forum.optyczne.pl

Regulamin, Ogłoszenia i Konkursy - Konkurs Wiosenna fotografia ptaków

Arek - Sro 21 Mar, 2012
Temat postu: Konkurs Wiosenna fotografia ptaków
Zapraszamy do udziału w naszym konkursie pt. "Wiosenna fotografia ptaków". Jury, w którym zasiada Marek Wtorek - członek ZG Związku Polskich Fotografów Przyrody, przedstawiciel sponsora firmy Kaliber sp. z o.o. oraz redaktor naczelny Optyczne.pl, wybierze autorów najlepszych zdjęć ptaków. Do wygrania są profesjonalne lornetki niemieckiej firmy Steiner, a szczegółowe informacje znajdziecie na tej stronie: http://www.optyczne.pl/konkurs
edmun - Pon 07 Maj, 2012

Czemu tak bardzo nie podoba mi się ten punkt?
Regulamin napisał/a:
Uczestnik konkursu zgłaszający prace poprzez fakt przystąpienia do konkursu wyraża zgodę na to,
iż z dniem przekazania organizatorowi zdjęć udziela firmom CO-NET Robert Olech oraz Kaliber sp. z
o.o. bezpłatnej i bezterminowej licencji do wydawania i rozpowszechniania prac.

I czemu koniecznie z exifem? nie ukrywam, że mam zdjęcie w jpg'u, bex exifa, a RAW leży na uszkodzonym dysku twardym. Nie mogę więc brać udziału?

kris70 - Pon 14 Maj, 2012

Witam.
Bardzo fajny konkurs ,tylko pomimo wielu prób nie udało mi się wrzucić mojego zdjęcia :sad: .

Pozdrawiam.kris70.

RobertO - Pon 14 Maj, 2012

kris70 napisał/a:
Witam.
Bardzo fajny konkurs ,tylko pomimo wielu prób nie udało mi się wrzucić mojego zdjęcia :sad:


Sprobuj zmniejszyc rozmiar zdjecia

kris70 - Pon 14 Maj, 2012

Dzięki RobertO za szybką odpowiedź .
Moja fotka ma rozmiar 2384 x 1792 i waży 943 KB z tego co widziałem w konkursie są fotki o wiele cięższe.
Moje łącze po testach ma średnio: dowload 4600kbps
upload 400kbps
ping 125 ms.

RobertO - Wto 15 Maj, 2012

kris70, kurcze, to dziwna sprawa. kazdego dnia wplywa kuilkanascie zdjec, wiec powinno byc wszystko ok. a wywala ci jakis blad, albo pojawia sie jakis komunikat? jak zachowuje sie przegladarka podczas wysylania zdjecia? jaka to przegladarka?
kris70 - Wto 15 Maj, 2012

Dzięki RobertO za sugestie co do przeglądarki. Pierwsza próba na Google chrome i poszło w momencie bez zająknięcia :smile:
komor - Wto 15 Maj, 2012

kris70, ale nadal nie napisałeś w jakiej przeglądarce miałeś problem ani jaki konkretnie komunikat wystąpił. Mogłoby to pomóc w zdiagnozowaniu problemu dla innych…
kris70 - Wto 15 Maj, 2012

Oczywiście już wyjaśniam.
Otóż w Firefoxe po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i po kliknięciu "wyślij" następowało łączenie,które trwało jakieś 10 minut po czym wyskakiwał typowy komunikat o niemożliwości połączenia się z serwerem

RobertO - Czw 17 Maj, 2012

kris70, a ktora to wersja firefoxa?
nifares69 - Pią 25 Maj, 2012

Dlaczego nie mogę przeglądac kolejnych stron ze zdjęciami konkursowymi :?:
moronica - Sro 13 Cze, 2012

poglosowalam troche ale az smutno patrzec, jak dobre zdjecia sa pogrzebywane niskimi ocenami sfrustrowanych dzieciakow
dcs - Sro 13 Cze, 2012

moronica, Regulamin konkursu
"5. WYBÓR ZWYCIĘZCÓW I NAGRODY
5.1. Po zakończeniu konkursu Jury w składzie:
• Marek Wtorek - członek ZG Związku Polskich Fotografów Przyrody
• Rafał Bogumił – Kaliber sp. z o.o. (sponsor)
• Arkadiusz Olech – Optyczne.pl (organizator)
dokona oceny wybranych zdjęć pod kątem jakości, oryginalności i wyjątkowości.
5.2. Po dokonaniu oceny wszystkich prac, Jury dokona wyboru trzech najlepszych zdjęć, których autorzy zostaną ogłoszeni Zwycięzcami konkursu i zdobędą miejsca od 1. do 3. a także trzech prac, których autorzy otrzymają wyróżnienia."

moronica - Sro 13 Cze, 2012

dcs, ok ale to nie zmienia faktu, ze smutno patrzec
dcs - Sro 13 Cze, 2012

moronica,
Nie przeglądałem, ale jak tak piszesz, to świadczy to o średniej poziomu internautów.
Jedni wiedzą co piszą, inni piszą co wiedzą /mimo, że wiedza ich jest uboga/.

ewunia84 - Czw 14 Cze, 2012

Bardzo dobry konkurs i co najważniejsze bardzo wysoki poziom prac :) Aż miło jak sobie uświadomię, że mamy tylu zdolnych fotografów :) Nie mogłam się napatrzeć na niektóre zdjęcia.
Załamał mnie za to nieco, rzeczywiście poziom ocen. Aż przykro patrzeć jak fatografie, które ja uznałam za fenomenalne smutno oscylują w okolicach jednej gwiazdki :(

Arek - Czw 14 Cze, 2012

Oceny Czytelników nie będą miały żadnego wpływu na oceny jury.
FredC - Sro 20 Cze, 2012
Temat postu: Zakonczenie konkursu
Jak zwykle - pytanie o termin - upływa dziś o północy, czyli w nocy z 20/21, czy w nocy z 21 na 22 czerwca (zależy jak rozumieć "do 00:00" :) . Nie było by to takie istotne, gdyby nie zostawiło się dysku z fotkami poza zasięgiem...
RobertO - Czw 21 Cze, 2012

FredC, konkurs juz sie zakonczyl godzina 0:00 21 czerwca byla dzis w nocy
FredC - Czw 21 Cze, 2012

RobertO napisał/a:
FredC, konkurs juz sie zakonczyl godzina 0:00 21 czerwca byla dzis w nocy


Na szczęście udało się :)
Pozdrawiam

zapsharp - Czw 21 Cze, 2012

FredC napisał/a:

Na szczęście udało się :)
Pozdrawiam


Ups...

A mi się nie udało, bo nie doczytałem że do 0:00 a nie do końca dnia.
Trochę dziwnie sformułowane warunki.
W końcu zazwyczaj pisze się "...do jakiegoś-tam-dnia włącznie.".

Przynajmniej wrzuciłem na swojego bloga.

W końcu i tak jestem amatorem, a najważniejsza jest radość z robienia zdjęć!

;P

1507 - Czw 21 Cze, 2012

no to lipa bo jeżeli jest na pisane do 21.06 to jest dziś i ja rozumuję że 0 :00 upływa dziś o północy, a nie wczoraj 20.06, nieprecyzyjnie jest to zapisane, byłem przekonany że do 21.06 do końca dnia można wysyłać zdjęcia
wiktor - Czw 21 Cze, 2012

Też myślałem, że zdjęcia można wysyłać dziś do północy :/ Na szczęście dwie fotki udało mi się wczoraj wysłać :wink: Miałem dylemat, czy można wstawić więcej niż jedno zdjęcie - w regulaminie nie znalazłem nic na ten temat, ale zobaczyłem, że inni wstawiają więcej niż jedno zdjęcie i wysłałem dwa swoje gnioty :mrgreen:

A ocen wystawianych przez niektórych nie będę nawet komentował - szkoda nerwów.

1507 - Czw 21 Cze, 2012

niestety , ja dziś chciałem wysłać i czuję się lekko zrobiony w balona :razz: , no bo jak to rozumieć :

Konkurs trwa od 21.03.2012 r. do 21.06.2012 r. do godz. 00:00

21.06 jeszcze trwa w końcu

wiktor - Czw 21 Cze, 2012

Następnym razem, nie będę odkładał wysłania prac na ostatnią chwilę - najpierw nie mogłem się zdecydować, czy wogóle poddać moje wypociny pod ocenę, a później nie miałem czasu wybrać i przygotować fotek. Ot, nauczka na przyszłość.
1507 - Czw 21 Cze, 2012

wiktor napisał/a:
Następnym razem, nie będę odkładał wysłania prac na ostatnią chwilę - najpierw nie mogłem się zdecydować, czy wogóle poddać moje wypociny pod ocenę, a później nie miałem czasu wybrać i przygotować fotek. Ot, nauczka na przyszłość.


ale sam przyznasz że rozumienie tego zapisu jest jednoznaczne że konkurs trwa dziś do poólnocy

zapsharp - Czw 21 Cze, 2012

1507 napisał/a:

ale sam przyznasz że rozumienie tego zapisu jest jednoznaczne że konkurs trwa dziś do poólnocy


Raczej jest mało czytelne.

Niestety 0:00 pokazuje się na zegarku wraz ze zmianą daty na kolejny dzień,
więc 21.06 00:00 było na początku dzisiejszego dnia.

:/

mozer - Czw 21 Cze, 2012

Chyba sobie jaja robicie - godzina 0:00 to początek nowego dnia. Jak miałoby być inaczej?
zapsharp - Czw 21 Cze, 2012

mozer napisał/a:
Chyba sobie jaja robicie - godzina 0:00 to początek nowego dnia. Jak miałoby być inaczej?


Tzn. kto sobie robi jaja?

Ja tylko żałuję, że nie przyjglądałem się się dobrze regulaminowi.
Ale nie aż tak bardzo, żeby się zamartwiać! :D

mozer - Czw 21 Cze, 2012

zapsharp napisał/a:
Tzn. kto sobie robi jaja?

No ci którzy nie potrafią odczytać godziny i daty...

Arek - Pią 22 Cze, 2012

Tak jak pisze mozer, regulamin jednoznacznie definiuje do kiedy można było wysyłać zdjęcia. Przykro mi, że niektórzy nie zdążyli, ale następnym razem proponuję nie czekać do samego końca.
RobertO - Sro 27 Cze, 2012

Swiadomie podalismy godzine w regulaminie, zeby nie bylo watpliwosci kiedy konkurs sie konczy. W przypadku zapisu ze konkurs trwa do dnia 21.06.2012 r. dla mnie zawsze jest watpliwe, czy rowniez trwa przez caly dzien 21 czerwca i nie wiem dlaczego wszyscy od razu zakladaja ze jest tam slowo "włącznie"

Jak kupuje sie wykladzine do pokoju, ktora bedzie ulozona od sciany do sciany do nie znaczy ze bedzie ona lezec tez na sciane :-)

MC - Sro 27 Cze, 2012

RobertO napisał/a:
nie wiem dlaczego wszyscy od razu zakladaja ze jest tam slowo "włącznie"

Z prostych zasad logiki i interpretacji. Wszystkie terminy w przepisach prawa się tak interpretuje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group