forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - XXXII WIRTUALNY PLENER

goltar - Pią 03 Lut, 2012
Temat postu: XXXII WIRTUALNY PLENER
XXXII WIRTUALNY PLENER

Temat XXXII wirtualnego pleneru, który zaproponował dragossani to: "Piękno jest tylko przerażenia początkiem." (Rainer Maria Rilke).

Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Warunkiem udziału w plenerze jest posiadanie konta na forum.optyczne.pl.
3. Temat jest zamykany do dnia 11.02.2012. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
4. 12.02.2012 temat będzie ponownie otwarty i do dnia 21.02.2012 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
5. Od dnia 22.02.2012 do dnia 28.02.2012 mamy czas na dyskusje i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 29.02.2012 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzcę.
6. Wielkość prac ograniczona jest do 1024 x 1024 pix, format pracy to JPEG.
7. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
8. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
9. Dozwolone jest wstawianie prac zawierających w sobie kilka zdjęć.
10. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.
11. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników wyraża zgodę, aby praca która otrzyma największą liczbę głosów została umieszczona na głównej stronie portalu optyczne.pl wraz z nickiem autora, w informacji o nowym temacie wirtualnego pleneru, bez jakichkolwiek roszczeń autora w stosunku do właściciela portalu Optyczne.pl CO-NET Robert Olech ul. Żwirki i Wigury 11/34 83-000 Pruszcz Gdański.
12. Warunkiem publikacji pracy na głównej stronie portalu optyczne.pl jest zgłoszenie do konkursu minimum 10 prac (łącznie przez wszystkich uczestników). W przypadku jeśli do konkursu będzie zgłoszone mniej niż 10 prac, zwycięska praca nie zostanie opublikowana.
13. Biorąc udział w plenerze każdy z uczestników oświadcza, iż jest autorem wstawionej pracy i posiada do niej wyłączne prawa autorskie, a wszystkie osoby widniejące na zdjęciu wyrażają zgodę na ich opublikowanie oraz publiczną ekspozycję.

goltar - Pon 13 Lut, 2012

Zapraszam do wstawiania prac.
fatman - Wto 14 Lut, 2012

1.


goltar - Nie 19 Lut, 2012

Pozostały 2 dni do końca.
skrzydlaty - Pon 20 Lut, 2012

2.

masza - Pon 20 Lut, 2012

3.

mozer - Wto 21 Lut, 2012

4.

MaciekNorth - Wto 21 Lut, 2012

5.

dragossani - Wto 21 Lut, 2012

6.

hijax_pl - Wto 21 Lut, 2012

7

goltar - Sro 22 Lut, 2012

Zapraszam do oceny.
masza - Sro 22 Lut, 2012

Gdy fatman wstawił swoje zdjęcie, pomyślałam: mocne. A potem zaczęły pojawiać się kolejne... Widziane wszystkie razem wywołują dreszcze. Co za patologiczny plener! Rilke się w grobie przewraca. :)
Właściwie nie ma fotografii, która by mnie nie poruszyła. U MaćkaNorth - i tylko u niego - piękno bierze górę nad przerażeniem, więc na tle pozostałych jest to praca oryginalna. A swój głos oddaję na zdjęcie nr 7. Hijax_pl, koszmarne, czyli wyborne! :)

mozer - Sro 22 Lut, 2012

masza,
masza napisał/a:
tylko u niego - piękno bierze górę nad przerażeniem

Brałoby, jakby ostrość była na dziewczynę ;)

Ja również głosuję na pracę hijaxa - naprawdę przerażające, choć piękna tu nie widzę ;P

masza - Sro 22 Lut, 2012

mozer napisał/a:
Brałoby, jakby ostrość była na dziewczynę ;)

Nie w ostrości moc! :)

arietiss - Sro 22 Lut, 2012

A ja głosuję na 6, dragossani. Piękno, a przerażające...
skrzydlaty - Czw 23 Lut, 2012

Podoba mi się zdjęcie hijaxa, szczególnie dolna – lewa część. Wydaje mi się, że ma dość emocji , by egzystować samodzielnie. Tę pracę widziałbym w dużym formacie wystawioną w galerii.

Jak zauważyła masza, wszystkie zdjęcia oddają istotę tematu. Uważam, że w tym przypadku plener jest także pewnym rodzajem wspomnienia poety, podążeniem za jedną z jego myśli, może przerażającym odkryciem, może obsesją , odkrywaniem jej dla siebie i innych.

Z tego względu zagłosuję na zdjęcie fatmana (1). Ono bowiem kojarzy mi się najbardziej
z kruchością życia, ulotnością piękna, będąc także swoistym fotograficznym epitafium dla poety.
Ścięty w locie ptak jest jak uwiędła róża – symbol słów ostatnich,

"Różo, sprzeczności czysta, pragnienie,
by stać się snem niczyim pod tylu powiekami."

fatman - Czw 23 Lut, 2012

Zaraz jak Dragossani "zapodał" temat przeczytałem Pierwszą Elegię.. potem jeszcze raz. To jest wlaśnie przykład ciekawego tematu pleneru, który powoduje, że człowiek zaczyna sięgać po rzeczy (tu: poezję dotychczas mi nieznaną).
Zasmakowałem... zacząłem czytać inne.
Fajnie (i łatwo) jest robić prace pod tematy typu: mgła, góry, kot ( z całym szacunkiem) ale dragossani wybranym tytułem pleneru naprawdę sprawił nam "czallendż".

Nie zagłosuję.
[...] To osobliwe, już nie mieć życzeń. To osobliwe,
wszystko, co było związane, ujrzeć w przestrzeni
rozpierzchłe [...]

FK09 - Wto 28 Lut, 2012

masza napisał/a:
... Widziane wszystkie razem wywołują dreszcze. Co za patologiczny plener!


Zgadzam się z Tobą masza plener jest "patologiczny" :) no prawdę mówiąc z małymi wyjątkami :wink: . Gratuluje zaróno tematu, który po prostu jest niesamowity :smile: , jak również wszystkim jego uczestnikom.

Swój głos oddaje na zdjęcie nr 1. Moim zdaniem najbardziej oddaje temat, choć musze przyznać, że największe a raczej najsilniejsze reakcje emocjonalne wzbudziły we mnie zdjęcia nr 6 i 7.

hijax_pl - Wto 28 Lut, 2012

6.
goltar - Czw 01 Mar, 2012

Wyniki XXXII wirtualnego pleneru forum Optyczne.pl

Temat konkursu: "Piękno jest tylko przerażenia początkiem" (Rainer Maria Rilke).


Do konkursu zgłoszono 7 zdjęć.

Łącznie oddano 6 głosów.

Po dwa głosy zdobyły trzy zdjęcia: nr 1, którego autorem jest fatman, nr 6, którego autorem jest dragossani i nr 7, którego autorem jest hijax_pl.
Autorzy tych prac zdobywają I miejsce i zwycięstwo XXXII wirtualnego pleneru.
Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce. Zwycięzców proszę o przesłanie do mnie na priv propozycji tematu kolejnego pleneru. Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcia.

goltar - Czw 01 Mar, 2012

Gratulacje dla autorów wszystkich zdjęć. Chyba jeden z lepszych plenerów, mimo niewielkiej ilości prac i głosujących...
fatman - Czw 01 Mar, 2012

Gratuluję moim kolegom na najwyższym pudle jak również wszystkim uczestnikom tego pleneru! Prace były przemyślane.
Zaproponujcie proszę równie dobry tytuł następnego.

hijax_pl - Czw 01 Mar, 2012

I ja gratuluję wszystkim i dziękuję za głosy :)
mozer - Czw 01 Mar, 2012

Gratulacje za przerażenie widzów! :)
dragossani - Czw 01 Mar, 2012

Fajnie się te forumowe zabawy fotograficzne rozkręcają. Dziękuję wszystkim za twórcze podejście do tematu i szukajmy kolejnego :)
Usjwo - Czw 01 Mar, 2012

poprzeczka wysoko postawiona byla, gratulacje dla "pudlowiczow"

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group