forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - canon ixus 800 is czy olympus mju 830 ??

kam_a - Sob 01 Mar, 2008
Temat postu: canon ixus 800 is czy olympus mju 830 ??
Witam
Chciałabym kupic sobie mały i poręczny aparacik z którym można śmiało wyjśc na imprezę, zastanawiam się nad kupnem canon ixus 800 is albo olympusa mju 830, w grę wchodzi jeszcze canon ixus 80 albo 75, aparat jest dla amatora więc nie potrzebuję jakis wymyslnych funkcji. Piszcie swoje opinie

Ostegolectric - Sob 01 Mar, 2008

a ile mozesz/chcesz przeznaczyć na zakup aparatu?:)
kam_a - Nie 02 Mar, 2008

no tak chciałam w 900zł - 1000zł się zmieścić
Ostegolectric - Nie 02 Mar, 2008

i ograniczasz wybór tylko do tych podanych przez Ciebie? nie to zebum miał coś do canona, jego użytkownicy bardzo go sobie chwalą (o tych konkretnych modelach nie słyszałem opinii ale o innych wiele:)
kam_a - Pon 03 Mar, 2008

Nie ograniczam sie do tych konkretnych modeli, jak masz jakaś propozycje to slucham, zalezy mi na tym aby to był mały, zgrabny i poręczny aparacik
moon - Pon 03 Mar, 2008

Wśród małych kompaktów są dziesiątki modeli, różniących się wieloma sprawami np. szerokością fotografowanego obszaru, zakresem regulacji przybliżenia (zoom), rodzajami kart, zasilania (paluszki, akumulator), ilością funkcji i oczywiście jakością robionych zdjęć. W Polsce nie ma serwisów testujących większe ilości takich aparatów. Od czasu do czasu pojedyncze modele. Dlatego opinie o sprzęcie można poznać najczęściej od posiadaczy, znaleźć na Zachodzie.
Skoro szukasz małego aparatu może spodoba Ci się FujiFinePix F 50fd. Kosztuje ok. 850zł. Innym modelem, którym możesz się zainteresować jest Canon A720IS za ok. 600zł. On jest już trochę większy, najlepiej obejrzeć jak masz w pobliżu sklep. Z Canonów Ixus 950IS za ok. 950zł. Proponuje porównać aparaty na stronie:
http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/3
To przykładowe modele, popularny jest Panasonic TZ-3, cięższy, z zoomem 10x, choć na maksymalnym zbliżeniu rozmywa szczegóły, ale ludzie kupują, cena ok. 800zł.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group