forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA LUDZI ULICA 2013

Wujek_Pstrykacz - Wto 01 Sty, 2013
Temat postu: FOTOGRAFIA LUDZI ULICA 2013
Powodzenia.
hofman - Nie 06 Sty, 2013

To mój ulubiony dział to może zacznę.
1

2

3

4

5


Przepraszam za zamieszanie proszę usunąć poprzedniego posta.

kozidron - Nie 06 Sty, 2013

3. idealnie pasuje do "fotografii ludzi na ulicy"

hofman, robisz dość często zdjecia miejscom i ludziom ktorym mozna zrobić dobre zdjęcie, niestety twoje kadry są tak przypadkowe, że ciężko dać jakiegoś pozytywa, np. 2 wyglada jakbyś 3 sekundy za szybko bądź za późno nacisnął spust.

Wujek_Pstrykacz - Nie 06 Sty, 2013

No 3 i 4 idealnie pasuje do działu :razz:
hofman - Sro 09 Sty, 2013

Też myślałem że to ironia.
W tamtym roku też ktoś coś pisał że nie ten dział, o moich zdjęciach.

Pooglądać
http://www.szerokikadr.pl...enie#associated
http://www.szerokikadr.pl..._czesc_2_sprzet
http://www.szerokikadr.pl...esc_3_wskazowki
I nie zaniedbywać działu.

fatman - Sro 09 Sty, 2013

3 i 4 bardzo dobre.
zwirek210 - Sro 09 Sty, 2013

3 to chyba powinna byc w fotografii zwierząt lub w dziale martwa natura :)
adf1985 - Czw 10 Sty, 2013

Jedne z ciekawszych zdjęć jakie widziałem w tym dziale. Wreszcie coś co można nazwać fotografią uliczną, a nie próbą fotografii ulicznej :) .
hofman - Pią 11 Sty, 2013

adf masz konto na 4f
Tak mnie ciekawi czy te zdjęcia z dziewczynkami i to długie z fotografującym na ulicy to Twoje?
6

7

8

adf1985 - Pią 11 Sty, 2013

Nie posiadam konta na 4f. Mam tylko na flickerze w stopce :) .
manolo - Sob 12 Sty, 2013

hofman, gdzie to jest, Gruzja ?
pioroon - Sob 12 Sty, 2013

Po tym Zeusie na 7mce obstawiam Grecję ;)
Usjwo - Pon 14 Sty, 2013

9.
Sunders - Pon 14 Sty, 2013

Usjwo, lubię oglądać Twoje zdjęcia z ulicy, a jeszcze bardziej lubię oglądać te kolorowe. 9-tka w kolorach zapewne by zyskała :smile:
masza - Pon 14 Sty, 2013

9 bardzo klimatyczne. Postać fajnie kontrastuje z otoczeniem.
pes - Pon 14 Sty, 2013

W sumie to pasuje mi do tematu "foto-żart", ale nie ma na forum takiego, więc ląduje tutaj. Tytuł: "Książka Nergala" ;)

10.

muzyk - Pon 14 Sty, 2013

Co tutaj jest z zartu?

Widze fotke, ktora zostala wykonana przypuszczalenie bez wydania zgody fotografowanego.

mozer - Pon 14 Sty, 2013

muzyk, czy Ty masz jakąś fobię?? Pierwsze co analizujesz na zdjęciach to to, czy ktoś miał pozwolenie? :P
pes - Pon 14 Sty, 2013

muzyk napisał/a:
Co tutaj jest z żartu?
czytał dzieło Nergala i... padł :mrgreen:
muzyk - Pon 14 Sty, 2013

mozer napisał/a:
czy Ty masz jakąś fobię?

Nie mam, ale od kiedy się taką fotografią interesuję, zwracam na to uwagę.

Prawo, przynajmniej tam gdzie mieszkam, jest po prostu antyfotograficzne. :evil:

Usjwo - Wto 15 Sty, 2013

Sunders napisał/a:
Usjwo, lubię oglądać Twoje zdjęcia z ulicy, a jeszcze bardziej lubię oglądać te kolorowe. 9-tka w kolorach zapewne by zyskała :smile:


Nie jestem taki pewny, kolory sa troche przyblakle, zima panie... :)

11. Kolorowa wersja 9


[ Dodano: Wto 15 Sty, 2013 12:45 ]
muzyk napisał/a:
mozer napisał/a:
czy Ty masz jakąś fobię?

Nie mam, ale od kiedy się taką fotografią interesuję, zwracam na to uwagę.

Prawo, przynajmniej tam gdzie mieszkam, jest po prostu antyfotograficzne. :evil:


W zaszadzie na tej fotografii (10), nie bardzo osoba jest rozpoznawalna, wiec chyba nie ma co drzec szat.
Z drugiej strony jakbysmy my sie czuli gdyby ktos zrobil nam zdjecie w "niezbyt sprzyjajacych okolicznosciach" i pokazywal w internecie, troche empatii trzeba miec :smile:

hofman - Wto 15 Sty, 2013

W kolorze lepiej, przynajmniej ten bałagan w kadrze jakby to niektórzy powiedzieli jest wyszczególniony nie ginie w monochromie a myślę że odgrywa dużą rolę w zdjęciu.
pes, Twoje też dobre, widzę że nie jeden padł.

muzyk - Wto 15 Sty, 2013

Usjwo napisał/a:
W zaszadzie na tej fotografii (10), nie bardzo osoba jest rozpoznawalna, wiec chyba nie ma co drzec szat.

To już sam zainteresowany sfotografowany mógłby powiedzieć lepiej.
Oczywiście, że nie ma o co drzeć szat.
Zwracam tylko uwagę na to, że gdyby się taka sytuacja zdarzyła w Niemczech ... (wiem wiem, nie zdarzy)
to za samo sfotografowanie ... grozi kara.

Opublikowanie bez zgody... jeszcze większe kłopoty.
Ostatnio doszły mnie słuchy, że są wręcz adwokaci specjalizujący się w wyszukiwaniu takich okazji.
Oczywiście, bardziej chodzi o osoby powiedzmy zamożniejsze, ale jak się ma pecha, może być niezłe kuku... Nawet sześciocyfrowe kuku w euro. :shock:

To tak tylko gwoli informacji, gdyby ktoś za Odrą zamierzałby szaleć.

mozer - Wto 15 Sty, 2013

muzyk, pisałeś już o tym tyle razy, że chyba każdy to przeczytał wielokrotnie ;)
muzyk - Wto 15 Sty, 2013

mozer napisał/a:
pisałeś już o tym tyle razy, że chyba każdy to przeczytał wielokrotnie ;)

Każdy na pewno nie, ale ... masz rację. Co za dużo, to niezdrowo.

hofman - Wto 15 Sty, 2013

Niemcy mają więzienne przepisy, ale w większości krajów europy można swobodnie fotografować na ulicy.
Oczywiście trzeba uważać co się pokazuje bo osoba pokazana w złym świetle może złożyć pozew. Zezwolenie na publikację potrzebujemy gdy chcemy zdjęcie opublikować w jakiejś gazecie, czasopiśmie.

Sunders - Wto 15 Sty, 2013

Usjwo napisał/a:
kolory sa troche przyblakle, zima panie...
11. Kolorowa wersja 9


Usjwo, kolorowa wersja i tak IMO nie jest gorsza od BW :smile:
P.S.Zimy, to ani na 9 ani na 11 nie widać.

KwusheR - Sob 19 Sty, 2013

12.


Wojmistrz - Nie 20 Sty, 2013

KwusheR, wrzuciłeś jej tam chociaż jakiegoś grosika?
mozer - Nie 20 Sty, 2013

KwusheR, na co ostrzyłeś?
magda28 - Nie 20 Sty, 2013

te z biblioteki, było by dobre gdyby nie brodacz, który psuje cały klimat.Ja bym to zrobiła z kąta , bardziej w prawo.
jacekwrrr - Nie 20 Sty, 2013

13. Mam nadzieje że nie pechowe.

hofman - Pon 21 Sty, 2013

14

15

16

17

18

KwusheR - Pon 21 Sty, 2013

mozer napisał/a:
KwusheR, na co ostrzyłeś?


Na nią, ale to był dosłownie moment i chybiłem.

Długi - Czw 24 Sty, 2013

Zdjęcia ok, jak sobie sprezentuje lustrzanke to też będę dodawał fajne zdjęcia :???:
kozidron - Pią 25 Sty, 2013

jacekwrrr napisał/a:
13. Mam nadzieje że nie pechowe.


kontrast jak zwykle :wink: podpis zresztą też :razz:

jacekwrrr - Pią 25 Sty, 2013

kozidron napisał/a:
jacekwrrr napisał/a:
13. Mam nadzieje że nie pechowe.


kontrast jak zwykle :wink: podpis zresztą też :razz:


Złośliwy jak zwykle, masz to we krwi :twisted: :roll:

KwusheR - Pią 25 Sty, 2013

Czy wytykanie błędów w Twoich fotografiach zawsze odbierasz jako złośliwość?
mozer - Pią 25 Sty, 2013

Ja bym powiedział, że kozidron był wyjątkowo łagodny ;)
jacekwrrr - Pią 25 Sty, 2013

KwusheR napisał/a:
Czy wytykanie błędów w Twoich fotografiach zawsze odbierasz jako złośliwość?

Co innego wytykanie błędów,a co innego złośliwość adwokacie.

[ Dodano: Pią 25 Sty, 2013 21:54 ]
mozer napisał/a:
Ja bym powiedział, że kozidron był wyjątkowo łagodny ;)

Czy to jest komentarz do mojego zdjęcia czy podburzanie?

moronica - Pią 25 Sty, 2013

ja nadal nie widze tu niczego stylowego. ale spoko, pewnie i to odbierzesz jako zlosliwosc
jacekwrrr - Pią 25 Sty, 2013

moronica napisał/a:
ja nadal nie widze tu niczego stylowego. ale spoko, pewnie i to odbierzesz jako zlosliwosc

Milczenie jest złotem......

moronica - Pią 25 Sty, 2013

jacekwrrr, to moze sam napiszesz, co takiego sklonilo cie do opublikowania tego zdjecia. skoro krytycy sie myla to widac czegos tu nie widza
jacekwrrr - Pią 25 Sty, 2013

moronica napisał/a:
jacekwrrr, to moze sam napiszesz, co takiego sklonilo cie do opublikowania tego zdjecia. skoro krytycy sie myla to widac czegos tu nie widza

Pisałem już do zdjęcia swojej córeczki że czyściłem egidą programem i kontrast się rozsypał.
Wiem że nie jestem alfą i omegą w zdjęciach ale fajnie by było żeby na takim forum pisali konkretnie w stylu popraw to i to....

[ Dodano: Pią 25 Sty, 2013 23:40 ]
Exifa

moronica - Pią 25 Sty, 2013

jacekwrrr, no ale nalezy staranniej podchodzic do formy prezentacji zdjec, jesli prezentujesz je byle jak to jako takie zostana ocenione

wg mnie lepszy kontrast by sie przydal ale najwiekszym mankamentem jest marna kompozycja, to zdjecie jest balaganiarskie. jasne, nie powiesz im by sie przestawili, ale przeciez nie kazde zdjecie trzeba publikowac

jacekwrrr - Sob 26 Sty, 2013

moronica napisał/a:
jacekwrrr, no ale nalezy staranniej podchodzic do formy prezentacji zdjec, jesli prezentujesz je byle jak to jako takie zostana ocenione

wg mnie lepszy kontrast by sie przydal ale najwiekszym mankamentem jest marna kompozycja, to zdjecie jest balaganiarskie. jasne, nie powiesz im by sie przestawili, ale przeciez nie kazde zdjecie trzeba publikowac

Bałagan po prawej stronie?

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2013 00:04 ]
Przepraszam po lewej

moronica - Sob 26 Sty, 2013

jacekwrrr, po obu. plus galaz wyrastajaca facetowi z glowy. plus ten smietnik wystajacy zza konia. a jeszcze odnosnie kompozycji to zbyt centralnie
kozidron - Sob 26 Sty, 2013

jacekwrrr napisał/a:
Milczenie jest złotem......


nie mam w zwyczaju nikogo bronić ale akurat to co napisaleś do moronicy, mógłbyś zastosować w stosunku do siebie, to by nie było takiej dyskusji.

jacekwrrr, weź zerknij jak mnie jadą pod zdjęciam (no ale też inne zdjęcia robie niż ty, powiedziałbym, że na szczęście dla mnie :razz: ) to co czytasz pod swoimi to "mały miki".

jacekwrrr, odpowiedz mi tak krótko, po cholerę umieściłeś ten znak wodny (jeszcze taki mały i subtelny :twisted: ) na tej fotce?
Kadru już nie komentuje, bo jest najzwyczajniej nudny, tam się nic nie dzieje, emocje jak na rybach.
Kontrast w twoim przypadku jak zwykle.

muzyk - Sob 26 Sty, 2013

15.

Oni tak ... na poważnie? :shock:

pes - Sob 26 Sty, 2013

Tak tak, oni tak chodzą tam :D
hofman - Sob 26 Sty, 2013

Cytat:
wg mnie lepszy kontrast by sie przydal ale najwiekszym mankamentem jest marna kompozycja, to zdjecie jest balaganiarskie. jasne, nie powiesz im by sie przestawili, ale przeciez nie kazde zdjecie trzeba publikowac

Dla mnie publikacja to jedno a pokazanie zdjęcia na forum fotograficznym w celu dowiedzenia się, co sądzą inni o zdjęciu to zupełnie inna sprawa.
Tak szukałem po sieci i nie widzę takiego miejsca gdzie zwykli fotografowie amatorzy mogliby powymieniać poglądy na poziomie, wszędzie tylko dziwne komentarze „……nie ma na nich nic…..brakuje iskry bożej……..do kosza…...” jacekwrrr dobrze pisze milczenie jest złotem i jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia to lepiej nie komentować.

13 zbyt długa ekspozycja, przydałoby się zastosowanie jakiegoś filtra w takich warunkach.

15 to zmiana warty pod parlamentem, zdjęcia nie oddają tego, co tam się naprawdę działo.

19

20

21

22

23

mozer - Sob 26 Sty, 2013

hofman napisał/a:
jacekwrrr dobrze pisze milczenie jest złotem i jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia to lepiej nie komentować.

Przecież moronica bardzo konkretnie napisała co w zdjęciu jest nie tak - nie rozumiem tego czepialstwa...

jacekwrrr - Sob 26 Sty, 2013

[quote="hofman"]
Cytat:
wg mnie lepszy kontrast by sie przydal ale najwiekszym mankamentem jest marna kompozycja, to zdjecie jest balaganiarskie. jasne, nie powiesz im by sie przestawili, ale przeciez nie kazde zdjecie trzeba publikowac

Dla mnie publikacja to jedno a pokazanie zdjęcia na forum fotograficznym w celu dowiedzenia się, co sądzą inni o zdjęciu to zupełnie inna sprawa.
Tak szukałem po sieci i nie widzę takiego miejsca gdzie zwykli fotografowie amatorzy mogliby powymieniać poglądy na poziomie, wszędzie tylko dziwne komentarze „……nie ma na nich nic…..brakuje iskry bożej……..do kosza…...” jacekwrrr dobrze pisze milczenie jest złotem i jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia to lepiej nie komentować.

13 zbyt długa ekspozycja, przydałoby się zastosowanie jakiegoś filtra w takich warunkach.

Moja wina wyciąłem exifa programem i kontrast się rozsypał ale już nie chciałem wstawiać poprawionego. Kompozycja to była chwila i nie było możliwości przestawienia bo to przecież patrol policyjny.
Pozdrawiam i dzięki za wskazówki. :lol:

hofman - Sob 26 Sty, 2013

To nie było do mornicy. Zacytowałem ją tylko żeby przedstawić swoją opinię o umieszczaniu zdjęć na forum.
masza - Sob 26 Sty, 2013

21 podoba mi się - twarz mężczyzny na pierwszym planie fajnie gra z wizerunkiem za nim. I te zegarki... Ogólnie niezły klimat.
Ciachnęłabym tylko odrobinę góry.

moronica - Nie 27 Sty, 2013

jacekwrrr, a po co wycinac exifa?
degol - Nie 27 Sty, 2013

9 - foto akcji - postać zbliżająca się do gaci :)

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2013 23:38 ]
pes, 10 - gościu chyba chciał sobie po spać, więc wyciągnął książkę z póły pod pretekstem czytani oddał się w "ramiona" Morfeusza. Foto kapitalne !

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2013 23:40 ]
muzyk napisał/a:
mozer napisał/a:
czy Ty masz jakąś fobię?

Nie mam, ale od kiedy się taką fotografią interesuję, zwracam na to uwagę.

Prawo, przynajmniej tam gdzie mieszkam, jest po prostu antyfotograficzne. :evil:


Wyjedź do Stanów, tam podobno ludzie są otwarci widząc wycelowany w nich obiektyw :)

pes - Pon 28 Sty, 2013

degol, dzięki.

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2013 14:18 ]
EDIT

Przypomniało mi się dziś to foto, dość dawno temu zrobione:

24.

Jest z logiem bloga WF, bo podlinkowałem z tego miejsca ;) http://warsaw-fever.blogs.../03/110311.html

witkot - Pon 28 Sty, 2013

pes --24-Dobre jest nawet bardzo.Ruch na zewnątrz jak i w środku.
pes - Pon 28 Sty, 2013

witkot, dzięki. To przypadek, że tak to wyszło ;)
mozer - Pon 28 Sty, 2013

pes, super! Pogratulować! :)
degol - Wto 29 Sty, 2013

pes, 24 kapitalne
pes - Wto 29 Sty, 2013

degol, mozer, dziekuję :mrgreen:
magda28 - Wto 29 Sty, 2013

a ja uważam, ze było by jeszcze bardziej kapitalne gdyby dziewczyna była "ostra"
pes - Wto 29 Sty, 2013

magda28, czytasz te lektury, czy nie? :twisted: a tak na serio, to tak jak pisałem, to foto to czysty przypadek i z czasów kiedy chyba miałem dość skromne pojęcie o puszce, którą zakupiłem ;) Poza tym... to co najważniejsze Panna ma ostre :twisted:
mozer - Wto 29 Sty, 2013

magda28, najwyraźniej nie masz pojęcia jak to zdjęcie zostało wykonane... Ośmieszasz się tylko...
pes - Wto 29 Sty, 2013

mozer, daj spokój, myślę, że z czasem będzie lepiej ;)
muzyk - Wto 29 Sty, 2013

Pes. zajebista fota. Gratulacje!

P.S. I nawet się do koloru nie czepiam :razz:

cybertoman - Wto 29 Sty, 2013

mozer napisał/a:
jak to zdjęcie zostało wykonane
A to ma jakies znaczenie? Zdjecie jest super, a jakby byla ostra to byloby super do kwadratu.
mozer - Wto 29 Sty, 2013

cybertoman napisał/a:
jakby byla ostra to byloby super do kwadratu.

No ma znaczenie, bo uzyskanie super ostrości jest właściwie nierealne przy tylu zmiennych.

cybertoman - Wto 29 Sty, 2013

mozer, nie chodzi o sposób realizacji tylko o wizje obrazu.
mozer - Wto 29 Sty, 2013

cybertoman, tym bardziej, imho zwiększenie ostrości niekoniecznie coś by wniosło do tego obrazu.
degol - Wto 29 Sty, 2013

dla mnie 24 jest idealne.

pes
z 24 mam skojarzenie ...
Klik

Ale już po konkursie i do tego rozchodziło się o Ikarusy :(

cybertoman - Wto 29 Sty, 2013

mozer napisał/a:
zwiększenie ostrości niekoniecznie coś by wniosło do tego obrazu.
O dziewczyne chodziło - ona ostra a reszta taka jak jest. byłoby takie... nierealne.
degol - Wto 29 Sty, 2013

dziwczyna ma ostrą rękę, reszta musi być miękka ! ;)
pes - Sro 30 Sty, 2013

degol, no proszę, a kilka fot Ikarusów mam ;) Może następnym razem :)
degol - Sro 30 Sty, 2013

No ja też mam pewne foto z autobusem MZA, ale nie był to Ikarus :(
arietiss - Sro 30 Sty, 2013

pes, świetny traf! Szczęście w robieniu zdjęć też jest potrzebne!
pes - Czw 31 Sty, 2013

No to pogmerałem trochę przy tej fotce i taką odsłonę wrzucam :) Domyślam się, że sporo głosów może być, że "be" :)

25.

Tutejszyn - Czw 31 Sty, 2013

pes, no i chyba niepotrzebnie gmerałeś :) Oryginał, to było zdjęcie z pazurem, tutaj tego brakuje.
pes - Czw 31 Sty, 2013

Tutejszyn, trzeba próbować :)
Usjwo - Czw 31 Sty, 2013

pes napisał/a:
25.


be!!

pes - Czw 31 Sty, 2013

:mrgreen:
degol - Czw 31 Sty, 2013

zginęło, to co przykuwało uwagę :D
pes - Czw 31 Sty, 2013

degol, nazwijmy ten element "the boobs in the light" :mrgreen:
degol - Pią 01 Lut, 2013

pes napisał/a:
degol, nazwijmy ten element "the boobs in the light" :mrgreen:

:D

adf1985 - Sob 02 Lut, 2013

26.


27.


28.


29.


30.


31.

cybertoman - Sob 02 Lut, 2013

adf1985 napisał/a:
31.
fajnie zauwazone i zlapane.
krzysztoff77 - Sob 02 Lut, 2013

30. Proponowałbym obciąć u góry. Poza tym zdjęcia jakich wiele.
adf1985 - Sob 02 Lut, 2013

Dzięki.

No zdjęcia jak zdjęcia. Dziś co któryś tam człowiek robi zdjęcia, więc trudno, żeby każdy się wyróżniał na tle innych. Ważne jest, aby fotografować i być z tego zadowolonym :].

kololovanka - Pon 04 Lut, 2013

mi się najbardziej 26. niby prosta fotka, ale kolorki jakoś same przyciągają mój wzrok :)
fatman - Pon 04 Lut, 2013

pes, 24 jest super.
Gmerać nie potrzeba.
Choć kocham B&W to tutaj jednak wole kolory wieczoru i... sweterka :twisted:

pes - Pon 04 Lut, 2013

fatman, komentarze, które były do tej pory zachęcają mnie do tego żeby zrobić wersję taką jak 24, bez loga i ewentualnie lekko coś podłubać. Na dysku jest chyba jedynie jpg 2048 na długim boku, bez loga, więc może się skuszę :) RAWa w tym przypadku niet.
Ptryk - Wto 05 Lut, 2013

Witam ,to ja tez cos od siebie dorzuce :smile:
moronica - Wto 05 Lut, 2013

Ptryk, to celowe ze zdjecie jest scisniete do kwadratu?
Ptryk - Wto 05 Lut, 2013

moronica ,nie kwadratowo przez przypadek :oops:
pioroon - Wto 05 Lut, 2013

Ptryk, nie wiem co miała na myśli moronica, ale patrząc na to zdjęcie wydaje mi się, że ścisnąłeś je ... (skalowanie bez zachowania proporcji). Czy tak?
moronica - Wto 05 Lut, 2013

pioroon, teraz jest juz poprawione
Ptryk - Wto 05 Lut, 2013

pioroon, na to wyglada ze tak ,bede probowal cos z tym zrobic
Sunders - Wto 05 Lut, 2013

Ptryk, to Twoje ciekawe zdjęcie bez numeru/niezgodnie z regulaminem :twisted: / gdzie zostało zrobione?Portugalia?
Usjwo - Wto 05 Lut, 2013

Ptryk, jakbys jeszcze poczekał kilka sekund na pania...
Ptryk - Wto 05 Lut, 2013

Sunders, tak to Ericeira w Potrugalii

[ Dodano: Wto 05 Lut, 2013 15:26 ]
33

MG77MG - Wto 05 Lut, 2013

33 - ekstra!
degol - Sro 06 Lut, 2013

Ptryk, 32, wyciąć z kadru lewą odświeżoną kamienicę i gitara.
32 b. dobre

kololovanka - Sro 06 Lut, 2013

33 rewelacja, choć wygląda jakby zbyt mocno wycięte z większego zdjęcia. grunt, ze jest historia, coś się dzieje :)
Usjwo - Sro 06 Lut, 2013

34. Tyle gwaru w całym mieście...

hofman - Nie 10 Lut, 2013

Dalej Ateny.
35

36

37

38

39

Marx76 - Nie 10 Lut, 2013

hofman 38. Fajne, popracowałbym nad prostowaniem, może zmiana perspektywy, ale zdjęcie samo w sobie ciekawe.
pes - Nie 10 Lut, 2013

Też podoba mi się 38 jako kadr.
kozidron - Nie 10 Lut, 2013

hofman, nic sie nie zmienia, robisz zdjęcia miejsc w ktorych mozna zrobić dobre zdjęcia.
Wszystko to wygląda na przypadkowe pstryki a jak już przykucniesz jak na 37 to zapominasz o drugim planie. Za to na 38 zapomniałeś o 1 planie na rzecz drugiego, mógłbyć fajny klimat a wyszło jak zwykle.

lvl3ha - Nie 10 Lut, 2013

A ja wtrace swoje 3 grosze. Zdjecie numer 35 powinno sie nazywac 21 wiek :) . Pierwsze co przyciagnelo moja uwage to apple warte wiecej niz cala reszta na zdjeciu. Osoby ktore ujales zeszly na drugi plan.
Tutejszyn - Nie 10 Lut, 2013

lvl3ha, aby mieć obrót, trzeba mieć towar. Nie wyobrażam sobie, aby zarobić na czynsz, energię, pracowników, ZUS, VAT7, PIT4, PIT5 mając towaru za jedyne 5000zł. Nawet jeśli nie ma tam VATu, to są na pewno inne SRATy i PIERDZIATy. Apple.. no strasznie pojechałeś z tym Apple :)

Ja na 35 widzę głównie gostka z lewej, który się wtrynił, ni z gruchy, ni z pietruchy.

pes - Nie 10 Lut, 2013

Apple, dobre :)
hijax_pl - Nie 10 Lut, 2013

lvl3ha napisał/a:
Pierwsze co przyciagnelo moja uwage to apple warte wiecej niz cala reszta na zdjeciu.
Jakoś nie jestem przekonany...
lvl3ha - Nie 10 Lut, 2013

hijax_pl napisał/a:
lvl3ha napisał/a:
Pierwsze co przyciagnelo moja uwage to apple warte wiecej niz cala reszta na zdjeciu.
Jakoś nie jestem przekonany...


Masz racje wiecej warte sa ich nerki itp :)

hofman - Pon 11 Lut, 2013

35 widzę inaczej, gość po lewej to sprzedawca, który mnie obsługiwał i celowo jest na zdjęciu, reszta ludzi po usłyszeniu że będzie zdjęcie lekko się skonsternowała co widać na zdjęciu jeden nawet szybko wychodzi, dlatego lepiej nie pytać tylko robić a potem pytać.
37 i 38 takie mają być i nie potrafię sobie tego wyobrazić inaczej.

degol - Pon 11 Lut, 2013

hofman, wypowiadający się do Twoich prac chcą Ci pomóc zrozumieć gdzie popełniasz błędy, jak inaczej ( ciekawiej, bardziej treściwie, mniej chaotycznie ) można przedstawić zastane sytuacje, którą obrazem opowiadasz.
Przyjmij to jako cenne uwagi, do tego w gratisie.
Z czasem sam gdy zrozumiesz popełniane błędy sam będziesz pomagał początkującym.
38 ma potencjał !

magda28 - Pon 11 Lut, 2013

faszing

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2013 18:36 ]
41

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2013 18:39 ]
42

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2013 18:46 ]
43

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2013 18:56 ]
43

Marx76 - Pon 11 Lut, 2013

Cytat:
hofman
37 i 38 takie mają być i nie potrafię sobie tego wyobrazić inaczej


I to jest kolego wielka strata, bo przez brak wyobraźni twoja technika nie będzie ewoluować. :sad:

moronica - Pon 11 Lut, 2013

magda28, temat zdjecia nie musi koniecznie byc zawsze na srodku. 40 najlepsze z tej serii i byloby nawet ok gdyby bylo nieco ciasniej kadrowane i gdyby wywalic to, co jest po prawej stronie
magda28 - Pon 11 Lut, 2013

jak ktos chce to zrbi cropa.
moronica - Pon 11 Lut, 2013

magda28, to moze w ogole podeslij mi swoj aparat, ja zrobie zdjecie jak mi sie widzi i wtedy cie pochwale :zalamany:
magda28 - Pon 11 Lut, 2013

haha:) Kazdemu nie dogodzisz.
Marx76 - Pon 11 Lut, 2013

moronica Dokładnie, fotografując osoby korzystniej jest zostawić więcej miejsca po stronie w którą patrzą, podobnie jest z pojazdami, wtedy unikamy wrażenia, że pojazd nam uciekł z kadru.
magda28 Apropo cropa. Jak go zrobić ze zdjęcia numer 41. ?

pes - Pon 11 Lut, 2013

magda28, przyjmuj krytykę, nadal tego nie ogarniasz...
lvl3ha - Pon 11 Lut, 2013

pes napisał/a:
magda28, przyjmuj krytykę, nadal tego nie ogarniasz...

Zaraz sie bedziecie bic?
Jak nie chce przyjac krytyki to straci na tym sama. Za chwile powstanie 5 podstron walki i wyzwisk. Nie wasz problem :cool:

degol - Pon 11 Lut, 2013

magda28, 40 - za moronicą
pes - Wto 12 Lut, 2013

44.

90s - Wto 12 Lut, 2013

pes, to Indie? :mrgreen:
muzyk - Wto 12 Lut, 2013

90s napisał/a:
to Indie? :mrgreen:

Bangla desz.

pes - Wto 12 Lut, 2013

90s napisał/a:
pes, to Indie? :mrgreen:
Nie, ale de facto też całkiem egzotycznie bo Włochy ;)
90s - Wto 12 Lut, 2013

Dzięki muzyk, za wyjaśnienie, szkoda że dach ścięto bo chętnie bym zobaczył resztę pasażerów :smile:

pes napisał/a:
ale de facto też całkiem egzotycznie bo Włochy ;)

pan po prawej z Włochami ma coraz mniej wspólnego ;)

pes - Wto 12 Lut, 2013

Na dachu była tylko Kobieta z kurą... nic ciekawego ;)
muzyk - Wto 12 Lut, 2013

90s napisał/a:
Dzięki muzyk, za wyjaśnienie

:mrgreen: nie ma sprawy.
pes napisał/a:
całkiem egzotycznie bo Włochy

No no, la pasta wawiana. :wink:

pes - Wto 12 Lut, 2013

muzyk napisał/a:
la pasta wawiana. :wink:
:mrgreen:
degol - Wto 12 Lut, 2013

90s napisał/a:
pes, to Indie? :mrgreen:


To wagon dla niepalących ... kiedyś takie ciśnienie było jak rzucili cygaretki na wagę ;)

komor - Sro 13 Lut, 2013

magda28 napisał/a:
Kazdemu nie dogodzisz.

http://www.szerokikadr.pl...ac_sobie_spokoj

magda28 - Sro 13 Lut, 2013

dziękuję komor.

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2013 15:15 ]
inne ujecie

hofman - Nie 17 Lut, 2013

Zrobiłem sobie wspomnienie lata z Lightroomem.
46

47

48

49

50

kozidron - Nie 17 Lut, 2013

hofman, widzę komenty do Ciebie nie trafiają :roll: Tak długo jak będziesz przypadkowo pstrykał tak długo będą to przypadkowe pstryki. Na to jest kilka rad albo nie ładuj baterii do końca, albo zostawiaj na karcie miejsce na 8 zdjęć albo kup sobie analoga, może wtedy nie będziesz robił takich zdjęć jak 48 . Chociaż może wystarczy ich nie wstawiać :idea:
Tutejszyn - Nie 17 Lut, 2013

hofman, jest trochę racji w tym, co mówi kozidron. Coś takiego jak.. "człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi". Jest wiele przypadkowych kadrów, ale są też i fajne. Zazdroszczę Ci za to odwagi. Potrafisz wejść do sklepu, zaklaskać w dłonie i: "dzień dobry, będę robił tu teraz zdjęcia.. Pan kierownik się odsunie, bo mi zasalania widok". To prawdziwy dar.. :)
hofman - Nie 17 Lut, 2013

To trochę abstrakcji ale mnie osobiście się podobają.
Mam też inne.
51

52

53

54

55

kozidron - Nie 17 Lut, 2013

Tutejszyn napisał/a:
Zazdroszczę Ci za to odwagi. Potrafisz wejść do sklepu, zaklaskać w dłonie i: "dzień dobry, będę robił tu teraz zdjęcia.. Pan kierownik się odsunie, bo mi zasalania widok". To prawdziwy dar.. :)


Nie wiem czy ta historyjka to prawda ale abstrahując od tego czy to bajka czy nie, od kiedy bezczelność jest darem ? Osobliwe, widać zachowanie a"la wojewódzki czy ten drugi głąb teraz należy do cech podziwianych :zalamany:


hofman, 51. - gdybyś się zdecydował na jakieś kadrowanie albo niżej albo wyżej, mozna też było przeczekać aż para pójdzie, to byś miał chociaż widoczek.

52. - mogłeś zajść z boku, to byłaby jakaś historia a tak mamy plecy.
53. - fajne gdyby nie obróbka
54. - wygląda na przypadkowy pstryk
55. - trzeba było zrobić b/w zamiast przepierać wybiórczo kolory, czy ten facet nie zasłuzył na to żeby mieć czerwone usta ? Odszumianie też klasa :zalamany:

Wojmistrz - Nie 17 Lut, 2013

hofman, zainwestuj w wystawę. Zrób wernisaż swoich prac i zobacz co będzie. Masz nietypową wizję i OK, to komuś może się podobać. Jeśli osiągniesz sukces to o twoim stylu będzie się pisało i porównywało do ciebie. Warto eksperymentować z fotografią, ale to nie forum o zdjęciach aby się uczyć fotografii tylko forum sprzętowe więc i zdjęcia muszą być dal tubylców według wzorca, bo inaczej nabiją cię na pal :)
Z tych zdjęć nie mam zastrzeżeń tylko do 52. Gratuluję fajnego pstryka.

kozidron - Nie 17 Lut, 2013

Wojmistrz napisał/a:
więc i zdjęcia muszą być dal tubylców według wzorca, bo inaczej nabiją cię na pal :)


może i tak, bo jak czytam kolegów szczególnie w wątku foto ludzi to tak jest, tylko przypadkowe pstryki i poszukiwanie swojego stylu to dwa rózne bieguny.

Wojmistrz - Nie 17 Lut, 2013

kozidron, ale ja też uważam, że ten dział jest do chwalenia się co lepszymi zdjęciami, anie nauką fotografii, za to w galerii powinny być tylko zdjęcia wybitne. Jest jak jest, sam nie jestem doskonały, ale zdjęcia mogą być zwykłe i pospolite, to nie grzech :) Każdy fotografuje jak potrafi, gorzej jeśli niczego nie wynosi z krytyki.
kozidron - Nie 17 Lut, 2013

Wojmistrz napisał/a:
kozidron, ale ja też uważam, że ten dział jest do chwalenia się co lepszymi zdjęciami


ale ja tak nie uważam !

Wojmistrz napisał/a:
anie nauką fotografii,


właśnie do tego jest ten dział, żeby podnosić swoje kwalifikacje i wyciągać wnioski z tego co napiszą ci inni użytkownicy.

Wojmistrz napisał/a:
za to w galerii powinny być tylko zdjęcia wybitne


na to bym nie liczył :wink:

Wojmistrz - Nie 17 Lut, 2013

kozidron, istnienie tego działu nie miało by sensu.
goltar napisał/a:
W tym dziale wstawiamy nasze zdjęcia i dzielimy się uwagami na ich temat.

Każdy ma chyba na tyle samokrytyki, by wystawiać te najlepsze, a nie najgorsze. Ja uważam, że nie istnieje zdjęcie do którego nie można się przyczepić, bo każdemu nie dogodzisz, a sztuką jest uczyć się na błędach innych.

kozidron - Nie 17 Lut, 2013

Wojmistrz napisał/a:
Każdy ma chyba na tyle samokrytyki, by wystawiać te najlepsze, a nie najgorsze.


rozumujesz bardzo bramkowo, 0 i 1 to w tym przypadku nie są jedyne odpowiedzi

goltar napisał/a:
wstawiamy nasze zdjęcia


Wojmistrz, "nasze" to nie znaczy najlepsze albo co ważniejsze skończone !

Wojmistrz napisał/a:
Każdy ma chyba na tyle samokrytyki, by wystawiać te najlepsze


Jak widać po większości zdjęć nie każdy :wink:

Ja często wstawiam półprodukty, żeby usłyszeć coś czego nie zauważyłem a to po to, żeby oszczędzić sobie pracy.

Wojmistrz - Nie 17 Lut, 2013

Szkoda robić dalszy ot.
hofman - Pon 18 Lut, 2013

52 Gdybym nawet mógł zajść z boku, a byłem w samochodzie to nie zrobiłbym tego, bo celem zdjęcia było pokazanie kupującego od zaplecza.
53 Ta plama to kartka odbijająca się od szyby w samochodzie, wiem, że może to trochę przeszkadzać, ale jak przystało na fotografię uliczną nie kadr, kompozycja czy jakość zdjęcia odgrywa rolę w zdjęciu a sam moment, a tu spojrzenie mężczyzn na kobietę robi to zdjęcie.
54 Było dokładnie zaplanowane, i zamierzony efekt został osiągnięty.

Jeszcze dwa ze słaba jakością, lecz ciekawą zawartością.
56

57

mozer - Pon 18 Lut, 2013

hofman, nie uważasz, że jak musisz tłumaczyć co chciałeś pokazać na zdjęciach, to coś jest z nimi nie tak?
pes - Pon 18 Lut, 2013

Ja lubię jak hofman tłumaczy i ocenia swoje foty :lol:
mozer - Pon 18 Lut, 2013

:D
Marx76 - Pon 18 Lut, 2013

hofman Zdjęcie nr. 48 pokonało wszystkie :mrgreen:
kozidron - Wto 19 Lut, 2013

Panowie(mozer,pes) trochę przesadzacie, są różni użytkownicy, tacy którzy komentują jak chylińska, tacy którzy są "oburzeni" i tacy którzy nie słuchają(o innych nie wspominam, bo ci są przeciętnie reformowalni). hofman jest na tyle spoko, że tylko nie słucha, dlatego mogliście wykazać się cierpliwością.

hofman napisał/a:
Gdybym nawet mógł zajść z boku, a byłem w samochodzie to nie zrobiłbym tego, bo celem zdjęcia było pokazanie kupującego od zaplecza.


No to nie pokazałeś emocji, bo chyba ich nie było, bo przy kupowaniu kapusty ciężko o emocje.
Potwierdzasz tylko moje uwagi o tym, ze to przypadkowy pstryk.

hofman napisał/a:
53 Ta plama to kartka odbijająca się od szyby w samochodzie, wiem, że może to trochę przeszkadzać, ale jak przystało na fotografię uliczną nie kadr, kompozycja czy jakość zdjęcia odgrywa rolę w zdjęciu a sam moment, a tu spojrzenie mężczyzn na kobietę robi to zdjęcie.


ja nie mówię o "tej plamie" bo domyslam się, że coś zasłaniało, mam na myśli agresywne odszumianie + podsycenie kolorów jednocześnie


hofman napisał/a:
54 Było dokładnie zaplanowane, i zamierzony efekt został osiągnięty.


no to dla mnie "efekt" jest nie do odczytania

muzyk - Wto 19 Lut, 2013

Mam wrażenie nowej wersji "... zmu". :neutral:
mozer - Wto 19 Lut, 2013

kozidron napisał/a:
Panowie(mozer,pes) trochę przesadzacie, są różni użytkownicy, tacy którzy komentują jak chylińska, tacy którzy są "oburzeni" i tacy którzy nie słuchają(o innych nie wspominam, bo ci są przeciętnie reformowalni). hofman jest na tyle spoko, że tylko nie słucha, dlatego mogliście wykazać się cierpliwością.

Prawdę mówiąc ja nie mam pojęcia co chciałeś przez powyższe zdania powiedzieć ;)

Mnie tylko śmieszy, że ktoś merytorycznie krytykuje zdjęcie, a od autora słyszy, że "tak miało być" ;)

kozidron - Wto 19 Lut, 2013

mozer napisał/a:
Prawdę mówiąc ja nie mam pojęcia co chciałeś przez powyższe zdania powiedzieć ;)


że hofman jest dość specyficznym użytkownikiem zakładki tego foruma :wink: ja bym z tej postawy się nie nabijał, bo przynajmniej nie jest butna :wink:

Usjwo - Wto 19 Lut, 2013

mozer napisał/a:

Mnie tylko śmieszy, że ktoś merytorycznie krytykuje zdjęcie, a od autora słyszy, że "tak miało być" ;)


Jedno nie wyklucza drugiego, merytoryczna krytyka nie oznacza ze krytykant ma racje.

mozer - Wto 19 Lut, 2013

kozidron, ja się nie nabijam ino sugeruję, żeby w ten sposób nie "tłumaczyć" swoich prac :)

Usjwo, oczywiście, ale myślę że jak się wczytasz w przebieg akcji, to będzie jasne co miałem na myśli ;)

kozidron - Sro 20 Lut, 2013

mozer napisał/a:
kozidron, ja się nie nabijam ino sugeruję, żeby w ten sposób nie "tłumaczyć" swoich prac :)


to nie pomoże :wink: ja już tez próbowałem :wink:

pes - Sro 20 Lut, 2013

ja tylko mogę się podpisać pod tym co napisał mozer :)
adf1985 - Sro 27 Lut, 2013

58. Może ja coś dodam, bo widzę, że cisza ostatnio.


[ Dodano: Sob 02 Mar, 2013 14:47 ]
59.


60.


61.


62.

90s - Pon 11 Mar, 2013

adf1985, jedynka i dwójka bardzo ciekawie skadrowane
tak w ogóle to przeglądnąłem poprzednie strony i wiele Twoich zdjęć jest nieaktywnych.

63.Przeszperałem dokładnie jeszcze raz szufladę i wygrzebałem jeszcze kilka fotek.

Old delhi family by Sanches90s, on Flickr

Sunders - Pon 11 Mar, 2013

90s 63 bardzo fajne. Robiłeś je za zgodą modelki?
90s - Pon 11 Mar, 2013

Sunders a znasz prawo odnośnie fotografii ludzi w Indiach lub innych krajach poza Polską skoro takie pytanie zadajesz?
Sunders - Pon 11 Mar, 2013

90s, prawa nie, ale zwyczaje w tych w których byłem starałem się poznać. Wiem, że robienie takich fotek bez zgody modelki może być ryzykowne-stąd moje pytanie.
pioroon - Pon 11 Mar, 2013

Jeżeli jej facet byłby w pobliżu to na pewno byłoby ryzykowne.
Przed sądem nie udowodniła by ci, że to ona ;)

pes - Pon 11 Mar, 2013

:mrgreen:
90s - Pon 11 Mar, 2013

Sunders W Indiach nie sądzę, ludzie się sami pchają pod obiektyw, były sytuacje że to ja byłem atrakcją turystyczną, dawali mi swoje dzieci i robili sobie ze mną zdjęcia, albo ja im robiłem a oni mi:)
Często też zaczepiali by im pstryknąć zdjęcie. Ja ogólnie nie przepadam za pozowanymi fotografiami jak robię streeta lub tym podobne fotografie. Dlatego staram się robić tak by nie zwracać na siebie uwagi.
W tym przypadku zachwycił mnie kontrast ubrań tej kobiety i jej dzieci.
Nie miała też nic przeciwko bo jak widać patrzy mi w puszkę i mam kilka różnych ujęć.

Co do praw w Indiach to myślę że są takie same jak w UK, w końcu to była ich kolonia a wpływy nadal są dość mocne.
Oraz na szczęście Hindusi są bardziej przyjaźnie nastawieni i nie przepadają za Pakistanem i terroryzmem czy też ortodoksyjnymi zachowaniami.

pes - Pon 11 Mar, 2013

90s chyba wyczerpał temat. Wiele osób, które były w Indiach mówią to samo odnośnie fotografii ulicznej w tym kraju. Podobnie jest w innych regionach Azji ;) Chill z tymi prawami etc. 8) Co jakiś czas taka prawo-fobia tu czasem wyskakuje widzę...
Sunders - Pon 11 Mar, 2013

Ja się zetknąłem, co prawda nie w Indiach, ale w krajach muzułmańskich, z agresją lub żądaniami bakszyszu, chociaż nie zawsze tak było. :smile:
pioroon - Pon 11 Mar, 2013

Sunders, czyżby Maroko? :)
Tam za wszystko chcą bakszysz. Za to kiedyś właśnie tam pierwszy raz się poczułem jako atrakcja turystyczna :D

90s - Pon 11 Mar, 2013

pioroon napisał/a:
Sunders, czyżby Maroko? :)

też obstawiam Maroko bo znajomi również wspominali że tam to nie za mile nastawieni do fotografów.
Za to zaskoczyli mnie pozytywnymi opiniami o Pakistanie.

Sunders - Pon 11 Mar, 2013

Tak, to było w Maroko.
hofman - Pon 11 Mar, 2013

64

90s - Pon 11 Mar, 2013

65.

Children, old delhi street by Sanches90s, on Flickr

[ Dodano: Pon 11 Mar, 2013 17:06 ]
widzę że awansowałem na maniaka:)

pes - Pon 11 Mar, 2013

Fajny fot :) hofman, obserwuj i czerp ;)
90s - Pon 11 Mar, 2013

Dzięki pes, do ideału jeszcze daleko co widać w prawym dolnym rogu:)
Tutejszyn - Pon 11 Mar, 2013

90s, ja za to bardzo lubię takie prawe rogi. Sceny uchwycone na gorąco, kiedy nie zawsze jest czas na dokładne przyłożenie aparatu. Do tego zniekształcenia pochodzące z obiektywu szerokokątnego. Dla mnie bomba :)
90s - Pon 11 Mar, 2013

Tutejszyn dzięki kolego. zawsze zostawiam te zniekształcenia i winietę bo ma swój klimat.
Po korekcie mi czegoś brakuje:)

degol - Pon 11 Mar, 2013

adf1985, trzeba będzie założyć temat Fotografia Ludzie Woda ;)
59 ludzie na coś zerkają, ale na co ?
60 lekko przechyla ci się łudź oraz linia nabrzeżna.
61, dwa kije wchodzą w pana, a jeden tylko wychodzi, a tak na poważnie, to może było pokazać łowiących z wodą, może było dać kilka kroków w prawo i łowiacych na tle mostu, może on był wł. dość ciekawy ?
ładnie most mógłby pociąć kadr ?
62, może było zrobić w pionie i skupić się tylko na metodzie zakładania przynęty ?




90s napisał/a:
Sunders W Indiach nie sądzę, ludzie się sami pchają pod obiektyw, były sytuacje że to ja byłem atrakcją turystyczną, dawali mi swoje dzieci i robili sobie ze mną zdjęcia, ...


Widać oglądali Misia ! ;)
Tylko proszę nie karć mnie, ze się powtarzam ;)

90s - Wto 12 Mar, 2013

degol napisał/a:

Widać oglądali Misia ! ;)
Tylko proszę nie karć mnie, ze się powtarzam ;)


Mów mi Ryś:)

[ Dodano: Wto 12 Mar, 2013 11:13 ]
66. Znowu patrzą :cry:

In the streets of Varanasi by Sanches90s, on Flickr

Crystof - Wto 12 Mar, 2013

90s, całkiem OK to foto (65.), choć ja bym więcej miejsca zostawił z strony w którą odwrócona jest głowa jegomościa, albo nawet w kwadrat upakował ;) .

Kurczę, muszę też w końcu gdzieś z aparatem wyskoczyć i pocykać fotki, ale niestety czasu ostatnio niezbyt.

90s - Wto 12 Mar, 2013

Crystof mówisz o tych dzieciach?
Kwadratowy kadr to dla mnie za wysokie progi, trudno mi się w nim odnaleźć by nie wyglądało jak mocno pocięte zdjęcie bo oryginał był kiepsko skadrowany.

hofman - Wto 12 Mar, 2013

pes napisał/a:
Fajny fot :) hofman, obserwuj i czerp ;)

Tak wszedłem na Flickra i widzę że niejeden może czerpać.
90s Jak patrzą to pokazują swoją dusze.

pes - Wto 12 Mar, 2013

hofman, napisz jeszcze "sam jesteś gupi" :mrgreen:
Crystof - Wto 12 Mar, 2013

90s napisał/a:
Crystof mówisz o tych dzieciach?
Kwadratowy kadr to dla mnie za wysokie progi, trudno mi się w nim odnaleźć by nie wyglądało jak mocno pocięte zdjęcie bo oryginał był kiepsko skadrowany.


Dokładnie. Oczywiście jak napisałem - samo foto jest fajne, ale chciałbym zobaczyć taki kadr o jakim pisałem, tzn zostawić więcej miejsca z lewej :) . Jakbyś miał kiedyś chwilę, ochotę i wenę to możesz się zabawić :D .

hofman - Sro 13 Mar, 2013

pes, piszę o portretach 90s, zrobiły na mnie duże wrażenie.
A streetowe? Nie widzę powodów do krytyki.

90s - Sro 13 Mar, 2013

Dzięki hofman
co do tego patrzenia w obiektyw to ja mam inne podejście, i szczęśliwy jestem gdy uda mi się zrobić zdjęcie nie zwracając na siebie uwagi.
Tak samo staram się robić już gotowe kadry co przy 24mm na FF jest dość dla mnie trudne. Stąd mam wiele pionowych ujęć lub pod mocnym kątem.

hofman - Czw 14 Mar, 2013

90s,
Cytat:
szczęśliwy jestem gdy uda mi się zrobić zdjęcie nie zwracając na siebie uwagi.

Bo aparat trzyma się przy oku tylko ułamek sekundy i trzeba podejść z zaskoczenia nie interesując się obiektem, modelem. Trzeba zrobić to tak szybko żeby iść dalej, zanim fotografowana osoba uświadomi sobie, co się stało. Żeby przyśpieszyć proces robienia zdjęcia ostrość ustawia się stałą i robi się zdjęcia z określonej odległości.

Cytat:
Tak samo staram się robić już gotowe kadry co przy 24mm na FF jest dość dla mnie trudne. Stąd mam wiele pionowych ujęć lub pod mocnym kątem.

Takie zdjęcia są najlepsze i najtrudniejsze, street wcale nie musi być poukładany czy skomponowany.

pes - Pią 15 Mar, 2013

67.

degol - Sob 16 Mar, 2013

pes, co ich tak porozciągałeś ! Zły dzień ? ;)
Interesująco w kadrze zoom-owałeś.

pes - Sob 16 Mar, 2013

Stałką nie umiem zoomować ;)
ophiuchus - Sob 16 Mar, 2013

pes, słyszałem, że podobno nogami można :cool: a fota bardzo mi się podoba :]
pes - Sob 16 Mar, 2013

ophiuchus, no popatrz a ja gupi zawsze stałem w miejscu :mrgreen: dzięki ;)
hofman - Sob 16 Mar, 2013

68. Aleksander.

69

70

71

72

pes - Sob 16 Mar, 2013

68 mi się podoba. Myślę że w fajnej konwerski B&W i w kwadracie z Aleksandrem po prawej byłoby też ciekawie.
degol - Sob 16 Mar, 2013

pes napisał/a:
Stałką nie umiem zoomować ;)


Widać szybko biegasz !:)

mrooq - Pią 22 Mar, 2013

Kilka zdjęć z święta Sw. Patryka. Dublin

73.


74. tutaj raczej drugi plan jest pierwszym planem.


75.


76. Trochę nieostro ale nie mogłem się oprzeć pokusie wg mnie niezłego kadru

hofman - Sob 30 Mar, 2013

Temat coś pod umiera.
Żeby chociaż 90s coś sypnął to nie, poszedł do tych od Nikonów.
77

78

79

80

81

lvl3ha - Sob 30 Mar, 2013

79 ladnie wyszlo :)
90s - Sob 30 Mar, 2013

hofman nigdzie nie poszedł, a raczej poszedł po rady:), trzeba przyznać że jest tam sporo dobrych fotografów. No i pociśnięto konkretnie moje streety, więc jest nad czym pracować:)

Poza tym ja dawno nie robiłem streeta pogoda do bani, może jak się ciepło zrobi to znowu wyskoczę na jakieś nocne łowy.

mizaack - Sob 30 Mar, 2013

82.


83.

hofman - Nie 31 Mar, 2013

90s, faktycznie dobrzy fotografowie tam są i poziom starają się trzymać, może nie tak jak na cyberfoto gdzie nie ma możliwości usunięcia zdjęcia i trzeba się dobrze zastanowić co się wstawia żeby się później nie wstydzić.
Ja tam widzę prawie same pochwały, a ty piszesz że pociśnięto te zdjęcia. Nie wiem co się stało z tymi ludźmi teraz wszędzie tylko chwalą.
mizaack, się pokazałeś to Ci się dostanie.
82 Mam wrażenie że za długo patrzyłeś przez obiektyw i tych dwóch po prawej się znudziło, zaniepokoiło.
Gdyby nie to mogło by być ciekawie
Na 83 kolory czy raczej różnice między negatywem a pozytywem są zbyt małe wszystko się zlewa w jedną całość. nie mówiąc już o kadrowaniu. Widziałbym to szerzej i w pionie a tak to wyszło jakoś nieładnie pocięte.
Ale nie poddawaj się mizaack, pokazuj dalej, już nie będę.

Pan_Żabka - Nie 31 Mar, 2013

Oglądając zdjęcia jak numer 81 ja nigdy nie zrozumię ulicznej fotografii. Ponoć strzelba raz do roku sama wystrzeli... tutaj migawka wystrzeliła jak aparat na pasku wisiał?
90s - Nie 31 Mar, 2013

hofman street ale z Indii:) co do cyberfoto to nie sprawdzałem jak tam galeria wygląda.

Pan_Żabka napisał/a:
Oglądając zdjęcia jak numer 81 ja nigdy nie zrozumię ulicznej fotografii. Ponoć strzelba raz do roku sama wystrzeli... tutaj migawka wystrzeliła jak aparat na pasku wisiał?


Dla mnie 81 to jedyne które rozumiem dlaczego je zrobiono, napis na plecach faceta i graffiti w jednym z mocnych punktów.
Szkoda że technicznie słabo.

hofman nie inspirujesz się innymi?

hofman - Nie 31 Mar, 2013

81 mówi o tym, że przyszedł sponsor i z Angielszczył nazwę klubu.
Faktycznie zbyt późno dostrzeżone, przez co maksymalna ogniskowa, na której rozdzielczość obiektywu nie jest najlepsza i kadrowanie popsuły jakość.
90s, Głównie robię zdjęcia z samochodu, więc trudno się kimkolwiek inspirować, zresztą mam swoją wizję streeta, ale chętnie oglądam zdjęcia z ulicy, zresztą fotografia uliczna nie jest fotografią komercyjną rzadko mi się podobają zdjęcia innych, myślę, że te zdjęcia robi się bardziej dla siebie jak dla innych.
Swego czasu na Nikoniarzach był taki fotograf (nie pamiętam Nicka ) robił analogiem cz/b chyba gdzieś w telewizji natknąłem się na jedno z jego zdjęć zebra na reklamówce na tle zebry, przejścia dla pieszych. Pozostałe jego zdjęcia rzadko przedstawiały coś ciekawego lub ciekawie ujętego a jestem pewny, że sam fotografujący widział w tych zdjęciach coś szczególnego. Nie mogę teraz znaleźć bo Nikoniarze ukrywają starsze streetowe tematy.
Na 500 też trudno mi znaleźć jakieś szczególnie dobre zdjęcia, które by mi przypadły do gustu
Zresztą popatrz
http://500px.com/popular?only=Street
Natknąłem się tam ostatnio na Jacka Gadomskiego który robi niesamowite fotki
http://500px.com/photo/29541457?from=popular
Jest jeszcze Kai który mnie motywuje do robienia fotek.
http://www.youtube.com/watch?v=wnzQjM98_-c
I Eric Kim który promuje fotografię uliczną, można tam znaleźć wiele informacji o fotografii ulicznej.
http://erickimphotography.com/blog/
A z Polskich fotografów to najlepszego streeta widziałem od Rafałą Czarnego z Krakowa ale chyba przestał już zdjęcia robić.
http://www.cyberfoto.pl/a...afal-czarny.htm

lvl3ha - Pon 01 Kwi, 2013

hofman napisał/a:
Jest jeszcze Kai który mnie motywuje do robienia fotek.

bufon i tyle :)

mizaack - Wto 02 Kwi, 2013

hofman napisał/a:

mizaack, się pokazałeś to Ci się dostanie.


hofman
Niech mi się dostaje byle konstruktywnie :)

Przy 82. wręcz przeciwnie, ten jeden się zorientował.
Tak czy siak... Dziękuję za uwagi :)

hofman - Pon 15 Kwi, 2013

84

Marx76 - Pon 15 Kwi, 2013

hofman. 84 jest dla mnie totalną niewiadomą, no chyba że reklamujesz tamtejszą pomoc drogową.
lvl3ha - Pon 15 Kwi, 2013

Marx76 napisał/a:
hofman. 84 jest dla mnie totalną niewiadomą, no chyba że reklamujesz tamtejszą pomoc drogową.

Przemytnik inwentarza zywego :) ))

hofman - Wto 16 Kwi, 2013

Dla mnie totalną niewiadomą było jak stałem 40min w korku.
Ale skoro nie widzisz to znaczy że powinienem był się zatrzymać.
Z drugiej strony wysypały sie kolorowe ubrania przez rozwalona skrzynie ładunkową.

85

Usjwo - Wto 16 Kwi, 2013

hofman miedzy 84 i 85 jest przepaść

Ja mam cztery kryteria, przez które zdjęcie musi przejść (zeby było zdjęciem). Wazne jest że może przejśc do następnego kryterium tylko po zaliczeniu poprzedniego

1. nie wsztko trzeba fotografować
2. nie wszystko co sfotografuje jest ciekawe
3 nie wszyskto co jest ciekawe, bedzie się podobać
4. jak się nie podoba, to trudno i tak robie swoje ;)

Marx76 - Wto 16 Kwi, 2013

Sam rozumiesz kolego hofman, to co ty odczuwałeś w tamtym momencie nie jest przekazane w Twojej fotografii, my widzimy jedynie uszkodzony samochód i pomoc drogową, powiedziałeś, że stałeś 40 min w korku, więc gdybyś np: wyszedł z samochodu i ciekawie pokazał ten kilometrowy korek, jak mniemam przez ten czas taki powstał, może było by ciekawie, a tak niestety, gdy oglądam takie zdjęcie nie widzę niczego szczególnego. To tylko taka wskazówka, ja nie pokazałbym tego przez szybę samochodu.
Za to 85 odbieram już jak relacje z miejsca zdjęć filmowych, czy też powrót, zupełnie inna historia. :wink:

Arkowal - Sro 01 Maj, 2013


hofman - Nie 12 Maj, 2013

87

Arkowal - Czw 16 Maj, 2013


moronica - Pią 17 Maj, 2013

Arkowal, zostaw to niebo w spokoju takie jasne, nie wyglada dobrze takie szare, przeciez to sloneczny dzien
Arkowal - Pią 17 Maj, 2013

moronica napisał/a:
Arkowal, zostaw to niebo w spokoju takie jasne, nie wyglada dobrze takie szare, przeciez to sloneczny dzien

Dzięki,tak właśnie myślałem,ale jakoś te jasne do mnie nie przemawiało :mrgreen:

moronica - Pią 17 Maj, 2013

Arkowal, to poprawniej naswietl w przyszlosci, tak by przepalow nie bylo
Arkowal - Pią 17 Maj, 2013

moronica napisał/a:
Arkowal, to poprawniej naswietl w przyszlosci, tak by przepalow nie bylo

Nie było przepalów,jednak wydawało mi się trochę nie naturalne kiedy przyciemniłem troszkę lewą stronę.Zaraz przetrenuję jeszcze raz :mrgreen:
Co myślisz o drugim?

Usjwo - Pią 17 Maj, 2013

Akrowal W obydwu bym kadrowanie zmienił, w 88 za dużo przestrzeni dokoła, w 89 za dużó wszystkiego w tle. Ten mały wyłazi z kadru co nie byłoby takie złe, gdyby za jedo plecami nie działo się sto innych historii. Technicznie to już moronica napisała, jak juz pęzlujesz to niebo to dokładnie. 89 to jakis crop wielki :???:
Arkowal - Pią 17 Maj, 2013

Usjwo napisał/a:
Akrowal 89 to jakis crop wielki :???:

Oj bardzo wielki :mrgreen: Przydało by się cos dłuzszego :cry:

[ Dodano: Pią 17 Maj, 2013 21:38 ]
90

muzyk - Pią 17 Maj, 2013

Coś z ostrością hardcore :shock:
moronica - Sob 18 Maj, 2013

Arkowal, ta biedna kobieta wyglada jakby byla ofiara popazenia 1 stopnia. naprawde tego nie widzisz?
Arkowal - Sob 18 Maj, 2013

:mrgreen: Widzę,chciałem to zmienić ale już nie mogłem edytować,ostrość też.Niepowinienem pokazywać :cry:
Usjwo - Nie 19 Maj, 2013

Arkowal Cropy 100% wytawiamy w watkach o sprzęcie, by mieć możliwości spierania się o wyższoszci Nikona/Pentaxa nad Canonem, lub tych wszystkich nad Sony :razz: :wink: . Tutaj wstawiamy raczej "całe" zdjęcia :grin:
zjb - Pią 24 Maj, 2013

91.

Arkowal - Pon 27 Maj, 2013

92
Coman - Pon 27 Maj, 2013

Arkowal, prawie jak Ganges :mrgreen:
lvl3ha - Pon 27 Maj, 2013

mydlo :shock:
degol - Pon 27 Maj, 2013

My

93


94


95


96


97


98


99


100


101


102


103


104


105


106


107


108

Arkowal - Pon 27 Maj, 2013

lvl3ha napisał/a:
mydlo :shock:

Gdzie? :mrgreen:

zjb - Pon 27 Maj, 2013

Mydło + śrut:

109.

90s - Wto 28 Maj, 2013

degol pierwsza fotka bardzo fajna.

Co do reszty wrzucających to co Wam się sprzęt sypie na tej ulicy że takie zdjęcia rozmazane, zaszumione i przycinane jakbyście z 10 ulic dalej stali i je robili?.

pes - Wto 28 Maj, 2013

90s napisał/a:
degol pierwsza fotka bardzo fajna.

Co do reszty wrzucających to co Wam się sprzęt sypie na tej ulicy że takie zdjęcia rozmazane, zaszumione i przycinane jakbyście z 10 ulic dalej stali i je robili?.
+1, też się dziwię, poziom tego działu siada... :(
Sunders - Wto 28 Maj, 2013

110.

adf1985 - Czw 30 Maj, 2013

111.

Arkowal - Pią 31 Maj, 2013

112
adf1985 - Pią 31 Maj, 2013

Ludzie, sorry za brutalność, ale występuje brak emocji na tych wszystkich zdjęciach - w tym moim również, wstawiłem jako zapychacz. Fotografia uliczna to emocje, sytuacje wyraziste albo interesujące osoby. Na większości tych fotek brak jest tego wszystkiego (w mojej zresztą też, żeby nie było). To w większości są nieśmiałe pstryki z ulicy. Może ktoś da prawdziwe street photo? Bo póki co to jakieś obrazki zrobione teleobiektywem albo zza szyby itd. Więcej odwagi trzeba do takiej fotografii, a nie tylko stanąć z lufą i pstryknąć przypadkowe osoby. Heh, wiem, że niektórzy pomyślą, że nauczyciel się znalazł. Nie umiem robić streeta, ale umiem patrzeć i oceniać. Ten wątek ma ostatnio słaby poziom. Zdjęcie numer 66 to ostatnie street jakie widziałem w tym wątku, no może jeszcze 68 i 93 można by do kategorii zaliczyć. Reszta po 66 z tymi 2 wyjątkami to jakieś przypadkowe zdjęcia z wycieczki. Ja chcę w fotografii ulicznej zobaczyć coś niezwykłego. Chodzi mi o to, że jak idę ulicą, to widzę mniej więcej to samo, co na tych zwyczajnych zdjęciach z tego wątku. Czasem jedynie widzę ciekawe sytuacje lub ludzi i fotografia uliczna jest właśnie po to, żeby zatrzymywać interesujące momenty. To tak, jakby ktoś w wątku dotyczącym krajobrazów dawał jakieś zdjęcie drzewka, które jest nieciekawie oświetlone, niebo przepalone itd., innymi słowy zaburzyłby tym zdjęciem wszelkie wrażenia, dla których właśnie istnieje fotografia krajobrazu. To by się nie podobało. Tak samo nie podobają mi się zdjęcia tutaj wstawiane. Więcej odwagi, jak ktoś chce robić uliczne. To jest najtrudniejszy rodzaj fotografii. Lepiej wstawić 1 zdjęcie na pół roku, które będzie miało dobry poziom, niż wstawiać dziesiątki przypadkowych. Jeszcze raz wspomnę, sam nie robię streeta, tylko bawię się w łatwiejsze tematy z lepszym lub gorszym skutkiem. Po prostu mój przekaz jest taki, żeby nie wstawiać zdjęć tak już na maxa na siłę.
Arkowal - Pią 31 Maj, 2013

Z pewnością masz racje i zgadzam się w 100% z Twoją wypowiedzią,jednak idąc tą myślą mielibyśmy tu tylko trzy foty :cry:
adf1985 - Pią 31 Maj, 2013

Nie ma się co łamać. Gdyby osiągnąć jakiś ideał estetyki, to godne prezentowania byłoby może 1% zdjęć. Ja tylko napisałem tak trochę w celu motywacji. Te zdjęcia nie są dobre, bo są robione daleko. Wg mnie dobre street photo jest mozliwe na różnych wydarzeniach, festynach w dużych miastach, gdzie nikt się nie zna. To jest miejsce, w którym każdy robi zdjęcia, więc nie ma wtedy strachu, że wyjdziemy na dziwaków :) . Jest bliski kontakt z ludźmi i walimy foty. Można nawet udawać, że trzyma się aparat bezczynnie przed sobą, ustawić szeroki kąt i coś popróbować robić. Trochę loteria, ale jak dobrze się trafi, to wyjdzie coś ciekawego :P . Najważniesze to odwaga. Sam nie jestem odważny, dlatego streeta sobie odpuściłem, ale swoje wiem, bo próbowałem tego trochę.

Ja zawsze jak podchodziłem do fotografii ulicznej, to starałem się nabyć sobie niepisane prawo do robienia zdjęć. Chodziło o to, że w danym miejscu robiłem najpierw zdjęcia ogólne, otoczenie, nawet budyneczki, dzięki czemu byłem oswojony z otoczeniem i na odwrót. Później jest juz wszystko jedno i zaczyna się zabawa :P . Tak samo ostatnio zwiedzałem pewien statek w moim mieście. Oczywiście porobiłem kilka ciekawych według mojego uznania ujęć, ale w pewnym momencie bardziej niż sam obiekt zaczęli mnie interesować ludzie. Nie miałem skrupułów tylko waliłem foty. Ludzie tego kompletnie nie widzieli. Biegnie np. dziecko prosto na mnie, wyglądało to na ciekawą sytuację i pstryknąłem. Byłem centralnie na linii wzroku rodziców. Oczywiście nikt mnie nie zauważył. A nawet jak ktoś zauważy, to udajesz, że robisz coś co jest za człowiekiem i się zaczynasz w tamtym kierunku rozglądać i jeszcze robisz minę, która sugeruje, że ten człowiek stoi w kadrze :) . Działa w 100%, robiłem tak kilka zdjęć z odległości 3-4 metrów i nigdy nikt się nie kapnął. Polecam :)

Generalnie uważam, że wszystkie najlepsze zdjęcia uliczne powstały dzięki odwadze i sprytowi fotografa. Po prostu trzeba się umiejętnie wkręcić w sytuację bez zauważenia. Wyobraź sobie ile byś zrobił genialnych zdjęć, gdybyś był niewidzialny i mógłbyś podejść tak blisko jak ci się podoba. Na pewno bardzo dużo. Jeśli zdobędziesz odwagę i spryt, to zdjęcia będą lepsze. Ja tam sobie odpuszczam uliczną, nie mam tej odwagi wystarczająco dużo, żeby coś z tego wyszło.

Arkowal - Pią 31 Maj, 2013

adf1985 napisał/a:
Te zdjęcia nie są dobre, bo są robione daleko.


Z 10m to daleko? :smile:
113 z 2m :smile:

adf1985 - Pią 31 Maj, 2013

Arkowal napisał/a:
adf1985 napisał/a:
Te zdjęcia nie są dobre, bo są robione daleko.


Z 10m to daleko? :smile:
113 z 2m :smile:


Myślę, że to wszystko zależy. Czasem 10m to daleko, a czasem blisko. Ważne, żeby na zdjęciu była ta bliskość. Tutaj nie widzę. Przyznam jednak, że 113 nie jest wcale takie złe. Po prostu mnie nie porusza, ale sama bliskość już daje radę.

degol - Sob 01 Cze, 2013

Część ze zdjęć mogłem już pokazywać, ale ... .

114


115


116


117


118


119


120


121


122


123


124


125


126


127


128


129
Tu Macie wiecej zdjęć w odniesieniu do foty 128

130
Tutaj na ul. Warszawy Euro 2012 po meczu Polska Rosja

131
Euro 2012 na ul. Wrszawy po meczu finałowym Italia Hiszpania

hofman - Sob 01 Cze, 2013

Ale posypali zdjęciami, i dobrze.
132

133

134

adf1985, znowu nie zobaczyłem Twojego zdjęcia.
114 świetne zdjęcie.
Alkochol zgłada Polaków, hipnotyzer zrobił co trzeba.

Arkowal - Nie 02 Cze, 2013

134Dobre
Mazek - Sro 05 Cze, 2013

135.

kozidron - Pią 07 Cze, 2013

133. kurcze, czemu tak centralnie
cptkerro - Pią 07 Cze, 2013

136.



137.


muzyk - Pon 10 Cze, 2013

135. Hmm?
adf1985 napisał/a:
Ludzie, sorry za brutalność, ale występuje brak emocji na tych wszystkich zdjęciach - w tym moim również, wstawiłem jako zapychacz. Fotografia uliczna to emocje, sytuacje wyraziste albo interesujące osoby. Na większości tych fotek brak jest tego wszystkiego (w mojej zresztą też, żeby nie było). To w większości są nieśmiałe pstryki z ulicy. Może ktoś da prawdziwe street photo? Bo póki co to jakieś obrazki zrobione teleobiektywem albo zza szyby itd. Więcej odwagi trzeba do takiej fotografii, a nie tylko stanąć z lufą i pstryknąć przypadkowe osoby. Heh, wiem, że niektórzy pomyślą, że nauczyciel się znalazł. Nie umiem robić streeta, ale umiem patrzeć i oceniać. Ten wątek ma ostatnio słaby poziom. Zdjęcie numer 66 to ostatnie street jakie widziałem w tym wątku, no może jeszcze 68 i 93 można by do kategorii zaliczyć. Reszta po 66 z tymi 2 wyjątkami to jakieś przypadkowe zdjęcia z wycieczki. Ja chcę w fotografii ulicznej zobaczyć coś niezwykłego. Chodzi mi o to, że jak idę ulicą, to widzę mniej więcej to samo, co na tych zwyczajnych zdjęciach z tego wątku. Czasem jedynie widzę ciekawe sytuacje lub ludzi i fotografia uliczna jest właśnie po to, żeby zatrzymywać interesujące momenty. To tak, jakby ktoś w wątku dotyczącym krajobrazów dawał jakieś zdjęcie drzewka, które jest nieciekawie oświetlone, niebo przepalone itd., innymi słowy zaburzyłby tym zdjęciem wszelkie wrażenia, dla których właśnie istnieje fotografia krajobrazu. To by się nie podobało. Tak samo nie podobają mi się zdjęcia tutaj wstawiane. Więcej odwagi, jak ktoś chce robić uliczne. To jest najtrudniejszy rodzaj fotografii. Lepiej wstawić 1 zdjęcie na pół roku, które będzie miało dobry poziom, niż wstawiać dziesiątki przypadkowych. Jeszcze raz wspomnę, sam nie robię streeta, tylko bawię się w łatwiejsze tematy z lepszym lub gorszym skutkiem. Po prostu mój przekaz jest taki, żeby nie wstawiać zdjęć tak już na maxa na siłę.

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Przypominam tylko o konsekwencjach prawnych zdjęć innych osób - tzn. publikowanie ich zdjęć bez (zakładam, że najczęściej tak jest) bez ich zgody.

Nie próbujcie tylko zdjęć np. z Niemiec tak publikować...
można nieźle beknąć.

Właśnie dowiedziałem się, że są adwokaci specjalizujący się w tropieniu takich fotek...
:shock:

Arkowal - Pon 10 Cze, 2013

muzyk nie strasz ludzi bo nie będziemy mieli czego oglądać :cry:
muzyk - Pon 10 Cze, 2013

Arkowal napisał/a:
nie strasz ludzi

Ja nie straszę, tylko piszę jak jest.

Obcych ludzi można fotografować prawie zawsze, ale z publikacją tych zdjęć... trzeba uważać, bądź mieć zgodę - nawet na piśmie.

pes - Wto 11 Cze, 2013

Ej! Ja mam bardziej atrakcyjny lakier! ;)

138.

TS - Czw 13 Cze, 2013

degol napisał/a:
Część ze zdjęć mogłem już pokazywać, ale ... .
125

O, to mi się podoba :grin: . Stare dzieje, ledwo się poznałem...

muzyk napisał/a:
Właśnie dowiedziałem się, że są adwokaci specjalizujący się w tropieniu takich fotek... :shock:

Cóż za przykładni i bezinteresowni obrońcy prawa :razz: . To nie zarzut wobec Ciebie i dzięki za ostrzeżenie. Raczej chodzi mi to, że prawo bardzo często broni interesów jakichś tam grup nacisku, a nie broni porządku. Jak dla mnie jeśli ktoś pokazuje się w miejscu publicznym, to mogę robić mu zdjęcie i żadne przepis tego nie zmieni. Przypomina mi to ,,nielegalne'' słuchanie radiostacji numerycznych (bodajże w UK jest taki absurdalny przepis).

muzyk - Pią 14 Cze, 2013

TS napisał/a:
Cóż za przykładni i bezinteresowni obrońcy prawa

Piszę, gdyby komuś w "rzeszy" zachciało się strita.
Owszem, czemu nie, ale lepiej znać konsekwencje, czy inaczej - co wolno.

P.S. Kiedyś ich ten "Ordnung" zeżre z kopytami. I to bez przepitki... :lol:
TS napisał/a:
Jak dla mnie jeśli ktoś pokazuje się w miejscu publicznym

Mylisz się i to sromotnie.

TS - Pią 14 Cze, 2013

Ale w czym się mylę? Jeśli ktoś aż tak chroni swój wizerunek, by nie chciał być fotografowany, to niech siedzi u siebie w domu (albo przenosi się do lasu/na bezludną wyspę). Jeśli zrobię mu zdjęcie w miejscu publicznym jak leży pijany labo dłubie gdzieś tam, to sam jest sobie winien. Niektórzy nawet nie chcą, by fotografować ich samochody z tablicami, zapominając, że drogi nie są ich własnością.
maziek - Pią 14 Cze, 2013

Ty mówisz o fotografowaniu - a muzyk o publikowaniu. Zasadnicza różnica.
lvl3ha - Pią 14 Cze, 2013

maziek napisał/a:
Ty mówisz o fotografowaniu - a muzyk o publikowaniu. Zasadnicza różnica.

I tu moje pytanie.
Czy za darmo w internecie mozna publikowac wszystkie zdjecia bez wyjatku czy tu tez sa jakis ograniczenia?

muzyk - Sob 15 Cze, 2013

maziek napisał/a:
Ty mówisz o fotografowaniu - a muzyk o publikowaniu. Zasadnicza różnica.

I tu Was zaskoczę.
Niby tak, ale...
w prawie niemieckim (bo o nim głównie mowa, choć podejrzewam, że w różnych krajach EU jest podobnie) jest tak, że nawet samo zrobienie zdjęcia BEZ chęci publikowania... może być problematyczne, czyli, że jeśli dana osoba nie wyraża zgody, to nie można jej zrobić zdjęcie, nawet jeśli nie będzie opublikowane.

Nie wiem do końca jak jest w przypadku reporterów z akredytacją, ale raczej ci, ze względu na inne priorytety, mogą.

Istnieje coś takiego jak swoboda w wykonywaniu panoram - tutaj nie trzeba mieć zgody osób, które znajdą się na zdjęciu.

Poza tym, nie wspominam o niektórych obostrzeniach dotyczących fotografowania np. budynku Chryslera, czy placówek Mc Donald's'a. :!:
TS napisał/a:
Jeśli zrobię mu zdjęcie w miejscu publicznym jak leży pijany labo dłubie gdzieś tam, to sam jest sobie winien.

Nie.
Ty jesteś winien, że zrobiłeś mu zdjęcie, a jeśli je opublikujesz, a ów ono znajdzie, bekasz w "rzeszy" nawet 6 cyfrową sumę. W euro...

Nie chodzi o miejsce publiczne, ale prawa danej osoby, która może leżeć zas...na i zarzygana nawet we wnętrzu kościoła, ale Ty nie masz prawa ją sfotografować, bez jej zgody.

lvl3ha - Sob 15 Cze, 2013

Swietnie czyli miejsce publiczne a nie moge robic zdjec. Wiem ze dochodzi kwestia udowodnienia faktu iz moim zamiarem bylo zrobienie zdjecia danej osobie a nie zwyklego zdjecia czegostam a dana osoba pojawila sie w kardze :) . Slyszalem ze takie jaja sa jak chcemy zarobic na zdjeciu.

Ale teraz mam inne pytanie. Skoro gazety zwolnia powiedzmy wszystkich fotoreporterow i znane osobistosci nie udziela zgody na publikacje swojego zdjecia to jak ci zwykli ludzie beda mogli udostepnic gazecie zdjecie powiedzmy jakiegos pijanego polityka?

Albo jak ktos bedzie bral udzial w wypadku to nie moge zrobic mu zdjecia i opublikowac jak nie wyrazi zgody?

Co ze zlodziejami ??

muzyk - Sob 15 Cze, 2013

lvl3ha napisał/a:
Wiem ze dochodzi kwestia udowodnienia faktu iz moim zamiarem bylo zrobienie zdjecia danej osobie a nie zwyklego zdjecia czegostam a dana osoba pojawila sie w kardze :) .

Do pewnego momentu byłem przekonany, że tak właśnie jest - osoba na fotografii nie na pierwszym planie.
Nic z tego. Nawet i ta, bez zgody nie może być fotografowana.

Po prostu drakońskie obostrzenia.

Jeśli ktoś zna problem, wie jak jest np. w Polsce, czy innych krajach - niech się podzieli tą wiedzą.
lvl3ha napisał/a:
pijanego polityka?

To jest śliski temat, bo osoby publiczne, powszechnie znane mogą być, podczas wykonywania czynności związanych z ich publiczną pracą, fotografowane - bez żadnego zapytania ich o zgodę.
Co innego, jeśli te osoby publiczne fotografuje się prywatnie. Sześcio, ba, nawet siedmiocyfrowe sumy za odszkodowanie. W euro...
lvl3ha napisał/a:
Albo jak ktos bedzie bral udzial w wypadku to nie moge zrobic mu zdjecia i opublikowac jak nie wyrazi zgody?

W Niemczech NIE.

W Polsce - nie wiem.

Cytat:
Co ze zlodziejami ??

Nie wiem, choć przypuszczam, że podobnie. Zobacz, jak są publikowane zdjęcia przestępców - twarz zasłonięta.

P.S. Nie piszę to po to, by nagle wprowadzić strach, zamęt itd.
Po prostu - interesuje mnie fotografia uliczna, stąd czasem czytam na temat prawa w tej tematyce.
Fotografowanie bez zgody jest prawie niemożliwe. Przynajmniej w Niemczech... :neutral:

SZKODA.

lvl3ha - Sob 15 Cze, 2013

muzyk napisał/a:
Fotografowanie bez zgody jest prawie niemożliwe. Przynajmniej w Niemczech... :neutral:
Slyszalem ze nawet w google polowa domow jest rozmyta w niemczech.
maziek - Sob 15 Cze, 2013

O ile sobie przypominam nasze dyskusje na tym forum sprzed roku czy dwóch to w Polsce:

- można fotografować dowolne osoby bez ich zgody
- można bez zgody publikować zdjęcia osób, które nie stanowią głównego motywu zdjęcia lub które są osobami publicznymi występującymi oficjalnie.

Dotyczy to przestrzeni publicznej. Zdaje się, że w miejscu prywatnym w ogóle trzeba mieć zgodę na fotografowanie jako takie (której posiadanie nie zmienia nic kwestii obwarowań wyżej wymienionych).

Ponadto obiło mi się o uszy, że już także w Polsce są obiekty, których zdjęć nie wolno publikować w celach zarobkowych - ale nie wiem, czy to prawda. Ktoś chyba o jakimś moście w Wawie pisał w tym biuście.

90s - Sob 15 Cze, 2013

kolega maziek ma racje, tak samo jest w UK.

Zgodę potrzebujesz tylko wtedy kiedy chcesz użyć tych zdjęć w celach zarobkowych w reklamie itd.
muzyk straszysz tymi Niemcami cały czas, wyprowadź się stamtąd bo do dupy kraj dla fotografa.
Poza tym chyba już z trzy razy ten temat przerabiałeś tutaj:)

broczek - Sob 15 Cze, 2013

TS napisał/a:
Ale w czym się mylę? Jeśli ktoś aż tak chroni swój wizerunek, by nie chciał być fotografowany, to niech siedzi u siebie w domu (albo przenosi się do lasu/na bezludną wyspę). Jeśli zrobię mu zdjęcie w miejscu publicznym jak leży pijany labo dłubie gdzieś tam, to sam jest sobie winien. Niektórzy nawet nie chcą, by fotografować ich samochody z tablicami, zapominając, że drogi nie są ich własnością.


Przeprasza za OT ale pierdzielisz.
Idąc tym tokiem rozumowania możesz też wszystkich podsłuchiwać - nagrywać dźwięk, bo gadają w miejscu publicznym czy to przez telefon, czy twarzą w twarz. A przestrzeń nie jest ich własnością.

kufel - Sob 15 Cze, 2013

90s napisał/a:
Poza tym chyba już z trzy razy ten temat przerabiałeś tutaj:)
więcej... ;)
lvl3ha - Sob 15 Cze, 2013

broczek, pewnie ze moge. Nikt mi nie zabroni nagrac co ktos mowi. Nie jest to tylko uznawane jako dowod w sadzie bo nie poinformowalem kogos o tym fakcie. :lol: :lol: :lol:
muzyk - Sob 15 Cze, 2013

90s napisał/a:
bo do dupy kraj dla fotografa.

Zgadza się - szczególnie w kwestii fotografii ludzi.
90s napisał/a:
Poza tym chyba już z trzy razy ten temat przerabiałeś tutaj:)

Obiecuję, że czwarty razy nie powtórzę.
To czy ktoś beknie, czy nie za publikowanie czyjejś twarzy, ani mnie w sumie ziębi, ani grzeje.

P.S.
Poza tym, polecam na koniec sprawdzić kwestie prawne w temacie w kraju w którym się foci...
90s napisał/a:
Zgodę potrzebujesz tylko wtedy kiedy chcesz użyć tych zdjęć w celach zarobkowych w reklamie itd.

Być może tak jest w Stanach.
W "rzeszy" nawet zdjęcia nie możesz pstryknąć tak naprawdę. :!:
Co do Polski, natrafiłem na coś takiego.

TS - Sob 15 Cze, 2013

muzyk napisał/a:
W "rzeszy" nawet zdjęcia nie możesz pstryknąć tak naprawdę. :!:

Od zawsze mieli totalitarne zapędy :???:

muzyk, że też chce Ci się taki bełkot prawniczy czytać... Przeczytałem pierwsze zdanie i nadal nie wiem co to jest wizerunek. Bo co to znaczy, że pozwala na identyfikację? Kumpel rozpozna po sylwetce, żona po palcu, a specjaliście wystarczy niewidoczna próbka DNA. Dla kogo są te przepisy?

U nas cała ta ochrona wizerunku pojawiła się (wraz z równie niepotrzebną ochroną praw autorskich) ze 20 lat temu. Wcześniej tego nie było, a ludzie jakoś żyli i się dogadywali. Co więcej, rozwój cywilizacji to w dużej mierze kopiowanie, naśladowanie, itd.

Nie chodzi tu o żadną ochronę wizerunku czy praw, tylko o stworzenie prawa dla prawników (by koledzy zarobili) lub dla grup lobbingu (no bo płacą).

muzyk - Sob 15 Cze, 2013

TS napisał/a:
Dla kogo są te przepisy?

M. in. dla Ciebie. :wink:

90s - Sob 15 Cze, 2013

muzyk napisał/a:
90s napisał/a:
Poza tym chyba już z trzy razy ten temat przerabiałeś tutaj:)

Obiecuję, że czwarty razy nie powtórzę.
To czy ktoś beknie, czy nie za publikowanie czyjejś twarzy, ani mnie w sumie ziębi, ani grzeje.


Przedtem widziałem wpisy że więcej jak trzy już były;))

A tak serio to wychodzę z założenia że jak robię streeta a przeważnie lubię chodzić nocą, to scena musi być warta przyłożenia aparatu do oka, ryzyka dostania w pysk, w puszkę i jakbym miał się jeszcze spinać prawnikami to bym z domu nie wychodził.
Dobra fota broni się sama, zobacz sobie zdjęcia "cardiff after dark" Macieja Dakowicza.
Świetny album są portrety, twarze, nikt go nie ciąga po sądach a fotki były publikowane w kilkunastu krajach i niezłą aferę na wyspach wywołały.

Tak więc rób zdjęcia i publikuj tylko te które są warte tych nieprzyjemności o których piszesz.
Zresztą temat by dużo zyskał na wartości biorąc takie kryteria:)

hofman - Sob 15 Cze, 2013

W Polsce dostaniesz w pysk.
W Niemczech Cię ludzie zagnębią.
A w Grecji wszyscy mają gdzieś przepisy.
Filozofia Grecka trzyma ten dumny naród.
Może jakieś zdjęcia w przerwie.
139

140

141

142

143

90s - Sob 15 Cze, 2013

Pół roku mieszkałem i pracowałem w Atenach.
Grecy zasłużyli na kryzys, nie zasłużyli za to na pomoc.

hofman - Sob 15 Cze, 2013

A wiesz co to jest? To co ten gość trzyma w ręce na 142.
To jakieś bardzo popularne u nich.

KwusheR - Nie 16 Cze, 2013

144.



145.


146.

90s - Nie 16 Cze, 2013

Cytat:
A wiesz co to jest? To co ten gość trzyma w ręce na 142.


Nigdy nikogo z tym nie widziałem jak byłem.
ale wygląda jak mini Lutnia albo Mandolina

Stuku - Nie 16 Cze, 2013

147.


hofman - Nie 16 Cze, 2013

Chodzi mi o te koraliki co gość wchodzący w kadr trzyma.
Wszędzie to sprzedawali.
Na lotnisku jak wyjeżdżałem powiedzieli mi że służy to do odstresowania się ale co i jak do dzisiaj nie wiem.
Niezłe 144

maziek - Sro 19 Cze, 2013

To proste: mniej kasy - mniej stresu :) ...
hofman - Sob 29 Cze, 2013

148

149

Czesiu32 - Sob 29 Cze, 2013

muzyk napisał/a:

lvl3ha napisał/a:
Albo jak ktos bedzie bral udzial w wypadku to nie moge zrobic mu zdjecia i opublikowac jak nie wyrazi zgody?

W Niemczech NIE.

W Polsce - nie wiem.

Cytat:
Co ze zlodziejami ??

Nie wiem, choć przypuszczam, że podobnie. Zobacz, jak są publikowane zdjęcia przestępców - twarz zasłonięta.

P.S. Nie piszę to po to, by nagle wprowadzić strach, zamęt itd.
Po prostu - interesuje mnie fotografia uliczna, stąd czasem czytam na temat prawa w tej tematyce.
Fotografowanie bez zgody jest prawie niemożliwe. Przynajmniej w Niemczech... :neutral:

SZKODA.


Więc żałuj muzyk!

Sam sobie jesteś winien "generale" muzyk. Zamiast bronić kraju, w nim pozostać i wyśmiewać to 20 lat temu wprowadzane głupie prawo o ochronie wizerunku, w celu właściwie zniewolenia Polaków, toś najprawdopodobniej "podwinął kiecę" i poleciał w saksy, gdzie gady się już na dobre zadomowiły. A teraz biadolisz i nostalgia cię zżera, że tutaj jeszcze są jakieś swobody, a tam boisz się cykać zdjęcia ludziom.
Ale musze Cię zmarwić, bo i tak podlegasz gadom jak i zresztą wszyscy. Poczytaj Davida Icka to doznasz olśnienia.

Wszystko przecież zmierza do totalitarnego systemu dokładnie wszędzie wprowadzonego i nadzorowanego przez wszelkiej maści gady.

Nie tak dawno miałem bilet na plenerowy koncert muzyczny. Zanim zaczęli wpuszczać, jakaś laska w żółtej kamizelce z wynajętej ochrony imprezy, podeszła do mnie i przez prętowe ogrodzenie stadionu zapytała się mnie, czy mam w torbie aparat, czy kamerę. A miałem taką raczej małą i zgrabną torbę, nie wyglądającą na taką ze sprzętem foto.

- A o co chodzi? - zapytałem ją bo mnie to bardzo zaskoczyło.

- Nie ma żadnego fotografowania - powiedziała - i jeszcze coś tam niewyraźnie mówiła o jakimś zostawieniu gdzieś aparatu. No w dupę! - pomyślałem, nie mając zamiaru dopytywać o więcej. - Co to, to nie. Zaraz jej opowiedziałem.

- No to nie będzie mojego wejścia w ogóle.

Osrałem ten cały koncert i poszedłem sobie do domu. Nie wiedziałem, że tak zadbali o prawa autorskie takich tam jakiś dziadowskich jak na mój gust zespołów. A może to dbają o swoje prawa ci co organizuja koncert, aby trzepać na tym niesamowitą kasę, bo sami będą sprzedawać jeszcze z tego nagrania i zdjęcia?

Następnym razem na takie wejścia inaczej się przygotuję. Aparat rozłożę na części i rozparceluję po kieszeniach i zakamarkach torby i tak będę postępował przeciw głupim przepisom.
Cykać zdjęcia to można se było tam jedynie z komórek. No bo komórek nie kazywali zostawiać w przechowalni bagażu.

Ech szkoda gadać! Sie porobiło dziadostwo.

lvl3ha - Sob 29 Cze, 2013

Czesiu32, w jednosci sila :)
hijax_pl - Sob 29 Cze, 2013

Czesiu32, kup sobie samsunowego kamerofona - da radę z biodra trzaskać i na fejsa od razu wysłać. Nie wiem jedynie czy pośród tych andrtuowych ikonek znaleźć można softa tak zaawansowanego by montaże można było czynić tak by odpowiadały one wysublimowanym gustom co po niektórych obrazołapaczy.

P.S.
Wielki kejm bek?

hofman - Nie 30 Cze, 2013

Czesiu dobrze pisze.
Powinieneś Muzyk zostać pionierem zmian w Niemieckim prawie, walczyć z tym i jako męczennik oddać się do więzienia w słusznej sprawie :twisted:
150

jacekwrrr - Pon 01 Lip, 2013

Zdjęcie zrobione wieczorem z ręki bez statywu i dodatkowego sztucznego oświetlenia. Bardzo proszę o opinię.
151.

muzyk - Wto 02 Lip, 2013

Taka jest prawda, że każda z opublikowanych m.in. w tym temacie osób, której zdjęcia zostały wykonane bez jej zgody i wklejone, jeśli by chciała, mogłaby dochodzić swoich praw, jeśli by dane zdjęcie znalazła.
jacekwrrr - Wto 02 Lip, 2013

muzyk, Masz jakiś problem emocjonalny z sobą????????

[ Dodano: Wto 02 Lip, 2013 01:18 ]
Nie publikuje zdjęć bez zgody na wykorzystanie wizerunku!!!!!!!!!

muzyk - Wto 02 Lip, 2013

jacekwrrr napisał/a:
Masz jakiś problem emocjonalny z sobą????????

jacekwrrr napisał/a:
Nie publikuje zdjęć bez zgody na wykorzystanie wizerunku!!!!!!!!!

Ja? :lol:
Patrząc na liczbę wykrzykników i znaków zapytania, które wstawiłeś...


Napisałem:
każda z opublikowanych m.in. w tym temacie osób, której zdjęcia zostały wykonane bez jej zgody

Zatem, skoro publikujesz ze zgodą, to dlaczego się spinasz? :grin:
Problem nie dotyczy Ciebie.

P.S. Szczerze mówiąc, to mnie to lata, kto tutaj, czy w ogóle, publikuje czyjeś zdjęcia bez zgody, czy ze zgodą. Temat co najwyżej został "liźnięty", a każdy, którego to interesuje, może zgłębić dalej w necie.

jacekwrrr - Wto 02 Lip, 2013

muzyk, zastanów się dlaczego nie dajesz opinii tylko pytasz o zgodę? Mam prośbę napisz czy zdjęcie jest ok. Z góry dzięki.
muzyk - Wto 02 Lip, 2013

jacekwrrr napisał/a:
zastanów się dlaczego nie dajesz opinii tylko pytasz o zgodę?

Zapytałem, by poruszyć problem, czegoś się dowiedzieć od innych, którzy mają doświadczenie w tym temacie. Czaisz?

Skoro nerwowo się robi, ok - nie pytam.
Z drugiej strony... ciekawe, dlaczego tak nerwowo? (Ups, miałem nie pytać :razz: )
jacekwrrr napisał/a:
Mam prośbę napisz czy zdjęcie jest ok. Z góry dzięki.

To zdjęcie wygląda na pozowane, a nie "typowe" uliczne.
Technicznie patrząc - po prawej niepotrzebna część wiaduktu, czy czegoś tam.
Po lewej u dołu widać kawałek czegoś tam.
Środkowa szyna mogłaby wychodzić dokładnie z lewego dolnego rogu kadru.
W prawym górnym niepotrzebny kawałek nieba.

jacekwrrr - Wto 02 Lip, 2013

muzyk, mam prośbę możesz mi przesłać nuty? :lol:
foxx1973 - Wto 02 Lip, 2013

Jeszcze po prawej na dole cień jakiegoś człowieczka trochę przeszkadza.
muzyk - Wto 02 Lip, 2013

jacekwrrr napisał/a:
mam prośbę możesz mi przesłać nuty?

Jeśli w ogóle potrafisz je czytać... Proszę bardzo - tysiące nut. Legalnie...
foxx1973 napisał/a:
Jeszcze po prawej na dole cień jakiegoś człowieczka trochę przeszkadza.

Fakt.

v3n - Wto 02 Lip, 2013

Na początek jedno do oceny
152.

muzyk - Wto 02 Lip, 2013

Hmm, pokombinowalbym z tymi odbiciami jeszcze - na MF.
Zauwazalnie fajnie uchwyceni rowerzysci. :wink:

Stuku - Sob 06 Lip, 2013

153.



Arcy sympatyczna Pani :)

hofman - Sob 13 Lip, 2013

154

Coś dla muzyk, a, bez twarzy.
155

156

157

158

ophiuchus - Sro 17 Lip, 2013

159.

Mariachi by niechtoszlag, on Flickr

Rippingtons - Pią 19 Lip, 2013

Zaobserwowane
Robson_87 - Sob 27 Lip, 2013

162

MateuszF - Sob 03 Sie, 2013

zdjecie 163

co myslicie o tym o kadrze i ogolnie :) jak trzeba to zjechac i wytykac bledy:)

moronica - Sob 03 Sie, 2013

MateuszF, wrzucaj zdjecia do 1024px do tagow [img]
w 163 pojechales z kolorami, wyszlo cukierkowo

kufel - Nie 04 Sie, 2013

też nie lubię nadmiernej saturacji ale akurat w przypadku 163 mocne kolory akurat jak dla mnie pasują do kadru ( no może ciut bym zmniejszył). fajnie uchwycone. co nie znaczy, że nie można było zrobić to lepiej ;) przepały przeszkadzają tu bardziej.
MateuszF - Nie 04 Sie, 2013

nie wiem czemu ale lubie przepalac kolory:d fakt jest taki ze podkrecalem kolor z jpg poniewaz od xxx czasu nie mam nic ciekawego do edycji rawow:( korzystam z darmowego ps online;D
kufel - Nie 04 Sie, 2013

MateuszF napisał/a:
przepalac kolory
hę?

MateuszF, mówiąc "przepały" miałem na myśli prześwietlenia na zdjęciu.

MateuszF - Nie 04 Sie, 2013

no te przeswietlenie beirze sie przynajmniej u mnie z nasycenia i np duzego wykontrastowania. napisalem przepalac kolory bo przy edycji jpg przez ps tak jak napisalem efket uboczny to o czym mowisz . Pewni przy raw nie robia sie takie cudaki przez to ze masz swobode dzialania na kolorach na jpg juz tego tak nie zrobisz:) Tak mi wydaje sie przynajmniej ale moge byc w bledzie
KwusheR - Nie 04 Sie, 2013

Ała - widziałbym to w poziomym kadrze - te wszystkie pionowe linie fajnie by się zgrały z idącą kobietą. No i zdjęcie leci trochę na lewo.

Nie sztuką jest bezmyślnie kręcić suwakami w programie.
Co do przepałów - dowiedz się najpierw czym one są, w jaki sposób powstają i jak ich unikać.

Tutejszyn - Nie 04 Sie, 2013

Rippingtons, bardzo podoba mi się 161. Podoba mi się narracja światłem, prowadząca wzrok, na to co ważne, ukrywając w cieniu to co nieistotne..
moronica - Nie 04 Sie, 2013

kufel napisał/a:
MateuszF napisał/a:
przepalac kolory
hę?

kolory rowniez mozna przepalac, przepal to nie tylko 255.255.255 ale np rowniez 255.0.0

kufel - Nie 04 Sie, 2013

moronica napisał/a:
olory rowniez mozna przepalac, przepal to nie tylko 255.255.255 ale np rowniez 255.0.0
ale to sie chyba inaczej nazywa, fachowo.

[ Dodano: Nie 04 Sie, 2013 14:11 ]
o przepalonym kanale (R G B) słyszałem o przepalonym kolorze nie. inna sprawa ze chyba nie o tym mowil MateuszF.

moronica - Nie 04 Sie, 2013

kufel, kanal to kolor skladowy
kufel - Nie 04 Sie, 2013

moronica napisał/a:
kufel, kanal to kolor skladowy
poważnie? :roll:

kolorów jest multum, kanałów tylko trzy. i choćby z tego powodu przepalony kanał wydaje mi sie trafniejszym określeniem... a samo powiedzenie "przepalony kolor" (ktory?) wiele nie mowi.

i jak juz pisałem, raczej nie przepalony kanał miał na na myśli MateuszF...

moronica - Nie 04 Sie, 2013

kufel napisał/a:
moronica napisał/a:
kufel, kanal to kolor skladowy
poważnie? :roll:

kolorow jest multum, kanalow tylko trzy

powaznie? :roll:
3 kanaly daja wiecej mozliwosci przepalonych kolorow niz 3. jasne ze to kropla w morzu, ale tak sie czesto zdarza, ze na zdjeciu wali w oczy wlasnie czysty przepalony kolor skladowy lub mieszanka 2 kolorow skladowych, najczesciej czerwony ale zdarzaja sie i zielony czy niebieski (np na koncertach). na tym konkretnym zdjeciu tak na szybko znalazlam wyjarany czerwony i bliski temu zolty i zielony

kufel - Nie 04 Sie, 2013

moronica, zlituj sie... ja dobrze wiem o czym piszesz. a moje pytanie "HĘ?" wyrażało nie brak wiedzy o kolorach/kanałach RGB tylko pytało co autor,MateuszF, miał na myśli... bo nie sądzę ze to o czym teraz piszemy.
MateuszF - Nie 04 Sie, 2013

teraz akurat moge wybronic sie bo akurat wiem :) ale to byl celowy zamysl zeby te kolory tracily abstrakcja. a o tym co mowicie jest banalnie przepalic bawiac sie w psie wlasnie opcja gamy kolorow wymuszajac rozjasnienie czyli pojscie w game bieli itp. generalnie poziomy kolorow w psie i taki efekt uzysukejmy:) . te zdjecie mialo tracic abstrakcja kolorow jako fachowca przepalanie moze draznic ale to tak naprawde innym moze sie podobac takze ciesze sie ze kufel cos w tym dostrzegl no i dzieki za wskazowki
maziek - Nie 04 Sie, 2013

NAPRAWDĘ świetna fota Mateuszu_eF - niezależnie co w niej jest poprzepalane i jak to coś się nazywa. Wyjątkowo trójwymiarowa. A Wy, braci forumowa, jak Wam kiedyś ktoś pokaże fotę końca świata - to na pewno nie zauważycie, bo się skupicie na numerze przysłony albo czymś takim :) .
kufel - Pon 05 Sie, 2013

MateuszF napisał/a:
takze ciesze sie ze kufel cos w tym dostrzegl
bo zdjęcie naprawdę z dużym potencjałem. mnie jedynie nie do końca odpowiada Twoja wersja obróbki ;)

maziek napisał/a:
A Wy, braci forumowa, jak Wam kiedyś ktoś pokaże fotę końca świata - to na pewno nie zauważycie, bo się skupicie na numerze przysłony albo czymś takim :) .
Tak to już niestety jest, że im więcej chłoniemy wiedzy technicznej na dany temat, tym mniej potrafimy sie ekscytować z jego walorami artystycznymi . Podobnie miałem z muzyką, zamiast słuchać i cieszyć sie dźwiękami, analizowałem akordy , interwały, artykulację...
adf1985 - Pią 09 Sie, 2013

162.


163.

Robson_87 - Nie 11 Sie, 2013

Też coś z Tall Ships Races mam :)

164.


165.


166.


167

Sunders - Pon 09 Wrz, 2013

168.


matys - Pon 09 Wrz, 2013

Mała wygląda jakby Ci miała zaraz wpi****lic hehe ;)
Usjwo - Wto 10 Wrz, 2013

168 trzeba bylo wymienic zgode na publikacje... ;)
Sunders - Wto 10 Wrz, 2013

Usjwo napisał/a:
168 trzeba bylo wymienic zgode na publikacje...


Usjwo, ona pierwsza wymierzyła do mnie ze swojego aparatu nie pytąjac o zgodę :wink:

hofman - Nie 15 Wrz, 2013

169.


[ Dodano: Pią 25 Paź, 2013 06:25 ]
Brać aparat do ręki i na ulicę, robić zdjęcia.
Coś wątek umiera.
170

171

172

173

174

infocyk - Sob 02 Lis, 2013

175.

paul80 - Pon 04 Lis, 2013

174 :wink:
Rippingtons - Pon 04 Lis, 2013
Temat postu: 176 & 177.
176. & 177.
kojut - Wto 05 Lis, 2013

178.

fazi75 - Wto 05 Lis, 2013

Rippingtons, oba kadry dobre z naciskiem na 177.
176- trochę szkoda, że obciąłeś motocyklowi koło, ale jak sądzę był to strzał reporterski więc do wybaczenia :wink:

Ingeitum - Czw 07 Lis, 2013

@177 Klimat :grin:
@178 widział bym to na większej ogniskowej, za dużo rzeczy naraz w kadrze, rowerzysta prawie niewidoczny

179.


kufel - Czw 07 Lis, 2013

Rippingtons napisał/a:
177
dobre zdjecie.

Ingeitum napisał/a:
@178 widział bym to na większej ogniskowej, za dużo rzeczy naraz w kadrze, rowerzysta prawie niewidoczny
racja.

179. fajne, tylko po czym ona wchodzi?

Ingeitum - Czw 07 Lis, 2013

kufel napisał/a:
Rippingtons napisał/a:
177
dobre zdjecie.
179. fajne, tylko po czym ona wchodzi?


W sumie sam nie wiem. To jest na starówce Dubrownika na głównym deptaku obok fontanny. Kilka Brytyjek (w tym ta) próbowało się wspiąć po tej ścianie, ale nie pytałem się o co chodzi.

Usjwo - Pią 08 Lis, 2013

kufel napisał/a:

179. fajne, tylko po czym ona wchodzi?


Raczej zapytalbym po co? :evil:

Ingeitum - Pią 08 Lis, 2013

może po szczęście :roll:
kufel - Pią 08 Lis, 2013

Usjwo napisał/a:
Raczej zapytalbym po co? :evil:
do tego właśnie zmierzałem. miejsce wygląda na jakiś zabytek... :roll:


Ingeitum napisał/a:
Kilka Brytyjek (w tym ta) próbowało się wspiąć po tej ścianie
aaa...
mrooq - Sob 09 Lis, 2013

Nieco ponad miesiac temu razem ze znajomym zorganizowalismy wypad do Istanbulu na male foto party. Oto 3 z nich...

180.


181.


182.

Ingeitum - Sob 09 Lis, 2013

@181 dobry kontakt wzrokowy, uczucie jakby się patrzyła przez ekran

183.

mrooq - Wto 12 Lis, 2013

184. Naleśniki z serem


185. Niezdecydowana


186.

hofman - Pon 25 Lis, 2013

185

186

187

kozidron - Wto 26 Lis, 2013

hofman, wiedziałem że twoje :wink:
185- przypadkowe (maska fury) ale trafiłeś af-em
186- mocno prostowałes ;) ?
187- trafione ?

hofman - Sob 30 Lis, 2013

185. Przypadkowe jak większość moich zdjęć.
186. To tylko takie wrażenie, kadr był tylko przycięty z góry i prawej strony.
187. Obrabiałem picassą i nie ostrzyłem.

188

189

190

191


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group