forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - G.O. - (70-200) 2.8 a 4 na tej samej przysłonie.

shemo - Pią 15 Lut, 2008
Temat postu: G.O. - (70-200) 2.8 a 4 na tej samej przysłonie.
takie niby proste pytanie:

mamy dwa obiektywy - dajmy na to 70-200 2.8 i 70-200 f4
(albo 50 1.8 i 50 2.8)

czy fotografując ten sam obiekt przy takich samych parametrach zdjęcia (odległośc aparat-obiekt, ogniskowa, itp) przy takiej samej przysłonie (np 5.6) osiągniemy taką sama głębię ostrości?

Arek - Pią 15 Lut, 2008

Tak.
007areka - Pią 15 Lut, 2008

...MM zaraz napisze ze i tak bedzie inna plastyka :grin:
mavierk - Pią 15 Lut, 2008

a teraz napisze, że ma doświadczenie w takich sprawach i że wie, że plastyka jest inna i że to jest ważne.

Dla mnie też jest ważne, wręcz kluczowe (wnet ważniejsze niż ostrość obiektywu)

MM - Sob 16 Lut, 2008

No i co jeszcze wiecie o tym co napiszę? :twisted:

Ostatnio z moim przyjacielem robiłem zdjęcia budowanego hangaru dla nowego "WILCZKA" w Łodzi. Prywatnie jest on właścicielem 70-200/4 IS L.
Tego dnia miał swoje 40D, ale nie miał swojego tele. Ja robiłem "na krótko", więc dałem mu swoje 70-200/2.8 IS L do podpięcia. Pewnie to przeczyta... może się Drogi Przyjacielu w końcu tutaj zapiszesz i sam o tym napiszesz? Mnie w końcu przestaną wierzyć. Generalnie... wycie z zachwytu nad kolorystyką, kontrastem i plastyką jakie generuje to szkło w porównaniu do ciemniejszej wersji pisząc w skrócie "miało miejsce". O słynnej kwestii na "b" nie wspomnę bo to oczywista oczywistość. Cytował nie będę bo język czasami był lekko koszarowy, więc... Wam go oszczędzę. A wystarczyło zrobienie kilku zdjęć by tak człowieka ożywić :mrgreen:
Czy GO byłaby taka sama przy f/4 dla obu obiektywów? Musi być bo taka jest fizyka, ale jak czowiek dużo czasu spędził na oglądaniu i robieniu zdjęć a nie fotografował tylko przysłowiowe cegły to różnicę zobaczy. I nawet gorsza ostrość tego nie zmieni, choć nie wiem czy jest taka gorsza na porównywalnych przysłonach. Po prostu zdjęcia z jaśniejszej wersji mają taki urok, że się nie patrzy na ostrość jako kwestię pierwszoplanową a dla wielu tutaj tabelka z ostrością urasta do roli kapliczki.

007areka - Sob 16 Lut, 2008

... :mrgreen: nie wkurzaj sie MM...powoluje sie na Ciebie bo normalnie masz poprostu racje :lol: pozdroooo :grin:
Arv - Sob 16 Lut, 2008

MM napisał/a:
Generalnie... wycie z zachwytu nad kolorystyką, kontrastem i plastyką jakie generuje to szkło w porównaniu do ciemniejszej wersji pisząc w skrócie "miało miejsce". O słynnej kwestii na "b" nie wspomnę bo to oczywista oczywistość.


Próbki będą ?

MM - Sob 16 Lut, 2008

Już mu o tym mówiłem. Jak znajdziemy razem czas i będzie jakieś fajne światło to będą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group