forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Sony fan

Peterpan - Pią 19 Wrz, 2014
Temat postu: Sony fan
Moj pierwszy post.
Lubie fotografie, jestem entuzjasta, ale nie profesjonalista, raczej wiem nie duzo, ale uwielbiam robic zdjecia.
Obecnie aparat z ktorego strzelam zdjecia to Sony A77, co do obiektywow to mam ich sporo, godne wspomnienia sa: Sony 70-200 f2.8 G, Sony 16-50 f2.8 SSM, Sigma 8-16 f4.5-5.6. To sa obiektywy na ktorych pracuje najwiecej. Mam jeszcze stara 50tke Minolty 1.8 i Sony 18-250 3.5-6.3, ale ich praktycznie nie uzywam.
Mam inne akcesoria, ale one sa tylko pomocnicze.

Swoj pierwszy post chcialbym rozpoczac pytaniem i prosba o porade.

Mysle o zakupie full-frame DSLR, oczywiscie Sony.
Mam dylemat. Czy wejsc w mirrorless tj A7R czy poczekac i kupic A99 II.
Dylemat sie wiaze z tym, ze chcialbym zakupic obiektyw, prime-a. Waham sie, czy ma to byc 50mm (tu wybor mam jeden - Sigma 50mm 1.4Art, czy 85mm, mysle o Sony Zeiss f 1.4)
Jesli zostalbym przy DSLR to wtedy dokonalbym jednego lub drugiego zakupu sprawiajac sobie present na swieta. Jednak, przy obecnej tendencji wchodzenia w nowa technologie i coraz wiekszym wyborze obiektywow moze warto zainwestowac w A7R?
Co myslicie. Z gory dziekuje za uwagi.

Przepraszam za moj jezyk polski, od 1988 roku nie mieszkam w Polsce :wink:

Arek - Sob 20 Wrz, 2014

Widać, że Sony teraz cała parę w gwizdek wrzuciło w bezlusterkowce. Tam jest najwięcej premier związanych np. z optyką. MZ musisz się jednak zastanowić nad szkłami. Jeśli wystarczą Ci te, które są obecnie z bagnetem A, można spokojnie wchodzić w A99.
Peterpan - Sob 20 Wrz, 2014

Nie wiem dlaczego, ale nie jestem za bardzi jeszcze przekonany do bezlusterkowca. Odopowiada mi jego wielkosc, jednak przy mniejszej wielkosci, jest rowniez mniej funkcji, tak mysle.

Bardzo chcialbym kupic porzadny 'prime lens'.
Nie chce wiecej zoom-a, tylko albo 50, albo 85. Jesli wszedlebym w 'full frame', to wtedy mysle, ze 85 bylby o wiele bardziej porzadanym obiektywem, choc z drugiej strony, jakosc Sigmy i jej niska cena kusza. Zeiss, dobra optyka, ale placi sie tez za nazwe, tak jak u Leica. Po co ja mam to robic, skoro Sigma wystarczy, tak mysle?

Dzieki za podopowiedzi. Poczekam na A99 II, mysle, ze bedzie sie oplacalo.

Arek - Sob 20 Wrz, 2014

Tyle, że nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Sony puści A99 II. Musisz się z tym liczyć. Na szczęście masz czym robić zdjęcia. A Sigmę 1.4/85 możesz kupić nawet teraz. Z A77 będzie współpracować doskonale.
Peterpan - Sob 20 Wrz, 2014

Jeszcze jak strzelalem z Minolty Maxxum 5tki, to mialem Sigma 24-70 f2.8, jeszcze ta starsza wersje. W tym roku aparat spadl ze stolu i obiektyw pekl, a z tym moja Sigma musiala zostac na predce zmieniona. Zmienilem ja na Sony 16-50 f2.8, ale sentyment do tej marki pozostal.
Na pewno zainteresuje sie Sigma 85mm 1.4, choc przymierzalem sie do Sony Zeissa 85mm. Sigma jest tansza, ciekawe, czy jakosciowo dorownuje Zeissowi, i czy wogole taki laik jak ja moze dostrzec roznice?

Soniak10 - Wto 23 Wrz, 2014

Peterpan napisał/a:
Mysle o zakupie full-frame DSLR, oczywiscie Sony

No i wydaje mi się, że to rozsądny krok. Ja swego czasu myślałem nawet o zmianie systemu, ale z czasem okazało się, że przy moim wykorzystaniu sprzętu, to wymiana całego systemu jest po prostu bez sensu. W końcu dokupiłem Zeissa 16-80 i Sony 70-400G, a teraz czekam jedynie na spadek cen A77II, którym zastąpię A700.
Życzę ci jak najszybszego doczekania się A99II i dużo radości z wykonanych nim fotografii.
Ps: a w ogóle jak ci się fotografuje tym A77? Jakie dostrzegasz mocne, a jakie słabe strony tego korpusu?

Peterpan - Sro 24 Wrz, 2014

Soniak10 napisał/a:
Peterpan napisał/a:
Mysle o zakupie full-frame DSLR, oczywiscie Sony

No i wydaje mi się, że to rozsądny krok. Ja swego czasu myślałem nawet o zmianie systemu, ale z czasem okazało się, że przy moim wykorzystaniu sprzętu, to wymiana całego systemu jest po prostu bez sensu. W końcu dokupiłem Zeissa 16-80 i Sony 70-400G, a teraz czekam jedynie na spadek cen A77II, którym zastąpię A700.
Życzę ci jak najszybszego doczekania się A99II i dużo radości z wykonanych nim fotografii.
Ps: a w ogóle jak ci się fotografuje tym A77? Jakie dostrzegasz mocne, a jakie słabe strony tego korpusu?


Dzieki za odpowiedz. Bardzo przepraszam, ze nie umie ladnie pisac po polsku, wiec i moja odpowiedz moze byc troche nieciekawa.
Sony A77 to nastepny aparat po A350. Glowna przyczyna jego zakupu bylo 12fps. Lubie robic, lub chcialem robic zdjecia sportowe. Akurat, tak sie zlolzylo, ze moglem skorzystac z obiektywow, ktore mialem do Minolty i zakupilem A350, a pozniej A77.
Moim zdaniem w crop sensor, A77 to czolowka, zaznaczam moim zdaniem, bo wiem, ze wielu bedzie uwazac, ze Canon, czy Nikon to czolowka, jednak uzywaja sensorow Sony.
Nastepna rzecz ktora mnie zachwycila to mozliwosci LCD screen-u. Nie wiem, czy jest druga taka kamera, ktora ma mozliwosci Sony, jesli chodzi o to jak mozna wykrecac screen.
24MP to tez moim zdaniem niezle.
Aparat jest w pewnym stopniu waterproof i moze sluzyc to krecenia filmow.
Te rzeczy przemowily do mnie na tyle, azeby go kupic.

Obecnie, jednak juz marze o pelnej klatce i mam nadzieje, ze przed wakacjami 2015 ja zakupie.

Reasumujac, mysle, ze aparat jest wazny, ale obiektyw wazniejszy.

Pozdrawiam

siosio - Pon 29 Wrz, 2014

Peterpan,

Każda pełna klatka jest fajna :mrgreen:

Ja bym brał Sony A7R, a nie czekał na na A99 II. Czemu nie chcesz A99??

A99 II jeszcze nie ma, a jak wyjdzie to będzie droga i zanim spadnie do normalniejszej ceny to może być daleko po wakacjach 2015 ...

Nawet A7 bez R jest świetne.

Jest dużo adapterów do A7, na różne mocowania, a manualne ostrzenie jest świetne w tych puszkach. A skoro thinkasz o zeissie...

Do twych obiektywów full frame możesz zastosować adapter sonego LA-EA4

I tak odnośnie sensorów... Nikon używa Sonego w niektórych aparatach ale Canon nie... Canon swoje daje :razz:

[ Dodano: Pon 29 Wrz, 2014 23:11 ]
A myślałeś o canonie ef 85 f/1.2 II ..?? Są szkła dla których warto zmienić system, a Canon 6D jest bardzo dobry i nie drogi jak na FF, i miałbyś AF.....

muzyk - Pon 29 Wrz, 2014

A7 i po temacie.
Nie? A7r.

I finito.

Peterpan - Sro 01 Paź, 2014

Bezlusterkowiec kusi, ale wole poczekac na A99 II. Nie mysle, ze Sony odpusci ten segment. Fakt 36MP I najszybszym AF kusi wiecej I chyba warte poczekania.

Wciaz debatuje nad obiektywem. Teraz mam nawrot na CZ 24-70 f2.8 dla Soniaka. Niby to 2.8, ale szkla porzadne, I zakres wiekszy niz prime.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group