forum.optyczne.pl

Plener 321! - VI Plener 321!

hijax_pl - Czw 06 Paź, 2011
Temat postu: VI Plener 321!
Zabawa polega na wyborze najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestników, wstawionej do tego wątku, oznaczonej kolejnym numerem i wykonanej zgodnie z trójczłonowym tematem definiującym: tematykę, sposób obróbki i kadrowanie.

Zasady ogólne:
- Autorzy prac: jawni.
- Metoda podjęcia decyzji: jawne głosownie przy użyciu trzech żetonów
- Format zdjęć: zgodnie z regulaminem forum.
- Czas konkursu: 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od momentu jego ogłoszenia + 1 tydzień na głosowanie po którym następuje wyłonienie zwycięzcy.
- Zwycięzca ma prawo stworzyć temat nowej edycji wybierając (dowolną metodą) po jednym elemencie z następujących list:
TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (płytki / głęboki / miękki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Zasady szczegółowe:
- Temat: abstrakcja / ostrość (np: płytki / głęboki / miękki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh) / dyptyk.
- Wstawianie zdjęć: w terminie 7.10 - 20.10 (włącznie)
- Głosowanie: w terminie 21.10 - 27.10 (włącznie)
- Ogłoszenie wyników: 28.10

Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat.

Wszelkie sugestie i uwagi proszę umieszczać w tym wątku

Zapraszam do wstawiania prac!

hijax_pl - Wto 11 Paź, 2011

Co by towarzystwo rozruszać - efekty niedzielnej nuuuudy ;)

1

hijax_pl - Wto 18 Paź, 2011

Przypominam, że trwa wstawianie zdjęć. Jeszcze przez dwa dni.
Tutejszyn - Wto 18 Paź, 2011

2.

hijax_pl - Czw 20 Paź, 2011

Przypominam, że pozostał jeszcze czas do północy by wstawić swoją pracę w tym wątku.
MaciekNorth - Czw 20 Paź, 2011

3.

FK09 - Czw 20 Paź, 2011

4. Jak abstrakcja to ABStrakcja

moronica - Czw 20 Paź, 2011

5

masza - Czw 20 Paź, 2011

6.

dragossani - Czw 20 Paź, 2011

7.

hijax_pl - Czw 20 Paź, 2011

Ogłaszam, że wklejanie zdjęć zostało zakończone.

Od teraz mamy jeden tydzień na dyskusję i głosowanie
(21.10 - 27.10 włącznie)

Ogłoszenie wyników: 28.10.

Zapraszam!

Tutejszyn - Pią 21 Paź, 2011

Uff, no i dokonał się kolejny plener 321. Który to już...?
Nie było łatwo, ale do rzeczy :)
1.(hijax_pl) Praca interesująca, z pomysłem i w ogóle sympatyczna :) Bardzo dobrze wpasowuje się w temat "rozmyta abstrakcja", jednak sam temat ciągnie pracę trochę w dół. Trudno się odnaleźć wśród tych wszystkich "miękkości".
3. (MaciekNorth) Bardzo dobra praca.
4. (FK09) Uśmiecham się.. Praca "na zamówienie", mam na myśli to, że może istnieć tylko tutaj w tym plenerze. Nie jest uniwersalna i w innym miejscu wywołałaby zdziwienie. Jednak tutaj pasuje idealnie! Podoba mi się i znowu się uśmiecham :)
5. (moronica) Po lewej fajne przejście z ostrości w nieostrość. Trochę jakby mało światła. Po prawej całkowita abstrakcja :)
6. (Masza) Barwy jesieni. Proste środki wyrazu, a całość jakże miła w odbiorze :)
7. (dragossani) Podoba mi się pomysł i wykonanie.

A teraz żetony:
Praca 3. 1 żeton. Dałbym dwa, ale nie mógłbym wyróżnić dwóch pozostałych prac, które chcę wyróżnić.
Praca 4. 1 żeton. Za uśmiech :)
Praca 7. 1 żeton. Za.. klawisze(?)

hijax_pl - Pią 21 Paź, 2011

Tutejszyn napisał/a:
Który to już...?
Szósty :)

I chyba najtrudniejszy. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że ten temat takie zawirowania wywoła - w sumie zdecydowana większość prac na ostatnią chwilę, a jak się dobrze im przyjrzeć, to chyba nie trudno było coś stworzyć co by się wpisywało w te trzy tematyczne "namiary" ;)

A teraz do dzieła:
2. Bardzo starannie przygotowana praca. Fajka się jakby zatapia. Ładnie się ogląda, ale nie rozumiem dyptyku :(
3. Świetny pomysł i interesujący dyptyk. Z ciekawością poznałbym sposób w jaki przygotowałeś się do tego zdjęcia.
4. Ja też się uśmiecham jak widzę tę pracę :) Bardzo dowcipne podejście do tematu. To co mi się podoba to ten negatyw na górze i sposób w jaki się schodzą linie trakcji elektrycznej (mniemam, że to trakcja tramwajowa)
5. Bardzo podobają mi się zdjęcia, nie mam nic im do zarzucenia, ale jakoś tak nie rozumiem z punktu widzenia dyptyku...
6. Fajne listki, fajne kolorki, fajny bokeh! Miękko, delikatnie i kolorowo. Brawo!
7. Pomysł świetny. Idealnie wpisujący się w dyptyk.

Głosy rozdaję dziś równomiernie. Po jednym dla prac 4, 6 i 7.

moronica - Pią 21 Paź, 2011

1 fajna koncepcja i kolory, nawet mi sie podoba ta posteryzacja bokeh
2 nie bardzo rozumiem o co chodzi w tej pracy. czemu ta fajka jest polamana i lezy na ceglanym murze?
3 jak z reklamy, bardzo mi sie podoba
4 dolna czesc - tu widze nawiazanie do tematu, w gornej za to nie
6 swietne, nawet nie wnikam czy te teczowe maziaje to cos nalozonego z innego zdjecia czy jak, calosc trzyma sie kupy i przykuwa wzrok
7 najbardziej intrygujace tresciowo, fajny klimat

no i mam naprawde ciezki orzech do zgryzienia bo najchetniej obdarowalabym zetonami 1, 3, 6 i 7. jako ze jestem pewna, ze 6 najbardziej mi sie podoba, przyznaje mu 2 zetony a pozostaly 1 zeton w tej sytuacji idzie do 3

6 - 2 zetony
3 - 1 zeton

arietiss - Pią 21 Paź, 2011

A ja dam 1,6,7 po 1 żetonie.
Usjwo - Pią 21 Paź, 2011

A ja wszystkie 3 na 7, zdecydowanie sie wybija w kategorii "dyptyk". Spojne zdjecia, bez "kawy na lawe"
dragossani - Pią 21 Paź, 2011

Mnie jakoś zawsze drażniło gdy mocno widać obróbkę komputerową w danej pracy. To oczywiście nie zawsze tak jest, że dużo obróbki to zły efekt - często wręcz przeciwnie. Lubię jednak gdy obróbka jest na tyle umiejętna, że ona sama nie wysuwa się na pierwszy plan i nie zakłóca odbioru. Dobrze było to widać przy poprzedniej edycji 321. Najbardziej podobały mi się te prace, które były zbliżone do tradycyjnego pojęcia "grafiki" (w sensie np. plakatowej).

Po tym przydługim wstępie...

1 żeton na nr. 1 - Praca technicznie najbardziej dopasowana do wytycznych, a przy tym niebanalna i przyjemna dla oka.

1 żeton na nr. 4 - Jest fajny pomysł na dyptyk i lekko szalony klimat. Sympatyczna praca.

1 żeton na nr 5 - Klasyczne, fotograficzne podejście do tematu. Ładne wykonanie.

kasiakaaz - Pią 21 Paź, 2011

1. Bardzo mi się podoba - intrygująco, pastelowo, miękko, ostro... Niedzielna nuda Ci służy :wink:
2. Pokrętne meandry umysłu (w dobrym słowa znaczeniu :grin: )Tutejszyna zmusiły mnie, aby nad tą pracą zadumać się na dłużej... Praca starannie przygotowana, ale na 1-szej części dyptyku chyba nie udało się zbytnio wtopić fajki w ceglany mur - troszkę sztucznie wyszło.
3. Bardzo mi się podoba. Fajny pomysł i świetne wykonanie. Praca, która dla mnie, jako Alfataliba niesie ze sobą dodatkowe wartości :mrgreen: :wink:
4. Dowcipnie, ale również nie widzę powiązania z tematem 1-szej części dyptyku, aczkolwiek połączenie z dolną częścią pomysłowe. :wink:
5. Baaaardzo sympatycznie, choć nieco mało abstrakcyjnie. :smile:
6. Kolejny mój faworyt, bardzo spójna praca ładnie wykonana. masza, czyżby znowu w użyciu były nożyczki do paznokci?
7. Jest coś intrygującego w tej pracy... Bardzo mi sie podoba i powracałam do niej kilka razy...

Również mam kłopot z przyznaniem żetonów. No, ale na coś trzeba się zdecydować:
2 żetony na 3 i 1 żeton na 6

maput - Pią 21 Paź, 2011

Ja tym razem nie mam problemów z oceną. 3 głosy na pracę nr 7.
multics - Sob 22 Paź, 2011

3 żetony na 7.
hijax_pl - Czw 27 Paź, 2011

Przypominam, że pozostał jeszcze czas do północy by oddać swój głos.
FK09 - Czw 27 Paź, 2011

To jeszcze ja :) .

Po jednym żetonie dla zdjęcia nr 2 oraz nr 6 i nr 7.

masza - Czw 27 Paź, 2011

Czas zagłosować.
1 (hijax_pl) - Wyczuwam kombinacje z kropelkami, soczewkami... Ciekawie wyszło.
2 (Tutejszyn) - Praca najbardziej surrealistyczna ze wszystkich, a przez to wyjątkowa.
3 (MaciekNorth) - Złocisto-srebrzyście, powiało luksusem. ;)
4 (FK09) - Pomysłowo, lekko, z humorem. :)
5 (moronica) - Intryguje mnie, co jest na drugim obrazku. Ogon? Podoba mi się "miękkość" pracy. Puszyste futro i delikatnie gięte linie na granicach ostrości i nieostrości. Harmonijnie.
7 (dragossani) - Co tu dużo mówić. Świetny dyptyk.

2 żetony dla 7, 1 dla 5.

MaciekNorth - Czw 27 Paź, 2011

Przyznaję 2 żetony 6-tej pracy, 1 żeton 1-ej, dlatego że dla mnie są najbardziej abstrakcyjne ;)
hijax_pl - Czw 27 Paź, 2011

SZÓSTA EDYCJA PLENERU 321!

abstrakcja / ostrość / dyptyk

Do zabawy przystąpiło 7 forumowiczów.
Oddano 12 ważnych głosów (rozdano 36 żetonów).

III miejsce z 4 punktami zajęła praca, której autorem jest MaciekNorth.

II miejsce z 8 punktami zajęła praca, której autorem jest masza.

I miejsce z wynikiem 15 punktów zajęła praca, której autorem jest:

dragossani



______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!


dragossani, jeszcze raz gratuluję i jednocześnie proszę o zdefiniowanie parametrów kolejnego tematu (w poście w tym wątku), a ja zajmę się stworzeniem odpowiedniego wątku na forum.

Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (plytki / gleboki / miekki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Maszynka do losowania znajduje się tutaj

hijax_pl - Czw 27 Paź, 2011

masza napisał/a:
Wyczuwam kombinacje z kropelkami, soczewkami...
Dobrze wyczuwasz :D
kasiakaaz - Pią 28 Paź, 2011

Gratulacje dla dragossani oraz maszy i maćka, a także dla wszystkich pozostałych uczestników za "podjęty trud". :wink: Mnie tym razem brak czasu na pstrykanie uniemożliwił udział, ale postaram się poprawić. :smile:
maput - Pią 28 Paź, 2011

Gratulacje dla wszystkich.
Ja tym razem się poddałem. Trudna tematyka połączona z mała ilością wolnego czasu trochę mnie przyblokowały. Następnym razem mam nadzieję, że będzie lepiej.

moronica - Pią 28 Paź, 2011

gratulacje dla zwyciezcy i wyroznionych!
masza, drugi kadr przedstawia zblizenie krawedzi uszka ;)

dragossani - Pią 28 Paź, 2011

Dzięki za głosy :)

Propozycja następnego tematu: fauna - high/low-key - kwadrat.

hijax_pl - Pią 28 Paź, 2011

dragossani, gratuluję jeszcze raz ... pomysłu :)
maput - Pią 28 Paź, 2011

Myślałem, że teraz będzie łatwiej...
MaciekNorth - Pią 28 Paź, 2011

Gratulacje dla mistrza i wicemistrzyni, podziękowania dla uczestników i głosujących :grin:

hijax_pl napisał/a:
3. Świetny pomysł i interesujący dyptyk. Z ciekawością poznałbym sposób w jaki przygotowałeś się do tego zdjęcia.
A świstak siedzi i zawija... ;) czyli sreberko od czekolady, najpierw odciśnięte na porowatej szybie drzwiowej w celu nadania fakturki, potem odcisk napisów z dekielków od obiektywów :mrgreen:
hijax_pl - Pią 28 Paź, 2011

MaciekNorth, Dzięki :-) pomysłowe, nie powiem ;-)
masza - Pią 28 Paź, 2011

Gratulacje i dziękczynienia składam! :)
Hijax_pl - domagam się bardziej szczegółowego opisu.
Chętnie dowiedziałabym się też, jak Tutejszyn zrobił swoją pracę - choć podejrzewam, że i tak nie zrozumiem. ;)
MaciekNorth - Twórczo pokombinowałeś!

moronica napisał/a:
nawet nie wnikam czy te teczowe maziaje to cos nalozonego z innego zdjecia czy jak, calosc trzyma sie kupy i przykuwa wzrok

Tęczowe maziaje są nałożone - to fotografia tęczowego listka, tyle że kompletnie nieostra.

PS Dragossani, gdzie ja znajdę faunę o tej porze roku w dość dużym mieście?! ;)

hijax_pl - Pią 28 Paź, 2011

masza napisał/a:
domagam się bardziej szczegółowego opisu.

Akurat tak się składa, że mam obrazek odpowiedni ;)



Olej słonecznikowy dozowany po kropelce, trzy fotki, bo trzy podkłady przygotowane ;) a później LR i PSE...

moronica - Pią 28 Paź, 2011

hijax_pl, ekstra, a ja myslalam ze robiles w jakiejs fikusnej toalecie ;)
masza - Pią 28 Paź, 2011

hijax_pl, łaaał! :)
Na szybie są kropelki. Woda? Olej?
Przyznam, że to niegłupi pomysł - sfotografować "pracownię".

mozer - Pią 28 Paź, 2011

hijax_pl, pomysłowo wykombinowane, gratulacje! :)
masza - Pią 28 Paź, 2011

Hijax_pl, ajjj, nie doczytałam wcześniej tego, co napisałeś pod fotografią.
hijax_pl - Pią 28 Paź, 2011

Olej słonecznikowy niestety nie jest bardzo gęsty i przy większej ilości kropel robią się plamy a nie soczewki - co też widać na zdjęciu.
Tutejszyn - Pią 28 Paź, 2011

hijax_pl, ojej, ale profesjonalne studio.. Profesjonalne w takim sensie, że, hmm... no po prostu inne niz moje..
W moim przypadku chodziło o odnalezienie linii podziału na obłym przedmiocie. Chciałem podzielić fajkę na dwie części i "powynurzać" je ze ścian.. Efekt niestety jest marny, bo zrobiłem szkolny błąd - sfotografowałem jedną z połówek pod złym kątem. Mój warsztat to specjalistyczny stół do fotografii dzielonych fajek.



PS
Nie palę.. Fajka od pierwszej chwili słuzyła jako rekwizyt :)

masza - Pią 28 Paź, 2011

Tutejszyn, podziwiam pomysłowość! :)
hijax_pl - Sob 29 Paź, 2011

Tutejszyn napisał/a:
ojej, ale profesjonalne studio.. Profesjonalne w takim sensie, że, hmm... no po prostu inne niz moje..
No przeca napisałem: efekty niedzielnej nudy :D
dragossani - Sob 29 Paź, 2011

Wybaczcie tę faunę ale upatrzyłem sobie ten high/low key jako technikę i do tego chciałem dobrać temat, którego jeszcze nie było. Zostały trzy: akcja, człowiek i fauna. Ten trzeci wydaje się najmniej konwencjonalny w zestawieniu z wybraną techniką.

Myślę że atrakcyjność tego pleneru wynika właśnie wysoko postawionej poprzeczki. Żeby coś sensownego tu wstawić, trzeba zwykle wyjść poza przyzwyczajenia.

Co do samej fauny - skoro nie ma ograniczeń skali ani gatunku to coś chyba da się upolować :)

Tutejszyn - Sob 29 Paź, 2011

hijax_pl, co to za lampy?
hijax_pl - Sob 29 Paź, 2011

Nikonowskie SB-200
mozer - Sob 29 Paź, 2011

hijax_pl, łał - podłączane do głośników? Ty to dopiero masz kosmiczną technologię :D
hijax_pl - Sob 29 Paź, 2011

ło matko.. nie. Głośniki byłby najprostszym elementem by uzyskać odpowiedni dystans dla soczewek :D
cybertoman - Wto 01 Lis, 2011

hijax_pl napisał/a:
Głośniki byłby najprostszym elementem by uzyskać odpowiedni dystans dla soczewek
A ja juz mialem zapytac, czy czasem nie sterujesz soczewkami olejowymi za pomoca czestotliwosci i natezenia dzwieku...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group