forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Używane- Sigma 70-200/2,8 czy Canon 70-200/4

asp - Pon 04 Lut, 2008
Temat postu: Używane- Sigma 70-200/2,8 czy Canon 70-200/4
Wkrótce pojawi sie nowy model Sigmy 70-200/2,8 , więc "starszy" model można kupić w atrakcyjnej cenie. Kusi mnie to bardzo bo wstępnie myślałem o Canonie 70-200/4L. Czy jednak warto wybrać Sigmę?
Praktycznie cena obu jest taka sama więc argument "bierz to bo tańsze"- odpada.
Głównie zależy mi na zdjęciach w hali sportowej (koszykówka), więc tu światło ma spore znaczenie, jednak canon może ma precyzyjniejszy i szybszy AF, więc pojawił się odwieczny problem "co wybrać".
Szkiełko bedzie również używane do zdjęć ślubnych w plenerze.
Obiektywy mają pracować z Canonem 30D
Może ma ktoś doświadczenia z tymi obiektywami i pokusi się o jakieś porównanie. :?:

MM - Pon 04 Lut, 2008

Nie masz wyboru kolego. Jeżeli będziesz robił zdjęcia w hali to tylko światło 2.8
Samemu już ten problem przerabiałem z 70-200 właśnie. Na początku to była L-ka z dziurą 4, ciężko i mordęga. Potem kupiłem 2.8 i jest o niebo lepiej. Nieważne czy to Sigma czy L-ka, musi być dziura 2.8

Paweł_G - Wto 05 Lut, 2008

Niestety jako posiadacz L-ki z przysłoną 4 muszę zgodzić sie z MM - do hali tylko jasny wariant tego szkła. Możesz sobie wmawiać że zawsze podbijesz iso albo zrobisz fotki w rawach a potem dasz korekte ekspozycji w PS ale efekt wychodzi marny w stosunku do oczekiwań. Za to AF w Canonie daje radę nawet podczas focenia dynamicznych scen. Podsumowując - do hali tylko szkło 2.8 a do ptaszków w słoneczny dzień 4.
asp - Wto 05 Lut, 2008

a jak to jest z tym AF w tej sigmie? i jak ta Sigma w plenerze się sprawuje - plastyka, bokeh..
007areka - Wto 05 Lut, 2008

...za chlopakami...musi byc 2.8...potestowalem moja f4is w hali i potwierdzam za MM-mordega :)
MM - Wto 05 Lut, 2008

asp napisał/a:
a jak to jest z tym AF w tej sigmie? i jak ta Sigma w plenerze się sprawuje - plastyka, bokeh..


Powinieneś być zadowolony, Ta Sigma to wyższa półka. Z pewnością nie będzie to jakość obrazu i niezawodność AF-u wersji L ze światłem 2.8, ale Ty porównujesz to wersji ciemniejszej. Tutaj wygrywa Sigma.

koraf - Wto 05 Lut, 2008

Asp jako posiadacz canona 70-200/2.8 L IS mogę tylko potwierdzić z całą sympatią do MM ,że to co mówi to święte słowa :D a plastyka wersji ze światłem 2.8 wynagrodzi Ci z nawiązką większy ciężar szkła :twisted: i wyższą cenę oczywiście .
asp - Sro 06 Lut, 2008

koraf napisał/a:
(...) i wyższą cenę oczywiście .


no i tu jest "pies pogrzebany" - chciec a móc - to dwie różne sprawy, jestem ograniczony finansowo - stąd pytanie o tę sigmę :?
jednak rozumiem że ta sigma to dobry wybór ?? i nie powinienem być zawiedziony :-) (niestety canona ze swiatłem 2,8 nie biorę pod uwagę :cry: ), no i sigma chyba jest nieznacznie mniejsza i lżejsza.

MM - Sro 06 Lut, 2008

Waga to pikuś, ta Sigma jest czarna co ma swoje plusy :wink:
asp - Sro 06 Lut, 2008

fakt - czarny obiektyw jest "lepszy" :D - bralem to pod uwagę, przynajmniej z kilometra nie ściąga się wzroku potencjalnych "zainteresowanych" :?

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2008 ]
Po 2 miesiącach odświeżę trochę ten wątek.
O ile starsza wersja sigmy 70-200/2,8 przegrywała (?) z Canonem 70-200/2,8 to jak się ma do tego Canona, nowa wersja tej sigmy - 70-200/2,8 II ??
Biorąc pod uwagę ceny nowych sztuk to Sigma (II) jest tańsza, ponadto jest czarna i troche mniejsza i lżejsza, no i jako bonus ma macro - są to dla mnie argumenty na "+" i raczej takiego wyboru dokonam, ale...
- Jeśli parametry tych modeli są zbliżone to czy tak naprawdę warto postawić na ten nowy model Sigmy czy "koniecznie" ma to być Canon?
(sprzęt używany będzie z 30D na hali sportowej i w plenerze)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group