forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Samyang 8 mm f/2.8 UMC Fisheye

Arek - Sro 29 Sie, 2012
Temat postu: Test obiektywu Samyang 8 mm f/2.8 UMC Fisheye
Zapraszam do lektury!

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=268

Arek

raf7775 - Pią 26 Paź, 2012

ciekawi mnie czy też tak macie z tym obiektywem?
permanętnie prześwietla o około 1ev.
czyli tak jakby dawał więcej światła niż w jego specyfikacji.

[ Dodano: Pią 26 Paź, 2012 22:19 ]
pomyłka.
chodziło mi o 8mm f3.5

pan.tadeusz - Pon 29 Paź, 2012

raf7775 napisał/a:

chodziło mi o 8mm f3.5


nic takiego nie zauważyłem

raf7775 - Pon 29 Paź, 2012

Ja muszę korektę dawać -1ev inaczej mam niebo przepalone ale to dobrze, że daje więcej światła ;-)
To tak jakby, faktycznie był f2.8 zamiast f3.5, tylko aparat dostaje info że to f3.5 i tak dobiera czas.

[ Dodano: Pon 29 Paź, 2012 16:34 ]
pan.tadeusz,
Ty masz go z chipem na nikonie, bo jak nie, to ciężko porównać na innej puszce.

pan.tadeusz - Pon 29 Paź, 2012

no właśnie...
u mnie bez chipa na SLT
nic nie pali

monia82 - Pią 08 Mar, 2013
Temat postu: proszę o opinię
W Foto-Tip w Bonarce w Krakowie znalazłamu Samyanga fisheye 8mm. Mam pytanie czy miał ktoś z nim do czynienia? Koleżanka chwaliła bo ponoć mimo braku AF jest taka wielka głębia ostrości, że nie ma to znaczenia? Myślicie tak samo? Proszę podpowiedzcie...
hijax_pl - Pią 08 Mar, 2013

monia82, na przyszłość pisz posty w odpowiednim temacie. Samyang 8 mm to nie to samo co Samyang 85mm.

Co do Twojego pytania to tak, obiektywy FE nawet delikatnie przymknięte cechuje dość duża głębia ostrości.

monia82 - Sob 09 Mar, 2013

hijax_pl napisał/a:
monia82, na przyszłość pisz posty w odpowiednim temacie. Samyang 8 mm to nie to samo co Samyang 85mm.

Co do Twojego pytania to tak, obiektywy FE nawet delikatnie przymknięte cechuje dość duża głębia ostrości.


dzięki za odpowiedź!

mam w takim razie jeszcze jedno pytanko, kupowaliście może w tym Foto-Tip? W lokalu w Bonarce lub na necie (www.foto-tip.pl) ? A jeśli tak to co myślicie o tym sklepie? Pozdrawiam

hijax_pl - Sob 09 Mar, 2013

Kupowałem raz przez net i było OK. Ale raz to nie jest statystycznie odpowiednia ilość by wysnuwać jakieś wnioski ;)
monia82 - Sob 09 Mar, 2013

hijax_pl napisał/a:
Kupowałem raz przez net i było OK. Ale raz to nie jest statystycznie odpowiednia ilość by wysnuwać jakieś wnioski ;)


dzięki! Pozdrawiam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group