forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :)

konik19 - Sob 01 Mar, 2008
Temat postu: Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :)
Witam wszystkich na forum. Jest to mój pierwszy post tak ze prosze o wyrozumiałość (należe raczej do czytającej częśći użytkowników). Mam zamiar kupić nowe szkła do Canona 400d.
Zastanawiam się nad :
- Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM
- Tamron SP AF17-50mm F/2.8 Di II LD Aspherical
( Canon EF 17-40 mm f/4.0L USM ale raczej nie będzie mnie stać :( ( )

oraz :
- Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM lub ??? - no właśnie....

Dlatego proszę o radę który z szerokokątnych wybrać ??, i ew. co zamiast zamiast canona...

Fotografuje amatorsko, zwykle, przyroda, krajobrazy, architektura, ludzie podczas pracy..
Na dzień dzisiejszy posiadam:
-canon ef 50mm 1.8
- tamron 28-80 3.5-5.6

Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuje za każdą rade.
Pozdrawiam

Smola - Sob 01 Mar, 2008

Jesli cie nie stac na 17-40 to te 2 wyzej to switny wybor. i tyle
P_M_ - Sob 01 Mar, 2008

Smola napisał/a:
Jesli cie nie stac na 17-40 to te 2 wyzej to switny wybor. i tyle

Prawda.
Tele troche ciemny, ale dobry. Z jasnieszych canon 70-200 f/4L. Podobno bardzo fajny, albo zapolowac na sigme 70-200 f/2.8. Zalezy, co komu potrzebne.

konik19 - Nie 02 Mar, 2008

Dziękuje za szybkie odpowiedzi..
Może że źle się wyraziłem ale musze się zdecydować na jeden szerokokątny ( albo sigma albo tamron ) który będzie bardziej uniwersalnym obiektywem szerokokątnym, oglądałem fotki robione i jednym i drugim i oby dwa wspaniale wykonują swoją prace .. tamron jest jaśniejszy ( 2.8) a sigma ma większy kąt... jak kupie canona (17-40 mm f/4.0L ) to nie będę miał funduszy na telezoom :( ...
A co do telezoom-u to elka jest 2 razy droższa od Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS... ech... chyba żeby poczekać pare miesięcy... ale brakuje mi tele...
tak czy owak ... dziekuje za bardzo szybkie odpowiedzi...
Pozdrawiam

koraf - Nie 02 Mar, 2008

Konik 19 jeżeli interesuje Cię szeroki obiektyw ( odpowiednik 16mm na FF) to na pewno 10-20 sigma ( miałem i byłem bardzo zadowolony) , tamron 17-50 da Ci 27 mm-80 mm dla FF i musisz sam zdecydować , który ( lub obydwa ) wybrać - gdyż obydwa pasują do Twoich zainteresowań.

Tele canona które proponujesz to również bardzo dobra pozycja ( podobno ukryta elka :wink: ).

MM - Nie 02 Mar, 2008

Sigma 10-20 HSM na szeroki kąt.
Jako tele Canon 70-200/4 L (jego cena to 2100).

Smola - Nie 02 Mar, 2008

Bardziej uniwersalny bedzie Tamron. Musisz sobie uswiadomic ze na Sigmie 10-20 bedziesz mial znieksztalcenie perspektywy, co nie jest wada przy pejzazach, ale przy takich "uniwersalnych" zdjeciach czasem moze przeszkadzac. Najczesciej wychodzi sie od standardowych ogniskowych, a potem mysli o ultraszerokim kacie i super tele. To jest moja opinia.
MC - Nie 02 Mar, 2008

Smola ma racje. Najpierw bierz Tamrona, bo to dobre szklo. Szeroki kat to jednak nie jest, ale wystarczy w wiekszosci sytuacji.
Do widoczkow i architektury to Sigma10-20 lub Canon 10-22 (jest teraz cashback na niego).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group