forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Pytanie do użytkowników Nikkora 18-200 o dźwięki VR

MarcPi - Pią 08 Lut, 2008
Temat postu: Pytanie do użytkowników Nikkora 18-200 o dźwięki VR
Mam od niedawna Nikkora 18-200 z "second handu" i nieco mnie deprymuje dość słyszalne "cyknięcie" w chwili naciśnięcia do połowy spustu migawki i drugie po jego zwolnieniu (lub zrobieniu zdjęcia). Domyślam się, że to się uruchamia żyroskop stabilizacji obrazu VR, ale czy ten dźwięk jest typowy, czy to jakaś usterka?
mszczyrek - Czw 14 Lut, 2008

Hej:)

Mam 55-200vr i zachowuje sie dokladnie tak samo - to normalne, nie ma sie co martwic:)

Pozdrawiam,
Michal

mnich - Czw 14 Lut, 2008

oj tam żaden żyroskop
To dźwiek silniczka działającego na zasadzie ultra dźwięków. Przypomina skrobanie myszy w ściane, to normalne :)

MM - Czw 14 Lut, 2008

mnich napisał/a:
oj tam żaden żyroskop
To dźwiek silniczka działającego na zasadzie ultra dźwięków. Przypomina skrobanie myszy w ściane, to normalne :)


"Cykanie" jest podobne do tego w Canonie. Nie wiem jakie masz myszy w swoim obiektywie, ale takie dzwięki wydaje układ stabilizacji. A sam układ AF-u w Canonie działa bezszmerowo :razz: :mrgreen:

MC - Czw 14 Lut, 2008

MM napisał/a:
mnich napisał/a:
oj tam żaden żyroskop
To dźwiek silniczka działającego na zasadzie ultra dźwięków. Przypomina skrobanie myszy w ściane, to normalne :)


"Cykanie" jest podobne do tego w Canonie. Nie wiem jakie masz myszy w swoim obiektywie, ale takie dzwięki wydaje układ stabilizacji. A sam układ AF-u w Canonie działa bezszmerowo :razz: :mrgreen:

Bo Nikkory maja myszy a Canony szczury :lol: i dlatego mozna sie pogubic.

mszczyrek - Czw 14 Lut, 2008

Cykanie i delikatny szum to stabilizacja - AF'a praktycznie nie slychac.
mnich - Czw 14 Lut, 2008

bziuu zyyt krrr , tak pracują nikkory bez silnika SWM - np 50/1.8
delikatne stukanie to fatycznie praca stabilizacji np w 70-300 VR plus szmerek cyk cyk dobiegający gdy autofokus przejedzie cały zakres :)

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 ]
ogólnie to lepiej przetestwać obiektyw pod względem właściwości optycznych niż audio :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group