forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA PRASOWA

MarcinoLodz - Pon 11 Mar, 2013
Temat postu: FOTOGRAFIA PRASOWA
Z racji iż wykonuję pewną profesję jaką jest reporterstwo, wrzucę kilka zdjęć które zrobiłem podczas mojej pracy.

1.


2.

MM - Wto 12 Mar, 2013

Wow! Aż usiadłem z wrażenia. Super te zdjęcia. Szacun Kolego. Od razu widać, że prawdziwy PROFI...
Usjwo - Wto 12 Mar, 2013

MM tak zareklamowałeś że aż VPN włączyłem żeby zobaczyć :mrgreen: .
Dobrze że w osobnym wątku to jest.

jodel - Wto 12 Mar, 2013

Jeśli robię takie same foty lub "ewentualnie lepsze" :) to czy mogę nazywać się PROFI?
moronica - Wto 12 Mar, 2013

jodel, jesli nie robisz tego zawodowo to nie. amator i profesjonalista to pojecia, ktore nie maja bezposredniego przelozenia na jakosc tego, co sie tworzy, a jedynie sluza do rozroznienia czy ktos zajmuje sie przykladowo fotografia zarobkowo czy hobbystycznie

srodowisko prasowe widac wybacza wiecej, czesto nie jest az tak istotne, ze dane zdjecie jest marnie zakomponowane i ogolnie byle jakie, grunt ze jest. szkoda tylko, ze czesto zdarza sie ze to wlasnie amatorzy wiecej od siebie wymagaja. jeszcze sie tu nie spotkalam z amatorem, ktory by twierdzil ze jest dobrym fotografem bo w zyciu wyzwolil migawke jakas tam ilosc razy

zwirek210 - Wto 12 Mar, 2013

moronica ma rację i też się z tym zgadzam.
MM Nie wiem po co ten serkazm, jako osoba z doświadczeniem fotograficznym powinieneś wiedzieć że reporterka rządzi sie innymi regułami niż fotografia portretowa czy artystyczna. reportaz jest dokumentem tego co było a nie tego co oczekuje widz (pieknej gładkiej modelki o nie banalnym oświetleniu). W reporterce chwytasz swiatlo jakie jest a czasem ciężko powalczyć o kompozycje gdy przed toba ciśnie się jeszcze 10 fotografów i każdy z nich jest najważniejszy. Po za tym MarcinoLodz nie pisał że jest profesjonalistą. Nie trzeba byc zawodowcem żeby cos wykonywać a tym karju jest nawet na odwrót im bardziej jesteś niekompetentny do stanowiska pracy tym bardziej do niego pasujesz np : sejm .

moronica - Wto 12 Mar, 2013

zwirek210, troche kontekstu ;)
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=21606

90s - Wto 12 Mar, 2013

moronica napisał/a:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=21606


Po przeczytaniu tego linku te zdjęcia nabierają nowego znaczenia

jasiekcom - Wto 12 Mar, 2013

MarcinoLodz, a oprócz setki tysięcy zdjęć wykonanych dla różnych wydawnictw to gdzie można zobaczyć kilka ale dobrych :mrgreen:
MM - Sro 13 Mar, 2013

zwirek210, ja wiem co to fotografia prasowa, ale ten facet aż się prosi o "wyprostowanie". Mnie nie chodzi o zdjęcia tylko o te powypisywane bzdety. Założył sobie stronkę i się kretyńsko reklamuje. Na dodatek pewnie go znam z widzenia. Jak jest dobry to wręcz powinienem go kojarzyć a jakoś sobie nie przypominam. Nic to, bez autoportretu sobie nie przypomnę.
90s - Sro 13 Mar, 2013

MM co za problem,wpisz jego imie i nazwisko w Google i ci wyskoczy profil na FB. 90% ma tam swoją teczkę :)
hofman - Sro 13 Mar, 2013

Cytat:
Z racji iż wykonuję pewną profesję jaką jest reporterstwo, wrzucę kilka zdjęć które zrobiłem podczas mojej pracy.

Czy to są zdjęcia które były publikowane?
Temat sugeruje że tak.
Canon EOS 500D przysłona 4-5,6 nie wygląda to zbyt profesjonalnie ale słyszałem że źle się dzieje w Polskiej reporterce fotograficznej liczy się tylko niska cena.
Zdjęcia nie powalają, nie wydrukowałbym zdjęcia z taką miną jak na 2.

Usjwo - Sro 13 Mar, 2013

Jedyne wytłumaczenie to ze na zdjeciach jest ktoś wazny/sławny?
muzyk - Sro 13 Mar, 2013

Usjwo napisał/a:
Jedyne wytłumaczenie to ze na zdjeciach jest ktoś wazny/sławny?

Tak właśnie.

Usjwo - Sro 13 Mar, 2013

muzyk napisał/a:
Usjwo napisał/a:
Jedyne wytłumaczenie to ze na zdjeciach jest ktoś wazny/sławny?

Tak właśnie.


A kto to?

pes - Sro 13 Mar, 2013

ja nie znam :mrgreen:
hofman - Sro 13 Mar, 2013

Na zdjęcie nr 2 nie ma wytłumaczenia, jak ktoś ważny to tym bardziej.
Nigdy się nie robi jednego zdjęcia, czy to było najlepsze?

90s - Sro 13 Mar, 2013

Co z tego że sławny?. To są jakieś koncertowe pstryki, pierwsze w dodatku przy mocnym świetle . Wystarczy wejść w temat zdjecia koncertowe by zobaczyć jak sie takie foty robi. A skoro to reporter to ma nieograniczone pole ruchu. Tak więc amator z poziomu widowni potrafi zrobić lepsze ujęcia.
muzyk - Sro 13 Mar, 2013

Usjwo napisał/a:
A kto to?

Ten od Teleranka zdaje się. :roll:

jaad75 - Sro 13 Mar, 2013

A w tym wątku mają być wklejane wszystkie zdjęcia reportażowe, jakie kiedykolwiek były publikowane w prasie/necie, te, które były robione w celu publikacji, te, za które zapłacono albo wręcz przeciwnie, czy też wyłącznie wiekopomne dzieła wątkotwórcy?
zwirek210 - Sro 13 Mar, 2013

MM Zwracam honor bo przeczytałem to jego ogłoszenie i przejrzałem stronę. Nic nie powala na niej brak jakiejś logiki i składni oraz dobrych zdjęć :) . Twój sarkazm był na miejscu.
MarcinoLodz Pstryknięcie 100- tysiecy zdjęć nic nie zmienia. Ja spiewam sobie milion razy a nadal sie na Idola nie nadaję.

pes - Sro 13 Mar, 2013

100 tys.? To migawa chyba do wymiany ;)
jodel - Sro 13 Mar, 2013

profi jakby nie patrzeć chyba zobowiązuje,
chyba, że coś nie kumam a od siebie jako amatora wymagam za dużo
takie są czasy, że zawód fotografa został zdezelowany
dziś wielu jest takich co to ma sprzęt, strzelił kilkaset tysięcy razy i myśli że z niego wielcedoświadczony profi, prasowy, reporterski itp. itd.

komor - Sro 13 Mar, 2013

90s napisał/a:
A skoro to reporter to ma nieograniczone pole ruchu.

No to akurat jest nieprawda. :)

90s - Sro 13 Mar, 2013

komor napisał/a:
90s napisał/a:
A skoro to reporter to ma nieograniczone pole ruchu.

No to akurat jest nieprawda. :)

Jak nie jak tak:) widziałem fotografów za kulisami na obrzeżach estrady i pomiędzy barierkami a estradą.Nawet czasem są platformy z których pstrykają i kręcą.
Wiadomo że nie wyleziesz przed artystę tyłkiem do widowni:) ale takie możliwości a stanie ściśnięty i szarpany z setkami fanów dookoła to nieograniczone pole manewru:)

jaad75 - Sro 13 Mar, 2013

90s, owszem, ale nie zawsze jest fosa, platformy, a i scena jest często grubo za mała, żeby na nią wejść i robić zdjęcia. Są różne koncerty... :smile: Poza tym, jest jeszcze gdzieniegdzie praktykowany fatalny zwyczaj trzech kawałkow dla fotografów, a z tych trzech kawałków to czasem niewiele sensownego materiału można wybrać.
moronica - Sro 13 Mar, 2013

jaad75 napisał/a:
Poza tym, jest jeszcze gdzieniegdzie praktykowany fatalny zwyczaj trzech kawałkow dla fotografów

tia niestety tu jest to praktykowane na wszystkich wiekszych koncertach

forrest - Sro 13 Mar, 2013

muzyk napisał/a:
Usjwo napisał/a:
A kto to?

Ten od Teleranka zdaje się. :roll:


To obecnie największa gwiazda polskiego tenisa ziemnego (męskiego) :grin:

mozer - Czw 14 Mar, 2013

Generalnie to należy pogratulować autorowi szczęścia do klienteli, która najwyraźniej ma jeszcze gorszy zmysł estetyczny niż on. A to jednak trzeba się naszukać ;)
MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Jak was czytam to widzę że co drugi(a) z was to jest jakiś(aś) mega uzdolniona w temacie foto. Ale tak się składa że gdy ja idę na zdjęcia to mało kiedy mam czas na poprawne złapanie balansu bieli itd. Ciekawe kto z was zrobi idealne zdjęcia wchodząc na wydarzenie bądź koncert i mieć na to dosłownie 3 minuty przy tym muszę zrobić co najmniej 15 zdjęć. Nie zawsze jest czas się z balansować. Więc nie róbcie z siebie tutaj drugiego Adama Lacha, jeśli wiecie kto to jest. Najpierw spróbujcie liznąć trochę reporterki a potem się mądrzyjcie. A ten gość który rzekomo mnie zna w co wątpię niech podejdzie do któregoś z fotorepo dajmy na to z EI czy Dziennika Łódzkiego i niech im powie że robią chłam a nie zdjęcia, ciekawe jaką odpowiedź dostanie. Jeśli jesteś taki spec od zdjęć spróbuj się z balansować w przeciągu 1-minuty i trzepnąć minimum 15 zdjęć "IDEALNYCH" gwarantuje Ci że ich nie zrobisz.

Pozdrawiam!

pes - Pią 15 Mar, 2013

No tak, ale co z post-procesem, hmm? Mówisz chłam, to jak np. nazwać te zdjęcia: http://ddlodz.pl/coma-zag...resji-zdjecia/# W życiu bardziej spapranych fotek koncertowych nie widziałem... Mówię o tych z drugiej wrzutki.
moronica - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz, balans bieli (robiac w RAWach) mozna skorygowac juz w domu, na spokojnie. i zeby nie bylo, mowie to jako ktos kto fotografuje koncerty dosc czesto, nie mowie ze sa to zdjecia idealne ale o pewne sprawy staram sie dbac bez wzgledu na warunki i restrykcje czasowe (kilka innych osob wypowiadajacych sie w tym watku rowniez zajmuje sie reporterka) i zadne zdjecie ode mnie nie wedruje w swiat bez retuszu. za to o kompozycji warto myslec podczas robienia zdjecia zeby potem nie miec takich fotek z glowka w srodku
MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Akurat ja tych z comy nie robiłem tylko jakaś laska telefonem.
pes - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz, całe szczęście, bo to jakaś kpina tam jest :) Ja również nie jestem reporterem, ale w pełni zgadzam się z tym co napisała moronica, przecież RAW to podstawa a czasu dużo podstawowa obróbka nie zajmuje.
MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Co powiecie na zdjęcia reporterów z expressu ilustrowanego? też do dupy? tylko pewnie nie wiecie tego że sami fotoreporterzy nie mają dostępu do panelu admina na stronie i oni tego nie wrzucają tylko fotoedytorzy, a oni mają tyle wspólnego z fotografią co nic.
matys - Pią 15 Mar, 2013

Przypominam: jestem amatorem. Ja bym to zrobił tak.
Ide na event robie kilkanaście strzałów przed rozpoczęciem.
Ustawiam AWB i tyle. Robie fotki, wracam na chate, wrzucam RAWy do PSa i bawię sie np. WB popijając poranną kawe....

MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Ja w rawach nie robię.
moronica - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz, no to bardzo niedobrze. tym bardziej sie nie tlumacz, ze nie masz czasu ustawic tego czy tamtego jak sam sobie w stope strzelasz. czas na ustawienie parametrow zdjecia poswiecic i tak musisz, albo podczas fotografowania albo pozniej w domu
pes - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Ja w rawach nie robię.
no to zamknąłeś temat, pozdrawiam :) aaa... z tą fotografią motoryzacyjną to przegiąłeś chyba najbardziej ;)
Tutejszyn - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
A ten gość który rzekomo mnie zna w co wątpię niech podejdzie do któregoś z fotorepo dajmy na to z EI czy Dziennika Łódzkiego i niech im powie że robią chłam a nie zdjęcia
Ale nie chodzi o nich, tylko o Ciebie. Zna Cię ktoś tam w ogóle?

"Setki tysięcy zrobionych zdjęć" - nie wierzę.

nienietaktak - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Ja w rawach nie robię.

bo?

MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Wiele osób
matys - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Ja w rawach nie robię.

:shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ROTFL !!
"PRO" i nie robi w RAWach, no to "szacun" !!
Naucz mnie tego mistrzu.

MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Ale chcę powiedzieć że nie napisałem że jestem profesjonalistą. według mnie nie ma w Polsce fotografa który by robił idealne zdjęcia, każdemu zawsze czegoś brakuje.
Tutejszyn - Pią 15 Mar, 2013

Ale jako fotografa, czy tylko pokazujesz się tam w fioletowo żółtym krawacie?
pes - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Ale chcę powiedzieć że nie napisałem że jestem profesjonalistą. według mnie nie ma w Polsce fotografa który by robił idealne zdjęcia, każdemu zawsze czegoś brakuje.
serio, utnij tą farsę jak chcesz jeszcze jakoś zachować twarz, strzeliłeś babola na wjeździe na forum, trudno... dajmy już spokój.
moronica - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz, jak cos jest na pismie to zawsze mozna wrocic i przeczytac ponownie...

Cytat:
Fotograf z Łodzi - Profesjonalne Usługi Fotograficzne

Cytat:
Setki tysięcy zdjęć wykonanych dla różnych wydawnictw stawia mnie w czołówce najlepszych fotografów w Polsce.

nienietaktak - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Ale chcę powiedzieć że nie napisałem że jestem profesjonalistą. według mnie nie ma w Polsce fotografa który by robił idealne zdjęcia, każdemu zawsze czegoś brakuje.

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=21606
a to się samo napisało? :mrgreen:

Tutejszyn - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Ale chcę powiedzieć że nie napisałem że jestem profesjonalistą..
No niestety powiedziałeś!. Napisałeś to tak dobitnie, że teraz patrząc na Twoje foty łapiemy się za usta dusząc śmiech.
MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Dobra ja temat uważam za zamknięty, nie ma sensu dalej się prężyć. Skoro na tym forum są sami PROFESJONALIŚCI :D którzy wszyscy chyba robią w PAP-ie hmm powodzenia w fotografowaniu i dalszemu napinaniu się na forum. Pozdrawiam.

Narazka!

pioroon - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Ale chcę powiedzieć że nie napisałem że jestem profesjonalistą. według mnie nie ma w Polsce fotografa który by robił idealne zdjęcia, każdemu zawsze czegoś brakuje.

Pewnie, że tak. Tym bardziej, że warunki zazwyczaj są kiepskie (tłumy pchających się ludzi, zmienne warunki, itd. itp.).
Tu jest tylko pytanie, dlaczego nie chcesz robić w RAW. Masz problem z np: WB i to jest normalne. Robisz RAW, wywołujesz, ustawiasz WB jaki chcesz (możesz z profili, możesz sobie kliknąć w coś białego na zdjęciu) i masz dużo lepsze zdjęcie. Skoro są takie możliwości to czemu nie skorzystać?

nienietaktak - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz, że Ty uważasz temat za zamknięty nie znaczy, że wszyscy tak samo uważają.
Na razie sam się napiąłeś i w pierwszym poście ustawiłeś wszystkich pod ścianą, albo przynajmniej próbowałeś, z miną ważniaka (czołówka najlepszych fotografów).

moronica - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz napisał/a:
Dobra ja temat uważam za zamknięty, nie ma sensu dalej się prężyć. Skoro na tym forum są sami PROFESJONALIŚCI :D którzy wszyscy chyba robią w PAP-ie hmm powodzenia w fotografowaniu i dalszemu napinaniu się na forum. Pozdrawiam.

Narazka!

jak juz pisalam profesjonalista to ktos, kto zyje z fotografii. ale dla kogo i za ile niekoniecznie ma przelozenie na jakosc prac, co widac tu jak na dloni. widac masz parcie na reklamowanie siebie i wielu sie na to nabiera ale chyba musiales sie spodziewac, ze na forum fotograficznym jednak inne kryteria beda brane pod uwage niz to, ze masz gadane i ze sfotografowales Maje S. zajrzyj sobie do watkow z fotografia reportazowa czy koncertowa tu na forum, najwyrazniej tego nie zrobiles skoro brniesz dalej w gadke "co wy tam wiecie"

MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

OK zwracam honor tym których uraziłem, fakt nie jestem profesjonalistą źle to ująłem i przyznaję się do tego.Za fotografie koncertową się nie zabieram ponieważ wiem że to ciężka działka do wykonania. Jeszcze raz przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony.
nienietaktak - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz, urażony to pewnie nikt się nie poczuł.
spoko, lubię ludzi, którzy potrafią przyznać się do błędu ;)
inni pewnie też lubią, ale nie chcę sie za nikogo wypowiadać.

MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

A to co jest napisane na samym początku, ta niby oferta. Muszę powiedzieć że ja tego nie pisałem tylko mój idiota koleżka.

Ps. wiem że muszę się jeszcze dużo dużo uczyć ale jak to mówią nikt nie jest doskonały.

pes - Pią 15 Mar, 2013

MarcinoLodz, to zwolnij tego "koleżkę" i witamy jeszcze raz na forum i czekamy na foty :mrgreen:
MarcinoLodz - Pią 15 Mar, 2013

Nie no wiesz wykorzystał chwilę gdy mnie nie było przy kompie i maznął bzdurę... masakryczną cymbał.
zwirek210 - Pią 15 Mar, 2013

Ja zawsze w Ciebie wierzyłem
paulinajozwiak - Nie 13 Sie, 2023

Ojej, 13 lat doświadczenia i w szoku
CeCyl_PL - Pią 05 Sty, 2024

Same komentarze, zero zdjęć :) Wiem, że wątek stary, ale.......

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group