forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Canon A40 i teleobiektyw

dlugi1974 - Czw 04 Paź, 2007
Temat postu: Canon A40 i teleobiektyw
Witam serdecznie mam pytanie do kolegów fachowców mianowicie chciałbym połączyć rosyjski teleobiektyw z gwintem M42 z aparatem cyfrowym Canon Power Shot A40 (wiem że to zabytek) i tutaj pytanie czy wszystkie aparaty Canon mają takie samo „złącze” na obiektyw i czy ten adapter będzie pasował do tego aparatu

http://allegro.pl/item252...roducenta_.html

i co oznacza EOS ? Bardzo przepraszam że zamieściłem ten post w dwóch tematach

MM - Czw 04 Paź, 2007

System EOS to tak w skrócie tzw. lustrzanki. Takie aparaty mają z założenia zmienną optykę, czyli można zakładać tam różne obiektywy z mocowaniem do tego systemu. Przejściówka w opisie umożliwia podłączenie podłączenie obiektywów z gwintem M42 do LUSTRZANEK systemu EOS.
A40 to tylko kompakt, tutaj się nic nie wymienia i innego obiektywu się nie podłączy. Jest to co jest i tak musi zostać.

dlugi1974 - Czw 04 Paź, 2007

Dzięki za szybką odpowiedź , ale ja wiem że w A40 nie można wymienić obiektywu ale można do niego dołączyć akcesoria które są montowane na specjalnym wejściu . Ja nie chcę zamienić obiektywów a dołożyć następny a chodzi mi o to czy ta przejściówka wejdzie do A40
MM - Pią 05 Paź, 2007

Zapewne jesteś uparty i bardzo mocno chcesz coś z czymś połączyć. Ale jak się nie da to znaczy, że się nie da i po prostu zapomnij o takich kosmicznych pomysłach.
Wujek_Pstrykacz - Pią 05 Paź, 2007

Ludzie to różne pomysły mają :D
Wujek_Pstrykacz - Pią 05 Paź, 2007

Ciekawie by wyglądał kompakcik z doklejonym na kropelce chyba obiektywem z lustrzanki hehehehe.
dlugi1974 - Pią 05 Paź, 2007

Witam panowie nie wiem w czym śmiech oto fotki takiego sprzętu


http://66.102.9.104/searc...l=pl&lr=lang_pl


i linki do zdięć z niego robionych
i jak widać nie ma tam kropelki a pomysl jest dobry

RobertO - Pią 05 Paź, 2007

wydaje mi sie, ze na poczatek potrzebujesz cos takiego:

http://www.fotozakupy.pl/...ct/product/1008

potem jakas redukcja na gwint M42 i mozesz juz podpinac co chcesz

dlugi1974 - Sob 06 Paź, 2007

Cytat:
chyba obiektywem z lustrzanki hehehehe.
pstrykacz skoro nie wiesz co to rosyjskie MTO to jeszcze mało wiesz a widze że lubisz sie pośmiać z kogoś a to nie ładnie , jak widać na załączonym linku z MTO można CUDA robić i to bez kropelki :evil:
MM - Sob 06 Paź, 2007

Spodziewałem się tego, że słyszałeś o takim wynalazku jaki proponujesz i jak widzę uparcie do niego dążysz. To pomysł dużo bardziej kuriozalny niż odwrotne mocowanie obiektywu przy macro. Ja jestem zwolennikiem oczywistych pomysłów. To macro jest mieszek, szkło macro, ostatecznie pierścienie i soczewki. Ale Polak potrafi wymyślić cuda.
Dla mnie taki zestaw jest szalenie mało praktyczny i słaby jakościowo. Porównując do mojej ulubionej branży lotniczej to jak latanie na drzwiach od stodoły. Może i można, tylko po co?
Mój kolega podnieca się zdjęciami "przelotówek", czyli zdjęć samolotów pasażerskich na wysokim pułapie robionych kompaktem z dużym zoomem. On te zdjęcia mocno cropuje i wstawia do netu. Jakość tego jest fatalna i prawie każdy robiący zdjęcia samolotów krzywi się z obrzydzeniem na ich jakość i dziwi, po jaką cholerę ktoś wstawia takie gnioty. Ale on to kocha, jego to pasjonuje i jemu się podoba. Ma takie prawo i ja to szanuję. Jeżeli jesteś takim pasjonatem to oczywiście można taki zestaw zmontować, tylko jego użyteczna wartość będzie moim zdaniem znikoma. Poszukaj jakiejś używanej lustrzanki na allegro,zwiększy to cenę - ale poprawi też znacznie jakość.

P_M_ - Sob 06 Paź, 2007

dlugi1974 napisał/a:
Cytat:
chyba obiektywem z lustrzanki hehehehe.
pstrykacz skoro nie wiesz co to rosyjskie MTO to jeszcze mało wiesz a widze że lubisz sie pośmiać z kogoś a to nie ładnie , jak widać na załączonym linku z MTO można CUDA robić i to bez kropelki :evil:

Ja jestem pod wrazeniem. Ten kolega ma pasje i ma rezultaty.
Codo kropelki. Rozne rzeczy kraza w sieci. Kiedys widzialem taka sklejke z kompakta chyba HP i jakiegos obiektywu z lustrzanki. Wlasny obiektyw z tej malpki byl oczywiscie usuniety.
Inny wynalazek, jaki widzialem, to stara lusrzanka z zainstalowana wewnatrz matryca z kamerki internetowej. Rezultaty oczywiscie byly mierne, bo precyzja wykonania tych hybryd byla zadna. Pomijajac rozdzielczosc sensora VGA z kamerki.
Samo polaczenie obiektywu z lustrzanki z hybryda jest kuszace, bo po kropie ogniskowe moga przekroczyc kilka metrow, ale z uwagi na mala precyzje takich polaczen wyniki beda mierne. Szkoda, bo kompakty nie maja lustra ani migawki -> Mniej wibracji.

Wujek_Pstrykacz - Sob 06 Paź, 2007

dlugi1974 napisał/a:
Cytat:
chyba obiektywem z lustrzanki hehehehe.
pstrykacz skoro nie wiesz co to rosyjskie MTO to jeszcze mało wiesz a widze że lubisz sie pośmiać z kogoś a to nie ładnie , jak widać na załączonym linku z MTO można CUDA robić i to bez kropelki :evil:

wiem co to rosyjskie MTO bo miałem kiedyś, ale próby podpięcia tego do kompaktu typu A40 uważam za co najmniej śmieszne, dlatego troche z humorem do tego podeszłem pisząc poprzednie posty w tym temacie, sorki jak ktoś się bardzo tym uraził.

Wujek_Pstrykacz - Sob 06 Paź, 2007

A co do różnych pomysłów różnych ludzi pasjonatów to szanuje to, ale rezultaty jakościowe takich hybryd chyba nie są zbyt wielkie.
Wujek_Pstrykacz - Sob 06 Paź, 2007

A w koledze przypadku to proponuje tokarza który wytoczy odpowiednią redukcję aby podpiąć obiektyw M42.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group