forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Test aparatu Canon PowerShot G7 X

hijax_pl - Wto 23 Gru, 2014
Temat postu: Test aparatu Canon PowerShot G7 X
W imieniu Redakcji zapraszam do lektury i ożywionej dyskusji.
http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=290

dexdorma310878 - Pią 27 Mar, 2015
Temat postu: Blokada Ekspozycji w aparacie kompaktowym
Witam.
Bardzo proszę o wyjaśnienie jak mam postępować, by użyć blokady ekspozycji AE-L, nie mając tego przycisku w aparacie .
Posiadam aparat Canon G7 X, jedynie jaką funkcje znalazłem to
Servo AF/AE, którą albo się włącza albo nie.


Z tego co gdzieś poczytałem :
Ustawiamy na danym punkcie, przyciskamy spust migawki do polowy, przekadrowujemy, puszczamy spust migawki i jeszcze raz naciskamy ale tym raz do końca by zrobić zdjęcie.
Ale na chłopski , skoro jeszcze raz nacisnę po przekadrowaniu to ten pierwszy punkt ulegnie usunięciu i aparat będzie brał tylko ten drugi punkt

Czy można prosić o wyjaśnienie, lub przekierowanie do artykułów które mi pomogą.

Dziękuje.
Miłego dnia życzę

komor - Pią 27 Mar, 2015

dexdorma310878, a co mówi instrukcja obsługi. Bo w trzecim rozdziale testu w opisie jest mowa o przycisku programowalnym, któremu można przypisać między innymi AEL. Wypróbuj też czy działa to, co działa bodaj we wszystkich lustrzankach, czyli wciśnięcie spustu do połowy, przekadrowanie i wciśnięcie do końca.
Wojmistrz - Pią 27 Mar, 2015

Naciskasz do połowy, przekadrowujesz jak musisz i dociskasz do końca.
dexdorma310878 - Pią 27 Mar, 2015
Temat postu: AE-L.Bokada
komor napisał/a:
dexdorma310878, a co mówi instrukcja obsługi. Bo w trzecim rozdziale testu w opisie jest mowa o przycisku programowalnym, któremu można przypisać między innymi AEL. Wypróbuj też czy działa to, co działa bodaj we wszystkich lustrzankach, czyli wciśnięcie spustu do połowy, przekadrowanie i wciśnięcie do końca.


Dziekuje za pomoc.
Spróbuje tego, poćwiczę

[ Dodano: Pią 27 Mar, 2015 14:04 ]
komor napisał/a:
dexdorma310878, a co mówi instrukcja obsługi. Bo w trzecim rozdziale testu w opisie jest mowa o przycisku programowalnym, któremu można przypisać między innymi AEL. Wypróbuj też czy działa to, co działa bodaj we wszystkich lustrzankach, czyli wciśnięcie spustu do połowy, przekadrowanie i wciśnięcie do końca.



Czy ta blokada ekspozycji działa w kazdym trybie :
•Automatyczny,
•P – tryb półautomatyczny,
•Tv – tryb preselekcji migawki,
•Av – tryb preselekcji przysłony,
•M – tryb manualny,


Bo wyczytałem , ze nie dziala w trybie M, czy coś wiadmomo na ten temat

komor - Pią 27 Mar, 2015

W trybie M nie ma żadnego automatu, trudno więc o blokadę auto-ekspozycji – nie ma żadnego „auto”.
Dżozef - Sro 01 Kwi, 2015

komor napisał/a:
W trybie M nie ma żadnego automatu,

Czyżby
A Auto ISO?
A Auto błysk?
A AF?
A ABW?
Przynajmniej w lustrzance jest i działa blokada w trybie "M".

hijax_pl - Sro 01 Kwi, 2015

Dżozef, mowa o G7X....
Dżozef - Sro 01 Kwi, 2015

hijax_pl napisał/a:
Dżozef, mowa o G7X....


Czyli co :?: -G7X jest niby bardziej manualny niż lustrzanka i w trybie M nie ma żadnych automatów do zablokowania :!:

dexdorma310878 - Czw 02 Kwi, 2015
Temat postu: Canon G7 X blokada AE-L,AF-L
Witam.
Faktycznie w aparacie mozna przyporządkować AE-L do jednego z przycisku.

Pytałem, czytałem ale dalej czegos nie rozumię.to co jest pogrubione, jesli po złapaniu blokady ekspozycji przekadruje i cyk. to gdzie ostrośc bedzie ustawiona, bo a aparcie mam ustawioną funkcje "patrz załącznik)
Czy mam puscić spust i dotykowo na ekranie ustawic na osobę i cyk.

Zachód słońca.

punktowy na niebo. A jak chcesz uchwycić ładnie postać na tle zachodu to mierzysz światło na niebo blokujesz, przekadrowujesz, łapiesz ostrośc na osobie i cyk lekko dopalając lampą

Jaromir - Sob 11 Kwi, 2015

Witam,
to mój pierwszy wpis na tym forum.

Zastanawiam się nad zakupem G7 X. Pytanie do użytkowników G7 X o akumulator w tym aparacie. To co napisano w recenzji Optycznych, że nie dało się uruchomić aparatu przy wskaźniku 60% naładowania, jest mocno niepokojące.

Można poprosić o potwierdzenie/zaprzeczenie ?

dexdorma310878 - Nie 12 Kwi, 2015
Temat postu: bateria canpn g7 x
Jaromir napisał/a:
Witam,
to mój pierwszy wpis na tym forum.

Zastanawiam się nad zakupem G7 X. Pytanie do użytkowników G7 X o akumulator w tym aparacie. To co napisano w recenzji Optycznych, że nie dało się uruchomić aparatu przy wskaźniku 60% naładowania, jest mocno niepokojące.

Można poprosić o potwierdzenie/zaprzeczenie ?
. Nic takiego nie dzieje się.ale bateria nie trzyma długo.
hijax_pl - Nie 12 Kwi, 2015

Jaromir, w teście napisane jest, ze "zdarzało sie". Czyli w zależności od sytuacji czy tez operacji. Np próba rejestracji filmu gdy aku nie jest "w pełni sił" moze wyłączyć aparat.
dexdorma310878 - Pon 13 Kwi, 2015
Temat postu: filmy
hijax_pl napisał/a:
Jaromir, w teście napisane jest, ze "zdarzało sie". Czyli w zależności od sytuacji czy tez operacji. Np próba rejestracji filmu gdy aku nie jest "w pełni sił" moze wyłączyć aparat.




Co do filmów to faktycznie ładnie kreci ,mi sie nie wyłączył, ale sciąga SZUMY APARATU, JUZ O TYM PISAŁEM

http://youtu.be/pS1SSL8hKgk

http://youtu.be/vFSkFTTUHBc

Dziwne, bo inne moje aparty tego nie miały


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group