forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - C 35/1,4 L +2* telekonwerter

Fotoamor - Nie 16 Wrz, 2012
Temat postu: C 35/1,4 L +2* telekonwerter
Pytanko :

czy ktos stosowal 2* telekonwerter na C 35/1,4 L ?

Jaki wynik , czy uzywalny do mniej wymagajacych technicznie zdjec?

MM - Nie 16 Wrz, 2012

Jaki telekonwerter. Canona?
Fotoamor - Nie 16 Wrz, 2012

MM napisał/a:
Jaki telekonwerter. Canona?


tak moglby byc canona , evtl inny raczej markowy.Nie jakies badziewie , gdyzu wynik jest przewidywalny. Ewentualnie kenko .

komor - Nie 16 Wrz, 2012

Konwertera Canona pewnie nie da się użyć ze względu na wystające elementy optyczne, które „zderzą się” z tylną soczewką 35L. Kenko jest płaskie (przynajmniej x1.4, które miałem, nie mam pewności że x2 też) i można je przykręcić do dowolnego obiektywu.
MM - Nie 16 Wrz, 2012

Fotoamor napisał/a:
tak moglby byc canona


Przykra informacja jest taka, że oryginalny TC Canona można podłączyć pod stałkę Canona pod warunkiem, że jest to minimum 135L. Mniejsza ogniskowa jest "niepodłączalna" i bardzo dobrze. Kenko da się podłączyć (bo jest płaskie), ale TC 2 pod 35L... nie widzę sensu (oprócz doświadczalnego). Na 90% lepszą jakość da 24-70L ustawione na 70mm i pełną dziurę.

Fotoamor - Pon 17 Wrz, 2012

MM napisał/a:
Fotoamor napisał/a:
tak moglby byc canona


Przykra informacja jest taka, że oryginalny TC Canona można podłączyć pod stałkę Canona pod warunkiem, że jest to minimum 135L. Mniejsza ogniskowa jest "niepodłączalna" i bardzo dobrze. Kenko da się podłączyć (bo jest płaskie), ale TC 2 pod 35L... nie widzę sensu (oprócz doświadczalnego). Na 90% lepszą jakość da 24-70L ustawione na 70mm i pełną dziurę.


tak gdyby osiagnal 90% jakosci 70mm zooma byby juz ok .
ale obawiam sie , ze moze byc gorzej , datego ciekaw jestem jak to sie sprawdza , czy ktos sie bawil?
tak - tc canona nie podchodzi

muzyk - Pon 17 Wrz, 2012

Fotoamor napisał/a:
czy ktos sie bawil?

Inaczej. 24 L na Panasonicu - czyli crop 2x. Taka tanio droga zabawka. :mrgreen:

Fotoamor - Pon 17 Wrz, 2012

muzyk napisał/a:
Fotoamor napisał/a:
czy ktos sie bawil?

Inaczej. 24 L na Panasonicu - czyli crop 2x. Taka tanio droga zabawka. :mrgreen:


troche racji masz. ale nie chodzi mi o koszty.
kiedys w analogu tak robilem. mialem na stale podpiete tele , zas zamiast szerokiego kata , malpke - cakiem fajny olympus mju - 1 ( pierwszy z pierwszych ) - jakosc byla nie do odroznienia od szerokich katow na FF - gdyz film czyli matryca ta sama w obu wypadkach , a roznice w obiektywach nie az tak wielkie jak sie okazalo.
ale nie chce kupowac dodatkowych zabawek - jestem na etapie pozbywania sie tych rzeczy , gdyz zajmuja miejsce.

nie chce mi sie targac czesto 24-70 , a te 35 jeszcze bym wlozyl do torby , czasem gyby braklo nawet po scropowaniu ogniskowej to ratunkiem bylby maly TC - jesli to rzeczywiscie dziala. Jak jest cos konkretnego to kompromisow nie ma , ale czesto jest miejsce na kompromis.

ps . Hijax jesli chcesz odpowiedziec to b. prosze w watku " towarzyskie"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group