forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOMONTAŻ

Wojteo - Pon 29 Sie, 2011
Temat postu: FOTOMONTAŻ
Czasami bywa tak, że nie chce mi się wyjść z domu z aparatem ale czuję "głód fotograficzny" :wink: Odsuwam wtedy szufladę i grzebę w niej dość mocno. Wiadomo... nowego zdjęcia w ten sposób nie zrobię choć pewnie nie jeden z Was da radę :razz:

1.


2.


3.


Temat założyłem bo wydaje mi się wart osobnego wątku. Oczywiście nie chodzi tylko o zdjęcia ludzi ale o wszystko na co Wam wyobraźnia pozwoli :smile:

PS. Jeśli pomysł się nie podoba to wnoszę o niezwłoczne usunięcie. Pozdrawiam.

komor - Pon 29 Sie, 2011

Mi się pomysł podoba, nawet w sumie mógłby być osobny temat na ten specyficzny rodzaj fotomontażu, który zaprezentowałeś, czyli klonowanie ludzi. :)
pitras - Pon 29 Sie, 2011

komor napisał/a:
Mi się pomysł podoba, nawet w sumie mógłby być osobny temat na ten specyficzny rodzaj fotomontażu, który zaprezentowałeś, czyli klonowanie ludzi. :)

Proponuję ostrożnie i zacząć od owieczek :D :cool:

kufel - Pon 29 Sie, 2011

pitras napisał/a:
Proponuję ostrożnie i zacząć od owieczek :D :cool:
ten etap już dawno za nami ;) :razz:
raf7775 - Pią 09 Wrz, 2011

Temat świetny, sam takich jeszcze nie potrafię ale chęci do nauki są.
Imperial - Sob 10 Wrz, 2011

cos kiedys robilem w ramach eksperymentu
4.

Wojteo - Nie 11 Wrz, 2011

5.


6.

Usjwo - Pon 27 Lut, 2012

To ja odswieze temat, troche zapomniany i chyba nie bardzo cieszacy sie powodzeniem. Sam musze przyznac ze nie jestem zwolennikiem fotomontazu, ale ostatnio zycie "zmusilo" mnie do tego (i bardzo sie z tego ciesze). Nie sa to moze prace wysokich lotow, ale i tak mielismy duzo radosci :grin:

7. zdjecie powstalo na lekcje historii, temat: ewakuacja dzieci z bombardowanego Londynu. Dzieci mialy przyjsc do szkoly z walizka, maska p-gaz, listem od rodzicow i pamiatkowymi zdjeciami. To jedno ze zdjec (cala postac z walizka to oryginalne zdjecie, Londyn to zdjecie z netu)


8. Drugie to praca o ktora pytalem tutaj: http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=18207, to juz bardziej grafika niz zdjecie, ale aparat wykonal tu kluczowa role.


hijax_pl - Pon 27 Lut, 2012

Usjwo, fotoszop zaliczony? ;)
Usjwo - Pon 27 Lut, 2012

jeszcze nie wiadomo :smile: , ja zaliczylem :mrgreen:
Aszex - Pon 27 Lut, 2012

a to ycis to ma być widoczne? :)
Usjwo - Pon 27 Lut, 2012

Aszex napisał/a:
a to ycis to ma być widoczne? :)

przede wszystkim, przede wszystkim :mrgreen: :mrgreen:

Aszex - Pon 27 Lut, 2012

aaaa... wróciłem do wątku Zdjecie - plakat - reklama, potrzebny pomysl

:mrgreen:

a tak wścibsko pytając-co tam robisz zawodowo? :)

Usjwo - Sro 07 Mar, 2012

Aszex napisał/a:

a tak wścibsko pytając-co tam robisz zawodowo? :)


Software, automatyka itp.

90s - Czw 08 Mar, 2012

1. super pomysł oraz wykonanie.


9.

tree by Sanches90s, on Flickr

10.

vampire by Sanches90s, on Flickr

tu wersja kolor
11.

a tu oryginał.
http://imageshack.us/photo/my-images/22/oryg.jpg/

12.tło nie moje dzieło

Andy by Sanches90s, on Flickr
Vampire color by Sanches90s, on Flickr

a tu oryginał.
http://imageshack.us/photo/my-images/22/oryg.jpg/

mozer - Czw 08 Mar, 2012

90s, pozazdrościć warsztatu. Nie wystarczyło Ci, że świetne zdjęcia robisz? ;P
Usjwo - Czw 08 Mar, 2012

90s ladnie pociagnales Nasze zdjecia nie tylko w tym temacie, Mozna powiedziec ze swieży oddech na optycznych, i dobrze
90s - Czw 08 Mar, 2012

mozer napisał/a:
90s, pozazdrościć warsztatu. Nie wystarczyło Ci, że świetne zdjęcia robisz? ;P

było odwrotnie, najpierw jako łebek wycinałem gołe baby i wklejając je w krajobrazy:)).
i takie tam:)

13.
Scream by Sanches90s, on Flickr

oryginał:
http://i628.photobucket.c...pg?t=1259338154

Usjwo napisał/a:
90s ladnie pociagnales Nasze zdjecia nie tylko w tym temacie, Mozna powiedziec ze swieży oddech na optycznych, i dobrze


Niestety krótki staż więc zbyt wiele nie mam do pokazania, ale postaram się na bieżąco zamieszać nowe prace bo na prawdę kilka cennych rad usłyszałem.

Wixa - Pią 09 Mar, 2012

super!!!
mozer - Pią 09 Mar, 2012

90s napisał/a:
Niestety krótki staż

Nie staż się liczy, ale kreatywność i produktywność ;)

90s - Sob 10 Mar, 2012

mozer napisał/a:
90s napisał/a:
Niestety krótki staż

Nie staż się liczy, ale kreatywność i produktywność ;)


W sumie prawda ale myślę że z fotografią jest jak ze smakiem, trzeba lat by sobie dobrze ten zmysł wyrobić.

Ale najważniejsze byle do przodu:)
taka stara prosta foteczka

14.

Kuba Vol.2 by Sanches90s, on Flickr

Tutejszyn - Nie 25 Mar, 2012

15.

Daniel*1977 - Nie 25 Mar, 2012

16

Paper fish by Daniel*1977, on Flickr

apo5 - Pią 30 Mar, 2012

17.

Tymczasem w Ustce ;)


Wojteo - Pią 30 Mar, 2012

ooo temat się rozpędził :wink:
11 i 16 super :smile:

muzyk - Sob 31 Mar, 2012

90s. Wymiatasz!!! OSTRO!!!
Brawo!!!

Czesiu32 - Nie 01 Kwi, 2012

Impresja w podziemiach zamczyska.
18.

KwusheR - Nie 01 Kwi, 2012

18 to jakiś żart prawda?
hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

Mój sześcioletni syn już ładniej słoneczka dorysowuje... :D
Sunders - Nie 01 Kwi, 2012

hijax_pl napisał/a:
Mój sześcioletni syn już ładniej słoneczka dorysowuje...


hijax_pl pokaż :twisted:

hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012


masza - Nie 01 Kwi, 2012

hijax_pl, moja siedmioletnia córka, zerknąwszy na to dzieło, zapytała z wahaniem w głosie: "Yyy... O co tu chodzi?". A jak nie wiadomo, o co chodzi, to przecież znaczy, że sztuka! :)
Gratuluję, Ty i Twój syn jesteście artystami! :D

Sunders - Nie 01 Kwi, 2012

hijax_pl, jeśli to dzieło twojego 6-letniego syna, to jestm pod wrażeniem - mimo że zapomniał o numeracji :twisted:
hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

masza, dokładnie tak.
Gdyby mój syn miał na celu sprzedaż swojej pracy.. Gdyby chciał trafić w gusta tłumu - byłaby to sztampa.. Ale on to zrobił sam z siebie. Tak od serca. Bez celu.. Wyraził swoje emocje..
Jest to zatem 100% sztuka.

masza - Nie 01 Kwi, 2012

Sunders napisał/a:
mimo że zapomniał o numeracji

Sunders, ale z Ciebie sztywniak! ;) Sztuka jest wyzwolona, nie należy jej ujarzmiać numerkami!
:)

hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

Sunders, on tylko dorysował w mspaint słoneczko :D

A nie numeruje, gdyż nie uznałem tej pracy (bądź co bądź artysty) godnej prezentacji.. Może oceniam go za surowo, ale traktuje to jako... wprawka w używaniu MSpaint :)
No i wkleiłem na Twoje życzenie przecież...

Sunders - Nie 01 Kwi, 2012

masza napisał/a:
Gratuluję, Ty i Twój syn jesteście artystami!


masza sugerujesz,że hijax_pl omagał swojemu synkowi :???:

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2012 18:23 ]
hijax_pl napisał/a:
on tylko dorysował w mspaint słoneczko


O.K. myślałem, że zdjęcie też zrobił :grin:

masza - Nie 01 Kwi, 2012

Sunders, tak sobie właśnie wykoncypowałam, że hijax_pl fotografował, a hijax_pl_junior okrasił. I zdaje się, że intuicja mnie nie zawiodła! :)
hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

masza, trafiony, zatopiony :D
Czesiu32 - Nie 01 Kwi, 2012

KwusheR napisał/a:
18 to jakiś żart prawda?

Widzę, że podziałało Ci dziełko na emocje KwusheR!
O to własnie chodzi! To jest po prostu dzieło artystyczne. Ma poruszać emocje, co najwyraźniej dokonało nie tylko u ciebie KwusheR, ale i u innych jak np hijax, którzy tak jak kura, która zawsze chwali swoje jajko, wyraziła też swoje rozpaczliwe gdakanie na widok takiego dzieła.

Jest to dziełko, które ma być coś jak obraz namalowany. Więc tu odpowiadam na twoje zapytanie. Nie jest to żart w moim zamierzeniu, choć może i takie emocje wywolywac jak najbardziej, bo elementy żartu też są w tym zawarte, jak choćby ten piesek jakby z innego świata. Dzielko ma oczywiście też i swój objaśniający trochę tytuł.
Oczywiście jest to technika fotomontażowa tego jakby obrazu, dlatego wstawiam do tej kategorii zdjęć, bo tak sobie zdecydowałem.
Tak dokładniej, ten obraz w moim twórczym zamierzeniu, ma ukazywać impresję teatralną w podziemiach zamczyska, na którą napatacza się ta laska w turkusowej bluzce, z swoim pieskiem.

Sunders - Nie 01 Kwi, 2012

masza napisał/a:
intuicja mnie nie zawiodła!


masza, chapeau bas przed twoją intuicją :lol:

hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

Czesiu32, mylisz się. Jestem artystą i doskonale rozumiem Ciebie i Tobie podobnych artystów. Po prostu mój artyzm nie idzie w parze z Twoim - ale przecież przez artyzm uwalniamy swój indywidualizm, więc krytyka mojego artyzmu przez Ciebie i Twojego artyzmu postrzeganie odbieram tylko jako próbę dość rozpaczliwej obrony swojego dzieła i ewangelizowanie innych, że tylko Twój tok myślenia jest ten jedyny, prawdziwy. Nie tędy droga.
Czesiu32 napisał/a:
Tak dokładniej, ten obraz w moim twórczym zamierzeniu, ma ukazywać impresję teatralną w podziemiach zamczyska, na którą napatacza się ta laska w turkusowej bluzce, z swoim pieskiem.
Mój artyzm nie pojął Twojego artyzmu. Ale tym samym nie zaprzecza istnienia jego w Tobie. Mój artyzm wyraził ocenę Twojego artyzmu - jeśli ta ocena Cię boli, to może czas na zamknięcie się w swojej artystycznej jaskini i doczekanie czasów, gdy artyzm dojrzeje i będzie z godnością przyjmował krytykę?
Czesiu32 - Nie 01 Kwi, 2012

To co robisz hijax nazywa się galerka. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Więc po prostu mi się to nie podoba hijax, że robisz spamowanie, wstawiając choćby zdjęcie fotomontażowe bez numeracji. Po prostu tak to odbieram. Jak chcesz coś tu komuś pokazać, to osadzasz w serwer i linkujesz. Szanujmy sie nawzajem i zachowujmy choć odrobinę porzadku regulaminowego hijax. to nie jest twój prywatny folwark, abyś tutaj robił swoje artystyczne impresje regulaminowe.
hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

Czesiu32, nie o moją wstawkę przecież chodzi. Jeśli chcesz - mogę owemu nienumerowanemu artystycznemu dziełu zablokować możliwość prezentacji. Innymi słowy usunąć linka. Czy zmieni to coś w Twojej ocenie mojej oceny? Nic a nic...
Czesiu32 - Nie 01 Kwi, 2012

Teraz już możesz sobie robic co chcesz hijax! Jest mi to zupełnie już obojetne. Swoje kwestie wyraziłem już w zupełności. Pozostawiając swoje zdjęcie bez numeru wprowadzasz jedynie bałagan dla innych, którzy będą chcieli tu zamieszczać swoje prace fotograficzne, bo nie będą wiedzieć czy mają napisać numer 19, czy 20.
To tyle!

hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

Czesiu32, czyli jednak Twoja racja jest najtwojsza.. Szkoda. Myślałem, że możemy kreatywnie porozmawiać... A jeśli nie z Tobą to przynajmniej z Twoim artyzmem. Tak po cichu na to liczyłem - wszak nie często na tym forum gości prawdziwy artysta!
muzyk - Nie 01 Kwi, 2012

Cytat:
To tyle!


AMEN!!!

KwusheR - Nie 01 Kwi, 2012

Ale czy artyzm, którego przesłanie rozumie sam autor nadal jest artyzmem? Wybacz, ale ja tam widzę zlepek niepasujących do siebie i źle wyciętych elementów. Kiedyś, by stworzyć jakieś dzieło trzeba było mieć talent, a dziś? Tu wkleję to, tu to, a tam to. Dorobię sobie do tego ideologię i przekonam odbiorców, że tak ma być.



Z całym szacunkiem, ale.. nie przemawia to do mnie : )

Czesiu32 - Nie 01 Kwi, 2012

muzyk napisał/a:
Cytat:
To tyle!


AMEN!!!

Aaa! Jest i sam generał samozwaniec i zatwierdza toczące się kwestie.
Może coś konstruktywnego o pracach fotograficznych generale muzyk.

hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Aaa! Jest i sam generał samozwaniec i zatwierdza toczące się kwestie.
Jest już Was dwóch - a dwa to minimalna ilość by mówić o społeczeństwie. Małym, bo małym ale społeczeństwie, :)

Mnie interesuje jednak nie prztyczek wystawiony muzykowi, który to prztyczek, - jak prztyczka przystało - nie ma w sobie nic konstruktywnego jedno przepełniony jest zawiścią, a logiczna odpowiedz Twojego artyzmu na ostatni post KwusheR.
Przedstawisz ją? Proszę...

Czesiu32 - Nie 01 Kwi, 2012

KwusheR napisał/a:
Ale czy artyzm, którego przesłanie rozumie sam autor nadal jest artyzmem? Wybacz, ale ja tam widzę zlepek niepasujących do siebie i źle wyciętych elementów. Kiedyś, by stworzyć jakieś dzieło trzeba było mieć talent, a dziś? Tu wkleję to, tu to, a tam to. Dorobię sobie do tego ideologię i przekonam odbiorców, że tak ma być.

Z całym szacunkiem, ale.. nie przemawia to do mnie : )

Zestawiłeś KwusheR skrajne dzieła. To co ja wstawiłem to nie było aż tak "zaszyfrowane", aby z odrobiną inteligencji móc zrozumieć dzieło. No ale zdaję sobie sprawę, że dzisiaj w powszechnych programach nauczania, nie ma dokładnej nauki co do analizy sztuki.
Takie po prostu inne czasy. Kształcenie ogólne jest mizerne. Dążenie idzie w kierunku specjalizacji i zakazu dostępu do innej wiedzy.

hijax_pl - Nie 01 Kwi, 2012

Tak, wszyscy jesteśmy głupi, a system dąży do całkowitego ogłupienia. Precyzyjna diagnoza aktualnego stanu polskiej oświaty. :)
Mam tylko pytanie - co jeśli ktoś kończył edukację 20, 30 czy 40lat temu? Też jest skażony brakiem umiejętności posługiwania się inteligencją?

masza - Nie 01 Kwi, 2012

Impresja w podziemiach zamczyska – analiza i interpretacja

Autorem tego współczesnego dzieła jest Czesiu32. Niewiele wiemy na temat biografii twórcy. Z wypowiedzi w mediach możemy wnioskować, że jest zwolennikiem starego systemu edukacji. „Kształcenie ogólne jest mizerne – pisze. – Nie ma dokładnej nauki co do analizy sztuki”. Wiadomo także, że lubuje się w nowoczesnych technikach obróbki i modyfikowania fotografii.
Czesiu32 czuje się artystą niedocenionym. Chorobliwie nie znosi krytyki. Wszelkie jej przejawy próbuje tłumaczyć niedojrzałością i intelektualnym niedomaganiem odbiorcy.
Obraz Impresja w podziemiach zamczyska ma wielce obiecujący tytuł. Można by spodziewać się tajemniczej wizji, jednak niestety, otrzymujemy niechlujny i nieciekawy obrazek.
Przestrzeń zalana jest ostrym światłem absolutnie niekojarzącym się z mrokiem podziemi. Na pierwszym planie widzimy postaci kobiet w przebraniach przywodzących na myśl karnawał w Rio. Jednak zmechacone kostiumy pań ciągną interpretację ku klimatom zaściankowym, prowincjonalnym, kiczowatym. Nieco dalej widać młodzieńca z flagami. Niełatwo ogdadnąć, na co patrzy. Raczej nie na tlenioną blondynkę w czarnych spodniach ani też na psa. Patrzy smętnie w nieokreślonym kierunku.
Wszystkie osoby mocno połyskują krawędziami, czyniąc obraz nienaturalnym i nieprzyjemnym w odbiorze. Najmniej razi pies. Jednak pasuje tu – nie on jeden zresztą – jak wół do karety.
Trudno dociec, jaki był zamysł autora. Być może chodziło o złożoność świata, jego bylejakość, brzydotę lub niekonsekwencję.
Można by do tego panoptikum dorzucić cokolwiek lub cokolwiek z niego wyjąć – i nadal dzieło Czesia32 pozostanie nieładnym, pretensjonalnym obrazkiem.

FK09 - Nie 01 Kwi, 2012

hijax_pl, mój synek jest rok starszy niż Twój, ale nie aż tak utalentowany. Gratuluje małego artysty :smile: .
bhpchmiel - Pon 02 Kwi, 2012

apo5, 17 extra!
Czesiu32 - Pon 02 Kwi, 2012

No! Bardzo fajnie napisałaś masza. Zrobiłaś kawał dobrej roboty pokazując jak pisze się standartową konstrukcję krytyki dzieła. Doceniam to.
W analizie brakło mi jeszcze rozpracowania tytułu w związku z tym fotomontażowym zdjęciem. Taka analiza byłaby całkiem wyczerpana, gdyby zdjęcie było bez tytułu. Ale tutaj masza był tytuł i tam był klucz, co to może przedstawiać i dlatego w tym kierunku mogłaś robić analizę.

Teraz kolejny obraz z tej serii podziemi zamczyska.
Może zauważysz kolejne spójne elementy masza i o co chodzi w tych zdjęciach tj 18 i 19.
------------
O Je..ezu! Ale tu wali światłem w tych lochach.
19.

sklsk - Pon 02 Kwi, 2012

Czesiu - gdzie, w jakiej formie i za ile można nabyć Twoje dzieła.
Czesiu32 - Pon 02 Kwi, 2012

Dzięki wielkaśne sklsk!
No cóż ściagaj i bierz na dysk. Daję ci je za darmo, bo taki jest internet. Z mojej strony bez ograniczeń na ilość kopii. Po prostu ostatnio stale coś tworzę, a pomysły poustawiane są tylko w kolejce.
Te różne dziełka wiszą też i w większych wymiarach na my.image...
Interesują cię może linki?

komor - Pon 02 Kwi, 2012

Czesiu32, fajnie, że lubisz sobie fotografować i wycinać pracowicie w Photoshopie „dwunastki” i nieco starsze, analizą tego niech się zajmą może inni, natomiast jeśli chodzi o formę, to naprawdę mógłbyś się nauczyć pozbywać tego halo wokół wycinanej postaci. O ile dobrze pamiętam starożytną wersję 3 Photoshopa, to już tam było odpowiednie narzędzie do zmiękczania brzegów warstw, a w wersji 4 to już na 100 procent…
Tutejszyn - Pon 02 Kwi, 2012

Łyżka dziegciu zepsuje beczkę miodu. Znowu zaczną się szarpaniny i przepychanki w bezsensownych dyskusjach i prawdy zrodzone w chorym umyśle..
maziek - Pon 02 Kwi, 2012

komor napisał/a:
naprawdę mógłbyś się nauczyć pozbywać tego halo wokół wycinanej postaci…
Komor, fakt, że czegoś nie rozumiesz nie oznacza, że możesz narzucać komuś środki wyrazu artystycznego według własnego klucza.
cybertoman - Pon 02 Kwi, 2012

Dokladnie!
komor - Pon 02 Kwi, 2012

maziek, wygłupiłem się. Mam nadzieję, że nakładziesz mi do głowy podczas najbliższego zlotu.
kozidron - Wto 03 Kwi, 2012

Przecież można to potraktować w kategorii żart :smile: i wszystko będzie w porządku.
Czesiu też już się czegoś nauczył, nie będzie już uzewnętrzniał swoich antyżydowskich leków.

Tutejszyn napisał/a:
przepychanki w bezsensownych dyskusjach i prawdy zrodzone w chorym umyśle..


Tutejszyn a ty znowu nie potrafisz się bawić :razz: uśmiechnij się chłopie to życie nie będzie gorzkie jak w tej zepsutej beczce miodu.

maziek - Wto 03 Kwi, 2012

komor napisał/a:
maziek, wygłupiłem się. Mam nadzieję, że nakładziesz mi do głowy podczas najbliższego zlotu.
Już pracuję nad konspektem ;) ...
Czesiu32 - Wto 03 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:
Przecież można to potraktować w kategorii żart :smile: i wszystko będzie w porządku....
Tutejszyn napisał/a:
przepychanki w bezsensownych dyskusjach i prawdy zrodzone w chorym umyśle..


Tutejszyn a ty znowu nie potrafisz się bawić :razz: uśmiechnij się chłopie to życie nie będzie gorzkie jak w tej zepsutej beczce miodu.

Brawo kozidron! Nareszcie zdrowy objaw!
Właśnie ta seria zdjęć ma jak najbardziej elementy zabawy. Już na początku padło zapytanie: Czy to żart? I właściwie też mógłbym to wtedy potwierdzić, ale czy nie lepiej podkręcić emocje pomyslałem? To też w końcu pewna forma zabawy jak puszczają niektórym nerwy.

Inspiracją do stworzenia tych zdjęć montażowych był fakt, jak kiedyś zdezorientowałem się i zdziwiłem, skąd mi się wzięło to zdjęcie tej ściany z uskokami, gdy przeglądałem w aparacie materiały zdjęciowe z piwnicy zamczyska. Cholera! - Pomyślałem. Przecież tam nie było takiej ściany, co by miała takie uskoki!

Generalnie zawsze robię zdjęcia w układzie poziomym, bo lubię format kadru filmowego. Jednak fotografując z wnętrza piwnicy te jej schody, z konieczności objęcia całości z tak bliska, musiałem zmienić kadr na pionowy. Więc w całym materiale z poziomymi zdjęciami, było to jedno inne w układzie pionowym.

Ale się uśmiałem z siebie, jak po długim dopiero dedukowaniu zajarzyłem, że to zdjęcie schodów, a nie ściany! Tak się nabrać na swoim jeszcze zdjęciu! - Pomyślałem. A jak się dopiero może nabrać ktoś, kto by nie był świadomy tego faktu?
Postanowiłem się tym zagadnieniem zabawić.
Dlatego więc użyłem tego tła do paru zdjęć montażowych, aby przetestować jak to zdjęcie będzie spełniało rolę tego tła z tymi schodami okręconymi o 90 stopni.
Tu do tej pory pokazałem dwie wersje, gdzie urojony sufit i podłoga, zamieniają się miejscami. Wprowadzone jest też lustrzane odbicie, aby ta uskokowa ściana była po tej samej lewej stronie. W doborze osób dużą wagę przykładałem do kierunku oświetlenia, aby było to zgodne z światłem w piwnicy.

No a teraz kolejna praca montażowa, na naturalny już układ zdjęcia tych schodów.
W tle oczywiście widać otwarte skrzydło drzwi i wpadające na ścianę dzienne światło.
----------
- O Je..ezu! Chyba z nieba mi spadłaś!
Czyżbym znalazła już wyjście z tych lochów?

- Tak Marica! To twoje światełko w tunelu.
20.

hijax_pl - Wto 03 Kwi, 2012

Zaiste... arcyciekawa historia.

Technika tych montaży (dość specyficzna) przypomina mi te sławne rosyjskie fotografie ślubne.
W mój gust te prace (20 czy 19) zupełnie nie trafiają...

Czesiu32 - Wto 03 Kwi, 2012

hijax_pl napisał/a:
Zaiste... arcyciekawa historia...

Che che! objaśnienie wyszło jak e-laborat. :grin: No ale jak nikt nie dostrzegł schodów do tej pory, to jak jest z tym bielmem na oku? Magiczne schody! Czy co?

sklsk - Wto 03 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Dzięki wielkaśne sklsk!
No cóż ściagaj i bierz na dysk. Daję ci je za darmo, bo taki jest internet. Z mojej strony bez ograniczeń na ilość kopii. Po prostu ostatnio stale coś tworzę, a pomysły poustawiane są tylko w kolejce.
Te różne dziełka wiszą też i w większych wymiarach na my.image...
Interesują cię może linki?


oczywiście że interesują mnie linki, ale zwłaszcza pełne rozmiary do wykorzystania komercyjnego i zgoda Twoja i modelek na przetwarzanie dzieł. ;)

hijax_pl - Wto 03 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
No ale jak nikt nie dostrzegł schodów do tej pory, to jak jest z tym bielmem na oku? Magiczne schody! Czy co?
To schody są głównym motywem tych zdjęć... No cóż - zupełnie tego nie widać.
komor - Wto 03 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:
antyżydowskich leków

Leków? :) To by wiele wyjaśniało…  :twisted:

Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

hijax_pl napisał/a:
To schody są głównym motywem tych zdjęć... No cóż - zupełnie tego nie widać.

No właśnie hijax! Bo tak to miało być w założeniu, aby nabrali się ci, którzy na tę fotkę będą patrzyć. Czyli to, że schody dają wrażenie uskokowej ściany.
Mam jeszcze z tej serii tego tła fotkę zbliżenia dziewczyny z pieskiem, który zresztą jest właściwie moim kultowym pieskiem na wielu zdjęciach.

No i jeszcze mam jedno niedokończone zdjęcie z tłuczeniem soli, na tym tle z schodami, które nie ukończyłem, bo właśnie lepszy pomysł na to zdjęcie z tymi niebieskimi maskami i flagą, przerwał mi pracę nad tamtym dziełkiem. Więc niedokończonego nie pokazuję, bo pozostało mi tam jeszcze ogumkowanie krawędzi wklejonych osób.

21.

kozidron - Sro 04 Kwi, 2012

komor napisał/a:
Leków? :)


musisz być niesłychanie z siebie dumny jak wyłapiesz, że ktoś alta nie wbił :roll:

komor, martwie się o Ciebie, ortografia stała się u ciebie obsesją, bo ani to śmieszne i do tego sugeruje, że masz poczucie humoru 11 latka. Naprawdę nie ma śmieszniejszych rzeczy :smile:

..... i żeby było jasne, jeżeli to aż tak cię bawi, to pewnie będę dostarczał ci w tej dziedzinie mnóstwo powodów do śmiechu :razz:

kasiakaaz - Sro 04 Kwi, 2012

kozi, ja odebrałam posta komora w zupełnie w innym kontekście - wyluzuj :wink: Wydaje mi się, że wcale, ale to wcale nie chodziło mu o orta. :smile:
hijax_pl - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Bo tak to miało być w założeniu, aby nabrali się ci, którzy na tę fotkę będą patrzyć. Czyli to, że schody dają wrażenie uskokowej ściany.
To się zdecyduj, czy one są głównym motywem czy też wykorzystałeś je jako tło dla innej kompozycji.
Jak dla mnie pomysł na "uskokową ścianę" jest kiepski. A tę niezręczność podkreśla napakowanie na pierwszym planie innych, odciągających uwagę elementów. Zupełnie jak to masza w swojej analizie opisała. Przeczytaj tę analizę jeszcze raz...
Czesiu32 napisał/a:
który zresztą jest właściwie moim kultowym pieskiem na wielu zdjęciach.
Fakt. pamiętam tego "puzla" za czasów poprzednich Twoich "występów" na tym forum. Ten piesek jest Twoją sygnaturą.
Sygnatury mają jednak to do siebie, że są umieszczane w taki sposób by nie psuły odbioru pracy jako ogółu. Różne są podejścia: półprzezroczystość, mało kontrastowy kolor, umieszczenie w rogu.
W Twoich pracach sygnatura psuje odbiór.
Czesiu32 napisał/a:
Więc niedokończonego nie pokazuję, bo pozostało mi tam jeszcze ogumkowanie krawędzi wklejonych osób.
Eeee tam - tyle już niedokończonych pokazałeś, że jedna więcej różnicy nie zrobi...
Chociaż moje podejście jest zgoła odwrotne: mniej a lepiej. "Sfera fotograficzna" na tym nie ucierpi. Spoko.

kozidron - Sro 04 Kwi, 2012

kasiakaaz napisał/a:
Wydaje mi się, że wcale, ale to wcale nie chodziło mu o orta. :smile:



kasiakaaz bez przesady aż tak ze mną źle nie jest, mimo wszystko trąci to humorem 11latka :razz:

kasiakaaz - Sro 04 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:
kasiakaaz bez przesady aż tak ze mną źle nie jest

Ufff... :wink: :razz:

Aszex - Sro 04 Kwi, 2012

kasiakaaz, Kozi i Komor to taki Kargul i Pawlak, tyle że podwórka mają wspólne... :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=ugCqcLnqcI0 :mrgreen:

komor - Sro 04 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:
bo ani to śmieszne i do tego sugeruje, że masz poczucie humoru 11 latka

I kto to mówi…

kasiakaaz napisał/a:
kozi, ja odebrałam posta komora w zupełnie w innym kontekście - wyluzuj

Dokładnie, psztyczek nie był skierowany do Ciebie, drogi Kozi. Ty dałeś mi tylko przyczynek. :)

Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

hijax_pl napisał/a:
To się zdecyduj, czy one są głównym motywem czy też wykorzystałeś je jako tło dla innej kompozycji.
Jak dla mnie pomysł na "uskokową ścianę" jest kiepski. A tę niezręczność podkreśla napakowanie na pierwszym planie innych, odciągających uwagę elementów. Zupełnie jak to masza w swojej analizie opisała. Przeczytaj tę analizę jeszcze raz...

Bo po to jest to napakowanie hijax, aby odwracać dodatkowo uwagę od ścian dla utrudnienia zagadki ze schodami, i aby obraz był syty w swym wypełnieniu.
Laleczka np celowo jest wstawiona, aby podkreślić uskok na urojonej podłodze, rozśmieszyć i dokoloryzować zdjęcie.
I wcale nic nie muszę tutaj decydować i oznajmiać, co jest najważniejszym w tych dziełach. Czy pokazywanie ich w tryptyku ze względu na efekt ze schodami, czy każdego odrębnie. To są moje artystyczne wizje hijax. Razem i osobno.

Natomiast w tym dziele, co teraz Tobie pokażę hijax, z tych piwnicznych pomieszczeń zamczyska, jest kiepskość w montażu rury kominowej, z czego byłem cały czas świadomy, bo zrobiłem prowizorkę, z braku chęci do poszukiwania lepszego materiału na rurę. Więc krytyka negatywna rury, jak najbardziej wskazana z twoich ust. Piecyk żeliwny Bartek, to użyta jego fotokopia, z gazetki reklamowej hipermarketu.
-------
Tytuł pracy: Piecyk Bartek w muzeum skłotu.

Objaśnienie: Grupa zwiedzających muzeum skłotu, zatrzymuje się i rozmawia o piecyku zainstalowanym w byłym skłocie.
Acz może istnieć i inne, w zależności co kto widzi na takim obrazie.

22.

hijax_pl - Sro 04 Kwi, 2012

Pstryk - po prostu "fotomontażowy" pstryk...
Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

Fotomontaż jest złożoną pracą hijax, a nie prostym pstrykaniem. Po prostu brakuje Ci konceptu, na sensowną krytykę dzieła.
hijax_pl - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Fotomontaż jest złożoną pracą hijax, a nie prostym pstrykaniem
Tyle, że złożoność w tym przypadku to tylka jakaś fascynacja warstwami fotoszopa...
Czesiu32 napisał/a:
Po prostu brakuje Ci konceptu, na sensowną krytykę dzieła.
Pokaż dzieło - to wysilę się na krytykę.
Jak na razie - moim zdaniem - osiągnąłeś swoim pracami poziom reprezentowany przez twórców tych "dzieł": http://fotoblogia.pl/2011...edziane-galeria

Daniel*1977 - Sro 04 Kwi, 2012

hijax_pl, Z każdym zdjęciem mam coraz większe oczy :D
kasiakaaz - Sro 04 Kwi, 2012

Daniel*1977 napisał/a:
hijax_pl, Z każdym zdjęciem mam coraz większe oczy :D

Daniel*1977, duże oczy są ładne. :wink:

kozidron - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Fotomontaż jest złożoną pracą


to prawda

Czesiu32 napisał/a:
Po prostu brakuje Ci konceptu, na sensowną krytykę dzieła.


ale co tu krytykować

Czesiu32 widziałeś kiedyś tego TYPA

Szkoda czasu na uzewnętrznianie się nad ułomnościami twoich prac, zerknij jak wyglądają inne fotomontaże, fotomontaż to nie płasko wyciete postacie wpasowane byle jak w przestrzeń, pomijam już gre światła, która odrzuca odbiorce od twoich prac.

Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

Nie masz racji hijax, bo te ślubne impresje to tzw bajkowe jazdy surrealistyczne. To inna klasa stylu. Te moje tu prace dążą do fotomontaży, które idą na zamaskowanie faktu fotomontażu. Oczywiście w takim pierwszym ogólnym spojrzeniu. Fachowe oko ma tu właśnie fotomontaż dostrzec. Bo tak to właśnie tworzyłem, aby zawracać dokładną uwagę na światło i perspektywę no i nieraz dopracowywać trzeba też i cienie. To nie tylko praca i fascynacja warstwami, jak ty tu zasugerowałeś.
Np w zdjęciach ludzi z tą niebieską trawą, co wstawiłem na swoim pierwszym wejściu po banicji "No to malujemy", nawet nikt nie zwrócił uwagi, że dziewczyna na pierwszym planie była domontowana do zdjęcia ogrodu, w którym zaś chłopiec na ławce akurat przynależał już do zdjęcia tła. I właśnie taki to fotomontaż w wiekszości uprawiam hijax.

Aszex - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Fotomontaż jest złożoną pracą hijax, a nie prostym pstrykaniem. Po prostu brakuje Ci konceptu, na sensowną krytykę dzieła.



muzyk - Sro 04 Kwi, 2012

Daniel*1977 napisał/a:
hijax_pl, Z każdym zdjęciem mam coraz większe oczy :D

Ja nie rozumiem jednego, poza hasłem "mamy demokrację".
Wpada ktoś na forum, uprawia totalny bełkot i... komentarzy od groma.

Daniel*1977 - Sro 04 Kwi, 2012

Jest ruch w interesie :)
Aszex - Sro 04 Kwi, 2012

a Daniel nie musi pić 2 kawy, bo ma tak :shock:

;)

MC - Sro 04 Kwi, 2012

Troll widzę znowu znalazł dobrą stołówkę. Myślicie, że pęknie z przejedzenia?
muzyk - Sro 04 Kwi, 2012

MC napisał/a:
Myślicie, że pęknie z przejedzenia?

Na razie pożywia się spokojnie, ale mimo to bełkot uprawia srogi.

P.S. Na innym forum za takie wypierdy dostaje delikwent łeb konia w avatar...

Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:

Czesiu32 widziałeś kiedyś tego TYPA

Szkoda czasu na uzewnętrznianie się nad ułomnościami twoich prac, zerknij jak wyglądają inne fotomontaże, fotomontaż to nie płasko wyciete postacie wpasowane byle jak w przestrzeń, pomijam już gre światła, która odrzuca odbiorce od twoich prac.

Nie tylko takiego widziałem, ale masę podobnych artystów od takich mrocznych wizji z dymami, chmurami, krwia i wszelkie inne tego typu straszydła dla dzieci przed ich zaśnięciem.
Po prostu nie zachwyca mnie taka mroczność, mgły, chmury, dymy, księżyce, krew, noże, paskudne miny, kościotrupy, czaszki i ubrane to w gładkość i wylukrowane barwy.
To jest maniera i oczywiście są tacy co to łapią i się na tym wzorują budując sobie wahlarz swoich idoli i na nich potem się wzorują, dążąc do powielania tego stylu.
Zrozum, że ja jestem samorodnym artystą. Prezentuję swoje postrzeganie rzeczy i nie bazuję na tym jak inni budują obrazy, czy pokazują wartości w nich zawarte jak np przekazy rzeczy i spraw, aby nie kaleczyć swojego własnego postrzegania. A co do warsztatu to po prostu wykorzystuję na tyle, ile potrafię tym co mam w kompie, i widzę, że idzie mi to całkiem nieźle, w odniesieniu do innych montaży jakie też spotkałem.

muzyk - Sro 04 Kwi, 2012

Nazywanie się artystą świadczy o poczuciu pychy, braku samokrytycyzmu ostatecznie o tym, że osoba się tak nazywająca ŻADNYM artystą NIE JEST.

Artysta jest osobą skromną i TOTALNIE POKORNĄ i... nigdy sam o osobie butnie nie powie, nie napisze, że jest ARTYSTĄ.
To raczej inni o nim tak powiedzą, jeśli na to zasłuży.

Aszex - Sro 04 Kwi, 2012

muzyk napisał/a:
Artysta jest osobą skromną i nigdy sam osobie butnie nie powie, nie napisze, że ARTYSTĄ jest.


Niestety lub stety tak było dawniej. Dziś liczy się agresywny marketing, pr itd.

muzyk - Sro 04 Kwi, 2012

Aszex napisał/a:
Niestety lub stety tak było dawniej. Dziś liczy się agresywny marketing, pr itd.

Nie szkodzi. Prawdziwa sztuka jest Sztuką, niezależnie od marketingu i innych czynników.

Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

kasiakaaz napisał/a:
Daniel*1977 napisał/a:
hijax_pl, Z każdym zdjęciem mam coraz większe oczy :D

Daniel*1977, duże oczy są ładne. :wink:

Daniel cieszę się, że wyurodniejsz na buzi dzięki moim pracom. Zdobędziesz powodzenie u kobiet, jeśli to co powiedziała kasiakaaz jest faktem.

Aszex - Sro 04 Kwi, 2012

muzyk napisał/a:
Prawdziwa sztuka jest Sztuką


muzyk, potrafisz ją zdefiniować/opisać czy raczej wiesz to intuicyjnie? :)

Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

Aszex napisał/a:
muzyk napisał/a:
Artysta jest osobą skromną i nigdy sam osobie butnie nie powie, nie napisze, że ARTYSTĄ jest.


Niestety lub stety tak było dawniej. Dziś liczy się agresywny marketing, pr itd.

Otóż to! Samo sedno sprawy. muzyk jest typowym przedstawicielem dawnego status quo. jak i np dawnego stylu fotografowania kliszą cz-b.
Zasady wiecznych skromności to zasady z dawnego stylu panowania nad ludźmi.
W Polsce np kultywowane przez KK. Bez przesady muzyk! Trochę tupetu artyście też i potrzeba dzisiaj, aby zaistnieć. Gzieś ty się uchował z takimi staroświeckimi poglądami?

muzyk - Sro 04 Kwi, 2012

Aszex napisał/a:
muzyk, potrafisz ją zdefiniować/opisać czy raczej wiesz to intuicyjnie? :)

Moim zdaniem, znamiona sztuki nabiera dzieło, które jest ponadczasowe.

Jeszcze raz powtarzam:
artysta jest człowiekiem POKORNYM i SKROMNYM.

hijax_pl - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32, ja już wypowiedziałem się w temacie oceny Twoich prac. Nie podoba Ci się? Trudno. Zaczynam postrzegać Cię jako klakiera swojej wystawy. Nic więcej nie powiem.. bo i nie mam o czym mówić.
Szkoda, że z twoich wypowiedzi wynika, że nie będę też miał nic do powiedzenia co do innych Twoich prac - poza tym tematem.

Co do sformułowań "artysta" czy "dzieło" zgadzam się z muzykiem.

Jak dla mnie EOT.

kozidron - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Po prostu nie zachwyca mnie taka mroczność, mgły, chmury, dymy, księżyce, krew, noże, paskudne miny, kościotrupy, czaszki i ubrane to w gładkość i wylukrowane barwy.


Czesiu32, nie chodzi o tematykę tylko o gre swiatła, przestrzeń, dopracowanie szczegółów, kompozycję, kunszt pędzla, dynamikę zdjęcia, pomysł czy nawet spójność (sławny kot)....!
On opowiada jakąś historię bez słów a u ciebie jest potok słów, które nijak mają się do zaprezentowanego "dzieła"

Zerknij czy tym można nastraszyć jakieś dziecko ?

[ Dodano: Sro 04 Kwi, 2012 12:30 ]
muzyk napisał/a:
artysta jest człowiekiem POKORNYM i SKROMNYM.


tak było w czasach gdy najczęsciej czytało sie biblię, osobiscie nie chciałbym do tych czasów wracać wole obecny obciachowy marketing niż tamten ciemnogród.

Aszex - Sro 04 Kwi, 2012

Cytat:
Moim zdaniem, znamiona sztuki nabiera dzieło, które jest ponadczasowe.


Czyli artysta musi, jak to się mówi, zaliczyć zgon ;) żart ;)

komor - Sro 04 Kwi, 2012

Jeszcze raz przypominam, jak ktoś się bulwersuje obecnością Czesia na forum, to najlepsza rada ignorować. Jest specjalny guzik od tego nawet. Nie karmić. Moderacja moim zdaniem nie jest od oceny sztuki, więc oferty typu „wyrzucić, bo tak” nie zostaną uwzględnione, przynajmniej nie przeze mnie.
Albo komentujecie cierpliwie choć bezlitośnie te prace, albo STFU. Bo czerwone beleczki spotkają nie Czesia, ale łamiących regulamin.

Czesiu32 - Sro 04 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
Po prostu nie zachwyca mnie taka mroczność, mgły, chmury, dymy, księżyce, krew, noże, paskudne miny, kościotrupy, czaszki i ubrane to w gładkość i wylukrowane barwy.


Czesiu32, nie chodzi o tematykę tylko o gre swiatła, przestrzeń, dopracowanie szczegółów, kompozycję, kunszt pędzla, dynamikę zdjęcia, pomysł czy nawet spójność (sławny kot)....!
On opowiada jakąś historię bez słów a u ciebie jest potok słów, które nijak mają się do zaprezentowanego "dzieła"

Zerknij czy tym można nastraszyć jakieś dziecko ?

Owszem możesz i wystraszyć wrażliwych przed zaśnięciem taką pustką i surrealizmem walącym z tego dzieła.
Tylko wytłumacz mi kozidron, dlaczego w takim tu wątku nie ma artystów o warsztacie z techniką, czy technologią jaka jest w tym zalinkowanym zdjęciu?
Odpowiem Ci.
Otóż każde forum ma swoją klasę. To jest ogólnodostępne, bez kart wstępu. Więc będziesz miał różnych artystów, a nie wyodrębnionych i odfiltrowanych ze względu na styl warsztat, czy ich klasę. Więc z obiekcjami co do zjawiska jakie zaistniało w wątku FOTOMONTAŻ, wnioskuj do admina o zmiany na forum optycznych pl, albo loguj się w takich portalach, gdzie poczujesz się bardziej błogo ze względu na obecność Tobie podobających się artystów, do których Ci bliżej, niż do takich samozwańczych jak ja, co sobie tytuł artysty nadali przy avatarze i wykonują dzieła niższych lotów, niżbyś tego pragnął.

jaad75 - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
i wykonują dzieła niższych lotów
Czyli jednak zauważasz, że Twoje dzieła są "niższych lotów"? :razz:
90s - Sro 04 Kwi, 2012

Też takie fotomontaże kiedyś robiłem a raczej podobne do tych
http://www.flickr.com/photos/amidei/page17/

Zasadniczy problem w Twoich pracach i tych do których dałem link jest to że nie zmiękczacie wyciętych krawędzi przez co zdjęcie nie jest spójne.
poza tym, brak spójności świateł wyciętych obiektów z tłem,kolorystyki, skali oraz nietrafne umieszczenie

Chcesz robić realistyczny fotomontaż to musisz więcej czasu poświecić na technikę i obróbkę.
Chcesz robić kolaż to nie może mieć nic wspólnego z realizmem.
http://galeria.szkola-gra...0-%20Kola%C5%BC

Inne przypadki wyglądają po prostu fatalnie.

bhpchmiel - Sro 04 Kwi, 2012

Czesiu32, skoro już bawisz się w fotomontaże to byś przynajmniej przyłożył się co do szczegółów :razz: - na zdjęciu 22 Pani z prawej trzyma papierosa w sposób sugerujący że jest zapalony. Do tego jeszcze pudełko papierosów. O ile wiem, palenie w muzeach jest zabronione i za samo takie obnoszenie się z petami ochrona powinna zwrócić uwagę:cool:
Czesiu32 - Czw 05 Kwi, 2012

jaad75 napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
i wykonują dzieła niższych lotów
Czyli jednak zauważasz, że Twoje dzieła są "niższych lotów"? :razz:

To wyrwanie z kontekstu jaad75!
Zdanie zaczynało sie od: Więc z obiekcjami...
a kończyło na: ...tego pragnął.

Nie taka myśl tam wybrzmiewa jaad75. Masz widzę kłopoty z rozumieniem długich zdań złożonych. Klucz do zrozumienia przesłania w zdaniu tkwi w słowach "niżbyś tego pragnął" To objaśnia właśnie, że o niższości lotu rozpatrywanych zdjęć, decyduje tu osoba kozidrona, bo on wyznacza kryteria oceny według swojego gustu. Takie sformułowanie jak napisałem, sugeruje właśnie, kto określa poziom lotu. Po określeniu więc poziomu lotu, osoba traktowana zdaniem, decyduje sobie którymi zdjęciami się zająć.

bhpchmiel @

Zgadza się. Popełniłem wykroczenie niezgodności z przepisami w muzeach. Zrobiłem to z pełną świadomością ze względów ekonomicznych, aby nie stemplować tego papierosa.
Widziałem go w rękach tej wklejanej pani i myślałem o tym, że tak nie wolno wchodzić do dawnych skłotów, co przemieniono je potem w muzea, w czasach, gdy już zmieniły się ceny za czynsze lub je całkiem zniesiono tak jak w dawnej Libii i każdego stać było na tanie zamieszkiwanie.

90s @

Problem co do krawędzi tkwi w ekonomii co do czasu, jaki temu chcesz sobie nadać w tego typu dość mozolnych pracach. To było robione w fotoszopie bez lassa magnetycznego, więc raczej nie za łatwe zadanie.
Na moje własne potrzeby taka dokładność mi już w zupełności wystarcza. Zdjęcia nie są pod zamówienie lub na wystawę. Włosy są robione bez upraszczania i tam gdzie odstają są traktowane dokładnie. Znam nowe narzędzia do traktowania włosów w lepszych fotoszopach, ale ich nie mam. O światłach już mówiłem, że dobieram tak, aby kierunki świateł się zgadzały. Potem dochodzi ogólne wyrównywanie luminnancji i jej rozpiętości w warstwach, a także wyrównania bieli. Są obliczane i dobierane powiększenia na zgodność co do perspektywy, jak np na fotce 18.

Przykladowo na zdjęciu pt. Karen coś podlinkował, jest całkiem sfajdane wmontowanie włosów. Ja tak nie robię, aby włosy kosić, ale traktuję wszystkie które widać.

Na zdjęciu pt. Nidia coś podlinkował, masz podstawowy błąd nieostrości postaci pierwszoplanowej, więc rozmiękczenie jej zarysów od razu przeszkadza względem ostrego planu w dali gdzie masz ten płot. Zdjęcie wygląda jak z nieutrafionym autofokusem. Fatalny błąd zdjęcia. To chyba nie są te twoje pierwsze zdjęcia, tylko jakiś przykład. No nie?
Zresztą nie można rozmiękczać wszędzie i zawsze obrysówki wklejanych obrazów, jeśli detale tej wstawki są ostre, bo to zdradza wtedy wklejenie. Jak jakaś wklejka jest ostra, to musi być ostra wszędzie z krawędziami włącznie na takim samym poziomie.

Ja gdy mam różnice w ostrościach na warstwach to kompensuję to wzajemnie, jak ma być w założeniu jednolita ostrość. Chyba, że tło będące w oddali, może być mniej ostre, co przecież jest najczęściej typową normalnością od przypadłości obiektywów, nastawionych na ostrość w pierwszym planie.

Czy mógłbyś np 90s odgadnąć z takiej przeze mnie zrobionej fotki, jak została ona wykonana w swym montażu, jak masz takie już duże doświadczenie w tych montażach?
Czy jesteś w stanie odgadnąć wszystkie łączenia na podstawie tych występujących tam nierozmytych krawędzi?

23. - Carola

Tu masz pełny wymiar w jakim było to robione.

jaad75 - Czw 05 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Takie sformułowanie jak napisałem, sugeruje właśnie, kto określa poziom lotu.
Problem w tym, że to, co prezentujesz technicznie trudno nazwać "lotem", to nawet jeszcze nie są żabie skoki... :mrgreen:
Czesiu32 napisał/a:
Na moje własne potrzeby taka dokładność mi już w zupełności wystarcza. Zdjęcia nie są pod zamówienie lub na wystawę. Włosy są robione bez upraszczania i tam gdzie odstają są traktowane dokładnie. Znam nowe narzędzia do traktowania włosów w lepszych fotoszopach, ale ich nie mam. O światłach już mówiłem, że dobieram tak, aby kierunki świateł się zgadzały. Potem dochodzi ogólne wyrównywanie luminnancji i jej rozpiętości w warstwach, a także wyrównania bieli. Są obliczane i dobierane powiększenia na zgodność co do perspektywy, jak np na fotce 18.
Jak narazie, to poziom zaawansowania dziecka, które parę dni temu zaczęło bawić się PS-em, więc tym bardziej śmieszne są te wstrząsające opisy "technik", jakich używasz... :razz: BTW, nie dotarłeś jeszcze do narzędzia, które nazywa się Feather? Polecam - będzie to ogromny skok jakościowy w Twojej twórczości... Potem już tylko zostanie poprawić całą resztę... :razz:
cybertoman - Czw 05 Kwi, 2012

Kfadratura koła.
Czesiu32 - Pią 06 Kwi, 2012

CHa cha! Kwadratura koła! Ale chyba odwrócona względem Was jaad75 i cybertoman.
Kompletnie nie zrozumieliście mojej koncepcji tego zdjęcia i nie dotarło do was to moje napisane wypracowanie. Przede wszystkim moim celem było ukazanie fotki wyraźnej i wyostrzonej co do osoby Caroli, wraz z widocznymi nawet tęczówkami.
Więc jakiekolwiek rozmydlanie nawet przez wtapianie tła do wklejki, nie wchodziło w rachubę
, bo zdjęcie idiotycznie wyglądałoby gdyby elementy jak dziurki w guzikach płaszcza były widoczne, a krawędzie płaszcza wmyte na kilka pikseli w tło.
Przecież o tym pisałem, a do Was to nie dotarło jaad75 i cybertoman.
W końcu też i Was rozumię, bo spełniacie funkcję koniecznego wykazania, że ja zawsze nie mogę mieć w dziedzinie fotografowania jakiejś racji. To jakiś kliniczny zapewne przypadek Waszej alergii artystycznej.
Cóż to za aparat fotograficzny zrobi Wam tak zdjęcie, aby obrys był rozmyty, a faktura na płaszczu widoczna. Co Wy chcecie robić z tej fotki! Surrealizm?

Więc Twoje jaad75 gadanie o wtapianiu dla ulepszenia efektu tego tu montażu, to pomieszanie przez Ciebie pojęć, jeśli celem jest zrobienie ostrego zdjęcia, gdzie warstwę stanowiącą pierwszy plan - a konkretniej jej elementy -, jeszcze się dodatkowo wyostrza, po zmniejszeniu z bazowego zdjęcia.

Tu właśnie trzeba było stosować precyzyjne stemplowanie wraz z dokładnym gumkowaniem i regulowanie tego przejścia konturowego tylko wielkością pędzla, gumki i promieniem jego rozmycia, aby tą techniką właśnie utrzymywać ostrość przejścia krawedzi, a nie rozmydlać je przez wtapianie do tła.
Tłumaczyłem, że fotoszop który używam, nie ma nowoczesnego lassa. Nawet nie ma lassa łamanego. Więc i tak muszę potem dookoła jeszcze obcinać i dogładzać.

Jeśli już chodzi o mankamenty tej fotki, to ja widziałbym je w niedopracowaniu niepotrzebnie widocznego jeszcze zaklęśnięcia plaszczyka przy lewym biuście. No bo jak pewnie wam wiadomo znawcy fotografowania, płaszczyk był fotniety, gdy sobie najnormalniej leżał na płask nieubrany na nikogo. Stąd więc to jego zaklęśnięcie. Byłem tego świadomy, ale darowałem sobie tę robotę. Przede wszystkim musiałem poprawić większe błędy zaklęśnięcia prawego rękawa u góry, który pocieniał za bardzo prawe ramię. Jest oczywiście dysonans co do cieni na płaszczyku, bo na fotce ma być widoczne doświetlenie lampą błyskową, tego rzekomego zdjęcia.
Spodnie rurki miały już odblaski lampy, więc rękawiczki fotografowałem z dobłyskiem. Buźka Carolki też była na dobłysku, no a płaszczyk nie miał dobłysku jak wynika z jego cieni.

No i tym sposobem przy okazji 90s dowiedział się, ile elementów złożyło się na tę Carolkę, bo z nierozmytych krawędzi, może było trudno to jemu określić?
W końcu rozmycia na brzegach, a ostrych na swojej powierzchni wklejek, właśnie je zdradzają, że są na zdjęciu wmontowane wklejki. A może tylko 90s nie chciało się zastanawiać, albo nie miał czasu na duperele z takim montażem?

kozidron - Pią 06 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
fotki wyraźnej i wyostrzonej co do osoby Caroli, wraz z widocznymi nawet tęczówkami.



Czesiu32, poza całą "ujmującą sceną", niestety mi najbardziej w oczy rzuca się nienaturalnie wyciagnięta prawa ręka, wygląda jak sztucznie ułozona kłoda, pierwsze skojarzenie jak patrze na tą rękawiczke to jakbym widział propagandowe zdjecia Kim'a.

Czesiu32, tą pracą skrzywdziłeś tą dziewczynkę.

Czesiu32 napisał/a:
No i tym sposobem przy okazji 90s dowiedział się, ile elementów złożyło się na tę Carolkę,


jakbym był wredną małpą napisałbym, że dajesz doskonałe przykłady jak nie nalezy robić, to też jest edukacyjne.


Czesiu32, proponuje ci eksperyment, który z powodzeniem kultywuje wielu użytkowników a mianowicie: zacznij wklejać zdjęcia/prace bez tej całej względnej nowomowy i "opisów artystycznych" i dopiero wtedy odpowiadaj na uwagi, bo ciągłe narzekanie, że nie ma konstruktywnej krytyki wynika miedzy innym z tego, że więcej "gadasz" niż fotografujesz a uzytkownicy nie mają juz siły komentować "tego" wolą raczej podyskutować o braku logiki w twoich wypowiedziach.
Jest też inna droga zmień foruma, na takiego na którym przedstawia się tylko swoje wizje a jak i co wyszło jest mniej istotne .

Zresztą jeżeli w wątku "fotomontaż" miało "dotrzeć do nas jakieś wypracowanie" to coś z Tobą jest nie tak, polecam w takim razie portal literacki, sam lubię czytać, można też samemu próbować swoich sił, zapraszam.

jaad75 - Pią 06 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
bo zdjęcie idiotycznie wyglądałoby gdyby elementy jak dziurki w guzikach płaszcza były widoczne, a krawędzie płaszcza wmyte na kilka pikseli w tło.
Nie rozumiesz na czym polega i jak działa wtapianie. Nie rozumiesz natury postrzegania przejść tonalnych i ostrych granic, nie wiesz jak na to postrzeganie działa aliasing... Po prostu kompletnie nie wiesz o czym piszesz, ale mimo to piszesz... Jak zwykle zresztą.
Czesiu32 napisał/a:
Tłumaczyłem, że fotoszop który używam, nie ma nowoczesnego lassa. Nawet nie ma lassa łamanego. Więc i tak muszę potem dookoła jeszcze obcinać i dogładzać
Wbrew temu co piszesz ma Magnetic Lasso, ale przede wszystkim ma Magic Wand... :roll:
komor - Pią 06 Kwi, 2012

Czesiu32, której wersji Photoshopa używasz? Bo Feather o którym pisałem wcześniej i wspomniał potem Jaad, jest od wersji 4 z 1996 roku (jak jestem prawie pewien) natomiast magnetyczne lasso jest na pewno od wersji 5.
Brak miękkiego przejścia między płaszczem a tłem powoduje, że ten obrazek od razu jest przez oko rejestrowany jako prymitywna wklejka i żadne artystyczne tłumaczenia tego nie zmienią. Tu chodzi o miękkość rzędu 1 piksela, a nie jakieś super zmiękczenia, ale bez tego jest po prostu prymitywnie. Niekonsekwencje oświetlenia tylko to podkreślają.

hijax_pl - Pią 06 Kwi, 2012

Myślę, że Czesiu32 po prostu myli pojęcia fotomontażu z kolażem...
KwusheR - Pią 06 Kwi, 2012

Cytat:
Brak miękkiego przejścia między płaszczem a tłem powoduje, że ten obrazek od razu jest przez oko rejestrowany jako prymitywna wklejka i żadne artystyczne tłumaczenia tego nie zmienią.


Dokładnie o to chodzi.

Może skończmy tę dyskusję - my swoje, a Czesiu swoje.

baracuda - Pią 06 Kwi, 2012

bardzo ciekawe, bardzo, a może dziwne :mrgreen:
Czesiu32 - Pią 06 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:

...Czesiu32, proponuje ci eksperyment, który z powodzeniem kultywuje wielu użytkowników a mianowicie: zacznij wklejać zdjęcia/prace bez tej całej względnej nowomowy i "opisów artystycznych" i dopiero wtedy odpowiadaj na uwagi, bo ciągłe narzekanie, że nie ma konstruktywnej krytyki wynika miedzy innym z tego, że więcej "gadasz" niż fotografujesz a uzytkownicy nie mają juz siły komentować "tego" wolą raczej podyskutować o braku logiki w twoich wypowiedziach.
Jest też inna droga zmień foruma, na takiego na którym przedstawia się tylko swoje wizje a jak i co wyszło jest mniej istotne .

Zresztą jeżeli w wątku "fotomontaż" miało "dotrzeć do nas jakieś wypracowanie" to coś z Tobą jest nie tak, polecam w takim razie portal literacki, sam lubię czytać, można też samemu próbować swoich sił, zapraszam.

Przecież właśnie to robię kozidron! i zdjęcia umieszczam w stosownych wątkach. Skoro są montażami, to dlatego są tutaj w wątku FOTOMONTAŻE. Po prostu stosuję się do wszelkich zasad.

No i Dzięki kozidron za wszelkie Twoje rady, ale odnośnie tego co ja sobie zrobię, czy też co chcę robić, to; JA TU DECYDUJĘ i napewno Twoimi radami się nie pokieruję, bo Ciebie mam przejrzanego na wylot z racji wystarczająco długiego tutaj stażu z Toba i Twoimi podstępnymi zagrywkami bez honoru, włącznie z wywalaniem privów na forum, które były skierowane Tylko do Ciebie. Ludzi tego pokroju co Ty i ich rad, absolutnie nie będę słuchał, bo niby z jakiej to racji?

komor @

Używam 5.0 i tego o czym mówiłem nie ma w nim. Jest tylko magiczna różczka i czasem się nią posługuję przy tych rzeczach.
To co mówisz o wtapianiu w minimalnym zakresie, realizuje mi się od razu w trakcie gumkowania obrzeży, więc wtapianie jest tutaj już po prostu zbędnym zabiegiem, bo szerokość przejścia konturu w pikselach od razu robię w odpowiedniej wielkości w dopasowaniu w ostrość wklejki.
Więc wszystko co jeszcze widać jako niedopracowanie, ma swoje uzasadnienie tylko w ekonomii, mierzonej względem swojego budżetu czasowego.
A skoro co niektórzy są pedantami, bo mają taką alergię artystyczną, albo nawyki korzystania z narzędzi jakie oni stosują, no to jest jak jest. Przecież nie każdy kto tutaj wstawia zdjęcia, wstawia je dla oceny stopnia doskonałości jego rzemiosła, albo osiągania porad. Ja do tych osób raczej nie należę, bo rzemiosło znam. Wstawiam prace z punktu widzenia zistnienia dekadencji artystycznej.
Z tego co już wiem, forum ma galerię dla tych, co mają staż mierzony ilością wpisów.
Moją historię odnośnie galerii komor zapewne jeszcze pamiętasz.
No a dział nasze zdjęcia i idea jego powstania, miał właśnie umożliwić przedstawienie swoich prac wszystkim tym, którzy nie osiągnęli jeszcze 1000 czy 500 wpisów.
A ja właśnie korzystam z tej opcji na forum i przedstawiam prace, bo nie mam jeszcze aż tylu wpisów, aby korzystać z galerii. Chyba jasno się wyraziłem prawda?

A więc dla kontynuacji moich zamiarów, bo "ja tu decyduję" wstawiam kolejną pracę fotograficzną mającą w sobie zawartą technikę fotomontażu.

Tytuł: Matka Polka.

24.

A tutaj pełny wymiar w jakim było to montowane.

kozidron - Pią 06 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
honoru


są różne definicje honoru, w mojej opinii antysemityzm nie jest kwestią honoru

Czesiu32 napisał/a:
włącznie z wywalaniem privów na forum, które były skierowane Tylko do Ciebie.


Możesz mi wierzyć lub nie ale żaden mod czy admin nie dostał ode mnie żadnego priva ani twojego ani kogokolwiek innego w innym wypadku miałbyś już dawno bana, to co na wypisywałeś to już historia . Te najciekawsze privy dawno temu usunąłem z serwera.

Powtórze swoje zdanie z przed pół roku: uważam, że dobrze że zostało ci odebrane prawo do galerii za niski poziom fotograficzny, to jakie masz poglądy mnie nie interesuje.

hijax_pl - Pią 06 Kwi, 2012

Czesiu32, jaki jest cel wstawiania tych prac na forum? Chwalenie się? A może reklama? Bo jakoś nie widzę chęci wysłuchania ocen... Co więcej - jaki jest sens dyskusji, skoro swoich rozmówców bez wyjątku traktujesz jako niedorozwiniętych troglodytów, za każdym razem wywyższasz się i "pouczasz"? To co robisz to po prostu znęcanie i naprzykrzanie się innym forumowiczom. Jeśli znajdujesz poklask wśród najbliższej rodziny czy znajomych - świetnie, ale prezentuj te prace na forum swojej rodziny i znajomych... No chyba, że celem w rozwoju Twojego artyzmu jest dążenie do... prymitywizmu...

Co to jest fotomontaż? Technika. Jakie zdjęcia tu prezentujemy? Jakiekolwiek, gdzie dodaliśmy chmury, czy zamieniliśmy tło? Nie. Moim zdaniem to nie miejsce na takie proste edycyjne korekty. Ten wątek powstał by pokazać kreatywność w użyciu tej techniki, a nie był przechowalnią dla czegokolwiek, co zrobione było przy pomocy n+1 warstw fotoszopa (gdzie n > 1)... Popatrz sobie na prace Erika Johanssona - to jest fotomontaż w wydaniu ekskluzywnym (mówię o technice i pomysłach)

90s - Pią 06 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
A może tylko 90s nie chciało się zastanawiać, albo nie miał czasu na duperele z takim montażem?

Skoro Ty nie potrafisz poświęcić odpowiedniej ilości czasu na dopracowanie swoich prac to nie wymagaj od innych by to robili.


Czesiu32 napisał/a:
Na moje własne potrzeby taka dokładność mi już w zupełności wystarcza. Zdjęcia nie są pod zamówienie lub na wystawę


to dlaczego je wystawiasz?


Co do reszty to zgadam się z przedmówcami i z mojej strony EOT bo do niczego ta dyskusja nie prowadzi




25.


Andy by Sanches90s, on Flickr

Czesiu32 - Sob 07 Kwi, 2012

Zapytałeś 90s dlaczego wstawiam fotki które są montażem?
Było już tu poruszone to trochę wstecz, a Tobie ekstra powiem, że dlatego, aby zaistniały tu na forum. No i jakość co do dokładności obrzeża wklejki całkowicie jest dostosowana do klasy tego forum, a o klasie forum oczywiście świadczą ci co tutaj dominują i nadają temu działowi jakiś styl. Znam tych uczestników nad wyraz dobrze i długo 90s i prosta wytyczona przezemnie ekonomia, w zupełności dopuszcza takie obrzeża wklejki, na tego typu wystawę, moich prac artystycznych.
Więc moje zdjęcia 90s nie są tutaj po to, aby się radzić w sprawach jak się montuje fotki, ale żeby zaistniały jako dzieła sztuki. (Tak hijax! Matka Polka "24." to dzieło sztuki , a nie n+1 warstw).
To jest przecież wątek na "Nasze zdjęcia". Czyli na zdjęcia uczestników forum, aby mogli się zaprezentować co i jak fotografują. A to, że mówi się też o tych zdjęciach tutaj, jest to najnormalniej wskazane.
No i nie musi to oznaczać 90s, że tutaj obowiazkowo musi istnieć kącik porad dla uczestników. Nigdzie tutaj na forum co do działu Nasze zdjecia, nie ma czegoś takiego ustalonego 90s. No chyba, że admin i zarząd ogłosi to w regulaminie i podana zostanie też lista uczestników, którzy upoważnieni będą co do komentowania doradczego.

To przy okazji żeś wstawił tutaj tę fotkę mężczyzny na motocyklu, to się zapytam; co w niej montowałeś.
Czy namontowany jest tatuaż na tors, kolczyk w sutek, kask na głowę, głowa do tułowia, czy okulary na głowę?
A może tylko wygaszone zostało tło? Czyli po prostu odmontowane.

No bo w końcu pomyślałem sobie, że jakbym wstawił jakiekolwiek pełne normalne zdjęcie w ten wątek fotomontaże i powiedział cyganiąc uczestników, że to fotomontaż , a potem się dalej upierał, że to naprawdę fotomontaż, to co osiągnąbym 90s?
Czy to by dowodziło, że mam aż tak doskonały warsztat, że absolutnie nie widać wklejek?

Musiałbym więc linkować do pokazania materiału źródłowego zdjęć bazowych.
Więc przy doskonałym montażu, po prostu jest to wskazane. Wszyscy fotografikowie graficy, robiący takie prace, właśnie skierowywują do materiałów źródłowych.
Ja akurat nie musiałem tego robić, bo tego typu fachowcy, którzy tu mnie śledzą potrafią wypatrzeć, że to montaż. Gdyby były wątpliwości pokazywałbym wówczas materiał źródłowy. Ja akurat nie musiałem.
Więc opowiadaj 90s o tym zdjęciu co wstawiłeś. Ewentualnie czekam na pokazanie zdjęć bazowych, które posłużyły Ci do montażu.

Tutejszyn - Sob 07 Kwi, 2012

Podoba mi się klimat na pracy 25. W ogóle fajne to jest :)
kasiakaaz - Sob 07 Kwi, 2012

90s, fajny klimat, dobre zdjęcie. Symbolika krzyża nie kojarzy mi się z nazizmem, ale z "subkulturą?" miłośników i użytkowników takich motocykli. Jedynie, co mnie trochę razi - to włosy? nad prawym ramieniem. Trochę dziwnie to wygląda.
A tak przy okazji - większość Twoich zdjęć bardzo mi się podoba. Jestem pod wrażeniem pomysłów oraz warsztatu.

muzyk - Sob 07 Kwi, 2012

90s.
Jakbym ja tak zrobił, to ktoś by napisał, że "ta obróbka mnie kiedyś zgubi" :wink:

Świetne zdjęcie!

P.S. I co, bełkot dalej trwa? Karmcie karmcie, w końcu zwróci...

KwusheR - Sob 07 Kwi, 2012

25 - Nie lubię przerysowań w portrecie, ale ma to w tym przypadku swoje uzasadnienie :) Nie podoba mi się tylko tło.
kasiakaaz - Sob 07 Kwi, 2012

muzyk napisał/a:
Jakbym ja tak zrobił, to ktoś by napisał, że "ta obróbka mnie kiedyś zgubi"

muzyku Ty też robisz ładne zdjęcia... :razz: :wink: :grin:

muzyk - Sob 07 Kwi, 2012

kasiakaaz napisał/a:
muzyku Ty też robisz ładne zdjęcia... :razz: :wink: :grin:

Nie wiem, nie mnie to oceniać, ale skoro piszesz ... DZIĘKI.

90s - Sob 07 Kwi, 2012

Dziękuje ślicznie

kasiakaaz napisał/a:
Jedynie, co mnie trochę razi - to włosy? nad prawym ramieniem. Trochę dziwnie to wygląda.

Fakt włosy na plecach i ramionach zawsze dziwnie wyglądają;)))
muzyk napisał/a:
90s.
Jakbym ja tak zrobił, to ktoś by napisał, że "ta obróbka mnie kiedyś zgubi" :wink:

Wychodzę z założenia że nie ma co się ograniczać i myśleć co ludzie powiedzą, tylko dać upust swoim pomysłom i szukać swoje drogi a nie powielać innych.
Poza tym mi się też Twoje prace podobają:)
KwusheR napisał/a:
Nie podoba mi się tylko tło.


Tło i tak niebo a ziemia do tego co tam było, to są moje pierwsze sesje a ta była robiona w garażu, na baku i kasku widać jarzeniówki a błysk od dołu to halogen przemysłowy, na ścianie za to piękna tarcza do dartsów.Ale za to temat i model pierwsza klasa:)

Czesiu32 - Sob 07 Kwi, 2012

A więc 90s? Na czym polega fotomonażowość tego zdjęcia? Bo nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Czy namontowałeś tylko to chmurzyste tło? do np. scalonego zdjęcia motocyklisty siedzacego na motocyklu?

Czy uważasz dalej, że zdjęcie pretenduje do tego tu wątku? Jak możesz to wytłumaczyć userom?

Tutejszyn - Sob 07 Kwi, 2012

26

masza - Sob 07 Kwi, 2012

Tutejszyn, 26 bardzo fajne! :) 25 też mi się podoba.
jaad75 - Sob 07 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
Czy uważasz dalej, że zdjęcie pretenduje do tego tu wątku?
Oczywiście - wymiana tła to ewidentny fotomontaż.
Tutejszyn, nie zgadza się światło, dłoń jest niedokładnie wycięta, a wtapianie ma zbyt duży promień w tym przypadku. Pomysł fajny.

Czesiu32 - Sob 07 Kwi, 2012

jaad75 napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
Czy uważasz dalej, że zdjęcie pretenduje do tego tu wątku?
Oczywiście - wymiana tła to ewidentny fotomontaż.

jaad75, ale to nie jest twoje zdjęcie!
To mogła nie być wymiana tła, ale jego jedynie zadziabdzianie pędzlem, a więc tylko obróbka w fotoszopie, bez cechy montażu gdzie pracuje się na warstwach.
Konieczne jest więc pokazanie zdjęcia tego tła, jeśli jest to fotografia jakiegoś np dymu z ogniska. No a ty jaad75 masz może to tło jako swoje zdjęcie, czy co?

jaad75 - Sob 07 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
jaad75, ale to nie jest twoje zdjęcie!
No i co z tego?
Czesiu32 napisał/a:
bez cechy montażu gdzie pracuje się na warstwach.
"Praca na warstwach" to nie jest conditio sine qua non dla fotomontażu. Ba, można pracować na warstwach wcale nie robiąc fotomontaży - warstwy to tylko narzędzie.
Czesiu32 napisał/a:
Konieczne jest więc pokazanie zdjęcia tego tła, jeśli jest to fotografia jakiegoś np dymu z ogniska.
Nie, wcale nie jest to konieczne. Oglądamy tu gotowy "produkt", bez wgłębiania się w metody jakich użył autor - tego zdaje się nie potrafisz pojąć, okraszając swoje marne wypociny grafomańskimi opisami zaawansowanych (w Twoim mniemaniu) technik.
Czesiu32 - Nie 08 Kwi, 2012

jaad75 napisał/a:

Czesiu32 napisał/a:
Konieczne jest więc pokazanie zdjęcia tego tła, jeśli jest to fotografia jakiegoś np dymu z ogniska.
Nie, wcale nie jest to konieczne. Oglądamy tu gotowy "produkt", bez wgłębiania się w metody jakich użył autor...

Ale autor wstawił zdjęcie ktore nie jest fotomontażem, ale zdjęciem jednolitym z zadziabdzianym jedynie tłem przy pomocy pędzla. Po prostu wstawił zdjęcie niezgodnie z tematem wątku.
To nie jest więc fotomontaż!
Dałeś się po prostu kozidron nabrać, myśląc że dym został domontowany. Ten dym jedynie wygenerował sobie 90s na tym zdjęciu, które jedynie korygował twórczo, dziobiąc pędzlem czarno-białym, aby zlikwidować jakieś tam istniejące w rzeczywistości na zdjęciu tło, które mu się nie widzało za dobre, w artystycznym aspekcie tego zdjęcia.

[ Dodano: Nie 08 Kwi, 2012 10:26 ]
jaad75 napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
jaad75, ale to nie jest twoje zdjęcie!
No i co z tego?

To z tego, że nie masz autoryzacyjnej wiedzy na temat tego jak powstało tło w zdjeciu 25, a zabierasz w tej sprawie głos, jak potrzeba tu głosu samego twórcy tego zdjęcia, a nie twojego wydumanego hipotetycznego stwierdzenia.

KwusheR - Nie 08 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
To z tego, że nie masz autoryzacyjnej wiedzy na temat tego jak powstało tło w zdjeciu 25, a zabierasz w tej sprawie głos,


Czesiu32 napisał/a:
[...]ale zdjęciem jednolitym z zadziabdzianym jedynie tłem przy pomocy pędzla.[...]

Czesiu32 napisał/a:
Ten dym jedynie wygenerował sobie 90s na tym zdjęciu, które jedynie korygował twórczo, dziobiąc pędzlem czarno-białym, aby zlikwidować jakieś tam istniejące w rzeczywistości na zdjęciu tło, które mu się nie widzało za dobre, w artystycznym aspekcie tego zdjęcia.


:zalamany:

90s - Nie 08 Kwi, 2012

Czesiu32 napisał/a:
jaad75 napisał/a:

Czesiu32 napisał/a:
Konieczne jest więc pokazanie zdjęcia tego tła, jeśli jest to fotografia jakiegoś np dymu z ogniska.
Nie, wcale nie jest to konieczne. Oglądamy tu gotowy "produkt", bez wgłębiania się w metody jakich użył autor...

Ale autor wstawił zdjęcie ktore nie jest fotomontażem, ale zdjęciem jednolitym z zadziabdzianym jedynie tłem przy pomocy pędzla. Po prostu wstawił zdjęcie niezgodnie z tematem wątku.
To nie jest więc fotomontaż!
Dałeś się po prostu kozidron nabrać, myśląc że dym został domontowany. Ten dym jedynie wygenerował sobie 90s na tym zdjęciu, które jedynie korygował twórczo, dziobiąc pędzlem czarno-białym, aby zlikwidować jakieś tam istniejące w rzeczywistości na zdjęciu tło, które mu się nie widzało za dobre, w artystycznym aspekcie tego zdjęcia.

[ Dodano: Nie 08 Kwi, 2012 10:26 ]
jaad75 napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
jaad75, ale to nie jest twoje zdjęcie!
No i co z tego?

To z tego, że nie masz autoryzacyjnej wiedzy na temat tego jak powstało tło w zdjeciu 25, a zabierasz w tej sprawie głos, jak potrzeba tu głosu samego twórcy tego zdjęcia, a nie twojego wydumanego hipotetycznego stwierdzenia.


Kończ waść, wstydu oszczędź

1. Jeśli to nie byłby fotomontaż to admini by to zdjęcie usunęli albo przenieśli.
Więc skoro nadal tu jest to znaczy że masz błędne pojecie co to jest fotomontaż.


2. Udowadniasz swoimi teoriami że brak ci podstawowej wiedzy na temat Photoshopa. To tło to nie dym z ogniska, nie dziobanie pędzlem tylko Filtr->Render->Clouds

Więc kup sobie książkę a czas marnowany na pisanie bredni po forach poświeć na czytanie jej.

Napisałem ci już wcześniej EOT i nie chce z tobą dyskutować, nie muszę też ci niczego tłumaczyć ani udowadniać.
Sam pisałeś dział nasze prace służy do zamieszczania prac userów więc i ja to robię.


Bak ci podstawowej wiedzy której braki chowasz pod słowolejstwem i używaniem słów których nie rozumiesz.
Twoje komentarze nie mają żadnej wartość, są niczym innym jak przerostem formy nad treścią.

Czesiu32 - Nie 08 Kwi, 2012

90s napisał/a:
Kończ waść, wstydu oszczędź

1. Jeśli to nie byłby fotomontaż to admini by to zdjęcie usunęli albo przenieśli.
Więc skoro nadal tu jest to znaczy że masz błędne pojecie co to jest fotomontaż.


2. Udowadniasz swoimi teoriami że brak ci podstawowej wiedzy na temat Photoshopa. To tło to nie dym z ogniska, nie dziobanie pędzlem tylko Filtr->Render->Clouds


Otóż 90s to ty jesteś w błędzie, a nie ja. Ksiażka jest potrzebna również i Tobie. np słownik encyklopedyczny. Fotomontaż w definicji, to składanie (montowanie) zdjęcia z elementów składowych. Do tego używa się więcej niż jednego zdjęcia, które stanowią materiał budulcowy (twórczy) do budowania zdjęcia fotomontażowego.
W szczególnym wypadku mogłoby być klonowanie fragmentu zdjęcia tego samego i dokładanie go na inną część powierzchni kadru. Byłby to fotomontaż z tylko jednego bazowego zdjecia.
Użycie zaś tego filtra na który sie powołujesz to jest tylko urządzenie automatycznie realizujące tzw dziabdziane pędzlem i robienie takiej faktury, aby ułatwiać mozolne ręczne korygowanie zdjęcia.
W żadnym wypadku nie jest to fotomontaż, lecz co najwyżej pretenduje się to do grafiki w części elementu tego zdjęcia dotyczącego właśnie tego tła.

Tak jak to napisałeś w punkcie 1. To jest tylko Twoje domniemanie na podstawie tego, że to zdjęcie jeszcze tu zalega. Moderator po prostu jest ciekawy tej rzeczowej dyskusji i dlatego sie po prostu powstrzymuje przed jego usunięciem, bo po prostu 90s umieszczasz zdjęcia niezgodnie co do tematów wątkowych. Tutaj to zdjęcie absolutnie nie powinno być wstawione. Właśnie ze względu braku cechy fotomontażu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fotomonta%C5%BC

90s - Nie 08 Kwi, 2012

Widzę że i czytanie ze zrozumieniem się kłania.

twój link, pierwsze zdanie
"Fotomontaż – obraz fotograficzny otrzymany przez sfotografowanie kompozycji utworzonej z wykorzystaniem odbitek fotograficznych, ilustracji, wydruków, innych obrazów itp., a także różnych przedmiotów."

"..innych obrazów itp.."

Warstwa pierwsza motocyklista, warstwa druga "inny obraz "
do tego scalenie i ujednolicenie kolorystyki.
Czyli dokładnie to samo zrobiłem co ty tutaj prezentujesz, a to zdjęcie jest właśnie odniesieniem do twoich "DZIEŁ" jak wygląda scalenie poprzez rozmycie krawędzi.

Więc skoro moja nie jest fotomontażem to i żadna z twoich też nie.

Żegnam i witam w ignorowanych bo się miotasz z tym co piszesz i czas mój marnujesz.

MC - Nie 08 Kwi, 2012

Kolejnego trolla karmicie?
jasiekcom - Nie 08 Kwi, 2012

Ja pierdzielę wielki powrót ARTYSTY :shock: a myślałem że "to se newrati" :zalamany:
Czesiu32 - Nie 08 Kwi, 2012

No i nareszcie po długim czasie raczyłeś 90s wytłumaczyć, co było zamiarem wstawienia tego motocyklisty. A więc jak powiadasz, podałeś mi lekcję przykładową na wtapianie tła w motocyklistę, które było wygenerowane pomocniczym narzędziem. Chodziło ci o pokazanie wyglądu miękkiego przejścia i jak to właśnie ładnie wygląda w twoim postrzeganiu. I dopiero teraz raczyłeś się przywołać do odpowiedzi, jaką zastosowałeś procedurę budowania tej fotografii, a o co zapytywałem na początku. Owszem bywa i stosowany taki sposób dyskusji poprzez podawanie przykładów, tylko że to wymaga też i jeszcze jakiegoś opisu korelującego z takim przykładem. Tyś tego nie zastosował 90s. Nie napisałeś nic pod zdjęciem i nie wyjaśniałeś nic, gdy pytałem co tam było montowane.
Po prostu masz niedokładne podejście w dyskusji no i tyle.

Więc skoro myślisz, że takie tło to jakieś cudo, to powiem ze swojej strony, ze to po prostu jest nic specjalnego. Wystarczyło wstawić cokolwiek z naturalnego obrazu, skoro tamto tło co było nie nadawało się i jedynie tylko rozmyć robiąc to nieostre. Byłoby o wiele lepsze to zdjęcie. Tło również nie podobało się KwusheroR'owi. Mi jak najbardziej również nie podoba się.
Co do wtapiania w moim zdjęciu z dziewczyną w płaszczyku, nie wchodziło to w rachubę, bo zdjęcie musiało być ostre w zakresie wszystkich detali na modelce.

A to kolejne moje zdjęcie montażowe.

27. - Prywatna dziupla.

hijax_pl - Nie 08 Kwi, 2012

25 - bardzo fajne... klimatyczne.. profesjonalne.
26 - ciekawy pomysł, z obróbką też nieźle, ale przyłączam się do uwag jaada75
27 - gniot, jak dla mnie to do kosza

Tutejszyn - Nie 08 Kwi, 2012

26 nigdy nie miało ujrzeć swiatła dziennego. Pomagalem synowi zrobić plakat - hasło: "wyłącz komórkę na lekcji". Teraz jednak wydalo mi się, że pewna symbolika ma tu zastosowanie, dlatego zdecydowałem się wstawić..
masza - Nie 08 Kwi, 2012

Tutejszyn, ciiiii... ;)
Czesiu32 - Pon 09 Kwi, 2012

Tutejszyn napisał/a:
...Pomagalem synowi zrobić plakat - hasło: "wyłącz komórkę na lekcji". Teraz jednak wydalo mi się, że pewna symbolika ma tu zastosowanie, dlatego zdecydowałem się wstawić..

Toś właśnie Tutejszyn źle pomógł synowi zrobić plakat, ponieważ w żadnym detalu ta praca nie nawiązuje do lekcji czy też szkoły. Ja np odebrałem ten obraz jako żart, zestawiający przeciwieństwa, albo żart wyśmiewający wszechobecność komórek, robionych pod kątem ludzi niedouczonych i w zastosowaniu do wszystkiego, gdzie cały interfejs komórkowy opiera się już wyłącznie na piśmie obrazkowym.
Właśnie na tej pracy 26. Na tym stworzonym obrazie, ktoś tutaj używa telefonu w funkcji pilota i jest tuż przed zmianą tego co leci, na to co za chwilę wybierze w swoim telewizorze.

hijax @

Celowo nie podałem więcej co i jak w tej pracy 27. na początek, i to w jakim celu została ona stworzona. Ograniczyłem się tylko to niewielkiej informacji w tytule i napisie, który samo przez się jest niesiony tym zdjęciem.

Aszex - Pon 09 Kwi, 2012

25.

Zdjęcie rzeczywiście jest fajne, ale do mnie tego typu męskie portrety przemawiają najbardziej, gdy są obrabiane w stylu Dragana. Nadają modelowi najbardziej surowe rysy. ;)

90s - Pon 09 Kwi, 2012

Dziekuje hijax_pl, Aszex dragan jest jeden a wielu moim zdaniem zbyt przerysowuje takie portrety przez co zamiast wydobyć detal robią ser szwajcarski ludziom z twarzy.

Ale jak się trafi odpowiedni model to postaram się zrobić takie zdjęcie bo i mi niektóre się bardzo podobają

Aszex - Pon 09 Kwi, 2012

90s, to tylko przykład; chodzi o pewną surowość męskich rysów twarzy i sylwetki ;)
90s - Sro 11 Kwi, 2012

Aszex napisał/a:
90s, to tylko przykład; chodzi o pewną surowość męskich rysów twarzy i sylwetki ;)

Ja nic nie sugeruje:)
a tak z ciekawości to znasz może jakiś dobry rozbudowany tutek do tej techniki nie polegający tylko na high passie? i zabawy kanałami?

Aszex - Sro 11 Kwi, 2012

Nie, tylko to co przez googla. Jak przez mgłę pamiętam że ktoś polecał opis na forum canona. ;)

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=27199

90s - Czw 24 Maj, 2012

Dzięki Aszex za tutka
Zrobiłem refresh starej fotki.




Antichrist Lars Von Trier by Sanches90s, on Flickr

tutaj baza:
http://img196.imageshack....60/img66494.jpg

multics - Czw 24 Maj, 2012

90s, Twój fotomontaż miażdży!
raf7775 - Czw 24 Maj, 2012

90s,
Świetne.

mozer - Czw 24 Maj, 2012

90s, pozazdrościć wyobraźni i zdolności w jej realizacji :)
Aszex - Czw 24 Maj, 2012

Oj, spłodziłem potwora...

Świetne. Co autor miał na myśli? Drzewo pokonało demona czy coś innego? :)

kasiakaaz - Pią 25 Maj, 2012

90s, też się podepnę do pochwał. Już pierwsza wersja mi się bardzo podobała (nie pamiętam, gdzie ją oglądałam). Za mozerem, świetna wyobraźnia, a do tego umiejętność realizacji pokrętnych wizji. :wink:

[ Dodano: Pią 25 Maj, 2012 10:06 ]
Aszex napisał/a:
Drzewo pokonało demona czy coś innego? :)

Mz, to raczej drzewo wygląda na agresywne, choć takie dostojne i piękne, można by przypuszczać - bezpieczne. Potęguje to całą grozę.

Aszex - Pią 25 Maj, 2012

Nie oglądałem filmu, więc nie wiem. ;)
90s - Pią 25 Maj, 2012

Bardzo się ciesze że fotka się podoba i dziękuje ślicznie za komentarze:)
Aszex, szczerze mówiąc to tutek nie za wiele wniósł ale jak masz jeszcze jakiś ciekawy to chętnie zobaczę:)
co do zamysłu autora to zobaczyłem drzewo i wpadł mi do głowy taki pomysł. pierwsza wersja była kolor ale po filmie antychryst postanowiłem podejść raz jeszcze do tematu i dać mu więcej klimatu i przy okazji zobaczyć czy uda mi się lepiej scalić człowieka z drzewem jak poprzednio.

Aszex napisał/a:
Nie oglądałem filmu, więc nie wiem.

Warto zobaczyć.

AuThoR - Pią 25 Maj, 2012

90s, big foto :)
Aszex - Pią 25 Maj, 2012

90s, nie znam. Z tego co pamiętam to w wątku na forum canona były odnośniki. Jeśli nie, to tylko googlu. ;)
90s - Sro 18 Lip, 2012

28.

Wolverine by 90s by Sanches90s, on Flickr

masza - Sro 18 Lip, 2012

90s, fajne, mroczne!
Uchyl rąbka tajemnicy, jak robiłeś. Co jest "prawdziwe", a co dodane?

mozer - Sro 18 Lip, 2012

90s, rewelacja! Jedna mała uwaga to tło "ostrzy" - imho trochę się te drzewa z nimi gryzą ;)
90s - Sro 18 Lip, 2012

Dziękuje ślicznie:)

masza napisał/a:
Uchyl rąbka tajemnicy, jak robiłeś. Co jest "prawdziwe", a co dodane?

To taka extra fotka do tematu spawacza, trochę ze światła jestem słabo zadowolony.
Dodałem tylko bokobrody ;) ))
a tak serio to jeszcze ostrza, prawą stronę tła która jest lewą częścią ( tło to prawdziwa ekspozycja ta sama co przy spawaczu)
do tego 3 warstwy masek
jedna na tło i ciało, drugie tekst gotycki nad ostrzami (prawa strona) i trzecia rysy na całość.

reszta to już suwaki pędzle, filtry itd

[ Dodano: Sro 18 Lip, 2012 22:17 ]
mozer napisał/a:
Jedna mała uwaga to tło "ostrzy" - imho trochę się te drzewa z nimi gryzą ;)

to są linki stalowe:) ale masz racje trochę za mocno się akcentują na krawędziach zdjęcia.

mozer - Sro 18 Lip, 2012

90s napisał/a:
to są linki stalowe:)

Linki? Te powyginane białe "konary"? Na pewno myślimy o tym samym? ;)

90s - Czw 19 Lip, 2012

tak, linka stalowa z izolacją :) ale faktycznie wyglądają jak gałęzie.
muszę zainwestować w łańcuchy:)

masza - Czw 19 Lip, 2012

90s, dzięki za wyjaśnienie! :)
90s - Czw 19 Lip, 2012

Proszę bardzo masza, :)
apo5 - Wto 31 Lip, 2012

29.

...ściany mają oczy


90s - Sro 01 Sie, 2012

apo5,bardzo dobre, jest klimat. Kedynie te białe punkty na czerniach nie za bardzo pasują, czy to ma być zsypujący się piasek?
apo5 - Sro 01 Sie, 2012

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na te kropki - nie powinno ich być.
Domyślnie jest to ściana :) Ale widz może to odbierać tak jak czuje.
Tutaj jeszcze jedno. Coś mam ostatnio klimat na takie mroczne montaże.

30. "They won't let you go...."


mozer - Sro 01 Sie, 2012

apo5, 29 świetne, a 30 trochę dla mnie nieczytelne ;)
Czesiu32 - Nie 14 Paź, 2012

Uważam moronica, że jednak pierwszy pomysł na namontowanie kropki w jasnoszare tło, to ciekawy awangardowy obraz. Jakby nie było, na moim monitorze stanowi to 4 piksele i to w dwóch barwach. Mieć twórczą awangardową wenę pod sam schyłek dnia, to rzecz niebywała. Mnie się takie przypadki nie trafiają. :wink:
Lepiej byłoby ku chwale sztuki, aby moderator uzupełnił raczej tę kropkę w kolejny numer 31.

[ Dodano: Nie 14 Paź, 2012 12:48 ]
Szkoda moronica, że ta Twoja kropeczka, jako montaż 4-ch pikseli na tło forum została skasowana.
A co byś powiedziała na taki obrazek, namontowany wprost na tło?
Mi osobiście bardzo się podoba. A czy tobie też?

31.

FuzBal - Nie 14 Paź, 2012

29 dla mnie świetne ! uhhh naprawdę super ;]
Czesiu32 - Nie 14 Paź, 2012

FuzBal w pełni popieram Twoje stanowisko, w kwestii zdjęcia 29, że jest "świetne i super dla Ciebie" oczywiście jako maska na Twoją maskę. :lol: Srebrna maska jak na zdjęciu 30, raczej by ci nie pasowała. :wink:

[ Dodano: Nie 21 Paź, 2012 12:46 ]
Informujący manekin o towarach, reagował na zbliżenie. Pocieszna sprawa. Dziewczyny się nieźle uśmiały.

32.


Czesiu32 - Pon 19 Lis, 2012

he he cybertoman! 169, to nie ludzie na ulicy, ale nad morzem. To nie strit foto, chyba że ktoś usypał tę "ulicę" z kamieni. :grin:

Skoro zdjęcia od tyłu bez wizerunku, no to moja praca strit art :lol:

33.


komor - Pon 19 Lis, 2012

Czesiu32, przeniosłem do FOTOMONTAŻU, bo to jest prawidłowy temat do takich prac.
Czesiu32 - Pon 19 Lis, 2012

W sumie komor to dyskusyjna sprawa, no bo jest zdjęcie ludzi i na ulicy.
Zaś zupełnie nie rozumię dlaczego ludzi nie na ulicy, tylko nad morzem, pozostawiłeś w tamtym dziale. Zupełny brak logiki i konsekwencji. Ale niech Ci będzie!
Tyś jest tutaj królem, więc w sumie dzięki za podbicie mojej "galerii" na fotomontażach, bo widzę zupełny brak tutaj konkurencji i zrobiła mi się "galerka", gdzie popłynął ten watek w drugą podstronę.

komor - Wto 20 Lis, 2012

Logika i konsekwencja jest. Fotomontaż to technika fotograficzna, a nie temat. Stąd Twoja praca tu pasuje, bo taką techniką jest wykonana. Fotografia uliczna zaś, jako temat, nie jest ograniczona stricte do ulicy, w sensie chodnika i jezdni. O czym zapewne wiesz, tylko udajesz, że nie. Fotografia uliczna może rejestrować ludzi w określonej sytuacji lub jakieś wydarzenie. Montaż/kolaż wielu zdjęć nie przedstawia realnej sytuacji, tylko kreuje nierealną, stąd do fotografii ulicznej pasuje znacznie mniej niż do niniejszego tematu.
Czesiu32 - Wto 20 Lis, 2012

A właśnie, że nie wiedziałem. No bo logicznie powinno się to nazywać fotografią reporterską ludzi, bo reportażowa fotografia ludzi, kojarzy się z wieloujęciową fotografią tematu. To słowo ulica logicznie wprowadza dużo zmyłki.
Pozostaje jeszcze Ci komor przenumerowanie fotki dla pedanterii, skoro o nią tak dbasz.
Ale zrób to ładnie, aby pasowało do tekstu. Weź 170 w czerwony nawiasik, a w następnej linijce na zielono lub czarno napisz 33. :wink:

jaad75 - Wto 20 Lis, 2012

komor, widzę, że postanowiłeś jednak dokarmiać?... :???:
Evee - Nie 23 Gru, 2012

Fascynujące prace! Zdjęcie z mężczyzną i drzewem boskie!
Czesiu32 - Wto 01 Sty, 2013

34.. - Rozmowa z androidką


Wujek_Pstrykacz - Wto 01 Sty, 2013

Czesiu32, wstawiłem Twoją fotkę do właściwego tematu. Tu jest jej miejsce. I na przyszłość proszę o wstawianie fotek do właściwego tematu
Czesiu32 - Sro 02 Sty, 2013

Twoja wola Wujek-P..., choć w moim mniemaniu, to było typowe uliczne foto.
No bo wcale ani regulamin, ani inne reguły nie określają, że montaż fotograficzny nie może być użyty w ulicznej fotografii. Dla artysty, a przecież nim jestem, wszystko jest dozwolone Wujek.
W końcu równie dobrze mogłem sobie np zatestować, czy macie wiedzę o tym, że wśród ludzi androidy też własciwie funkcjonują i nazywają się MIB-y. (ludzie w czerni)
Więc nie jest tak jak domniemasz, że wstawiłem to w zły temat. To całkiem na temat, to artystyczne dzieło Wujek...
No ale Twoja Wola!
W końcu i tak dzięki, że zatopowałeś w sumie moją galerię :wink: :)

Wujek_Pstrykacz - Pon 07 Sty, 2013

To nie jest artystyczne dzieło, Czesiu32, nie słódź sobie :razz:
zwirek210 - Pon 07 Sty, 2013

35.


Pierwsze tego typu próby więc oszczędźcie człowieka :) . Wiem że jest kilka nie dociągnięć ale niestety mój warsztat w PS nie jest jeszcze PRO.

cybertoman - Pon 07 Sty, 2013

zwirek210 napisał/a:
35.
To pewnie jakis nowy model... Bez winiety byloby bardziej sterylnie a tak Robótka została dohumanizowna i wygląda bardzo ludzko. Nie jestem przekonany, że roboty powinno sie fotografować jak ludzi.
Tutejszyn - Wto 08 Sty, 2013

zwirek210, biała kreska na skrzyżowaniu na czole. Nie powinno jej być. W tym momencie ona tam sobie "wisi" i z niczego nie wynika.

Ogólnie obraz podoba mi się jakby mniej. Jest trochę upiorny :)

mozer - Wto 08 Sty, 2013

zwirek210, ja tam się nie znam, ale ta biała linia też powinna chyba ulegać pociemnieniu w cieniach. IMHO znacznie poprawiłoby to realizm.
zwirek210 - Wto 08 Sty, 2013

Ok Dzięki za uwagę oczywiście macie racje jak mogłem tego nie zauważyć :(

Cybertoman. No wiesz klient nasz Pan ja tam robotom bronic nie będę robienia zdjęć :) . No kto zabroni biednemu bogato żyć

90s - Czw 10 Sty, 2013

36.

Andy 99 by Sanches90s, on Flickr

zwirek210 - Czw 10 Sty, 2013

90s Fajne ale jakoś światło mi tu nie gra. Widoczna biała odcinka na jego lewym ramieniu. I tutaj wyraźnie tło się odcina od postaci. Twoje poprzednie prace były fajniejsze :) A ta z drzewem to istny kosior gratuluje warsztatu.
90s - Czw 10 Sty, 2013

zwirek210, światło modela to cztery jarzeniówki plus halogen przemysłowy na podłodze ( na baku masz odbicie światła) tak więc ogólnie tragedia a nie światło, wrzuciłem z głębi szuflady bo kadr i klimat zdjęcie ma fajne. Teraz wole sam kompozycje zrobić niż siedzieć w PSie, wycinać i szukać co przypasuje.
Drzewo natomiast to inna bajka, tam był pomysł później pstryk, tutaj był pstryk a później co z tym zrobić.:)

zwirek210 - Pią 11 Sty, 2013

90s No i wszystko jasne. Czekam na twoje kolejne prace, bardzo fajnie że pokazujesz oryginał do zrobionej pracy.
Usjwo - Sob 12 Sty, 2013

zwirek210 35 bardzo dobry pomysł i wykonanie (poza tymi drobnymi niedociągnięciami o których juz pisali inni).
zwirek210 - Pon 14 Sty, 2013

Usjwo Podziękował za dobre słowo :) Ale wiem że jeszcze sporo pracy zeby sie dobrze nauczyć montażu. Największy problem zawsze mam ze światłem i cieniami.
fatman - Pon 14 Sty, 2013

90s,
Wymiatasz Kolego 90s... wymiatasz!

degol - Pią 22 Lut, 2013

Pierwszy raz coś tu wstawiam :)

37

magda28 - Sob 23 Lut, 2013

słabe.Od razu widać ze montowane.To niby grobowiec w kosmosie?Tylko skąd pada światło na grobowiec? z Jezuska raczej nie.
Marx76 - Sob 23 Lut, 2013

37. Wcale nie jest słabe, wręcz odwrotnie - ciekawe. Zmienił bym tylko poświatę wokół krzyża na białą, myślę że lepiej by pasowała do czarno białej całości. Degol może pokusisz się o taką zmianę, porównamy różnicę. :wink:
marcin2781 - Sob 23 Lut, 2013

magda28 napisał/a:
słabe.Od razu widać ze montowane.

Co słabe ? to zrób leprze :mrgreen: tak tylko piszą osoby które są zazdrosne ,że oni tak nie umieją :razz:

pes - Sob 23 Lut, 2013

magda28, co robisz nadal na tym forum skoro są inne gdzie nie ma towarzystwa wzajemnej adoracji? :mrgreen:
90s - Sob 23 Lut, 2013

Degol widziałem parę Twoich prac i wiem że stać cię na dużo wiecej. Ten fotomontaż jest bardzo słabą pracą. Wymazałeś tło z krzyża miękką końcówką gumki i przeniosłeś na inne foto. Jedno to kolor drugie czarnobiałe, brak im spójności i technicznie to wygladą bardzo kiepsko.
degol - Sob 23 Lut, 2013

37 nie rozchodzi mi się czy praca jest technicznie doskonała, nie to było moim celem.
Głównie chodzi mi o odbiór obrazu.
Fiolet jest związany z przyjętym na obecna chwilę kolorem w kościele, dla tego wybór takiej tonacji.
Sklejkę robiłem na potrzeby okładki pisma.

magda28, światło padało z okolicznej latarni.
Nie jest to grób, a pomost i nie kosmos, a jedynie ziemia, woda oraz świeży opad śniegu - nie mylić z gwiazdami !
Magdo jedyną najjaśniejszą i słuszną gwiazdą jest Twoje ImiĘ ;)
Krzyż zaczerpnięty z kościelnej ściany.

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2013 23:20 ]
90s, 36 - świetna praca !

90s - Sob 23 Lut, 2013

Dzięki degol
Też myślałem że to kosmos i gwiazdy a pierwsze skojarzenie jakie miałem to Jesus Christ Superstar:)

Ale skoro to ma być okładka to pewnie tytuł nakieruje o co chodzi.

jaad75 - Sob 23 Lut, 2013

degol, straszny kicz i do tego tak sobie wykonany, ale na okładkę religijnego pisemka jak znalazł... :wink:
degol - Sob 23 Lut, 2013

jaad75, rozchodziło się by zrobić prostą pracę, która będzie zrozumiała w odbiorze, właściwa na obecny okres w kościele ( kolor "poświaty" jest moją interpretacją i taki chcę zostawić ze względu o którym pisałem wcześniej ).

Czy waszym zdaniem spełniłem powyższe, niewygórowane oczekiwania ?

90s napisał/a:
... Ale skoro to ma być okładka to pewnie tytuł nakieruje o co chodzi.


"Tytuł", to m.in. okres nawiązujący do ... Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

lvl3ha - Nie 24 Lut, 2013

pes napisał/a:
magda28, co robisz nadal na tym forum skoro są inne gdzie nie ma towarzystwa wzajemnej adoracji? :mrgreen:

A ty znow zaczynasz :)

pes - Nie 24 Lut, 2013

Tak :twisted: EOT
Marx76 - Nie 24 Lut, 2013

Dobra Panie i Panowie, teraz coś mojego, oto mój pierwszy fotomontaż zrobiony z krajobrazu w Wenecji gdy dopływałem statkiem do brzegu. Zdjęcie z którego to zrobiłem ma nieco wąski kadr, więc jak znajdę coś szerszego to dołożę. :razz:

38.

Tutejszyn - Nie 24 Lut, 2013

Tylko, czy planetka jest fotomontażem?
Marx76 - Nie 24 Lut, 2013

No właśnie miałem pewne wątpliwości i zastanawiałem się czy nie wstawić tego do Działu Inna :idea: Ale z przymrużeniem oka chyba może zostać.
zwirek210 - Pon 25 Lut, 2013

degol Jakie jest przesłanie tego fotomontażu ?
degol - Sro 27 Lut, 2013

zwirek210 napisał/a:
degol Jakie jest przesłanie tego fotomontażu ?


nie będę tłumaczył przesłania, sam oglądający niech sobie odpowie ;)

pes - Pon 11 Mar, 2013

;)

39.

Usjwo - Pon 11 Mar, 2013

39 Ladnie, mógłbym zostać właścicielem jednego (nawet białego) :)
pioroon - Pon 11 Mar, 2013

39 lepsze niż w galerii...
Tak sobie porównuję ten po lewej...na początku myślałem, że to przeróbka z żółtego, bo taka żółtawa poświata w prawym dole :P Tylko to bym zazielenił ;)

90s - Pon 11 Mar, 2013

pes idealnie, do tego wyszła flaga Włoch:) za co kolejny +:)
pes - Pon 11 Mar, 2013

90s, w końcu to Italia :D
badstuff - Wto 12 Mar, 2013

Kurde Pes.... mistrzostwo (pomysł i wykonanie)!!!
arietiss - Wto 12 Mar, 2013

pes, świetne! :smile:
zwirek210 - Wto 12 Mar, 2013

pes pomysł fajny ale jak dla mnie to to nie jest fotomontaż tylko tryptyk. Nie ma tu żadnego elementu nałożonego na zdjęcie.
pes - Sro 13 Mar, 2013

zwirek210, jest to tryptyk, nie da się ukryć, ale zarazem fotomontaż, gdyż w oryginalnych barwach wygląda to tak: http://www.flickr.com/pho.../in/photostream
degol - Sro 13 Mar, 2013

pes, 39- czyżby Włoch został papieżem ? ;)
Aka - Czw 14 Mar, 2013

Super! Musze sama spróbować zrobić takie fotomontaże. Jak coś mi się uda ciekawego to wrzucę.
Czesiu32 - Nie 24 Mar, 2013

Zdjęcie nr 35. usera zwirek210 podoba mi się.

To oczywiście wizja androidki o funkcjach jak człowiek, ale wykonanej wewnętrznie inaczej. Takie urządzenie nabywalne w sklepie, co widać po metce z kodem paskowym na ramieniu, to niegłupia sprawa.
To oczywiście wizja przyszłości. Cywilizacji ludzkiej, która miałaby opanowane działanie mózgu ludzkiego i wykonywanego w androidach w wersji elektronicznej, czyli znacznie lepszej i niezawodnej.

Jednak androidka pomimo doskonałego mózgu, byłaby ułomniejsza co do motoryki i chyba również serwisowania. :???:

No bo praca pokazuje symbolicznie, jak trudne byłoby do zrealizowanie wykonanie ciągłej powłoki elastycznej (sztucznej skóry), oczujnikowanej co do zmysłu dotyku i jeszcze z możliwościami serwisowego dostawania się do wnętrza w razie androidowych napraw. Zarówno samodzielnych, jak i zespołowych.

Mi podobałaby się np. taka androidka co poniżej na fotce 40. Taką to chciałbym sobie kupić w cywilizacji lepszej niż ta nasza pokichana. Wychował bym sobie ją i miał jako powiedzmy własność, na określony termin. No bo zniewalać androidkę, to byłoby nie fer. No nie? W końcu ona też powinna być wolna, jak każdy człowiek, w myśl haseł rewolucji francuskiej, a nie być moim niewolnikiem. :wink:

40.



[ Dodano: Nie 24 Mar, 2013 14:52 ]
Ocenię sobie jeszcze pracę 38. - Krajobraz w Wenecji, usera Marx76.

Piszesz że kadr jest nieco wąski, rozumiejąc, że podchodzisz z nim do samych krawędzi kołowego nieba.
Ja zaś twierdzę, że jest on za szeroki, bo powinien być jeszcze węższy i niekoniecznie kwadratowy.
Chodzi o to, aby nie było tych białych pól. Ciąć trzeba było w obrębie tego niebieskiego kręgu.
Obrzeża gdzie brakowało zarysu nieba, trzeba było zapełnić tym samym odcieniem.
Wtedy miałbyś właściwy kadr.
Natomiast najlepszym kadrem dla tego Twojego zdjęcia, byłby kadr okrągły. Wyglądałoby to tak, jak np moja tutaj fotka montażowa nr 31., co jest na 12-ej podstronie tego tematu FOTOMONTAŻ.

Robisz to tak, że wykonujesz próbkę tła forum i wlewasz tę barwę na obrzeża między prostokąt zdjęcia, a okrągły kontur w takim "szalonym zdjęciu" jak np to z Wenecji. Tylko musisz zwrócić uwagę na to, że oprogramowanie forum nadaje barwy tła naprzemiennie w dwóch odcieniach szarości, minimalnie się różniącymi, dla kolejno po sobie następujących wpisach.

zwirek210 - Pon 29 Kwi, 2013

Czesiu32 nie sądzisz że trochę za długi i nie tematyczny opis dałeś do swojego zdjęcia 40. Pamiętaj że to jest forum fotograficzne a nie artystyczne. Jak już chcesz się z nami czymś podzielić to pisz o tym jak fotografowałeś i dlaczego. Ciężko mi ocenić twoje prace może jestem za bardzo zamknięty a może jeszcze ludzkość nie jest na to gotowa.
Czesiu32 - Czw 02 Maj, 2013

@ zwirek 20
Bo to jest tak, każdy w swoim logo podaje kim jest i robi stosownie to kim jest i to co potrafi. Ja mam podane, że jestem artystą.

Więc dzięki, że dostrzegłeś to na forum, co nikt z wielu tutaj użytkowników jeszcze nie dostrzegł i na przekór, nie chce tego zrobić, że ja jestem artystą.
A z właśnie tego powodu, że tutaj jest mało artystów, czyli tych ludzi co zajmują się sztuką fotograficzną, musiałem wprowadzić dłuższy opis dzieła no bo na artyzmie się nie znają.

Jednak opis do mojego obrazu 40. nie jest zaś tak długi jak sądzisz. Dłuższy jest przecież w opisie komentarz do Twojego z kolei dziełka obrazowego nr 35.

Dodam jeszcze coś do tego opisu zdjęcia 35. Myślę, że w futurystycznej cywilizacji, przy produkcji androidów będących na statusie równorzędnym do ludzi, mogących z nimi czynnie współegzystować, powłoka zewnętrzna androidów, musiałby być zdejmowalna.
To byłaby na pewno wymyślna konstrukcja takiej powłoki, aby elastyczne segmenty wierzchnie z powierzchniowymi czujnikami dotyku na całym ciele były łatwe do demontażu. Sprawa byłaby nieodzowna w celu serwisowania androidów zarówno jako samodzielnych napraw takiego androida, jak i zespołowych z jego czasowym wyłączeniem podczas takich głębszych napraw, gdzie jego świadomość zostaje wyłączona. Taka nazwijmy to "androidowa narkoza" w trakcie naprawy.

A teraz odpowiem Ci na twoje pytania; Jak fotografowałem i dlaczego to robię.

Fotografuję dlatego, że mam aparat i lubię fotografować, jak zresztą wszyscy tutaj najczęściej, bo mają miłość do tego typu urządzeń technicznych.

Zaś co do tego jak fotografowałem, no to robię to tak, że jak widzę oczami obraz który przedstawia jakąkolwiek dostrzeżoną wartość, to gdy mam ze sobą aparat a warunki pozwalają na zrobienie zdjęcia, to go wyciągam i zdjęcie robię. Więc zdjęć różnych mam wiele.

Zaś jako artysta, z tego zasobu materiału, tworzę potem prace artystyczne.

muzyk - Czw 02 Maj, 2013

zwirek210 napisał/a:
udzkość nie jest na to gotowa.

Ludzkość? To nawet kosmitów przerasta, a androidy już dawno spasowały.

Czesiu32 - Czw 02 Maj, 2013

@ muzyk
Kosmici nie przerastają naszych możliwości kreatywnych, dlatego tłamszą nasz rozwój intelektualny i celowo sprowadzają go na manowce.

Czy jesteś muzyk może obcy?

Skoro wiesz w sprawie czy kosmici mogą lub nie mogą, konstruować samodzielne jednostki humanoidalne od podstaw założeniowych co do funkcjonalności?
Na metodę bez kombinowania, ale tak jak to się mówi zrobić coś swoją inteligencją począwszy od zera. Czyli zaprojektować jednostkę humadoidalną i potem wykonać.
Chyba jesteś obcy (kosmita)? Tak myślę po Twojej tutaj wypowiedzi.

A o których to androidach mówisz co już spasowały? Gdzieś to widział lub słyszał? Oglądałeś może jakąś kreskówkę dla dzieci?

muzyk - Czw 02 Maj, 2013

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
EveD89 - Czw 02 Maj, 2013

Ten wątek mam w ulubionych, czytam na bieżąco dowiadując się ciekawych naukowo-artystycznych nowości :D
_glue - Czw 30 Maj, 2013

HDR+dużo obróbki
qufel - Pią 07 Cze, 2013

To może ja zadebiutuje :)
pes - Pią 07 Cze, 2013

światowid? :D dobre!
FuzBal - Pią 07 Cze, 2013

dziwne ale fajne :D
Czesiu32 - Sob 29 Cze, 2013

pes napisał/a:
światowid? :D dobre!


Ha ha ha! Tytuł zabawny. Ale lepszy byłby Światoniewid. No i dodać mu białą lagę.

Ingeitum - Czw 03 Paź, 2013

43. Trzeba mieć cierpliwość :razz:

Monastor - Czw 03 Paź, 2013

Ingeitum, fajne, choć z ciekawości zobaczyłbym z dłuższymi przejściami.
Ingeitum - Czw 03 Paź, 2013

Spróbuję później wstawić.
90s - Nie 29 Gru, 2013

Ingeitum super pomysł i wykonanie niczego sobie, szkoda że nie ma więcej sekcji

Z tego


Uploaded with ImageShack.us

Zrobiłem to:

44

Majesty by Sanches90s, on Flickr

Czesiu32 - Czw 08 Sty, 2015

Prosty montażyk.
Czy ktoś da radę zgadnąć, czym się posłużyłem? :wink:

45.


krikus - Czw 08 Sty, 2015

Czesiu32 napisał/a:
Czy ktoś da radę zgadnąć, czym się posłużyłem?


Widocznym na zdj papierem.
Otarłeś spocone czoło po trudnym i wyczerpującym fotomontazu :)

Czesiu32 - Czw 08 Sty, 2015

No trochę tego potu było krikus, ale opłaciło się montować. :wink: Jako Artysta z własnego nadania tytułu, bo była rubryka do wypełnienia (Tytuł użytkownika), mam dużo satysfakcji z obfitego dzieła. :grin:
FotoVideo - Sob 23 Maj, 2015

Trudno to nazwac fotomontażem bardziej foto oszustwem :)
T.B. - Sob 23 Maj, 2015

Dobre, dobre :smile:
Wojmistrz - Sob 23 Maj, 2015

Bardzo pomysłowe.
mozer - Sob 23 Maj, 2015

FotoVideo, fajnie pomyślane :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group