forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Tamron czy Tokina do Canona 400D?

piotr_u. - Nie 02 Mar, 2008
Temat postu: Tamron czy Tokina do Canona 400D?
Witam.
Którym obiektywem ( Tamronem SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)) czy ( Tokiną AT-X 165 16-50 mm f/2.8 PRO DX) zrobię lepsze zdjęcia Canonem 400D?
Ewentualnie proszę o jakiś link do strony z porównaniem obu obiektywów.
Z góry dziękuję?

Monastor - Nie 02 Mar, 2008

piotr_u., http://www.optyczne.pl/30...rical_(IF).html
http://www.optyczne.pl/79...2.8_PRO_DX.html

Sądzę, że lepszy tamron. Zobacz testy.

piotr_u. - Nie 02 Mar, 2008

Właśnie mam otwarte oba testy, ale ciężko mi stwierdzić jednoznacznie co bardziej pasuje...
Daimon - Nie 02 Mar, 2008

Wystarczy przeczytać ten fragment podsumowania testu Tokiny i wszystko staje się jasne:

Przyznam się szczerze, że wiele obiecywałem sobie po Tokinie 16-50 f/2.8. Już na samym początku zapowiadała się bardzo ciekawie. Mój apetyt wzrósł po informacjach, o tym, że obiektyw wycofano do poprawek, tak aby przewyższał swoimi osiągami zbierającego bardzo pochlebne recenzje Tamrona 17-50 f/2.8. Cieszyłem się, że będzie wreszcie na rynku solidnie wykonany, dobry optycznie i światłosilny zamiennik "kita", za który nie trzeba płacić 4-5 tysięcy złotych. Tym boleśniej odebrałem to, co Tokina zaprezentowała w naszym teście. Aż boję się pomyśleć jak wyglądał model 16-50 mm przed owymi poprawkami, gdy po ich dodaniu optycznie przegrywa z Tamronem prawie we wszystkich kategoriach. Jedyna przewaga Tokiny wynika z lepszej jakości wykonania i solidniejszej obudowy. Z drugiej jednak strony Tamron jest mniejszy, poręczniejszy, wymaga mniejszych filtrów, ogniskuje z bliższej odległości i, co na naszym rynku chyba najważniejsze, jest wyraźnie tańszy.

Arek - Nie 02 Mar, 2008

No ale wersja do Canona jest jakby lepsza.
piotr_u. - Nie 02 Mar, 2008

Daimon,
Cytat:
Wystarczy przeczytać ten fragment podsumowania testu Tokiny i wszystko staje się jasne:

Tyle, że to jest fragment z podsumowania współpracy Tokiny z Nikonem D200... A wystarczy przeczytać, że Canonierzy dostają całkiem interesujące "szkiełko" - solidnie wykonane, o unikalnym zakresie ogniskowych i dobrym świetle, a dodatkowo dość dobre optycznie, żeby takie jasne nie było. ;)

Daimon - Nie 02 Mar, 2008

Mam tego Tamrona 17-50 2.8 , używam z 30d i nie mam do niego większych zastrzeżeń.
Czasem autofocus się pomyli, gdy światło jest słabe, tak sobie pracuje pod mocne światło, (wiem, co pisze w teście, ja porównuję go z Nikkorami, które używałem z innym body), ale za te pieniądze nie można narzekać.
Generalnie rejestruje masę szczegółów i jest ostry, dobrze współpracuje z Canonem.
A Tokina z mocowaniem Canona wiele lepsza od tej z mocowaniem Nikona nie będzie... :wink:

piotr_u. - Nie 02 Mar, 2008

Wiem, że to dobry obiektyw, wiele osób wypowiada się o nim, podobnie jak Ty, bardzo pochlebnie. Za to bardzo mało osób na tym forum pisze o Tokinach.

Z niecierpliwością czekamy także na pojawienie się na rynku zapowiadanej od dawna Tokiny 16-50 mm f/2.8, bo jej pojedynek z Tamronem i Sigmą, nie dość że ciekawy, to może spowodować wyraźną redukcję cen wszystkich szkieł tego segmentu. Czego Wam i sobie życzę! - cytat z podsumowania testu Tamrona 17-50.

Podejrzewam, że testujący już wiedzą jak mają się do siebie oba obiektywy, teraz tylko prosiłbym ich o podzielenie się tą wiedzą z kimś komu trudno wyciągnąć wnioski kierując się samym opisem, bez możliwości porównania ich na żywo...

Smola - Nie 02 Mar, 2008

Na tym forum na 99% nikt tej Tokiny z Canonem nie uzywa. Wynika to z faktu, ze kiedy Optyczni opublikowali aneks do tesu obiektywu dla Canona wiekszosc z nas zaopatrzyla sie juz wczesniej w szklo Canona, Sigmy czy Tamiego.

Dlatego tez o opinie bedzie ciezko.

Z ta Tokina jest troche tak jak z Sigma 24-60. Obawa towarzyszaca decyzji kupna.

P.S.

O tej Tokinie nie mam zielonego pojecia. Sam mam Tamrona 17-50 i polecic moge.

piotr_u. - Pon 03 Mar, 2008

Ok, rozumiem. Pewnie więc kupię Tamrona...

Ale czemu porównałeś ją w obawie kupna z Sigmą 24-60, która ma wyraźnie złą ocenę końcową?

Smola - Wto 04 Mar, 2008

Dlatego, ze ta Sigma miala wade. Jej cena kształtowała sie na poziomie ponad 1500 zl. Dzis chodzi po 900 zł. Podobno wade usunieto. A i tak nikt jej nie kupuje...bo jaka masz gwarancje, ze to towar bez wad.

I z Tokina jest podobnie. Badziew na Nikonie. Lepsiejsza na Canonie - ale....

Arek - Wto 04 Mar, 2008

Niestety. To solidna nauczka na producentów. Raz zasiane ziarnko niepewności kiełkuje i rośnie.
piotr_u. - Sro 05 Mar, 2008

No i teraz wszystko stało się dla mnie jasne :grin:
Dzięki.

krzysiek29 - Sro 05 Mar, 2008

Arek napisał/a:
No ale wersja do Canona jest jakby lepsza.


Mam prośbę, czy możecie wkleić jakieś sample z tej tokina 16-50 na Canona.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group