forum.optyczne.pl

Plener 321! - VII Plener 321!

hijax_pl - Pią 28 Paź, 2011
Temat postu: VII Plener 321!
Zabawa polega na wyborze najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestników, wstawionej do tego wątku, oznaczonej kolejnym numerem i wykonanej zgodnie z trójczłonowym tematem definiującym: tematykę, sposób obróbki i kadrowanie.

Zasady ogólne:
- Autorzy prac: jawni.
- Metoda podjęcia decyzji: jawne głosowanie przy użyciu żetonów
- Format zdjęć: zgodnie z regulaminem forum.
- Czas konkursu: 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od momentu jego ogłoszenia + 1 tydzień na głosowanie po którym następuje wyłonienie zwycięzcy.
- Zwycięzca ma prawo stworzyć temat nowej edycji wybierając (dowolną metodą) po jednym elemencie z następujących list:
TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (płytki / głęboki / miękki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Zasady szczegółowe:
- Temat: fauna / high/low-key / kwadrat.
- Wstawianie zdjęć: w terminie 31.10 - 13.11 (włącznie)
- Głosowanie: w terminie 14.11 - 20.11 (włącznie)
- Ogłoszenie wyników: 21.11

Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat.

Wszelkie sugestie i uwagi proszę umieszczać w tym wątku

Zapraszam do przygotowywania prac!

hijax_pl - Sro 02 Lis, 2011

1. O-krzemkowa dolina


mozer - Czw 03 Lis, 2011

Dawno mnie tu nie było:)

2. Zzz-ebrzasty wzorek ;)

dragossani - Nie 06 Lis, 2011

3.

arietiss - Pon 07 Lis, 2011

4.

FK09 - Wto 08 Lis, 2011

5.

masza - Sob 12 Lis, 2011

6.

Tutejszyn - Sob 12 Lis, 2011

7.

hijax_pl - Sob 12 Lis, 2011

Przypominam, że pozostało jeszcze niecałe 28 godzin na wstawianie swoich prac.
maput - Sob 12 Lis, 2011

8.

krych - Nie 13 Lis, 2011

9

moronica - Nie 13 Lis, 2011

10

MaciekNorth - Nie 13 Lis, 2011

11.

hijax_pl - Pon 14 Lis, 2011

Ogłaszam, że wklejanie zdjęć zostało zakończone.

Od teraz mamy jeden tydzień na dyskusję i głosowanie
(14.11 - 20.11 włącznie)

Ogłoszenie wyników: 21.11.

Zapraszam!

Tutejszyn - Pon 14 Lis, 2011

Wysoki i niski klucz.. To trochę jak poznańskie "teej". Niby wiem o co chodzi, ale trudniej zastosować. Ciągle mam wrażenie, że gdzieś umyka mi istota problemu. W tym plenerze można zauważyć, że niektórym fotografiom ta technika pomogła, dając w efekcie świetną pracę innym niestety zaszkodziła i lepiej chyba byłoby bez "klucza" :)

1. (hijax_pl) Fajnie zastosowany hk. Szkoda, że muszle nie przykryły podłoża w całości.
2. (mozer) Bardzo ciekawy kadr. Tutaj mam wrażenie, że bez zastosowanego hk byłoby lepiej.
3. (dragossani)Tutaj podobnie, bardzo ciekawy kadr, ale w obróbce coś umknęło. Brakuje mi szczegółów, które powinny być, albo powinny niknąć gdzieś w niebycie, ale nie w taki sposób, aby pozostało wrażenie pewnego niedosytu.
4. (arietiss) o!
5. (FK09) No właśnie. Gdzie tu cholera między pracą, a snem wyjść i znaleźć niedźwiedzia polarnego na śniegu? :) Za to świetnie zastosowany wysoki klucz :)
6. (masza) Ciężka, oleista woda i odbicie ogona, niczym dawny proporzec.. Piękne :)
8. (maput) Trudno powiedzieć.. Wszystko jest na swoim miejscu, jednak kadr nie chwyta za serce.
9. (krych) Podobnie jak wyżej. Coś brakuje..
10. (moronica) Cóż można powiedzieć.. świetne.
11. (MaciekNorth) Choć lubię Twoje prace, tu wymóg zastosowania klucza ściągnął pracę w dół.

Moje żetony dla 4, 6, 10

moronica - Pon 14 Lis, 2011

tak generalnie to nic mnie tu w tym plenerze nie porazilo, lacznie z moja wlasna praca :P kilka ptaszkow, kilka muszelek, kilka kotkow. zatem wyroznie 2 prace, ktore wg mnie sie tu wyrozniaja

5 - 2 zetony
2 - 1 zeton

arietiss - Pon 14 Lis, 2011

7 świetna forma
5 dowcipnie
10 mroczne-fajnie wyszło

Po żetonie!

masza - Pon 14 Lis, 2011

Nie wiem, jak Wy uważacie, ale według mnie trudno było! Zazdrościłam wszystkim szczęśliwym posiadaczom zwierząt i nawet zastanawiałam się, czy aby potomstwa nie ucharakteryzować na faunę. Ostatecznie odpuściłam.
Wysoka i niska tonacja o wiele bardziej kojarzą mi się ze świadomie zaaranżowaną przestrzenią niż z przypadkowym trafieniem niedźwiedzia polarnego na śniegu (jak już powiedział Tutejszyn) czy też czarnej pantery w złowieszczym mroku. Zresztą widać to było po naszych pracach - kreatywni sięgnęli po muszelki i pluszaki. :)
Żetony rozdaję następująco: dla 7 (fajny obraz), 4 (oczy!) i 5 (bo... prawie jak żywa ta owca :wink: ).

fatman - Pon 14 Lis, 2011

Krótko: 4, 6, 10.
krych - Sro 16 Lis, 2011

moje punkty dla
10- 2 żetony
2- 1 żeton

TS - Czw 17 Lis, 2011

Kilka bardzo mi się spodobało (2,4,6,9), ale widzę, że foto moroniki znikło, więc poczekam z żetonami :) .
hijax_pl - Czw 17 Lis, 2011

Praca moroniki jest już widoczna.
TS - Czw 17 Lis, 2011

Po jednym żetonie dla 2, 4, 10

Dlaczego tylko po jednym?
2 - Rozjaśnione, ale w naturze czarne paski na głowie nie podobają mi się; zebra - przez swoje liczne i mocne kontrasty - to jak dla mnie nie najlepszy temat na wysoką (niską zresztą też) tonację, za to kadr rewelacyjny
4 - Za duża ta ciemna plama, zbyt ubogo w jasnych tonach
10 - Tonacja bardzo mi pasuje jak na low-key, ale kadr mniej, tzn. jest ok, ale całkiem zwyczajny.

Co do 1 - brakuje mi drobnego, ciemnego elementu, który na zasadzie kontrastu podkreśliłby wysoki klucz, natomiast 6-kę psują te elementy na dole (poza tym ładny lk).

multics - Czw 17 Lis, 2011

3, 4, 10 po jednym żetonie :)
dragossani - Sob 19 Lis, 2011

Ode mnie 2 żetony na 10 i 1 żeton na 7.
kasiakaaz - Sob 19 Lis, 2011

Ode mnie 2 żetony dla 10 i 1 żeton dla 1.
mga - Nie 20 Lis, 2011

2 żetony dla 7, trzeci tym razem zostawię.
hijax_pl - Nie 20 Lis, 2011

mga napisał/a:
trzeci tym razem zostawię.
Na? ;)

Bez trzech żetonów de facto głos będzie nie ważny...

mozer - Nie 20 Lis, 2011

2 na 10 i 1 na 9.

7 bez tego kwadratu chyba bardziej by mi się podobała ;)

hijax_pl - Nie 20 Lis, 2011

moronica napisał/a:
tak generalnie to nic mnie tu w tym plenerze nie porazilo, lacznie z moja wlasna praca
To samo mogę napisać, podkreślając zdecydowanie "moją"... :D

Co do głosowania to:

2 żetony dla 5 - za dowcip :)
1 żeton dla 7 - za pomysł na obróbkę :)

FK09 - Nie 20 Lis, 2011

Na wstępie szacun dla wszystkich za taką różnorodność fauny w listopadzie :smile: . Faktycznie niedźwiedź polarny na śniegu, który byłby idealnym obiektem dla tego pleneru przynajmniej u mnie pozostał jedynie w zasięgu marzeń :wink: .

A głosuję na zdjęcia nr 3, 6 i 10.

maput - Nie 20 Lis, 2011

Po jednym na 2. , 5. i 9.. Faktycznie prac wybitnych tym razem nie było...
hijax_pl - Pon 21 Lis, 2011

SIÓDMA EDYCJA PLENERU 321!

fauna - high/low-key - kwadrat

Do zabawy przystąpiło 11 forumowiczów.
Oddano 14 i 2/3 ważnych głosów (rozdano 44 żetony).

III miejsce z 6 punktami zajęła praca, której autorem jest Tutejszyn.

II miejsce z 7 punktami zajęła praca, której autorką jest FK09.

I miejsce z wynikiem 14 punktów zajęła praca, której autorką jest:

moronica



______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!


moronica jeszcze raz gratuluję i jednocześnie proszę o zdefiniowanie parametrów kolejnego tematu (w poście w tym wątku), a ja zajmę się stworzeniem odpowiedniego wątku na forum.

Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (plytki / gleboki / miekki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk
Maszynka do losowania znajduje się tutaj

moronica - Pon 21 Lis, 2011

...yhhh i to takim gniotem :P

akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.) / efekty świetlne (np: sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem) / kadr pionowy

hijax_pl - Pon 21 Lis, 2011

Dziękuję. Zaraz zdefiniuję nowy temat.

Tak przy okazji chyba tak źle nie jest, skoro aż tyle głosów Twoja praca dostała, co? :)

Tutejszyn - Pon 21 Lis, 2011

hijax_pl napisał/a:
Oddano 14 i 2/3 ważnych głosów...

Ponieważ 2/3 ważnego głosu dotyczy mojej pracy, powiem tylko, że kiedy powiedziałeś, że ma być ważny cały głos, pomyślałem sobie: "no ładnie, ciekawe jak hijax z tego wybrnie, jesli mga, nie da całego ważnego głosu?" Nawet zacząłem odrobinę współczuć Tobie z powodu zagwozdki. Ale wybrąłeś po mistrzowsku :) ))

masza - Pon 21 Lis, 2011

Gratulacje dla Zwycięzców!
Moronica - świetlna impreza w pionie, mówisz? Łatwo nie będzie...
A 2/3 ważnego głosu to rzeczywiście mistrzostwo. :)

mozer - Pon 21 Lis, 2011

Gratulacje, moronica!
A niech teraz się jakiś ekspert wypowie, które prace kwalifikują się pod technikę określoną w temacie ;)

FK09 - Pon 21 Lis, 2011

Gratulacje :smile:

I dzięki za głosy na martwą naturę... przepraszam faunę moją :smile: . W końcu zmuszona go byłam uprać :wink: , co mu tylko na zdrowie wyszło :smile: .

moronica - Pon 21 Lis, 2011

mozer, znaczy sie efekty swietlne? a cos jest niejasnego wsrod przykladow w nawiasie?
mozer - Pon 21 Lis, 2011

moronica, nieee - pytam się które z tego pleneru można określić jako high-key/low-key.
hijax_pl - Pon 21 Lis, 2011

moronica napisał/a:
znaczy sie efekty swietlne?
Myślę, że chodziło o wskazanie LK / HK ;)
multics - Pon 21 Lis, 2011

Gratulacje dla zwyciezcow!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group