polskim, druga, nieco obszerniejsza, lecz już w językach obcych. Zaznaczam fakt, że instrukcja oryginalna jest instrukcją uniwersalną. Nie ma wzmianki o producencie aparatu. Dodatkowo w komplecie znajduje się płyta CD ze sterownikami do aparatu i oprogramowaniem graficznym: Ulead Photo Explorer 8.0SE, Ulead Video Studio 7.0SE oraz Ulead Cool 360.

Pentagram wyposażony jest nieco lepiej. Również obecna jest uniwersalna instrukcja obsługi, jednak zamiast niezbyt czytelnej kserówki, otrzymujemy kolorową i bardzo obszerną instrukcję w języku polskim. W sumie 72 strony w pełni wyczerpujących informacji. Z Photonem dodatkowo dołączona jest gwarancja na okres 12 miesięcy. W testowym modelu Luxmedii gwarancji nie było, jednak przy zakupie otrzymamy również gwarancję na 1 rok. Płyta z oprogramowaniem identyczna jak u konkurenta." http://twojepc.pl/artykul...photon&strona=3

vonorlik - Czw 24 Mar, 2016

Od 2tygodni A7 Mark2 ;) + Piekny CZ 35mm f1.4 ;)
Wojmistrz - Czw 24 Mar, 2016

vonorlik, czyli klikasz "nie posiadam".
muzyk - Sob 26 Mar, 2016

Wojmistrz napisał/a:
czyli klikasz "nie posiadam".

W rzeczy samej. :mrgreen:

Preskaler - Sro 30 Mar, 2016

To nie jest dobra ankieta. Posiadam dwie a nie da się dwa razy kliknąć. :mrgreen:
Wojmistrz - Sro 30 Mar, 2016

O kochany, wiesz ile ja musiał bym się naklikać jak zmieniam sprzęt czasem co kilka dni? Ta ankieta powinna być powtarzana co miesiąc lub najdalej kwartał, wtedy wyniki mogły by faktycznie do czegoś posłużyć.
WojciechW - Sro 30 Mar, 2016

Otóż to.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

Preskaler - Czw 31 Mar, 2016

Tylko z drugiej strony to komu by się chciało znów wypełniać ankiete gdy nowy aparat zakupi? Przecież wtedy trzba go przetestować a takie testowanie to może trwać nawet rok i dłużej. :mrgreen:
No chyba, że każda rejestracja na "Forum"musiała by się odbywać poprzez obowiązkowe uzupełnienie ankiety. :razz:

komor - Czw 31 Mar, 2016

Wojmistrz napisał/a:
Ta ankieta powinna być powtarzana co miesiąc lub najdalej kwartał, wtedy wyniki mogły by faktycznie do czegoś posłużyć.

Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Przynajmniej raz na rok możnaby ten temat odnawiać.

TS - Czw 31 Mar, 2016

Założyłem analogiczną dla bezlusterkowców :) Może dałoby się przypiąć, żeby nie spadła?
komor - Czw 31 Mar, 2016

Przyklejone. :)
TS - Pią 01 Kwi, 2016

Dzięki! Jak dobije do setki to będzie świetnie :) Dodam jeszcze link
http://forum.optyczne.pl/...p=510523#510523

kryzys194 - Czw 09 Cze, 2016

Witam mam problem z lustrzanka jest to moja pierwsza i potrzebuje pomocy prosze o kontakt 7855844 GG
komor - Czw 09 Cze, 2016

kryzys194, ani nie napisałeś jaką masz lustrzankę, ani jaki problem. Jak Ci ktoś ma pomóc przez GG, jak nic nie wiadomo? Poza tym po to jest forum, żeby pytać na forum.
Andrzej.M. - Wto 12 Lip, 2016

Od Listopada 2015 Pentax K-3II (przedtem K-5, K-x, K10D)

[ Dodano: Pon 10 Lip, 2017 12:16 ]
Teraz to już K-1... :)

FozzY - Pią 04 Sie, 2017

Nikon D5600 od kilku dni
Sanderka98 - Wto 14 Maj, 2019

Canon EOS 350D
Andrzej.M. - Sro 15 Maj, 2019

Pentax K-1 i Pentax k-70
DarkRaptor - Czw 16 Maj, 2019

Na chwilę obecną: Nikon D800 i D300s.
Do tego ciągle mam i używam z rzadka: D200, D70s.
Do tego mam jeszcze analogi: F65 i F2.

Był jeszcze D700, ale się sprzedał ;)

Amator79 - Sro 20 Maj, 2020

Obecnie nie posiadam lustrzanki cyfrowej. Posiadam lustrzanki analogowe. Ale zakochałem się w bezlustrzankach, bo problem z FF/BF frustrował mnie niemiłosiernie, pomimo "microaddjust". Poprzednio Pentax K110D (K100D bez stabilizacji) oraz K-7. Obecnie Quasimodo K-01 i Samsung NX300M
RadOs41 - Czw 24 Wrz, 2020

Same stare graty: 1d3 1ds3 5d1 i nie cyfrową eos 30 eye control; - były: 40d, 5d2, 80d, 7d1
toomkoo7474 - Czw 24 Wrz, 2020

Canon 550d i canon 7dmark2.
Jan55 - Pią 28 Maj, 2021

Canon 650 D
Canon 200 D
Canon M 50

sim17 - Pią 25 Cze, 2021
Temat postu: d3500
Nikon D3500 plus Tamron 70-300.

Znam się na ptakach i postanowiłem wejść w temat ich fotografowania. To moja pierwsza lustrzanka, którą po długich przemyśleniach postanowiłem nabyć. Trochę się przeraziłem, jak zobaczyłem komentarze jej dotyczące w tym serwisie, ale póki co mam dużą frajdę z jej użytkowania a zdjęcia wychodzą zdecydowanie zadowalające.

Szybko jednak się zorientowałem, że na ptaki ogniskowa 300 nie wystarczy. Planuje w niedalekiej przyszłości zakup Sigmy lub Tamrona kalibru 150-600.

Teraz pewnie mając wiedzę wynikającą z lektury tego forum dołożyłbym kilka stów i kupił D5600, ale po prawdzie takie rzeczy jak dotykowy ekran, czy ruchomy wyświetlacz nie są mi do niczego potrzebne, a istotna dla mnie ilość zdjęć w serii (5 kl. na sek) jest w obu modelach taka sama.

Amator79 - Czw 29 Wrz, 2022

Na chwilę obecną mój stan lustrzanek cyfrowych to:
Pentax K200D, który upewnił mnie, że nie chcę już wracać do lustrzanek.
Niedawno jednak kupiłem Fuji S5Pro - takie spełnienie marzenia z młodości. Ale AF w tym, to niebo a ziemia w porównaniu z Pentaxem, chociaż to podobno też nie to, co w Nikonie D200. Teraz czekam na kartę CF, bo aparat przyszedł bez karty. No i pytanie, czy PSE 8 obsłuży matrycę Super CCD?

Negatyw - Pią 30 Wrz, 2022

Amator79 napisał/a:
"...Pentax K200D, który upewnił mnie, że nie chcę już wracać do lustrzanek.
Niedawno jednak kupiłem Fuji S5Pro...


Najpierw musisz się nauczyć odróżniać lustrzanki od nie lustrzanek bo S5Pro to też lustrzanka. No chyba, że nie chcesz wracać do lustrzanek ale musisz.

Jan55 - Pią 30 Wrz, 2022

Amator79, poprzednio 2 lata temu przeszedłeś na bez lustra bo nie chciałeś lustrzanek, a teraz masz znowu lustrzanki i nie chcesz lustrzanek. Coś jest nie tak z Twoimi zachciankami, albo nie rozróżniasz jednego od drugiego, jak napisał kol.Negatyw. :roll:
Amator79 - Sob 01 Paź, 2022

Kupiłem to jako ciekawostkę z uwagi na matrycę. Ale do codziennego użytku tylko bezlusterkowiec. Chyba, że ten FUJI okaże się dużo lepszy od Pentaxa i będzie trafiał w cel z jasnymi obiektywami.
Negatyw - Nie 02 Paź, 2022

Amator79, kompletnie nie masz rozeznania w sprzęcie fotograficznym. Gdyby archaiczny i nisko budżetowy aparat trafiał w cel tak jak nowy i znacznie droższy to by nikt nie kupował tych droższych i nowych. K200 miał premierę w 2008 roku i jest to odgrzewany kotlet z AF odziedziczonym po wcześniejszych modelach bez żadnych modernizacji. No, ale zaletą takiego aparatu dla kupującego miała być niska cena a dla producenta pozbycie się zapasu starych części i podzespołów. Canon i inni robią tak samo, przykładem jest archaiczna matryca 18 Mpx w stosunkowo nowych lustrzankach EOS 4000 D.
Amator79 - Nie 02 Paź, 2022

Dawno temu też robiono zaawansowane systemy AF. I chyba sobie radziły, wnioskuję po tym, że mamy ostre zdjęcia z dawnych lat.
Mój K-7 też szału nie robił w kwestii szybkości AF-a. Ten Fuji miło mnie zaskoczył. Jak jeszcze będzie celny z jasnymi szkłami, to będzie wspaniale. Ale generalnie nie mam problemu z szybkością AF przy tym, jak fotografuję, więc ciągle bawię się starym Samsungiem NX i Pentaxem K-01. Oba w większości przypadków trafiają w punkt. Zaś ten K200D nie mógł ciągle trafić z Pentaxem DA 35/2 w cel(ani za FA 50/1.4, tak jak mój poprzedni - K-7). Ani z bliska, ani z daleka.
Żeby użytkownik kupujący korpus amatorski musiał bawić się w ustawianie FF/BF dla każdego obiektywu w menu serwisowym, to nieporozumienie. A są jeszcze zoomy, które potrafią mieć FF na jednym końcu a BF na drugim końcu zakresu. Dlatego generalnie jestem obrażony na DSLR. Może niesłusznie. Może to tylko taka ciężka przypadłość Pentaxa.

Negatyw - Pon 03 Paź, 2022

Amator79 napisał/a:
...Może to tylko taka ciężka przypadłość Pentaxa.

Nie wiem czyja to jest przypadłość. Inni sobie radzą i Pentaxami robią ostre zdjęcia. Tu masz zdjęcia ptaków zrobione Pentaxem K3 II i obiektywem 55-300 f/4.0-5.8 przez Mechooptyk: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34302&postdays=0&postorder=asc&start=0

Amator79 - Czw 06 Paź, 2022

Z ciemnymi obiektywami też nie miałem problemu. Z jasnymi się pojawiły. Tak, czy siak, SLR to obecnie przeżytek i AF na matrycy fazowy jest i szybki i całkiem dokładny.
A Fuji(2006r) kupiłem głównie ze względu na matrycę. I jak się teraz zaczynam bawić, to jestem pod wrażeniem, porównując z Samsungiem NX300 (2013r).

Negatyw - Czw 06 Paź, 2022

Akurat w przypadku fotografowania ptaków ciemny obiektyw dla AF jest większym wyzwaniem. Tu masz przykład zdjęcia zrobionego Pentaxem K-S1 czyli aparatem nisko budżetowym: https://pliki.optyczne.pl/zalaczniki/zalaczniki/bibi1_185.jpg
Amator79 - Czw 06 Paź, 2022

No cóż. Albo mam pecha, albo za durny jestem. A że fajne zdjęcia robią Pentaxem, to wiem. Dużo bywałem na Pentaxforum.
leono94 - Sro 29 Mar, 2023

Witam, powiem szczerze, że na aparatach to ja się nie znam, ale wpadł mi w ręce aparat Nikon D700 i jakiś obiektyw przy tym jest 18-105. Moje pytanie jest następujące: do czego się to nadaje?
Preskaler - Sro 29 Mar, 2023

Jak każdym, sprawnym aparatem można nim robić zdjęcia. Nawet bardzo ładne czasem. Nadaje się on fotografowania.
leono94 - Sro 29 Mar, 2023

Dziękuję za bardzo entuzjastyczną odpowiedź, jednakże, z racji iż nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem, chciałbym zapytać, ponieważ interesują mnie samoloty na wysokościach przelotowych, jaki obiektyw by mi się nadał do tego? Oraz czy tym co posiadam będę w stanie robić zdjęcia zwierzętom w oddali wieczorową porą?
Jan55 - Sro 29 Mar, 2023

leono94, do samolotów to minimum obiektywy 70-300 (mnie wystarcza) lub 100-400, do zwierząt w dzień, wystarczą te same, ale wieczorem do zwierząt, musisz mieć teleobiektyw jak najjaśniejszy, a to już jest bardzo duża kasa :sad: . Może inni koledzy, fotografujący zwierzęta, doradzą coś innego.
leono94 - Czw 30 Mar, 2023

Jan55 napisał/a:
leono94, do samolotów to minimum obiektywy 70-300 (mnie wystarcza) lub 100-400, do zwierząt w dzień, wystarczą te same, ale wieczorem do zwierząt, musisz mieć teleobiektyw jak najjaśniejszy, a to już jest bardzo duża kasa :sad: . Może inni koledzy, fotografujący zwierzęta, doradzą coś innego.


Dziękuję, taka odpowiedź już daje mi zarys tego co "potrzebuje". A czy ta D7000 jest sprzętem w miarę dobrym na obecne czasy? I w sytuacji gdy ktoś chce się nauczyć fotografii?

Preskaler - Czw 30 Mar, 2023

Aparat jest mniej ważnym elementem niż obiektyw ale też ma znaczenie. Zwierząt (dzikich) wieczorem nie zrobisz tym aparatem, chyba że staną nieruchomo przez kilkanaście sekund a aparat będzie na statywie. Drogie aparaty i obiektywy nieco polepszają komfort takiej fotografii ale tym też ciężko zrobić dobre zdjęcia. D 700 ma kiepską użytkowa czułość (6400 ISO) jest to w przybliżeniu aparat podobny do canona 40D, którym przed 17-tu laty zaczynałem robić zdjęcia i byłem nim zachwycony. Oto przykłady zdjęć z tego aparatu z różnymi ogniskowymi:
Pokazuję zdjęcia robione obiektywami z różnymi ogniskowymi. Jest to obiekt "Kamieńca" czyli ruiny "Zamku Odrzykońskiego" robione z odległości nieco ponad 8 km.
12.

13.

14.

15.

16.
Zdjęcie nr. 12. zostało zrobione ogn. 17 mm, 13. - 800 mm, 14, - 1820 mm, 15. - 5 000 mm, a nr.16. 10 000 mm
Te długie ogniskowe uzyskałem z "synty" teleskopu lustrzanego i specjalnej konstrukcji pokazanej niżej;Nie jest to aż takie drogie. Synta 1200/200 kosztowała ok. 1200 zł. Do tego trzeba dorobić tubus za jakieś 200 zł ale można i za parę zł z rury PCV. No i można robić foty. Teraz ten teleskop kosztuje prawie 2 kzł.
Tak to wygląda w praktyce:

Prócz sprzętu ważną rzeczą jest wiedza z zakresu cyfrowej obróbki zdjęć no i oczywiście z zakresu fotografii. Z bardzo długą ogniskową nie jest tak łatwo zrobić dobre zdjęcie bo aparat musi być nieruchomy (statyw lub inna podpórka) wężyk spustowy lub samowyzwalacz (aby nie poruszyć aparatu podczas naciskania spustu) bardzo precyzyjne ustawienie ostrości (bo GO jest mała) a jeśli obiekt się porusza to już bardzo trudno.
Takie zdjęcie też nie jest łatwo zrobić:
34.

35.

36.

Jan55 - Czw 30 Mar, 2023

leono94, jeżeli masz D7000 to jest to podstawowa amatorska lustrzanka Nikona. Do nauki foto i nie tylko nauki, jak najbardziej się nadaje. Widziałem wiele zdjęć robionych tą lustrzanką i były naprawdę dobre. Musisz opanować, przede wszystkim, tajniki fotografowania, bo to czy zdjęcie będzie dobre zależy, w pierwszym rzędzie, od fotografującego, a dopiero w drugim od sprzętu.
Nikon D7000 nie jest już sprzętem nowym, to poziom Canona 600D, ale dalej nadaje się jak najbardziej, do użytkowania, zwłaszcza amatorskiego. Z odpowiednimi obiektywami można z niego wycisnąć dużo dobrych, jakościowo, zdjęć.

ophiuchus - Czw 30 Mar, 2023

D7000 to nie był taki podstawowy aparat. Jest to raczej następca dwucyfrowych Nikonów (D80, D90), więc ma całkiem przyzwoite parametry nawet te kilkanaście lat po premierze. Jak najbardziej nadaje się do robienia zdjęć, oczywiście samoloty na wysokościach przelotowych proponuję (podobnie jak Preskaler) uwieczniać jak najdłuższymi ogniskowymi, co w przypadku Nikona sugeruje np. obiektyw o zakresie 80-400, albo 200-500, tyle że to spory wydatek.
jurand - Czw 30 Mar, 2023

leono94 napisał/a:
wpadł mi w ręce aparat Nikon D700 i jakiś obiektyw przy tym jest 18-105.

leono94 napisał/a:
A czy ta D7000 jest sprzętem w miarę dobrym

Jeżeli obiektyw 18-105 to raczj kolega posiada ten drugi aparat.
D7000 a D700 to znaczna różnica.

leono94 - Czw 30 Mar, 2023

jurand napisał/a:
leono94 napisał/a:
wpadł mi w ręce aparat Nikon D700 i jakiś obiektyw przy tym jest 18-105.

leono94 napisał/a:
A czy ta D7000 jest sprzętem w miarę dobrym

Jeżeli obiektyw 18-105 to raczj kolega posiada ten drugi aparat.
D7000 a D700 to znaczna różnica.


Tak, oczywiście D7000, przepraszam, mój błąd, nawet nie wiedziałem że istniał taki jak D700


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group