forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Który Casio wybrać do 1000zł (kieszonkowy)

luksz - Czw 20 Mar, 2008
Temat postu: Który Casio wybrać do 1000zł (kieszonkowy)
Witam
Mam dylemat bo nie wiem który z aparatów Casio mam wybrać.Chodzi mi o taki który bez problemu zmieści się w kieszeni i ma najlepsze parametry.Proszę więc o pomoc i z góry dzięki

qadest1 - Czw 20 Mar, 2008

Nie znam aparatów Casio, ale wiem jedno z całą pewnością, mianowicie, że aparatów żadnych (zwłaszcza Casio za 1000 zł) nie powinno się nosic w kieszeni :neutral:
Naprawdę dużo wygodniej kupić tani futerał (wielkości aparatu, taki żeby można było ewentualnie jeszcze w jakiejś siatkowej kieszonce schować dodatkową kartę pamięci) i przypiąć go np. do paska spodni. Raz, że wygodniejszy (o niebo) dostęp do aparatu, dwa nie gniecie się go i dodatkowo nie dogrzewa (zwłaszcza latem) ciepłotą swojego ciała, a przy dzisiejszym upakowaniu pikseli na małej matrycy w kompaktach i agresywnych "odszumiaczach" softowych nie jest to bez znaczenia (im wyższa temperatura matrycy, tym wyższe szumy :( )
Reasumując: futerał (bodaj cipeczka) bezwzględnie ;)

Ostegolectric - Sob 22 Mar, 2008

a dlaczego akutat Casio??
luksz - Sro 26 Mar, 2008

To co wybrać o podobnych gabarytach albo nawet mniejszy a dobry.Wcześniej miałem minolte ale to był koszmar ze względu na aku bo nawet 100 zdjęć nie zrobiłem na 1 komplecie i musiałem ze soba zawsze mieć ze 4 komplety co zakończyło się pozbyciem aparatu za śmieszne pieniądze.(od razu mówie że canon 720 za duży).Co radzicie w takim razie??
qadest1 - Sro 26 Mar, 2008

Z akumulatorkami paluszkowymi tak bywa, zwłaszcza jeżeli dobierzesz "paluszki" o zbyt dużej liczbie mAh :( Aparat wtedy zużywa energię powoli, a zapasowe ulegają w tym czasie rozładowaniu, i kiedy są najbardziej potrzebne, są praktycznie rozładowane bo nie maja procesora, który zabezpieczałby je przed samoczynnym rozładowaniem :(
Najlepszym rozwiązaniem jest akumulator dedykowany (najlepiej jakiś Li-on, można go doładowywać).
Albo tak dobrać moc paluszków, żeby były optymalnie rozładowywane, wtedy mają większą wydajność.

luksz - Sro 26 Mar, 2008

Dobra to więc do konkretów- CO WYBRAĆ??(może jakiś Olympus?)
Dingo - Sro 26 Mar, 2008

luksz, w najnowszym numerze Digital Foto Video jest test 17 kompaktów. Może Ci on pomoże w podjęciu decyzji. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje to bym Ci rekomendował jakiegoś Canona IXUSa - nawet nie patrząc na wyniki testu DFV, w którym wygrał właśnie jeden z IXUSów, model 960 IS... tylko, że przekracza on kwotę 1000 zł :(
W kategorii jakość/cena uhonorowano Samsunga NV8 (cena ok. 620 zł), ale w przeciwieństwie do IXUSów nie miałem z nim nigdy przyjemności, więc się nie wypowiem...

Z polecanych przeze mnie IXUSów pozostaje Ci jeszcze 860 IS (z ekwiwalentem ogniskowej 28mm!), który kosztuje niewiele ponad 1000 zł.

Powodzenia!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group