forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Leica DG Nocticron 42.5 mm f/1.2 Asph. POIS

Arek - Sro 08 Sty, 2014
Temat postu: Test obiektywu Leica DG Nocticron 42.5 mm f/1.2 Asph. POIS
http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=316

Zapraszam!

Arek

mavierk - Czw 09 Sty, 2014

Świetny obiektyw nie mniej jednak poza moim zasięgiem póki co. Nasszczęście udało mi się za grosze lupic alternatywę (58/1.2).
Arek - Czw 09 Sty, 2014

mavierk, a czym Ty teraz focisz? Kiedyś miałeś Nikona.
ryszardo - Czw 09 Sty, 2014

Pisałem w komentarzach, ale przerzucę się tutaj :P

Jednak chyba trochę krakałem z tymi skutkami niewielkiego opóźnienia.
Test na LensTip już dostrzeżony. Można spytać o porównanie oglądalności wersji polskiej i angielskiej?

Oczywiście pojawiają się komentarze, że dobrze móc byłoby porównać do Voigtlandera 0,95/42,5. Jak rozumiem redakcja już niedługo da nam taką możliwość i zrobi miłą niespodziankę zagranicznym czytelnikom spełniając ich prośby szybciej, niż im się wydaje :wink:

edycja: literówki

Arek - Pią 10 Sty, 2014

ryszardo, gdyby to był trochę inny okres, to pełny test ukazałby się u nas dokładnie w momencie premiery, a tak zdążyliśmy tylko ze zdjęciami przykładowymi. Panasonic chciał nam wysłać obiektyw jeszcze przed Nowym Rokiem, ale w sylwestra kurier odmówił przyjęcia zamówienia. Przyszedł więc po Nowym Roku i czasu zrobiło się mało. Mimo tego, gdyby to nie był czas, który poświęca się rodzinie do 6 stycznia bym zdążył. A tak, rodzinę i odpoczynek postawiłem na pierwszym miejscu i test musiał troszkę poczekać. Tak jak jednak napisałeś, został już powszechnie zauważony. A Vojtek powinien być gotowy na przyszły tydzień.
mavierk - Pią 10 Sty, 2014

Arek, sprzedałem nikona i teraz mam pierwszą puszkę panasonica z serii GF i płaczę że iso 1600 jest takie brzydkie z cmosa.
ryszardo - Sob 11 Sty, 2014

Arek, wiadomo, że nie należy przesadzać, ani poświęcać czasu prywatnego.
I tak test pojawił się bardzo szybko.
Z opóźnieniem miałam na myśli wersję angielską względem polskiej - czy to ma być reguła w sytuacjach testów na premierę, czy jednak dążycie do publikowania również testu na LensTip w dniu oficjalnej prezentacji (na przyszłość, nie w tym przypadku, bo tu rozumiem przyczyny)?

Wracając do oglądalności: na chwilę obecną na 4/3 Rumors w komentarzach trwa intensywna dyskusja nad testem i liczne porównania z 75 f/1,8. Mam wrażenie, że szybkiego testu Voigtlandera mało kto się tam spodziewa, więc oglądalność może po nim znacząco skoczyć :smile:

fatman - Sob 11 Sty, 2014

Obiektyw zacny ale kasa za niego... niemożebna.
mavierk - Sob 11 Sty, 2014

Nie było co się spodziewać, że to będzie obiektyw za 20zł. Mimo wszystko racja, nie jest to sprzęt dla przeciętnego polskiego kotletowicza (a szkoda).

Chciałbym mimo wszystko zobaczyć jeszcze analogiczną wersję do NEXa. Wydaje mi się, że Leika źle robi inwestując tylko w m43.

muzyk - Sob 11 Sty, 2014

mavierk napisał/a:
i teraz mam pierwszą puszkę panasonica z serii GF i płaczę że iso 1600 jest takie brzydkie z cmosa.

E tam. Foć jak analogista - używaj iso max do czterysta.

P.S. Też mam GF1. Wykonanie lepsze - uważam - jak w GX1.
Wielkość też lepsza - poręczniejsze to to jak GX1.

fatman - Sob 11 Sty, 2014

muzyk napisał/a:
mavierk napisał/a:
i teraz mam pierwszą puszkę panasonica z serii GF i płaczę że iso 1600 jest takie brzydkie z cmosa.

E tam. Foć jak analogista - używaj iso max do czterysta.

P.S. Też mam GF1. Wykonanie lepsze - uważam - jak w GX1.
Wielkość też lepsza - poręczniejsze to to jak GX1.


Zamierzam kupić używkę GF-1 i przerobić na IR.

muzyk - Sob 11 Sty, 2014

fatman napisał/a:
Zamierzam kupić używkę GF-1 i przerobić na IR.

tak tak! :idea:

komor - Nie 12 Sty, 2014

mavierk napisał/a:
Chciałbym mimo wszystko zobaczyć jeszcze analogiczną wersję do NEXa. Wydaje mi się, że Leika źle robi inwestując tylko w m43.

Pewnie nie chce sobie wchodzić w drogę z Cajsem. To nie jest w końcu taki duży torcik, żeby jeszcze się z kimś dzielić.

dcs - Nie 12 Sty, 2014

Chyba że Lajka szykuje swego bezlusterkowca aps-c...

[ Dodano: Pią 31 Sty, 2014 17:00 ]
"Osiągi obiektywu Nocticron są trochę lepsze od M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 szczególnie na niższych przysłonach. W centrum kadru już na f/1,4 Nocticron przekracza 30 lp/mm, Zuiko udaje się to dopiero na f/2,2. Maksymalne osiągi są już porównywalne (35,16 lp/mm u Nocticrona i 33,11 lp/mm u Zuiko). W brzegach kadru różnice między dwoma szkłami są niewielkie, ale zawsze na korzyść Nocticrona. Najwyższe wartości to 30,55 lp/mm u Nocticrona i 28,68 lp/mm w przypadku Zuiko." http://www.fotopolis.pl/index.php?n=18283&p=5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group