forum.optyczne.pl

Dam pracę, szukam pracy - Szukam montażysty kamerzysty na wyjazd nad Ebro.

Avallone - Czw 10 Lip, 2014
Temat postu: Szukam montażysty kamerzysty na wyjazd nad Ebro.
Witam.
Chciałbym zapytać gdzie szukać w miarę dobrego montażysty, kamerzysty na wyjazd zagraniczny do Hiszpanii?
Jest to ten wyjazd http://www.forumsumowe.pl...tml#post_110924 i mamy komplet uczestników.
Jedna z opcji mówi żeby zabrać gościa do Hiszpanii na wyjazd wędkarski i wtedy musiał by być koniecznie zapalonym wędkarzem a druga że tylko wysyłamy mu materiał z wyprawy a on robi z tego DVD. Oczywiście ze lepiej kiedy ktoś jedzie z nami bo wtedy sam wie co najlepiej filmować.
Chcemy zrobić po prostu z wyjazdu pamiątkowe DVD które jednocześnie mogło by nas zareklamować na przyszłość.
Te wyjazdy będą robione w przyszłości również więc szukamy kogoś na dłużej gdyż w przyszłości DVD z wyprawy ma być jedną z atrakcji wliczoną w cenę.
Pozdrawiam Artur

Wojmistrz - Czw 10 Lip, 2014

Trzeba było to dać w dziale Ogłoszenia » Dam pracę, szukam pracy
Czyj ma być sprzęt? Jakie honorarium i czy jest łączne za czas wyprawy i późniejszy montaż filmu i jego wydanie? Co gwarantujecie podczas wyprawy? Jaka forma zatrudnienia? I chyba dla mnie najciekawsze - dlaczego format DVD?
... i jeszcze miałbym o wiele pytań więcej.

Avallone - Czw 10 Lip, 2014

To ja może zapytam? Dlaczego nie DVD? Dlaczego to dziwne??
mozer - Czw 10 Lip, 2014

Avallone, bo już nawet komórki kręcą materiały w HD?
Avallone - Czw 10 Lip, 2014

Takie filmy to ja sam sobie potrafię obrobić a HD z komórek to i tak żadna rewelacja. Chce zrobić pamiątkę dla uczestników którą będą mogli wsadzić do każdego DVD,
mozer - Czw 10 Lip, 2014

Avallone, oczywiście Twój wybór. Po prostu DVD to obecnie mało przyszłościowe rozwiązanie. Na dużych telewizorach nie wygląda zbyt fajnie po resamplingu.
Wojmistrz - Czw 10 Lip, 2014

Materiał na DVD można nakręcić dziś czymkolwiek bo jest to format z 1995 roku i dla systemu PAL obsługuje to rozdzielczość 720x576. To na prawdę już przeżytek, bo standardem dla filmów HD i Full HD stał się nośnik Blu-Ray. Ten też niedługo zakończy swój żywot, bo od przyszłego roku rusza sprzedaż następcy czyli Archival Disk. Rozumiem, że możesz nie być zainteresowany formatem 4K, ale dziś 1080p jest standardem. Oczywiście twój wybór, ale sam robię filmy na BD, plus dołączam płyty w wersji DVD dla nie posiadających jeszcze odtwarzacza Blu-Ray. Różnica w koszcie samych płyt jest praktycznie bez znaczenia.

A co z resztą moich pytań?

Avallone - Czw 10 Lip, 2014

Przede wszystkim nie chce kogokolwiek nie związanego z wędkarstwem. Szukam wyłącznie kogoś kto jest zapalonym wędkarzem dlatego że tu można pewne rzeczy rozliczyć barterem gdyż już sama wartość rynkowa wyjazdu to 5500 do 6000zł. To wyjazd reklamowy więc cena jest inna. Dla wędkarza już sama możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu jest niezłą gratką a dla kogoś nie związanego z wędkarstwem to tylko praca i to ciężka z uwagi na specyfikę wyjazdu.
Wszelkie ustalenia dotyczące finansów i warunków mogę podejmować jedynie po znalezieniu wędkarza ale już gdzieś indziej ktoś się pytał ile będzie musiał za sam wyjazd zapłacić jeśli pojedzie jako operator/montażysta ( oczywiście nic). Dla Ciebie to na pewno jest irracjonalne podejście ale dla zapalonego wędkarza już samo uczestniczenie w tym wyjeździe jest nie lada przygodą.

Co do formatów to najważniejszą rzeczą jest to że wielu ludzi ma jeszcze stare DVD i gdybym wymyślił coś innego to tą pamiątkę oglądali by u znajomych a nie o to chodzi.
Pozdrawiam

Wojmistrz - Czw 10 Lip, 2014

Nie wiem czy dobrze, że szukasz wędkarza. Wędkarz-kamerzysta bo brzmi dumnie :D
A tak na serio, to sam mam kilka zawodów zupełnie z sobą nie związanych i dla przykładu nie widzę siebie zarazem jako mistrza kuchni i realizatora nagrania programu kulinarnego. Kamerzysta jest obiektywny i reaguje na zachcianki reżysera lub koordynatora. Dobry to ten który robi to dokładnie w myśl zleceniodawcy. Zazwyczaj wraca się w kilkoma czy kilkunastoma godzinami materiału, a z takich ponad tygodniowych wypraw można zrobić cały serial :) Jedyny minus to to, że cały ten materiał trzeba potem przynajmniej raz oglądnąć i wyselekcjonować. Oczywiście dla twoich potrzeb to przerost formy nad treścią :)
Zawsze możesz zrobić tak: niech wszyscy coś kręcą, zbierz to do kupy, kup dodatkowo kilka kamer ActionCam, a potem już tylko zlecić to montażyście.
Rozumiem, że dźwiękowca do tego nie potrzebujesz :)

Avallone - Czw 10 Lip, 2014

Ja Ciebie rozumiem i masz w zupełności rację ale moje poszukiwania wędkarza to tylko sprawa kosztów. Wyjazd nie jest zarobkowy, dokładam nawet do niego i tylko stąd taka a nie inna cena. Owszem ta inwestycja się zwróci za rok ale teraz trzeba szukać rozwiązań które nie wpędzą mnie w długi zwłaszcza ze wyjazdy są dwa ( drugi we wrześniu to tylko montażysty trzeba).
Obłożenie pierwszego wyjazdu jest takie że dzwoni do mnie dziś gość i prosi o to żeby mógł jego brat pojechać. To dlatego już samo pojechanie dla operatora/montażysty może być spełnieniem marzenia. Łatwo więc mi będzie się dogadać na korzystnych dla nas obu warunkach.
Suma summarum jak na suma pojedzie sumiarz kamerzysta to uda nam się to zrobić a jak wezmę fachowca niezwiązanego z wędkarstwem to najprawdopodobniej popłynę na łajbie zwanej "bankrut" :D

mozer - Czw 10 Lip, 2014

Avallone, jeśli mogę coś jeszcze wtrącić do tematu związanego z formatem, to radziłbym Ci jednak kręcić w FullHD - konwersję do DVD zrobisz bez problemu, natomiast w drugą stronę to już tak nie za bardzo. ;) A film w wysokiej jakości możesz zarchiwizować na dysku, jeśli np. nie masz nagrywarki Blu-ray.
Avallone - Czw 10 Lip, 2014

Sprawa jest o tyle ważna że jeśli znajdę kogoś kto pojedzie na korzystnych dla nas warunkach pierwszy raz to w przyszłości będzie robił sam montaż z dostarczonych materiałów z każdego wyjazdu.
Widziałem materiał który robił jeden wędkarz i jest naprawdę niezły. Tu próbka https://www.youtube.com/w...Or9A&feature=kp

Nie piszcie mi o formatach bo ja jestem zielony. Mam na swoim kanale na YT ( Artur Betcher) kupę filmów i wszystkie to kicha jeśli chodzi o jakość i jakikolwiek montaż.

Wojmistrz - Czw 10 Lip, 2014

Tego materiału nie robił wędkarz, tylko zrealizowało to jakieś konkretne studio i na pewno nie za darmo. Pomimo, że reklama jest krótka, wykorzystano tu kupę drogiego sprzętu. Tanimi kamerkami nie zrobisz takiej głębi, bez choć by zielonego tła i odpowiedniego oświetlenia nie zrobisz takiej podkładki tła i drony foto też za darmo nie latają. Sama tak czołówka to kilka godzin pracy.
Avallone - Czw 10 Lip, 2014

Wędkarz to nie zawód. Facet skończył szkołę filmową a zamiłowania jest wędkarzem.
Będę się z nim kontaktować co nie znaczy że przestanę szukać kolejnego wędkarza/operatora/montażysty.

Wojmistrz - Czw 10 Lip, 2014

Jeśli robił to sam, znaczy ma kupę kasy wsadzone w sprzęt i jeszcze więcej wolnego czasu.
Nie chodziło mi o zawód a o krzyżowanie pewnych zajęć. Jeśli ktoś łowi ryby, nie może w tym czasie myśleć o jej wyciągnięciu i o spektakularnym uchwyceniu tego w scenie.

Avallone - Czw 10 Lip, 2014

Masz rację ale ja nie zamierzam nikogo zmuszać żeby pełne 10 dni zajmował się tylko i wyłącznie filmowaniem bo wtedy nie miałby żadnych z samego wyjazdu korzyści.

Można to przenieść jakoś do Dam pracę?

maziek - Czw 10 Lip, 2014

Wojmistrz napisał/a:
Jeśli robił to sam, znaczy ma kupę kasy wsadzone w sprzęt i jeszcze więcej wolnego czasu.
Jestem całkowitym obskurantem jeśli idzie o te kwestie ale nie widzę tego czasu i sprzętu. Wygląda mi to raczej na udatną kompilację dość przypadkowych filmików, raczej przypadkowo nakręconych i raczej przypadkowo sklejonych, z kilkoma romantycznymi przebitkami w rodzaju źdźbła targanego wiatrem. Dron był albo nie był tak do końca to nie wiadomo skąd te kadry, ale sekundowe przebitki to można nakręcić rzucając kartoflem z doczepioną kamerą i orlim piórem dla stabilizacji ;) ...
mozer - Czw 10 Lip, 2014

maziek, z niecierpliwością czekam na Twoją pierwszą produkcję z kartofla ;)
Wojmistrz - Czw 10 Lip, 2014

mozer, +1 :D
maziek - Pią 11 Lip, 2014

Bon mot nie kasuje podniesionych przeze mnie kwestii. Nie wiadomo skąd (czyje) są te "kadry z drona". A "drona" co podniesie małą kamerkę można nabyć za jakiegoś patyka czy mniej na allegro, przypuszczam, że jedna przelotka z wędek panów na filmie kosztuje więcej ;) ... Może i taki "dron" do niczego więcej niż sekundowe przebitki się nie nadaje, ale do sekundowych przebitek z pewnością. Jestem obskurantem, ale przyjmuję wiedzę, więc jak mi wytłumaczycie, gdzie tkwi błąd w moim rozumowaniu, to zrozumiem :) .

A co mi dasz, jak ją zaprezentuję ;) ?

Wojmistrz - Pią 11 Lip, 2014

A ja myślę, że ktoś kto to robił, specjalnie robił kilka takich wstawek np z drona, czy bardzo płytką GO, by laikowi mieć za co podnieść rachunek lub pochwalić się sprzętem :) Wiem również, że wszystko da się pożyczyć i ukraść, łącznie z materiałem na 1s przebitki. Należy też zwrócić uwagę na to, że ludzie z ulicy mają blade pojęcie o tym jak zrobić taki film i nie mogę zaprzeczyć, że ktoś kto zajmuje się tym zawodowo lub dalece hobbistycznie, nie może być także zapalonym wędkarzem. Można mieć również przyjaciół, którzy mogą pomóc w realizacji takiego projektu. Dalsze gdybanie i wnikanie jest bez sensu. Film jest, jest całkiem dobrze zrobiony, nowoczesny i dynamiczny, ale znalezienie kogoś "z ulicy", kto poświęci swój czas i pieniądze dla realizacji jakiegoś projektu jest po prostu ciężkie i raczej trzeba szukać kogoś, kto chce się jakoś wybić i może zaryzykować.
mozer - Pią 11 Lip, 2014

maziek napisał/a:
A co mi dasz, jak ją zaprezentuję ;) ?

Puree lub w mundurkach. Co wybierasz?

maziek - Pią 11 Lip, 2014

Pure to sam będę miał po udanej misji :) .
dcs - Pią 11 Lip, 2014

maziek, Placki ziemniaczane lubisz?
maziek - Pią 11 Lip, 2014

Sam jestem sobie winien, powinienem był dopisać "tylko poważne propozycje" ;) .
Avallone - Pią 11 Lip, 2014

Wojmistrz napisał/a:
ale znalezienie kogoś "z ulicy", kto poświęci swój czas i pieniądze dla realizacji jakiegoś projektu jest po prostu ciężkie i raczej trzeba szukać kogoś, kto chce się jakoś wybić i może zaryzykować.


Tak się składa że mam pierwszą propozycję od kogoś kto jednak interesuje się wędkarstwem a zawodowo wideofilmowaniem.
Musicie zrozumieć że dla Was to propozycja nic nie warta bo nawet w przyszłości jak będę robił 4 wyjazdy rocznie to za sam montaż też z tego kokosów nie będzie ( mam propozycję 1500zł za montaż od wyjazdu). Dla wędkarza który chce połowę czasu spędzić na pracy a drugą poówę połowić życiowe rekordy moja propozycja jest bezcenna bo nic za to nie zapłaci. Taki po prostu barter a w przyszłości dodatkowe zlecenia za montaż kolejnych wyjazdów.
Kiedy szukałem półtorej roku temu autokaru na marzec 2013 ( pierwszy wyjazd) to wszyscy śpiewali ceny tak żeby z tego ze dwa miesiące żyć.
Napisałem ofertę do 87 firm które posiadały autokary i nawet ci co ze mną jechali nie wierzyli że w ogóle uda nam się pojechać. Pewnie te firmy też nie bo żadna nie chciała negocjować.
Aż znalazł się Krzysztof który choć się wahał to mi uwierzył że to nie ostatni wyjazd. Stwierdził że skoro marzec to słaby turystycznie miesiąc to woli zarobić mniej ale przynajmniej ruszyć cztery litery.
To było na jakieś 3 miesiące przed wyjazdem. Im bliżej wyjazdy tym bardziej do ludzi docierało że ja niemożliwe uczynię możliwym i nagle ci co wołali powyżej 30tyś zaczęli sami mi przysyłać oferty mimo że moje wcześniejsze odrzucili. Nawet okazało się nagle że sąsiad, kumpel lub ktoś z rodziny dalekiej uczestnika miał autokar i chętnie pojedzie taniej niż Krzysiu. Rekordzista zszedł z ceny dokładnie o połowę :D
Tyle że ja miałem ich wszystkich w głębokim poważaniu bo kiedy ja pytałem to tylko jeden człowiek mi zaufał.
W tym roku robimy dwa już pewne( wpłat mamy na jeden pełniutki autokar i jeden mniejszy na drugi wyjazd). Rokowania na przyszły to minimum 4 wyjazdy.
Zrobiliśmy ten wyjazd i nie wyobrażam sobie że mógłby jechać kto inny na wszystkie następne wyjazdy niż Krzysiu. Na oba w tym roku i na wszystkie w przyszłości jedzie On.
Czasem warto komuś zaufać.

Wojmistrz - Pią 11 Lip, 2014

Avallone, się nie irytuj :) Ja po prostu zastanawiałem się, jakie oferujesz warunki współpracy i jakie masz dokładnie oczekiwania. Jak ktoś ma jechać na taką wyprawę, biorąc przykładowo 150kg różnego rodzaju sprzętu wartego 200k euro, to ciężko namówić go by jechał za darmo, jeśli za samo ubezpieczenie płaci trzy stówy dziennie, ale jeśli do tego wystarczy byle kamera z "latarką" i mikrofonem , to na pewno ktoś się znajdzie. Jak bym mieszkał w Polsce i miał wolne, to sam bym się pisał na taką wyprawę, bo dawno wędki w rękach nie trzymałem :D
Avallone - Pią 11 Lip, 2014

Wojmistrz napisał/a:
Avallone, się nie irytuj :) Ja po prostu zastanawiałem się, jakie oferujesz warunki współpracy i jakie masz dokładnie oczekiwania. Jak ktoś ma jechać na taką wyprawę, biorąc przykładowo 150kg różnego rodzaju sprzętu wartego 200k euro, to ciężko namówić go by jechał za darmo, jeśli za samo ubezpieczenie płaci trzy stówy dziennie, ale jeśli do tego wystarczy byle kamera z "latarką" i mikrofonem , to na pewno ktoś się znajdzie. Jak bym mieszkał w Polsce i miał wolne, to sam bym się pisał na taką wyprawę, bo dawno wędki w rękach nie trzymałem :D


Nie irytuje się, bez obaw, daleki jestem od tego.
Po prostu rozsądnie podchodzę do tematu.
Montażysta proponuje mi za 1500 złożenie tego i to jest racjonalne. Kiedy ma jechać to woła 5500 i to też jest racjonalne ( gdyż nie jest wędkarzem)
Wędkarz proponuje mi zrobienie wszystkiego za wyjazd bo zdaje sobie sprawę że wyjazd kosztuje w komercji 6000. Ja co prawda ponoszę koszta jego zabrania tylko 2500zł ale i on wkłada w tym barterze pracę jednocześnie korzystając z okazji jaką jest sam wyjazd ( gdyż to wędkarz).
Fakt że dzięki temu jest szansa na to ze w przyszłości będzie obrabiał materiał z innych wyjazdów też nie jest bez znaczenia. Nawet gdybym zabrał dwóch takich ( po jednym na wyjazd) to i tak jest 50% szansy na jakieś dorywcze prace w przyszłości.

[ Dodano: Sob 12 Lip, 2014 10:27 ]
Pierwszego montażystę już mamy, sprawa dogadana.
Teraz szukamy na drugi wyjazd kogoś kto posiada sprzęt do robienia zdjęć z powietrza.
Chętni kontaktować się przez forum.

Usjwo - Czw 14 Sie, 2014

maziek napisał/a:
Dron był albo nie był tak do końca to nie wiadomo skąd te kadry, ale sekundowe przebitki to można nakręcić rzucając kartoflem z doczepioną kamerą i orlim piórem dla stabilizacji ;) ...


W tym konkretnym przypadku to nie problem, mozna aparat do najdluzszej wetki przywiazac ;)

Avallone - Pią 15 Sie, 2014

Ktoś się zgłosił o szczegóły, ja nadal szukam i nawet wysłałem do niego wiadomość i teraz nie widzę go. Dlaczego ktoś go usunął?? Proszę o kontakt na niego.
komor - Pią 15 Sie, 2014

Avallone, to był raczej jakiś kryptoreklamodawca, wstawił post z reklamą i więcej się na forum nie pojawił.
Avallone - Pią 15 Sie, 2014

On napisał jedno zdanie.
"Jestem zainteresowany, proszę o szczegóły".

Ja mam problem bo miałem człowieka ale wszystko się powaliło gdyż jego dziecko dotknęła tragedia rodzinna i dowiedziałem się wczoraj czyli na 6 dni przed wyjazdem. Albo znajdę kogoś albo zmontujemy DVD z naszych własnych materiałów w jakimś studio.

Wojmistrz - Pią 15 Sie, 2014

Avallone, jak bedziesz mial material to bez problemu mozna to zlozyc.
Kiedy wy macie ten wyjazd?

Avallone - Pią 15 Sie, 2014

Wiem bo teraz każdy ma cyfrówkę a na nasze potrzeby wystarczy. Trzeba jednak zaznaczyć że dobry operator potrafił by ujęć niesztampowych zrobić sporo i przez to DVD było by jeszcze atrakcyjniejsze.
Wyjazd 21 Sierpień powrót 31 sierpień.

Wojmistrz - Pią 15 Sie, 2014

Ale internetowy sprzedawca miodu ci nie pomoze :D - to dygresja odnosnie tego jednopostowego czlonka naszej spolecznosci.
Avallone - Sob 06 Gru, 2014

Temat nadal aktualny tyle że na nowy termin :) 11-22 Września 2015r
Wstępnie operatora montażystę mamy tego samego który w tym roku z przyczyn niezależnych od siebie nie mógł pojechać. Robił mi on niedawno ten montaż https://www.youtube.com/watch?v=N8_3IoIMGtY
Nie może on jednak określić się z tak dużym wyprzedzeniem więc już wolę dać znać że może być taka możliwość ( choć już za jakiś miesiąc lub półtorej będę wiedział na 100% czy jedzie).
Poprzedni wyjazd wyglądał tak: http://www.forumsumowe.pl...e_marzenia.html

Oczywiście szukamy pasjonata wędkarstwa bo dla kogo innego będzie to absolutnie nieatrakcyjna oferta.

[ Dodano: Pią 20 Mar, 2015 11:59 ]
Temat nadal aktualny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group