forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Olympus SP-510 UZ czy Fujifilm S5700

Babidi - Sob 26 Sty, 2008
Temat postu: Olympus SP-510 UZ czy Fujifilm S5700
Witam zastanawiam się który z tych aparatów wybrac.Aparaty mają podobne parametry i wybór jest trudny.Mam do dyspozycji 800zł.Olympus jest troche tańszy ale nie czyta kart SD które są dużo tańsze natomiast Fujifilm obsługuje pamięci tego typu.Chcę aby aparat służył mi do robienia zdjęc krajobrazu,makro,zdjęc z imprez,zawodów sportowych.Do tej pory miałem kompakt HP photosmart M437 i chcę pójśc o krok dalej kupując aparat z wyższej półki.Najbardziej interesuje mnie opinia posiadaczy wyżej wymienionych aparatów,ale będe wdzięczny za wszelkie uwagi,wskazówki i podpowiedzi.
Babidi - Sro 30 Sty, 2008

czy ktoś mi pomoże?
maziek - Sro 30 Sty, 2008

Witam.

Nie wiem nic o Fuji.
Unikałbym Olympusa.

Więcej znajdziesz w wątku "FZ-18 to może być to" jest tam dośc dużo o róznych ultrazoomach, nie tylko o FZ-cie.

sluuurp - Sro 30 Sty, 2008

Jeżeli chodzi o kwotę do 800zł to DMC-FZ8 był by chyba dobrym wyborem.

http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3261

Tu jeszcze link do dość taniego sklepu na Allegro. Sklep jest znany, więc nie ma strachu tam kupować.

http://www.allegro.pl/sho...php?uid=2619104

Babidi - Sro 30 Sty, 2008

Zapomniałem dodac ze w cenie 800zł mieści się jeszcze kupno statywu wiec panasonic raczej odpada,mysle ze zdecyduje sie na fujifilm
Ogi-Ehoo - Sro 30 Sty, 2008
Temat postu: Jednak lumix
Mimo wszystko idąc tym tropem nie kupisz satysfakcjonującego sprzętu. Lepiej dołożyć kilka zeta i móc się cieszyć aparacikiem niż oszczędzać i później żałować wydanej kasy.
Moim faworytem w tym przedziale cenowym jest również lumix 8-ka.
Pozdrawiam :P

aap - Pon 04 Lut, 2008

Babidi napisał/a:
zdjęc krajobrazu,makro,zdjęc z imprez,zawodów sportowych

Jeszcze nie wyprodukowano aparatu, który byłby idealny do wszystkiego. Sedno problemu tkwi w optyce, a w zasadzie konieczności znalezienia kompromisu pomiędzy dobrymi parametrami a wymiarami, wagą i kosztami wytworzenia dobrego obiektywu.
Aparatem dobrym do każdego z wymienionych przez Ciebie zastosowań będzie najprostsza nawet lustrzanka cyfrowa + indywidualny dobór obiektywów. W tej chwili ceny zaczynają się od ok. 1500zlotych ale jeszcze trochę i zrobi się z tego ok 1200 - 1300. Za to masz zdjęcia lepszej jakości, wykonane uniwersalnym, elastycznym aparatem który możesz przezbroić w razie potrzeby. W dodatku lustrzanka starzeje się dużo wolniej niż kompakt.
Miałem w rękach, wielokrotnie testowałem zarówno lumixy jak i fuji i nie kupiłbym żadnego z nich.

//dopisano autora cytatu, aap prośba o stosowanie tej zasady w kolejnych postach - goltar


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group