forum.optyczne.pl

Plener 321! - V Plener 321!

hijax_pl - Sro 14 Wrz, 2011
Temat postu: V Plener 321!
Zabawa polega na wyborze najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestników, wstawionej do tego wątku, oznaczonej kolejnym numerem i wykonanej zgodnie z trójczłonowym tematem definiującym: tematykę, sposób obróbki i kadrowanie.

Zasady ogólne:
- Autorzy prac: jawni.
- Metoda podjęcia decyzji: jawne głosownie przy pomocy żetonów.
- Wielkość zdjęć: zgodnie z regulaminem forum.
- Czas konkursu: 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od momentu jego ogłoszenia + 1 tydzień na głosowanie po którym następuje wyłonienie zwycięzcy.
- Zwycięzca ma prawo stworzyć temat nowej edycji.

Zasady szczegółowe:
- Temat: technika / grafika / kadr pionowy.
- Wstawianie zdjęć: w terminie 15.09 - 28.09 (włącznie)
- Głosowanie: w terminie 29.09 - 5.10 (włącznie)
- Ogłoszenie wyników: 6.10

Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat.

Wszelkie sugestie i uwagi proszę umieszczać w tym wątku

Zapraszam do wstawiania prac!

hijax_pl - Sob 17 Wrz, 2011

1 Komiksowo...


Tutejszyn - Sob 17 Wrz, 2011

2.

dragossani - Nie 18 Wrz, 2011

3. in the eye of the city

MariuszSca - Wto 20 Wrz, 2011

4. "Vintage"


Usjwo - Wto 20 Wrz, 2011

5.Graficzna technika pionowa

Helium - Wto 20 Wrz, 2011

6.


kasiakaaz - Czw 22 Wrz, 2011

7.

zwirek210 - Sob 24 Wrz, 2011

8.

maput - Sob 24 Wrz, 2011

9.

moronica - Sob 24 Wrz, 2011

10

fotka - Pon 26 Wrz, 2011

11.

Aszex - Pon 26 Wrz, 2011

12.


hijax_pl - Sro 28 Wrz, 2011

Przypominam, że pozostało jeszcze troszkę ponad 9 godzin na zamieszczanie prac.
masza - Sro 28 Wrz, 2011

13.

MaciekNorth - Czw 29 Wrz, 2011

14.

hijax_pl - Czw 29 Wrz, 2011

Ogłaszam, że wklejanie zdjęć zostało zakończone.

Od teraz mamy jeden tydzień na dyskusję i głosowanie
(29.09 - 5.10 włącznie)

Ogłoszenie wyników: 6.10.

Zapraszam!

cybertoman - Czw 29 Wrz, 2011

3 na 10.
Helium - Czw 29 Wrz, 2011

Sam nie wiem jak oceniać obróbkę, bo nie jestem w stanie z kadrów wywnioskować, kto ile pracy włożył w materiał źródłowy by osiągnąć to co pokazał, a zatem pozostaje mi oceniać w kategorii "podoba mi się/nie podoba mi się efekt końcowy". Zakładam jednak, że skoro pojawiło się słowo kluczowe "grafika" to efekt zbyt bliski naturalnemu nie jest pożądany. W moim przekonaniu obróbka kadru powinna zbliżać pracę bardziej do rzeczonej grafiki niż odwzorowania rzeczywistości.
Zatem po kolei:

1. Bardzo mi się podoba kadr, kolory, pomysł i realizacja obróbki - ta praca to zdecydowanie "mocny punkt" tego pleneru
2. Zdjęcie leci leciutko na prawo. Poza tym nie ma się czego przyczepić - fajnej głębi nadaje dołożona faktura (jakby się powierzchnia papieru łuszczyła). Obróbka mało "graficzna".
3. Świetny pomysł z wykorzystaniem OCRa ! Kadr ciekawy.
4. Ta praca nie porywa... odbicie lustrzane to chyba cała obróbka tego kadru... jakoś nie zatrzymuje mojego wzroku.
5. Kolejna "mocna" praca - linia na drugim planie jest niewypoziomowana, przez co powstaje wrażenie, że kadr leci ciut w prawo. Poza tym drobnym szczegółem wszystko mi się podoba. Dobrze, że "chmura" lakieru jest wyraźnie zaakcentowana barwą. Kard zatrzymuje mój wzrok na dłużej :)
7. Technika vintage - świetny pomysł i baaardzo dobra realizacja. Bardzo ciekawe barwy, dobra obróbka... tyle, że mało graficznie :)
8. Ta praca do mnie nie przemawia. Dobry pomysł z bendem ale reszta obróbki nie trafia w mój gust.
9. Kompletnie nie wiem jak ocenić tę pracę :roll:
10. Nie wiem czemu ale ta praca bardziej mi się kojarzy z architekturą niż stricte z techniką...
11. Nie podoba mi się kadr. Obróbka również do mnie nie przemawia.
12. Bardzo ciekawy pomysł - ciut gorzej z realizacją, bo kierownica ginie w szumie. Gdyby nie ten fakt, to ta praca byłaby niewątpliwie moim faworytem
13. Cokolwiek ten kadr przedstawia to to urządzenie w tym ujęciu i tej obróbce jest bardzo ładnie pokazane :)
14. Kadr świetny ale obróbka sprawia wrażenie bardzo ubogiej (czyżby tylko dołożona ziarnista faktura ?) - mimo wszystko przykuwa uwagę

Hm... po dłuższym zastanowieniu:
2 żety na 1
1 żet na 5

Tutejszyn - Czw 29 Wrz, 2011

Dodam tylko, że "grafika" to pojęcie "śmietnik". Zawiera również mało graficznie wyglądające techniki, jak na przykład fotomontaż. Z tego powodu trochę żałowałem, że fotomontaż został przeniesiony do grafiki i nie jest już osobnym, odrębnym tematem.
arietiss - Czw 29 Wrz, 2011

3 na 5
Świetne! I tak poniekąd zawodowo...

kasiakaaz - Czw 29 Wrz, 2011

Tutejszyn napisał/a:
Dodam tylko, że "grafika" to pojęcie "śmietnik". Zawiera również mało graficznie wyglądające techniki, jak na przykład fotomontaż.

Zgadzam się z Tutejszyn'em - to szerokie pojęcie, tym bardziej, że w plenerze w zasadzie mamy do czynienia ze zmienną: grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), a takie ujęcie jeszcze bardziej poszerza zakres (choć po prawdzie, nie wiem co robi tu panoramowanie :wink: ) i trudno tu wyznaczyć jakąś granicę. Przy czym mnie uważam, że to źle.

[ Dodano: Czw 29 Wrz, 2011 11:49 ]
masza, już myślałam, że się jaada wystraszyłaś... :twisted:

moronica - Czw 29 Wrz, 2011

Helium, moje zdjecie przedstawia kulista winde hydrauliczna ;)
Helium - Czw 29 Wrz, 2011

Tutejszyn napisał/a:
Dodam tylko, że "grafika" to pojęcie "śmietnik".

Niezaprzeczalny fakt. Ale takie sformułowanie pozostawia też swobodę oceniającemu "graficzność"... w tym przypadku grafika sensu largo jest nie do zdefiniowania, więc w mojej opinii musimy się zdać na indywidualne interpretacje tego pojęcia :)

moronica napisał/a:
Helium, moje zdjecie przedstawia kulista winde hydrauliczna ;)

Kulista winda... łomatko... nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :lol: Na poważnie: mnie się obiekt na Twoim zdjęciu skojarzył z kulistym zwieńczeniem jakiejś budowli zaprojektowanym przez szalonego architekta. Nie ujmuję uroku tej windzie i ani Tobie umiejętności obróbki, bo jest bardzo ciekawa... może łatwiej byłoby "ugryźć" Twoją pracę (w sensie obiektywnej oceny) gdybyś przy numerku dopisała co to jest ? :roll: No cóż... kolejni oceniający będą mieli ułatwione zadanie ;)

Tutejszyn - Czw 29 Wrz, 2011

Dziś mam duży problem z oceną. Obraz zdominowała techniczna strona obróbki i to w taki sposób, aby ukryć fakt, że fotografie mogą być po prostu ładne. Jednak...
1. (hijax_pl) Kiedy zobaczyłem tę pracę, powiedziałem: no to pozamiatane. Bardzo ciekawa obróbka, a kadr ciekawie skomponowany. Praca w stylu "ŁAŁ"
6. (Helium) Podoba mi się ta praca. Trudno się do czegoś przyczepić.
7. (kasiakaaz) W końcu praca lekka i przyjemna :) nieprzeładowana graficzną graficznością.
8. (maput) Naklejka sprawiła, że na zdjęciu mamy jeden wielki bałagan. Nie wiadomo, czy istotna jest treść nakleji, czy wręcz przeciwnie, ważne to co ją otacza.
10. (moronica) Pierwsze wrażenie podobne do tego, jaskie miałem, kiedy wpadłem na pierwszą pracę. Kolory są mocną stroną tej fotografii
12. (Aszex) Fotografia nie podoba mi się. "Drapie" niczym papier ścierny.
13. (masza) Mam wrażenie, że obiekt zrobiony jest z lodu i właśnie się roztapia.. Podoba mi się ten efekt. Ruchome kółko ożywia obraz.
14. (MaciekNorth) "ŁAŁ" po raz trzeci :)

2 żetony na pracę nr 1 (hijax_pl)
1 żeton na pracę nr 14 (MaciekNorth)

masza - Czw 29 Wrz, 2011

Różnorodność prac w plenerze jest na tyle duża, że czasem trudno znaleźć kryteria porównawcze. Jednak któreś fotografie trzeba nagrodzić, więc... do dzieła.
1. hijax_pl - Ciekawie, kolorowo i rzeczywiście komiksowo. Ze wszech miar poprawnie. Udane "zdjęcie". ;)
2. Tutejszyn - Podoba mi się i obiekt, i obróbka. Spękana farba w tle przyciąga wzrok. Fajnie odrealnia i całość i dodaje mroku. Brawa za fotomontaż (który według zasad naszego pleneru mieści się w pojemnym terminie "grafika").
3. dragossani - Wzrok mam rozbiegany i czuję wielkomiejską nerwowość! ;)
4. MariuszSca - Hm. Jest potencjał w tej maszynie, ale sama praca mnie nie zachwyciła.
5. Usjwo - Ładna neonowa graficzna technika pionowa.
6. Helium - Fajne, świetliste. Ładny kadr. Przypomina mi zegarek, który miałam dawno temu. Dzięki za miłe wspomnienia!
7. kasiakaaz - Nie do końca pasują mi te postarzające plamy i zniszczenia na brzegach. Dużo tego, a poza tym ich kolor kłóci się trochę z barwami fotografii. Sam "obiekt" rewelacyjny - cokolwiek to jest.
8. zwirek210 - Widzę tu jakieś pogięte techniki narciarskie. :)
9. maput - Bez wlepki byłoby lepsze. Ciekawe to "pismo techniczne".
10. moronica - Piękne kolory i świetny pomysł! Ale rzeczywiście w odbiorze nieco bardziej architektoniczne niż techniczne.
11. fotka - Obróbka chyba uwydatniła przeszkadzajki w tle.
12. Aszex - Projekt wzornictwa na papier ścierny (za Tutejszynem). :)
14. MaciekNorth - Udana praca, ciekawe miejsce.

2 żetony dla 2, 1 dla 1.

kasiakaaz napisał/a:
masza, już myślałam, że się jaada wystraszyłaś... :twisted:

Czyż dałam się poznać jako dziewczę płochliwe i pełne lęku? ;)

maput - Czw 29 Wrz, 2011

No to czas na mnie.

1. Fajne, ale swego czasu naoglądałem się sporej ilości takich zdjęć i chyba mi spowszedniały.
2. Leci na prawo. Poza tym taka faktura nie pasuje mi do zdjęcia.
3. Niby widać co to jest, ale dla mnie widać zbyt mało. Za bardzo graficzne.
4. Auto super, zdjęcie mi się nie widzi, w szczególności kolory.
5. Bardzo fajna praca.
6. Trochę psychodeliczne, prawie fluorescencyjne. Nie pasuje mi kadr.
7. Jak dla mnie świetne. Obiekt komponuje się z obróbką. Jedyny minus za te plamy, to już trochę za dużo. Ogólnie jednak mój faworyt.
8. Całkiem niezłe, choć bez zakrzywienia mogłoby być ciekawsze.
10. Inne. Dobre technicznie, ciekawa obróbka, ale mój prywatny gust jakoś ją odrzuca i nic na o nie poradzę. Wygląda jak obiekt do oglądania w okularach 3D.
11. Bardzo dziwny kadr.
12. Słabo widoczne, chyba za bardzo pojechane.
13. Fajne, podoba mi się.
14. Poza teksturą nie widzę tu żadnej grafiki. Do tego tekstura ta kompletnie nie pasuje mi do tego zdjęcia. Jak dla mnie - dodane na siłę. Ciekawszy byłby oryginał.

Moje głosy:
2pkt dla 7.
1pkt dla 5.

Helium - Pią 30 Wrz, 2011

hijax_pl, mam pytanie-prośbę: mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić z jakich narzędzi korzystałeś przy obróbce swojego kadru ? (nie pytam o sposób ich użycia ale o paletę narzędzi) :)
hijax_pl - Pią 30 Wrz, 2011

Helium, a proszę bardzo: Topaz Simplify później łączenie na warstwach w PSE, powrót do LR dla końcowych poprawek, podkadrowania, winietki i innych takich tam ;)
MariuszSca - Pią 30 Wrz, 2011

masza napisał/a:

4. MariuszSca - Hm. Jest potencjał w tej maszynie, ale sama praca mnie nie zachwyciła.


maput napisał/a:

4. Auto super, zdjęcie mi się nie widzi, w szczególności kolory.


Jakoś, specjalnie, to się Wam nie dziwię. Ja sam nie przepadam za jakąkolwiek obróbką, ale cieszę się, że chociaż samo auto podoba :-)

Ode mnie po 1 żetonie dla :
"7" - pierwotnie sam chciałem użyć podobnego efektu w stosunku do mojego "grata" ,
oraz dla "10" i "13". Zastosowane tu techniki (cokolwiek to było) wydają mi się najbardziej harmonijnie współgrać z treścią, zwłaszcza w przypadku "13". Obiekt w pracy nr "10" już sam, w sobie jest bardzo ciekawy, właściwie to chyba najciekawszy :-)

[ Dodano: Pią 30 Wrz, 2011 23:30 ]
Helium napisał/a:

moronica napisał/a:
Helium, moje zdjecie przedstawia kulista winde hydrauliczna ;)

Nie ujmuję uroku tej windzie i ani Tobie umiejętności obróbki, bo jest bardzo ciekawa... może łatwiej byłoby "ugryźć" Twoją pracę (w sensie obiektywnej oceny) gdybyś przy numerku dopisała co to jest ? :roll: No cóż... kolejni oceniający będą mieli ułatwione zadanie ;)


Chcesz napisać, że próbujesz oceniać prace obiektywnie?
Hmm... odważny jesteś :-)

Helium - Sob 01 Paź, 2011

hijax_pl, serdeczne dzięki. Jeszcze raz podkreślę: kawał dobrej roboty ! :)

MariuszSca napisał/a:
Chcesz napisać, że próbujesz oceniać prace obiektywnie?

Nic z tych rzeczy... przytrafiło mi się po prostu niefortunne sformułowanie :oops:

zwirek210 - Sob 01 Paź, 2011

Zdecydowanie 3 na 7 . Bardzo fajny klimat. Niestety nie rozumiem fotki 9 niech mi ktoś powie o co tam chodzi :/
maput - Sob 01 Paź, 2011

zwirek210 napisał/a:
Niestety nie rozumiem fotki 9 niech mi ktoś powie o co tam chodzi :/

To szafa transformatorowa w elektrociepłowni ;) Przyznaję, że zdjęcie lepsze jest w oryginale i zdaję sobie sprawę, że nie wygram :)

mozer - Sob 01 Paź, 2011

1 - jak tylko zobaczyłem temat pleneru to pomyślałem o takim kadrze, ale jak wrzuciłeś to zdjęcie, to stwierdziłem, że nie wykonam tak dobrej obróbki :) chyba zostawiłeś ciut za dużo nieba
2 - ciekawie dodana faktura w tle, ale zdjęcie nie wciąga na dłużej
3 - interesująca obróbka, ale chyba trochę za dużo elementów na zdjęciu i nie wiadomo na czym się skupić
4 - nie widzę tematu
5 - oryginalna obróbka, ale kadr mnie nie przekonuje
6 - zielono mi; brakuje mi dopracowania od strony kontroli nad ucięciami linii - daje to wrażenie przypadkowości
7 - bardzo fajne! dopracowane!
8 - obróbka ciekawa, ale nie pasuje mi tu to "rybie" zakrzywienie
9 - zdjęcie z kategorii "WTF" :)
10 - niby wszystko ok, ale jakoś do mnie nie trafia
11 - leży technicznie, rozpraszające tło
12 - prawie sam szum... nie trafia do mnie.
13 - jakoś nie wciąga
14 - ujęcie ciekawe, ale obróbka mi nie pasuje

Podsumowując:
2 na 7
1 na 1

hijax_pl - Sob 01 Paź, 2011

No to teraz ja:

Skupię się tylko na tych, które zwróciły moją uwagę:

2 - fajnie wkomponowana faktura. Trochę krzywy kadr psuje percepcję... I moim zdaniem przeszkadzają te krzaki w tle.
3 - podoba mi się przez ten słaby kontrast właśnie. Czy to przypadkiem nie londyński, milenijny młyn?
6 - obrazek fajny ale kadr nie pasuje do motywu...
7 - zdjęcie pierwsza klasa!
10 - znów kadrowanie mi przeszkadza, ale obróbka świetna!
13 - od razu poznałem co to, bo moje dzieciaki mają taką samą zabawkę - świetnie rozlane tony, obróbka (szkoda, że nie w kolorze "złotym"). I dynamika i monotonia.. Bardzo fajne.

Po ponownym przemyśleniu moje żetony rozdzielam tak:
1 dla 7 - za całościowy odbiór pracy
1 dla 10 - za świetną obróbkę!
1 dla 13 - za pomysł i realizację.

fotka - Sob 01 Paź, 2011

To teraz ja się wypowiem, jako autorka najgorszego zdjęcia w tym plenerze :sad: (A najsmutniejsze w tym wszystkim, że nikt nie powiedział, że zdjęcie zupełnie beznadziejne, ale choć fajny samochód, co świadczy o tym, że położyłam temat całkowicie i kompletnie). Już chyba nigdy się nie nauczę. Ale zabawa przy przygotowaniu była przednia :smile:

1. Podoba mi się obiekt, kadr, kolory, obróbka.
2. Ciekawy obiekt
5. Bardzo mi się podoba temat. Pasująca obróbka.
7. Interesujący obiekt. Co to takiego? Fajna obróbka, z tym, że plamy mocno przeszkadzają mi w odbiorze.
10. Obróbka perfekcyjna, ale coś mi w tym zdjęciu nie odpowiada. Chyba posadzka. Jakby to wyglądało w kadrze poziomym?
13. Ciekawy pomysł. Takie roztapiające się zdjęcie.

To teraz głosowanie. Najbardziej podobają mi się 1 i 5. I na nie głosuję:
2 żetony na 1 i 1 na 5.

Aszex - Nie 02 Paź, 2011

najlepsze jest 12, ale dam po 1 pkt na 6,7 i 14 :)
kozidron - Pon 03 Paź, 2011

chociaż 12 jest najbardziej pionowe(zgodnie z tematem), TO najlepsze jest 10 - trzy żetonki :wink: znowu cała reszta odstaje


MaciekNorth, byłeś w kuźni na "dniach otwartych" i nie polazłeś z nami na piwo, będzie kara :wink: :razz:

mga - Pon 03 Paź, 2011

Brakuje mi paru żetonów... :shock:
2 dla pracy nr 1
1 dla 10

dałabym jeszcze jeden dla 5

MaciekNorth - Pon 03 Paź, 2011

Cytat:
MaciekNorth, byłeś w kuźni na "dniach otwartych" i nie polazłeś z nami na piwo, będzie kara
Exif mnie zdradził? :mrgreen: W samej kuźni to byłem późno, przybyłem głównie na zabytkowe autka ;) Przydałyby się jakieś opaski na ramię "optyczne.pl" abyśmy mogli się rozpoznawać w tłumie pstrykaczy :razz:
kozidron - Pon 03 Paź, 2011

MaciekNorth, exif cię nie zdradził :razz: ja też sie spóźniłem :wink:
MaciekNorth - Pon 03 Paź, 2011

To skąd wiedziałeś że to akurat z tego dnia? :shock:
moronica - Wto 04 Paź, 2011

po zetonie na 7, 9 i 13
multics - Wto 04 Paź, 2011

Moje żetony po równo na 3, 5, 10.
hijax_pl - Sro 05 Paź, 2011

Przypominam, że pozostało jeszcze 14 godzin głosowania.
MaciekNorth - Sro 05 Paź, 2011

Moje żetony na 6, 7 i 2 :)
komor - Sro 05 Paź, 2011

Ja nie wziąłem udziału w konkursie (jak zwykle…) ale zagłosuję tym razem. Moje żetony, po jednym, na prace: 1, 3, 13.
FK09 - Sro 05 Paź, 2011

3 żetony na zdjęcie nr 1. Odjazdowa kopara :smile:
kasiakaaz - Sro 05 Paź, 2011

1. Rzeczywiście komiksowo, czysto, kolorowo - ładnie.
2. Obiekt i obróbka świetne. Szkoda, że leci w prawo i zachwiana jest symetria, bo miałby co najmniej moje 2 żetony... :wink: Bardzo podoba mi się faktura.
3. Mam problem z wypatrzeniem, co tam jest? Zbyt dużo chaosu wprowadzonego przez obróbkę.
4. Obiekt super, przydałoby się więcej przy nim podłubać :smile:
5. Kojarzy mi się z "Wojną Światów", toż to samo zuo... Dobry pomysł - podoba mi się.
6. Kolor, fluorescencja, obróbka na tak. Jeśli chodzi o kadr, mz trochę za dużo dołu.
8. Podoba mi się kadr i obróbka. To, że go wygło, też - dodaje dynamiki.
9. Sorry, nie kumam :sad:
10. Ciekawa obróbka, ale kadr kojarzy mi się bardziej z architekturą - zwieńczenie przejścia podziemnego :wink:
11. Trzeba było wystemplować przeszkadzajki w tle.
12. Kadr poziomy, co dyskwalifikuje zdęcie.
13. Bardzo mi się podoba. Kolorystyka na plus. Maszyna subtelnie, kobieco potraktowana :wink:
14. Kadr mi się podoba. Szkoda, że góra ginie w cieniu.

Moje 2 żetony na 13 i 1 żeton na 8.

hijax_pl - Czw 06 Paź, 2011

PIĄTA EDYCJA PLENERU 321!

technika / grafika / kadr pionowy

Do zabawy przystąpiło 14 forumowiczów.
Oddano 20 ważnych głosów (rozdano 60 żetonów).

III miejsce z 10 punktami zajęła praca moroniki.

II miejsce z 12 punktami zajęła praca kasiakaaz.

I miejsce z wynikiem 14 punktów zajęła praca:

hijax_pl



______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!


Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (plytki / gleboki / miekki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk
Maszynka do losowania znajduje się tutaj

moronica - Czw 06 Paź, 2011

gratulacje dla wszystkich ;) no i hijax_pl czekamy na nowy temat
kasiakaaz - Czw 06 Paź, 2011

Też się dołączam do gratulacji, w szczególności dla hijaxa :grin:
Tutejszyn - Czw 06 Paź, 2011

1. Mi w tym plenerze bardzo brakowało pracy jaada75. Po tym co powiedział w poprzednim, byłem pewny, że to tylko wstęp do tego, aby w kolejnej edycji pokazać wszystkim swoją klasę. Cóz..

2. fotka Twoja praca nie jest najgorsza. To nie tak działa. W instrukcji obsługi pleneru jest napisane, że nie ma najgorszych prac. Są tylko nie do końca zrozumiane.

3. Szkoda, że fotomaontaż został zepchniety do roli możliwej tylko, jednej z wielu opcji szeroko rozumianej techniki wykonania.

4. fotografia źródłowa:

cybertoman - Czw 06 Paź, 2011

Gratulacje!
hijax_pl - Czw 06 Paź, 2011

Dziękuję :oops:

Muszę przyznać, że podczas sumowania sytuacja - rzec można - zmieniała się "z godziny na godzinę"... Strasznie dynamicznie.
I zastanawiam się co by to było gdyby nie było żetonów ;)

Co do mojej kopary, to HDR przejechany w PS i LR tak jak już opisałem wyżej.

mozer - Czw 06 Paź, 2011

Gratulacje hijax_pl!

Tutejszyn, teraz jak pokazałeś źródło to jeszcze bardziej należy docenić obróbkę.
A czy jaad75 kiedykolwiek pokazał na tym forum jakieś swoje zdjęcie? ;)

fotka, nie należy się zniechęcać - ja tym razem nawet nie miałem odwagi podjąć rękawicy :)

Definicja obróbki faktycznie bardzo szeroka - ciężko porównywać, bo np. praca kasiakaaz jest bardzo różna już w samych założeniach od pracy hijax_pl, a w obu przypadkach to solidna robota. Oczywiście to samo tyczy się innych prac.
Ale najważniejsze jest odpowiednie dobranie techniki do zadanej tematyki, więc myślę, że jest to dobrze wyważone. :)

hijax_pl - Czw 06 Paź, 2011

mozer napisał/a:
A czy jaad75 kiedykolwiek pokazał na tym forum jakieś swoje zdjęcie? ;)
Zdarza mu się :D
mozer napisał/a:
ja tym razem nawet nie miałem odwagi podjąć rękawicy :)
A szkoda...

Tutejszyn, możesz pokazać też zdjęcie tekstury, którą nałożyłeś?

Tutejszyn - Czw 06 Paź, 2011

hijax_pl, jasne :) ale dopiero wieczorem. Teraz jestem z dala od swojego archiwum. Powiem tylko, że buduję bazę tekstur, co z zewnątrz musi komicznie wyglądać. No bo co można pomyśleć o jakimś ludku z aparatem, który fotografuje ściany, płoty, mury..
kasiakaaz - Czw 06 Paź, 2011

Tutejszyn, za poprzednikami - jak pokazałeś źródło, jeszcze większy szacun.
Tutejszyn napisał/a:
buduję bazę tekstur, co z zewnątrz musi komicznie wyglądać. No bo co można pomyśleć o jakimś ludku z aparatem, który fotografuje ściany, płoty, mury..

Ja zaczęłam od chmur i brudnej ściany w pracy :grin: Rzeczywiście dziwnie na mnie ludkowie patrzyli... :wink:

Usjwo - Czw 06 Paź, 2011

Dolaczam sie do gratulacji dal medalistow! I wszystkich innych uczestnikow.
Ja znow nie wydalem swoich zetonow :sad: , chyba mam wiecej niewydanych niz zdobytych :razz: :mrgreen:

masza - Czw 06 Paź, 2011

Gratuluję zwycięzcom i reszcie też! :)
Tutejszyn, nieźle wydłubałeś ten "monument" z nieciekawego otoczenia. Może rzeczywiście warto docenić fotomontaż i potraktować jako osobną kategorię?

hijax_pl - Czw 06 Paź, 2011

Drogą losowania kolejny plenerek będzie ukierunkowany na: abstrakcja / ostrość (np: płytki / głęboki / miękki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh) / dyptyk

Mam nadzieję, że będzie kreatywnie :)

moronica - Czw 06 Paź, 2011

uuuuuuuuuu no to trzeba bedzie isc cos rozbeblac ;) fajny temat

rowniez jestem za tym, by ponownie oddzielic obrobke od fotomontazu i okreslic fotomontaz jako prace skladajaca sie z co najmniej 2 roznych zdjec (by np taka praca jak moja sie nie lapala bo to montaz z uzyciem tylko jednego zdjecia)

mozer - Czw 06 Paź, 2011

moronica, ja bym nie rozróżniał, że trzeba użyć 2 zdjęć, bo z jednego też można posklejać fotomontaż, a idea pozostanie taka sama.
MaciekNorth - Czw 06 Paź, 2011

Hijax_pl, gratulacje! :mrgreen:
Cytat:
kreatywny bokeh
Ta przy okazji, nie powinno być "kreatywne bokeh"? ;) Nie żebym się czepiał, ale można zmienić póki jaad75 nie zauważył :razz:
Monastor - Czw 06 Paź, 2011

hijax_pl napisał/a:
abstrakcja / ostrość (np: płytki / głęboki / miękki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh) / dyptyk

Całkiem ciekawie wyszło. Pewnie zaraz przyjdzie Daniel i pozamiata w wątku, ale można coś wymyślić :-)

fotka - Czw 06 Paź, 2011

Gratulacje dla zwycięzców!


Tutejszyn, mozer - dziękuję za słowa otuchy :cool: .
kasiakaaz, masza - macie rację, że tło mi się zabałaganiło.

Tutejszyn - Pią 07 Paź, 2011

Ja wiem, że juz minął czas na to, kiedy wstawienie tekstury było uzasadnione, a teraz to tylko musztarda po obiedzie. Jednak słowo sie rzekło..

Teraz trzeba tylko coś wymyśleć do nowego pleneru. Dyptyk.. znowu mocno podkręcona piłka.

kasiakaaz - Pią 07 Paź, 2011

Tutejszyn napisał/a:
Teraz trzeba tylko coś wymyśleć do nowego pleneru. Dyptyk.. znowu mocno podkręcona piłka.

Dyptyk, jak dyptyk, ale:
hijax_pl napisał/a:
abstrakcja / ostrość (np: płytki / głęboki / miękki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)

moronica - Pią 07 Paź, 2011

jakby ktos byl ciekawy to tu jest moj oryginal a raczej material wyjsciowy


dragossani - Sob 08 Paź, 2011

Moje zdjęcie wyjściowe, dla ciekawych:



Trochę mnie zaskoczyło, że większość osób zwracała uwagę na nieczytelność. Może rzeczywiście nieco zbyt zakręcony kadr wziąłem na warsztat :)

Tutejszyn - Sob 08 Paź, 2011

moronica, dragossani, Wasze źródła robią niesamowite wrażenie, ale raczej nie jako źródła, tylko fotografie wartościowe same w sobie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group