forum.optyczne.pl

Błędy w działaniu - Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie

paul80 - Wto 25 Lut, 2014
Temat postu: Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
Witam, dlaczego ta opcja działa dość krótko, ile czasu działa opcja "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie" ?

P.s. używam google chrome, może to wpływ tego, że często loguje się z innego IP na innym komputerze.

moronica - Wto 25 Lut, 2014

ta opcja dziala jak wchodzisz na strone z tego samego komputera
Tutejszyn - Wto 25 Lut, 2014

Hasła przechowuje menedżer haseł przeglądarki w komputerze. W innej przeglądarce, lub innym komputerze, hasła trzeba zapamiętać od nowa.
moronica - Wto 25 Lut, 2014

Tutejszyn, tu nie chodzi o zapamietywanie hasla
matys - Sro 26 Lut, 2014

Chodzi o ciasteczka :wink:
Tutejszyn - Sro 26 Lut, 2014

Cytat:
Tutejszyn, tu nie chodzi o zapamietywanie hasla
a o co? Skoro serwis wymaga hasła przy logowaniu, to hasło musi być zapamiętane, aby móc się zalogować automatycznie.
matys, hasła w ciasteczkach? A klucz do mieszkania trzymasz pod wycieraczką?

Usjwo - Sro 26 Lut, 2014

Z tego samego komputera, ale nie koniecznie z tego samego IP. Ja uzywam jednego komputera i w domu i w pracy (wiec IP sa rozne) i opcja jest zapamietywana. Zalogowanie sie z innego komputera, powoduje "wylogowanie" z poprzedniego.
Haslo nie jest zapamietywane w "ciasteczkach" tylko pewnie login i znacznik zeby go nie sprawdzac (w koncu optyczne to nie bank).

moronica - Sro 26 Lut, 2014

Tutejszyn napisał/a:
Cytat:
Tutejszyn, tu nie chodzi o zapamietywanie hasla
a o co? Skoro serwis wymaga hasła przy logowaniu, to hasło musi być zapamiętane, aby móc się zalogować automatycznie.
matys, hasła w ciasteczkach? A klucz do mieszkania trzymasz pod wycieraczką?

zapamietywanie hasla przez przegladarke a automatyczne logowanie przy ponownej wizycie to 2 osobne procesy. dopoki jestes zalogowany haslo nie musi byc podawane ponownie, czy to przez ciebie czy automatycznie w tle przez przegladarke. po prostu sesja nie wygasa wiec de facto nie logujesz sie ponownie

matys - Pią 28 Lut, 2014

Tutejszyn napisał/a:
Cytat:
Tutejszyn, tu nie chodzi o zapamietywanie hasla
a o co? Skoro serwis wymaga hasła przy logowaniu, to hasło musi być zapamiętane, aby móc się zalogować automatycznie.
matys, hasła w ciasteczkach? A klucz do mieszkania trzymasz pod wycieraczką?

moronica opisała to dość dokładnie. Jest różnica miedzy zapamiętaniem hasła przez przeglądarkę w jej "menedżerze haseł", a kliknięciem własnie w tego rodzaju box jak "zaloguj automatycznie" - po wybraniu tego twoja sesja jest zapamiętana własnie w ciasteczkach.

Fizycznie w cookies nie ma twojego hasla ale jest "klucz" sesji który jest jakoby takim hasłem.
Mówiąc prosto wystarczy mi skopiować twoje cookies na swojego kompa i mam dostęp do optyczne.pl(lub czegokolwiek innego gdzie zaznaczyłeś "zaloguj automatycznie")bez znajomości twojego konkretnego hasła, oczywiscie jest jeszcze parę innych rzeczy które trzeba spełnić żeby przejść uwierzytelnianie ale to inna para kaloszy.

Tutejszyn - Pią 28 Lut, 2014

Nie wiem. Nie rozpoznawałem sprawy zbyt dogłębnie. Po prostu nie pozwalam automatom na zbyt wiele, jednak to co mówisz
matys napisał/a:
Fizycznie w cookies nie ma twojego hasla ale jest "klucz" sesji który jest jakoby takim hasłem.
brzmi jak zaprzeczenie higieny dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.
komor - Pią 28 Lut, 2014

Tutejszyn, gdyby nie ciasteczka z sesją to do każdego odświeżenia strony musiałbyś się od nowa logować.

matys napisał/a:
Mówiąc prosto wystarczy mi skopiować twoje cookies na swojego kompa i mam dostęp do optyczne.pl(lub czegokolwiek innego gdzie zaznaczyłeś "zaloguj automatycznie")bez znajomości twojego konkretnego hasła

Nie jestem w te klocki mocny, ale zdaje się przy współczesnych rozwiązaniach nie jest to już takie proste. Ale może się mylę.

matys - Pią 28 Lut, 2014

komor napisał/a:
Tutejszyn, gdyby nie ciasteczka z sesją to do każdego odświeżenia strony musiałbyś się od nowa logować.

matys napisał/a:
Mówiąc prosto wystarczy mi skopiować twoje cookies na swojego kompa i mam dostęp do optyczne.pl(lub czegokolwiek innego gdzie zaznaczyłeś "zaloguj automatycznie")bez znajomości twojego konkretnego hasła

Nie jestem w te klocki mocny, ale zdaje się przy współczesnych rozwiązaniach nie jest to już takie proste. Ale może się mylę.

Nie mylisz się, kiedyś to było łatwiejsze niż teraz.
Dlatego dopisałem to, uprzedzając dodatkowe pytania i wątpliwości.
Cytat:
oczywiscie jest jeszcze parę innych rzeczy które trzeba spełnić żeby przejść uwierzytelnianie ale to inna para kaloszy.


Cała ta afera z informacją o cookies która teraz musi być wyświetlona itp.. bo korzystając z nich w jakiś tam sposób uchylasz furtkę do twoich danych, większość normalnych użytkowników nie wie, że to działa w taki sposób i że te pliki istnieją. Wiec ktoś(bo to strony które odwiedzasz zapisują cookies w twoim systemie)naraża cie jakby na atak nie informując o tym. Dlatego teraz wchodząc na rożne strony musisz wyrazić zgodę na używanie cookies bla bla bla....

lech pepliński - Wto 13 Maj, 2014

Używam stale jednego komputera i za każdym razem muszę się logować , mino
że odhaczam opcję " zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie ".
Kiedyś tego nie było .

pioroon - Wto 13 Maj, 2014

No to dziwne, ciastka może wyłączone?
Andrzej.M. - Pon 18 Sie, 2014

Nie wiem co się dzieje ale od jakiegoś tygodnia logowanie to jakiś horror! muszę się logować dosłownie co chwilę, nawet pisząc te odpowiedź żeby ją wysłać trzy logowania!!! - wcześniej tego nie było.
komor - Pon 18 Sie, 2014

Nic takiego u mnie się nie dzieje, jestem na stałe zalogowany z jednego komputera od dwóch tygodni. Czy czasem coś z routerem lub internetem się nie dzieje u Ciebie?
Andrzej.M. - Pią 22 Sie, 2014

Nie wiem czy coś się dzieje z internetem , zasięg mam 3G na jakieś 80% a potrafi mnie wyrzucić kilka razy w trakcie jednego pisania. Kilka dni był spokój - od przedwczoraj znowu to samo!
MM - Pią 22 Sie, 2014

Pisanie na forum przez telefon? Współczuję. Ja nie mam tyle cierpliwości. Jak nie mam przy sobie kompa to odpuszczam pisanie na wszelakich forach. Co najwyżej i zdawkowo coś sprawdzę czy poczytam.
komor - Sob 23 Sie, 2014

MM, Andrzejowi chodziło raczej o dostęp do internetu przez urządzenie komórkowe (np. modem 3G), a nie pisanie z telefonu.
MM - Sob 23 Sie, 2014

Skoro tak to moja komórka czasami działa sobie jako ruter i jest OK.
matys - Sob 23 Sie, 2014

To, że masz prawie full zasięg nie oznacza tego, że połączenie będzie stabilne(ciągłe).
Andrzej.M. - Pon 25 Sie, 2014

Piszę z kompa do którego mam podłączony "cuś" operatora komórkowego. Co ciekawe wywala tylko na tym forum.
hijax_pl - Pon 25 Sie, 2014

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Co ciekawe wywala tylko na tym forum.
Zmienia adresy IP co wywala ciasteczka?
komor - Pon 25 Sie, 2014

hijax_pl napisał/a:
Zmienia adresy IP co wywala ciasteczka?

Ale to musiałoby mu zmieniać ten adres co chwilę, skoro nawet w trakcie pisania postu go wyrzuca. Na pewno jest tak, że zalogowanie z jednego komputera automatycznie wywala ciasteczka zapamiętane z drugiego, ale to nie jest chyba ten przypadek.

matys - Pon 25 Sie, 2014

Może wyłączył sobie przechowywanie ciasteczek tylko dla tej strony ?
Spróbuj użyć innej przeglądarki albo sprawdź z tymi ciasteczkami j/w.

pawel78 - Czw 23 Lut, 2017

Nagle nie loguje mnie automatycznie w Operze Mini. Nie pomaga usuwanie ciasteczek/historii, przywracanie orginalnych ustawień systemu.
komor - Pią 24 Lut, 2017

pawel78, napisz może jeszcze coś o systemie operacyjnym, na którym masz problem. Jaki system i wersja. Samą Operę Mini masz w aktualnej wersji?
pawel78 - Sob 25 Lut, 2017

Symbian 9.3 S60 3rd Edition, Feature Pack 2.
Opera Mini ma problem z kilkoma stronami bez względu na wersję (najnowsza, starsza).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group