forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Fotomisja USA 2012

Arek - Pią 25 Maj, 2012
Temat postu: Fotomisja USA 2012
Zgodnie z obietnicą zakładam wątek poświęcony Fotomisji do USA. Na zachętę wrzucam pierwsze zdjęcia. Podejrzewam, że tutaj znajdą się bardziej zdjęcia dokumentując wyjazd. Klasyczne widoczki i zdjęcia zaćmienia pójdą raczej do głównej galerii każdego użytkownika.
Arek - Pią 25 Maj, 2012

Takie tam ze Słoneczkiem ;)
espresso - Pią 25 Maj, 2012

Pięknie Olek maluje obrazki...
Ps.
Redaktor Arek ma śliczny avtarek :grin:

Arek - Pią 25 Maj, 2012

Ja czekam na fotki z Pentaxa - zarówno cyfrowego (w zasadzie obu) i analogowego ;)
FalconPL - Pią 25 Maj, 2012

Zachęcony zdjęciami Arka wrzucam na szybko coś od siebie. Ze względu na chwilowy brak czasu jpg prosto z puszki, tylko zmniejszony w Paincie.

Oprócz zmniejszania absolutnie nie dotykany - kto był ten wie :)

Arek - Pią 25 Maj, 2012

Hehe... Jak obiecał tak zrobił. Siedział nad Grand Canionem a fotki ma z Monument Valley :)

To ja wrzucę trochę ludzisków.

espresso - Pią 25 Maj, 2012

FalconPL napisał/a:
tylko zmniejszony w Paincie
zapomniałeś o suwaczkach w Paincie :razz:

pstryk z iFF, czyli pełnej klatki z iPada :razz: . ISO 80; f 2,4; 1/2326s.; 35mm - po przeliczniku. Bez suwaczków, czyli JPG prosto z puszki (płaskiej bo płaskiej ale puszki)


FalconPL - Pią 25 Maj, 2012

W uzupełnieniu - fotografowie, których Arek nie pokazał.
komor - Sob 26 Maj, 2012

FalconPL napisał/a:
Człowiek który fotografował kamień.jpg

Hm… Przypomina mi to pewne zdjęcia pokazujące japońskich turystów…  :twisted:

Arek - Sob 26 Maj, 2012

To ja pokażę to zdjęcie kamienia...
Arek - Sob 26 Maj, 2012

Kolejne zdjęcia ludzi.
espresso - Sob 26 Maj, 2012

komor napisał/a:
 Przypomina mi to pewne zdjęcia pokazujące japońskich turystów…
bardzo prawdopodobne, japońscy turyści też maja aparaty :razz: Co prawda głównie kompakty, ale też robią zdjęcia.
komor - Nie 27 Maj, 2012

espresso, mnie chodziło o konkretne zdjęcie i konkretną pozycję fotografa. :) Też czasem przyjmuję tę pozycję… :)
FalconPL - Nie 27 Maj, 2012

Takie tam, ze statywem...
Arek - Nie 27 Maj, 2012

Jeszcze kilka zdjęć ludzi w różnych okolicznościach przyrody
FalconPL - Nie 27 Maj, 2012

Kilka zdjęć z przed godziny ZERO.

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2012 22:32 ]
Od poniedziałku, pewnie będę miał masę zajęć, nie związanych z fotografią, dlatego wrzucam mozaikę zaćmienia w jej oryginalnym środowisku. Wysokości i proporcje - mniej więcej (na oko i kalkulator) zgodne. Czekam na zdjęcia reszty grupy, która na razie milczy! Odsypiacie?

ps. I tak uważam, że ładniei zachodziło nad Monument Valley :)

espresso - Sob 02 Cze, 2012

Test fotomisjonarzy podczas burzy piaskowej. Sprzęt zdał egzamin. Uczestnicy pewnie też

komor - Sob 02 Cze, 2012

Fajowo. Ten pochylony płaski teren od razu skojarzył mi się z pierwszym „Obcym”, choć kolorystyka zupełnie inna. :)
espresso - Pon 04 Cze, 2012

Fotomisjonarze nad Bryce Canyon (Bryce Point ELEVATION 8300)


Arek - Wto 05 Cze, 2012

To jeszcze tak spod dużego palca kolejne foty...
komor - Wto 05 Cze, 2012

Fajny ten krater. Na dnie jest jakaś stacja pomiarowa czy coś?
Arek - Wto 05 Cze, 2012

Tam wykonywane były odwierty, a także próby przed księżycowymi misjami Apollo. Nawet stoi tam przyczepiona do płotu postać astronauty w skali 1:1.
Arek - Wto 05 Cze, 2012

Jeszcze kilka ujęć z burzy piaskowej w Monument Valley
komor - Wto 05 Cze, 2012

Pierwsza fota bardzo klimatyczna.
Arek napisał/a:
monu3.jpg

:)

dcs - Wto 05 Cze, 2012

komor,
Dowód życia na Marsie.

espresso - Wto 05 Cze, 2012

Klimacik jest na ostatniej...
Usjwo - Czw 07 Cze, 2012

klimaty jak w Alice Springs, czy aby napewno Australia oderwala sie od Azji?? moze jednak od Ameryki??
Arek - Czw 07 Cze, 2012

Jeszcze z Bryce Canyon
ophiuchus - Czw 07 Cze, 2012

Fajnie tam mieliście widzę :D
espresso - Sob 09 Cze, 2012

Kilka pstryków uczestników



















[ Dodano: Sob 09 Cze, 2012 08:51 ]





szpajder - Pon 18 Cze, 2012

Ja też miałem aparat, Zorkę pięć, więc zrobiłem kilka zdjęć:
espresso - Sro 20 Cze, 2012

trójka mnie przeraża :shock:
Arek - Sro 20 Cze, 2012

Ja też tak leżałem, tylko Janek mnie trzymał za nogi :)

szpajder, fajny avatar ;)

komor - Sro 20 Cze, 2012

A tak kamerka webowa :) Red to z wami tam przyjechała czy akurat ktoś coś robił?
Arek - Sro 20 Cze, 2012

komor, aż takich znajomości, żeby REDy na wypady pożyczać to nie mamy...
espresso - Pon 25 Cze, 2012

Odebrałem wczoraj slajdy z Velvi. Na razie schowałem głęboko do szuflady. Nie chcę się do syfry zrazić. W miedzy czasie odkurzę skaner.
Niestety :cry: , B&W nie chciało mi się wołać... dałem do renomowanego punktu. Efekt jest taki że usiąść i płakać :cry: . Ktoś olał zadanie, pewnie zapomniał pokręcić nawet koreksem. Chociaż miał prawo podejrzewać że Ilforda 50 nikt na co dzień nie woła i to czterech od razu. :evil:

Marx76 - Nie 08 Lip, 2012

Niesamowite zdjęcia, szok, taka wyprawa to by było spełnienie moich snów. Pełen podziw. :grin:
espresso - Sro 05 Gru, 2012

Spotkałem cudne zdjęcia http://500px.com/photo/8724278
lvl3ha - Sob 08 Gru, 2012

espresso napisał/a:
Spotkałem cudne zdjęcia http://500px.com/photo/8724278

nie powiem nezle :mrgreen:

Arek - Sro 13 Mar, 2013

Nadrabiamy zaległości:
http://fotomisje.optyczne...02012%20r..html

Przepraszam, że tak późno, ale zawsze jakiś test miał priorytet. Jeśli jeszcze kogoś interesuje zapraszam do lektury.

Arek

Arek - Sro 13 Mar, 2013

espresso napisał/a:
Spotkałem cudne zdjęcia http://500px.com/photo/8724278


To fake. Zdjęcie Słońca ma na tym obrazku 10 pix. Tarcza Słońca ma 0.5 stopnia. To oznacza, że szerokość zdjęcia wynosząca 900 pix obejmuje kąt 45 stopni, a to niemożliwe. Moje zdjęcie:
http://forum.optyczne.pl/...php?pic_id=6985
było robione Olkiem 9-18 mm na szerokim kącie, a on w poziomie ma 90 stopni. Na moim zdjęciu kąt jest ewidentnie mniejszy niż na zdjęciu z zaćmieniem.

Andrzej.M. - Nie 30 Cze, 2013

Arek napisał/a:
robione Olkiem 9-18 mm na szerokim kącie, a on w poziomie ma 90 stopni.

90 stopni to może i ma, a ogniskowa 9mm na 4/3 to jak 18mm na FF, z EXIF wynika że użyto 10mm , czyli niezbyt szeroko, jak założyć sigmę 8-16mm na Pentaxa czy Nikona albo 12-24 na 5D - to na krótkim końcu mamy o jakieś 50% krócej... trochę ponad 120 stopni. I mam wrażenie że "cudne zdjęcie" właśnie podobnym obiektywem było zrobione. Chociaż w EXIF jest 5D i 24mm... (24-105), a to mi się szczerze mówiąc zupełnie nie zgadza... Tylko 84 stopnie, ale efekt jest spotęgowany umiejętnym kadrowaniem - na twoim zdjęciu Arku brakuje pierwszego planu , a fotograf wykorzystał "do bólu" atrybuty obiektywu dając widzenie brzegów - punkty odniesienia. Stąd efekt jak dla szerszego kąta. Niegdyś fotografując jedynym posiadanym FD50/1,4 uzyskiwałem efekty jak z 28mm - nawet doświadczeni redaktorzy techniczni z takich pism jak "Razem" czy "Itd" się na to nabierali. :lol:

Arek - Nie 14 Lip, 2013

AndrzejM.Makuch, umiejętne kadrowanie nie zmienia rozmiaru kątowego Słońca. Rozmiar kątowy Słońca na tym zdjęciu wskazuje, że użyto obiektywu klasy 40-50 mm, a to niemożliwe.
Andrzej.M. - Nie 14 Lip, 2013

Arek napisał/a:
umiejętne kadrowanie nie zmienia rozmiaru kątowego Słońca

Zapewne - na tym się zupełnie nie znam. Astronomia i astrofotografia - to zupełnie mi obce dziedziny których w życiu nie dotknąłem. Nawet przy zdjęciach nocnych. :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group