forum.optyczne.pl

Propozycje - Nowa szata!

rafid78 - Pon 11 Lut, 2008
Temat postu: Nowa szata!
Panowie czy u Was też sie cos zmieniło? :D
Monastor - Pon 11 Lut, 2008

Mi też się zmieniło... na minus. Czytać się tego nie da :evil:
RobertO - Pon 11 Lut, 2008

Monastor napisał/a:
Mi też się zmieniło... na minus. Czytać się tego nie da :evil:


czemu czytac sie nie da??

Monastor - Pon 11 Lut, 2008

RobertO, forum zrobiło się szersze, do tego ma za dużo kolorowych elementów, zwłaszcza czerwieni. Czerwone czcionki i elementy ramek bardzo rozpraszają.
Z kolei tło jest chyba bardziej jednolite (także wszystkie paski). Przez co poszczególne segmenty się zlewają. Nie wiem czy pod tym względem było inaczej, musiałbym jedno obok drugiego zobaczyć. W każdym razie poprzedni layout robił dużo lepsze wrażenie. Był prostszy i bardziej czytelny.

No a to co pokazuje się po kliknięciu logo u góry forum to już woła o pomstę do nieba :neutral:

RobertO - Pon 11 Lut, 2008

Monastor napisał/a:


No a to co pokazuje się po kliknięciu logo u góry forum to już woła o pomstę do nieba :neutral:


wiem - dlatego juz wylaczylem, po prostu domyslnie bylo wlaczone i musze teraz jeszcze czesc ustawien dopiescic

Wujek_Pstrykacz - Pon 11 Lut, 2008

Jakoś tak dziwnie się teraz przegląda forum, oj trzeba się będzie przyzwyczaić.
MC - Pon 11 Lut, 2008

Bede szczery. Poprzednia wersja byla bardziej czytelna.
MM - Pon 11 Lut, 2008

Ja tam jestem do podobnego przyzwyczajony.
http://www.forum.spotter.pl/

Monastor - Pon 11 Lut, 2008

MM, tamto jest niebieskie, łagodniejsze dla oka :wink:
MC - Pon 11 Lut, 2008

Sie przyzwyczaimy :razz:
Ale moze niebieski kolorek bylby lepszy?
Moze juz sie stary robie i marudze :roll:

RobertO - Pon 11 Lut, 2008

Panowie - glownym powodem zmian byla koniecznosc rozszerzenia mozliwosci administracji i moderacji forum, bo starsza wersja byla bardzo uboga. tutaj panel administracyjny jest duzo bardziej rozbudowany lecz stara skorka nie chodzi w tej wersji wiec szukalem jak najbardziej zblizonej. mam nadzieje ze mnie za to nie zlinczujecie :-)

no i dla was tez jest sporo ulatwien i dodatkow wiec mam nadzieje ze cos przypadnie wam do gustu

co do niebieskiego - to nie chce wprowadzac nowego koloru - trzeba trzymac sie kolorystyki logo a tam mamy szarosc i czerwien.

goltar - Pon 11 Lut, 2008

Wyłączyłem kilka opcji co spowodowało że wyświetla się mniej ikonek i kolorowych napisów, mam nadzieję że dzięki temu forum stało się bardziej czytelne. Co sądzicie o ikonkach "profil, pw, e-mail i gg" wyświetlających się pod każdym postem ? Można je wyłączyć jeśli poprawi to czytelność (pytanie czy wszystkie, może wyłączyć tylko ikonkę gg i e-mail ?) lub ewentualnie zmienić na tekst ?
MM - Pon 11 Lut, 2008

Ikonki są OK, niech zostaną.
Za tydzień nowy wygląd forum będzie dla nas normą. To się akomodacja nazywa czy jakoś tak... :razz:

maziek - Pon 11 Lut, 2008

Wszystko super, tylko wolniej lata a ja ślepy niedowidzam, to trudno mi się zorientować które posty są nowe. Czy to bardzo nie wypada, żeby logo umieścić w tabelce obok reklamy (po lewej)? Kupa miejsca by do góry podjechało...
Fajne są literki...

♥LOVE♥

igorax - Pon 11 Lut, 2008

...jest ładniej.
Kiedy layout strony będziecie zmieniać?

sluuurp - Pon 11 Lut, 2008

Teraz jest lepiej, a co do reklamy, to zainstalować sobie programik Ad Muncher i zapomina sie o reklamach. Po prostu ich nie widać.
igorax - Pon 11 Lut, 2008

sluuurp napisał/a:
Teraz jest lepiej, a co do reklamy, to zainstalować sobie programik Ad Muncher i zapomina sie o reklamach. Po prostu ich nie widać.


...szkoda, że nie darmowy, ale działa faktycznie dobrze, reklam nie mam ;-) dzieki.

sluuurp - Pon 11 Lut, 2008

Jest darmowy, poszukaj dobrze.
rafid78 - Pon 11 Lut, 2008

Ogólnie jest ok.Tylko ja bym nazwy kategorii z nowymi postami napisane tłustym drukiem zostawił ,łatwiej je było wyłonić na tle innych.Do pełni szczęścia tylko tyle mnie porzeba. :smile:
MC - Wto 12 Lut, 2008

rafid78 napisał/a:
Ogólnie jest ok.Tylko ja bym nazwy kategorii z nowymi postami napisane tłustym drukiem zostawił ,łatwiej je było wyłonić na tle innych.Do pełni szczęścia tylko tyle mnie porzeba. :smile:

Oooo, wlasnie. Teraz trzeba sie bardziej wpatrywac co jest nowe.
Ale zeby nie bylo, czcionka jakby ladniejsza. Chociaz rozumiem, ze czerwony z logo ma powiazanie, to jakis taki... agresywny (?)...

komor - Wto 12 Lut, 2008

Mnie też nowy layout nieco zszokował. Na pewno w dużym stopniu to kwestia przyzwyczajenia, ale parę problemów związanych z czytelnością jest. Mnie osobiście bardzo drażni, że posty są justowanie w pionie do dołu, a nie do góry. jak jest krótki post to trzeba go szukać na samym dole ramki.

Ciekawe czy pełny Unicode już będzie tutaj działał... „cudzysłowy”, «cudzesłowa», ‚cytaty’,
ˆˆ by Optyczne™ :) , e, widzę, że niektóre encje znikają, znikł znaczek (c) :)

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 ]
RobertO, może ja już ślepy jestem, ale nie widzę żadnej nawigacji pomiędzy stronami w obrębie wątku. Nie mam „Poprzednia strona”, „Następna strona” i takie tam. Jest tylko „Poprzedni temat” i „Następny temat”. To tylko u mnie?

igorax - Wto 12 Lut, 2008

...ja też nie mam „Poprzednia strona”, „Następna strona”
RobertO - Wto 12 Lut, 2008

komor napisał/a:
Mnie osobiście bardzo drażni, że posty są justowanie w pionie do dołu, a nie do góry. jak jest krótki post to trzeba go szukać na samym dole ramki.


ale u mnie nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo wyrownywanie jest do gory

komor napisał/a:

RobertO, może ja już ślepy jestem, ale nie widzę żadnej nawigacji pomiędzy stronami w obrębie wątku. Nie mam „Poprzednia strona”, „Następna strona” i takie tam. Jest tylko „Poprzedni temat” i „Następny temat”. To tylko u mnie?


nawigacja tez jest w tym samym miejscu co byla

z jakiej przegladarki korzystasz? i z jakiego systemu?

w tym temacie http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0

nie macie na gorze i na dole menu nawigacji po stronach watku?


Smola - Wto 12 Lut, 2008

Cholera nie da sie zmienic tych oznaczen dotyczacych czy sa nowe watki ( przeczytane/nieprzeczytane) na cos bardziej czytelnego ( masywniejszego ) ?

Czuje sie jak Alicja w .....

RobertO - Wto 12 Lut, 2008

Smola napisał/a:
Cholera nie da sie zmienic tych oznaczen dotyczacych czy sa nowe watki ( przeczytane/nieprzeczytane) na cos bardziej czytelnego ( masywniejszego ) ?

Czuje sie jak Alicja w .....


przeciez wczesniej tez tylko ikonka zmieniala kolor tak jak to ma miejsce teraz

MM - Wto 12 Lut, 2008

Panowie, u mnie wszystko jest ok. Nawet jest fajniej bo pokazuje od razu pierwszy nieprzeczytany post. Polecam gorąco opcję "zobacz posty nieprzeczytane". Rewelacyjnie to działa. Podpowiadam - na górze po prawej stronie :wink:
MC - Wto 12 Lut, 2008

RobertO napisał/a:
Smola napisał/a:
Cholera nie da sie zmienic tych oznaczen dotyczacych czy sa nowe watki ( przeczytane/nieprzeczytane) na cos bardziej czytelnego ( masywniejszego ) ?

Czuje sie jak Alicja w .....


przeciez wczesniej tez tylko ikonka zmieniala kolor tak jak to ma miejsce teraz

Ale wczesniej bardziej czytelne to bylo. Moze czerwona ramka za bardzo uwage przyciaga i jesli znaczek tez robi sie czerwony (z szarego) to nie ma az takiej roznicy.

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 ]
Dobra, to ja mam jeszcze takie pytanie. Jak juz wejde w konkretny "dzial", to przy tematach sa nastepujace znaki:
>
x
|-|
^ to pewnie temat przyklejony
Ale pozostale?

RobertO - Wto 12 Lut, 2008

ok zmienilem troche ikonki w liscie tematow

jezeli w temacie nie ma nowego posta to ikonka jest na szaro (lacznie z ramka) a jezeli pojawil sie nowy post to ramka i srodek robia sie czerwone. mysle ze jest bardziej widoczne teraz

MC - opis tych ikonek jest w kazdym dziale na dole strony

MC - Wto 12 Lut, 2008

No wlasnie, juz to sam odnalazlem (taki sprytny jestem :mrgreen: ) ale minelo 15 minut i lipa, nie da sie edit zrobic.
Jeszcze gdyby tylko:
brak nowych postow [popularny] mial takze ramke szara to by byl porzadek
tak samo strona glowna, jesli w katalogu nie ma nic nowego, to ramki szare ulatwilyby rozeznanie.

RobertO - Wto 12 Lut, 2008

MC napisał/a:
No wlasnie, juz to sam odnalazlem (taki sprytny jestem :mrgreen: ) ale minelo 15 minut i lipa, nie da sie edit zrobic.
Jeszcze gdyby tylko:
brak nowych postow [popularny] mial takze ramke szara to by byl porzadek
tak samo strona glowna, jesli w katalogu nie ma nic nowego, to ramki szare ulatwilyby rozeznanie.


wlaczylem juz mozliwosc edycji

a co do "postow [popularny] " to on ma szara ramke tlyko musisz strone odswiezyc bo widocznie ci stary obrazek zaladowal z cache'u przegladarki

benetnash - Wto 12 Lut, 2008

Mi tam się podoba. Czerwony mi początkowo przeszkadzał, bo na większości forów jest niebieska szata i nie jestem do takiej przyzwyczajony, ale teraz jest ok.

A z rzeczy, które nie działają to poznikały "gwiazdeczki" przy awatarach.

MC - Wto 12 Lut, 2008

Ok, cache wyczyszczony, ramki zniknely.
Ale do czerwonych tematow nie bedzie latwo sie przyzwyczaic... Tym niemniej doceniam Wasza robote
edit. Matko, jak to sie wszystko szybko zmienia. Juz jest ok, a ja sie nie odzywam ;-)

RobertO - Wto 12 Lut, 2008

ale ktore tematy macie czerwone? pod jaka przegladarka??

bo u mnie pod FF i IE6 tematy sa czarne

gwiazdeczki u mnie tez sa

MC - Wto 12 Lut, 2008

FF, gwiazdki sa. Tematy byly czerwone chwilowo. Juz sa czarne.
RobertO - Wto 12 Lut, 2008

chwilowo u mnie tez byly bo zmiany robile :-)
MC - Wto 12 Lut, 2008

RobertO napisał/a:
chwilowo u mnie tez byly bo zmiany robile :-)

Dobra, przyznales sie :smile:
Ale ogolnie jak tak sobie patrze i patrze to coraz bardziej mi sie to zaczyna podobac.

komor - Wto 12 Lut, 2008

RobertO napisał/a:
le u mnie nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo wyrownywanie jest do gory (...)
z jakiej przegladarki korzystasz? i z jakiego systemu?


Korzystam z Mac OS X, przeglądarka Safari 3.0.4. Coś sobie przypominam z makowych list dyskusyjnych problemy z niektórymi tematami w forach PHP. Zdaje się jakieś nieprawidłowe atrybuty hidden użyte w CSS czy coś takiego. Niestety szczegółów nie pamiętam, spróbuję poszukać. Być może zerknięcie do walidatora coś Ci powie. Ja się na tym słabo wyznaję.

Generalnie u mnie wygląda to tak:

nawigacja


justacja w pionie


[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 ]
Sprawdziłem pod FF/OS X i jest dobrze, widać nawigację. Ale to i tak nie wina Safari tylko błędów w template :D Może uda się zlokalizować, już przekopuję się przez archiwum listy dyskusyjnej.

mavierk - Wto 12 Lut, 2008

... narzekacie - jak dla mnie to jest to rodzaj forum idealny :)
komor - Wto 12 Lut, 2008

A macie przy postach guzik Odpowiedz? Bo ja mam tylko Ignoruj oraz Cytuj, ale może to ten sam problem co z nawigacją. Tymczasem w archiwum znalazłem taką oto wypowiedź na temat podobnego problemu z nawigacją na forach z rodziny phpBB:


Cytat:

Cytat:
Macie na to jakiś patent?


Tak -- poprosić administratora forum, żeby usunął całkowicie zbędny
tag <object> naokoło tego klikadła. A najlepiej przesiadł się na
inny silnik forum.



Nie potrafię ocenić czy to jest słuszna racja, ani czy u Ciebie, RobertO ma to zastosowanie. Czy mogę prosić o spojrzenie na to krytycznym okiem? :)

mavierk - Wto 12 Lut, 2008

no ja mam przycisk odpowiedź, ale na dole.

Dla mnie najważniejszy przycisk to 'szybki cytat' tego mi brakowało :)

RobertO - Wto 12 Lut, 2008

[quote="komor"]

Cytat:

Cytat:
Macie na to jakiś patent?


Tak -- poprosić administratora forum, żeby usunął całkowicie zbędny
tag <object> naokoło tego klikadła. A najlepiej przesiadł się na
inny silnik forum.




Komor - daj znac jak jest teraz, bo tez wyczytalem ze to kwestia tych znacznikow <object> usunalem je tam gdzie trzeba i ciekaw jestem efektu

komor - Wto 12 Lut, 2008

Teraz jest miodzio. Kolejne forum umakowione :)

PS1: Ale poprzedni layout działał bez problemu.
PS2: Pozostaje kwestia pionowego przesunięcia treści postu na dół ramki/pudełka.

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 ]
Melduję posłusznie, że justacja pionowa postów działa już prawidłowo na Safari v3. Dzięki, RobertO.

Gwoli informacji informuję też, że Safari jest obecnie dostępna w formie bety również na Windows: http://www.apple.com/safari/download/. Dla niezorientowanych w temacie, Safari, będąca standardową przeglądarką pod systemem operacyjnym Mac OS X, bazuje na open-source’owym silniku KHTML, który powstał na Linuksie i jest bazą dla przeglądarki Conqueror pod KDE. Obecnie obydwa projekty wzajemnie współpracują (nie zawsze usłane jest to różami...). Więcej tu:
http://developer.apple.co...net/webkit.html

Smola - Wto 12 Lut, 2008

RobertO napisał/a:
Smola napisał/a:
Cholera nie da sie zmienic tych oznaczen dotyczacych czy sa nowe watki ( przeczytane/nieprzeczytane) na cos bardziej czytelnego ( masywniejszego ) ?

Czuje sie jak Alicja w .....


przeciez wczesniej tez tylko ikonka zmieniala kolor tak jak to ma miejsce teraz


Zgadza sie. Ale teraz nieprzeczytane nie wyrozniaja sie tak jak kiedys. Chodzi mi o moment jak jestes już w danym dziale i masz tematy z nieprzeczytanymi. Wtedy wyboldowany znak wiekszosci w kwadraciku jest niewiele grubszy od zwyklego. Gdyby tak ten wyboldowany znak zrobić innego koloru ( tylko nie brazowy :wink: ) albo tlo takiego tematu dac troche ciemniejszego koloru byloby lepiej IMHO .

Dostrzegam kilka zmian na plus.

P.S. A daloby rade dorobic opcje wstawiania sampli bezposrednio z HDD ? A moze juz jest ?

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 ]
Ta szarość dla przeczytanych i czerwien dla nowych jest ok. Dzieki RobertO za zmiane. Ale moje pytania w P.S. czekaja na odp.

mnich - Wto 12 Lut, 2008

Jest OK. mi odpowiada ta szata graficzna, nie mam żadnych- na razie - zastrzeń. Chwała tym którym się chciało.

tak wogóle to coś szybciej działa forum...
oczywiście to na plus :D

RobertO - Wto 12 Lut, 2008

Smola napisał/a:
P.S. A daloby rade dorobic opcje wstawiania sampli bezposrednio z HDD ? A moze juz jest ?


opcja jest, ale wylaczona :-) musze sie zastanowic czy serwer to wytrzyma bo nie wiem jak chetnie bedziecie z tego korazystac

mnich - Wto 12 Lut, 2008

Myśle że ważniejsza jest prędkość działania forum, to wręcz priorytet. Inaczej my użytkownicy bedziemy sie zniechęcać. Jest pełno przeróżnych serwisów do zamieszczania zdjęć, sampli itd.
MM - Wto 12 Lut, 2008

Włącz tę funkcję. Jak ktoś da dużo sampli które będą kompletnie bez sensu, do tego będą to duże pliki to się je wykasuje i po problemie.
MC - Sro 13 Lut, 2008

MM napisał/a:
Włącz tę funkcję. Jak ktoś da dużo sampli które będą kompletnie bez sensu, do tego będą to duże pliki to się je wykasuje i po problemie.

Jestem za. Nie jestem zbyt biegly w tych fotogaleriach internetowych, a czasami dobrze by bylo do posta cos malutkiego wstawic. Najwyzej komisyjnie wykasujecie i bedzie po problemie.

benetnash - Sro 13 Lut, 2008

A ja rozumiem adminów - jak ludzie zaczną dorzucać zdjęcia na forum zapotrzebowanie na pasmo wzrośnie kilkukrotnie i zapewne skończy się dokupowaniem serwera na treść statyczną czy inne cuda...
MC - Sro 13 Lut, 2008

Ja tez rozumiem, ale czasami jak sie chce jakas ...... wrzucic to byloby wygodniej.
maziek - Sro 13 Lut, 2008

Mam taka drobniutką techniczną uwagę, aby przycisk "oznacz wszystkie fora jako przeczytane" wrócił na swoje dawne miejsce po prawej stronie nad tabelką wszystkich for. Albo był i tu i tu ewentualnie.
MM - Sro 13 Lut, 2008

MC napisał/a:
Najwyzej komisyjnie wykasujecie i bedzie po problemie.


Zaraz komisyjnie. Od czego jest opcja "spod grubego palca"? :mrgreen:
Jeżeli selekcja będzie ostra to nikt dupereli nie wstawi bo będzie wiedział, że zaraz wylecą.

RobertO - Sro 13 Lut, 2008

No to odpalilem te zalaczniki

Max rozmiar pliku: 1MB
Dostepne rozszerzenia: gif jpeg jpg png tif


traktujmy to jako uruchomienie probne


Poki co macie do dyspozycji 50GB powierzni dyskowej co nie znaczy ze macie nia szastac na lewo i prawo ;-)

benetnash - Sro 13 Lut, 2008

Elegancko!
Osobiście jestem przeciwnikiem popupów w javascripcie, krew mnie zalewa jak je widzę bo wolę zakładki. Niestety preferuję ff ponad Operę, która umie popupy w zakładki pakować i cierpię...

Smola - Sro 13 Lut, 2008

RobertO napisał/a:
No to odpalilem te zalaczniki

Max rozmiar pliku: 1MB
Dostepne rozszerzenia: gif jpeg jpg png tif


Wielkie dzieki Ze Roberto, bo ja jestem zielony jak trawa na "Wemblej" jesli chodzi o linkowanie zdjec z galerii internetowych.

P.S.

A Komor ma dostac szlaban na ilosc zdjec w 2008, wykorzystal juz limit :lol: HeHe

komor - Sro 13 Lut, 2008

Smola napisał/a:
A Komor ma dostac szlaban na ilosc zdjec w 2008, wykorzystal juz limit :lol: HeHe


I ty Brutusie... Łaski bez, sam se będę linkował z zewnętrznego serwera :D
A tak na poważnie to może niech inni pokażą więcej zdjęć, a nie ja mniej. Poza tym ja pokazuję same problemy, a to bokeh pokrzywiony, a to jakieś mydlane fotki z plastikowej zabawki... :razz:

Pepin Krootki - Czw 14 Lut, 2008

Do nowego wyglądu trzeba się będzie przyzwyczaić, ale większe możliwość engine wynagradzają to z nawiązką. Zróbcie proszę coś z tą czerwoną czcionką! Towarzysze! Tak nie można! Ja rozumien, że towarzysz RobertO występuje na avatarze w klimatach rewolucji kubańskiej (gdyby nie te, burżuazyjne, kapitalistyczne okulary), niemniej litości!
RobertO - Czw 14 Lut, 2008

Pepin Krootki napisał/a:
Zróbcie proszę coś z tą czerwoną czcionką!


przeciez nie ma duzo tej czerwonej czcinki. chyba ze znow pod jakas przegladarka cos inaczej wyglada


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group