forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - XXIII WIRTUALNY PLENER

goltar - Czw 07 Lip, 2011
Temat postu: XXIII WIRTUALNY PLENER
XXIII WIRTUALNY PLENER

Temat XXIII wirtualnego pleneru, który zaproponował jim to: "Rosa".

Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Warunkiem udziału w plenerze jest posiadanie konta na forum.optyczne.pl.
3. Tematu jest zamykany do dnia 22.07.2011. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
4. 22.07.2011 temat będzie ponownie otwarty i do 29.07.2011 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
5. Od 30.07.2011 do 05.08.2011 mamy czas na dyskusje i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 06.08.2011 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzcę.
6. Wielkość prac ograniczona jest do 1024 x 1024 pix, format pracy to JPEG.
7. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
8. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
9. Dozwolone jest wstawianie prac zawierających w sobie kilka zdjęć.
10. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.
11. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników wyraża zgodę, aby praca która otrzyma największą liczbę głosów została umieszczona na głównej stronie portalu optyczne.pl wraz z nickiem autora, w informacji o nowym temacie wirtualnego pleneru, bez jakichkolwiek roszczeń autora w stosunku do właściciela portalu Optyczne.pl CO-NET Robert Olech ul. Żwirki i Wigury 11/34 83-000 Pruszcz Gdański.
12. Warunkiem publikacji pracy na głównej stronie portalu optyczne.pl jest zgłoszenie do konkursu minimum 10 prac (łącznie przez wszystkich uczestników). W przypadku jeśli do konkursu będzie zgłoszone mniej niż 10 prac, zwycięska praca nie zostanie opublikowana.
13. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników oświadcza, iż jest autorem wstawionej pracy i posiada do niej wyłączne prawa autorskie, a wszystkie osoby widniejące na zdjęciu wyrażają zgodę na ich opublikowanie oraz publiczną ekspozycję.

goltar - Pią 22 Lip, 2011

Z małym poślizgiem (przepraszam) otwieram temat.
hijax_pl - Pią 22 Lip, 2011

1. Yin-Yang

infocyk - Pon 25 Lip, 2011

2.

skrzydlaty - Wto 26 Lip, 2011

3.

B o g d a n - Wto 26 Lip, 2011

4.

jim - Wto 26 Lip, 2011

5.

goltar - Wto 26 Lip, 2011

Ponieważ w ostatnich dniach był zlot (więc pewnie nie było czasu na wstawianie tu zdjęć) i na nim chyba były okazje do fotografii na temat tego pleneru, wydłużam czas na wstawianie prac do końca tygodnia tj. 29.07.2011.
arietiss - Wto 26 Lip, 2011

6.

litlfisch - Czw 28 Lip, 2011

7 jadowita rosa

mozer - Pią 29 Lip, 2011

8.

wika11 - Pią 29 Lip, 2011

9.

goltar - Sob 30 Lip, 2011

Zapraszam do komentarzy i oceny.
mozer - Sob 30 Lip, 2011

To może zacznę :)
Ja głosuję na 4 - o włos przed 7 głównie ze względu na ciekawsze imho światło. Jakby było można to bym zagłosował na obie te prace. :)

1. jest bardzo fajna, ale dla mnie za słabo wyeksponowany temat - chyba zbyt dużo elementów (powiedział autor gniota ;) ).

Sunders - Sob 30 Lip, 2011

Oddaję głos na nr 7 :smile:
arietiss - Sob 30 Lip, 2011

Ja też głosuję na 4.
Bardzo podoba mi się 7, ale faktycznie brak jej trochę iskry światła. Jest taka jednolicie spokojna.
Fajna też 9.

multics - Nie 31 Lip, 2011

Głosuję na 7.

Z wyróżnionych prac:
6 - rosa nie jest głównym tematem zdjęcia, ale i tak jest fajna :)
4 - bardzo przyjemna kolorystyka

infocyk - Nie 31 Lip, 2011

Bardzo podobają mi się: 4 i 7, a zwracają uwagę: 3 - wygląda na prawdziwą rosę, oraz 9 - przykuwa wzrok.
Głosuję na 7.

PS. 2 też mi się podoba, ale obawiam się, że tylko dlatego bo moje. :smile:

blaine - Pon 01 Sie, 2011

Ja z trójki 1, 4 i 7, po długim namyśle zdecydowałem się na 4 :)
7mce brakuje trochę "kopa", które ma zdjęcie B o g d a n a ;)

pitras - Pon 01 Sie, 2011

Zdecydowanie - 7
psylo - Pon 01 Sie, 2011

też mam dylemat między 4. a 7. i to bardzo duży... raz dwa trzy SIEDEM... więc aby bylo oficjalnie... dododam tylko, że 5. też bardzo mi się widzi no ale to szadź więc troszkę przesunięte pojmowanie tematu...jednak zajmuje miejsce na podium w mym głosie ;>
Czesiu32 - Wto 02 Sie, 2011

1. Roślinka przedziwna, ale tło jakby sztuczne i wyglądajace na podłożone, więc gdybym nie wiedział że ma tu być rosa, to bym się chyba o jej obecności nie domyślił.

7. Bardzo fajne zdjęcie i efektowne, no i przedziwna roślinka z tą nałożoną rosą. I tu właśnie w drugim planie widać jej koleżanki sąsiadki, jak i ten włosowy kolor większego społeczeństwa tych roślinnych stworków, rozmyty na tle. Więc w swym podobieństwie podobne do fotki 1, ale z istniejącego otoczenia, dużo więc fajniejsza.

9. Ta praca jest nieoptymalnie wyostrzona, bo zbyt mało elementów ostrych na taki obszar zdjęcia. Właściwie mógłby być tu wzięty tylko jeden "cropik" tej okrągławej kropelki na końcu liścia, albo tylko on sfotografowany z jeszcze mniejszej odległości. No ale rozumię też twórcę fotki, że chciał pokazać te rozmyte świecące "gwiazdki" na tle "zielonego nieba".

6. Tak jak już ktoś tu słusznie powiedział, uwagę zwraca posuwanko, a nie kropelki.

2. A tę pracę nagradzam jako mój typ
Tutaj podoba mi się skupienie uwagi na jednej kropelce, bo w niej coś się dzieje. Staje się lusterkiem - "elementem optycznym" - dla pobliskich igiełek. No i sporo też i ostrych innych elementów na zdjęciu.

PiotrOs - Sro 03 Sie, 2011

Najbardziej podoba mi sie 4, i na to zdjecie glosuje.
skrzydlaty - Czw 04 Sie, 2011

Prace 1 i 7 wyróżniają się przede wszystkim kolorem, obrazując przy tym chyba podobne owadożerne rosiczki. W przypadku jedynki gra koloru została zaaranżowana przez autora w pracy nr 7 jest wynikiem raczej zastanej scenerii.
Ze względu na delikatność barw, bardziej odpowiada mi zdjęcie nr 7. Zastanawiam się tylko, czy rośliny zostały sfotografowane w naturalnym stanowisku, czy w sztucznym?

W pracy nr 2 uwagę skupia pojedyncza kropla, będąc jednocześnie soczewką załamującą obraz – bardzo fajny pomysł i wykonanie.

W pracy nr 8 podoba mi się ostre odcięcie od czarnego tła. Jednak przedstawiona roślina (jej nieregularne kształty) oraz zalanie zielenią nie sprzyjają wyeksponowaniu pojedynczych kropli.

W pracy nr 9 pojedyncza kropla na tle nieostrego, jednolitego tła również ginie, ale współgra z „ognikami” pozostałych.

Na zdjęciu nr 6 krople ładne, ale kto na nie (zdjęcie) patrząc myśli o rosie?

Podoba mi się także zdjęcie nr 5 przez subtelność barw, jednak woda jest tutaj w innym stanie skupienia.

Praca nr 4, wertykalne łodygi, bodajże skrzypu nadają silnego charakteru, delikatne krople wyeksponowane zarówno światłem jak i regularnością ułożenia. Całość dopełnia ładne, ciemniejsze tło.

Głos oddaję na pracę nr 4.

wika11 - Czw 04 Sie, 2011

Głosuję na 4.
goltar - Sob 06 Sie, 2011

Wyniki „XXIII wirtualnego pleneru” forum Optyczne.pl

Temat konkursu: Rosa.

Do konkursu zgłoszono 9 zdjęć.

Łącznie oddano 12 głosów.

III miejsce z 1 głosem zdobyło zdjęcie nr 2, którego autorem jest infocyk.

II miejsce z 5 głosami zdobyło zdjęcie: nr 7, którego autorem jest litlfisch.

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 6 głosów zdobyło zdjęcie nr 4, którego autorem jest B o g d a n.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.
Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcie.

litlfisch - Sob 06 Sie, 2011

B o g d a n gratulacje, Twoje "szparagi" :wink: zasłużyły na 1 miejsce
mozer - Sob 06 Sie, 2011

Gratulacje! Można się zapytać od razu, czy zwycięskie zdjęcie było doświetlane, czy tylko światło zastane? :)
multics - Sob 06 Sie, 2011

Gratulacje! Bardzo ładny plener wyszedł.
infocyk - Nie 07 Sie, 2011

B o g d a n i litlfisch, gratulacje - piękne zdjęcia. :smile:
B o g d a n - Pon 08 Sie, 2011

Parę dni mnie tu nie było, a tu taka niespodzianka. :cool:
Miła zresztą. :grin:

Dziękuję wszystkim!
Zdjęcie z tzw. szuflady, wykonane w świetle zastanym, wcześnie rano gdzieś w "Moich Mokradłach".

pozdrawiam
Bogdan

kozidron - Pon 08 Sie, 2011

Gratuluje B o g d a n, dobra fotografia.
Szkoda, ze nie zdążyłem się ogarnąć i wziąć chociaż udział.

kasiakaaz - Wto 09 Sie, 2011

B o g d a n, również przyłączam się do gratulacji - niestety nie zdążyłam zagłosować. Pamiętam to zdjęcie ze sztafety, już wtedy zwróciło moja uwagę i bardzo mi się spodobało. Bajeczne światełko i kolory.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group