forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Canon 710IS na SX100IS, zamienić?

ciapaty - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Canon 710IS na SX100IS, zamienić?
Dzień dobry :)

Od roku robię fotki powerszotem 710 i jestem z niego zadowolony. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to fatalnej jakości wizjera i brak bracketingu ale tego to chyba żaden kompakt nie ma. Nie bardzo da się też robić zdjęcia z bardzo małą głębią ostrości (no poza makro). Na rynku pojawił się model SX100 z obiektywem x10 i zastanawiam się nad kupnem. Oglądałem porównanie obu modeli na recenzje.net.pl. Niby podobne ale SX100 jakby uboższy jest... Chciał bym aparat z obiektywem pozwalającym narobienie fotek z małą głębią ale żeby to był nadal nieduży kompakt. Właściwie wszystkie aparaty na rynku, które mają długą ogniskową są znacznie większe. Tak zwane zaawansowane kompakty typu S3 są za duże jak na moje potrzeby. Kiedyś miałem nikona bodajże s6 (taki z obrotowym obiektywem x10) i z taką ogniskową robiłem fajne zdjęcia ale w nikonie był obiektyw ze stałym światłem.
Czy ktoś może mi coś napisać o obiektywie w canonie sx100? Jest trochę jaśniejszy przy maxymalnym powiększeniu niż ten z 710. Jakiej jakości fotki robi aparacik?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group