forum.optyczne.pl

Plener 321! - III Plener 321!

hijax_pl - Pią 22 Lip, 2011
Temat postu: III Plener 321!
Zabawa polega na wyborze najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestników, wstawionej do tego wątku, oznaczonej kolejnym numerem i wykonanej zgodnie z trójczłonowym tematem definiującym: tematykę, sposób obróbki i kadrowanie.

Zasady ogólne:
- Autorzy prac: jawni.
- Metoda podjęcia decyzji: jawne głosowanie.
- Format zdjęć: zgodnie z regulaminem forum.
- Czas konkursu: 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od momentu jego ogłoszenia + 1 tydzień na głosowanie po którym następuje wyłonienie zwycięzcy.
- Zwycięzca ma prawo stworzyć temat nowej edycji wybierając (dowolną metodą) po jednym elemencie z następujących list:
TEMATYKA: abstrakcja, akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, dowolna, martwa natura, noc, pejzaż, flora, technika (pojazdy, maszyny itd.), fauna
TECHNIKA: grafika (kreatywna obróbka), hdr, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)
FORMAT: dyptyk, fotomontaż, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Zasady szczegółowe trzeciej edycji:
- Temat: martwa natura / monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.) / kadr poziomy.
- Wstawianie zdjęć: w terminie 22.07–14.08 (włącznie)
- Głosowanie: w terminie 15.08–21.08 (włącznie)
- Ogłoszenie wyników: 22.08

Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat.

Wszelkie sugestie i uwagi proszę umieszczać w tym wątku.

Zapraszam do wstawiania prac!

komor - Sro 27 Lip, 2011

Uwaga! Ze względu na sezon urlopowy wydłużony został termin przygotowywania prac (i tym samym terminy oceny i ogłoszenia wyników. W anonsie powyżej widnieją już nowe terminy.
Tutejszyn - Sob 30 Lip, 2011

1. Martwa natura

Czesiu32 - Pon 01 Sie, 2011

2. - Grawitacyjny generator upakowania


hijax_pl - Pon 01 Sie, 2011

3. Tak troszkę przewrotnie ;)


cybertoman - Pon 01 Sie, 2011

4. Śniadanie u Tiffany'ego


masza - Czw 04 Sie, 2011

5.

moronica - Pią 05 Sie, 2011

6

cumulus - Nie 07 Sie, 2011

7. martwa natura

kasiakaaz - Pon 08 Sie, 2011

8.

forrest - Wto 09 Sie, 2011

9.


dragossani - Sro 10 Sie, 2011

10.

mozer - Sro 10 Sie, 2011

11. Półmartwi na stracenie ;)

mga - Pią 12 Sie, 2011

12.

Rafał Celadyn - Sob 13 Sie, 2011

13.gra w...kulki?
MariuszSca - Nie 14 Sie, 2011

14

"Dobranocka"


hijax_pl - Nie 14 Sie, 2011

Yyyyyyy.... Miejsce dla spóźnialskiego ;)
MaciekNorth - Nie 14 Sie, 2011

15.

hijax_pl - Nie 14 Sie, 2011

Ogłaszam, że wklejanie zdjęć zostało zakończone.

Od teraz mamy jeden tydzień na dyskusję i głosowanie
(15.08 - 21.08 włącznie)

Ogłoszenie wyników: 22.08.

Zapraszam!

moronica - Pon 15 Sie, 2011

nikt sie nie kwapi? no to ja zaczne ;)

w 1 srednio podoba mi sie, ze linie kafelkow sa pod katem ale tylko minimalnie. takie lekko krzywe zdjecia nieprzyjemnie sie oglada, lepiej albo popracowac nad harmonijna symetria albo dynamicznym pokrzywionym kadrem. sam temat fajny, podoba mi sie jak owoce wyszly. kompozycja wymaga dopracowania

fajny minimalizm w 3

w 4 rowniez kompozycja do poprawy (ucieta dlon, przedramie zbiega sie ze szklanka). kolorystyka fajnie dopasowana do tematu

5 takie troche wtf ;) ale cos w sobie ma, wyglada jak dekoracja teatralna a nie zdjecie wykonane w plenerze. ladne swiatlo

7 bardzo doslowne ;)

8 ma potencjal ale ze wzgledu na pofaldowane tlo sam temat sie gubi, jest zbyt delikatny

9 nie wydaje mi sie na temat ktory rozumiem jako jakas aranzacje elementow a nie teksture jednego

10 ot taki pstryk talezyka

11 te ziarenka maja niby uciekac? nie wiem czy bez tytulu bym sie domyslila, ze ma chodzic o cos wiecej niz mlynek i filizanke

12 wolalaby bez tych guzikow albo by bylo widac, gdzie sie te nici ciagna. teraz tak jest dosc przypadkowo uciete

13 bardzo intrygujace i ma klimat ale czy jest na temat?

14 wolalabym bardziej z perspektywy tych ludzikow

15 kolor kompletnie mi nie pasuje i mi sie kojarzy ;)

waham sie miedzy 3 i 5, ciut bardziej sklaniam sie ku 5

mozer - Pon 15 Sie, 2011

Moją uwagę najbardziej zwróciły 3 i 6, tylko mam wątpliwości odnośnie zastosowania kadru poziomego. W moim odczuciu oba lepiej by pasowały do kwadratu i wydaje mi się, że w tym przypadku kadr poziomy został zastosowany na siłę... Pewnie się czepiam ;)
5 ma klimat, ale nie kumam doboru rekwizytów :)

Jeszcze się zastanowię pomiędzy tymi trzema. :)


moronica, a czy sama filiżanka, młynek i ziarenka to zbyt mało do tematu 'martwa natura'? :)

moronica - Pon 15 Sie, 2011

mozer, jak najbardziej, choc osobiscie jakos inaczej bym to zakomponowala bo filizanka jest zbyt odseparowana od mlynka. plus winieta ciut zbyt mocna
psylo - Pon 15 Sie, 2011

a ja znów se ubzdurałem, że termin oddania prac to 21.08... coś co pod kątem tego pleneru robiłem jest w foto cz/b...
a odnosnie pleneru... w oczy rzuciło mi się przede wszystkim 3,5,6,8... 13 widziałbym w innym temacie... bardzo fajne surrealistyczne zdjęcie...
mozer gdyby w tym wszystkim filiżanka była wypełniona gorącą kawą aby dym unosił się nad całością a i tło bym widział mniej kontrastowe... ale uwaga tylko z powodu rozpoczętej dyskusji z moronicą...
głos daję na 8. - nietypowo a według mnie technicznie bardzo dobrze... a na podium kolejno 3. i 6. ... między tymi trzema pracami to bardzo cienka linia była, która zdecydowała o pierwszeństwie ;>
pozdrawiam

Tutejszyn - Wto 16 Sie, 2011

Patrząc na "Martwą Naturę" dawnych mistrzów, jedno nie dawało mi spokoju - dlaczego mając taki talent i technikę, marnują to wszystko i na dodatek czas na martwą naturę? Czy nie lepiej i ciekawiej byłoby namalować na przykład gołą.. no wiecie.. Dopiero, kiedy samemu przyszło mi się zmierzyć z martwą naturą, zobaczyłem jakie to trudne. Ale do rzeczy:

1. (Tutejszy) to chyba miał być żart, ale faktycznie nie do końca śmieszny.
3. (hijax_pl) Spodobała mi się ta praca. Lubię takie mroczne klimaty.
4. (cybertoman) Pierwsze wrażenie: "ale to przecież nie martwa natura". Ale zaraz potem: "a właściwie dlaczego nie?". Ciekawa praca. Trochę tylko mało ostrości udało się złapać. Szkoda.
5. (masza) dla mnie bomba :) Światło, klimat, mokry pomost no i ryba! Fajnie to wyszło.
6. (moronica) Znowu mroczny klimat (mój ulubiony). Obróbka sprawiła, ze owoc jest zbyt "skórzasty", trochę może zbyt odrealniony.
7. (cumulus) Temat potraktowany może zbyt dosłownie :)
8. (kasiakaaz) Klasyczna martwa natura ze zdrapowana materią w tle, a wszystko umieszczone w naszej, nowej rzeczywistości. Bardzo dobrze skomponowane i oświetlone. Te druty z pętelką... łapiecie tym bakterie na lasso?
9. (forrest) Bardzo trudno jest mi tu odszukać martwą naturę.
10. (dragossani) Praca dość prosta. Trudno się przy niej zatrzymać i zamyślić.
11. (mozer) No właśnie, ten młynek! Podoba mi się pomysł i kompozycja. Kolor, światło.. Tylko te ziarenka! W wyobraźni biorę ten młynek do rąk i zaczynam mielić (mleć) kawę. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której te ziarenka opadły by mi w ten sposób jak to sfotografowałeś. Są nawet na ramieniu młynka. To niemożliwe, sztuczne, groteskowe i zepsuło cały efekt. Szkoda..
12. (mga) Jedna z lepszych prac w tym plenerze. Oczywiście moim zdaniem :)
13. (Rafał Celadyn) Tutaj trudno doszukać się martwej natury. Gdyby fotografię pokazać w oderwaniu od Pleneru 321, chyba też trudno byłoby się tu doszukać tego, co fotografia przedstawia.
14. (MariuszSca)Paraca jest mało wyrazista. Może przez to, że figurki są same w sobie mało wyraziste, a wszystko dodatkowo niknie w cieniu.
15. (MaciekNorth) Prawie OK, ale obróbka jest dość ciężka w odbiorze. Chodzi o kolor, a właściwie zafarb.

2. (Czesiu32) Zanim powiem o pracy, zdecyduj, czy chcesz tkwić po ciemnej stronie mocy.

Oddaję głos na 8.

mozer - Wto 16 Sie, 2011

Tutejszyn, to miało być absurdalne - dlatego tytuł miał wskazywać nie na uciekanie, tylko na dążenie do młynka :)
No trudno, nie udało się przedstawić pomysłu - następnym razem może lepiej sprawę opracuję. Dzięki za konstruktywne komentarze :)

moronica - Wto 16 Sie, 2011

Tutejszyn, odrealnione mialo nieco byc by nawiazywac do malarstwa ;) poza tym te brzoskwinki to taki gatunek, sa bardzo mechate i wydaja sie na zywo wrecz brudne
Rafał Celadyn - Wto 16 Sie, 2011

...dam punkt dla nr.8-bo zwiewne :wink: .
Co do mojej fotki to jest tam: martwa mszyca :mrgreen: ,suchy liść,pajęczyna i krople deszczu :lol:
Trudno, tak sobie wstawiłem, bo wydawało mi się ok,ale ja się nie znam :wink: .
Pozdrawiam Rafał.
...tak to wyglądało w realu .

mozer - Wto 16 Sie, 2011

A ja ostatecznie na 6 (ciut przed 3) - dobre wykonanie, ciekawa głębia i światło, a całość intryguje :)
Tutejszyn - Wto 16 Sie, 2011

Rafał Celadyn napisał/a:
...tak to wyglądało w realu .
Najlepiej wstrzymać się z tym do "po głosowaniu".
MaciekNorth - Wto 16 Sie, 2011

Tutejszyn napisał/a:
15. (MaciekNorth) Prawie OK, ale obróbka jest dość ciężka w odbiorze. Chodzi o kolor, a właściwie zafarb.
No właśnie, skopałem cały pomysł poprzez obróbkę bo chciałem trochę na siłę nadać jakieś złotawe zabarwienie i za bardzo pojechałem suwakami, co spowodowało jeszcze utratę szczegółów - widać to na złączach PCI. A miałem mało czasu, zdjęcie zrobione o 23:51, wstawione w ostatniej chwili o 0:00 :razz: Zapomniałem nawet wyostrzyć, tak wyglądałoby gdybym miał to zrobić drugi raz, pozostałbym przy cz/b:

masza - Wto 16 Sie, 2011

Temat - jako rzekł Tutejszyn - naprawdę niełatwy! A wydawałoby się, że żadna sztuka (aj, kontrowersyjne słowo) zebrać parę gadżetów i je sfotografować.
Po przyjrzeniu się wszystkim pracom, doszłam do ciekawego wniosku. Martwa natura wcale nie jest ponadczasowa i widać to po naszych pracach. Każda epoka ma swoje gadżety. :) Dobra, dosyć filozofowania, czas oceniać.
Kilka prac zwróciło moją szczególną uwagę.
1 (Tutejsztyn) - bardzo fajny pomysł z dorżnięciem banana nożem szturmowym. :) Ładna obróbka. Współczesna kuchenna martwa natura. (Tylko te linie płytek, o czym już wspomniała moronica).
3 (hijax_pl) - minimalizm, nowoczesność. Mysz, ktorej się kurzy z... hm... z tyłu jej się kurzy. ;) Fajne.
6 (moronica) - też minimalizm i wysmakowanie. Mnie tam się skórka owoców podoba. Świetna praca.
8 (kasiakaaz) - lekko, zwiewnie, delikatnie. Kobieco. Śliczny high key. Ale rzeczywiście tło trochę zdominowało pierwszy plan.
11 (mozer) - inteligentnie, dowcipnie, ładnie!
12 (mga) - bardzo klimatyczna praca. Guziki są zagadką - i dobrze.

Cybertoman - z chęcią zobaczyłabym całe zdjęcie. Jeśli istnieje "całe zdjęcie", a nie tylko ten wycinek. :)
Rafał Celadyn - Twoja praca jest naprawdę ciekawa. Chyba fajniejsza przed obróbką. Co do znawstwa - wszyscy tu raczkujemy. Ot, przyjemna zabawa. :)

Pozastanawiam się jeszcze nad palmą pierwszeństwa. Swoją drogą szkoda, że można wskazać tylko jedno zdjęcie. Aż chciałoby się pogmerać w regulaminie 321! ;)

MaciekNorth - Wto 16 Sie, 2011

masza napisał/a:
Aż chciałoby się pogmerać w regulaminie 321!
Może 3,2,1 - punktacja za wskazanie miejsc I,II,III ;)
moronica - Wto 16 Sie, 2011

tez o tym myslalam ale na pewno nie od tej edycji, nie mieszajmy w trakcie glosowania
masza - Wto 16 Sie, 2011

Nie, nie, nie w tej edycji! Namieszamy w przyszłej - a knuć można w wątku roboczym. :)
hijax_pl - Wto 16 Sie, 2011

Jako główny plenero-prowokator proponuję dyskusję w temacie ogólnym. Mam nadzieję, że do jakiegoś konsensusu dojdziemy przed kolejnym głosowaniem.
Faktycznie różnorodność prac jest tak duża za każdym razem, że trudno jednoznacznie wskazać najlepszą pracę. Sam mam ten problem... już po raz trzeci :roll:

Rafał Celadyn - Wto 16 Sie, 2011

Tutejszyn napisał/a:
Najlepiej wstrzymać się z tym do "po głosowaniu".

...myślę że w tym przypadku to nie ma znaczenia,fotka nie na temat ,więc można ją pominąć w dalszej części .Luzik :wink: .
Pozdrawiam Rafał

hijax_pl - Wto 16 Sie, 2011

Rafał Celadyn napisał/a:
fotka nie na temat
Jakby była nie na temat to byś jej zapewne nie wstawiał ;) Poczekajmy na zakończenie głosowania...

Co do samego głosowania:
Z uwagi na ban forumowicza Czesiu32 proszę wstrzymać się z oddawaniem głosu na jego pracę...

Monastor - Wto 16 Sie, 2011

hijax_pl napisał/a:

Co do samego głosowania:
Z uwagi na ban forumowicza Czesiu32 proszę wstrzymać się z oddawaniem głosu na jego pracę...

Nie wystarczy, że zaszczuliście kolegę Czesława ujadając ze strachu? Trzeba było jeszcze bana? Nawet ban nie wystarczy i na wszelki wypadek wykluczacie go z głosowania. Śmiać mi się chce, gdy patrzę na Wasz blady strach przed "artystycznym walcem". Tak budujecie swoje autorytety?

:)

MariuszSca - Wto 16 Sie, 2011

Ja ograniczę się właściwie tylko do wskazania mojego faworyta, czyli "8".
Gdyby punktacją można było objąć jeszcze dwie fotografie, to zagłosowałbym jeszcze na "11" i "12"

hijax_pl - Sro 17 Sie, 2011

Monastor, Po prostu nie widzę możliwości by po ewentualnym wygraniu wskazał nowy temat. I tyle. EOT
:zalamany:

Usjwo - Sro 17 Sie, 2011

hijax_pl napisał/a:
Monastor, Po prostu nie widzę możliwości by po ewentualnym wygraniu wskazał nowy temat. I tyle. EOT
:zalamany:


Zakladajac zupelnie hipotetycznie ze wygra Czesio temat moze "zapodac", ktos z drugiego miejsca. Nie gasmy "artyzmu" przepisami, bedziemy sie martwic jak wygra :mrgreen: .
Ja tez jestem przeciw "nieglosowaniu" na Czesia (powaznie).

kasiakaaz - Sro 17 Sie, 2011

Ale się dajecie podpuszczać Monastorowi... :razz:
mga - Pią 19 Sie, 2011

Ciekawe zadanie. I jak zmieniło sie pojęcie martwej natury! nie ma już stołu uginającego się od owoców i martwych bażantów. Jak napisała masza, mamy nowe gadżety...
Do rzeczy, parę słów do paru prac:
1. bardzo mi się podoba, brawo tutejszyn za tonacje kolorów! Mnie niestey też nieco przeszkadza nierówno obcięta fuga...
3. ładna kompozycja, trochę dowcipu.
4. hm, nie gra mi tak pokazany temat. Nie pasuje dobrana GO i ostrośc wycelowana na szkalnkę z sokiem. Dla tematu "martwa natura" trochę mało ona uwidoczniona, a dla "śniadania u Tiffaney'ego" nie można ciąć modelki.
5. lubię kolory tej pracy i pokazany tak temat. dla czepliwych - wyrzuciłabym paproch z wody po prawej stronie.
6. pamietam tę pracę z komputera i właśnie włochatośc brzoskiwini (utraconą na ekranie laptopa). Podoba mi się.
7. delikatnośc i 'nowoczesnośc' martwej natury:)
10. jednak pstryk. zdjęcie talerza nie jest martwą naturą jeszcze.
11. fajny pomysł i wykonanie.
12. coż...ja mam problemm z przepaleniami i ciemnymi miejscami, trzeba sie uczyć:)
13. nie widzę zwiazku z tematem.
14 nie przemyślana kompozycja, po co ta kartka?
15 ekstra, tylko odcień mi jakoś nie pasuje.

Było jednak trudno. Wyróżniam pracę tutejszyna nr 1, zaraz za nią praca maszy

masza - Pią 19 Sie, 2011

mga napisał/a:
7. delikatnośc i 'nowoczesnośc' martwej natury:)

Jakoś mi ten opis nie za bardzo pasuje do tego numerka... Pomyłka? ;)

hijax_pl - Pią 19 Sie, 2011

1 - Pomysł "klasyczny" ale z nutka dowcipną. Szkoda, że wykonanie nie poszło o krok dalej i bardziej nie zadbałeś o kadr. Całościowo. Ogólnie - pozytywne.
4 - Nie rozumiem tej pracy :-\
5 - Może teatralnie, może nie, ale świeże spojrzenie na... nieświeżą rybę! :) Miłe światełko jak już to zostało zauważone, ogólnie duży plus!
6 - Super mroczny klimacik. Zmusza do poszukiwania kolejnego odbicia :)
7 - Temat potraktowany dosłownie. Może trochę zbyt, wszak "martwa natura" to pewien slogan ;)
8 - Lekko, zwiewnie, delikatnie. Jednym słowem - bomba! (zabierasz pracę do domu czasami? ;) )
9 - Mam wrażenie że to zdjęcie już gdzieś było. O ile dobrze pamiętam to elewacja filharmonii w Oslo, prawda?
10 A mnie się ta prostota kadru podoba. mam jednak wątpliwości czy na tej pracy jest przedstawiona martwa natura jako taka :-\
11 - Zazdroszczę młynka. Mnie zawsze brakuje tego typu gadżetów :( I choć ułożenie ziarenek bym definitywnie zmienił, całościowo praca robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
12 - No cedzak bajka! Czuję się jak w jakimś skansenie :) I choć materiał na B&W cudowny, trochę świerzbi ciasne kadrowanie jednak.
13 - Bardzo fajna praca. Świetnie uchwycony moment! Ziarno trochę sztuczne - odciąga co chwilę moją uwagę od głównego motywu...
14 - Druga praca, której nie rozumiem za bardzo. Ot taki pstryk nocnego stoliczka... Ale może jestem w błędzie.
15 - Kompozycja na tak, wykonanie na nie. Światło, kolorystyka i miękkość nie współgrają mi tu zupełnie z komputerowymi "śmieciami"

Punkt przyznaję pracy nr 11 (mozera) tuż przed 12 ex aequo z 5 i 6.


Hm... Nawet żetony by mi za bardzo nie pomogły...

kasiakaaz - Sob 20 Sie, 2011

1) Generalnie niby-klasyczna, dobra kompozycja. Klasyczna, ze względu na dobór rekwizytów, aczkolwiek pewien niepokój wprowadza "ukatrupiony" banan... :) Podoba mi się konwersja do BW, zdecydowana, "soczysta". Jedynie co mi przeszkadza, to ta nieszczęsna "krzywa" fuga, niestety bardzo przyciąga wzrok.

3) Fajny minimal, o mrocznym klimacie. Podoba mi się oświetlenie i ten zagadkowy dymek... Sprawia wrażenie trójwymiarowości.

4) Intrygujące. Pomysł świetny, od razu mi się spodobał. Jednak ostrość na szklankę z sokiem i kwiaty trochę burzy odbiór - ściąga tam wzrok. Chyba lepiej byłoby, gdyby skierowana była bardziej na centrum śniadania. Świetnie dobrany kolor monochromu.

5) Również bardzo podoba mi się pomysł i wykonanie. Mimo pozorów brzydoty rekwizytów, bardzo przyjemny odbiór. Gra przeciwieństw, nawet "brudna" woda mi tu bardzo pasuje. Bardzo ładne światło.

6) Kolejny intrygujący, mroczny minimal... Wciąga...

7) Martwa natura dosłownie - i też dobrze :) Szaro-szara, ale tutaj nawet mi to pasuje.

9) Dla mnie bardziej abstrakcja, niż martwa natura.

10) Nie kumam... :sad:

11) Przyjemna w odbiorze, lubię sepię, a dodatkowo ładnie koreluje z kawą. Dla mnie ziarenka raczej nie uciekają, ale maszerują na stracenie. Nie wiem tylko, co z tymi na górze? Te chyba spylają? :wink: Mimo wszystko dość klasycznie.

12) Fajny pomysł, rekwizyt (durszlak) budzący sentyment... Guziki z nitkami... Intrygujące. Ładne BW. Trochę za ciasno na górze.

13) No i... zatkało kakao... Niby dosłowność martwej natury, ale nie do końca. Bardzo intryguje, świetny klimat. Bardzo mi się podoba niekonwencjonalne podejście, motyw, kadr i BW. Już to zdjęcie, gdzieś kiedyś widziałam i już wtedy zrobiło na mnie wrażenie.

14) Kadr i kompozycja, a także oświetlenie kompletnie mi nie leżą. Nie kumam tej pocztówki...

15) Pomysł fajny, ale przede wszystkim nie leży mi kolorystyka - odrzuca, żeby nie powiedzieć, zabija... :wink:

Ja zagłosuję na 13

Pozwolę sobie nie przyznawać II i III miejsca, bo mam z tym problem - musiałabym wybierać między: 3, 4 i 5, więc póki nie ma żetonów - odpuszczę sobie... :wink:

[ Dodano: Sob 20 Sie, 2011 12:05 ]
Tutejszyn napisał/a:
Te druty z pętelką... łapiecie tym bakterie na lasso?

Tutejszyn, w zasadzie można to tak nazwać..., pozwolam im się rozmnożyć, a potem z premedytacją morduję... :grin: :wink:

masza - Sob 20 Sie, 2011

Głosuję na 11.
:)

kasiakaaz - Sob 20 Sie, 2011

hijax_pl napisał/a:
zabierasz pracę do domu czasami? ;)

hijax_pl, nie, już się wyleczyłam :wink: To było robione w miejscu pracy, w miarę szybciutko, po cichutku, z jednym jedynym świadkiem mych ekscesów, aby Pani Krysia, która sprząta, nie pogoniła mnie za pomiętolenie gazy i chwilowy rozgardiasz... :wink: :grin:

hijax_pl - Nie 21 Sie, 2011

Przypominam, że dziś ostatni dzień głosowania.
multics - Nie 21 Sie, 2011

Głos na 11. Fajny pomysł i wykonanie :)
mga - Nie 21 Sie, 2011

masza napisał/a:
mga napisał/a:
7. delikatnośc i 'nowoczesnośc' martwej natury:)

Jakoś mi ten opis nie za bardzo pasuje do tego numerka... Pomyłka? ;)


oczywiście! :oops: , to opis do pracy nr 8,(kasiakaaz)

MaciekNorth - Nie 21 Sie, 2011

Głos na 12 bo lubię starocie ;)
hijax_pl - Nie 21 Sie, 2011

WYNIKI TRZECIEJ EDYCJI PLENERU 321!

martwa natura / monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.) / kadr poziomy

Do zabawy przystąpiło 15 forumowiczów.
Oddano 12 ważnych głosów.

III miejsce z 1 głosem zajęły ex-aequo prace forumowiczów:
masza, mga, moronica, Rafał Celadyn, Tutejszyn.

II miejsce z 3 głosami zajęła praca mozera.

I miejsce z wynikiem 4 głosów zajęła praca:

kasiakaaz




______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!


kasiakaaz jeszcze raz gratuluję i jednocześnie proszę o zdefiniowanie parametrów kolejnego tematu (w poście w tym wątku), a ja zajmę się stworzeniem odpowiedniego wątku na forum.

Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, dowolna, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: grafika (kreatywna obróbka), hdr, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)
FORMAT: dyptyk, fotomontaż, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Maszynka do losowania znajduje się tutaj

mozer - Nie 21 Sie, 2011

hijax_pl, kasiakaaz dostała 4 głosy :)
hijax_pl - Nie 21 Sie, 2011

mozer, racja, przepraszam.... Zawieruszył mi się głos Rafała :zalamany:
mozer - Nie 21 Sie, 2011

hijax_pl, ale ja chyba 3 dostałem :D

W każdym razie gratulacje kasiakaaz!

masza - Nie 21 Sie, 2011

Gratulacje dla Laureatki i Laureata, tłumu z trzeciego schodka oraz dla wszystkich Uczestników! Cieszę się, że mój typ (mozer z trzema głosami! :) ) znalazł się na podium.
kasiakaaz - bardzo spodobała mi się opowiastka o tym, jak powstawała Twoja praca. Pozdrowienia dla Pani Krysi! ;)
Sama nieźle się nagimnastykowałam: wakacje w dziczy, brak gadżetów i nieoceniona pomoc przyjaciółki, która namierzyła w krzakach jakiś złom i złowiła nieświeżą rybkę - stąd klimat "wtf" (moronica, bardzo spodobał mi się Twój komentarz, dziękuję!). :)
Czekam z niecierpliwością na nowy temat.

PS hijax_pl, nie przejmuj się - najważniejsze, że jesteśmy czujni i dobrze się bawimy. :)

moronica - Nie 21 Sie, 2011

gratulacje i z niecierpliwoscia czekam na nowy temat ;)
hijax_pl - Nie 21 Sie, 2011

Tak to jest jak się w ostatniej chwili zmienia :zalamany:
masza - Nie 21 Sie, 2011

hijax_pl napisał/a:
Tak to jest jak się w ostatniej chwili zmienia :zalamany:

MaciekNorth, ale namieszałeś! Za karę podliczasz w kolejnej edycji. :)

psylo - Nie 21 Sie, 2011

no to gratulacje kasiakaaz... dawaj temat;> a jak kolejny raz zapomnę a raczej przestawi mi się termin to na foruma już nigdy nie wejdę...
MaciekNorth - Pon 22 Sie, 2011

masza napisał/a:
hijax_pl napisał/a:
Tak to jest jak się w ostatniej chwili zmienia :zalamany:

MaciekNorth, ale namieszałeś! Za karę podliczasz w kolejnej edycji. :)
Ja to zawsze spóźnialski jestem, i tak dobrze że zdążyłem w ostatniej chwili oddać głos :razz:
multics - Pon 22 Sie, 2011

kasiakaaz, gratulacje :)
mga - Pon 22 Sie, 2011

MaciekNorth napisał/a:
masza napisał/a:
hijax_pl napisał/a:
Tak to jest jak się w ostatniej chwili zmienia :zalamany:

MaciekNorth, ale namieszałeś! Za karę podliczasz w kolejnej edycji. :)
Ja to zawsze spóźnialski jestem, i tak dobrze że zdążyłem w ostatniej chwili oddać głos :razz:


MaciekNorth mnie tam Twoje głosowanie na ostatnią chwilę nie przeszkadza :lol:
Gratuluję zwyciężyni.

Dziękuję za ciepłe słowa i uwagi do mojego zdjęcia. Durszlak ciągle używany, choć rączka już nieoryginalna :)

cumulus - Pon 22 Sie, 2011

kasiakaaz gratuluję ;) . Żałuję, że nie zdążyłem zagłosować w tym plenerze.

PS. Dziękuje wszystkim, którzy wyrazili opinię o moich "wypocinach" pod numerem 7

Usjwo - Pon 22 Sie, 2011

Ja jak zwykle nawet zaglosowac nie zdazylem :sad: . Moj glos i tak by nie zmienil zwyciezcy. Najlepiej wyapdla wedlug mnie 5 maszy, toz prawie jak te slynne kuropatwy.
kasiakazz gratulacje!!
masza jestem Ci winny jeden glos :wink:

Tutejszyn - Pon 22 Sie, 2011

Usjwo, głos po głosowaniu może spowodować pewien niepotrzebny zamęt.. Wyobraźmy sobie, że nagle obudzą się spóźnialscy (w tej edycji jest was już dwóch) i każdy "zagłosuje po fakcie" i co gorsza głosy te hipotetycznie zmienią pozycję na liście wygranych. Gdybym zwyciężył w głosowaniu i potem przegrał po głosowaniu, w wyniku dodatkowych głosów, oddałbym palmę pierwszseństwa, mówiąc tylko pod nosem "a w cholerę"
mozer - Pon 22 Sie, 2011

Zgadzam się z Tutejszynem - nie mieszajcie po czasie. Tym razem i tak już był lekki zamęt z punktacją ;)

MaciekNorth - chciałeś, żeby Twoje było złote, ale wyszło jakieś zielone. Może byś poeksperymentował z uzyskaniem właśnie złotego odcienia pasującego do styków? :)

Usjwo - Pon 22 Sie, 2011

Zbyt powaznie do tego podchodzisz, glosy po glosowaniu sie nie licza i juz. :mrgreen: Zbyt rygorystyczne podchodzenie do glosowania i wszelkich przepisow porzadkowych moze zabic Plener321, podobnie jak dogorywa WP. Ja apelowalbym o wiecej dyskusji, klutni, obrony i ataku, bo skonczy sie jak WP :sad:
mozer - Pon 22 Sie, 2011

Usjwo, no nie przesadzajmy:) Mi chodzi o to, że po prostu głupio zarówno przegrać, jak i wygrać w taki sposób. Niech już będzie zdecydowany zwycięzca - przecież i tak mamy problemy z jego wybraniem :)
hijax_pl - Pon 22 Sie, 2011

mozer napisał/a:
przecież i tak mamy problemy z jego wybraniem
Wygląda na to że pomysł z żetonami zdobył popularność. Jest duża szansa, że od kolejnego plenerku 321! będą zmiany w głosowaniu...
Usjwo - Pon 22 Sie, 2011

hijax_pl Jak odkopiesz gdzies archiwum WP, to zobaczysz ze taka propozycja tam tez padala. Jednak pomysl zostal odrzucony, zeby nie zabijac zabawy przepisam. Mamy jeden glos i ciezko sie zdecydowac, a co bedzie jak bedzie 3 zetony? Niewiele to zmieni, co najwyzej zamiast jednej decyzji, bedzie trzeba rozpatrzec trzy. A tak generalnie (nie tylko do Pleneru) dobrze byc zdecydowanym, a nie rozmieniac sie na drobne. :wink: :razz: :mrgreen:
moronica - Pon 22 Sie, 2011

tylko blagam, zadnych ankiet :P
masza - Pon 22 Sie, 2011

A ja mam kilka pytań:
hijax_pl - naprawdę myszka Ci się dymiła? ;)
mga - skąd te urwane (?) guziki na stole (?)?
kasiakaaz - kiedy będzie temat? :)

Usjwo napisał/a:
masza jestem Ci winny jeden glos :wink:

(Usjwo, to ja tak konspiracyjnie i po cichu - przypomnę się, przypomnę... :wink: ).

kasiakaaz - Pon 22 Sie, 2011

Dziękuję za oddane głosy i za ciepłe słowa oraz krytyczne uwagi, a także za uczestnictwo, bądź zamiar uczestnictwa w Plenerze (psylo :wink: )
Cytat:
(Usjwo, to ja tak konspiracyjnie i po cichu - przypomnę się, przypomnę... :wink: ).

No tak, Nikitaa miała rację :razz: :twisted:


Maszyna wylosowała: Temat: architektura / hdr / kadr poziomy


P.S.
masza, Pani Krysia dziękuje za pozdrowienia :grin:

MaciekNorth - Pon 22 Sie, 2011

Cytat:
MaciekNorth - chciałeś, żeby Twoje było złote, ale wyszło jakieś zielone. Może byś poeksperymentował z uzyskaniem właśnie złotego odcienia pasującego do styków?
Poeksperymentuję ;) Wtedy się cholernie spieszyłem bo była przysłowiowa "za pięć dwunasta", zdążyłem tylko bez większego zastanawiania się dać dwa suwaki w prawo i jeden w lewo :razz:

A nowy temat bardzo mi się podoba, będzie pretekst żeby się gdzieś wybrać :mrgreen:

hijax_pl - Pon 22 Sie, 2011

masza napisał/a:
naprawdę myszka Ci się dymiła? ;)
To nie dym - to sznurek udający dym ;)

Nie ma sensu bym pokazał oryginał, bo w sumie to dokładnie taki sam obrazek (krzywymi tylko trochę podrasowałem pstryka) tyle, że pionowy kadr ;)

kasiakaaz - Pon 22 Sie, 2011

hijax_pl napisał/a:
To nie dym - to sznurek udający dym


:shock:

Idę się przypatrzeć...

hijax_pl - Pon 22 Sie, 2011

Efekt taki uzyskuje się tak:

Potrzebujemy latarki, sznurka / grubej nitki, obiektu jakiegoś, tła (karton), statywu z aparatem i... ciemności.

Bierzemy latarkę w rękę kierując ją żarówką do dołu, przytrzymujemy tą samą ręką nitkę do latarki tak, by swobodnie zwisała w kierunku obiektu (w snopie światłą)... Aparat ustawiony na długi czas, powiedzmy 5s.
Włączamy migawkę, zaczynamy delikatnie trząść latarką tak by nitka podskakiwała delikatnie dotykając obiektu i włączamy latarkę. Staramy się robić to tak by strumień światła omiatał obiekt w miarę równolegle.

Oświetlana nitka przez latarkę będzie się na zdjęciu rozmazywać (przesuwamy nią) powodując wrażenie takiego sztucznego dymu właśnie...

Ot i cała sztuczka...

masza - Pon 22 Sie, 2011

hijax_pl, sprytnie. Aż korci, żeby wypróbować. :)
kasiakaaz - Pon 22 Sie, 2011

hijax_pl, dzięki za zdradzenie tajemnicy... :wink:
hijax_pl - Pon 22 Sie, 2011

kasiakaaz, to żadna tajemnica przecież :) Na youtube pewnie wiele tutków by się znalazło...
kasiakaaz - Pon 22 Sie, 2011

No..., ale trzeba wiedzieć, czego szukać... :wink:
hijax_pl - Pon 22 Sie, 2011

kasiakaaz, Fake Smoke Photography ;)
mozer - Pon 22 Sie, 2011

hijax_pl, no to mnie nabrałeś - ja myślałem, że za myszką jakieś kadzidełko schowałeś :)
cybertoman - Wto 23 Sie, 2011

Ubzduralo mi sie, nie wiem czemu, ze zdaze zaglosowac po urlopie. Nie na wszystko jest jednak za pozno - kasiakaaz gratuluje.

Udany plener moim zdaniem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group