forum.optyczne.pl

Plener 321! - II PLENER 321!

hijax_pl - Sro 29 Cze, 2011
Temat postu: II PLENER 321!
Zabawa polega na wyborze najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestników, wstawionej do tego wątku, oznaczonej kolejnym numerem i wykonanej zgodnie z trójczłonowym tematem definiującym: tematykę, sposób obróbki i kadrowanie.

Zasady ogólne:
- Autorzy prac: jawni.
- Metoda podjęcia decyzji: jawne głosownie.
- Format zdjęć: zgodnie z regulaminem forum.
- Czas konkursu: 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od momentu jego ogłoszenia + 1 tydzień na głosowanie po którym następuje wyłonienie zwycięzcy.
- Zwycięzca ma prawo stworzyć temat nowej edycji wybierając (dowolną metodą) po jednym elemencie z następujących list:
TEMATYKA: abstrakcja, akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, dowolna, martwa natura, noc, pejzaż, flora, technika (pojazdy, maszyny itd.), fauna
TECHNIKA: grafika (kreatywna obróbka), hdr, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)
FORMAT: dyptyk, fotomontaż, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Zasady szczegółowe:
- Temat: noc/krosowanie/tryptyk
- Wstawianie zdjęć: w terminie 29.06 - 13.07 (włącznie)
- Głosowanie: w terminie 14.07 - 20.07 (włącznie)
- Ogłoszenie wyników: 21.07

Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat.

Wszelkie sugestie i uwagi proszę umieszczać w tym wątku

Zapraszam do wstawiania prac!

Tutejszyn - Nie 03 Lip, 2011

1

masza - Wto 05 Lip, 2011

2.

hijax_pl - Wto 05 Lip, 2011

3. Kolory ulicy...

Usjwo - Sro 06 Lip, 2011

4. RGB

hijax_pl - Wto 12 Lip, 2011

Przypomniam, że zostały jeszcze dwa wieczory i przechodzimy do fazy głosowania :)
dragossani - Wto 12 Lip, 2011

5.

maput - Wto 12 Lip, 2011

6.

kasiakaaz - Wto 12 Lip, 2011

7.

mozer - Sro 13 Lip, 2011

8.

moronica - Sro 13 Lip, 2011

9

hijax_pl - Sro 13 Lip, 2011

Ogłaszam, że wklejanie zdjęć zostało zakończone.

Od teraz mamy jeden tydzień na dyskusję i głosowanie
(14.07 - 20.07 włącznie)

Ogłoszenie wyników: 21.07.

Zapraszam!

blaine - Czw 14 Lip, 2011

Kurde, ale pojechaliście ;)
Spodziewałem się, że z uwagi na dość trudny temat (mnie przerósł i nic wartego uwagi nie spłodziłem) prac będzie mało, a tu miłe zaskoczenie, bo zdjęć dużo i prawie wszystkie prezentują wysoki poziom ;)
Najbardziej moją uwagę zwróciły zdjęcia nr 2, 3, 5, 7 i 9. ;)
Wszystkie fajnie łączą się ze sobą opowiadając jakąś historię, brawa. ;)

Czy w regulaminie jest przewidziana opcja żeby przyznać dwa pierwsze miejsca? ;)
Bo jeśli nie, to rzucając monetą wyszło mi, że bardziej podoba mi się 9, zaraz przed 2. ;)

W 5tce podoba mi się obróbka i to w jaki sposób te trzy zdjęcia zostały splecione ze sobą.
Gdyby w 7mce perony nie leciały tak bardzo w prawo, to miałbym jeszcze cieższe zadanie, bo musiałbym wybierać spośród trzech zdjęć, a nie dwóch i musiałbym wymyślić inny sposób losowania :twisted:

Niemniej jednak gratulacje dla wszystkich! Oby tak dalej! :mrgreen:

kasiakaaz - Czw 14 Lip, 2011

blaine napisał/a:
Gdyby w 7mce perony nie leciały tak bardzo w prawo

blaine, ale one miały lecieć, bo było jakoś tak..., trochę nudno... (poza tym - to sugeruje mz, w którą stronę odjeżdża pociąg :wink: ) W środkowym, jak tak teraz patrzę mogłam "nieco bardziej zdecydowanie przechylić". Jeśli chodzi o trzecie, nie ukrywam, że trochę nie miałam wyjścia, ponieważ tam nic nie dało się naprostować /wykadrować, aby kobieta znajdowała się tam, gdzie się znajduje. Przyznam szczerze, że początkowo koncepcja była trochę inna, ale po zrzuceniu materiału na kompa uznałam, że taki dobór zdjęć będzie najlepszy i taki spodobał mi się najbardziej. Tak więc chciałam tylko z pewną nieśmiałością zaznaczyć, iż nie mam oka z guzika i przechyły są w pełni świadome, aczkolwiek nie wiem czy to dobry pomysł... :wink:
Co do oceny zdjęć - mam swoich faworytów i miejsce na podium już przyznane, ale o tym - jak dotrę do pracy.

P.S.
blaine, ale i tak cieszę się, że Ci się podoba...

blaine - Czw 14 Lip, 2011

Pewnie, rozumiem, że mogło to być zamierzone i że mogło nie być jak wyprostować, ale mi to odrobine przeszkadza. :)
No ale i tak jest super i mi się podoba. ;)

hijax_pl - Czw 14 Lip, 2011

blaine napisał/a:
Czy w regulaminie jest przewidziana opcja żeby przyznać dwa pierwsze miejsca? ;)
No właśnie nie - regulamin z założenia miał być jak najprostszy... I w sumie... Jak się tak głębiej zastanowić to już drugi raz z rzędu (czyli jak na razie we wszystkich plenerach 321!) poziom prac jest wysoki i trudno wybrać faworytów.

W sumie jak by na to nie spojrzeć to wybranie jakiejś pracy automatycznie przypina innym pracom znaczek "gorsza". A wcale gorsze to one nie są :!:

Poza tym strasznie się cieszę, z działu tylu osób i poziomu ich prac!

Tutejszyn, Twoja praca jest zupełnie inna od reszty. I przez tą inność bardzo fajna właśnie. Ciekawa. Pomysł z tymi lustrami jest świetny!
masza, bardzo fajne zestawienie trzech zdjęć (czyżby fiszaj?), widać trzy obrazy nocnego życia: knajpa i powrót, czyli poszukiwanie środka transportu i oczekiwanie na niego :) Świetnie dobrana kolorystyka pubu - taka w stylu ORWO. Jednym słowem: Brawo!
Usjwo, Tai-Chi w pubie? :D Czy to kolory naturalnego oświetlenia, czy kręcone? ;) Fajny pomysł z połączeniem zdjęć przejściami a nie ostrymi granicami.
dragossani, też dałeś fantastyczne przejście. To zdjęcia z PL? Gdzie tak promują Paulanera? ;)
maput, o ile rozumiem przesłanie, to historia do mnie nie przemawia prawdę mówiąc. Pomysł fajny, ale czegoś mi w Twojej pracy brakuje.. Hm... Stałeś pół dnia w tym samym miejscu, czy wracałeś uprzednio oznaczając kredą miejsca postawienia nóg statywu ? ;)
kasiakaaz, a mi to pochylenie peronu nie przeszkadza - co więcej to taka dygresja, że PKP się stacza ;) No i widzę, że w środku nocy się na dworzec wybrałaś :)
mozer, trzy symbole nocy w świetny sposób zestawione ze sobą! No i te hipnotyzujące, kocie oczy! Świetne!
moronica, gdyby nie kotek to to zdjęcie byłoby puste a tak mamy (moim zdaniem) jego historię :) Strasznie nostalgiczny wydźwięk. Potęguje to wrażenie jeszcze ta kolorystyka ;)

Kurde - sam mam problem z wybraniem najlepszej pracy - chętnie bym zagłosował na większość prac w tym plenerze... :roll:

Moimi faworytami są prace: 2,5,7,8,9, ale - co chcę pokreślić - o włos przed pracami 1,4,6 ...

Zastanowię się jeszcze, któremu z tej piątki przyznam głos.

blaine - Czw 14 Lip, 2011

hijax_pl napisał/a:
Kurde - sam mam problem z wybraniem najlepszej pracy - chętnie bym zagłosował na większość prac w tym plenerze...

Popieram! Właśnie dlatego ja musiałem rzucić monetą ;)

kasiakaaz - Czw 14 Lip, 2011

hijax_pl napisał/a:
No i widzę, że w środku nocy się na dworzec wybrałaś

hijax_pl, że też Ty wszystko wyszperasz.. :mrgreen: :wink:

moronica - Czw 14 Lip, 2011

1 ciekawa forma tryptyku ale troche zbyt monochromatyczne
2 swietne, kazde z nieco innym efektem kolorystycznym
3 fajny pomysl
4 czerwonej pani uciales reke ;) ale rowniez pomysl ciekawy
5 widzialabym to jako ulotke jakiegos undergroundowego baru
6 szkoda, ze na nocnym ujeciu tak niewiele sie dzieje
7 wywalilabym jedno zdjecie z pociagiem i wstawila jakis inny dworcowy motyw. swietne kolory
8 troche zbyt psychodeliczne ale zielone ujecie super z tymi gwiazdami

jak dla mnie wygrywa 2, zaraz potem 5 a za nim 7

kasiakaaz - Czw 14 Lip, 2011

To teraz ja:
Od początku moimi faworytami były dwa zdjęcia: 2 i 3. Na obu widać świetny pomysł i realizację. Miałam zgryza... Później pojawiło się 5 i przyznam, że na początku miałam trudność w doszukaniu się tryptyku, musiałam trochę się poprzyglądać :wink: Świetne technicznie, fajne miejsce, kapitalne przejście. No i w końcu wrzuta moronica'i - bardzo mi się podoba, nostalgiczne, dopracowane, bardzo ładna kolorystyka i podoba mi się w tym przypadku niski kontrast. Poza tym:
1. Pomysł ciekawy, ale dla mnie również zbyt monochromatyczne i przydałaby się idealna symetria (tak, wiem ciężko :wink: ).
4. Fajny pomysł, ciekawe połączenie (bez wyraźnej granicy). Mam odczucie, że ta pani tańczy...?
6. Czegoś mi brakuje, to że w nocy nic się nie dzieje - też ma swój wydźwięk :wink:
8. Świetne skojarzenie i pomysł, ale mz troszkę zbyt pojechane kolorystycznie.
Mój głos na nr 9, następne w kolejności ex equo 2 i 3, a trzecie miejsce na podium 5.

[ Dodano: Czw 14 Lip, 2011 11:14 ]
moronica napisał/a:
wywalilabym jedno zdjecie z pociagiem i wstawila jakis inny dworcowy motyw

moronica, na początku był taki zamysl, ale później spodobała mi się ta sytuacja. :wink:

dragossani - Czw 14 Lip, 2011

1. Bardzo fajny pomysł ale wykonanie mogło by być lepsze. Przeszkadzają mi na przykład te gradienty na dole i na górze. Jakoś to tak sztywno wyszło.

2. Jest pomysł i konsekwencja stylistyczna - fiszaj i charakterystyczny przechył wszystkich kadrów. Górna fotka bardzo fajnie obrobiona kolorystycznie. W środkowej kolorystyka mi nie bardzo pasuje - kwestia gustu. Dolna kolorystycznie bardziej monochromatyczna niż krosowa ale ładnie pasuje. Jako całość się broni.

3. Mocna koncepcja, wszystko dobrze wykonane i ze smakiem obrobione. Gdyby tylko samo fotografowane miejsce było ciekawsze to efekt byłby rewelacyjny. Nie jest łatwo znaleźć dobrą miejscówkę do realizacji tego pomysłu, a konkurs trwa tylko parę dni - nie ma się zatem o co czepiać.

4. Przyznam szczerze, że na pierwszy rzut oka nie miałem pozytywnych skojarzeń. Jakiś taki bałagan w kadrze i kolory za którymi nie przepadam. Jednak im dłużej patrzę na tę pracę, tym bardziej mi się podoba. Czuć klimat miejsca. Zagęszczenie postaci w kadrze dobrze oddaje zatłoczenie miejscówki. Jadowita kolorystyka ma sens w kontekście oświetlenia samymi monitorami. Ruchy głównej postaci odrealniają całość i nadają całości lekko surrealistyczny nastrój. Maskowanie między kadrami wyszło naturalnie. Podoba mi się.

6. In plus - lubię tę kolorystykę. Szczególnie na drugim kadrze tworzy fajny klimat. Na nocnej fotce już tak dobrze się to nie sprawdza. Kadr nie do końca dopilnowany - słup wysokiego napięcia mógł się zmieścić w kadrze. Można też było wyczekać aż samochody nie będą przycinane kadrem. Całość nie wypada za ciekawie. Szkoda że temat nie jest inny (np. miejski, a nie nocny) - wtedy druga fotka, plus dwie o podobnym klimacie i obróbce, utworzyłyby świetną całość.

7. Mam lekki niedosyt przy tym zestawie - na moje oko temat prosi się o mocniejsze potraktowanie stylistyczne. Pierwszą fotkę, zrobioną fiszajem, zrobiłbym z bliska żeby przerysowanie było wyraźniejsze. Dla kontrastu drugą bym wyprostował do bólu - miejsce ma potencjał geometryczny i można spłaszczyć ten kadr niemal do samych prostokątów. Postaci na schodach wagonu są centrum tej historii - dobrze że ten kadr jest środkiem cyklu. Tak jak napisała moronica - trzecia fotka prosi się o wymianę na inną. Efekt byłby mocniejszy. Na plus - kolorki.

8. Fajne fotki, ściśle w temat. Kolory mi jednak nie leżą - za wściekłe na mój gust. Może gdyby przyjąć jeden schemat kolorystyczny (nawet równie intensywny) ale zastosować go we wszystkich kadrach, całość wyszłaby bardziej spójnie.

9. Prawy kadr szczelnie wypełnić oknami (tak jak lewy), skorygować dystorsję na środkowym kadrze i mucha nie siada. Zdecydowanie najbardziej plastyczna praca z zaprezentowanych.

Nad oddaniem głosu jeszcze chwilkę się zastanowię. :)

@hijax_pl: Fotki z poznańskich pubów, wafelek Paulanera gdzieś dawali do zbeszczeszczenia.

Tutejszyn - Czw 14 Lip, 2011

Trudny plener, ale to akurat nie jest wadą. Teraz czas na jeszcze trudniejsze głosowanie.

W zasadzie wszystkie prace wywołują podobne wrażenia. Trochę jest to poszukiwanie pomysłu, czasem ma się wrażenie, że autor wypił za dużo piwa, a czasem za mało. Trzy fotografie, które jakoś trzeba pościnać, pozmniejszać, aby całość nie wylazła za ekran. Myślę, ze tryptyk sprawił nam pewną trudność. Jednak ogólnie to dobre rzemiosło i naprawdę ciekawe prace.
Kilka szczegółów..
4. zwracają uwagę płynne wtopione przejścia jednej fotografii w drugą. Ciekawie to wygląda.
7. krzyczy kolorami i podoba mi się to. Oczy mam jednak chyba z guzików, bo w ogóle nie zobaczyłem pochyłości.
8. pierwsze skojarzenie - kalambur. Rozwiązaniem wampir, albo inny Drakula :) No i kolory bardzo mi się podobają.

Oddaję głos na 2. Praca zrobiona na ogromnym luzie, jest bardzo optymistyczna. Pierwsze co zauważam, to strzałka, która prowadzi jakby donikąd, co wydaje się dobrze korespondować ze stanem umysłu uczestniczek spotkania. Uśmiecham się zawsze, kiedy patrzę na tę fotografię.

mozer - Czw 14 Lip, 2011

Mi najbardziej do gustu przypadły 2 i 7.
Jeśli chodzi o 7 to mi również ciut przeszkadza wrażenie przechylenia kadrów.
W 9 nie pasuje mi ostatnie zdjęcie z zestawu - widziałbym tu coś innego, ale sam nie wiem co - w każdym razie klimat mi się podoba :)
4 jest pomysłowe, ale dla mnie jest chyba zbyt wiele elementów w kadrze - trochę to rozprasza.
W każdym razie jeszcze się powaham między 2 i 7. :)

Macie rację z pojechanymi kolorami w mojej pracy - przepraszam wrażliwców ;)
Wrzuciłem to w zasadzie eksperymentalnie, ponieważ jest to moje pierwsze podejście zarówno do tryptyku, jak i krosowania. Prawdę mówiąc krosowanie nie za bardzo czuję (przynajmniej od strony autorskiej), więc dziękuję za komentarze :)

hijax_pl - Czw 14 Lip, 2011

mozer napisał/a:
Macie rację z pojechanymi kolorami w mojej pracy - przepraszam wrażliwców ;)
A mi te mocne kolory pasują do wymowy Twojej pracy i dobrze się z całością komponują - także jak widzisz podejścia są różne :)
mozer - Czw 14 Lip, 2011

hijax_pl napisał/a:
A mi te mocne kolory pasują do wymowy Twojej pracy i dobrze się z całością komponują - także jak widzisz podejścia są różne :)


Dzięki, taki był mój zamiar:)
Ale jak widać przez większość nie zostałem zrozumiany, buuu ;)

PS. Czy 5 mieści się w definicji tryptyku? Pytam serio, bo nie wiem :)

dragossani - Czw 14 Lip, 2011

Sam się zastanawiam. Prace Ujswo i moja mają gładkie przejścia między kadrami. Nie wiem jak to się ma do definicji. Często w tryptykach podział jest niemal formalnością: http://upload.wikimedia.o...pioneer1904.jpg
Ja planowałem pierwotnie posłużyć się do podziału krawędzią rozdartego papieru ale przy komponowaniu całości lepiej mi przypasował ten układ co widać. W efekcie są trzy fotki (niby tryptyk) ale kompozycyjnie bardziej dyptyk. :razz:

hijax_pl - Czw 14 Lip, 2011

dragossani napisał/a:
Nie wiem jak to się ma do definicji.
W drugiej definicji w słowniku języka polskiego znaczenie jest dość szerokie:
Cytat:
«dzieło malarskie, literackie, filmowe itp. składające się z trzech części połączonych wspólnym tematem»

I jak tak właśnie to rozumiem :wink:

mozer - Czw 14 Lip, 2011

dragossani, no i w sumie w efekcie wyszła praca (b. dobra!), która jest tak różna od innych, że ciężko ją oceniać porównując do nich ;)
kasiakaaz - Czw 14 Lip, 2011

mozer napisał/a:
Czy 5 mieści się w definicji tryptyku? Pytam serio, bo nie wiem

Ja też się nad tym zastanawiałam i po dłuższym przyglądaniu się, uznałam środkowy element za jedną z części :wink:

multics - Czw 14 Lip, 2011

Ładnie, to pierwsze co się ciśnie na usta :)
Format i technika już na początku mnie zdyskwalifikowały jeśli chodzi o wstawienie pracy, ale pozwolę sobie na wyrażenie mojej subiektywnej oceny nt wstawionych prac.

1 - Fajnie przedstawiony tunel, ma się wrażenie że to część jakiegoś labiryntu.
2 - Ciekawa historia.
3 - Mój faworyt, super połączenie kolorów i scen.
4 - Bardzo fajnie zrobiony tryptyk, świetny pomysł z płynnym przejściem między zdjęciami.
5 - Podobnie jak w przypadku 4.
6 - Na największym zdjęciu widziałbym rozmyte światła samochodów, a samą lampę umieściłbym w centrum kadru (tyczy wszystkich 3 zdjęć).
7 - Jakiegoś mocnego krosowania nie widzę (może to nie wada, ale też nie zaleta). Co do pochylenia peronu/pociągu tutaj faktycznie bardziej zdecydowane pochylenie byłoby na miejscu.
8 - Fajne krosowanie a przedstawione zdjęcia świetnie się komponują.
9 - Troszku 9 nie rozumiem :(

Także głos na 3.

Gratuluję wszystkim którzy wstawili swoje prace :)

kasiakaaz - Czw 14 Lip, 2011

multics napisał/a:
Jakiegoś mocnego krosowania nie widzę

multics, było i to spore :wink:

multics - Czw 14 Lip, 2011

kasiakaaz, to muszę przylukać raz jeszcze :)
kasiakaaz - Czw 14 Lip, 2011

multics, po zakończeniu głosowania można będzie wrzucić oryginalne/pierwotne kadry i podyskutować. :wink: Sama jestem ciekawa technikaliów innych uczestników i chętnie się z nimi zapoznam, o ile uchylą rąbka tajemnicy. Dla mnie to była zupełna nowość, zmierzyłam się z krosem po raz pierwszy. Zresztą z tryptykiem też, ale to już było łatwiejsze... :wink:
hijax_pl - Czw 14 Lip, 2011

multics napisał/a:
Format i technika już na początku mnie zdyskwalifikowały jeśli chodzi o wstawienie pracy
No nie przesadzaj... Spokojnie mogłeś coś tam wstawić :)
kasiakaaz napisał/a:
Dla mnie to była zupełna nowość, zmierzyłam się z krosem po raz pierwszy.
Pierwsze koty za płoty :)
Znam takich co jak raz odkryli krosa/duotona to się aż uzależnili! :o

psylo - Czw 14 Lip, 2011

no pszę Państwa.. piknie... jo nie zdążyłem..choć i koncepcji szczerze mówiąc nie miałem określonej...głos nalezało by zabrać lecz w przypadku tego co sie widzi jest jak widać nie tylko dla mnie trudny.. więc jeszcze chwila... fajnie, że ten temat tak ciekawie poszedł...
kasiakaaz - Czw 14 Lip, 2011

hijax_pl napisał/a:
Pierwsze koty za płoty
Znam takich co jak raz odkryli krosa/duotona to się aż uzależnili!

Noooo, nie ukrywam, że mnie się też spodobało... :wink:
Generalnie jeszcze raz muszę przyznać hijax_pl, że miałeś świetny pomysł. Po pierwsze kapitalna zabawa, a po drugie wymusza (przynajmniej na mnie) pogłębianie teorii oraz eksperymentowanie :smile:

arietiss - Czw 14 Lip, 2011

Ja na 8.
Choć wszystkie prace świetne i długo trzeba się namyślać, żeby którąś wybrać. Gratuluję wszystkim!

dragossani - Czw 14 Lip, 2011

Po namyśle: mój głos idzie na 4.

Również chętnie po konkursie zerknę na materiały źródłowe. Ciekawe z czego się wasze prace rodziły.

Tak na marginesie: przy nietypowych proporcjach, forumowy limit 800px to czasem trochę mało. W razie gdyby ktoś chciał zerknąć: nr 5 w oryginalnej rozdziałce - klik.

hijax_pl - Pią 15 Lip, 2011

Ale limit forumowy to aktualnie 1024px. ;-)

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2011 08:26 ]
dragossani, dodawałeś ziarno do tych zdjęć?

dragossani - Pią 15 Lip, 2011

Dodawałem szum do dolnej fotki - dla spójności. Górna była na wysokim ISO robiona więc szumiała sama z siebie. Najgorzej jest ze środkową bo to fotka z kompaktu i ma wredne placki od odszumiania jotpega w puszce.
hijax_pl - Pią 15 Lip, 2011

Powiem szczerze, że duży dylemat miałem między 2-ką i 8-ką. Przeważył argument "fabularny" i nic więcej...

Głosuję na pracę nr 2. Za opowiedzianą historię, świetnie użyte ogniskowe i konsekwencje w doborze kadrów oraz super dobraną kolorystykę.

masza - Sob 16 Lip, 2011

Noc niejedno ma oblicze, a wszystkie ciekawe...
Ech, naprawdę trudno wybrać.

1. Tchnie spokojem od tej pracy. Ładem i harmonią. I jest tajemniczo. Wciąga, inspiruje. Oryginalne podejście do tematu.
3. Bardzo dobry, starannie przemyślany koncept, zacne wykonanie.
4. Fajne bezszwowe połączenie i kolorystyka. W pierwszym momencie myślałam, że to tańczące trojaczki :)
5. Tryptyk? Dyptyk? W każdym razie bardzo wymowny. Duch imprezy żyje. Podoba mi się.
6. Za dnia ruch, nocą pustki. Refleksyjne, przemyślane. Jednak ze zdjęć "drogi" nieco bardziej odpowiada mi 3.
7. Ciekawa historia, dobra realizacja. (Plus urzekająca moc fiszaja :wink: ).
8. Mroczne i odjechane! Fajnie wykonane, krosowane bez umiaru :) Pobudza wyobraźnię.
9. Świetnie skomponowane, pomysłowe. I równie silnie działa na wyobraźnię.
W ogóle tak ładnie się ułożyło, że tę burzliwą noc otwierają i zamykają prace "tajemnicze".

No cóż.
Entliczek-pentliczek, malowany stoliczek...
8! :)

psylo - Sob 16 Lip, 2011

skoro coś tam zacząłem to i skończę... krótko i zwięźle... z jednej strony jakby rzut kostką z drugiej zdecydowanie....warsztatowo bardzo różnie - lepiej i gorzej.. jednak każda praca ma coś... no prawie każda;> ale się nie rozdrabniając... głos chyba jednak na 4. chyba na pewno ;> się mi tak zdaje...
pitras - Sob 16 Lip, 2011

A ja głosuję na numer 8
Mroczna historyjka z wiedźmą i wampirami w tle. Kot z błyskiem w oku, ogląda jakieś mroczne rytuały swojej pani a księżyc pod wpływem magii przybiera nienaturalną barwę budząc władców ciemności...

mozer - Nie 17 Lip, 2011

Po namyśle oddaję głos na 2.
Wg mnie wyszło bardzo nastrojowo i naturalnie :)

hijax_pl - Wto 19 Lip, 2011

Przypominam, że do końca głosowania zostało jeszcze 36h :)
TS - Wto 19 Lip, 2011

1 - Analogowe krosy są bardzo różne, pewnie wielu możliwości nie widziałem, to niestety w żaden sposób nie kojarzy mi się z krosowaniem. Pomysł na tryptyk jednak świetny.
2 - Dość szalone kadry, przykuwają uwagę; fajny kros
3 - Tu dla odmiany wyważone, pomysł na nocny tryptyk i kros - podobają mi się
4 - W pierwszym odruchu chciałem na to zagłosować, to co najlepsze to podział na trzy przy pomocy barw
5 - Podoba mi się, ale widzę tu dyptyk (chyba, że trzy dziewczyny, ale trochę naciągane... ;) )
6 - Jak dla mnie najlepsza symulacja krosowania ze wszystkich prac, do tego ścisły związek z tematem noc
7 - Fajnie by było mieć na pierwszym zdjęciu panią w czerwonej kurtce idącą na dworzec; ostry kros jest super
8 - To grób Lilpopa :) ? Znów kros b. na tak, zdjęcia fajne, ale nie tworzą całości...
9 - Takie krosy gdzie tracimy kontrast mniej lubię, ale to rzecz gustu. Co mi się nie podoba - 1 i 3 są bardzo podobne...

Tyle subiektywnych wrażeń, waham się między: 2, 3, 4, 6, 7, głosuję na 7 (ale wybór był trudny ;) ).

Też bym chętnie obejrzał oryginały...

maput - Sro 20 Lip, 2011

Na początek muszę powiedzieć, że poziom prac mnie mocno zaskoczył. W końcu mam dowód, że to nie tylko forum osób posiadających aparaty, ale też robiących zdjęcia ;) Ja niestety ciągle jestem tylko posiadaczem sprzętu, ale dla obrony dodam, że to mój pierwszy tryptyk i moje pierwsze krosowanie w karierze ;)

Co do oceny - ja na prawdę nie umiem wybrać najlepszej pracy, ale po tygodniu myślenia i ciągłego porównywania zdjęć - głosuję na 2.

cybertoman - Sro 20 Lip, 2011

A ja bez namyslu na 2
mga - Sro 20 Lip, 2011

Moje "trzy grosze" do niektórych prac: :smile:
6 - wg mnie praca na temat upływu czasu niż samej nocy
9 - świetna, choć "mało nocna"
8 - bardzo dobra praca!

Wyróżniam 2 za dobrze opowiedzianą i "zamkniętą" historię (tu plus także dla pracy nr 7) oraz jej wykonanie. O włos wygrała z pracą nr 8.

No i jak większość, naprawdę jestem pod wrażeniem poziomu prac i gratuluję wszystkim wystawiającym. Brawo!

hijax_pl - Sro 20 Lip, 2011

WYNIKI DRUGIEJ EDYCJI PLENERU 321!

noc/krosowanie/tryptyk

Do zabawy przystąpiło 9 forumowiczów,
Oddano 16 ważnych głosów.

III miejsce z 2 głosami zajęły ex-aequo prace: moronic'i, Usjwo.

II miejsce z 3 głosami zajęła praca: mozera.

I miejsce z wynikiem 7 głosów zdobyła praca:
maszy



______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!


masza, jeszcze raz gratuluję i jednocześnie proszę o zdefiniowanie parametrów kolejnego tematu (w poście w tym wątku) a ja zajmę się stworzeniem odpowiedniego wątku na forum

Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, dowolna, martwa natura, noc, pejzaż, flora, technika (pojazdy, maszyny itd.), fauna
TECHNIKA: grafika (kreatywna obróbka), hdr, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)
FORMAT: dyptyk, fotomontaż, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Maszynka do losowania znajduje się tutaj

psylo - Sro 20 Lip, 2011

masza gratulacje ;> tym bardziej że bardzo zasłuzone ;>
no i oczywiście wszystkim tym co na podium i co na nim się nie znaleźli gratuluje bo poziom był bardzo sympatyczny, że się tak wyrażę ;>

multics - Czw 21 Lip, 2011

Gratulacje masza oraz brawa dla wszystkich uczestników :)
blaine - Czw 21 Lip, 2011

To prawda, w pełni zasłużona wygrana :) Gratulacje :mrgreen:
maput - Czw 21 Lip, 2011

Gratki.

Mam nadzieję, że kolejny temat też będzie równie trudny, bo jak widać efekty niełatwych zadań są świetne ;)

moronica - Czw 21 Lip, 2011

dla mnie to byl zdecydowany faworyt, az sie dziwie ze wiecej glosow nie zgarnela ta praca ;) no to teraz czekam na nowy temat
Tutejszyn - Czw 21 Lip, 2011

Przyłaczam się do gratulacji :)

Załączam też źródło. Wielkich odkryć tu nie ma, oprócz tego, że coś musialem zrobić z szerokością korytarza, aby praca nie było długa jak pociąg :)


hijax_pl - Czw 21 Lip, 2011

Ja w sumie nie mam co załączać swoich źródeł - zwykłe uliczne pstryki ;)
mozer - Czw 21 Lip, 2011

Gratulacje! :)

TS napisał/a:

8 - To grób Lilpopa :) ? Znów kros b. na tak, zdjęcia fajne, ale nie tworzą całości...

Wiki mówi, że tak ;)

dragossani - Czw 21 Lip, 2011

Gratulacje dla zwycięzców!

Dla ciekawskich:

masza - Czw 21 Lip, 2011

Bardzo dziękuję wszystkim!!! :) Radość mnie rozpiera.
Jak już pisałam wcześniej - plener obfitował w ciekawe prace. Trochę bałam się, że moja jest zbyt... naturalna ;) .

Maszynka do losowania została uruchomiona i padło na takie zmienne:
martwa natura / monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.) / kadr poziomy.
Teraz tylko hijax_pl winien zrobić, co trzeba.

No cóż, przyjdzie się zmierzyć z wielkimi mistrzami martwych natur. Przygotujcie kuropatwy i żelazne rękawiczki (http://pl.wikipedia.org/wiki/Martwa_natura) :) .
Mam tylko nadzieję, że wakacje nam nie "przeszkodzą".

kufel - Czw 21 Lip, 2011

masza, brawo ;)
masza napisał/a:
Przygotujcie kuropatwy i żelazne rękawiczki (http://pl.wikipedia.org/wiki/Martwa_natura) :) .
przyznam ze trochę inaczej rozumiałem to pojecie :???:
masza - Czw 21 Lip, 2011

kufel, żadna wikipedia nie ujarzmi przecież wolnego pojmowania sztuki! :)
Przygotowując swoją pracę, raczej nie pójdę w czaszki i kuropatwy. To może być... cokolwiek. Tylko co? I... jak to zrobić, żeby dobrze wyszło?!

kufel - Czw 21 Lip, 2011

no tak , tylko pojawia się pytanie, gdzie granica miedzy wolnym pojmowaniem sztuki a nierozumieniem pojęcia/zagadnienia :)


a moje wyobrażenie tego pojęcia było dość odlegle od tego co mówi oficjalna definicja :mrgreen:

masza - Czw 21 Lip, 2011

Oj tam, po prostu trzeba sfotografować coś... nieożywionego ;) .
(Spłycam, wiem).
Oczywiście nasuwają się tysiące pytań, np. czy jabłko jest martwe.
Zerknęłam przed chwilą na "Martwą naturę z kotem" Picassa... i w ogóle mam niezły mętlik. :)

A jakie było Twoje wyobrażenie?

kufel - Czw 21 Lip, 2011

masza napisał/a:
A jakie było Twoje wyobrażenie?
hmm, chyba zbyt dosłowne.
bardziej myślałem o wszelkich rzeczach martwej, nieozywionej natury tj kamień, woda. aż wstyd się przyznawać do takiej ignorancji :mrgreen: chyba wyraz "natura" mnie tu zmylił. bo przeciez od kiedy to skrzypce czy wazon to natura ;)

tak czy siak temat ( jak juz sie doinformowałem :razz: ) podoba mi sie !

Tadeuszek - Czw 21 Lip, 2011

http://www.cyberfoto.pl/m...entuzjastow.htm
: )

Gratuluję wygranej : ).
Zaspałem z pracą jak i z głosem.
Jak dla mnie numer jeden jest zdjęcie dragossani, świetnie to połączyłeś w całość.

dragossani - Czw 21 Lip, 2011

Trzeci plener szykuje się bardzo malarsko. Mistrzowie pracy studyjnej będą mieli pole do popisu :)
sklsk - Pią 22 Lip, 2011

gratuluję wszystkim prac, zwłaszcza zwyciężczyni.

nie głosowałem. zabrakło na to wolnego czasu i skupienia, nic już to nie zmienia ale głos oddałbym na pracę Dragossani
jeszcze raz gratulacje

TS - Pią 22 Lip, 2011

Gratulacje dla zwyciężczyni :) !

mozer napisał/a:
Wiki mówi, że tak ;)

Kilka razy zabierałem się za ten grób na Powązkach, nie bardzo wiedząc jak go ugryźć, więc od razu poznałem :) . Ładna robota w metalu (ręcznie kute?), trzeba kiedyś z bliska go jakoś podejść...

Tutejszyn, składanka super, szkoda tylko, że już oryginał taki jednobarwny i mało podatny na krosowanie.

dragossani, gdybyś środkowego nie odwrócił, to tryptyk byłby ewidentny, teraz to sznurek czy coś dzieli na pół. Ale wtedy wyglądałoby gorzej...

mozer - Sob 23 Lip, 2011

A właściwie dlaczego zwycięzcy tego pleneru nie ogłasza się na głównej stronie? Wydaje się być on dużo bardziej popularny niż WP...
kasiakaaz - Czw 28 Lip, 2011

masza, spóźnione, ale gratulacje :grin:
P.S.
Zabiłaś mnie nowym tematem... :twisted:

dragossani, fajnie połączyłeś wszystkie fotki, są bardzo spójne i bardzo mi się podoba kros.

To ja też wstawię "materiały źródłowe" nic nie kombinowane, jedynie zmniejszone i przekonwertowane na jpg-i:





A tak swoją drogą, jeśli można zapytać - najpierw wywoływaliście zdjęcia i dopiero poddawaliście procesowi krosowania, czy też etap "wołania" był pomijany? Bo ja przyznam szczerze najpierw wywoływałam i ciekawa jestem jak robili to inni.

dragossani - Pią 29 Lip, 2011

W sumie w Lightroomie trudno określić co jest etapem wołania. Jeśli założyć, że demozaikowanie i konwersja do DNG to "wołanie" to dzieje się to automatycznie - dalej to już samodzielna obróbka. No chyba że uznać wszystko co się robi w lightroomie do momentu eksportu, za etap wołania.

Ja crossprocess i generalnie obróbkę pojedynczych fotek robiłem w LR. Potem tylko poskładałem i wymaskowałem w PS.

Tutejszyn - Pią 29 Lip, 2011

kasiakaaz napisał/a:
..A tak swoją drogą, jeśli można zapytać - najpierw wywoływaliście zdjęcia i dopiero poddawaliście procesowi krosowania, czy też etap "wołania" był pomijany? Bo ja przyznam szczerze najpierw wywoływałam i ciekawa jestem jak robili to inni.

Najpierw wywołałem wszystkie fotografie, a tamtej nocy zrobiłem ich trochę. Potem pomyślałem "no i co teraz?". Nie mam LR i miałem mały kłopot z krosowaniem. Nie chciałem krosować na siłę i przy okazji stracić charakter fotografii. Dlatego zrobiłem jakieś mono-chromo-byleco.

Usjwo - Sro 03 Sie, 2011

A ja znowu przegapilem glosowanie :sad: , dobrze ze juz sie urlop skonczyl i znow mam dostep do internetu :razz: :wink: .

Gratulacje dla maszy !!!
Moim faworytem byla 3, bardzo dobry pomysl, sorry hijax_pl ze nie zdazylem.
Dziekuje za glosy na moja prace! Zaczynam sie przyzwyczajac do podium :razz:
Zgodnie z tradycja ponizej pstryki zrodlowe.




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group