forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - XXVI WIRTUALNY PLENER

goltar - Czw 18 Sie, 2011
Temat postu: XXVI WIRTUALNY PLENER
XXVI WIRTUALNY PLENER

Temat XXVI wirtualnego pleneru, który zaproponował szaleniec to: "Górski szlak".

Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Warunkiem udziału w plenerze jest posiadanie konta na forum.optyczne.pl.
3. Tematu jest zamykany do dnia 27.08.2011. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
4. 28.08.2011 temat będzie ponownie otwarty i do 10.09.2011 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
5. 11.09.2011 kończymy wklejanie zdjęć i mamy do dnia 17.09.2011 czas na dyskusje i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 18.09.2011 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzcę.
6. Wielkość prac ograniczona jest do 1024 x 1024 pix, format pracy to JPEG.
7. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
8. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
9. Dozwolone jest wstawianie prac zawierających w sobie kilka zdjęć.
10. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.
11. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników wyraża zgodę, aby praca która otrzyma największą liczbę głosów została umieszczona na głównej stronie portalu optyczne.pl wraz z nickiem autora, w informacji o nowym temacie wirtualnego pleneru, bez jakichkolwiek roszczeń autora w stosunku do właściciela portalu Optyczne.pl CO-NET Robert Olech ul. Żwirki i Wigury 11/34 83-000 Pruszcz Gdański.
12. Warunkiem publikacji pracy na głównej stronie portalu optyczne.pl jest zgłoszenie do konkursu minimum 10 prac (łącznie przez wszystkich uczestników). W przypadku jeśli do konkursu będzie zgłoszone mniej niż 10 prac, zwycięska praca nie zostanie opublikowana.
13. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników oświadcza, iż jest autorem wstawionej pracy i posiada do niej wyłączne prawa autorskie, a wszystkie osoby widniejące na zdjęciu wyrażają zgodę na ich opublikowanie oraz publiczną ekspozycję.

goltar - Nie 28 Sie, 2011

Zapraszam do wstawiania prac.
cumulus - Wto 30 Sie, 2011

1.

Bumber - Sro 31 Sie, 2011

2.

forrest - Sro 31 Sie, 2011

3.

miecio1ron - Pią 02 Wrz, 2011

4.
multics - Sob 03 Wrz, 2011

5.

two paths one goal by mz.multics, on Flickr

cszyszka - Nie 04 Wrz, 2011

6.

edmun - Pon 05 Wrz, 2011

7.

hijax_pl - Pon 05 Wrz, 2011

8

fatman - Pią 09 Wrz, 2011

9.

Monastor - Pią 09 Wrz, 2011

10.

patigol - Pią 09 Wrz, 2011

11.


B o g d a n - Pią 09 Wrz, 2011

12.

MaciekNorth - Pią 09 Wrz, 2011

13.


[ Dodano: Sob 10 Wrz, 2011 14:26 ]
Uwaga! Zdjęcia 4, 6 i 13 są przeskalowane, aby uzyskać właściwą jakość należy kliknąć na nie i obejrzeć w wyskakującym oknie ;)

mozer - Sob 10 Wrz, 2011

14.

goltar - Nie 11 Wrz, 2011

Można komentować i głosować.
fatman - Nie 11 Wrz, 2011

Jeżeli odejmę zdjęcia gdzie chmury na niebie ukosem zanurzają się w górach, przepały i inne fiszaje to zostaje mi 9, 10, 12.
10 pasuje mi najbardziej jeżeli chodzi o techniczną poprawność wykonania korajobrazu. Nie widać jednak, że to szlak... a ten jest naszym tematem.
Mój głos: 12

moronica - Nie 11 Wrz, 2011

zdecydowanie 12, choc 1 rowniez fajna
cumulus - Nie 11 Wrz, 2011

2.Ogólnie krajobraz znany mi b.dobrze. Zdjęcie robione chyba z podejścia na Tarnicę. Ale jakość i zafarb zdecydowanie na nie. Kadrowanie też kuleje.
3.Kadrowanie ciekawe, samochód też w dobrym miejscu, niestety jakość i obróbka (lub jej brak) na nie
4.Niby szlak jest, góry też są, ale technicznie zdjęcie nie wyszło (przepalone niebo etc.)
5. Tutaj zdjęcie technicznie ok, ale kadr mi nie leży
6.Zdjęcie ma potężny potencjał jeśli chodzi o kadr i sytuację, ale jakościowo znowu nie teges
7.Jedno z lepszych zdjęć, bardzo fajnie uchwycone. Tylko ciemno coś na pierwszym planie
8.Szczerze to nic na tym zdjęciu mi się nie podoba ;)
9.Dobre zdjęcie, nie można mu nic zarzucić, ale czegoś mi brakuje, niby trafia w temat w 10, ale może bardziej lubię oglądać szczyty
10.Kolejna dobra praca
11.Wielka Rawka, kolejne Bieszczady w tym temacie :) . Kadrowanie pół na pół nie bardzo, poza tym trochę za jasne to wszystko.
12.Kolejna bardzo dobra praca
13.hmmmm, zdjęcie kojarzy mi się bardziej z upałem, latem, chłodzeniem nóg w rzece ;)

Podsumowując, prace nad którymi się zastanawiałem to 7, 9, 10, 12

Głos oddany na 7

Sunders - Nie 11 Wrz, 2011

Oddaję głos na zdjęcie nr 7 :smile:
litlfisch - Nie 11 Wrz, 2011

głosuję na 12
wika11 - Nie 11 Wrz, 2011

zdecydowanie 12
mozer - Nie 11 Wrz, 2011

Moją uwagę zwróciły 7 i 12. Zagłosuję na 7 ze względu na mniej sztampowe ujęcie, choć chyba wolałbym je bez tej ręki na dole.

Przy okazji chciałbym zgłosić postulat wybierania bardziej uniwersalnych tematów do pleneru. Nie zawsze jest możliwość pojechania kilkaset kilometrów np. w góry, żeby zrobić odpowiednie zdjęcie ;)

4motion - Nie 11 Wrz, 2011

Głosuje na 12.
arietiss - Pon 12 Wrz, 2011

7
B o g d a n - Pon 12 Wrz, 2011

OK, powiedziało się A, trzeba powiedzieć B.
Napiszę o moich, subiektywnych odczuciach w tym plenerze.

1. Klasyczne zdjęcie, poprawnie pokazujące górski szlak, czegoś jednak tu brakuje, może człowieków?
2. Podobnie jak 1, z tym, że szlak jest gdzieś w oddali, a zdjęcie to w zasadzie krajobraz
3. Trochę trudno mi zakwalifikować to zdjęcie do górskiego szlaku, chyba, że samochodowego. Nie pasuje mi tez pochylenie kadru.
4. Górski szlak jak nic ale dla mnie to mocno przypadkowe zdjęcie w sumie dość niefortunnie skadrowane i najważniejsze - przeszkadza mi mocno nieostry kamień ze znakiem szlaku na pierwszym planie - on stanowi dość istotny element tego kadru.
5. Górski szlak jest ale trochę brakuje mi górskiej przestrzeni
6. Zdjęcie w sumie z tematyki wspinaczki górskiej ale oczywiście odmówić osadzenia w górach, które lubię nie można. Fajne ujęcie, jest przestrzeń, wiatr wieje po uszach, może tylko brakuje jakości.
7. Szlak górski jak się patrzy, tylko dlaczego tak mocno pochylony kadr? Jeziorka górskie i góry wolałbym jednak poziomo. Rybie oko zrobiło też swoje jeśli chodzi o zakrzywienie grani. Dół można śmiało odciąć bo jednak trochę przeszkadza, jak juz ktoś pisał.
8. Trochę nie widzi mi się sytuacja. Zdjęcie z góry w dół, ludzie od tyłu, szlaku nie widać za bardzo.
9. Klasyczny szlak w górach. Świerki i kamienna ścieżka w górskiej dolinie. OK
10. Góry są piękne, Potok płynie. Generalnie podobają mi się takie obrazki. Nie jestem tylko pewien co z jakością ostrością itp. Coś chyba jest nie halo.
11. Szkoda, że człowiek już poszedł. Trochę za jasny pierwszy plan.
12. Tutaj się nie wypowiadam - mi się bardzo podoba. :grin:
13. Wędrując w górach można spotkać różne atrakcje. Wodospad piękny, dziewczyny pewnie jeszcze piękniejsze. Przynajmniej tak z tyłu patrząc. :wink:
14. Mocno nie pasuje mi obróbka tego zdjęcia. Jakoś sztucznie wyszło, sam nie wiem.

Każde zdjęcie ma swoje mankamenty, moje oczywiście też. :smile:

multics - Pon 12 Wrz, 2011

Bardzo głosuję na 12
kasiakaaz - Sob 17 Wrz, 2011

To ja rzutem na taśmę - moja uwagę zwróciły: 1, 2 (piękne światło, ładny kadr, ale szlak mało widoczny. Bardziej pod krajobraz podchodzi :wink: ), 6 (superkadr i okoliczności przyrody, nie przeszkadza mi, że szlak trochę ekstremalny :wink: Niestety jakość trochę leży), 12 - jest szlak, jest piękne światło, są góry w pięknych barwach, głosuję na

12

cszyszka - Nie 18 Wrz, 2011

Głosuje na 12 . Przede wszystkim za piękny kadr i kolory !

Uwagę zwracają także
1 - Zagłosował bym gdyby kompozycje nie była centralna. Szlak przecina kadr w pół.
7 - Lubię zdjęcia rybką. Przeszkadza ręka na dole.
10 - Wszystko OK ale brak jakiegoś punktu zaczepienia. I mało tu szlaku. Bardzo ładne miejsce. Gdzie to jest ? jeżlei można spytać.
14 - To chyba jest HDR. Kadr super ale ten super wyraźny błękit nieba odciąga uwagę od wszystkiego innego.

RB - Nie 18 Wrz, 2011

Nr. 7
goltar - Nie 18 Wrz, 2011

Wyniki „XXVI wirtualnego pleneru” forum Optyczne.pl

Temat konkursu: Górski szlak.

Do konkursu zgłoszono 14 zdjęć.

Łącznie oddano 11 głosów w terminie i 2 głosy po terminie.

II miejsce z 4 głosami zdobyło zdjęcie: nr 7, którego autorem jest edmun.

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 7 głosów zdobyło zdjęcie nr 12, którego autorem jest B o g d a n.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.
Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcie.

B o g d a n - Nie 18 Wrz, 2011

Miło mi, że obrazek się podobał.
Bardzo dziękuję wszystkim za głosy.
:grin: :cool:

mozer - Nie 18 Wrz, 2011

B o g d a n, gratulacje! :)

cszyszka, 14 nie jest HDRem. Pierwszy raz słyszę krytykę, że zbyt wyraźny błękit nieba jest minusem ;)

4motion - Pon 19 Wrz, 2011

Gratulacje dla wszystkich na podium.
multics - Pon 19 Wrz, 2011

B o g d a n, gratulacje :)
patigol - Pon 19 Wrz, 2011

No to następny wirtualny plener przed nami.
Usjwo - Pon 19 Wrz, 2011

goltar napisał/a:

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 7 głosów zdobyło zdjęcie nr 12, którego autorem jest B o g d a n.


A gdzie zdjecie? Zawsze bylo jeszcze raz wstawione, po ogloszeniu wynikow.

B o g d a n Gratulacje!!!

moronica - Pon 19 Wrz, 2011

Usjwo, no i jest, pewnie cos ci je bloknelo
Usjwo - Pon 19 Wrz, 2011

goltar napisał/a:

Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcie.
[url=http://img88.imagesh...000.jpg]Obrazek[/URL]


Faktycznie jest, sype glowe popiolem, ale nie mialem i nie mam nawet ikonki blokowanego zdjecia. Sorry goltar

edmun - Pon 19 Wrz, 2011

i ja również gratuluję..

p.s. długo się zastanawiałem czy wstawić zdjęcie z ręką czy bez, w końcu pozostało z ręką... nie wiem co mnie tchnęło, ale teraz przynajmniej wiem że to był zły pomysł :mrgreen:

fatman - Pon 19 Wrz, 2011

Bogdan! Graty!
arietiss - Wto 20 Wrz, 2011

edmun, wcale nie! Świetne zdjęcie!
Bogdan, gratulacje! :smile:

B o g d a n - Wto 20 Wrz, 2011

Podziękował ... :smile:

PS.
14 wstawionych zdjęć to taki mały rekord ostatnich czasów. :wink:

arietiss - Wto 20 Wrz, 2011

Mooocny Plener! I nie tylko ze względu na ilość.
mozer - Wto 20 Wrz, 2011

Czy możecie mi doradzić, czy wszyscy macie takie odczucia jak Bogdan i cszyszka odnośnie obróbki zdjęcia 14? Wygląda to jak HDR?
hijax_pl - Wto 20 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
Wygląda to jak HDR?
No i niech sobie wygląda... To źle? Dobry HDR to taki, którego nie widać, a gdzie aparat nie dałby rady sobie.
Jeśli to jedna ekspozycja to oznacza tylko tyle, że aparat dał sobie radę a i osobą dokonującą obróbki poprawnie wywołała RAWa.

BTW najśmieszniejsze dla mnie jest używanie techniki HDR by... złączyć 3 JPGi ;)

mozer - Wto 20 Wrz, 2011

hijax_pl, miałem na myśli, czy wygląda jak 'przekombinowany' HDR :) Zresztą nie to było istotą mojego pytania ;)

Hm - a dlaczego niby nie można łączyć 3 jpegów?

hijax_pl - Wto 20 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
czy wygląda jak 'przekombinowany' HDR
Nie
mozer napisał/a:
a dlaczego niby nie można łączyć 3 jpegów?
Można, ale jaki sens jest łączyć 3 JPGi gdzie każdy z nich ma powiedzmy 5EV do jednego pliku z zamapowanym 12EV, podczas gdy z RAWa tyle samo można wycisnąć?
mozer - Wto 20 Wrz, 2011

hijax_pl, tyle, że z RAWa jest to samo wycisnąć często dużo trudniej, dlatego czasem ma to jednak sens :)
hijax_pl - Wto 20 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
tyle, że z RAWa jest to samo wycisnąć często dużo trudniej, dlatego czasem ma to jednak sens :)
No co Ty... :shock:
mozer - Wto 20 Wrz, 2011

hijax_pl, no serio serio, patrz na ostatni plener 321 ;)
B o g d a n - Wto 20 Wrz, 2011

mozer, mi nie wygląda to na żaden HDR, zresztą nie mogę się wypowiadać w tym temacie bo się na HDR nie znam. :wink:

Na moje oko sądzę, że zdjęcie zrobione gdzieś w okolicach południa, z dużymi kontrastami, próbowałeś ratować poprzez zmniejszenie kontrastu do min., zmniejszenie świateł do min. i rozświetlenie cieni na max.

Tak to sobie tłumaczę teraz na spokojnie. Zresztą histogram to potwierdza - brakuje środka. Do tego konwersja do jpeg'a zrobiła jakiś trochę "plastikowy" efekt. Tak to odbieram, ale to tylko moje subiektywne odczucia. :smile:

cybertoman - Wto 20 Wrz, 2011

B o g d a n, gratulacje!

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2011 14:03 ]
mozer napisał/a:
Wygląda to jak HDR?
Nie. Nawet nie przypomina.
goltar - Wto 20 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
Czy możecie mi doradzić, czy wszyscy macie takie odczucia jak Bogdan i cszyszka odnośnie obróbki zdjęcia 14? Wygląda to jak HDR?
Dla mnie jest ok, tzn nie wygląda jak "sztuczny" HDR. Jedyna uwaga że są minimalne przepalenia i ściemniłbym trochę wioskę w dolinie. Miejsce za to cudne :)
mozer - Wto 20 Wrz, 2011

Dzięki za uwagi - są dla mnie cenne, bo jak wiadomo czasem ciężko oddzielić emocje związane z tematem od zdjęcia :)

Zdjęcie było robione ok. godziny 16.
Obróbka nie była specjalnie kombinowana - tylko zakładka basic w LR, dlatego dziwi mnie taki odbiór.

Jestem świadom przepaleń, ale to jedyne zdjęcie jakie znalazłem, które miało cokolwiek wspólnego z tematem ;) Z tego też względu, żeby wydobyć trochę postacie, bardziej rozjaśniłem cienie niż zrobiłbym to normalnie.

Ponawiam apel o ogólniejsze tematy :)

cybertoman - Wto 20 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
bardziej rozjaśniłem cienie niż zrobiłbym to normalnie.
Obawiales sie, ze bedzie za ciemne...
mozer - Wto 20 Wrz, 2011

cybertoman, hehe, dobre :D
B o g d a n - Wto 20 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
Ponawiam apel o ogólniejsze tematy :)

Bardziej już ogólnego od "10 kroków od domu" nie może być. :grin:

Tak swoją drogą, to z oczywistych względów nie każdy może wyjść w Wirtualny Plener. Tematy są i będą różne. Ja na ten przykład nie mam z czym startować do Pleneru 321. Nie wykonuję HDR'ów, grafika to dla mnie już nie zdjęcie, krosowań też nie bardzo, ... itd. Po prostu jestem dość tradycyjnym pstrykaczem. :smile:

hijax_pl - Wto 20 Wrz, 2011

B o g d a n napisał/a:
Bardziej już ogólnego od "10 kroków od domu" nie może być. :grin:
Oczywiście, ale jak ocenić zgodność z tematem? :zalamany:
B o g d a n - Wto 20 Wrz, 2011

hijax_pl, ludziom trzeba ufać. To przecież tylko zabawa.
Zresztą, czy zawsze trzeba oceniać "zgodność z tematem"? Po co tak sztampowo. Temat może być bardzo szeroki.
Gdyby temat brzmiał "Moje miasto nocą", to czy ktoś będzie sprawdzał, czy zrobiłeś zdjęcie w swoim mieście? A co gdy ktoś mieszka na wsi? :wink:

hijax_pl - Wto 20 Wrz, 2011

B o g d a n, to może inaczej zapytam - co byłoby niezgodne z takim tematem?
Monastor - Wto 20 Wrz, 2011

hijax_pl napisał/a:
B o g d a n napisał/a:
Bardziej już ogólnego od "10 kroków od domu" nie może być. :grin:
Oczywiście, ale jak ocenić zgodność z tematem? :zalamany:

Trzeba opracować metodę pomiaru liczby kroków na podstawie obrazu fotograficznego. To nietrywialne zadanie bo zmiennych jest wiele. Do dzieła :-)

masza - Wto 20 Wrz, 2011

Nie wiem, jak Wasze kroki, ale moje są... nieprzewidywalne. Czasem to 70 cm, a czasem z kilometr będzie. Pewnie wiele zależy od obuwia. ;)
hijax_pl - Wto 20 Wrz, 2011

A jak ktoś zarządza nieruchomościami i ma kilka domów pod swoją pieczą? Od którego wtedy te kroki liczyć? :wink:
mozer - Wto 20 Wrz, 2011

Źle to chyba ująłem - miałem na myśli temat dający możliwości różnej interpretacji, a nie możliwie ogólny :)

masza, no jak się ma buty siedmiomilowe, to tylko w to mi graj ;)

B o g d a n - Sro 21 Wrz, 2011

Generalnie temat "10 kroków od Domu" jest to "mój" szeroki temat, który ma na celu udowodnienie, że aby mieć fan z robienia zdjęć, może nawet interesujących :wink: , nie trzeba wcale jeździć w góry, nad morze, czy do Egiptu.

Wystarczy się ruszyć w najbliższe okolice swego domu. Ja twierdzę, że często wystarczy dosłownie 10 kroków. Jeśli ktoś potrzebuje 20, czy 100 to też dobrze. Ważne aby doszedł tam nogami.
Trochę o tym napisałem na swoim blogu, jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tej idei. :smile:

Bardzo jestem ciekaw jak inni do tego podejdą i jakie prace zostaną pokazane i stąd taki może nietypowy temat.

patigol - Sro 21 Wrz, 2011

W nowym numerze Pokochajfotografie.pl jest tekst pod tytułem "30 minut od domu". Warto poczytać w związku z tematem zaproponowanym przez B o g d a n
hijax_pl - Sro 21 Wrz, 2011

B o g d a n napisał/a:
który ma na celu udowodnienie, że aby mieć fan z robienia zdjęć, może nawet interesujących :wink: , nie trzeba wcale jeździć w góry, nad morze, czy do Egiptu.
Mówisz o fotgrafii podróżniczej. Zgoda. A co z innymi dziedzinami fotografii? Czy aby zrobić pracę na temat "Siła", albo "Przestrzeń", "Dotyk" - trzeba jechać na Antarktydę?
B o g d a n napisał/a:
Trochę o tym napisałem na swoim blogu, jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tej idei. :smile:
Widzę, że mnie nie zrozumiałeś: pisałem o zgodności z tematem, gdyż moim zdaniem to może być dosłownie wszystko. I nawet nie trzeba się zbytnio wysilać.
Nie chodzi o zrozumienie idei, ale o samą idee w kontekście tegoż pleneru.

Przy okazji - nie "kreatywna" a "dokumentalna" ;)

B o g d a n - Sro 21 Wrz, 2011

Cytat:
Mówisz o fotgrafii podróżniczej. Zgoda. A co z innymi dziedzinami fotografii? Czy aby zrobić pracę na temat "Siła", albo "Przestrzeń", "Dotyk" - trzeba jechać na Antarktydę?
Nie mam na myśli tylko fotografii podróżniczej, to tylko przykłady. Równie dobrze ktoś może narzekać na to, że nie da się zrobić fajnego zdjęcia bo obok jego domu nie spadł sztuczny satelita, a chciałby go sfotografować.
Oczywistym też jest, że do większości plenerów nie trzeba daleko jechać, nie o to chodzi.

hijax_pl napisał/a:
pisałem o zgodności z tematem, gdyż moim zdaniem to może być dosłownie wszystko.
I to właśnie jest ciekawe i o to chodzi aby to pokazać. Nie ma nic złego w ocenie różnych zdjęć i wybór najlepszego, którym przyświeca jedna myśl przewodnia. :smile:
hijax_pl - Sro 21 Wrz, 2011

B o g d a n napisał/a:
Równie dobrze ktoś może narzekać na to, że nie da się zrobić fajnego zdjęcia bo obok jego domu nie spadł sztuczny satelita, a chciałby go sfotografować.
Jeśli dokumentuje - zgoda. Ale jeśli podejdzie kreatywnie to weźmie łopatę, wykopie mały lej, wrzuci kanciasty kamień, świecę dymną i jakoś ciekawie to oświetli... Naprawdę niewiele potrzeba... Ale rozumiem, że ktoś może nie mieć pomysłów lub po prostu może się komuś nie chcieć...
B o g d a n napisał/a:
którym przyświeca jedna myśl przewodnia.
"Zrobić zdjęcie"...
mozer - Sro 21 Wrz, 2011

Obaj macie rację, tylko obawiam się, że inni mogą nie podchwycić oryginalnego zamysłu leżącego w zamyśle Bogdana :)
kasiakaaz - Czw 22 Wrz, 2011

masza napisał/a:
Nie wiem, jak Wasze kroki, ale moje są... nieprzewidywalne. Czasem to 70 cm, a czasem z kilometr będzie. Pewnie wiele zależy od obuwia. ;)

I tego się trzymajmy :grin:
mozer napisał/a:
Obaj macie rację, tylko obawiam się, że inni mogą nie podchwycić oryginalnego zamysłu leżącego w zamyśle Bogdana :)

mozer, nie doceniasz ludzi... :wink:

degol - Nie 02 Paź, 2011

Bogdan gratulację !
jakbym wcześniej wszedł, to bym obstawiał 10 :) Choć 12 też mi sie bardzo podoba, ale klimat widzę na 10 :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group