forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - Jak umieścić zdjęcie w poście?

Soniak10 - Nie 06 Maj, 2012
Temat postu: Jak umieścić zdjęcie w poście?
Pytanie może i banalne, ale... nie mogę sobie poradzić z dołączeniem zdjęcia do postu. :roll: Jak klikam narzędzie "Img", to pyta o adres http, a ja chcę umieścić zdjęcie z mojego lapka. Nie bardzo też wiem, czy i w jaki sposób mogę założyć swoją galerię? :shock: Żadnego regulaminu czy instrukcji obsługi też nie mogę znaleźć :sad: , więc zadaję pytanie tutaj.
Acha: jak klikam "prywatne galerie", to pojawia się komunikat, że "są wyłączone". Żadnej opcji w rodzaju "utwórz swoją galerię" czy coś takiego. Padło mi coś na oczy czy to wszystko już za nowoczesne jak na mnie?
Z góry dziękuję za podpowiedź. :oops:

kasiakaaz - Nie 06 Maj, 2012

Ad. 1 - jesli nie chcesz wrzucać zdjęcia w postaci załącznika (mały rozmiar - niefajnie :evil: ) musisz wrzucić najpierw zdjęcie na jakiś zewnętrzny serwer typu flickr lub photobucket itp., a później dać je w tagi [img] [/img].

Ad.2 - musisz poprosić Admina albo Moda o możliwość założenia galerii, ponieważ automatycznie nabywasz taką po "naklepaniu" bodajże 500 postów. :wink:

http://forum.optyczne.pl/groupcp.php?g=3850

hijax_pl - Nie 06 Maj, 2012

Zewnętrzny serwis hostingowy. A jest ich od groma: imageshack, flicr, picasaweb, photobucket itd...
Po wrzuceniu tam zdjęcia kopiujesz link do zdjęcia (czyli właśnie adres http) i wklejasz do tego okienka co się pojawia przy przyciśnięciu klawisza IMG. Albo ręcznie wpisując:
Kod:
 [img]adres[/img]


Możesz też użyć załącznika do postu. To opcja w dolnej części pełnego edytora. Ale moim zdaniem to mniej elastyczne rozwiązanie.

Soniak10 - Nie 06 Maj, 2012

@kasiakaaz & hijax: dzięki. Choć szczerze mówiąc wolałbym opcję przez umieszczanie ("osadzanie pliku" czy jak-tam-zwał" - mam nadzieję, ze rozumiecie co mam na mysli?) niż prze linkowanie do pliku, umieszczonego najpierw gdzieś-tam-na-jakimś-serwerze. Natomiast w edytorze postów w okienku "Załącz plik" mam dwie opcje: "Przeglądaj" i "Dodaj załącznik". Wskazałem nazwę pliku na moim lapku, nacisnąłem "Dodaj załącznik" i oto efekt (póki co, chyba niech już tak zostanie):
Ps: @hijax: wobec tego nie będę już umieszczał tego samego zdjęcia mojej budy w wątku o lustrzance, OK? Pozdro :roll:

goltar - Pon 07 Maj, 2012

Po wstawieniu zdjęcia/załącznika masz jeszcze opcję/przycisk "usuń miniaturę". Jak tak zrobisz będzie się wyświetlało zdjęcie o wstawionym rozmiarze, a nie jego miniatura.
kasiakaaz - Pon 07 Maj, 2012

goltar napisał/a:
Po wstawieniu zdjęcia/załącznika masz jeszcze opcję/przycisk "usuń miniaturę". Jak tak zrobisz będzie się wyświetlało zdjęcie o wstawionym rozmiarze, a nie jego miniatura.

O..., no proszę, jakich to ciekawych rzeczy wciąż się człowiek dowiaduje... :smile: :wink:

hijax_pl - Pon 07 Maj, 2012

Cytat:
Po wstawieniu zdjęcia/załącznika masz jeszcze opcję/przycisk "usuń miniaturę".
A gdzie? ;)
goltar - Pon 07 Maj, 2012

Nie macie takiego przycisku?
hijax_pl - Pon 07 Maj, 2012

goltar napisał/a:
Nie macie takiego przycisku?
No ja nie widzę. Mam pierwsze trzy.


goltar - Pon 07 Maj, 2012

Upss, to widocznie przywilej wyłącznie u moderatorów. Szkoda, mogłoby być dostępne dla wszystkich.
Trochę pozmieniałem, tak chyba będzie lepiej. Spróbujcie coś załączyć.
Domyślnie powinno wstawiać normalne zdjęcie bez miniatury, a przy zdjęciu ponad 1024x1024 linkować do pliku.

hijax_pl - Pon 07 Maj, 2012

goltar napisał/a:
Domyślnie powinno wstawiać normalne zdjęcie bez miniatury.
I tak też jest.
goltar napisał/a:
a przy zdjęciu ponad 1024x1024 linkować do pliku.
A tego to nie pozwala dodać nawet.
Aszex - Pon 07 Maj, 2012

Nie można wyedytować zdjęcia (np. usunąć) po dodaniu postu, ale działa kasowanie wiadomości (no chyba, że było wcześniej, ale nie zwróciłem uwagi)... :)
goltar - Pon 07 Maj, 2012

goltar napisał/a:
a przy zdjęciu ponad 1024x1024 linkować do pliku.
A tego to nie pozwala dodać nawet.[/quote]Nie pozwala jeśli ma więcej niż 1 MB. Do 1 MB powinno pozwalać.
hijax_pl - Pon 07 Maj, 2012

Mam plik 1200x640, który zajmuje ok 400kB

Dostaję taki komunikat (na ciemnoszarym tle):

"Załącznik-obraz musi być mniejszy niż 1024 pixeli szerokości i 1024 pixeli wysokości"

Tu masz ten plik- możesz się pobawić ;)
https://lh6.googleusercontent.com/-w-H4E2Cy_vU/T6KuUqd5nXI/AAAAAAAAfwc/EaUV2gErQgA/s1200/HJX_7573.jpg?gl=PL

Usjwo - Wto 08 Maj, 2012

hijax_pl napisał/a:
Mam plik 1200x640, który zajmuje ok 400kB

Dostaję taki komunikat (na ciemnoszarym tle):

"Załącznik-obraz musi być mniejszy niż 1024 pixeli szerokości i 1024 pixeli wysokości"



To chyba prawidlowo dziala :???:

goltar - Wto 08 Maj, 2012

U mnie działa :) Ale to pewnie znowu uprawnienia moda...
hijax_pl - Wto 08 Maj, 2012

goltar napisał/a:
Ale to pewnie znowu uprawnienia moda...
No najwidoczniej ;)
komor - Wto 08 Maj, 2012

Nie moda tylko admina. :P
Aszex - Wto 08 Maj, 2012

Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem... Każdy admin jest modem, nie każdy mod jest adminem... :cool:
komor - Wto 08 Maj, 2012

Aszex, zgadza się, ale skoro przycisk ma tylko Goltar a nie Hijax, to znaczy, że nie wystarczy być modem, prostokątem, trzeba być jeszcze adminem, kwadratem. :)
hijax_pl - Wto 08 Maj, 2012

komor napisał/a:
ale skoro przycisk ma tylko Goltar a nie Hijax
O ile skrypty nie tworzą tych przycisków przy analizie czy dany dział podlega moderacji ;)
Aszex - Wto 08 Maj, 2012

Adminem z opcją moda... ;) Albo modem z opcją admina... Jeden cyrk... :cool:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group