forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Na CB kolo ma jakis taki podobno nowoczesnyGRIP do C10D-C40D

Smola - Wto 22 Sty, 2008
Temat postu: Na CB kolo ma jakis taki podobno nowoczesnyGRIP do C10D-C40D
Na CB kolo ma jakis taki podobno NowoczesnyGRIP do C10D-C40D

http://allegro.pl/item300...na_sztuka_.html

Co o tym sadzicie? Pytam z czystej ciekawości.

komor - Wto 22 Sty, 2008

Pomysł przedni. Jeśli to jest jakiś fake, to świetnie przygotowany - jakość wykonania kojarzy mi się z moim gripem produkcji Canona, do 400D. Nie widzę na tym gripie przycisku korekty ekspozycji, ale zdaje się w dwucyfrowych Canonach jest to rozwiązane inaczej niż w trzycyfrowych.
Remol71 - Sro 23 Sty, 2008
Temat postu: Re: Na CB kolo ma jakis taki podobno nowoczesnyGRIP do C10D-
Jest wiele opinii na forach na temat niefirmowych gripów. Są różnej jakości niestety. Z ciekawości będę aukcję obserwował.
igorax - Sro 23 Sty, 2008

Sam nie wiem wydaje mi się że to trochę szmelc, spójrzcie na jakość tego wyświetlacza lcd i na formę jego opisania "Zawiera on wszystkie informacje, jakie mogą być potrzebne Ci podczas wykonywania zdjęć interwałowych" - co jednoznacznie wskazuje że raczej ma tylko jak wyżej napisane stoper i zegar.
Na zdjęciach ten plastik to loteria, albo dostanie się rewelację albo super tanią kupę ;-) ... choć tutaj widzę że jest skręcany śrubkami.

Remol71 - Sro 23 Sty, 2008

igorax napisał/a:
Sam nie wiem wydaje mi się że to trochę szmelc, spójrzcie na jakość tego wyświetlacza lcd i na formę jego opisania "Zawiera on wszystkie informacje, jakie mogą być potrzebne Ci podczas wykonywania zdjęć interwałowych" - co jednoznacznie wskazuje że raczej ma tylko jak wyżej napisane stoper i zegar.
Na zdjęciach ten plastik to loteria, albo dostanie się rewelację albo super tanią kupę ;-) ... choć tutaj widzę że jest skręcany śrubkami.


Obstawiam raczej kupę :D Gdy kupowałem gripa do 400D postanowiłem nie robić pozornych oszczędności. Kupiłem orginał Canona i naprawdę nie żałuję. Z punktu widzenia kosztów całego tego hobby fotograficznego oszczędność na gripie rzędu 100-200pln wydaje się być mało sensowna. Patrząc perspektywicznie, gdy będę kiedyś zmieniał puszkę, taki orginalny zadbany grip sprzeda się bezproblemowo za rozsądne pieniądze, a następny właściciel napewno będzie z niego zadowolony. Ile bym dostał za zamiennik?? Do tego dochodzi pewność i niezawodność. IMHO ta aukcja to gra nie warta świeczki.

ppawcio - Sro 23 Sty, 2008

ja się właśnie zastanawiam nad kupnem gripa do 30d...

z jednej strony co oryginał, to oryginał, a z drugiej jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać...

w związku z tym mam pytanie: jaka jest opinia o zamienniku BG-E2 firmy Delta?

komor - Sro 23 Sty, 2008

Skoro tak, to przy okazji zeznam co zauważyłem. Kolega ma grip z wyglądu identyczny do canonowskiego BG-E3, tylko bez napisu Canon i oczywiście o połowę tańszy. Co ciekawe, jakość wykończenia (plastik, guma) jest moim zdaniem identyczna do canonowskiej. Niestety zdażyło się niestety, że po użyciu pewnych przycisków z gripa aparat głupiał i w trybie przeglądania zdjęć użycie pokrętła w obojętnie którą stronę zawsze powoduje przesuwanie do przodu (a powinna być możliwość przeglądania zdjęć do przodu i do tyłu, w zależności od tego w którą stronę kręci się pokrętłem). Dopiero po wyłączeniu aparatu funkcjonowanie pokrętła wraca do normy.
Sprawa wymaga jeszcze przebadania.

Monastor - Sro 23 Sty, 2008

Wygląda na tandetę, zwłaszcza ten wyświetlacz. Kojarzy mi się z tanią elektroniką z bazaru :?
mnich - Sro 23 Sty, 2008

Coś podobnego jest do nikona D80 od firmy delta... jak ktoś trafnie wspomniał - szmelc
TaZeX - Sro 23 Sty, 2008

Osobiście wole dołożyć 100- 200 zyla i kupić orginał z normalnymi funkcjami niż podrube i potem mieć super szmelc już nieraz widziałem te super okazje z jakimi potem przychodzą do mnie klienci z canomatixami cyfrowo analogowymi - poprostu kupa śmiechu :D :D :D :D
MC - Sro 23 Sty, 2008

Jak to pewien klasyk powiedzial: "Na dziadostwie sie nigdy dobrze nie wychodzi".
Ze wzgledow bezpieczenstwa (mojego) nie bede pisal kto :lol:

MM - Sro 23 Sty, 2008

Ja bym tych zamienników nie kupił. Macałem zamiennik do 20/30D na Łódzkich Targach Foto dwa lata temu tak z rok przed ich pojawieniem się na rynku. Miałem wtedy tylko 20D. Jak szybko go złapałem tak szybko zostawiłem. Pomijając inne odstępstwa praca przycisków mi nie pasiła. Tyle.
ppawcio - Sob 26 Sty, 2008

czym się różni Canon BG-E2 N od BG-E2 ?

e: dobra, już znalazłem odp. ten z literką N jest do 40d

Paweł_G - Nie 27 Sty, 2008

Miałem zamiar nabyć niedługo grip firmowany przez Deltę ale po waszych i nie tylko waszych opiniach widzę, że trzeba będzie wydać dwa razy tyle.
komor - Nie 27 Sty, 2008

Z drugiej strony wyprodukowanie gripa to nie jest znowu jakiś rocket-science. Może trzeba po prostu znaleźć która firmę robi go najlepszego. Być może nie jest to Delta. Grip mojego znajomego, ten sprawiający pewne problemy - nie da się ukryć, że pochodzi od polecanego tu allegrowicza Kubisek, ale jest to zupełny no name.

Pochodzi z tej aukcji: http://allegro.pl/item276883507_276883507.html

ppawcio - Czw 07 Lut, 2008

sorry, że znów wracam do tego tematu, ale znów nie wiem (okazuje się, że oba pasują do 20/30/40d) jaka jest różnica między BG-E2, a BG-E2N... mógłby mi ktoś wyjaśnić?

rozumiem, że N jest nowszą wersją zwykłego BG-E2, ale w takim razie czemu jest tańszy od swojego poprzednika?

igorax - Czw 07 Lut, 2008

... a ja wrócę jeszcze raz do początku, sprawdźcie wyniki tej aukcji, która została przerwana powód... :twisted: ...mówiłem że to szajs.
goltar - Czw 07 Lut, 2008

http://rolandlim.wordpres...old-bg-e2-grip/
wygląda na to że nowy BG-E2N różni się od starego tylko uszczelnieniem komory baterii...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group