forum.optyczne.pl

Plener 321! - I PLENER 321!

hijax_pl - Wto 07 Cze, 2011
Temat postu: I PLENER 321!
Zabawa polega na wyborze najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestników, wstawionej do tego wątku, oznaczonej kolejnym numerem i wykonanej zgodnie z trójczłonowym tematem definiującym: tematykę, sposób obróbki i kadrowanie.

Zasady ogólne:
- Autorzy prac: jawni.
- Metoda podjęcia decyzji: jawne głosownie.
- Format zdjęć: zgodnie z regulaminem forum.
- Czas konkursu: 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od momentu jego ogłoszenia + 1 tydzień na głosowanie po którym następuje wyłonienie zwycięzcy.
- Zwycięzca ma prawo stworzyć temat nowej edycji wybierając (dowolną metodą) po jednym elemencie z następujących list:
TEMATYKA: abstrakcja, akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, dowolna, martwa natura, noc, pejzaż, flora, technika (pojazdy, maszyny itd.), fauna
TECHNIKA: grafika (kreatywna obróbka), hdr, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)
FORMAT: dyptyk, fotomontaż, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Zasady szczegółowe:
- Temat: flora / grafika (kreatywna obróbka) / kadr kwadratowy
- Wstawianie zdjęć: w terminie 7.06 - 21.06 (włącznie)
- Głosowanie: w terminie 22.06 - 28.06 (włącznie)
- Ogłoszenie wyników:29.06

Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat.

Wszelkie sugestie i uwagi proszę umieszczać w tym wątku

Zapraszam do wstawiania prac!

masza - Wto 07 Cze, 2011

1.

blaine - Wto 07 Cze, 2011

2.

IMG_6737 by ddmkr, on Flickr

hijax_pl - Czw 09 Cze, 2011

3

Usjwo - Pią 10 Cze, 2011

Jeszcze zdazylem przed rozdaniem nagrod :mrgreen:
4.

psylo - Pią 10 Cze, 2011

zanim się napatrzę na inne
5.


maput - Sob 11 Cze, 2011

W końcu to też roślina
6.

moronica - Sob 11 Cze, 2011

7

kozidron - Sob 11 Cze, 2011

8.

Tutejszyn - Nie 12 Cze, 2011

9

kasiakaaz - Sro 15 Cze, 2011

10.

hijax_pl - Pon 20 Cze, 2011

Pozwolę sobie przypomnieć, że zostały jeszcze dwa wieczory i przechodzimy do fazy głosowania :)
kaurak - Pon 20 Cze, 2011

11

hijax_pl - Wto 21 Cze, 2011

Wybiła dwunasta minut trzy...

Ogłaszam zatem wszem i wobec, że wklejanie zdjęć zostaje zamknięte, odcinamy się od fazy "2" grubą krechą...
______________________________________________________

... i rozpoczynamy fazę "1", tzn jeden tydzień na dyskusję i głosowanie. Ogłoszenie wyników: 29.06.

Zapraszam!

Tutejszyn - Sro 22 Cze, 2011

1. Oczy - złośliwe takie trochę wredne, przekrwione. To nie milusia roślinka :) ) Fajne... :)
2. Ciekawa forma. Dobrze wkomponowuje się w temat pleneru.
3. Fajnie opowiedziana historia. Warsztat.. Bardzo na plus :)
4. Podoba mi się kompozycja. Gdyby nie narzucone warunki pleneru chętnie zobaczyłbym tę fotografię bez modyfikującego filtra.
5. Mój faworyt :) Ważne dla mnie jest wrażenie, jakie pozostawia fotografia. Tu za pomocą prostych(?) zabiegów uzyskano bardzo wiele.
6. Bardzo silna obróbka. Nie wiem, czy nie przekroczono granicy, za którą mówimy już o grafice, a nie fotografii. Sam obraz podoba mi się. Do tej pory zastanawiam się co to za owoc?
7. Fajnie się patrzy na tę fotografię. Delikatny HDR. Całość bardzo kojąca.. mniam.
8. Podobnie jak przy fotografii 5. Proste(?) zabiegi, fajny efekt.
10. Pojawiła się ta fotografia i pozycja mojego faworyta nagle została zagrożona.. Hmm. Mam teraz problem :(
11. I znowu bardzo silna obróbka. Balansuje na granicy grafiki i fotografii :)

Trudny wybór.. Głos na 5

kozidron - Sro 22 Cze, 2011

mi sie podoba 5, proste, czysty przekaz, wydaje mi się, ze jak najbardziej trafia w temat. Bo widać, ze to jeszcze fotografia, troche pocisniete psujem ale nie tak agresywnie, zeby miało znamiona samej grafiki.

Podoba mi sie jeszcze 9 i 10, chodź 10 bardziej.
Ogólnie chyba mniej szopa przynajmniej mi wyszłoby na dobre ale co zrobić :mrgreen:

moronica - Sro 22 Cze, 2011

gdyby to mial bys fotomontaz a nie kreatywna obrobka to glosowalabym na 9 ;)
jesli chodzi o proste ale sprytne efekty dopasowane do zdjecia to bardzo podobaja mi sie 4, 6 i 10

glosuje na 6 bo bardzo podoba mi sie sposob w jaki niebieskie i czerwone posiagniecia pedzla sie przenikaja, az dziw bierze ze to jakies gotowe narzedzie ;)

ps: moje to nie HDR ;)

maput - Sro 22 Cze, 2011

1. To zawieszenie w próżni jakoś mi nie pasuje, ale sama obróbka mi się podoba.
2. Właśnie takich prac w tym temacie oczekiwałem. Jest i roślina, i graficzność.
3. Jedno z dwóch zdjęć, które kompletnie do mnie nie przemawiają. Technicznie bez zarzutu, ale nic mnie w tym nie pociąga.
4. Myślę, że bez obróbki to zdjęcie było ciekawsze...
5. Świetna praca. Prostota działa na plus.
6. Pomidor
7. Fajne zdjęcie, ładna kompozycja, obróbka zrobiona na tyle dobrze, że nie widać żadnych śladów ingerencji i można uwierzyć, że to prawdziwe odbicie.
8. Podobałoby mi się, ale te sztuczne flary wszystko psują...
9. Tak jak 3. - to nie mój gust i nie trafia do mnie kompletnie.
10. Prosty zabieg - fajny efekt.
11. Nie podoba mi się kadr, kompozycja, a bez obróbki zdjęcie byłoby z gatunku kiepskich. Raczej na nie.

Głosuję na 2.

kaurak - Sro 22 Cze, 2011

Mi najbardziej leży nr. 8
kozidron - Sro 22 Cze, 2011

maput, masz racje z tymi flarami, niepotrzebnie je dodawałem a była nawet wersja bez flar
hijax_pl - Sro 22 Cze, 2011

Nooooo... To jedziemy:

1. Bardzo przyjemna, łagodna obróbka. Ale jak już zostało powiedziane - brakuje czegoś...
2. Fajne tyle, że nie widzę tu rośliny. Pierwsze skojarzenie to mydlane wiórki..
4. Kadr OK, ale jakoś mi ta obróbka nie pasuje.. Tzn taka przypadkowa w moim odczuciu...
5. Bardzo przyjemna fotografia. Taka.. nostalgiczna... Gdyby nie inne byłaby moim faworytem :)
6. Prosty kadr, nietuzinkowa interpretacja "flory" no i ta obróbka, która dopełnia obraz. Brawo!
7. Ta "woda' jest dorobiona? Jeśli tak - to wspaniały, plastyczny efekt :)
8. A mi flary nie przeszkadzają :) Tak sobie myślę, że gdyby zrobić puzzle niedokończone mogłoby być fajnie :)
9. No Tutejszyn - nieźle się napracowałeś :) Brawo za pomysł i obróbkę :)
10. Oglądanie dmuchawca przez szybę. Niedostępny świat zewnętrzny... Widać smutek w tym zdjęciu.. Pomysł - duży plus!
11. Nie rozumiem tej pracy :(

Rozpiętość pomysłów bardzo mi się podoba, różnorodność pracy - to potężny plus. Nie ma dwóch podobnych prac - i o to chodziło :)

Moi faworyci to 6, 7, 9 i 10. I gdyby było można na te trzy bym zagłosował. No ale trzeba wybrać jedno..
I z ciężkim sercem muszę odrzucić trzy prace, które mi się bardzo podobają :(

Mój głos trafia do 6

masza - Sro 22 Cze, 2011

To i ja dorzucam swoje trzy grosze.
Dla niektórych obróbka jest wartością samą w sobie, u innych współgra z treścią, dopełnia ją. Bliższy mi jest nurt drugi.
2. Kiełki jakoweś, roślinki małe a zadziorne? Fajne zdjęcie, fajna obróbka.
3. Warsztat świetny. Ale mam problemy z interpretacją. Dwie szczęśliwe, kolorowe różyczki się skumały, a trzecia, szara sierotka, tkwi na boku? Nurt pierwszy? ;)
4. Piękne kolory, świetny kadr. Obróbka pasująca, podkreślająca subtelność rośliny. Tylko te jaśniejące obwódki...
5. Ładna fotografia. Spokojna, ale wyrazista.
6. Super! Smakowite i soczyste, co obróbka wydobyła. Chciałabym mieć taki obrus w kuchni. Albo choć "szklaną deskę" do krojenia pomidorów.
7. Nie wiem, co to za obróbka, ale zdjęcie urzeka delikatnością.
8. Ładne światło. Jednak zdjęcie bardziej podobałoby mi się bez kółek i bez kwadratów. (Mam wrażenie, że te sześciany powinny dawać złudzenie trójwymiaru; nie pasuje mi to "wystające" do przodu tło nad liściem).
9. Płonąca róża w lodowym rożku :) Dość zakręcony koncept, wykonanie świetne. Szkoda, że tak nie umiem.
10. Wdzięcznie rozczochrany dmuchawiec :) Ładna kolorystyka.
11. Ta mozaika wydaje mi się trochę... ordynarna. Za silna obróbka.

Głos oddaję na zdjęcie nr 6. A na podium chętnie zobaczyłabym także 7 i 10.

hijax_pl - Sro 22 Cze, 2011

masza, No prawie ;-)
Po lewo MasterCard po prawej szara rzeczywistość :mrgreen:

maput - Sro 22 Cze, 2011

masza napisał/a:
6. Super! Smakowite i soczyste, co obróbka wydobyła. Chciałabym mieć taki obrus w kuchni. Albo choć "szklaną deskę" do krojenia pomidorów.

Mam już zamówienie na taki obraz do jadalni...
I ciągle nie wiem czy to komplement ;)

dr11 - Sro 22 Cze, 2011

Mi 6 przyćmiło resztę. Także 6.
hijax_pl - Sro 22 Cze, 2011

maput napisał/a:
Mam już zamówienie na taki obraz do jadalni...
Sam chętnie zamówiłbym większą odbitkę :mrgreen:
multics - Sro 22 Cze, 2011

Pozwolę sobie na taki oto wywód:
1 ) Fajne kolory, ale jako uzupełnienie kadru widziałbym jeszcze jeden mały pączek poniżej.
2 ) Jest kwadrat, jest roślina i jest fajna obróbka. Widzi mi się.
3 ) Bardzo pomysłowe, z historyjką.
4 ) Ciekawe, ale brakuje mi czegoś w dolnej części. Obróbka na wielki +.
5 ) Ma klimat.
6 ) Jak malowane!
7 ) Szczerze mówiąc nie widzę tutaj jakiejś specjalnej obróbki, ale to nie jest wada.
8 ) Widzi mi się, a i flary jakoś strasznie mnie nie rażą.
9 ) Jest pomysł, jest grafika :)
10 ) Bardzo przyjemne.
11 ) Prosty zabieg, sprytny efekt.

Pomimo pustego miejsca na dole pracy mój głos wędruje na 4. Można z tego ciekawą tapetę na pulpit zrobić :)

hijax_pl - Sro 22 Cze, 2011

moronica napisał/a:
dyby to mial bys fotomontaz a nie kreatywna obrobka
Moje w zasadzie nie wyszło poza LR... (chwilowo do PSE by użyć .. gumki ;) ) a jednak to tryptyk tej samej foty... Jak w takim razie to traktować? Fotomontaż? :roll:
psylo - Sro 22 Cze, 2011

no to może tero krótko ja:
6, 7 i 10 to prace, które zwróciły moją uwagę... fotografia z elementami grafiki czy grafika na podkładzie fotografii?
głos pada na 6. choć przy pierwszej próbie oceny starałem się odrzucić tę pracę ze względu na to, że tak mało widać w niej fotografii ;> a jednak nie udało się ;>

a poza tym to rzeczywiście fajnie, że pozostaje w zadanym temacie tak wiele interpretacji;>
thx hijax_pl za plan na zabawę ;>

hijax_pl - Sro 22 Cze, 2011

moronica, to jak to z tym odbiciem wody jest? Zdradzisz?
Strzała - Sro 22 Cze, 2011

Mi się 6 podoba :D
moronica - Sro 22 Cze, 2011

hijax_pl, czemu nie ;) woda jest 100% sztuczna. to co jest tu fotografia jest prawie nietkniete. po wynikach wkleje oryginal ;)
blaine - Czw 23 Cze, 2011

Waham się pomiędzy 6 i 7... ;)
Na początku bez wahania wybrałbym 6, bo w 7mce nie widziałem, gdzie ta "kreatywna" obróbka... ;) A tu się okazuje, że to odbicie to nie jest naturalne... Brawo ;)

Ale głos jednak oddaję na 6... ;)

hijax_pl - Czw 23 Cze, 2011

moronica, No to w takim razie ukłony. :-)
Do perfekcji brakuje jeszcze lekkiej korekcji "ziemi" ;-)

moronica - Czw 23 Cze, 2011

hijax_pl, wez mi nie mow o tej ziemi, ona juz byla korygowana, obracana, nawet ja blurowac probowalam i za kazdym razem wygladala jak kalejdoskop ;)
hijax_pl - Czw 23 Cze, 2011

Noo... :D

Ale i tak jest świetnie :)
Gratuluję pomysłu i wykonania!

Tutejszyn - Czw 23 Cze, 2011

moronica, mam tylko nadzieję, że po głosowaniu zdradzisz jak zrobiłas to odbicie. Najwięcej problemu miałem z rozświetleniem płaszczyzny. Potem byłem, chyba własnie z tego najbardziej dumny. Ale na wodnych kręgach bym zwyczajnie poległ..
moronica - Czw 23 Cze, 2011

zdradze zdradze ;)
hijax_pl - Pon 27 Cze, 2011

Przypominam, że zostały jeszcze dwa wieczory i... czeka nas podsumowanie i ogłoszenie zwycięzcy naszej zabawy :)
kozidron - Pon 27 Cze, 2011

hijax_pl napisał/a:
Przypominam, że zostały jeszcze dwa wieczory i... czeka nas podsumowanie i ogłoszenie zwycięzcy naszej zabawy :)


ej, to ja głosuje na 5 (bo chyba jeszcze jasno sie nie określiłem) :mrgreen:

hijax_pl - Pon 27 Cze, 2011

kozidron, no w sumie faktycznie - na upartego można byłoby się doszukać braku deklaracji w tamtym poście :)
mga - Pon 27 Cze, 2011

Mam mały dylemat jak oceniać prace :lol:
Skupię się więc tradycyjnie na wrażeniach, nie dając dodatkowych punktów za obróbkę, choć przed każdym autorem (no, może bez pracy 11) chylę czoła za umiejętności i wiedzę.
A więc parę skromnych uwag, w większości już napisanych:
1 - brakuje mi trochę punktu zawieszenia, łodyżki?
2 - niezapominajki niby robaczki świętojańskie! - tak pomyślałam. Brawo za pomysł.
3 i 9 - perfekcyjne wykonanie, trochę mniej "historia" przemawia (choć śmiało mogłyby być sprzedawane jako plakat w Ikei :lol: )
4 - mój faworyt do...momentu uwagi maszy, że za ostro wycięte. Cóż.
5 - ładne
6 - podpisuję się pod wszystkimi pochwałami i zamówieniem na dużą odbitkę.
7 - mówicie, że woda sztuczna? Szacun dla umiejętności.
8 - przedobrzone
10 - piękne

Od miejsca trzeciego: 4, 10 i 6 na podium.
Fajnie, że pojawiły się wreszcie ciekawe zdjęcia.

kasiakaaz - Wto 28 Cze, 2011

1. Fajna obróbka, ale troszkę przeszkadza mi, że tak sobie wiszą... :wink: Pasowałyby mi sporo niżej w kadrze.
2. Bardzo przyjemne, od razu zwróciło moją uwagę - podoba mi się.
3. Bardzo dobre technicznie, ale jakoś mnie nie urzekło...
4. Delikatne, ładne zestawienie kolorystyczne, sympatyczna akwarelka. Troszkę mi cień gałązki w tle, w PG przeszkadza.
5. Bardzo mi się podoba - od początku mój faworyt...
6. Bardzo ciekawy eksperyment, fajne kolory, ale co ja poradzę, że bardziej mi kuchenną ściereczkę do naczyń przypomina, niż roślinkę? Ale pomysł i obróbka pierwsza klasa. :smile:
7. moronica, szacun. Przypuszczałam, że odbicie jest kombinowane, ale nie byłam pewna (dopóki się nie przyznałaś... :wink: )
8. No i pozycja 5-tki stała się zagrożona... Świetna zieleń i fajnie "pojechane", mnie (akurat tutaj) sztuczne flary nie przeszkadzają.
9. Bardzo ciekawy pomysł i realizacja, ale czegoś mi w nim brakuje... Może przydałoby się więcej (kolorowych) reflektorów na Gwiazdę? Takie tam, moje skojarzenie... :wink:
11. Kolorystyka bardzo na tak, ale kadr wydaje się być mocno przypadkowy...

No i waham się między 5, a 8... Jednak ze względu na to, że temat kojarzy mi się z dość mocnym "pojechaniem" - głosuję na:
8, drugie miejsce 5, a trzecie 2. :grin:

hijax_pl - Wto 28 Cze, 2011

WYNIKI PIERWSZEJ EDYCJI PLENERU 321!

flora / grafika (kreatywna obróbka) / kadr kwadratowy

Do zabawy przystąpiło 11 forumowiczów,
Oddano 14 ważnych głosów.

III miejsce z 1 głosem zajęły ex-equo prace: blaine’a, Usjwo, kasiakaaz.

II miejsce z 2 głosami zajęły ex-equo prace: kozidrona, psylo.

I miejsce z wynikiem 7 głosów zdobyła praca:
maputa.




______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!




maput, jeszcze raz gratuluję i jednocześnie proszę o zdefiniowanie parametrów kolejnego tematu (w poście) a ja zajmę się stworzeniem odpowiedniego wątku na forum ;)

Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, dowolna, martwa natura, noc, pejzaż, flora, technika (pojazdy, maszyny itd.), fauna
TECHNIKA: grafika (kreatywna obróbka), hdr, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)
FORMAT: dyptyk, fotomontaż, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

moronica - Wto 28 Cze, 2011

gratulacje ;)
multics - Wto 28 Cze, 2011

Gratulacje :)
Usjwo - Sro 29 Cze, 2011

Przylaczam sie do gratulacji.
Jakos nie zdazylem zaglosowac :oops: , moj typ zajal 3 miejsce.
Zgodnie z zyczeniami wstawiam oryginal. Moze wszyscy pokazaliby oryginalne kadry z ktorych powstaly zdjecia. Tak w celach edukacyjnych.
4. oryginal

mnich - Sro 29 Cze, 2011

hijax_pl,

Fajną tu zabawę macie.
Gratuluje ( nie wiem komu ) pomysłu.
Jak w końcu znajdę czas, to się przyłącze.

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2011 06:55 ]
PS, gratulacje dla zwycięskiego zdjęcia. Bardzo fajnie się to ogląda.

hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

Usjwo napisał/a:
Moze wszyscy pokazaliby oryginalne kadry z ktorych powstaly zdjecia. Tak w celach edukacyjnych.
Fajny pomysł:


Zatem - mój gniot wyglądał tak przy zaimportowaniu z karty...

ALERT - GNIOT ALERT - GNIOT ALERT - GNIOT ALERT - GNIOT


Technikalia:
- obróbka wstępna w Lightroomie,
- na szybko eksport do PSE (w celu użycia... gumki),
- powrót do Lightrooma, gdzie utworzyłem kilka kopii wirtualnych,
- każdą inaczej obrobiłem (przesunięcia kolorów i saturacje),
- wydruk do JPGa trzech zdjęć jako tryptyk,
- import do Lightrooma w celu ostatecznego docięcia
- eksport do wielkości "regulaminowej" ;)

Tutejszyn - Sro 29 Cze, 2011

Ja gratuluję zwycięzcy i wszystkim przegranym.. A są tu w ogóle tacy?

Wklejam swoje źródła. Usjwo, oryginał po prostu pierwsza klasa :)





Miałem tylko dwie aktorki i po pięciu sekundach było już po wszystkim. Nie zdążyłem uchwycić i żywej róży i płomieni i musiałem kombinować.. Jednak płomienie i róża to nie fotomontaż a bardziej przenikanie na warstwach.

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2011 07:11 ]
hijax_pl, Nie mam LR, ale nabieram szacunku dla tego programu. Myślałem, że takie rzeczy tylko w Erze..

maput - Sro 29 Cze, 2011

Dzięki bardzo wszystkim za głosy i połechtanie mojego ego. Tym bardziej to miłe, że uważałem moja dzieło za zbyt kiczowato-kuchenne, a jakość kilku innych prac mocno mocno mnie zaskoczyła.
Chciałem też podziękować hijaxowi za stworzenie świetnej zabawy, wszystkim uczestnikom i głosującym, mamie, tacie i psu. I żeby na świecie panował pokój.

Mam opory przed wrzuceniem oryginału, gdyż gniot jest to straszny, którego zamysłem powstania było sprawdzenie nowej konstrukcji dyfuzora do makro...

I jeszcze pytanie techniczne - czy jeśli sam wybiorę kategorie kolejnej zabawy, to będę mógł brać udział w następnej edycji ? Bo jeśli nie, to poproszę o wylosowanie w stworzonym do tego celu mieszaczu. Nie chcę sobie odmawiać kolejnej zabawy ;)

hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

maput napisał/a:
Mam opory przed wrzuceniem oryginału, gdyż gniot jest to straszny
No chyba mojego nie przebije ;)
Dawaj!... :)
maput napisał/a:
jeszcze pytanie techniczne - czy jeśli sam wybiorę kategorie kolejnej zabawy, to będę mógł brać udział w następnej edycji ?
Skoro nie jest zabronione to nie widzę przeciwwskazań :)

Możesz rzucać kostką, monetą, kamieniami, wybrać z namysłem, bez namysłu, liczyć szczeknięcia psa, sprawdzić fazę księżyca, jest milion możliwości - a wszystko to po to, by określić nowy temat ;)

blaine - Sro 29 Cze, 2011

Gratulacje dla zwycięzcy! ;)
moronica - Sro 29 Cze, 2011

a oto moj oryginal ;)



narzedzie uzyte do stworzenia odbicia w wodzie nazywa sie Flood

same fale zostaly zminimalizowane na rzecz fali kolistej (ripple), reszta to zabawa perspektywa i wysokoscia nad horyzontem. swietne narzedzie do przerabiania nudnych fotek zachodu slonca, gdzie na dole jest czarna linia np lasu, wyglada to wtedy jakby slonce zachodziilo nad jeziorem

Usjwo - Sro 29 Cze, 2011

Tutajszyn widac ze sie napracowales nie tylko softwarowo :smile: .
maput - Sro 29 Cze, 2011

Tak wiec: losowanie przeprowadzone. Zastanawiałem się czy go nie powtórzyc, bo otrzymana kombinacja wydaje mi się dość trudna. Po zastanowieniu się doszedłem jednak do wniosku, że to co trudne dla mnie nie musi być trudne dla innych.

W związku z tym następne zadanie do wykonania to:

noc/krosowanie/tryptyk

komor - Sro 29 Cze, 2011

No, kombinacja dość alpejska… :)
hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

komor napisał/a:
No, kombinacja dość alpejska… :)
Alpejska jak alpejska... W sumie jak dla mnie jest OK :)
Tutejszyn - Sro 29 Cze, 2011

"Nie decydujemy się na to, bo jest to łatwe, ale własnie dlatego, że jest to trudne."
Jakiś prezydent napisał to na swoim blogu ;)

Pytanko, jak rozumieć "krosowanie"?



*)JFK 1961

hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

Nowy temat założony: http://forum.optyczne.pl/...p=297311#297311

Tutejszyn napisał/a:
Pytanko, jak rozumieć "krosowanie"?

Po prostu - cross processing... "Cyfrowe wywoływanie zdjęć w niewłaściwych chemikaliach" ;)
Myślę, że pod to można też podciągnąć "split toning"...

Tutejszyn - Sro 29 Cze, 2011

hijax_pl napisał/a:
Tutejszyn napisał/a:
Pytanko, jak rozumieć "krosowanie"?

Po prostu - cross processing... "Cyfrowe wywoływanie zdjęć w niewłaściwych chemikaliach" ;)


Nadal nie rozumiem, ale już wiem czego mam szukać :)
A może jakiś przykładzik? Najlepiej taki przesadnie przetworzony..

hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

Tutejszyn napisał/a:
A może jakiś przykładzik? Najlepiej taki przesadny..

Coś takiego znalazłem:

Tutejszyn - Sro 29 Cze, 2011

No to do dzieła! :)
psylo - Sro 29 Cze, 2011

no to gratulacje... za pracę i za nowy temat;>
Tadeuszek - Sro 29 Cze, 2011


:mrgreen:

Fajny temat, biorę udział :smile:

masza - Sro 29 Cze, 2011

Gratulacje, maput!
Było mnóstwo świetnych prac. No i niesamowite, jak czasem daleko od oryginału do efektu końcowego. Moronica - szacun. Tutejszyn, w domu te róże paliłeś? ;)
Usjwo - piękny ten Twój kwiatek i bez obróbki.

A oto mój oryginał (jak widać, nie wysiliłam się zbytnio). Szkoda, że nie widać subtelnego mocowania dwóch (a właściwie 1 i 1/10) związanych zeschłych róż do balkonowej poręczy :)

Tutejszyn - Sro 29 Cze, 2011

masza, W domu paliłem, ale historia jest bardziej dramatyczna. O plenerze dowiedzialem się, kiedy byłem na wakacjach. W chwilach, kiedy nic nie robiłem (wakacje) myslałem o tym, co to ma byc.. Rożek kupiłem tam, róże w drodze powrotnej. Wróciłem i zamiast rozpakować torby zabralem się za instalację... O czwartej rano dzieło było gotowe :)

Jak różnie wyglądaję nasze atelier :) "...zeschłych róż do balkonowej poręczy". Rozczulające..

masza - Sro 29 Cze, 2011

Tutejszyn, niezła historia :)
Tutejszyn napisał/a:
"...zeschłych róż do balkonowej poręczy". Rozczulające..

Ojej... Poczułam się przez chwilę jak romantyczna bohaterka balkonowa z bukietem zeschłych róż od ukochanego, który dawno temu zaginął na wojnie :) :) :)

Tutejszyn - Sro 29 Cze, 2011

Muszę dodać, aby wymowa była pełna: "Jak różnie wyglądaję nasze amatorskie atelier". Pokój, balkon, garaż, plaster i guma do żucia :)

masza, Twoja róża w oryginale jest o wiele bardziej wesoła.

mga - Sro 29 Cze, 2011

Jejku, ludzie mój podziw rośnie :) Gratuluję wszystkim, bo jak chyba Tutejszyn napisał, nie ma przegranych w tym konkursie.
Ujswo, oryginał też bardzo ładny.
Póki co będę czekać na wasze zdjęcia i głosować.

psylo - Sro 29 Cze, 2011

co prawda w liczeniu był mały błąd ale kompletnie nieistotny i nie ważny;>
skoro większość pokazuje swoje prace sprzed to i ja sie dorzucę...
zmiana u mnie była iście kosmetyczna jak widać...


a Ty mga nie paczaj ino wstawiaj;>

masza - Sro 29 Cze, 2011

No tak, psylo o stopień wyżej, do kozidrona! :)
I słusznie, ciasno na ostatnim schodku było.

PS To co, zrzuta dla hijaksa_pl na liczydło? ;)

hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011

psylo, bardzo Cię przepraszam... :oops:
komor - Sro 29 Cze, 2011

Gwoli formalności dodam, że odpowiedni post dwie strony wcześniej jest już uaktualniony i poprawiony. hijax_pl po prostu testował naszą czujność rewolucyjną. :)
psylo - Sro 29 Cze, 2011

hijax_pl kompletnie nie ma za co przepraszać przeca;> przede wszystkim liczy się zabawa... jednak skłamałbym gdybym stwierdził, że obojętny jestem na oceny...sam fakt, że komuś sie praca podobała jest dla mnie wystarczający ;>
wpadłeś na fajny pomysł i mam nadzieję, że będzie aktywna kontynuacja w późniejszym czasie...

kasiakaaz - Sro 29 Cze, 2011

Gratulacje dla maput'a i podziękowania dla wszystkich za fajną zabawę. Nie ukrywam, że nowa kombinacja jest dla mnie nie lada wyzwaniem, ale spróbuję. Wymusi to na mnie kolejne dokształcenie się w obróbce i zmusi do wyjścia w teren (bo niedługo w pracoholizm popadnę) :grin:
mga, nie podziwiaj, tylko kombinuj i wstawiaj :wink:
Cieszę sie, że moja fotka też się spodobała. Również wstawię gniotowy pierwowzór, ale jak dotrę do domu...
P.S.
hijax_pl, fajny masz aparat, to prototyp nowego modelu Najkona? Coś firma cieńko przędzie... :wink:

hijax_pl - Czw 30 Cze, 2011

kasiakaaz napisał/a:
fajny masz aparat, to prototyp nowego modelu Najkona? Coś firma cieńko przędzie...
To produkt mojego syna - wielkości pudełka po butach, więc trudno porównywać to do "klasycznych" bezlusterkowców ;)
komor - Czw 30 Cze, 2011

hijax_pl napisał/a:
To produkt mojego syna - wielkości pudełka po butach

Znaczy się: Large Format? :)

hijax_pl - Czw 30 Cze, 2011

Coś tak jakby. Powiem tylko, że dekielkiem na obiektyw jest zakrętka od słoika po motylowym majonezie ;)
Helium - Pon 04 Lip, 2011

hijax_pl napisał/a:
Powiem tylko, że dekielkiem na obiektyw jest zakrętka od słoika po motylowym majonezie

To się nazywa unifikacja :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group