forum.optyczne.pl

Smartfony w fotografii - Jakiego smartfona radzicie kupić?

Soniak10 - Czw 12 Cze, 2014
Temat postu: Jakiego smartfona radzicie kupić?
Noszę się z zamiarem wymiany swojej starej komórki Nokia 6720 na coś nowszego - jakiegoś średniej klasy smartfona. Cena nie powinna przekraczać ca 1000 zł. Jakość zdjęć jest ważna, ale bez przesady, bo gdy będzie mi naprawdę zależało, to będę pstrykał swoim Fuji X-S1 lub A700. Z kolei istotne jest, żeby sprawnie poruszał się po sieci, w miarę szybko, bez zawieszania i resetów. W zasadzie preferuję dwie marki: XPERIA lub LG SWIFT, ewentualnie Nokia. Raczej nie Samsung, bo zraziłem się do samsungowego software i nie zamierzam sprawdzać, czy firma się poprawiła.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
:smile:

pioroon - Czw 12 Cze, 2014

Ja pod względem fotek i ogólnego użytkowania (jeżeli się siedzi w windowsie np w firmie) polecam Lumię 1020 ;)
Widzę, że mocno potaniały bo ja jak brałem to ponad 2kzyla, teraz 1.3kzyla.

RB - Czw 12 Cze, 2014

BTW - a smartfon to niby "inne akcesorium fotograficzne"?

Bez zawieszania i resetów - WindowsPhone (to co siedzi w Nokiach Lumiach) jest dość pewny. Tyle, że trzeba go akceptować takim jaki jest. To nie Android z wszystkimi tego faktu zaletami i wadami (np. ilość aplikacji).

Wojmistrz - Czw 12 Cze, 2014

Ja generalnie też za Lumią 1020 jestem, dopóki nie zapanuje RAW/DNG na Androidzie.
MM - Pią 13 Cze, 2014

Jak dla mnie to obecnie nie kupiłbym niczego innego niż HTC.
Usjwo - Sob 14 Cze, 2014

Ja miałem pierwszego smartfona HTC i to mnie wyłączyło z tej marki, ale to było ze 4 lata temu. Teraz nam taki który sie nie zawiesza i ma stabilny system, nie podam marki bo hipsterzy nie śpią, a marka nie jest lubiana :)
moronica - Sob 14 Cze, 2014

ja mialam Nexus One od HTC a obecnie HTC One choc porzadnie kusil mnie Samsung S4, mial troche ciekawych bajerow typu mozliwosc podzialu ekranu na dwa, przewijanie bez dotykania ekranu czy pauzowanie filmu kiedy odwraca sie wzrok od ekranu. z Androidem to jest tak, ze (zazwyczaj) niestety wiele firm dodaje (tzn wmusza bo zazwyczaj te opcje sa nie do wylaczenia) wlasne pomysly na to, jak powinien on funkcjonowac. na tablecie Nexus 7 od ASUSa mam np wybitnie czysta i niezmodyfikowana wersje i to moja ulubiona implementacja Androida, z jaka mialam do czynienia
Wojmistrz - Sob 14 Cze, 2014

Sprostuję co pisałem o Lumii. Jeśli patrzył bym na smartfona, jako coś podręcznego, co mam zawsze przy sobie i ma robić do tego zdjęcia, to Lumia 1020 na razie chyba jest na 1 miejscu. Jeśli fotografowanie nie jest najważniejsze, to mi najbardziej podobają się wynalazki jak Motorola Atrix ze stacją dokującą lub laptopem (osobiście byłem użytkownikiem jeszcze dwa tygodnie temu) oraz PadFony od Asusa.
Soniak10 - Sob 14 Cze, 2014

Dzięki za odpowiedzi, ale widzę że się rozszaleliście, dlatego chyba muszę dodać, że te 1000zł to raczej granica prawie abstrakcyjna i będę musiał ją obniżyć do ok. 700 zł. Tak więc Lumia 1020, chociaż zapewne jest OK, ale odpada. Raz jeszcze podkreślam, że akurat zdjęcia ze smartfona nie są dla mnie priorytetem: owszem, muszą być, ale jeżeli będzie mi zależało na jakości, to będę miał pod ręką "prawdziwy" aparat. A jeśli bym nawet od-czasu-do-czasu nie miał, to już moja strata. Takie ryzyko zawodowe :wink:
Obecnie powoli zaczynam się koncentrować na:
1) LG Swift L7II (ewentualnie w wersji DUAL) z Androidem 4.1,
2) LG Swift F5 lub
3) LG L70 z Androidem 4.4
Zetknęliście się z tymi modelami? Z góry dzięki za pomoc. :smile:

misiu610 - Sob 14 Cze, 2014

Najważniejsza kwestia, wyłącznie nowe, czy rozważasz również używane urządzenia?
Soniak10 - Sob 14 Cze, 2014

misiu610 napisał/a:
czy rozważasz również używane urządzenia?

Tylko nówki.

kozidron - Nie 15 Cze, 2014

Soniak10, jeżeli tak niskie są kryteria, to właściwie każdy smartfon w okolicach tałzena je spełnia.
Nie masz dość dużych wymagań, z tego co widać to nawet produkty krugermatz'a je spełniają.


Soniak10 napisał/a:
1) LG Swift L7II (ewentualnie w wersji DUAL) z Androidem 4.1,
2) LG Swift F5 lub
3) LG L70 z Androidem 4.4


Ja bym nie brałbym żadnego z nich, mają słabą baterie, chociaż samsungi w tym przedziale cenowym wypadają jeszcze gorzej. Tak naprawdę jeżeli masz tak niskie wymagania to wszystko się sprawdzi a akurat samsungi i wspomniana wcześniej nokia a tym bardziej HTC spiszą się lepiej od tych modeli LG.

Cytat:
Teraz nam taki który sie nie zawiesza i ma stabilny system, nie podam marki bo hipsterzy nie śpią, a marka nie jest lubiana :)


ja bym kupił jeszcze coś innego :P co ma porządna baterie, duzy ekran, wydajny system, wysokie IP, spada z 5metrów na beton, pływa w wrzącej wodzie, jest na dwie karty a latarka to nie jest aplikacja :P i jest 2X tańsze jak nie 3 od produktów w białych obudowach :P

Soniak10 - Czw 03 Lip, 2014

Jednak ostatecznie zdecydowałem się na LG L70. Jak dotąd jestem zadowolony, bateria trzyma ok. 4 dni, przynajmniej przy moim, niezbyt intensywnym, sposobie użytkowania.
Dzięki wszystkim za rady
:smile:

melanie4 - Sro 16 Lip, 2014

Również mam ten model LG i jestem zadowolona. Po roku użytkowania bateria u mnie trzyma 2-3 dni, więc jest ok.
wirtualny - Czw 17 Lip, 2014

Miałem przez jeden dzień na testach Nokia Lumia 1020. Ale to jest sprzęt. Nie wiem jak oni upchali do tak małego telefonu aż 38Mpx :) - nie wierzycie? Tutaj macie specyfikację techniczną - klik. Telefon ten spokojnie może służyć jako aparat do robienia nawet profesjonalnych fotek. Ehh, gdyby tylko jeszcze był na Androidzie to już całkiem byłby kosmos :)
mozer - Czw 17 Lip, 2014

wirtualny napisał/a:
Telefon ten spokojnie może służyć jako aparat do robienia nawet profesjonalnych fotek.

Taaaa, bo o profesjonalności aparatu świadczy liczba pikseli detektora :P

komor - Pią 18 Lip, 2014

Nie, ale ten 40-megapikselowy wynalazek Nokii wyglądał na próbkach nieźle. Wszystkie poważniejsze foto-stocki mają już swoje aplikacje do wrzucania zdjęć z telefonu, trend więc jest. Podejrzewam, że większość tych zdjęć ląduje do kategorii „wydarzenia”, ale jednak trend jest…
dcs - Pią 18 Lip, 2014

http://fotoblogia.pl/777,...dr-jest-swietem
pioroon - Czw 24 Lip, 2014

wirtualny, mam go już z 8 miesięcy. Aparacik jest spoko (btw, ma 41MPx :P )
Oprócz zbyt małej baterii wszystko jest git, a system operacyjny to każdy sobie sam wybiera (dla mnie winda tylko na plus). Co do PRO fotek to się zupełnie nie zgadzam. Czas zapisu fotki wyklucza jakąkolwiek serię, chyba że mówimy o 5 fotkach na 30 sekund :cool: Nie zmienia to faktu że do spacerowych (niedynamicznych) fotek się nadaje.

komor - Pią 25 Lip, 2014

pioroon, ale przecież nie wszystkie „pro” fotki muszą być robione w trybie seryjnym.
mozer - Pią 25 Lip, 2014

komor, niby tak, ale myśląc tymi kategoriami właściwie dla każdego sprzętu można znaleźć jakieś zastosowanie pro, więc takie stwierdzenie niewiele wnosi do tematu ;)
komor - Pią 25 Lip, 2014

Brak trybu seryjnego w telefonie też niewiele wnosi. mozer, chodzi o to, że smartfony weszły do zastosowań pro w reporterce. Trochę inaczej rozumianej niż u nas, czyli nie jako ganianie z dobrym AF i super-wysokim ISO.
kozidron - Sob 26 Lip, 2014

komor napisał/a:
Brak trybu seryjnego w telefonie też niewiele wnosi. mozer, chodzi o to, że smartfony weszły do zastosowań pro w reporterce.


komor, bo ludzie często mają problem ze zrozumieniem słowa "pro", które nie oznacza kogoś zaawansowanego w jakimś fachu tylko tego który na czymś zarabia.
mozer, na przedwczorajszej konferencji wśród dziennikarzy /nie tylko reporterów, w znaczeniu kogoś posługującego się aparatami/ od najwiekszej tv polskiej, przez najpopularniejsze radio, po małe tabloidy w użyciu było wszystko, nawet kartka i długopis. Zdjęcie zrobione smartfonem, spokojnie nadaje się na stronę internetową nawet największej stacji radiowej.

Widziałem kobitę uzywajacą smartfona jako dyktafon, przy wywiadzie "z głównym bohaterem tej konferencji" choć w drugiej ręce miała H4n. Jaki był powód nie pytałem, podejrzewam lenistwo ;)
Robienie fotek tylko smartfonami, chociaż na stole leżała lustrzanka to wcale nie była rzadkość, byli nawet tacy co ją tylko wyjęli jako dekoracje.

mozer - Sob 26 Lip, 2014

kozidron, czy to co napisałeś w jakiś sposób zaprzecza temu co ja napisałem? ;)
kozidron - Sob 26 Lip, 2014

mozer napisał/a:
kozidron, czy to co napisałeś w jakiś sposób zaprzecza temu co ja napisałem? ;)


czy to co napisałem w jakiś sposób sugeruje, że ja zaprzeczam temu co ty napisałeś, ja zwracam się do Ciebie jako dyskutanta w tym temacie, może z lekka nadzieją na rozumienie ;)
Wydaje mi się, że kolega wirtualny nie rozumie słowa "profesjonalny" ot i cała dyskusja. Chociaż bez wątpienia nawet kartka i ołówek może mieć zastosowanie profesjonalne.


aha, i w poprzednim poście edytowałem tylko znak interpunkcyjny, żeby nie było, że coś zmieniałem :smile:

mozer - Sob 26 Lip, 2014

kozidron napisał/a:
może z lekka nadzieją na rozumienie

Rozumiem, śpij spokojnie ;)

suso - Sob 26 Lip, 2014

Odkąd mam Xperia z1, nie noszę ze sobą prawie lustrzanki :-D . Oczywiście, tylko podczas spotkań z znajomymi, lub spacerów rodzinnych w ładne pogodne dni. Obrabiam je później w telefonie, a następnie drukuje. Możne uzyskać dobrej jakości odbitki do 10-15 cm., czasem nawet 15-20. Dzięki temu tel mam świetne zdjęcia których bym nie miał, bo lustro nie zawsze chce mi się dźwigać. Oczywiście nic nie zastąpi porządnej matrycy +85 mm 1,8, pod względem jakości. Ale nie zawsze o jakości chyba chodzi,tylko o sytuację którą warto uwiecznić.
kozidron - Sob 26 Lip, 2014

suso napisał/a:
Ale nie zawsze o jakości chyba chodzi,tylko o sytuację którą warto uwiecznić.


Pewnie ,że tak. Tyle, że kolegom chodziło też o to, że czasami telefony uniemożliwią nam uwiecznienie "tej sytuacji" ze względu na spore ograniczenia ;)

dcs - Nie 27 Lip, 2014

kozidron napisał/a:
ludzie często mają problem ze zrozumieniem słowa "pro", które nie oznacza kogoś zaawansowanego w jakimś fachu tylko tego który na czymś zarabia.

Dokładnie tak.

Profesjonalizm nie jest synonimem najwyższej jakości (możliwej do osiągnięcia przy zastosowaniu najlepszych na dzień dzisiejszy narzędzi).
Zawsze był kompromisem.

Ale czy dziś tylu by wiedziało (i ceniło) np. Ansela Adamsa jakby pejzaże robił
"leicą" (-znaczy małym obrazkiem)?
Dużoformatowe powiększenia jego prac nie robiłyby takiego wrażenia z mniejszego formatu. (choć na pewno ceremonia robienia -jak i jego nakład pracy byłby wtedy mniejszy). Nie umniejszyło by to oczywiście nakładu czasu poświęconego na podróże po stanach, ale efekt ich (dla oglądaczy) byłby dużo mniejszy. Część roboty była by zniweczona.

Does anybody remember ...Zone System?


Można robić prywatnie g... (także dosłownie) w domowym zaciszu,
ale jak ci za to płacą -to jesteś profesjonalistą.

...Możesz też robić świetne foty (nieważne czym), ale nie potrafisz się pokazać lub ich sprzedać
i nikt ich nie zobaczy i skończą one w szufladzie (na dysku).

Słowa "profesjonalista" jak i "profesjonalny aparat" -nie wartościują więc,
nie określają czegoś lepszego...
marzenie o tym jest głupie.

nie gwarantują robienia lepiej, bycia lepszym.

Profesjonalny to ten co się sprzedaje (lub lepiej od nie-pro...)
[stąd pewnie te ciągoty do używania "Pro" w nazwie przez niektórych producentów sprzętu]

Karmel - Nie 27 Lip, 2014

Mam obecnie iphona 5s, wcześniej miałem Samsunga S4 i muszę powiedzieć, że jabłuszko sprawuje się zdecydowanie lepiej.
komor - Nie 27 Lip, 2014

Ale fotograficznie, czy masz na myśli ogólnie?
wirtualny - Wto 12 Sie, 2014

Kiedyś miałem okazję robić zdjęcia Nokią Lumia 1025 z aparatem 41Mpx. Ale to był dobry sprzęt. Z innych dobrych to Nokia Lumia 930 z 20Mpx aparatem. Ale najlepszy i tak mi się wydaje Samsung Galaxy S5 G900F -> specyfikacja techniczna http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9619158
Swoje trzeba zapłacić ale radości z niego co niemiara.

matys - Sro 13 Sie, 2014

W S5 jest fajny bajer z HDR, a tak to nic szczególnego nie ma ten aparat, no może filmy w UHD/HD które wydają mi się być lepsze niż z nikona d7100. Zdjęcia z lampą albo w słabym oświetleniu to chyba nawet lepiej w S4 wychodzą.
Analizator - Sro 27 Sie, 2014

Znalazłem taki wątek na temat smarfonów dobrych do fotografowania:

http://www.canon-board.in...626/index7.html

wygląda na to że obecnie nalepsze co jest to Nokia Lumia 1020 (największa matryca, dużo większa od konkurencji, 6-soczewkowy obiektyw), w linku są ilustrujące to grafiki

komor - Sro 27 Sie, 2014

Analizator napisał/a:
wygląda na to że obecnie nalepsze co jest to Nokia Lumia 1020

Pod warunkiem, że w międzyczasie obiekt nie ucieknie, jak wynika z linkowanego na Canon-Board testu. :) Jak na aparat, który mam mieć zawsze przy sobie, 6 sekund potrzebne na zrobienie zdjęcia to jednak dużo. Bardziej nazwałbym tę Lumię aparatem foto wyposażonym w telefon niż odwrotnie. Fajna jest ta obudowa z dodatkową baterią i spustem. Na dłuższe wyprawy poza cywilizację wygodne.

Analizator - Sro 27 Sie, 2014

6 sekund to jakaś przesada. Zdjęcie da się zrobić w czasie podobnym do innych smartfonów. Chyba że chodzi o przetwarzanie/zapisywanie zdjęcia w pełnej rozdzielczości 41Mpix (co jest opcją, można robić zdjęcia 5Mpix) w RAW, a to trochę się przelicza.

Gdy łaczy pixele i zapisuje zdjęcia jako 5Mpix, to trwa to jakąś sekundę.



Tu można znaleźć testy po polsku:

http://www.fotopolis.pl/n...20-test/?page=7

http://www.fotomaniak.pl/...20-test-aparat/

i obcojęzyczne:

http://www.gsmarena.com/s...view-998p10.php

http://www.dxomark.com/Mo...SLRs/Conclusion

http://connect.dpreview.c...unggalaxys4zoom

komor - Sro 27 Sie, 2014

Analizator napisał/a:
6 sekund to jakaś przesada.

Nie miałem tego aparatu w ręce, ale przeczytałem z ciekawości test z PC Magazine, zalinkowany na Canon Board. Piszą tam (o Lumii 1020):
The camera requires a full 6.1 seconds to launch the Pro Camera app and fire off a shot. Its shutter lag is 0.7-second, though you can pre-focus or use manual focus mode to drop that figure to 0.1-second. Its shot-to-shot time depends on what resolution you're shooting. If you opt for 5-megapixels you'll have to wait 3.6-seconds between shots, a time that extends to 4.2 seconds if you opt for full resolution.

Porównywany w tym samym artykule iPhone 5s:
The iPhone 5s delivers shutter lag and start-up performance that's on par with a good point-and-shoot camera. We were able to launch the camera app and fire an in-focus shot in 2.2 seconds. The shutter lag was about 0.1-second when using the touch-screen to capture a photo; using the volume button extended the wait only slightly to just under 0.2-second. You can hold down the volume button to fire off a continuous burst of photos at 10 frames per second for as long as you'd like; we grabbed 250 shots before releasing the button.

PC Magazine jakimś bardzo wiarygodnym źródłem dla mnie nie jest, ale podali konkretne czasy, czyli jakoś to może pomierzyli. Jeśli ktoś nastawia się na robienie zdjęć z namysłem, to ta Lumia wydaje się bardzo dobrą propozycją (o ile ktoś akceptuje telefon z Androidem, bo ja na przykład nie bardzo). Jak zwykle coś za coś – duża matryca i możliwości w zamian za prędkość.
Jak ktoś chce szybko złapać coś zobaczone niespodziewane na ulicy, to ta Lumia może się nie sprawdzić, jak wynika z testu.

komor - Sro 17 Wrz, 2014

http://www.theverge.com/2...e-6-plus-review
The iPhone 6 Plus camera is the best smartphone camera I’ve ever used. Apple’s holding firm at 8 megapixels while everyone else is racing to put ever-bigger numbers on spec sheets, and it feels like the right decision: the iPhone 6 Plus focuses faster, works better in low light, and generally produces the best photos I’ve ever seen from a phone.
Ciekawe czy w iOS 8 otworzyli większy dostęp do manualnego ustawiania parametrów.

dargry - Wto 14 Paź, 2014

Może nie smartfon, ale Samsung S5610, telefonik za 200 zł z aparatem 5 MPix, ale fotki bajka, kilka moich fotek wrzuconych na mGSM. Uzywam od marca ub. roku. Jest na prawdę bardzo dobry.
suso - Sro 15 Paź, 2014

Jeśli często focisz to któryś z modeli sony z, mam z1 i zdjęcia są naprawdę ok,bez problemów je drukuje. Jeśli tylko do używania to któryś z modeli i Phone,ale nie 6. Miałem ja przez parę godzin i nie polecam,sprawia wrażenie plastikowego szmelcu.
Wojmistrz - Sro 15 Paź, 2014

suso napisał/a:
Jeśli tylko do używania to któryś z modeli i Phone,ale nie 6. Miałem ja przez parę godzin i nie polecam,sprawia wrażenie plastikowego szmelcu.
Jestem przeciwnego zdania. Jak nie lubię smartfonów i mam swoje określone poglądy na temat produktów z "i", to właśnie model 6, a jeszcze bardziej 6+ przykuł moją uwagę i przez krótką chwilę nawet rozważałem jego zakup. To właśnie przez jakość zdjęć i filmów, przez to jak radzi sobie z balansem bieli, szumami i detalami.
kozidron - Sro 15 Paź, 2014

MC napisał/a:
Nie dość, że żałosna reklama, to jeszcze bzdury wypisuje.


a Komor mówił, że stopki nie da się obejść ;) , forum spada to chociaż wysyp jednopostowców z reklamą w pseudo stopce ;)



-----------------------------------------------
wolne stopki wolny Tybet

Wojmistrz - Sro 15 Paź, 2014

Ale ile to kont dziennie potrafią założyć...
_____________________________________
I wolne rączki, kolanka i piętki... i w ogóle pokój na świecie :)

komor - Sro 15 Paź, 2014

kozidron napisał/a:
a Komor mówił, że stopki nie da się obejść

Że niby gdzie tak mówiłem? Nie da się obejść faktu, że jak ktoś ręcznie włoży stopkę z reklamą to ewidentnie jest dowód na celowe działanie, stawiam więc takim jednopostowcom cegiełkę i sprawa następnym razem jest jasna (choć rzadko jest następny raz). Poprzednio każdy się tłumaczył, że nie wiedział, że przecież inni mają to on też wstawił itd.

Wojmistrz - Sro 15 Paź, 2014

Na wstępie, tę debatę i tak warto gdzieś przenieść z tego tematu.
Tego się nie powstrzyma, zawsze będą ludzie tworzyć nowe konta i ładować reklamy, jak nie te to inne i mniej czy bardziej świadomie.
Może przydało by się odblokować stopki, a zwiększyć liczbę moderatorów - tworząc siły szybkiego reagowania. Jaka jest szansa na zrobienie nowego statusu np w kolorze żółtym i ranga opiekun. Wybrali byście kilku z naszych stałych bywalców, mających nieco bardziej poukładane w głowach, mogących edytować bądź usuwać nowe wpisy oraz nabijać za to cegiełki :D

kozidron - Sro 15 Paź, 2014

komor napisał/a:
Że niby gdzie tak mówiłem? Nie da się obejść faktu, że jak ktoś ręcznie włoży stopkę z reklamą to ewidentnie jest dowód na celowe działanie, stawiam więc takim jednopostowcom cegiełkę i sprawa następnym razem jest jasna (choć rzadko jest następny raz). Poprzednio każdy się tłumaczył, że nie wiedział, że przecież inni mają to on też wstawił itd.


dla mnie dobrze, że wstawiłem ";)" ;)

komor, drobne choroby które od niedawna pokazują się na tym forum, pokazywały się już wcześniej na innych, za niedługo będziesz miał uzytkowników o nikach z nazwami sklepów, zresztą kilku juz jest ale na razie to nie plaga. Jak wspominałem wcześniej usunięcie stopki niczego nie daje :P


-----------------------------------
Wolny Tybet wolne stopki ;)

komor - Sro 15 Paź, 2014

kozidron napisał/a:
Jak wspominałem wcześniej usunięcie stopki niczego nie daje

Ależ daje, daje, drogi Kozi, jak wskazałem w poprzednim poscie. Nie myśl, że wiesz wszystko o tym forum, musisz mieć świadomość, że niektóre posty mogą znikać zanim zdążysz je przeczytać, więc nie o wszystkich akcjach wiesz. W przeciwieństwie do Ciebie niektórzy, np. Moronica czy Wojmistrz, regularnie zgłaszają podejrzane lub naruszające regulamin posty, dzięki czemu można szybko zareagować. Ty wolisz się nabijać, jak to na tym forum pojawia się coś, co wcześniej już było gdzie indziej (albo Ci się tylko wydaje, że u nas dotąd nie było). :)

Może zaproponuj coś pozytywnego, bazując na swoim ogromnym doświadczeniu z innych forów, na których już wcześniej wszystko było. Tylko mówiąc szczerze nie wiem o jakim problemie rozmawiamy, bo przecież fakt, że od czasu do czasu ktoś wrzuci jakąś reklamę, którą należy usunąć, nie jest żadnym poważnym problemem. No i nie wiem jak moglibyśmy tego uniknąć. Staż trzeba mieć, żeby móc napisać posta? W sumie dobry pomysł, pozbylibyśmy się od razu tych wszystkich nudnych pytań jaką lustrzankę wszystkomającą kupić za dwa tysiące. ;)


———
Kozidron na moderatora!

nienietaktak - Sro 15 Paź, 2014

komor napisał/a:
Kozidron na moderatora!

Usjwo - Czw 16 Paź, 2014

komor napisał/a:
...Moronica czy Wojmistrz, regularnie zgłaszają ...


Komor, ujawnianie nickow TW jest wbrew wszelkim zasada konspiracji, nic Cie nie nauczyly ostatnie afery? ;) :mrgreen:

Od tego jest strona optyczneleaks.org.pl :razz:

kozidron - Czw 16 Paź, 2014

komor napisał/a:
Ależ daje, daje, drogi Kozi, jak wskazałem w poprzednim poscie. Nie myśl, że wiesz wszystko o tym forum, musisz mieć świadomość, że niektóre posty mogą znikać zanim zdążysz je przeczytać, więc nie o wszystkich akcjach wiesz. W przeciwieństwie do Ciebie niektórzy, np. Moronica czy Wojmistrz, regularnie zgłaszają podejrzane lub naruszające regulamin posty, dzięki czemu można szybko zareagować. Ty wolisz się nabijać, jak to na tym forum pojawia się coś, co wcześniej już było gdzie indziej (albo Ci się tylko wydaje, że u nas dotąd nie było). :)


czyli jednak :P na resztę: "o czytaniu wszystkiego", o ciężkiej pracy moderatora pełnej znoju i mozołu oraz niebezpieczeństw jakie na niego czyhają nie będę odpowiadał, bo chyba się spiąłeś ;)
Odpowiem ci tylko na "ty wolisz się nabijać": Komor a co mozna zrobić jak coś zostało napisane 5 razy? Nie masz wpływu na pojawienie się ani jednego gościa który będzie przemycał reklame w tej czy innej formie.
Wszelkie tworzenie regulacji dla 1% nieuczciwych nic tu nie pomoże, jeżeli ktoś bedzie chciał się w ten sposób zareklamować, to to zrobi, bezwzględu na to, co wy "jako moderatorzy" wymyślicie przy kawie. Mozecie usuwać stopki, zamiast ników dać nam numery, niestety jedynym sposobem na złapanie takiego delikwenta będzie zwykła praca i pisałem ci to kilka razy...
Jeden taki gościu bujał się tu dłużej niż każdy jednopostowiec przemycając niewinne linki, drugi ma nik z nazwą sklepu robiąc to jeszcze dłużej niż ten pierwszy.

Jeżeli praca moderatora to ciężar, trzeba zrezygnować, usuwanie stopek i przyszłościowe przyznanie nam numerów zamiast ników niczego nie zmieni. Nieuczciwi albo uczciwi inaczej i tak się znajdą. Po stopce znalazłbyś ich szybciej, bo od razu widać ;)


komor napisał/a:
Może zaproponuj coś pozytywnego, bazując na swoim ogromnym doświadczeniu z innych forów, na których już wcześniej wszystko było.


możemy to powtarzać w kółko, usunięcie stopek to działanie pozorne i tak to musisz czytać więc co to za różnica czy reklama jest w stopce, pseudo stopce zrobionej w poście, w nazwie nika czy w poście :arrow: przecież i tak musisz to czytać/śledzić/moderować.

komor napisał/a:
ylko mówiąc szczerze nie wiem o jakim problemie rozmawiamy, bo przecież fakt, że od czasu do czasu ktoś wrzuci jakąś reklamę, którą należy usunąć, nie jest żadnym poważnym problemem.


komor, ty rozmawiasz z dorosłymi czy z dziećmi, co to za argument :twisted: ?
Skoro "to od czasu do czasu", to po kiego żeście postanowili na wszelki wypadek ją usunąć? JA w sumie nic specjalnego w tej stopce nie miałem, lansowanie się w stopce to też nie dla mnie, mówię ci tylko, że to działanie pozorne.

komor - Czw 16 Paź, 2014

kozidron napisał/a:
Jeżeli praca moderatora to ciężar, trzeba zrezygnować

Ach tu Cię boli… :) Cóż, jest trochę roboty, ale bez przesady. Co do stopek, to jeszcze raz zapewniam Cię, że nie jest to działanie pozorne i choć nie był to mój pomysł, to sprawdził się, moim zdaniem. Nie rozumiem tylko o co robić taką aferę. Brakuje komuś tych stopek bardzo?
Tak ogólnie to oczywiście zawsze się coś prześlizgnie. Gościa z nickiem sklepu pamiętam, ale chyba nie robi żadnych szkód? Czasem brakuje trochę komunikacji między modami, co kto już zrobił albo zamierza zrobić, ale wystarczy zrobić zgłoszenie (czyli zostać TW) i sprawę można załatwić. Ty wolisz narzekać. :)

kozidron - Czw 16 Paź, 2014

komor napisał/a:
Ach tu Cię boli… :) Cóż, jest trochę roboty, ale bez przesady.


nie boli ;) w sumie mógłbym pomóc tak jak Moronica czy Wojmistrz, tu akurat masz rację.
Komor, dla mnie zawsze pozostaniesz moderatorem miesiąca/roku/dekady :mrgreen: :twisted:

komor napisał/a:
Ty wolisz narzekać. :)


Nie narzekam, stwierdzam fakty, że jest to działanie pozorne, nie rozwiązujące kompletnie problemu, który akurat mi nie przeszkadza. Co najwyżej rozśmieszył mnie argument "od czasu do czasu" ;) Osobiście nie robi mi reklama maszyny do foliowania, styropianu do dociepleń czy paneli na forum optycznym. Do reklam się przyzwyczaiłem.

komor - Czw 16 Paź, 2014

Ok, w takim razie pozostańmy przy swoich zdaniach, czy rozwiązuje problem czy nie. :) Może kiedyś wypijemy piwo w intencji rozwiązywania różnych problemów.
piotrmm - Pon 27 Paź, 2014

Podbijam, niedługo kończy mi się umowa i muszę się na coś nowego zdecydować, jakie teraz smartphony polecacie ?
bogdanek - Wto 11 Lis, 2014

Podaj kilka modeli spośród których możesz sobie wybrać , tak będzie najprościej , poprostu niech Ci Twój operator poda przez telefon albo na skrzynkę.:-)
olenkad0 - Sro 07 Sty, 2015
Temat postu: Smartfon do zdjęć do 500zł
Witam. Poszukuje smartfona dla siostrzenicy, moze to być uzywka ale tak do 500zł Obecnie ma sony xperie M ale z tego co wiem niezbyt zadowlona jest z jakości zdjęć. Właściwie w miare dobre zdjęcia to chyba najważniejsza opcja dla niej :) Co polecicie? Zastanwialam sie nad Samsungiem S II, straszy model ale z tego co widze robi chyba w miare dobre zdjęcia, i drugi aparat ma 2 megapiksela co niezbyt czesto sie to spotyka z tego co zauwazylam w smartfonach. Dodam jeszcze ze siostrzenica duzo rozmawia przez skype. A wy co możecie polecic? To ma byc prezent na urodziny, chcialabym zeby byla zadowlona, ma 17 lat
dcs - Sro 07 Sty, 2015

komor, proponuję utworzenie działu "Pomagamy w wyborze smartfona" i przeniesienie
compucar - Pią 16 Sty, 2015
Temat postu: Re: Smartfon do zdjęć do 500zł
olenkad0 napisał/a:
Witam. Poszukuje smartfona dla siostrzenicy, moze to być uzywka ale tak do 500zł Obecnie ma sony xperie M ale z tego co wiem niezbyt zadowlona jest z jakości zdjęć. Właściwie w miare dobre zdjęcia to chyba najważniejsza opcja dla niej :) Co polecicie? Zastanwialam sie nad Samsungiem S II, straszy model ale z tego co widze robi chyba w miare dobre zdjęcia, i drugi aparat ma 2 megapiksela co niezbyt czesto sie to spotyka z tego co zauwazylam w smartfonach. Dodam jeszcze ze siostrzenica duzo rozmawia przez skype. A wy co możecie polecic? To ma byc prezent na urodziny, chcialabym zeby byla zadowlona, ma 17 lat


moim zdaniem, przy założonym budżecie sII to optymalny wybór, o ile da się jeszcze kupić nowy. kiedyś taki miałem, wykonałem nim mnóstwo zdjęć i zwykle były one lepszej jakosci niż te zrobione sIII oraz sIV. nie jest to iphone, ale też cena telefonu jest inna..

Neighbor44 - Pon 16 Lut, 2015

Niestety z nowym będzie ciężko. Pojawiają się jakieś wypusty na allegro, ale wysyłają je z Singapuru itp. i w sumie nie wiadomo co to jest. Lepiej poszukać jakiejś dobrej używki. Miałem kiedyś SII i byłem zadowolony. Zapomniałem zabrać aparatu na wakacje i musiałem go zastąpić telefonem. Zdjęcia wyszły przyzwoite, potem oprawiłem je w albumy ze skóry i wygląda to całkiem fajnie. Jeszcze nikt z oglądających nic nie wspomniał o słabej jakości zdjęć.
Beti8333 - Sro 18 Lut, 2015

Ja bym poczekała jak się obniży cena SIV. Już teraz t-mobile obniżył ceny smartfonów samsunga bo szykuje się premiera SVI. SIV to wspaniała maszyna ale troszkę za droga jeszcze. :cry:
matdeniszewski - Sro 25 Lut, 2015

Ja polecam Xperie Z1 Compact. Aparat jest bardzo fajny, zdjecia wychodzą super. Co więcej sam telefon jest bardzo wytrzymały, wodoodporny, kurzoodporny, a i potłuczenia i bliskie kontakty z brukiem jest w stanie przeżyć :)
Z tym, że podobno już ten model jest nie produkowany, więc albo się znajdzie jeszcze na magazynach sklepów niewykupiony model, albo można celować w jego lepszego młodszego brata, Z(bodajże)3 Compact :)

mavierk - Sro 25 Lut, 2015

matdeniszewski napisał/a:
Co więcej sam telefon jest bardzo wytrzymały, wodoodporny, kurzoodporny, a i potłuczenia i bliskie kontakty z brukiem jest w stanie przeżyć :)
Mój kolega w tamtym tygodniu pochwalił mi się, że jego Z1 (z ip 65 i 68) zamokła i nie przyjęli mu jej na gwarancji. Okazało się, że z to jego wina. Wierzył, że telefon był zgodny z opisem.
90s - Nie 08 Mar, 2015

Cytat:

matdeniszewski napisał/a:
Co więcej sam telefon jest bardzo wytrzymały, wodoodporny, kurzoodporny, a i potłuczenia i bliskie kontakty z brukiem jest w stanie przeżyć :)
Mój kolega w tamtym tygodniu pochwalił mi się, że jego Z1 (z ip 65 i 68) zamokła i nie przyjęli mu jej na gwarancji. Okazało się, że z to jego wina. Wierzył, że telefon był zgodny z opisem.


Ja właśnie zmieniłem Iphona 4s na xperie Z3 compact i telefon faktycznie jest wodoodporny. w wannie sobie leżał i nic mu się nie stało, ale nie szalałbym z nim nad morzem i tak.
Co do wrażenie to jednak na Iphona są dużo lepsze aplikacje jeżeli chodzi o fotografie.
za to telefon z3 wydaje mi się dużo ciekawszy i ma więcej ciekawych rozwiązań których brakowało w Iphonie
Więc coś za coś

Sunders - Nie 08 Mar, 2015

90s napisał/a:
właśnie zmieniłem Iphona 4s na xperie Z3 compact /.../ na Iphona są dużo lepsze aplikacje jeżeli chodzi o fotografie.
za to telefon z3 wydaje mi się dużo ciekawszy i ma więcej ciekawych rozwiązań których brakowało w Iphonie
Więc coś za coś


Też muszę w najblizszym czasie zmienić telefon i właśnie waham się między iphone 5s a sony Z3 i Z3 compact. Lepsze aplikacje na iphone to fakt. Sony Z3 mają zdecydowanie lepsze czasy działania i odporność mechaniczną, chociaż nie wiem czy plastikowa ramka w Z3 compact jej istotnie nie osłabia.
90s, jakich rozwiązania które są w Z3 brakowało Ci w iphonie?

90s - Nie 08 Mar, 2015

Sunders napisał/a:
chociaż nie wiem czy plastikowa ramka w Z3 compact jej istotnie nie osłabia

ramka daje radę ale lubiłem tę z Iphona dlatego zamówiłem sobie coś takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm...K%3AMEBIDX%3AIT

Co do rozwiązań to jest tego sporo, nie wszystko dam rady wymienić bo są to czasem takie drobiazgi które mile zaskakują a się ich nie pamięta, ale z tych głównych to:
Na pewno duży plus że podpinam telefon do kompa i mam foldery muzyka filmy itp itd nie potrzeba itunesa żadnych beznadziejnych synchronizacji itp badziewia którego nienawidziłem w Iphonie.
Program do operowania telefonem jest w telefonie i instaluje się z niego, nie trzeba nic też pobierać.
Standardowe gniazdo lądowania nie apple wymysł.
jest też aplikacja do przenoszenia kontaktów z Iphona jak kupisz użyj ja dopiero po fakcie się zorientowałem i Ithunes skasował mi wszystkie kontakty.

Duży plus że nie trzeba kombinować by zrobić sobie dzwonek z mp3 jedno przyciśniecie i jest.
slot kart microSD do 128 GB żegnaj 16GB jakie miałem tylko w IPhonie.
dłuży czas pracy na baterii, mój 4s trzymał tak 24 godzin jak nic nie robiłem, tutaj 3 dni bez ładowania normalnie telefon używając, może nawet by dał radę 4.

Z3 compact ma taką samą wysokość jak seria Iphona 5 za to jest trochę szerszy, nadal nawiguje się bez problemu jedną ręką.

Dioda powiadomień, obsługa głosem w języku polskim zadziwiająco dobrze działa.
pisanie smsów dużo lepsze, słownik działa jak należy bo w Iphonie to jakiś żart jakie słowa wyskakują z proponowanych.
Wygląda bardzo stylowo, szczerze to wahałem się bo 6 lat miałem Iphony ale 5s jest stanowczo za drogi do tego co obecnie oferuje a I6 wygląda tragicznie.
Stąd postanowiłem zaszaleć i sprawdzić konkurencje.

Następna fajna opcja to sterowanie gestami tzn. przykładam telefon do ucha jak ktoś dzwoni i odbieram, trzęsę odrzucam rozmowę, obracam telefon wyświetlaczem do stołu, wchodzi w tryb cichy.

O aparacie się na razie nie wypowiem ma tam niby 20MP ale nie sprawdzałem na kompie jak te zdjęcia się prezentują w stosunku do 4s
ale sprawdzę niebawem i dam znać.
Ale opcji robienia zdjęć jest dużo więcej, za to tryb HDR dużo gorszy jak w 4s.
Może będzie jakaś appka która faktycznie robi 2-3 zdjęcia i je przerabia na HDR
Duży plus też za fizyczny przycisk niby niewiele ale zdecydowanie pewniej się trzyma aparat podczas robienia zdjęcia.



Z wad jakie na razie wyłapałem to na pewno sklep androida i ta nędza jakościowa, szukam jakiś alternatyw dla photopills ale ciężko by tak zaawansowaną apke tam znaleźć.

Z3 com. ma dwa głośniki u góry i dołu ale jakość dźwięku w 4s była moim zdaniem dużo lepsza.
Wymieniałem też głośnik w 4s i tam jest zrobiony tunel przez co niskie tony brzmią lepiej w IPhonach.
Musiałem też zmienić kartę sim z micro na nano


jest jeszcze fajny zegarek do tego sony sw30 wyświetla powiadomienia, emaile, można pisać wiadomości głosem, sterować telefonem oraz rozmawiać jak przez zestaw głośnomówiący.
jest nawet opcja że jak nie wiesz gdzie masz telefon to naciskasz przycisk i telefon zaczyna dzwonić.

Na razie mam tego smarta kilka dni ale jak widzisz nie ma sprzętu idealnego.
Telefon wydaje mi się na razie lepszy od tego który miałem za to aplikacje na razie są najsłabszym ogniwem tego sprzętu.

System pracuje bardzo szybko tak samo sam telefon, mój 4s był mułem pod tym względem z tego co teraz widzę.
Przeglądarka googla również ma kilka opcji których mi brakowało w safari.

Podsumowując jestem starym PCtowcem systemu apple nie ogarniam a wręcz szlak mnie trafiał jak coś miałem na tym Itunesie robić i to przez 6 lat używania tego sprzętu. Tutaj jest dużo wygodniej, czyta większość formatów video, audio itd. sam konwertuje w razie potrzeby, nie ma synchronizacji, uwierzytelnienia i przerabiania mp3 itd na standardy apple.

Sunders - Nie 08 Mar, 2015

90s, dzięki.

90s napisał/a:
O aparacie się na razie nie wypowiem ma tam niby 20MP ale nie sprawdzałem na kompie jak te zdjęcia się prezentują w stosunku do 4s
ale sprawdzę niebawem i dam znać.


Czekam. :smile:
Z tego co się doczytałem te 20MP ma przy użyciu trybów manualnych, a na automatycznym tylko 8.

90s - Nie 08 Mar, 2015

Sunders, tak to prawda jest tam kilka opcji ustawień.
tak samo tryby wideo 4k lub mniejsze z większą ilością klatek.

Zanim kupiłem sporo poczytałem i pooglądałem recenzji na youtube.

Myślę że jak nie będzie programowego mocnego odszumiania to zdjęcia będą lepsze bo matryca jest 1/2.3 przez co i optyka większa jak w 4s

tutaj masz więcej o zdjęciach.
http://www.fotopolis.pl/n...3-compact-test/

komor - Nie 08 Mar, 2015

90s napisał/a:
Program do operowania telefonem jest w telefonie i instaluje się z niego, nie trzeba nic też pobierać.

Możesz wyjaśnić o co chodzi w tym zdaniu?

90s napisał/a:
Standardowe gniazdo lądowania nie apple wymysł.

USB to mechaniczne dno nawet w porównaniu do 30-pinowego złącza Apple, ale obecne złącze Lightning jest jeszcze lepsze, symetryczne (nie trzeba pamiętać którą stroną się wkłada kabel), mechanicznie wyraźny klik i dobre trzymanie.

90s napisał/a:
Dioda powiadomień

Ech, tego mi brakuje w każdym telefonie, od czasu kiedy miałem to w jednym SonyEricssonie. Choć w czasach dużego ekranu dotykowego z powiadomieniami wyświetlanymi na zablokowaniu – trochę mniej. Ale tylko trochę.

90s napisał/a:
Duży plus też za fizyczny przycisk niby niewiele ale zdecydowanie pewniej się trzyma aparat podczas robienia zdjęcia.

W iPhonie od wersji 4 i systemu bodaj 5 też możesz użyć fizycznego przycisku do robienia zdjęcia.

90s napisał/a:
System pracuje bardzo szybko tak samo sam telefon, mój 4s był mułem pod tym względem z tego co teraz widzę.

Ale pamiętasz, że 4s to telefon z 2011 roku? ;)

90s napisał/a:
wręcz szlak mnie trafiał jak coś miałem na tym Itunesie robić i to przez 6 lat używania tego sprzętu. Tutaj jest dużo wygodniej, czyta większość formatów video, audio itd. sam konwertuje w razie potrzeby, nie ma synchronizacji, uwierzytelnienia i przerabiania mp3 itd na standardy apple.

W bonusie dostajesz wirusy, trojany i oszustwa bankowe. :) Centralne zarządzanie telefonem z poziomu iTunes i brak możliwości wsadzania kart SD (choć bolesny) to jedna z podstawowych zalet dotyczących bezpieczeństwa. Wystarczy się nauczyć korzystać, naprawdę nie boli.

90s - Nie 08 Mar, 2015

komor, miałem 6 lat IPhony od 3gs i szczerze ci powiem większego syfu jak Itunes nie widziałem.
Jakieś uwierzytelnienia, synchro jak idę do kogoś to zapomnij aby telefon robił za pendriva itp itd.
Każdy reinstal systemu i od nowa ogarnianie tego programu to koszmar.
I mam się uczyć obsługi aby wgrać sobie mp3 i kilka fotek?
Tutaj wpinam kablem otwieram folder wgrywam dziękuje! i to tak ma wyglądać
A tam odpalasz IT grzebiesz w bibliotekach zaznaczasz synchronizujesz a on ci zamiast wgrać to konwertuje te pliki, do tego tworzenie jakiś folderów na dysku które zajmują miejsce.
Jakbym miał Maca to IPhone byłby jedynym słusznym wyborem bo bym znał system i jego obsługę i nie byłoby takich problemów pewnie z komunikacją.


komor napisał/a:
90s napisał/a:
Program do operowania telefonem jest w telefonie i instaluje się z niego, nie trzeba nic też pobierać.

Możesz wyjaśnić o co chodzi w tym zdaniu?

Sorrki źle napisałem, program do zarządzania telefonem.


komor napisał/a:
90s napisał/a:
Standardowe gniazdo lądowania nie apple wymysł.

USB to mechaniczne dno nawet w porównaniu do 30-pinowego złącza Apple, ale obecne złącze Lightning jest jeszcze lepsze, symetryczne (nie trzeba pamiętać którą stroną się wkłada kabel), mechanicznie wyraźny klik i dobre trzymanie.


tak tylko jak masz taki kabel, jak zgubisz zniszczysz lub zapomnisz to wychodzi że leżysz a tak USB znajdziesz w aparacie, większości telefonów i wielu innych urządzeniach. Druga sprawa Lighting kosztuje jak za kabel dla audiofilii i jest zabezpieczony, nie wiem czy już je złamano i można kupić tanie zamienniki?
tak więc jego symetryczność i kliki są bez znaczenia on ma ładować telefon lub komunikować się z kompem

komor napisał/a:
W bonusie dostajesz wirusy, trojany i oszustwa bankowe.


tak wiem wiem:) ale liczę się z tym poza tym używam tych samych aplikacji co do IPhona jeżeli istnieją.
Są liczniki pobrań oraz komentarze ściągam z oficjalnego sklepu i mam antywirusa za darmo :)

Porównuje ten telefon do tego co miałem i niestety ani seria 5 ani 6 mnie nie przekonały a wręcz rozczarowały. Stąd postanowiłem zmienić system.
Jak mnie zawiedzie to może 7 będzie ciekawym telefonem to wrócę. Na dzień dzisiejszy apple szału nie robi poza ceną. to nie to kiedy wyszedł 3GS wtedy bił na głowę wszystko i człowiek wiedział za co płaci.
I nie przeczę że Iphony to dobre telefony nigdy nie miałem z nimi większych problemów poza tym co już wymieniłem.

komor - Nie 08 Mar, 2015

90s napisał/a:
A tam odpalasz IT grzebiesz w bibliotekach zaznaczasz synchronizujesz a on ci zamiast wgrać to konwertuje te pliki

Hm… Nigdy nie musiałem konwertować ani JPG, ani MP3, żeby używać na iPhonie. Owszem, diwiksów czy innych ogg-ów nie da się użyć bez konwersji w aplikacjach fabrycznych.

90s napisał/a:
Sorrki źle napisałem, program do zarządzania telefonem.

Nadal nie do końca jestem pewny, co masz na myśli. Chodzi Ci o program do ściągania innych aplikacji czy co? Przecież wszystkim zarządza się z wewnątrz telefonu. Od systemu 6 nie trzeba w ogóle komputera, jak ktoś ma awersję co synchronizacji czy backupów. Aktualizacja systemu też nie wymaga posiadania komputera.

90s napisał/a:
tak tylko jak masz taki kabel, jak zgubisz zniszczysz lub zapomnisz to wychodzi że leżysz a tak USB znajdziesz w aparacie, większości telefonów i wielu innych urządzeniach.

Dookoła mnie same kable 30-pinowe i Lightning, to ze znalezieniem mikro-USB miałbym problem. :) Niestety ten problem dotyczy też Samsunga, niby kabel USB, ale nie-samsungowy jakoś nie wchodzi, z tego co czytam w sieci i organoleptycznie sprawdziłem w Galaxy Tab 3 córki. U Apple przynajmniej w zamian masz zalety. USB to naprawdę fatalny standard w zastosowaniu jako kabelek do telefonu.

90s napisał/a:
Druga sprawa Lighting kosztuje jak za kabel dla audiofilii i jest zabezpieczony, nie wiem czy już je złamano i można kupić tanie zamienniki?

Można kupić tanie i drogie, od dawna. Przecież to jeden z popularniejszych telefonów, a złącze Lightning jest od modelu 5, czyli od grudnia 2012, stosowane w iPhonach i iPadach, trudno żeby nie było dostępnych kabelków do tego, ładowarek i miliona innych akcesoriów.

90s - Nie 08 Mar, 2015

komor napisał/a:
90s napisał/a:
Sorrki źle napisałem, program do zarządzania telefonem.

Nadal nie do końca jestem pewny, co masz na myśli. Chodzi Ci o program do ściągania innych aplikacji czy co? Przecież wszystkim zarządza się z wewnątrz telefonu. Od systemu 6 nie trzeba w ogóle komputera, jak ktoś ma awersję co synchronizacji czy backupów. Aktualizacja systemu też nie wymaga posiadania komputera.


Sony PC Companion dedykowany wygląda na to.



Co do kabelków to u mnie i chyba większości Europejczyków jest odwrotnie. Ty wygląda na to masz komor, dużo sprzętu Apple:) ja miałem tylko telefon.


Co sądzisz o nowej serii iPhonie 6? dla mnie jako fana ale nie fanboya:) wyglądają fatalnie,do tego wystający obiektyw, słaba praca baterii i brak typowych ramek. Domyślam się że to po to by nadal 6 można było obsługiwać jedną ręką.
Wyglądają jak Samsungi za to nowy samsung wygląda jak iPhone:) aluminiowa ramka i szkło po obu stronach.

Ciekaw jestem jak wypada aparat z3 w zestawieniu z iPhonem 6 plus jak dobrze pamiętam ten w z3 też jest stabilizowany.

[ Dodano: Pon 09 Mar, 2015 00:44 ]
i sam sobie odpowiem na ostatnie pytanie:)
https://www.youtube.com/watch?v=2ZQHhqcJOwE

komor - Pon 09 Mar, 2015

90s napisał/a:
Co sądzisz o nowej serii iPhonie 6?

Na wygląd dla mnie może być, powrót do mydelniczkowego kształtu 3G, natomiast koncepcja tak dużego telefonu jak 6+ do mnie nie przemawia, bo ja lubię telefon trzymać w przedniej kieszeni dżinsów. 6 może jeszcze by się zmieścił… Wielu znajomych uznaje wygląd 6 za tandetny.

Wystający obiektyw - wtopa na całej linii, jeśli ktoś nie używa obudów/kondonków. Ja nie używam. Po co robić cienki telefon, jeśli obiektyw ma wystawać?

Czy słaba praca na baterii – nie wiem, generalnie wszystkie silne telefony mają z tym problem, moim zdaniem zamiast robić coraz cieńsze powinni miniaturyzację komponentów wykorzystać do włożenia większej baterii przy zachowaniu rozmiarów. Grubość 5s jest dla mnie wystarczająco cieńka, nie obraziłbym się, gdyby był ciut grubszy w zamian za parę miliamperogodzin więcej. Choć to samo mówiłem o 4s…

90s - Pon 09 Mar, 2015

Cytat:
Na wygląd dla mnie może być, powrót do mydelniczkowego kształtu 3G, natomiast koncepcja tak dużego telefonu jak 6+ do mnie nie przemawia, bo ja lubię telefon trzymać w przedniej kieszeni dżinsów. 6 może jeszcze by się zmieścił… Wielu znajomych uznaje wygląd 6 za tandetny.

Wystający obiektyw - wtopa na całej linii, jeśli ktoś nie używa obudów/kondonków. Ja nie używam. Po co robić cienki telefon, jeśli obiektyw ma wystawać?

Czy słaba praca na baterii – nie wiem, generalnie wszystkie silne telefony mają z tym problem, moim zdaniem zamiast robić coraz cieńsze powinni miniaturyzację komponentów wykorzystać do włożenia większej baterii przy zachowaniu rozmiarów. Grubość 5s jest dla mnie wystarczająco cieńka, nie obraziłbym się, gdyby był ciut grubszy w zamian za parę miliamperogodzin więcej. Choć to samo mówiłem o 4s…


Zgadzam się z Tobą, nie wiem dlaczego cienkość ma być jakimś wyznacznikiem jakości lub klasy sprzętu. Zwłaszcza że spokojnie mogli dać grubość taką samą jak obiektywu większą baterie i byłaby klasa.A tak to ciągle ten sam problem pozostaje.
6s pewnie nie będzie się różnił niczym od poprzedników wizualnie więc pozostaje czekać na 7 czyli pewnie przyszły rok.

Dziś też oficjalna premiera iWatcha który również wizualnie do mnie nie przemawia

Usjwo - Pon 09 Mar, 2015

90s napisał/a:

Zgadzam się z Tobą, nie wiem dlaczego cienkość ma być jakimś wyznacznikiem jakości lub klasy sprzętu.


Zeby sie mogl wyginac :mrgreen: :wink:

matys - Pon 09 Mar, 2015

komor napisał/a:

USB to mechaniczne dno nawet w porównaniu do 30-pinowego złącza Apple, ale obecne złącze Lightning jest jeszcze lepsze


"...nowy MacBook ma tylko jeden port. Jedyną wtyczką, która pasuje do nowego Maka jest USB Typ-C."
...i co teraz ? :twisted:

komor - Pon 09 Mar, 2015

matys, masz na myśli to, co dziś się ukazało, co jest nową inkarnacją Macbooka Air? Porażka. Nie dość, że jednorazowy komputer sklejony na stałe, to już nawet Thunderbolta mu pożałowali. To jest tablet z klawiaturą, nie komputer.

Poza tym chyba widzisz różnicę między pełnowymiarową wtyczką USB a tymi wszystkimi mini, a szczególnie mikro, które są dość wiotkie i mało odporne?

90s - Pon 09 Mar, 2015

komor napisał/a:
Poza tym chyba widzisz różnicę między pełnowymiarową wtyczką USB a tymi wszystkimi mini, a szczególnie mikro, które są dość wiotkie i mało odporne?


W sumie to masz racje, ale ja tylko w jednym przypadku mam problem z tego typu gniazdami.
Jak robię zdjęcia na uwięzi i aparat mam z kompem połączony.
Muszę kabel taśmą przyklejać do aparatu by nie tracił połączenia.

Ale do transmisji danych czy ładowania telefon- komputer to nie wiem jaki może być problem z mini lub mikro USB? przecież sprzętem nie szarpiesz tylko spokojnie sobie leży?.

Właśnie oglądnąłem co tam zaprezentowało Apple zegarek ze złota za 10.000 ostro:) i 18 godzin pracy:)

matys - Pon 09 Mar, 2015

komor, po części się z Tobą zgodzę, że to taki "kastrat". Z drugiej strony dużo osób siedzących w Aple mówią podobnie do Ciebie ze USB to "zuuuooo" a tutaj nagle oni(Apple) wyskakuje z USB i zaczyna wciskać kit że tak musi być żeby był "cieńki" i tak jest fajnie...
Skoro wcisnęli tam usb-c to również się dało 8-pinowy lightning ?? Przecież to złącza podobnej wielkości. Chyba im brakło miejsca na chip obsługujący lightning i pozostawili usb które zapewne jest już zaimplementowane(chcąc/nie chcąc ) w chipsecie bo jest tam CPU intela.
Teraz masz wszystkie kabelki od Apple i nagle pojawia się jeszcze "gratis" usb..
Dziwne to praktyki, nie to że wieszam psy na Apple, bo teraz takie nie zrozumiale cyrki w każdej firmie można spotkać :neutral:
Samsung:
Note 3 - USB 3.0
Note 4- USB 2.0
wtf ??

komor - Pon 09 Mar, 2015

matys, nie lubię przyklejać etykietek, że coś jest zło, a coś innego super. Patrzę na to praktycznie, nawet jak z pewną dozą entuzjazmu do mojej ulubionej firmy czy też rezerwy w stosunku do firmy, której nie lubię. A to oznacza, że nie uważam samego standardu USB za zło. Choć każdy z nas na pewno wielokrotnie naciął się na problem którą stroną wtyczka pasuje (szczególnie na ślepo, z tyłu komputera, z boku monitora, itd.), to oczywiście jednolity standard złącza dla myszki, klawiatury, skanera, aparatu itd. – jest nie do przecenienia.

Ale w wersji mini i mikro jest dość niewygodny i trzeba uważać, żeby nie rozwalić gniazdka albo wtyczki. Kabelek mikro-USB do dwóch Samsungów (telefonu i tabletu), które mam w domu jest lichy i słabowity. Jeśli ktoś więc narzeka, że Apple używa niestandardowych wtyczek, to nie mogę nie przypomnieć, że ma to swoje zalety. 30-pinowe złącze iPhonów od 1gen do 3Gs przenosiło też analogowe audio, zasilanie w standardzie USB i Firewire (tam jest inne napięcie i większy dopuszczalny amperaż), więc nie chodziło tylko o to, „żeby była inna wtyczka”. Nowe złącze Lightning jest naprawdę znacznie trwalsze (przynajmniej z założenia ;) ), działa obojętnie którą stroną włożone i można go wtykać po prostu na ślepo. To warte tej niewygody, że nie wszędzie te kabelki leżą luzem. Ja zawsze jeden kabelek mam w plecaku komputerowym, z drugiej jego strony jest przecież zwykłe USB, więc… :)

Co do nowego Macbooka, to po lekkim ochłonięciu i doczytaniu, że „klasyczne” Macbooki Air nadal pozostały w ofercie, widzę, że jest to po prostu super-cienki i super-mobilny wypasiony (bo droższy niż Air i z retinowym ekranem) Macbook dla zamożniejszego konsumenta. Trochę przerośnięty iPad z klawiaturą i systemem OS X, a nie iOS. A jeśli do pracy, to nie dla grafika, tylko menadżera czy innego accounta. Zero możliwości rozbudowy, prawie nic nie da się podłączyć na dzień dzisiejszy, choć niby to USB-C ma mieć możliwość przenoszenia nie tylko zasilania i USB, ale też wideo.

matys napisał/a:
Chyba im brakło miejsca na chip obsługujący lightning

Patrząc na wielkość „płyty głównej” to chyba rzeczywiście brakło miejsca ;)


maarten - Wto 10 Mar, 2015

Poszukuję smartfona nowego bądź używanego w bardzo dobrym stanie. Priorytetem jest oczywiście aparat, dalej płynność działania (interface, fb, przeglądarka) i radio w telefonie, na pewno nie interesują mnie kobyły wielkości 5" ;) Co do WP czy Android kwestia pozostaje otwarta, ale nastawiam się raczej na ten pierwszy.
Do wydania mam maksymalnie 800 złotych. Jakie macie propozycje?

90s - Wto 10 Mar, 2015

maarten, Jak na WP i takie pieniądze to poszperaj może się uda Lumie kupić, radio działa po podłączeniu słuchawek,przeglądanie internetu, FB itd działać również będzie
maarten - Sro 11 Mar, 2015

Jakąś Lumię na pewno :wink: zapytam inaczej, jakie macie typy słuchawek w tym przedziale?
90s - Sro 11 Mar, 2015

maarten napisał/a:
Jakąś Lumię na pewno :wink: zapytam inaczej, jakie macie typy słuchawek w tym przedziale?


Poszperaj na aledrogo bo raczej nie masz w czym przebierać za takie pieniądze ze systemem WP.

Soniak10 - Sro 15 Kwi, 2015

maarten napisał/a:
Do wydania mam maksymalnie 800 złotych. Jakie macie propozycje?

Ja sobie chwalę LG L70 :cool:

olafgiegiel - Pią 26 Cze, 2015

czy rzeczywiście iphony robią takie dobre zdjęcia? czy to jednak zasługa programów, filtrów etc? kurcze jak oglądam zdjęcia na instagramie i ludzie mi piszą że tylko iphonami robią te zdjęcia to aż mi się wierzyć nie chce
komor - Pią 26 Cze, 2015

iPhony, podobnie jak parę innych topowych smartfonów innych producentów, potrafią zrobić całkiem sensowne zdjęcia. I podobnie jak w przypadku zdjęć z innych aparatów przynajmniej częściowo jest to zasługa programów, filtrów… Ale przy dobrej pogodzie i atrakcyjnym niebie i surówka z aparatu potrafi zachwycić.
Wojmistrz - Pią 26 Cze, 2015

olafgiegiel, ja polecam zakup OnePlus One lub poczekanie na OnePlus Two :mrgreen:

[ Dodano: Pon 27 Lip, 2015 11:34 ]
Jutro czyli 28 lipca 2015 rusza sprzedaż OnePlus Two, czyli Flagship Kiler 2. Teoretycznie będzie to najmocniejszy telefon na rynku, o czym mam nadzieje przekonam się niedługo. Jeśli ktoś ma ochotę otrzymać zaproszenie do zakupu tego telefonu, to podaję link do zaproszeń.

Kayeth - Pią 31 Lip, 2015

maarten, za niewielkie pieniądze zgarniesz Lumię 735 z optyką Zeissa :) Wiem, że do 800 zł znajdą się pewnie lepsze aparaty od 5 tego Mpx, ale po prostu takiego używałem i mogę polecić ;) Gdybyś był zainteresowany, mogę podesłać parę ładnych fotek z Wrocławia.

Poza tym ma też 5 Mpx z przodu, więc wymiatałabyś wśród znajomych swoimi selfie :D [/b]

kathgar - Czw 20 Sie, 2015

Z trochę wyższej półki to GS5 robi dobre zdjęcia z tego co się orientuję.
Wojmistrz - Czw 20 Sie, 2015

Jak już wiemy, "6" robi znacznie lepsze.
MC - Czw 20 Sie, 2015

A ja cały czas jestem pod wrażeniem zdjęć z Lumii. Szczególnie 1020 oraz 930.
Belfast123 - Sro 18 Maj, 2016

Ja tylko mogę potwierdzić, że Lumie robią bardzo dobre zdjęcia. To był główny powód, dla którego kupiłem Lumie 950 http://telefony-komorkowe...mia-950-xl.html. Aparat ma 20 mln px i optykę f/1.9. Zdjęcia wychodzą dobre nawet, kiedy jest słabe oświetlenie. Dodatkowo można fotki zapisywać w RAW. Filmy też robi super. Polecam.
katarzyna_ - Pon 23 Maj, 2016

A co powiecie na temat smartfona honor 7?
ster - Czw 14 Lip, 2016

Jest to całkiem przystepna marka. Chociaż jeśli chcesz sobie kupić jakiś porządny telefon to proponuje zaiwnestować w telefon firmy Huawei. Nie jest to taka znana firma jak na przykład Samsung czy LG ale telefony są przyzwoite. W dobrej cenie masz taką sama jakość jak w telefonach, które są o kilkaset złotych droższe.
Za niecałe 800 zl kupisz obecnie w rtv Euro agd świetny model Huawei p8, który sam posiadam i jestem z niego zadowolony:
http://www.euro.com.pl/te...em-operacyjny_1!android.bhtml

pawel78 - Nie 08 Sty, 2017

A które smartfony mają dobrą optykę/matrycę do kwoty max 500-800 zł?
MC - Pon 09 Sty, 2017

Lumia 1020 jak jeszcze znajdziesz na allegro.
elis - Sob 14 Sty, 2017

Też kiedyś miałam jedną z Lumi i robiłam nią jedynie zdjęcia, bo do innych rzeczy miałam inny telefon. Różnica między aparatem w niej, a w innym telefonie była bardzo duża. Warto poszukać jakiegoś modelu np. na allegro.
muzyk - Wto 17 Sty, 2017

Jeśli ktoś nie potrzebuje milionów apps, a chce przy tym mieć bardzo dobrą jakość zdjęć na poziomie smartphone, polecam Lumia 950, jeśli tylko jest do kupienia jeszcze.

Wersja XL nawet nieznacznie lepsza, tylko że to już dość spory smartphone.

MC - Wto 17 Sty, 2017

Ja nie potrzebuję milionów a kilkanaście. I nawet jeśli one są, to ich funkcjonalność jest mniejsza niż na iOS. O aktualizacjach aplikacji też raczej należy zapomnieć.
muzyk - Czw 19 Sty, 2017

MC napisał/a:
Ja nie potrzebuję milionów a kilkanaście. I nawet jeśli one są, to ich funkcjonalność jest mniejsza niż na iOS. O aktualizacjach aplikacji też raczej należy zapomnieć.

Zgadzam się. Mimo to, mam nadzieję, że do wymiany 950-tki na coś innego, np. nową Nokię z ... androidem... :evil: apps będą działać poprawnie.

MC - Czw 19 Sty, 2017

To co Nokia pokazała kilka(naście) dni temu raczej nie napawa optymizmem.
MM - Pią 20 Sty, 2017

Jestem po zakupie HTC 10. Kolejny HTC i oby tak zostało na dłużej. Akurat to jak robi zdjęcia kompletnie mnie nie interesuje, bo kupiłem go dla solidności mechanicznej, świetnego grania, super nakładki na androida, ale jak robi zdjęcia sprawdziłem. Nie powiem, robi wrażenie (jak na telefon). Co prawda ja używam aparatu w telefonie raz na miesiąc do zrobienia fotki ceny z opisem w sklepie, ale ten HTC robi RAW-y :shock: , ma stabilizowany obiektyw do selfie (cokolwiek ten typ zdjęć znaczy) i generalnie naprawdę solidnie jakościowo to wszystko wygląda. Filmy 4K jakby ktoś chciał też ma (choć pewnie ani razu tego nie użyję).
Gliwice - Nie 19 Mar, 2017

zzzzzzzzzyyyyyyy Lumianych telefonów:

dobre i tanie to 830, 920-925, 930, 1020 aktualne ceny od 200-450zł (w pełni sprawne modele)
Trochę droższe to 1520, 950 ceny od 450-700zł
Najdroższy i już nieopłacalny wydatek to 950XL...ceny znacie, nie warto kupować, chyba że po taniści XD

spadkobierca - Pią 05 Maj, 2017

Witam,
Lumia 950 wygląda ok, ale przejechałem się na telefonach przysyłanych z za granicy i chcę ze sklepu z normalną gwarancją, a więc:
Zależy mi żeby tel miał w miarę dobrą baterie i względnie dobry aparat (też nocą).
Honor 7 lite, ASUS ZenFon 3 max, ASUS Zenfone 2 (ZE551ML).
Inne propozycję? Co polecacie ?

[ Dodano: Sob 06 Maj, 2017 05:30 ]
Nie dopisałem że koło 800 chciałbym się zmieścić

JohnSins12 - Czw 18 Maj, 2017

Miałem pare sztuk tych lumii ale musze przynzac ze moja S7 robi o wiele lepsze zdjecia
Ronnny - Nie 25 Cze, 2017

A jak wypada na tle Lumii, czy S7 taki Huawei P8? (ostatnio sprawuje mi się, jako telefon, tak ogólnie, ale pomału coraz to częściej przydarza mi się sytuacja, by zrobić zdjęcie, a alfy pod ręką akurat nie mam ;/ )
Wojmistrz - Pon 26 Cze, 2017

He he z ręki tak samo... prosto na podłogę :)
A tak na serio, jaka Lumia?
Zasadniczo wszędzie ładują podobne elementy, to dziś prawie jak puzzle, nawet da się sporo podzespołów przekładać między telefonami i jajko podnosi raczej bez problemu.

pawelm654 - Pią 01 Wrz, 2017

Czesc, chcialbym kupic telefon do robienia przyzwoitych zdjec. Aktualnie mam S6, natomiast w najblizszym czasie bede musial sie go pozbyc i w zwiazku z tym mysle nad S8 lub P10. Co polecacie? A moze jakis inny model?
FotoVideo - Pią 01 Wrz, 2017

Obserwuje ewolucje aparatu fotograficznego w Galaxy od modelu 2 do 8 uważam że najbardziej udanym aparatem był Galaxy S6 obecna S8 to krok nawet 3 kroki w tył do modelu S4 i S5 jeśli chodzi o aparat cyfrowy zdjęcia są papkowate wyostrzone o sztucznych kolorach ogólnie wygląda to dobrze na ekranie smartfona w monitorze komputera nie do przyjęcia ! O dziwo seria Huawei P9 P10 oraz Honor 8 i 9 (to samo) są zdecydowanie lepszymi aparatami cyfrowymi robiłem ostatnio takie osobiste porównanie przed wyborem smartfona fotograficznego dla znajomej zdjęcia z Huawei oraz Honora były jak dla mnie przyzwoite oczywiscie to moja obiektywna opinia według mnie nadal najlepszym aparatem cyfrowym w smartfonie jaki dotąd powstał jest w Noki 808 !
RoboBat - Pią 01 Wrz, 2017

Motorola X Force
Chris62 - Pią 13 Paź, 2017

RoboBat napisał/a:
Motorola X Force


Używam S5 Neo oraz NOTE4 i jestem zadowolony
Note 4 to IMO najbardziej rozsądne rozwiązanie.
Ma superMa super ekran Wciąż wystarczające parametry do wszystkiegotrwałą obudowę
można wymieniać akumulatory karty MSD masa czujników i można go podpiąć kablem MHL
do Wszystkiego co ma HDMI i mirrorować ekran.
Nie kumam dlaczego ludzie chcąkupować wykastrowany
ale za to szklany szajs który po upadku pęka.

Osobiście wolę nosić LX7 itp. niz przepłacać za Smartfon
tylko z powodu aparatu.
Aparat ma Iepszy sensor i optykę
Do tego ZOOM optyczny.

Glenar - Sob 09 Gru, 2017

Ja bardzo lubię aparat w huawei p10, ale pod warunkiem, że robię zdjęcia w dzień. Niestety do nocnych zdjęć się nie nadaje, ale jestem już w tym wieku, że w nocy śpię ;)
pawelm654 - Pią 19 Sty, 2018
Temat postu: A jak sie ma sprawa Mate10 vs. Mate10 mini?
Zastanawiam sie jaki telefon kupic. Zalezy mi na dobrych zdjeciach (oczywiscie na poziomie komorki) mam teraz S6, ale powoli juz pada wiec myslalem nad Mate10 lub S8, ale jak na razie ceny powalaja :-(
adik - Wto 06 Lut, 2018

Ano, ceny powalają. Sam się zastanawiam nad S8, ale najlepiej kupować, jak już wejdzie nowy model, wtedy starszemu od razu leci cena w dół, więc jak masz jeszcze chwilę, to poczekaj na to ;) Huawei P10 jeszcze jest spoko i LG V30.
Gliwice - Czw 15 Lut, 2018

Jeśli zależy głównie na dobry aparacie to najlepiej kupić Lumie 950 lub 950XL ale to już pewnie wiecie:P
Wojmistrz - Czw 15 Lut, 2018

Ja tam mam staruszka H818 i działa jak przecinak. Do fotografii codziennej gdzieś tam coś pstryknąć wystarczy, filmy 4K są, manual jest, a i przedni aparat lepszy niż cokolwiek miałem w rękach łącznie z Szajsungiem S8 :D
Dla mnie, ale podkreślam dla mnie, niepoważne jest kupowanie telefonu zamiast aparatu czy dla aparatu dla fotografa, za to rozumiem sytuację, kiedy ktoś ma kupić kompakt za np 800zł, a ma stary telefon komórkowy. W takiej sytuacji faktycznie zakup fotografującego telefonu może być lepszym rozwiązaniem. Sumując kwotę na aparat i telefon, można kupić coś lepszego, ale czy koniecznie musi być to nowe i z górnej półki? Osobiście kupuję EX flagowce poza ugryzionym jabłkiem i jego największym konkurentem, bo zazwyczaj najwięcej tracą na cenie i niskim kosztem można mieć całkiem przyzwoity telefon z dobrymi parametrami i dodatkami. Czasami robię tak, że kupuję, poużywam, wezmę cyfrowe dodatki i odzyskam kasę. Dla przykładu z jednym z poprzednich telefonów dostałem subskrypcję Office 365 na rok z chmurą 1TB, a z obecnym 100GB w Google na 2 lata. Niby nic, a dodatkowo cieszy.

muzyk - Sob 17 Lut, 2018

Gliwice napisał/a:
Jeśli zależy głównie na dobry aparacie to najlepiej kupić Lumie 950 lub 950XL ale to już pewnie wiecie:P

Aparat świetny, prawdopodobnie do tej pory w czołówce.

komor - Nie 18 Lut, 2018

Poczytajcie naprawdę sobie ostatnie zestawienie DXO, mądrze napisane i można sobie zaktualizować wiedzę oraz swoje przekonania. To jeden z tych tematów, gdzie co roku coś się zmienia i opinia wyrobiona rok temu może być już nieaktualna.

https://www.dxomark.com/d...ras-next-level/

adik - Czw 22 Lut, 2018

Ano, faktycznie dobre zestawienie :grin: jakoś mi tak rozjaśniło w głowie różnice między szajsungiem a iphonem ;)
Matpol7 - Pią 23 Mar, 2018

Witam. Porównuję sobie telefony Honor 7X, Asus Zenfone 3 i Xiaomi MiA1. Na innym forum skupiam się na ich ogólnych możliwościach. Chcę tutaj zapytać wyłącznie o foto i video. Xiaomi podobno przegrywa z Asusem. Mogę prosić o dokładniejsze wytłumaczenie mi o ile jest słabszy i jak duże są między nimi różnice? Ew. jak wygląda sprawa w Honorze?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group