forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Co kupić - statywy, akku do G9 ?

ken - Czw 21 Lut, 2008
Temat postu: Co kupić - statywy, akku do G9 ?
Witam,

Chciałbym kupić możliwie dobre ale przy okazji tanie akcesoria do Canona G9. Póki co dopiero raczkuję w fotografii więc nie musi to być sprzęt z najwyższej półki.

Zastanawiam się nad dodatkami do G9:

1) Statyw DIGIPOD model TR-560A 175cm - np na allegro 50zł

2) Statyw stołowy do makro - np na allegro 14 zł

3) Dodatkowy akku zamiennik - firmy Platinnium na allegro za 28zł - klik

4) Zestaw Soczewek Makro HD 1d, 2d, 4d oraz 10d - 53 zl - klik

5) Czy zestaw zabezpieczający warto kupić np taki za 50 zł

6) Na allegro jest sporo zestawów profi - np zestaw1 lub
zestaw2

Jeśli ktoś może pomóc w ocenie, wybraniu to będę wdzięczny.

MM - Czw 21 Lut, 2008

Jedyne nad czym bym pomyślał to zamiennik aku, choć ja mam innej firmy. Reszta jak na mój gust jest zbędna lub słaba. Na "statyw" tej klasy szkoda troszkę pieniędzy, kolebie się taki wynalazek niesamowicie, ale z drugiej strony jest lepszy niż brak statywu. Takie soczewki za kilka złoty to musi być koszmar.
Ja polecam dodatkowo oryginalne skórzane etui na aparat, zawsze możesz go nosić przy sobie i do tego bardzo elegancko to wygląda :wink:

MC - Czw 21 Lut, 2008

Ja ogladalem kiedys statyw z oferty Fotojokera za 80zl. Badziew. Leciutki, plastikowy. Przy wietrze caly zestaw laduje na ziemi. Trzeszczy, skrzypi.
Dolozylem 3x tyle do Velbon Sherpa i jestem bardzo zadowolony. Lepiej kupic raz a dobrze.

Arek - Czw 21 Lut, 2008

Proste Sherpy kosztujące na poziomie 250 zł są już na tyle fajne, że warto o nich pomyśleć:
http://www.cyfrowe.pl/apa...erpa-200r.html#

Do kompakta i prostej lustrzanki z amatorskimi obiektywami do 200-300 mm wystarczy.

Arek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group