forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Warszawska Manufaktura Fotografii 2012/2013

degol - Nie 01 Sty, 2012
Temat postu: Warszawska Manufaktura Fotografii 2012/2013
Zakładam WMF 2012 mając nadzieję, że będzie on obfitszy w spotkania plenerowe niż ten miniony " WMF 2011 " :) Zapewne nie jest to zależne od założenia tego tematu tylko od pojawienia się ewentualnych chętnych do spotkań fotograficzno-plenerowych, czego wam i sobie życzę w tym dopiero co odkorkowanym 2012 :)

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2012 12:15 ]
Już wiosna, a pleneru jak nie było, tak ... Kozi może wybierasz się do ... ?

Dla zainspirowania ... Katie

amos81 - Sro 04 Kwi, 2012

Jakby co jestem zainteresowany jakimś wypadem :) przynajmniej podpatrzę i się poduczę ;p
kozidron - Czw 05 Kwi, 2012

degol napisał/a:
tak ... Kozi może wybierasz się do ... ?


a ja już straciłem nadzieję na wolne, zbieram urlop na kazachstan, mimo wszystko chcialbym sie do was wybrać

Kocur - Pią 06 Kwi, 2012

Dlaczego mi umknął ten wątek? oO degol, ja się zawsze chętnie ruszę, jeśli tylko czas pozwoli. Ktoś w ogóle jeszcze tutaj żyje? :)
degol - Sro 18 Kwi, 2012

amos81, Jak by coś wyszło ze spotu, to miło będzie cie poznać :)

kozidron, coś ostatnio gadasz ... tak jak w tym temacie od kilkudziesięciu m-cy ;)

Kocur, w zeszłym roku było bardzo słabo ze spotami, w tym sam widzisz jak jest !
Kocur, dzwoniłem ostatnio do Ciebie na tele, byłem w Mińsku Mazowieckim i ... nie odbierałeś :D

Co do spota, to w sumie tutaj nic nie pisałem, ale może ktoś był by chętny na :

IV TURNIEJ RYCERSKI NA DWORZE KONRADA MAZOWIECKIEGO

W sumie ja nie wiem czy sie wybiorę, ale Garry, Aneta i może TS się spotkają ?!

Kocur - Czw 19 Kwi, 2012

degol napisał/a:
Kocur, dzwoniłem ostatnio do Ciebie na tele, byłem w Mińsku Mazowieckim i ... nie odbierałeś :D

O kurde, ale fail. :???: Faktycznie, pamiętam że miałem od Ciebie połączenie, ogarnąłem to wieczorem po powrocie do domu, bo ten tel został w domu na ładowarce. :D A nie wybierasz się znowu może? :P


Turniej kuszący, gdyby nie to że siedzę na chorobowym to bym się wybrał, nie wiem czy będę na chodzie do weekendu, do tego dziecko też chore, ogólnie cienko to widzę, więc raczej tym razem odpadam niestety. :neutral:

degol - Czw 19 Kwi, 2012

Może kiedyś będę przejeżdżał przez Mińsk, to i sie odezwę :)
Kocur, masz nr. tel. do Garrego ? jak by coś jednak udało ci się ogarnąć na ten turniej, to daj znać wcześniej Garremu na tele, OK ?
Ja chyba nie będę na spocie.

Kocur - Pią 20 Kwi, 2012

Numer Garrego gdzieś miałem, ale w którym telefonie i czy jeszcze tam jest - to zagadka nie do przejścia na tą chwilę. ;) Ja póki co odpadam, jak by się coś zmieniło dam znać.
kozidron - Pią 20 Kwi, 2012

degol napisał/a:
kozidron, coś ostatnio gadasz ... tak jak w tym temacie od kilkudziesięciu m-cy ;)


Jakoś tak wypada, że nie przejeżdżam przez warszafkę a miało być inaczej ale jestem z wami mentalnie :wink:

degol - Nie 22 Kwi, 2012

kozidron napisał/a:
degol napisał/a:
kozidron, coś ostatnio gadasz ... tak jak w tym temacie od kilkudziesięciu m-cy ;)

... ale jestem z wami mentalnie :wink:


:D

Smola - Pon 21 Maj, 2012

Ja jestem chetny zawsze kiedy mam czas na wypadzik w rejonie Wawy.
degol - Wto 22 Maj, 2012

He he jak widać chętnych na organizację, udział w plenerze tym rokiem mizernie :(
W zeszłym też nie było rewelacji :(
Ale oczywiście można by coś zorganizować !
Zapewne Kocur by się zjawił, może TS, bhpchmiel, no i Garry :) nie zapominając o naszej koleżance Anecie Lupo po cichaczu tez się odzywał, więc ... ?

[ Dodano: Wto 22 Maj, 2012 11:28 ]
Potrzeba decyzji Koziego by wreszcie ten swój zad z T3 ruszył !

[ Dodano: Wto 22 Maj, 2012 11:28 ]
Author ... ?

Kocur - Wto 22 Maj, 2012

Why not. Ale... :) bo zawsze jest jakieś ale. W ten weekend odpadam - komunia. :???: W następny również - wyjazd do matuli, bo w ten weekend nie pojadę, bo komunia. :D Potem jest długi weekend, trzeba wreszcie odpocząć, wiec jadę w stronę przeciwną niż Wa-wa. ;) A potem to już będzie 16-17-ty czerwca, jak na mnie za długi dystans czasowy, żeby cokolwiek planować. :zalamany:

Mam za to wolne czwartkowe i piątkowe popołudnia, na 19-tą, może trochę wcześniej mógłbym być. Tyle, że wtedy to jest czas co najwyżej na krótki, wieczorno - nocny plener w mieście. No tak czy inaczej, jak będzie jakaś propozycja, która zawierała się w moim czasie wolnym, chętnie przyjadę.

degol - Wto 22 Maj, 2012

Kocur starym , ale jakże dobrym ... dla mnie jest wypad po wawie w piątkowy wieczór !
Nadam TS-owi i Garremu info !

kozidron - Sro 23 Maj, 2012

degol napisał/a:
Potrzeba decyzji Koziego by wreszcie ten swój zad z T3 ruszył !



Mój zad zbiera wolne na grubszy wyjazd, sorry Panowie. Chociaż nie wykluczam, bo powinienem się wybrać do stolicy odwiedzić kolegę więc sprawa otwarta. Ostatnio w ogóle nie wyłażę ze studia, chętnie bym się do was przyłączył, oby to się nie skończyło tylko na moim gadaniu.


--------------------------------------------------------------

Pozdrowionka dla całej manufaktury :smile:

lupo57 - Sro 23 Maj, 2012

proponuję hale w ursusie, puki jeszcze stoi :)
pozdrawiam

TS - Sro 23 Maj, 2012

degol napisał/a:
Nadam TS-owi i Garremu info !

Patrzę właśnie, że mój ostatni foto-wypad był w lutym. Wybitnie niefotograficzne czasy dla mnie nastały :sad:

degol - Sro 23 Maj, 2012

kozidron, przestań gadać, zacznij konkretnie planować.

[ Dodano: Sro 23 Maj, 2012 21:29 ]
TS napisał/a:
degol napisał/a:
Nadam TS-owi i Garremu info !

Patrzę właśnie, że mój ostatni foto-wypad był w lutym. Wybitnie niefotograficzne czasy dla mnie nastały :sad:


he he , zanim dałem info co poniektórzy już tu są.
Ja na obecną chwilę mam tylko 4 szkła ...

kozidron - Sro 23 Maj, 2012

degol napisał/a:
kozidron, przestań gadać, zacznij konkretnie planować.


próbujesz wzbudzić we mnie poczucie winy :wink:

No dobra, ostatnio cos mi nie wychodzi przyjazd do was

dcs - Sro 23 Maj, 2012

kozidron,
Miejscówa nieciekawa? :wink:
Przecież to STOLICA.

degol - Czw 24 Maj, 2012

dcs, zazdrościsz ? :P

[ Dodano: Czw 24 Maj, 2012 23:21 ]
lupo57, Halę można sfocić później ;)
Jeżdżąc po Wa-wce zaobserwować można ( na pewno nie tylko po niej ;) ) , że coraz większy ruch zaczął się w EuroEuforii, gdzieniegdzie śmiesznie się zaczyna dziać, można co nieco tych przypadków sfocić, by później mieć jakiś dokument co to się działo przed, podczas imprezy i po niej.
Możemy np. zapoczątkować taki krótki ;) cykl ?!
Co wy na to ?
Nic od ponad roku nie focimy, to może coś cyknijmy, jak widzimy swoimi oczami cała tą EuroEuforię ?! ;)

kozidron, ty i tak masz to gdzieś ! :P
A tak na poważnie zaraz coś ci wyślę na PW, ale zupełnie w innym temacie !

dcs - Czw 24 Maj, 2012

degol,
10 czerwca będzie zadyma -miesięcznica Smoleńska i reprezentacja Rosji być może w Bristolu.

kozidron - Pią 25 Maj, 2012

degol napisał/a:
kozidron, ty i tak masz to gdzieś ! :P


No nie przesadzaj, w długi weekend jadę na spływ, po tej misji jakoś się odezwę.

Czy któryś z was jeszcze ma kontakt z Ruslanem ?

degol - Sob 26 Maj, 2012

dcs napisał/a:
degol,
10 czerwca będzie zadyma -miesięcznica Smoleńska i reprezentacja Rosji być może w Bristolu.

Reprezentacja w Bristolu na 100 % :D
Choć comiesięcznego pochodu miało podobno nie być ?
Ale że zadyma, to chyba właśnie Ok dla optycznego ?

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2012 00:39 ]
kozidron napisał/a:
degol napisał/a:
kozidron, ty i tak masz to gdzieś ! :P


No nie przesadzaj, w długi weekend jadę na spływ, po tej misji jakoś się odezwę.

Czy któryś z was jeszcze ma kontakt z Ruslanem ?


Ty lepiej nie odpływaj !

Z Ruslanem ? Mam do niego nr.tel., ale nie sprawdzałem czy tel. aktywny.

Usjwo - Pon 28 Maj, 2012

kozidron napisał/a:

Czy któryś z was jeszcze ma kontakt z Ruslanem ?


a co sie wlasciwie z nim stalo? zaszyl sie na dalekiej Syberii?

degol - Pon 28 Maj, 2012

Usjwo napisał/a:
kozidron napisał/a:

Czy któryś z was jeszcze ma kontakt z Ruslanem ?


a co sie wlasciwie z nim stalo? zaszyl sie na dalekiej Syberii?


To tylko nieliczni wiedzą ;)

A w temacie, to jakoś nie wychodzi nam to umawianie na wspólne fotografowanie :(

[ Dodano: Pon 28 Maj, 2012 23:28 ]
kozidron, zapodałem zapytanie na twoje PW :P

[ Dodano: Pią 01 Cze, 2012 00:31 ]
kozidron, do kolegi, do kolegi, my co ? Jak ....... od s... ?!
kozidron, przyjeżdżasz, jest spot :D

[ Dodano: Pią 01 Cze, 2012 00:33 ]
kozidron napisał/a:
degol napisał/a:
Potrzeba decyzji Koziego by wreszcie ten swój zad z T3 ruszył !



Mój zad zbiera wolne na grubszy wyjazd, sorry Panowie. Chociaż nie wykluczam, bo powinienem się wybrać do stolicy odwiedzić kolegę więc sprawa otwarta. Ostatnio w ogóle nie wyłażę ze studia, chętnie bym się do was przyłączył, oby to się nie skończyło tylko na moim gadaniu.


--------------------------------------------------------------

Pozdrowionka dla całej manufaktury :smile:


kozidron, do kolegi, do kolegi, a my to co ?! Jak ....... od s... ?!
kozidron, przyjeżdżasz, jest spot :D

[ Dodano: Sro 20 Cze, 2012 12:19 ]
Pisałby się ktoś na spota w okolicach przyszłego weekendu ?

kozidron - Sro 20 Cze, 2012

ping :mrgreen: (degol, opłata za ping wedle nowej stawki 100 euro :wink: )
degol - Sro 20 Cze, 2012

Dzięki za info, uregulowałem już zaległości ! :)

OK, a tak na poważnie.

Pisałby się ktoś na spota w okolicach przyszłego weekendu ?

Kocur - Sro 20 Cze, 2012

Znaczy 30.06/01.07 ? Jak tak to bardzo wstępnie i ostrożnie się piszę. Są jakieś pomysły na tematykę? Bo mi w sumie tak na szybko nic ciekawego do głowy nie przychodzi.
komor - Sro 20 Cze, 2012

Cytat:
Bo mi w sumie tak na szybko nic ciekawego do głowy nie przychodzi.

A co to, piwa w Wawie nie sprzedają? :razz:

Kocur - Czw 21 Cze, 2012

Kibice wyżłopali wszystko. :lol:
degol - Czw 21 Cze, 2012

komor napisał/a:
Cytat:
Bo mi w sumie tak na szybko nic ciekawego do głowy nie przychodzi.

A co to, piwa w Wawie nie sprzedają? :razz:


Sprzedają, sprzedają, a po piwku spora grupa smakoszy na rondzie Romana Dmowskiego w piłkę grała. W powietrze nie tylko piłka szła, ale i inne elementy krajobrazu gdy wpasowały się pod nogi grających. A to wszystko po meczu POL-RUS .

Kocur , Garry ma pomysł na Nieborów, ale co dokładnie, to bym musiał dopytać.
Ja chciałem wyruszyć w teren po Wa-wce coś z klimatem euro lub może Żagle nad Zalewem Z. ale dla Ciebie to pewnie za daleko ?

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2012 12:23 ]
Kocur, co do daty, to miałem na myśli 30-01.07

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2012 23:17 ]
Czy ktoś chętny na spot w sobotę ?
Raczej w Warszawce.

Kocur - Sro 27 Cze, 2012

No właśnie... jak zwykle planowany wolny weekend mi nie wypali, niestety... Dałbym radę może ewentualnie w niedzielę, ale to będę wiedział w sobotę na wieczór, więc nie wiem czy jest sens coś planować. Niestety z pewnych względów mam ostatnio kłopot z zaplanowaniem czegokolwiek dalej niż kilka dni naprzód.

Być może będę mógł w następny weekend, tj. 7-8.07, ale znowuż, będę wiedział na więcej niż 50% w okolicach przyszłego czwartku...

Ogólnie Zegrze nie głupi pomysł, co prawda mam 70 czy 80km, ale jak by to połączyć z rodzinnym wypadem na powietrze, to pewnie dało by radę przekonać moją połowicę do tego. Bo jak by nie było musiał bym się urwać na cały dzień z domu w środku weekendu. :D

degol - Czw 28 Cze, 2012

Kocur, Jak dasz radę to dobrze, jak nie dasz rady, to będziemy starać się coś w innym terminie też ugadać :)
Obecnie w planach jest sobota, ale chyba Warszawka ?
Zegrze było wczoraj i dzisiaj świetne do focenia, wiało mocno i było sporo żagli, dzisiaj nawet widziałem z perspektywy ulicy świetnie nadmuchane żagle, ale ... :(

Ok, jak dasz radę, to odezwij się na tele, jak nie, to może w przyszłym tygodniu, ale o tym też wspomnij, że np. będziesz miał czas na spota , oki ?

A może ktoś jeszcze jest chętny na spot w tę sobotę w Wawce ?

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2012 00:28 ]
WFM ... is dead

Kocur - Pon 09 Lip, 2012

Żadne tam dead. ;] Ja nadal reflektuję na ten spot w plenerze, tylko w weekend padło mi auto. :D W przyszłym tygodniu mam urlop, ale i trochę rzeczy zrobienia/załatwienia. Powinienem się ogarnąć i ewentualnie w okolicy 20-22.07 mogli byśmy coś zorganizować. Uprzedzam, biorę kobite z dzieckiem jak coś, więc będzie spot rodzinny w plenerze, a i niektórym pewnie też łatwiej by sie było wyrwać z domu w takim układzie. :D Tak że roześlij wici do kogo tam masz kontakt, może coś z tego wyjdzie. :)
degol - Pią 13 Lip, 2012

Kocur, jakbyś dał radę, to dawaj znać kiedy i gdzie. W przyszłym tygodniu w Warszawie będzie gościł nasz kolega z Bytomia, więc tym bardziej trzeba się spotkać !
Do niektórych już wysłałem info, ale bez odpowiedzi .

foxx1973 - Czw 26 Lip, 2012

To może i ja, jeśli nie macie nic przeciwko bym się dołączył z moją żoną, ale bez dzieci bo udało mi się wysłać na wakacje do babci :mrgreen:
Pozdrawiam.
No chyba że już za późno.

degol - Sob 28 Lip, 2012

foxx1973 napisał/a:
To może i ja, jeśli nie macie nic przeciwko bym się dołączył z moją żoną, ale bez dzieci bo udało mi się wysłać na wakacje do babci :mrgreen:
Pozdrawiam.
No chyba że już za późno.


Jak widzisz zainteresowania spotami nie ma :(
Ten, który próbowałem ostatnio umówić, tez nie wypalił :(
Ale bądź dobrej myśli, może ktoś się zlituje i zaproponuje jakiś spot, tak by nie był on jednoosobowy, bo i takowy kiedyś się zdarzył :D

foxx1973 - Sob 28 Lip, 2012

W takim razie czekam z niecierpliwością za jakiś spocik.
degol - Czw 02 Sie, 2012

foxx1973, sorki, ale możesz bardzo długo czekać.
Ja już czekam od zeszłego roku i ... cisza ;)

Litu - Pią 28 Wrz, 2012
Temat postu: Dziś Warszawa spontan plener?
Może ktoś się pisze na mały plener? Warszawa Olszynka Grochowska albo co innego?
lxs - Sro 10 Paź, 2012

Witajcie :) Chętnie się z kimś poszwędam fotograficznie po Wawie, albo pojeżdżę na rowerze po okolicy. Dajcie znać na pm, jeśliście zainteresowani ;)
degol - Sro 10 Paź, 2012
Temat postu: Re: Dziś Warszawa spontan plener?
Litu napisał/a:
Może ktoś się pisze na mały plener? Warszawa Olszynka Grochowska albo co innego?


lxs napisał/a:
Witajcie :) Chętnie się z kimś poszwędam fotograficznie po Wawie, albo pojeżdżę na rowerze po okolicy. Dajcie znać na pm, jeśliście zainteresowani ;)


Od dłuższego czasu brak chętnych.

pioroon - Czw 11 Paź, 2012

Litu, lxs, ja się chętnie wybiorę :wink:
Odezwę się jak będę mógł mieć wychodne, teraz z miesięcznym dzieckiem i tak wszystko się planuje :mrgreen:

degol - Wto 16 Paź, 2012

Coś się klaruje wypad weekendowy, ew. ktoś chętny ?
Prawdopodobnie zbliżająca się sobota.
Miejsce, to kompleks fortyfikacji - bunkry.
Potwierdzę jeszcze, bo nie jestem pewien czy coś z tego wyjdzie.

Kocur - Wto 16 Paź, 2012

Chętnie bym się w końcu przyczynił do zorganizowania jakiegoś spotu, ale w sobotę odpadam. Ewentualnie niedziela, jeśli pogoda nie będzie groziła tygodniowym L4. :D Gdzie konkretnie jest to miejsce i jaki przedział czasowy wchodzi w grę?
degol - Sro 17 Paź, 2012

Kocur, może jednak dasz radę na sobotę ?
Kocur - Sro 17 Paź, 2012

Nie ma szans, planowy wyjazd, nieprzekładalny praktycznie od początku. ;) A zainteresowanie jak widzisz, odkąd dwaj główni motorniczy tego pociągu gdzieś zniknęli systematycznie uchodzi para z tego projektu. :)
degol - Sro 17 Paź, 2012

Główni motorniczy, to delikatnie rzecz ujmując lekkie nadużycie ;)
Każdy z uczestników coś wnosił, myślę, że na tym samym poziomi organizacyjno twórczym :)
W obecnych czasach ludziom się nie chce spotykać lub po prostu towarzystwo im nie odpowiada, wybierają takie z którego coś mogą szarpnąć dla siebie !
Nasze społeczeństwo głównie skupia się by brać. Na to by dać, brakuje już czasu, a czas to pieniądz :)

pioroon - Sro 17 Paź, 2012

degol, są już jacyś chętni? Ja się mogę podłączyć, kwestia tylko planowanych godzin, bo z miesięcznym dzieckiem ciężko się wyrwać z domu :wink:
degol - Sro 17 Paź, 2012

pioroon, są chętni, nawet dwóch, są to byli bywalcy tego forum.
Kocur kolejny, ale ......., bo jak już się wypowiedział, to w sobotę nie może.
Mi bardziej pasuje sobota, gdyż niedziela "nieczytelna" dla mnie czasowo.
Co do pory spota, to najlepiej wybrać się tam z rana, bo naprawdę jest co zwiedzać !
Ja już byłem tam 3 razy, dwa razy sam, drugi raz ze znajomym, który pomagał mi z oświetleniem.
Ale oświetlenie musi być z zapasem !
Sama lampa systemowa słabo się sprawdziła. No chyba, że na statyw puszkę, lampę wyzwalać zdalnie i doświetlać latarka punktowo, dosłownie tak jak robiliśmy to w ciemnych miejscach w AKD ( seria zdjęć w drugiej kolumnie ):

http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=45

Kocur - Sro 17 Paź, 2012

No widzisz, a ja bym się tak chętnie pojawił i to nie sam... pomyśl nad niedzielą nieco intensywniej. ;) Jako że mam dziecko trochę starsze niż miesiąc, namówiłem połowicę i wstępnie jeśli pogoda dopisze zapakuję wszystkich w auto i jestem. Dobrze czasem się ruszyć nieco dalej z domu i dziecku pokazać, że świat jest nieco większy i bardziej skomplikowany niż osiedlowy plac zabaw. :P
pioroon - Sro 17 Paź, 2012

degol, Mam tylko lampkę wbudowaną :cry: i statyw z ery analoga...
P.S. Nie znam tej miejscówki, czy to jest w Kampinosie ten ukryty bunkier pod szkołą? (nie mogę znaleźć w starych postach gdzie to jest).
P.S.2. Byłeś już przy Dworcu Pocztowym ustrzelić fajnego HDR'ka? Ostatnio się natknąłem na tą miejscówkę i są wraki lokomotyw. Chciałbym się tam też wybrać, ale to może innym razem?

degol - Czw 18 Paź, 2012

Kocur, Ja bym nie ryzykował z dzieckiem w takie miejsce ?
W sumie są to bunkry, choć z zewnątrz jest ok, można w razie czego zejść nad wodę, zwiedzić okolicę, ale bunkry nie, bo tam jest wilgoć i inne brzydactwa ;) tu pisze juz o samym wnętrzu !

pioroon, AKD mieści się jakby na skraju Kamipinosu, dojeżdżałem od strony ul Wólczyńskiej, poniżej link z opisem:

Link AKD

Przy Dworcu Pocztowym nie byłem z aparatem.

Co do planowanego na ten weekend wypadu, to mam na myśli Zegrze, obiekt to fortyfikacja, bunkry.

pioroon - Czw 18 Paź, 2012

degol napisał/a:
Co do planowanego na ten weekend wypadu, to mam na myśli Zegrze, obiekt to fortyfikacja, bunkry.

ups, tego się obawiałem, bo to robi się wyprawa pewnie na min. pol dnia.
No nic wracam po pracy do żonki z dobrą nowiną i zobaczymy czy mi da wychodne, dam znać wieczorem :wink:

[ Dodano: Czw 18 Paź, 2012 21:38 ]
degol, odpadam, nie mogę na tak długo/daleko :sad: Z wiekiem dzieciaka będzie już tylko lepiej. Jakbyście coś robili w Warszawie to dam radę, tak do 3h mogę wyskoczyć póki co.
To może za tydzień Towarowa? Coś innego?

degol - Czw 18 Paź, 2012

pioroon napisał/a:


[ Dodano: Czw 18 Paź, 2012 21:38 ]
degol, odpadam, nie mogę na tak długo/daleko :sad: Z wiekiem dzieciaka będzie już tylko lepiej. Jakbyście coś robili w Warszawie to dam radę, tak do 3h mogę wyskoczyć póki co.
To może za tydzień Towarowa? Coś innego?


Spoko, może coś zorganizujemy, a jakby co, to jest też pomysł na nocne foty w Wawie.
Mam znajomego, który by się chętnie wybrał.
Choć ja w Wawie nocne foto mam w innym charakterze, bardziej stacjonarne.
Może uda się coś wykroić ? :)

A co do samego spota sobotniego, to na obecną chwilę nie wiem czy coś z niego wyjdzie ?
Okazuje się, że wirusy rozgniatają co poniektóry z chętnych :(
Nie mam info na chwilę obecną z potwierdzeniem przybycia na spot co poniektórych, wiec się okaże czy coś z planowanego na ten weekend spotu wyjdzie ?!

pioroon - Czw 18 Paź, 2012

degol, na nocne foto w Wawce chętnie :wink: ... może Praga/mosty? Na Pragę im więcej ludzi tym lepiej :cool:
degol - Czw 18 Paź, 2012

pioroon napisał/a:
degol, na nocne foto w Wawce chętnie :wink: ... może Praga/mosty? Na Pragę im więcej ludzi tym lepiej :cool:

he he he , na Pragę im więcej tym lepiej, znaczy się niby bezpieczniej chciałeś rzec ?
Kolega coś chciał z wieżowcami zrobić foto nocne :)

[ Dodano: Pią 19 Paź, 2012 01:46 ]
Kocur, pioroon, zapodam poglądowo link z kilkoma pstrykami z tego miejsca.
Pisałem, że byłem tam już trzy raz na przełomie dwóch tyg. zebrałem co nieco materiału, ale miejsce jest o wiele większe, znaczy się jest co zdeptać.

Fortyfikacje Zegrze Płn. KLIK

pioroon - Pią 19 Paź, 2012

degol napisał/a:
he he he , na Pragę im więcej tym lepiej, znaczy się niby bezpieczniej chciałeś rzec ?

Jak łażę tam sam to jakoś szybciej chodzę czasami :mrgreen:

degol napisał/a:
Kolega coś chciał z wieżowcami zrobić foto nocne

Może nowy budynek Marvipolu na Prostej nie jest jakimś wieżowcem, ale jakby co to możemy wjechać i do środka (dobry widok na wieżowce/całe centrum i wolę). Chodzi mi o ten plasterek ;)
http://www.google.pl/imgr...33&tx=52&ty=106

Kocur - Pią 19 Paź, 2012

degol, coś widzę, że na niedzielę to jestem tylko ja chętny. :D Na jakieś nocne też bym chętnie przyjechał, ale to już jak będzie konkretny termin, będę wiedział jak stoję z czasem.
degol - Pią 19 Paź, 2012

pioroon, Kocur, jeden niedawno poznany kolega chciał na noc wypad po Warszawie zrobić. Co do terminu to jeszcze z nim konkretnie nie ustalałem

Co do sobotniego wypadu, to wyszło tak, że tylko Ja zostałem z sobotnimi chęciami, Ty Kocur z niedzielnymi i jak prawie zawsze, wszystko się rozjechało :D

Kocur - Pon 22 Paź, 2012

Jak zwykle ostatnio. :D Ale nie dajmy się zniechęcić, wstępna propozycja (nie wiem jeszcze jakie są prognozy pogody na weekend) najbliższa sobota, tj. 27 października w okolicy 18-ej, może być gdzieś w centrum, bo prawdopodobnie i tak będę akurat w stolicy na Krakowskim Przedmieściu.
pioroon - Pon 22 Paź, 2012

Kocur, degol, na niedzielę na 18:00 piszę się na 99,99%!
Moglibyśmy zacząć od Pałacu Stalina i pójść dalej ;)

Kocur - Pon 22 Paź, 2012

Ja dam znać na 100% co robimy w czwartek na wieczór, najpóźniej piątek rano. Wiem tylko, że jak już to będę na 18:30 i będę z moją połowicą, więc nudno nie będzie. :P
degol - Pon 22 Paź, 2012

Ja najprawdopodobniej jutro, znaczy się wtorek, wstępnie na 18-tą umówiłem się ze znajomym w Centrum.
Kolega chce pofocić architekturę.
Może ktoś z was jest chętny ?

Co do łikendu, to mi bardziej pasuje sobota, niz niedziela ! Niedziela wieczór raczej staram się organizować do pracy po łikendzie, niż latać tak późnym wieczorem po mieście :(

Mogę zarzucić temat co do soboty innym, może ktoś z reszty się zainteresuje ?

pioroon - Wto 23 Paź, 2012

degol, ja generalnie też wolę w soboty, ale akurat w tą mnie nie będzie w Wawce :(
Kocur - Wto 23 Paź, 2012

Degol, no ja chętnie, jak pisałem, i tak jesteśmy w stolicy, gdzieś od 18-ej mamy wolne, + kilkanaście minut na dotarcie na miejsce. A biorąc pod uwagę intensywność spotkań WMF w ostatnim czasie, to temat jak dla mnie schodzi na dalszy plan, oby w końcu się udało jakiś spot zorganizować. :)
degol - Wto 23 Paź, 2012

pioroon, Może w niedługim czasie uda się spotkać :)
Kocur, zobacz, ja na dzisiejszy wieczór byłem umówiony z kolegą na warszawską architekturę, ale spotkanie nie doszło do skutku. Przełożyliśmy wstępnie na czwartek.

Co do soboty, to daj znać. Ja spróbuję ściągnąć jeszcze kogoś.

Kocur - Pią 26 Paź, 2012

To jak Degol z tą sobotą? :) My się piszemy na tą 18:30 gdzieś w centrum. Tylko uprzedzam, prognoza pogody wg ICM podaje temperaturę w okolicy zera i całkiem spore opady... śniegu. :D Choć mam nadzieję na wieczór nie będzie to już uciążliwe.
degol - Pią 26 Paź, 2012

Kocur, mam kolesia, który chce sie wybrać na spota.
wczoraj będąc z kolegą nocką w Jabłonnie w parku kolegi szeroki uległ uszkodzeniu w czym Ja się do tego po cz. przyczyniłem :( Ale powiedział, że i tak nie mając za bardzo czym teraz sfocić chce być na spocie.
Ja jestem chętny na spot.
Może być centrum ?
Jakby co, to na telefon, ok ?

Kocur - Pią 26 Paź, 2012

No ok, 18:30 gdzieś jesteśmy. Dla przypomnienia podeślij mi swój numer, albo PW albo SMS, bo po awarii telefonu nie mogę dojść do ładu z książką. Ja gdzieś w okolicy PKiN postaram się porzucić auto i będziemy się zdzwaniać. :P
degol - Pią 26 Paź, 2012

Kocur, jak będzie deszczowo/śnieg, to Ja odpuszczę sobie, jakby co to dam znać na tele.
mozer - Wto 30 Paź, 2012

ping
bhpchmiel - Wto 30 Paź, 2012

pong :mrgreen:
degol - Wto 30 Paź, 2012

mozer, dzięki :)

Jest pomysł na spota w dn. 10 listopada.
Temat ten co sie już przewinął, a nie doszedł do skutku.
Dokładnie rozchodzi się o kompleks bunkrów w Zegrzu Północnym.
Dal chętny, a nie wiedzących dokładnie gdzie mieści się jednostka proponuję spotkać się np. w Zegrzu Południowym przy hotelu 500, do tego hotelu prowadzi dodatkowy pas jezdny wzdłuż głównego. Będzie bezpiecznie by się zebrać i ruszyć na wł. miejsce.
Jest możliwość wjazdu samochodem na teren.

Zwrócę uwagę, że jest to teren, obiekty zabytkowe, w sumie dostępne, ale nie pytałem się czy nie będzie problemu dostanie się tam większą grupą :)
Chciałem tez zwrócić uwagę by ubrać się w jakieś marniejsze ciuchy, których nie będzie żal ubrudzić.
Obuwie porządniejsze też wskazane, no choć już mamy zimę :)
Obiektyw wewnątrz są w miarę czyste, więcej tu zobaczycie:

seria zdjęć bliżej dołu stronki ...
http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=15

Zapewne potrzebne będzie światło, dużo światła, statyw/statywy, lampy systemowe.
Jeśli ktoś ma wyzwalacze radiowe lamp, to też warto zabrać, można pokombinować co nieco ze światłem.

KOCUR, musisz być, tylko nie bierz dzieciaka no chyba, że będzie 15 na plusie ! W okolicy woda las, jest tez Pałac Zegrzyński, ale nie wiem czy tam można coś zwiedzić, zjeść tak wchodząc z ulicy ? :)

[ Dodano: Wto 30 Paź, 2012 23:54 ]
bhpchmiel, a nie zauważyłem ! Marcin dzięki ! :P

Kocur - Sro 07 Lis, 2012

Nie będzie mnie niestety tym razem, ale będę Was wspierał mentalnie. :P Z racji prognozowanej niezłej pogody na weekend jadę popatrzeć trochę w niebo, może jakieś astro wrzucę jak się uda coś strzelić. ;)
degol - Sro 07 Lis, 2012

Kocur, w bunkrach jest kilka kominów wentylacyjnych, można je użyć jako teleskop do astro !
A tak na poważnie, zapowiadają czyste niebo ?
Ja chciałbym powtórzyć ten wypad:



Może tutaj spota WFM zrobić ?
Choć miejsce odległe jak dla Ciebie.
Do tego dojazd pod sam obiekt/obiekty po ostatnich opadach zapewne tylko traktorem !
Choć można i z kalosza uderzyć :)

Kocur - Sro 07 Lis, 2012

Jakoś mniej więcej w nocy z piątku na sobotę ma się wypogodzić, będzie lekki wiatr SE, więc powinno być suche, przejrzyste powietrze, taką mam przynajmniej nadzieję. Jechał, pod wiatraki nie będę, nie dlatego że daleko, ale dlatego, że nie będę w stanie, bo zawsze się % rozgrzewamy w czasie jesienno-zimowych obserwacji. :P Bo w sumie obserwacje nieba i foto to tylko opcjonalna część większej imprezy. ;)
degol - Sro 06 Lut, 2013

Chciałem założyć nowy temat Warszawska Manufaktura Fotografii 2013, ale myślę, że lepiej będzie jak do obecnego dołoży się /2013

Komor lub ktoś inny z Modów, przełamcie 2012 przez 2013 ;)

Jakby ktoś był chętny na spota, to dawać propozycję.

[ Dodano: Pon 07 Paź, 2013 11:36 ]
Prawdopodobnie dzisiaj spotkam się z kilkoma ludźmi z foruma na terenie Warszawy.
Jeśli by ktoś chciał dołączyć pogadać.
Miejsce jeszcze nie zaplanowane, bo cały spot jest na wariata.
Prawdopodobnie Żoliborz, około 20-tej - dzisiaj .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group