forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - XXXI WIRTUALNY PLENER

goltar - Nie 01 Sty, 2012
Temat postu: XXXI WIRTUALNY PLENER
XXXI WIRTUALNY PLENER

Temat XXXI wirtualnego pleneru, który zaproponowała masza to: "Marzenia".

Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Warunkiem udziału w plenerze jest posiadanie konta na forum.optyczne.pl.
3. Temat jest zamykany do dnia 07.01.2012. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
4. 08.01.2012 temat będzie ponownie otwarty i do dnia 14.01.2012 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
5. Od dnia 15.11.2011 do dnia 21.01.2012 mamy czas na dyskusje i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 22.01.2012 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzcę.
6. Wielkość prac ograniczona jest do 1024 x 1024 pix, format pracy to JPEG.
7. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
8. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
9. Dozwolone jest wstawianie prac zawierających w sobie kilka zdjęć.
10. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.
11. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników wyraża zgodę, aby praca która otrzyma największą liczbę głosów została umieszczona na głównej stronie portalu optyczne.pl wraz z nickiem autora, w informacji o nowym temacie wirtualnego pleneru, bez jakichkolwiek roszczeń autora w stosunku do właściciela portalu Optyczne.pl CO-NET Robert Olech ul. Żwirki i Wigury 11/34 83-000 Pruszcz Gdański.
12. Warunkiem publikacji pracy na głównej stronie portalu optyczne.pl jest zgłoszenie do konkursu minimum 10 prac (łącznie przez wszystkich uczestników). W przypadku jeśli do konkursu będzie zgłoszone mniej niż 10 prac, zwycięska praca nie zostanie opublikowana.
13. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników oświadcza, iż jest autorem wstawionej pracy i posiada do niej wyłączne prawa autorskie, a wszystkie osoby widniejące na zdjęciu wyrażają zgodę na ich opublikowanie oraz publiczną ekspozycję.

goltar - Nie 08 Sty, 2012

Można wstawiać zdjęcia.
Strzała - Wto 10 Sty, 2012

1. Marzenie o lataniu xP

dragossani - Sro 11 Sty, 2012

2. Sen o wolności

hijax_pl - Czw 12 Sty, 2012

3 Gdzie ta zima :roll: ...

fatman - Pią 13 Sty, 2012

4.

masza - Pią 13 Sty, 2012

5.

skrzydlaty - Pią 13 Sty, 2012

6. Senne marzenie.

arietiss - Sob 14 Sty, 2012

7.

mozer - Sob 14 Sty, 2012

8. Niektórzy tylko o jednym... ;)

FK09 - Sob 14 Sty, 2012

9.

masza - Nie 15 Sty, 2012

Już można, więc zacznę.
1. Pomysł fajny, ale kadr i obróbka mi nie pasują.
2. Dobrze uchwycone, daje do myślenia.
3. To chyba pragnienie powszechne! Dopisuję się do listy marzących. :)
4. Marzenie o miłości aż po grób. Bastion, stal, niezniszczalne ogniwa. Jest w tym jakaś ujmująca naiwność. Udane.
6. Niezły zamysł, syrenka w trzcinach, ale kadr i obróbka mnie nie zadowalają do końca.
7. Zadumana dziecięca buzia. Ładne. Inaczej bym cięła, by oko nie było w samym środku kadru.
8. No tak... :) Bardzo ludzkie marzenie!
9. Czyżby list do Mikołaja? Pozytywne.

Waham się między 4 i 8. Hm, jeszcze pomyślę. :)

skrzydlaty - Pon 16 Sty, 2012

Głos na5.
Podoba mi się uzyskana lekkość (eteryczność) i magiczny klimat.

hijax_pl - Pon 16 Sty, 2012

5
moronica - Pon 16 Sty, 2012

2, od razu przykulo moja uwage
arietiss - Pon 16 Sty, 2012

Ja też na 2.
wika11 - Pon 16 Sty, 2012

5.
Cola - Wto 17 Sty, 2012

2
jedyne przy którym się zatrzymałem na dłużej i zacząłem kombinować

kasiakaaz - Sro 18 Sty, 2012

Moją uwagę zwróciły;
4. (fatman) - podoba mi się kompozycja, pomysł, konwersja do BW.
5. (masza) - fajny pomysł, dodatkowo świetnie ubrany obróbką, ale nie do końca przekonuje mnie zastosowanie ryby...
6. (skrzydlaty) - pomysł, światło - super, kadr - mało zdecydowanie odnośnie dołu, tzn. postać albo konkretniejsze cięcie, albo trochę wyżej. Technicznie - trochę kuleje.
8. (mozer) - krótko i na temat... :wink: A jakby tak, jeszcze taka wysoka szpila?... No tak, mozer marzy bez szpili... :wink: :grin:

Po namyśle, głosuję na 4.

mozer - Sro 18 Sty, 2012

kasiakaaz napisał/a:
A jakby tak, jeszcze taka wysoka szpila?... No tak, mozer marzy bez szpili...

Mozer marzy bez szpili, ale o szpilach ;) Na zdjęciu chciałem bardziej minimalistycznie :)

MaciekNorth - Czw 19 Sty, 2012

Głosuję na 8. :mrgreen: Ostatnio chodziłem właśnie za takimi pończochami, na sesję potrzebne, ale nie dostałem :razz:
masza - Czw 19 Sty, 2012

Po namyśle - głos na 4. :)
Aszex - Czw 19 Sty, 2012

5 :)
4motion - Czw 19 Sty, 2012

5 fajnie ale wybieram ....

2

suso - Czw 19 Sty, 2012

9 urzekła
infocyk - Pią 20 Sty, 2012

1.
multics - Pią 20 Sty, 2012

2
FK09 - Sob 21 Sty, 2012

Moj głos oddaję na 5, choć niesamowicie podobaja mi się również zdjęcia nr 2 i nr 4.
dragossani - Pon 23 Sty, 2012

Chyba mamy remis... Dogrywka? :smile:
masza - Pon 23 Sty, 2012

No tak - goltar jak zwykle zaspał w tym prestiżowym przedsięwzięciu, jakim jest WP. ;)
Gratuluję wszystkim. :)

dragossani napisał/a:
Dogrywka? :smile:

dragossani, czemu nie? :) Tylko kompletnie nie wiem, na jakich miałoby to być zasadach i czy reszcie uczestników nie dłużyłyby się oczekiwania na wynik.
A może po prostu wybierz temat (miałam ten zaszczyt ostatnio)?

mozer - Pon 23 Sty, 2012

A to już koniec głosowania? Ups :)

W każdym razie gratulacje - oba zdjęcia bardzo fajne! :)

masza - Pon 23 Sty, 2012

mozer napisał/a:
A to już koniec głosowania? Ups :)

Dlatego takie fajne i pomocne są hijaksowe przypominajki w 321! :)

dragossani - Pon 23 Sty, 2012

masza napisał/a:
A może po prostu wybierz temat (miałam ten zaszczyt ostatnio)?

Chyba źle bym się z tym czuł. To tylko zabawa ale mimo wszystko uważam, że porządek powinien być. :smile:

masza napisał/a:
dragossani, czemu nie? :) Tylko kompletnie nie wiem, na jakich miałoby to być zasadach i czy reszcie uczestników nie dłużyłyby się oczekiwania na wynik.

Żeby się innym nie nudziło, proponuję dogrywkę machnąć błyskawicznie. Doba na wstawienie fotki (od teraz do 24.01 23:59) i druga na głosowanie (25.01 00:00-23:59). Pasuje? :wink:

masza - Pon 23 Sty, 2012

dragossani napisał/a:
Żeby się innym nie nudziło, proponuję dogrywkę machnąć błyskawicznie. Doba na wstawienie fotki (od teraz do 24.01 23:59) i druga na głosowanie (25.01 00:00-23:59). Pasuje? :wink:

I jak tu nie podnieść rękawicy? :)
Co prawda nie obiecuję, że zdążę, ale... spróbuję zdążyć.
Zatem umowa stoi. ;)

goltar - Wto 24 Sty, 2012

Wyniki „XXXI wirtualnego pleneru” forum Optyczne.pl

Temat konkursu: Marzenia.

Do konkursu zgłoszono 9 zdjęć.

Łącznie oddano 15 głosów.

III miejsce z 1 głosem zdobyły zdjęcia: nr 1, którego autorem jest Strzała, nr 8, którego autorem jest mozer oraz nr 9, którego autorką jest FK09.
II miejsce z 2 głosami zdobyło zdjęcie nr 4, którego autorem jest fatman.
I miejsce i zwycięstwo wynikiem 5 głosów zdobyły zdjęcia: nr 2, którego autorem jest dragossani oraz nr 5, którego autorką jest masza.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.
Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcia.

goltar - Wto 24 Sty, 2012

Przepraszam za poślizg z wynikami. Ostatnio mam straszny deficyt czasu :(
Zwycięzców proszę o przesłanie do mnie na PRIV propozycji kolejnego tematu. Tradycyjnie w przypadku remisu, do kolejnego pleneru dokonam losowania zaproponowanych tematów.

mozer - Wto 24 Sty, 2012

Tak myślałem - przyszedł admin i zepsuł zabawę ;P
dragossani - Wto 24 Sty, 2012

Rzym przemówił :) Trzeba się będzie zastanowić nad tematem.

A skoro zdążyłem już machnąć fotkę to ją wstawię:

fatman - Wto 24 Sty, 2012

Gratuluję zwyciezcom !
Mojemu Zenkowi kiedyś zrobiłem podobne zdjęcie co dragossani i zamieściłem na forum (testowałem wtedy moją setkę macro do Canona). Oko kocurka jest wdzięcznym tematem.

Czekamy na następny temat.

masza - Wto 24 Sty, 2012

dragossani napisał/a:
A skoro zdążyłem już machnąć fotkę (...)

To i ja wstawię, a co! :)


mozer - Wto 24 Sty, 2012

Gratuluję szybkości :)
W drugiej rundzie zagłosowałbym na zdjęcie dragossaniego :)

FK09 - Wto 24 Sty, 2012

Gratulacje dla obu zwycięzców :smile: . A co do drugiej rundy .... to ... oddałabym głos na zdjęcie maszy :wink:
arietiss - Wto 24 Sty, 2012

Gratulacje! A ja na dragossani! :mrgreen: I znowu remis! :lol:
Myślę, że w pełni zasłużony dla obojga.

infocyk - Sro 25 Sty, 2012

Podwójne gratulacje dla zwycięzców :smile: :smile: .
masza - Czw 02 Lut, 2012

dragossani, gratuluję zwycięstwa w dogrywce. :) Cicho w temacie, więc chciałam zapytać, czy wysłałeś temat goltarowi. ;)
dragossani - Czw 02 Lut, 2012

Wysłałem oczywiście - 24 stycznia. Goltar najwyraźniej mocno rzucił monetą i jak na razie nie spadła :wink:
masza - Czw 02 Lut, 2012

Być może goltar czeka na mnie - bo w związku z naszą umową zaszczyt wybrania tematu przypadł Tobie, więc niczego nie wysyłałam. :)
Tak więc, goltarze, nie musisz niczym rzucać, wystarczy założyć odpowiedni wątek.

goltar - Pią 03 Lut, 2012

masza napisał/a:
Być może goltar czeka na mnie - bo w związku z naszą umową zaszczyt wybrania tematu przypadł Tobie, więc niczego nie wysyłałam. :)
No właśnie czekam, czekam...
masza napisał/a:
Tak więc, goltarze, nie musisz niczym rzucać, wystarczy założyć odpowiedni wątek.
W takim razie sprawa jasna... :) już zakładam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group