forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - timelapse: pierwsze próby

wyder37 - Sob 06 Paź, 2012
Temat postu: timelapse: pierwsze próby
Witam
Pierwsze efekty zabawy z techniką timelapse.
Miłego oglądania. :wink:
Clouds 2

fatman - Sob 06 Paź, 2012

Podasz jakieś szczegóły techniczne jak robiłeś?
wyder37 - Nie 07 Paź, 2012

Witam :smile:
Wszystko robione Canonem 300D + KIT ustawiony na 18mm (tylko ujęcie z samymi chmurami na 35mm) i F 7.1, czas dobrany do oświetlenia.
Interwał: hmm.. no robiłem to zanim zakupiłem wężyk z funkcją interwałometru. Używałem "mirror lockup". Wyglądało to tak, że naciskałem spust wężyka lustro się podnosiło i po 1,5 sek robiło się zdjęcie, do tego trzeba było jeszcze dać czas potrzebny na jego zapisanie (w sumie ok 4-5 sek) i tak w kółko :???: (dlatego wszystkie ujęcia są takie krótkie :razz: )
Sposób słaby, ale lepszy niż patrzenie na zegarek przez kilkanaście minut.
Zdaję sobie sprawę ze filmik nie najwyższych lotów, no ale uczę się na własnych błędach.
Nie tak dawno nabyłem odpowiedni sprzęcik :cool: i już by mi się nie chciało tak stać i cykać
Pozdrawiam

pitras - Wto 09 Paź, 2012

Ja podobe filmiki kręciłem przy pomocy MagicLantern, ustawiałem FPS na 1 i heja :)
nawrocki - Sro 10 Paź, 2012

Dorzucam swój, co prawda robiony z balkonu więc bez specjalnych walorów: https://www.youtube.com/w...LQ&feature=plcp

Ja do zdjęć poklatkowych kupiłem Canona A560 za 150 zł. Wgrałem CHDK i po sprawie. Potem do Virtual Duba i mamy film. Trzeba tylko poeksperymentować z ilością klatek na sekundę i dobrać jak się podoba.

Dla zainteresowanych meteo jest tam taki smaczek, że widać różne kierunki wiatru w zależności od wysokości. Cu nasuwały się z zachodu a Ci z północy.

Stuku - Sro 10 Paź, 2012
Temat postu: Re: timelapse: pierwsze próby
wyder37 napisał/a:
Witam
Pierwsze efekty zabawy z techniką timelapse.
Miłego oglądania. :wink:
Clouds 2


Jak na pierwszy raz to mi się podoba i to bardzo. W przeciwieństwie do time lapsa kolegi nawrocki jest tutaj fajniejsza płynność...

wyder37 - Sro 10 Paź, 2012

Ten pierwszy raz to taki umowny :D Jak nazwa wskazuje to moja druga produkcja :wink:
Ale do tej pierwszej to się chyba nie przyznaję. Filmik zrobiony na szybko, naciskanie spustu migawki na aparacie wywoływało drgania na filmie, składany w jakimś tam bezpłatnym programie bez żadnej kontroli nad szybkością.
Z obowiązku podam link : CLOUDS 1
Co do Magic Latern. Chciałem go przetestować ale nie mogłem znaleźć wersji na 300D. Do tego doszedł brak czasu, trochę mojej obawy ze coś się nie uda i końcem końców kupiłem wężyk (nazywają go fotowyzwalaczem) od usprawnienia.pl.
Nawrocki: żeby było płynniej to trzeba z większą ilością kl/s dać lub częściej robić zdjęcia.
Z mojego skromnego doświadczenia wiem już, że jak widać gołym okiem że chmury się poruszają dosyć szybko to ciężko osiągnąć zadowalający efekt płynności, no przynajmniej moim rzęchem, który buforuje w tempie ślimaka na środkach nasennych. :neutral:
Trzeba będzie coś niedługo sklecić.
Dzięki za opinie
Pozdrawiam :)

nawrocki - Czw 11 Paź, 2012

Ja to zupełnie bez specjalnego przygotowania pstrykałem. Chciałem obczaić technikę przed poważniejszymi wyzwaniami a zanim takowe nadeszły to mi przeszło :) . Pstrykałem co 5 s a ile fps dawałem to już nie pamiętam. Najlepiej przetestować.
kololovanka - Wto 23 Paź, 2012

jak na pierwsze próby całkiem nieźle. sama będę musiała popróbować, jak na razie robiłam foty tylko nocą, ale to na długim czasie, więc zamiast ruchu gwiazd są po prostu maziaki, efekt też fajny, no ale to inna bajka. muszę się pobawić też w chmurki :)
Rabramon - Wto 15 Sty, 2013

Po pierwsze się przywitam bo jestem nowy :) Czeeeeść.
A po drugie dodam swojego pierwszego w życiu timelapse'a. Konstruktywna krytyka mile widziana ale z pozytywnych opinii będę się oczywiście również cieszył. Pozdrawiam :)
a oto link do filmu.
https://vimeo.com/57381340

cybertoman - Wto 15 Sty, 2013

Z przyjemnością obejrzałem. Pakietowanie ludzi metrem jest interesującym fragmentem. Nie ma dłużyzn ani miotania scenami, zrozumiałe i spójne - mi sie podoba.
Jivul - Wto 15 Sty, 2013

fajne :) końcówka troszkę mało efektywna/emocjonująca (mało się dzieje) - fajerwerki i metro to najciekawsze momenty. Jaką ogniskową kręciłeś?
wyder37 - Sro 13 Lut, 2013

Kolejna produkcja po dłuższej przerwie. :)

Day & Night

Pierwsze próby filmowania ruchu gwiazd.. trudne to to jest :)
Mój aparat już chyba trochę zajechany do takiej zabawy z nocnymi ujęciami.

Jakub75 - Sro 16 Kwi, 2014

A to ja też się pochwalę, też pierwsze timelapse:
http://www.youtube.com/watch?v=Iz6J-SpfHVE
Polecam oglądać w 1080p.

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2014 00:39 ]
Przepraszam za spam, ale w poprzednim filmie był błąd, a nie jestem w stanie już edytować ani usuwać mojego postu. Tu link do aktualnego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=qnk0rlD9HwI


(Do moderatora: bardzo bym prosił gdyby była taka możliwość, o zamianę linków z moich postów na ten aktualny tj. z tego postu do poprzedniego)

krzysztofc - Wto 07 Paź, 2014

Mój pierwszy timelapse.

https://www.youtube.com/watch?v=Sr04VoCyVd0

pioroon - Sob 18 Paź, 2014

krzysztofc, szkoda, że chmurek nie było... Za mało dynamiki.
vid3 - Pią 20 Mar, 2015

Hej,
jest to mój pierwszy post na forum.
Dla zabawy zrobiłem kilka filmików timelapse.
Do wykonania użyłem aparaciku Nikon L29 z wbudowany wyzwalaczem (moja przeróbka).
www.port.az.pl
L29 jest na tyle tani, że nie strach go zostawić gdzieś w krzakach ... :)

korab - Sob 14 Lis, 2015

Kurde, zaciekawiliście mnie. Mam canona S2iS. Ma interwały. W niedzielę pyknę serie. To można wykorzystać w rodzinnych filmach. Potestuje.
Wojmistrz - Sob 14 Lis, 2015

O następny "dobijacz" sprzętu :P
korab, pochwal się potem efektami.

koziot - Wto 31 Maj, 2016

Jakub75 napisał/a:
A to ja też się pochwalę, też pierwsze timelapse:
http://www.youtube.com/watch?v=Iz6J-SpfHVE
Polecam oglądać w 1080p.


Świetnie to wygląda. No i jest stworzona cała historia w klimacie. :grin:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group