forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - torba czy plecak

bartek.lipinski - Pon 22 Paź, 2007
Temat postu: torba czy plecak
Co wygodniejsze, poreczniejsze? Planuje zakup i nie wiem sam czy kupic torbe czy plecak. jakies wskazowki?
MM - Pon 22 Paź, 2007

Zależy do czego i jak chcesz z tego korzystać. Co innego na górskie wycieczki a co innego reporterka. Zależy też ile masz tego sprzętu, bo jak mało to np. slingshot wystarczy. Ja mam kilka "pojemniczków" i w zależności co chcę robić to sobie do tego dobieram torebkę. Nie ukrywam, że najczęściej korzystam z dużej, klasycznej torby fotoreporterskiej. Tylko długo to się z tym nie pochodzi, szczególnie jak jest duża a Ty ... maleńki :wink:
bartek.lipinski - Pon 22 Paź, 2007

otoz sprawa wyglada tak. Dopiero zaczynam przygode, mam canona 40d i miedzy innymi za Twoja rada kupuje do niego niedlugo c 24-70 L, takze sprzetu nie mam za wiele poki co :) Wiesz mam juz torbe tamraca, ktora wygralem w jakims tam uczelnianym konkursie i zastanawiam sie czy nie wygodniej by bylo miec plecak. Chce skupic ise na reporterce sportowej i portretach.
MM - Pon 22 Paź, 2007

Klasyczny plecak jest bez sensu, bo nie masz tam czego włożyć jeszcze. Na "drobnicę" to ja używam slingshota 200 AW a do dłuższych wędrówek mam CompuRover AW... wszystko Lowepro oczywiście. Ten ostatni nie ma super szybkiego dostępu do sprzętu, ale za to niesamowicie wygodnie leży na plecach, schowasz tam laptopa, kilka ciuszków czy kanapki, podepniesz statyw no i pas biodrowy... można tam coś doczepić a sam pas wyciągnąć (jest bardzo wygodny) i w dedykowanych (dokupionych) pokrowcach nosić sobie sporo sprzętu jak na pasku :D
Rusek - Sro 05 Gru, 2007

kup samochod :D ... zartuje, ja polecam plecak ze wzgledu na rownomierny rozklad ciezaru.
darek19 - Sro 30 Sty, 2008
Temat postu: Re: torba czy plecak
bartek.lipinski napisał/a:
Co wygodniejsze, poreczniejsze? Planuje zakup i nie wiem sam czy kupic torbe czy plecak. jakies wskazowki?


Wszystko zależy od tego co zamierzasz nosić, generalnie większość osób wybiera plecaki, ale czasami do transportu sprzętu fotograficznego, zwłaszcza jeśli używasz kilku obiektywów i różnych filtrów, doskonale nadaje się torba na laptopa. Poszperaj w necie bo sklepów, które sprzedają takie torby i plecaki jest pełno i na pewno wcześniej czy później coś znajdziesz.

Powodzenia
Darek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group