forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Jaki zestaw obiektywów z mocowaniem Sigmy?

Marian - Czw 14 Lut, 2008
Temat postu: Jaki zestaw obiektywów z mocowaniem Sigmy?
Testerzy! Pomóżcie!
W świecie obiektywów Sigmy jestem ignorantem. Trudno mi się połapać w przetestowanych przez Was obiektywach Sigmy, nie mówiąc już o nie przetestowanych.

Czy moglibyście podpowiedzieć jaki zestaw (lub zestawy) obiektywów z mocowaniem Sigmy, do cyfrowej lustrzanki Sigmy SD-14 (czyli APS-C), uważacie za szczyt marzeń z punktu widzenia optycznej jakości (przyjmując że cena jest sprawą drugorzędną)? Dla jakiego przedziału ogniskowych można coś takiego, taki szczyt marzeń, znaleźć z mocowaniem Sigmy?

MM - Czw 14 Lut, 2008

Kup sobie Sigmę 200-500/2.8. Dla mnie super wypas.

A tak bardziej serio to zadaj sobie troszkę trudu i napisz DO JAKIEGO TYPU ZDJĘĆ mają służyć te obiektywy :evil:

Marian - Czw 14 Lut, 2008

MM napisał/a:
A tak bardziej serio to zadaj sobie troszkę trudu i napisz DO JAKIEGO TYPU ZDJĘĆ mają służyć te obiektywy
Nie napisałem do czego mają służyć, nie dlatego, że nie chciało mi się zadać sobie takiego trudu, lecz dlatego, że każdy zakres mnie interesuje, od szerokokątnego do super tele.
Może Sigma w ogóle takich obiektywów nie ma. A może ma, ale tylko dla pewnych ogniskowych.

mnich - Czw 14 Lut, 2008

Rozumiem ze kupiłeś/zamierzasz kupić lustrzanke sigmy i teraz szukasz obiektywów?
Dziwne, zawsze myślałem ze należy zacząć od drugiej strony... pierw obiektyw potem puszka.

MC - Czw 14 Lut, 2008

sigma ma fajne obiektywy, ale najlepsze jest polaczenie innego systemu z obiektywami sigmy jako "zapasem".
Tez bym zaczynal od zastanowienia sie nad dostepnymi szklami, a dopiero potem wybieral system.

Marian - Czw 14 Lut, 2008

mnich napisał/a:
Dziwne, zawsze myślałem ze należy zacząć od drugiej strony... pierw obiektyw potem puszka.
Jeszcze nie kupiłem i dlatego pytam. Mam sprzęt z innych systemów. Właśnie zanim ewentualnie kupię Sigmę SD-14 chcę się dowiedzieć czy są do niej obiektywy marzeń. Czy warto inwestować w ten system. Nie ma zatem sprzeczności z tym co piszesz.
MM - Czw 14 Lut, 2008

Jest w Sigmie bardzo fajne macro 150/2.8, jest świetny moim zdaniem 12-24 HSM, ale to tylko na pełną klatkę, więc na SD-14 bez sesnu. Będzie zarąbistym szkiełkiem 120-300/2.8 HSM jak dodadzą tam stabilizację. No i faktycznie jest rewelacja technologiczna w postaci 200-500/2.8. Dla mnie na dzień dzisiejszy Sigma jest lepsza od Canona tylko w tej 12-24, macro 150/2.8 i super jasnym zoomie. Resztę wolę systemowe.
Jednym słowem jak na system jako taki to bez rewelacji.

goltar - Czw 14 Lut, 2008

Marian napisał/a:
Nie napisałem do czego mają służyć, nie dlatego, że nie chciało mi się zadać sobie takiego trudu, lecz dlatego, że każdy zakres mnie interesuje, od szerokokątnego do super tele.
to do czego będziesz używał obiektywów ma znaczenie w proponowanym zestawie, bo do innych celów będzie zestaw 10-20 + 24-70 + 70-200 a do innych 17-50 + 50-150...
tu masz link do wszystkich obiektywów Sigmy w którym możesz odszukać które obiektywy pasują do body Sigmy http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_chart.asp

Marian - Czw 14 Lut, 2008

MM napisał/a:
Jest w Sigmie bardzo fajne macro 150/2.8, jest świetny moim zdaniem 12-24 HSM, ale to tylko na pełną klatkę, więc na SD-14 bez sesnu. Będzie zarąbistym szkiełkiem 120-300/2.8 HSM jak dodadzą tam stabilizację. No i faktycznie jest rewelacja technologiczna w postaci 200-500/2.8. Dla mnie na dzień dzisiejszy Sigma jest lepsza od Canona tylko w tej 12-24, macro 150/2.8 i super jasnym zoomie. Resztę wolę systemowe.
Jednym słowem jak na system jako taki to bez rewelacji.
Dzięki. O taki rodzaj uwag właśnie mi chodziło.

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 ]
Cytat:
tu masz link do wszystkich obiektywów Sigmy w którym możesz odszukać które obiektywy pasują do body Sigmy http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_chart.asp
Dzięki za link. Szczególnie zależy mi na wiarygodnych informacjach, które są optycznie najlepsze, i jak na tle najlepszych z innych systemów wypadają, a więc o posiadaniu których marzycie, jeśli takowe w ogóle w systemie Sigmy są.
goltar - Czw 14 Lut, 2008

chwalona jest jeszcze Sigma 100-300 f/4
MC - Czw 14 Lut, 2008

goltar napisał/a:
chwalona jest jeszcze Sigma 100-300 f/4

Ale to chyba nie jest nic unikalnego, wyjatkowego? Po za tym jest robiona, tak jak i reszta z "popularnymi" mocowaniami, wiec znowu puszka Sigmy by mnie nie przekonala.

Marian - Czw 14 Lut, 2008

Wszystkim wypowiadającym się do tej pory dziękuję za informacje. Jeśli jeszcze coś będzie ktoś mógł dodać to byłoby miło.
Sigma jest jedyną stosującą Foveona. Do zainteresowania Sigmą popchnął mnie artykuł Mike'a Chaney'a.
12 milionowy Canon 5D zaledwie dotrzymuje kroku Foveonovi Sigmy pod względem rozdzielczości.
Niestety aparaty z matrycami Bayera w dziedzinie rozdzielczości "bajerują". Sigma która pionowo ma 1760 pikseli osiąga dla każdego koloru taką samą rozdzielczość 1700 linii na wysokość matrycy, czyli praktycznie 100% tego co może osiągnąć.
Tymczasem Canon 5D mający 2912 pikseli pionowo osiąga dla poszczególnych kolorów następujący procent max rozdzielczości:
czarno-biały 72%
czerwony 56%
zielony 69%
niebieski 60%
żółty 67%
magenta 62%
cyan 69%

goltar - Czw 14 Lut, 2008

MC napisał/a:
Ale to chyba nie jest nic unikalnego, wyjatkowego?
Canon takiego nie ma, Nikon też nie i w tym sensie jest to unikalny obiektyw.
MC - Czw 14 Lut, 2008

goltar napisał/a:
MC napisał/a:
Ale to chyba nie jest nic unikalnego, wyjatkowego?
Canon takiego nie ma, Nikon też nie i w tym sensie jest to unikalny obiektyw.

Mi chodzilo o to, ze jest produkowany takze z mocowaniem C/N/S/P, wiec praktycznie do kazdego systemu bedzie, a nie tylko do Sigmy.

goltar - Czw 14 Lut, 2008

MC napisał/a:
Mi chodzilo o to, ze jest produkowany takze z mocowaniem C/N/S/P, wiec praktycznie do kazdego systemu bedzie, a nie tylko do Sigmy.
w tym sensie to Sigma nie ma w zasadzie żadnych szkieł które są robione tylko z mocowaniem Sigmy.
Arek - Czw 14 Lut, 2008

Z Sigmy da się zrobić bardzo fajny zestaw szkieł. Zacząć można od:

1. 10-20 mm HSM - bardzo szeroki kąt, bardzo dobre wykonanie, dobra optyka. Ja nie wyobrażam sobie
wyjazdu na wakacje bez sprzętu tej klasy.

2. Zamiennik kita. Tutaj Sigma ma 2 dobre szkiełka do wyboru do koloru: 17-70 i 18-50 f/2.8.

3. Na dłuższy koniec jest 70-200 f/2.8 II. Ma być lepszy od wersji I, która była fajna, a dodatkowo ma być
teraz w dobrej cenie sugerowanej 2999 zł, czyli w sklepach do wzięcia za 2700-2800 zł.

4. Jeśli chcesz niskobudżetowo jest mająca mała konkurencję w kategorii jakość/cena 70-300 APO

5. Wszystkie stałki Makro 50, 70, 105 i 150 mm wypadają świetnie i są doskonałym zakupem zarówno do makro jak i do portretu.

Arek

P.S. SD14 da Ci bardzo dobrą jakość zdjęć na niskich ISO, fatalną na wysokich i tempo pracy, przy którym Canon 300D to demon szybkości. Bierz to pod uwagę.

Marian - Czw 14 Lut, 2008

Arek napisał/a:
Z Sigmy da się zrobić bardzo fajny zestaw szkieł. Zacząć można od:

...

P.S. SD14 da Ci bardzo dobrą jakość zdjęć na niskich ISO, fatalną na wysokich i tempo pracy, przy którym Canon 300D to demon szybkości. Bierz to pod uwagę.
Dzięki za cenne wskazówki.

Ja osobiście bardzo żałuję że aktualne matryce nie są wykorzystywane bez filtru Bayera i bez filtru AA, jako aparaty do czarno-białej fotografii. Przecież dawałyby doskonały obraz przy bardzo wysokich czułościach. Niestety brak jest aparatów do czarno-białej fotografii (czyli bez filtrów Bayera i AA).

Wychodzę z założenia, że gdy jest mało światła w fotografowanej sytuacji, to jest też mało informacji o kolorze, i spokojnie mógłbym takie sytuacje rejestrować jako czarno-białe fotografie. Wtedy w aparatach dających kolorową fotografię, np. opartych na matrycy Foveona, bez porównania mniejsze znaczenie miała by jakość obrazu przy wysokich czułościach. Mnie wystarczyłoby 800 ISO do kolorowej fotografii, a do czarno-białej aktualne matryce pozbawione filtrów Bayera i AA dawałyby doskonały obraz nawet dla większych czułości niż to jest w Nikonie D3.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group