forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - Canon EOS 60D - bateria

yahman - Czw 12 Wrz, 2013
Temat postu: Canon EOS 60D - bateria
Witam.

Właśnie zakupiłem Eosa 60D i mam pytanie, czy to normalne, że bateria była kompletnie rozładowana, czy coś tu nie pasuje.

Oraz jak długo może się ładować bateria przy pierwszym ładowaniu, w sensie po jakim czasie uznać można, że coś jest nie tak? - bo już się ładuje ponad 4h.

[ Dodano: Pią 13 Wrz, 2013 10:54 ]
Jednak okazało się, że przez te 4 h bateria się wcale nie ładowała (była zimna), dopiero jak wyjąłem i włożyłem 2 raz zaskoczyła i się naładowała w ok. 2 h.

Ale dalej nie rozumiem czemu się nie ładowała za 1 razem.

paul80 - Sob 14 Wrz, 2013

Źle włożyłeś akumulator do ładowarki lub zwyczajnie coś nie zaskoczyło w stykach i elektronice.
Intimate - Czw 24 Paź, 2013

Tak na wszelki wypadek dodam tez, że zamienniki oryginalnej baterii dają inne napięcie(chyba o 0,2 V większe) ale działaja bez problemu
pihu - Czw 13 Lip, 2017

Ile cykli ładowania - rozładowania wytrzymuje oryginalna bateria w canon EOS 60d, i jak ją lepiej przechowywać przez dłuższy czas: naładowaną czy rozładowaną.
komor - Czw 13 Lip, 2017

Jeśli chcesz przechowywać ją długo nieużywaną, to najlepiej ani pustą, ani pełną. Według tego źródła http://batteryuniversity....store_batteries przy rocznym przechowywaniu naładowanie na poziomie 40% jest najkorzystniejsze.
Dżozef - Czw 13 Lip, 2017

yahman napisał/a:
Ale dalej nie rozumiem czemu się nie ładowała za 1 razem.

Rozładowana bateria plus upływ czasu, powoduje spadek napięcia poniżej minimalnej wartości która pozwala na jej wykrycie przez ładowarkę.
Ładowarka kiedy zakończy już właściwe ładowanie wysyła ciągle prąd "podtrzymujący" o niewielkiej wartości (kilka mA) i to prawdopodobnie pozwoliło zregenerować się twojej baterii tak że stała się wykrywalna dla ładowarki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group