forum.optyczne.pl

Plener 321! - XXI Plener 321!

hijax_pl - Wto 12 Mar, 2013
Temat postu: XXI Plener 321!
XXI Plener 321!
"akcja / monochrom / kadr poziomy"


Zabawa polega na wyborze najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestników, wstawionej do tego wątku, oznaczonej kolejnym numerem i wykonanej zgodnie z trójczłonowym tematem definiującym: tematykę, sposób obróbki i kadrowanie.

Zasady ogólne:
- Autorzy prac: jawni.
- Metoda podjęcia decyzji: jawne głosowanie przy użyciu 3 żetonów dowolnie rozdzielonych pomiędzy wyróżnione prace.
- Format zdjęć: zgodnie z regulaminem forum.
- Czas konkursu: 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od momentu jego ogłoszenia + 1 tydzień na głosowanie po którym następuje wyłonienie zwycięzcy.
- Zwycięzca ma prawo stworzyć temat nowej edycji wybierając (dowolną metodą) po jednym elemencie z następujących list:
TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (płytki / głęboki / miękki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Zasady szczegółowe:
- Temat: akcja / monochrom / kadr poziomy.
- Wstawianie zdjęć: w terminie do 28.03 (włącznie).
- Głosowanie: w terminie 29.03 - 4.04 (włącznie).
- Ogłoszenie wyników: 5.04.

Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat.

Wszelkie sugestie i uwagi proszę umieszczać w tym wątku.

Aleja gwiazd poprzednich plenerów znajduje się w tym wątku.

Zapraszam do przygotowywania prac!

zwirek210 - Wto 12 Mar, 2013

1.


pes - Sro 13 Mar, 2013

2.

nienietaktak - Czw 14 Mar, 2013

3.

zwirek210 - Pon 01 Kwi, 2013

2 na 2 - sam miałem dać samochód ale jakoś się rozmyśliłem a i dobrze bo twój dużo lepszy :)
1 na 3

hijax_pl - Pon 01 Kwi, 2013

Przez te przedświąteczne zamieszanie nie dodałem postu o zamknięciu wstawiania... Ech..

Głos oddaję na 3 - wszystkie 3 żetony ;)

pioroon - Pon 01 Kwi, 2013

2 na 3 (czyli dwa na czy ... żeby autor zrozumiał :P )
1 na 2

Crystof - Pon 01 Kwi, 2013

Całość na dwa.
arietiss - Wto 02 Kwi, 2013

3 żetony na 2
lvl3ha - Wto 02 Kwi, 2013

wszystko na 3
Mc_bad - Sro 03 Kwi, 2013

3 żetony na nr 3
hijax_pl - Czw 04 Kwi, 2013

Przypominam, że głosować można tylko dziś do północy.
hijax_pl - Pią 05 Kwi, 2013

XXI EDYCJA PLENERU 321!

akcja / monochrom / poziomy

Do zabawy przystąpiło 3 forumowiczów.
Oddano 7 ważnych głosów (rozdano 21 żetonów).

III miejsca nie przyznano.

II miejsce z 9 punktami zajęła praca, której autorem jest pes.

I miejsce z wynikiem 12 punków zajęła praca, której autorem jest:

nienietaktak



______________________________________________________

Gratuluję wszystkim!


nienietaktak, proszę o zdefiniowanie parametrów kolejnego tematu (w poście w tym wątku) a ja zajmę się stworzeniem odpowiedniego wątku na forum. :)

Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (plytki / gleboki / miekki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk
Maszynka do losowania znajduje się tutaj

pes - Pią 05 Kwi, 2013

Gratki nntt :D i dzięki za głosy na Rollsa :mrgreen:
nienietaktak - Pią 05 Kwi, 2013

pes, dzięki, ale to same kłopoty. Trzeba przyjmować gratulacje, prezenty, odpowiadać na oferty współpracy i takie tam. Do tego nie wiem, co z tymi wszystkimi kwiatami zrobię. Nie wspominam nawet o wybraniu kolejnego tematu, bo to jest ponad moje siły ;)
pes - Pią 05 Kwi, 2013

splendory :mrgreen: a tak przy okazji, gdzie to było?
nienietaktak - Pią 05 Kwi, 2013

Festyn w Biskupinie.
pioroon - Pią 05 Kwi, 2013

nienietaktak, gratki gratki :) Kwiatowa poczta już poszła, wiem wiem ... wolałbyś jasiową :P
O temacie już pisaliśmy w spamie także wiesz ;)

zwirek210 - Pią 05 Kwi, 2013

Pes Polowałeś na to auto czy to był przypadek ?
pes - Pią 05 Kwi, 2013

zwirek210, przypadek, lazłem do domu z aparatem i akurat mi wyjechał :)
pioroon - Pią 05 Kwi, 2013

zwirek210, pes zrobił tą fotkę aparatem wbudowanym w okulary przeciwsłoneczne :cool:
pes - Pią 05 Kwi, 2013

pfff... żeby, to było aparatem wbudowanym w moje soczewki kontaktowe :P

a tak z innej beczki Rollsa zgłaszam do konkursu na speedhunters w temacie "black and white" zobaczymy ;)

zwirek210 - Pon 08 Kwi, 2013

pes Gdzie takie szkła lub okulary można kupić :) Wtedy paning jest ułatwiony. Zreszta cały konkurs jest ustawiony wiadomo ze najlepsze zdjęcie to 1 :) nieznanego mi artysty :)
pes - Pon 08 Kwi, 2013

polariod robi takie :D
nienietaktak - Pon 08 Kwi, 2013

Podaję parametry do kolejnego pleneru:
technika (np: pojazdy, maszyny itd.) / high-, low-key / tryptyk

pes - Pon 08 Kwi, 2013

:mrgreen:
pioroon - Pon 08 Kwi, 2013

Toś wymyślił :cool:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group