forum.optyczne.pl

Wolne tematy - Wazna informacja o zakupach w USA z Polski - Bez problemow!

Allan - Pią 28 Wrz, 2007
Temat postu: Wazna informacja o zakupach w USA z Polski - Bez problemow!
Nawet nie potrzebujecie miec $, wystarcza plz.
Sprawdzilem to na sobie osobiscie. Moja zona bedac w Polsce otworzyla takie konto.
Otworzcie sobie konto zlotowkowe w banku Slaskim. To jest ten bank http://www.ingbank.pl
Otworzcie konto z Lwem (taka nazwa rodzaju konta-wystarczajace do takich transakcji)
Poproscie o zalozenie karty platniczej Visa. Po dwoch czy trzech tygodniach otrzymanie karte, pin i trzeba
ja tylko uaktywnic - wystarczy poprzez internet.
Ta karta dziala wszedzie i to tak szybko jak kazda inna Visa zalozona w banku w Stanach.
Ja majac zlotowki w tym banku moge w sekundy bez zadnych dodatkowych sprawdzen robic
zakupy w Stanach czy nawet wyjmujac $ cash z ATM machine.
Transakcja jest automatycznie przeliczana na $ po przeliczniku bankowym.
Przy robieniu zakupow w sklepie nie ma zadnych innych extra oplat niz te co ma kazda inna Visa.
Jedynie za wyjmowanie pieniedzy z maszyny jest jakas mala % oplata dlatego uzywam jej tylko w sklepach.
To samo z internetem, mozecie sobie spokojnie wchodzic na tutejsze websites i robic zakupy.
A koszt przesylki zwykla poczta bedzie i tak nieporownywalnie mniejszy od bandyckich cen w Europie.
Ostatnie moje zakupy sprzetowe w USA wyniosly mnie $1040
Potem sprawdzilem ceny tych samych rzeczy w Polsce - rachunek by wyniosl $1800
Jesli nawet cena przesylko by wyniosla $100 (chociaz takich nie ma) stad
do Polski - duza paczka (45lb=20kg) i to express - 3 bussines days maxymalnie $80,
a nawet normalna przesylka na ktora poczekacie ze 3 tygodnie jest juz duzo duzo taniej, sadze ze nie wiecej niz $(20-25)
to chyba warto?
Dajcie "popalic" zlodziejom :lol:

Arek - Pią 28 Wrz, 2007

No ale na tym 1100 USD się nie kończy. Bo do tego 12% cła, 22% VATu i koszty obsługi agencji celnej i nagle robi się 1600 USD. Czy dla 200 USD warto tracić gwarancję?
MC - Pią 28 Wrz, 2007

Wiesz Allan, Ty mieszkasz albo przynajmniej bywasz w USA, wiec ewentualne sprawy gwarancyjne mozesz zalatwic na miejscu. Ale np. dla mnie wysylac sprzet za ocean gdy cos nawali jest niewyobrazalne (glownie jesli chodzi o koszty i brak zaufania do sprzedawcow-wrodzony i nabyty na studiach).
Allan - Pią 28 Wrz, 2007

Arek napisał/a:
No ale na tym 1100 USD się nie kończy. Bo do tego 12% cła, 22% VATu i koszty obsługi agencji celnej i nagle robi się 1600 USD. Czy dla 200 USD warto tracić gwarancję?


Zaraz, zaraz, poczekaj. Jestes pewien ze musisz placic 22% VATu za cos nie kupionego w Polsce? i ze clo jest 12%?
Ja wysylalem do Polski stad paczke w ktorej w deklaracji celnej napisalem ze jest w srodku digital camera i jakos ani ja ani odbiorca zadnego cla ani VATu nie placilismy.

Arv - Pią 28 Wrz, 2007
Temat postu: Re: Wazna informacja o zakupach w USA z Polski - Bez problem
Allan napisał/a:
[...]
Otworzcie sobie konto zlotowkowe w banku Slaskim. To jest ten bank http://www.ingbank.pl[...]
Ta karta dziala wszedzie i to tak szybko jak kazda inna Visa zalozona w banku w Stanach.
[...]To samo z internetem, mozecie sobie spokojnie wchodzic na tutejsze websites i robic zakupy.
[...]
Dajcie "popalic" zlodziejom :lol:

Dwie uwagi.
1. Płacić w Stanach czy przez Internet można każdą Visą i Mastercardem wydanym w dowolnym Banku w Polsce.
2. Pewną metodą na uniknięcie ceł i podatków jest posiadanie "mrówki", czyli kogoś kto porusza się na trasie USA-PL. Żeby gościa nie fatygować za bardzo kupuje się w stanach przez z dostawą na jego adres.

Allan - Pią 28 Wrz, 2007
Temat postu: Re: Wazna informacja o zakupach w USA z Polski - Bez problem
[quote="Arv"]
Allan napisał/a:
1. Płacić w Stanach czy przez Internet można każdą Visą i Mastercardem wydanym w dowolnym Banku w Polsce...

Z tym ze z tego banku nie masz zadnych dodatkowych oplat za uzycie Visy za granica

[quote="Arv"]
Allan napisał/a:

2. Pewną metodą na uniknięcie ceł i podatków jest posiadanie "mrówki", czyli kogoś kto porusza się na trasie USA-PL. Żeby gościa nie fatygować za bardzo kupuje się w stanach przez z dostawą na jego adres.


Jesli clo jest tylko 12% to szkoda tylko komus zawracac tym glowy zwlaszcza jesli robisz czeste zakupy,
wydluza Ci sie tylko okres czekania az ktos bedzie jechal do Polski. Natomiast pierwsze slysze o placeniu VATu
za rzeczy kupione za granica. Chyba ze cos sie zmienilo

Arek - Pią 28 Wrz, 2007

VATu nie musisz płacić, jeśli kupiłeś coś w Unii Europejskiej. Zakupy w USA są już opodatkowane naszym Vatem na 100%.
Allan - Pią 28 Wrz, 2007

Czyli nam ta Unia troszke bokiem wychodzi :cry:
Arek - Pią 28 Wrz, 2007

To nie Unia. Przed wejściem też trzeba było płacić VAT na towary z USA.
MC - Pią 28 Wrz, 2007

Allan napisał/a:
Czyli nam ta Unia troszke bokiem wychodzi :cry:


Nie jestem znawca prawa podatkowego, ale z tego co pamietam to dzieki UE nie musimy juz placic vatu za towary sciagane z Francji, UK i innych...

Arv - Pią 28 Wrz, 2007
Temat postu: Re: Wazna informacja o zakupach w USA z Polski - Bez problem
Allan napisał/a:
Z tym ze z tego banku nie masz zadnych dodatkowych oplat za uzycie Visy za granica

A z jakiego masz ???
Odpowiem sam: z żadnego.
(mówimy o transakcjach bezgotówkowych).

A apropos podatków. Płacimy VAT tam gdzie go naliczają !!!
We wszystkich krajach Unii płacimy VAT przy zakupie towaru.
Przed wejściem do Unii mogliśmy kupować w Unii w sklepach wolnocłowych bez podatków. Teraz my i unia to jeden obszar celny więc nie płacimy ceł ale płacimy podatki.

Kupując w stanach teoretycznie możemy nie płacić ichniejszego VAT (który najczęściej jest b. niski). Ale musimy opłacić cło przy wwozie towaru.
Można tego uniknąć przywożąc towar "na lewo" w plecaku.
Ichniejszego VAT'u można AIFAIR też uniknąć kupując przez internet w innym stanie niż adres dostawy.

Allan - Pią 28 Wrz, 2007

Szkoda, chcialem jak najlepiej. To VAT jest az 22%? na kazdy rodzaj towaru?
Arv - Sob 29 Wrz, 2007

Allan napisał/a:
Szkoda, chcialem jak najlepiej. To VAT jest az 22%? na kazdy rodzaj towaru?

U nas tak.

Allan - przywózłbyś mi lepiej z USA Speedlite'a 580 EX II ;-)
Da się kupić w stanach w okolicach 1200zł
Właśnie szukam poczciwej mróweczki ;-)

Allan - Sob 29 Wrz, 2007

Gdybym jechal nie ma problemu, w tej chwili stoi chyba $409 na bhphotovideo
Chyba ze wysle paczke z napisem "uwaga zly pies" :wink:

Arv - Sob 29 Wrz, 2007

Allan napisał/a:
Gdybym jechal nie ma problemu, w tej chwili stoi chyba $409 na bhphotovideo
Chyba ze wysle paczke z napisem "uwaga zly pies" :wink:

;-)
Obawiam się, że celnik psa też ocli ;-D

mavierk - Nie 30 Wrz, 2007

Starczy, jak napisze się "prezent na dzień dobrego forumowicza" ;)
Allan - Pon 01 Paź, 2007

Albo po prostu - zepsuty aparat jadacy do serwisu.
Pod latarnia najciemniej :?

pafciu123 - Nie 07 Paź, 2007

Witam,
Mam właśnie na oku pewną mrówkę, która niedługo przyleci do Polski. Czy może ktoś zna jakiś całkiem przystępny sklep internetowy w okolicach Chicago? :?

Allan - Nie 07 Paź, 2007

Jesli internetowy to mam pytanie, dlaczego akurat w okolicach Chicago?
to w sumie nie ma znaczenia gdzie.
I drugie pytanie, jakiego sprzetu szukasz? Amatorski czy profesjonalny?

pafciu123 - Pon 08 Paź, 2007

W sumie nie muszą to być okolice Chicago ale to tak z polskiego punktu widzenia patrząc im bliżej tym paczka szybciej dotrze. Co do aparatu to coś z pogranicza sprzetu profesjonalnego, myśle o CANONIE 40D. Tylko jak na razie jest to świeży model i zawsze mogą wyjść jakies błędy. Może jakaś sugestia?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group